linuxmint - en to zgh translation catalogue (479 entries)

en: Error %s
zgh: ⴰⵣⴳⴰⵍ %s

note: #-#-#-#-#  14 (linuxmint)  #-#-#-#-# translators: this is the document security state
en: Yes
zgh: ⵢⴰⵀ

note: #-#-#-#-#  14 (linuxmint)  #-#-#-#-# translators: this is the document security state
en: No
zgh: ⵓⵀⵓ

en: Type 1
zgh: ⴰⵏⴰⵡ 1

en: Type 1C
zgh: ⴰⵏⴰⵡ 1C

en: All Files
zgh: ⵉⴼⵓⵢⵍⴰ ⵎⴰⵕⵕⴰ

en: Starting %s
zgh: ⴰⵙⵏⵜⵉ %s

en: FILE
zgh: ⴰⴼⴰⵢⵍⵓ

en: Go to the previous page
zgh: ⴷⴷⵓ ⵖⵔ ⵜⴰⵙⵏⴰ ⵜⴰⵎⴳⴳⴰⵔⵓⵜ

en: Page
zgh: ⵜⴰⵙⵏⴰ

en: Select Page
zgh: ⵜⴰⵙⵏⴰ ⵉⵜⵜⵓⵙⵜⵢⵏ

en: (%d of %d)
zgh: (%d ⵙⴳ %d)

en: of %d
zgh: ⵙⴳ %d

note: #-#-#-#-#  14 (linuxmint)  #-#-#-#-# translators: Value for 'Page Scaling:' to not scale the document pages on printing #-#-#-#-#  0 (linuxmint)  #-#-#-#-# MAPPING WINDOWS CLOSING WINDOWS MINIMIZING WINDOWS grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->scroll- behavior->options grouped-win
en: None
zgh: ⵡⴰⵍⵓ

en: Jump to page:
zgh: ⵏⴹⵓ ⵖⵔ ⵜⴰⵙⵏⴰ:

en: Go to first page
zgh: ⴷⴷⵓ ⵖⵔ ⵜⴰⵙⵏⴰ ⵜⴰⵎⵣⵡⴰⵔⵓⵜ

en: Go to page
zgh: ⴷⴷⵓ ⵖⵔ ⵜⴰⵙⵏⴰ

en: Find
zgh: ⴰⴼ

en: Go to file “%s”
zgh: ⴷⴷⵓ ⵖⵔ ⵓⴼⴰⵢⵍⵓ “%s”

en: Find:
zgh: ⴰⴼ:

en: Comment
zgh: ⴰⵖⴼⴰⵡⴰⵍ

en: Key
zgh: ⵜⴰⵙⴰⵔⵓⵜ

en: Help
zgh: ⵜⵉⵡⵉⵙⵉ

en: New Paragraph
zgh: ⴰⴳⵟⵟⵓⵎ ⴰⵎⴰⵢⵏⵓ

en: Paragraph
zgh: ⴰⴳⵟⵟⵓⵎ

en: Unknown
zgh: ⴰⵔⵓⵙⵙⵉⵏ

en: Author:
zgh: ⴰⵎⴳⴰⵢ:

en: Color:
zgh: ⴰⴽⵍⵓ:

en: Open
zgh: ⵕⵥⵎ

en: Close
zgh: ⵔⴳⵍ

en: Page %s
zgh: ⵜⴰⵙⵏⴰ %s

en: Enter password
zgh: ⵙⴽⵛⵎ ⵜⴰⴳⵓⵔⵉ ⵏ ⵓⵣⵔⴰⵢ

en: _Password:
zgh: _ⵜⴰⴳⵓⵔⵉ ⵏ ⵓⵣⵔⴰⵢ:

en: Preferences
zgh: ⵉⵙⵎⵢⴰⴼⵓⵜⵏ

note: #-#-#-#-#  0 (linuxmint)  #-#-#-#-# Label                   id                  parent (child)Label                       id                  parent grouped-window-list@cinnamon.org->settings-schema.json->generalPage->title
en: General
zgh: ⴰⵎⴰⵜⴰⵢ

en: Page %d
zgh: ⵜⴰⵙⵏⴰ %d

note: #-#-#-#-#  13 (linuxmint)  #-#-#-#-# File menu
en: _Save
zgh: _ⵃⴹⵓ

en: Close _without Saving
zgh: ⵔⴳⵍ _ⴱⵍⴰ ⴰⵃⵟⵟⵓ

note: #-#-#-#-#  13 (linuxmint)  #-#-#-#-# Toplevel
en: _File
zgh: _ⴰⴼⴰⵢⵍⵓ

en: _Edit
zgh: _ⵙⵏⴼⵍ

en: _Go
zgh: _ⴷⴷⵓ

en: _Help
zgh: _ⵜⵉⵡⵉⵙⵉ

note: File menu
en: _Open…
zgh: _ⵕⵥⵎ...

en: _Close
zgh: _ⵔⴳⵍ

note: #-#-#-#-#  14 (linuxmint)  #-#-#-#-# Edit menu
en: _Copy
zgh: _ⵙⵏⵖⵍ

en: Zoom _Out
zgh: _ⵙⵎⵥⵉ

en: _About
zgh: _ⵖⴼ

en: _Go To
zgh: _ⴷⴷⵓ ⵖⵔ

en: _Copy Link Address
zgh: _ⵃⴹⵓ ⵜⴰⵏⵙⴰ ⵏ ⵓⵙⵖⵏ

en: _Save Image As…
zgh: _ⵃⴹⵓ ⵜⴰⵡⵍⴰⴼⵜ ⴰⵎ...

note: #-#-#-#-#  14 (linuxmint)  #-#-#-#-# translators: this is the label for toolbar button
en: Previous
zgh: ⵖⵔ ⴷⴼⴼⵉⵔ

note: #-#-#-#-#  14 (linuxmint)  #-#-#-#-# translators: this is the label for toolbar button
en: Next
zgh: ⵖⵔ ⵣⴷⴰⵜ

en: Save Image
zgh: ⵃⴹⵓ ⵜⴰⵡⵍⴰⴼⵜ

en: PAGE
zgh: ⵜⴰⵙⵏⴰ

en: NUMBER
zgh: ⴰⵎⴹⴰⵏ

en: [FILE…]
zgh: [ⴰⴼⴰⵢⵍⵓ…]

en: A Text Editor
zgh: ⵢⴰⵏ ⵓⵎⵙⵏⴼⵍ ⵏ ⵉⴹⵕⵉⵚⵏ

en: Text Editor
zgh: ⴰⵎⵙⵏⴼⵍ ⵏ ⵉⴹⵕⵉⵚⵏ

en: Edit text files
zgh: ⵙⵏⴼⵍ ⴰⴼⴰⵢⵍⵓ ⵏ ⵓⴹⵕⵉⵚ

en: Show the application's version
zgh: ⵙⵎⴰⵍ ⵜⴰⵍⵇⵇⵎⵜ ⵏ ⵜⵙⵏⵙⵉ

en: _Cancel Logout
zgh: _ⵙⵔ ⵓⴼⵓⵖ

en: _Cancel
zgh: _ⵙⵔ

en: _Save As...
zgh: _ⵃⴹⵓ ⴰⵎ...

en: Question
zgh: ⴰⵙⵇⵙⵉ

en: Save changes to document "%s" before closing?
zgh: ⵃⴹⵓ ⵉⵙⵏⴼⵍⵏ ⴳ ⵜⵏⵜⴰⵎⵜ "%s" ⵙⵎⴷ ⴰⵔⴳⴰⵍ?

en: Loading file '%s'…
zgh: ⴰⵣⴷⴰⵎ ⵏ ⵓⴼⴰⵢⵍⵓ '%s'…

en: Loading %d file… | Loading %d files…
zgh[0]: ⴰⵣⴷⴰⵎ ⵏ %d ⵓⴼⴰⵢⵍⵓ
zgh[1]: ⴰⵣⴷⴰⵎ ⵏ %d ⵉⴼⵓⵢⵍⴰ

note: Translators: "Open Files" is the title of the file chooser window
en: Open Files
zgh: ⵕⵥⵎ ⵉⴼⵓⵢⵍⴰ

en: _Open
zgh: _ⵕⵥⵎ

en: The file "%s" is read-only.
zgh: ⴰⴼⴰⵢⵍⵓ  "%s" ⴷ ⵖⴰⵙ-ⵖⵔ.

en: Saving file '%s'…
zgh: ⴰⵃⵟⵟⵓ ⵏ ⵓⴼⴰⵢⵍⵓ '%s'…

en: Save As…
zgh: ⵃⴹⵓ ⴰⵎ...

en: Documents
zgh: ⵜⵉⵏⵜⴰⵎⵉⵏ

en: Add or Remove...
zgh: ⵔⵏⵓ ⵏⵖ ⵙⵙⵉⵜⵢ...

en: _OK
zgh: _ⵡⴰⵅ

en: All Text Files
zgh: ⵉⴼⵓⵢⵍⴰ ⵏ ⵓⴹⵕⵉⵚ ⵎⴰⵕⵕⴰ

en: Unix/Linux
zgh: ⵢⵓⵏⵉⴽⵙ/ⵍⵉⵏⵓⴽⵙ

en: Mac OS Classic
zgh: ⵎⴰⴽⵓⵙ ⴰⵣⴰⵢⴽⵓ

en: Windows
zgh: ⵡⵉⵏⴷⴰⵡⵣ

en: %s is a directory.
zgh: %s ⴷ ⴰⵙⴷⴰⵡ

en: D_on't Save
zgh: _ⵓⵔ ⵃⵟⵟⵓ

en: Save
zgh: ⵃⴹⵓ

en: Theme
zgh: ⴰⵙⴳⵓⵎ

en: File: %s
zgh: ⴰⴼⴰⵢⵍⵓ: %s

en: Page %N of %Q
zgh: Page ⵜⵉⵙ %N ⵙⴳ %Q

en: Show the previous page
zgh: ⵙⴽⵏ ⵜⴰⵙⵏⴰ ⵜⴰⵎⴳⴳⴰⵔⵓⵜ

note: gtk_label_set_mnemonic_widget ((GtkLabel *) l, mp->priv->page_entry); We are displaying 'XXX of XXX'. Translators: the "of" from "1 of 19" in print preview.
en: of
zgh: ⵙⴳ

en: Zoom 1:1
zgh: ⴰⵙⵎⵖⵕ 1:1

en: Zoom the page in
zgh: ⵙⵎⵖⵕ ⵜⴰⵙⵏⴰ

en: Zoom the page out
zgh: ⵙⵎⵥⵉ ⵜⴰⵙⵏⴰ

en: Print the document
zgh: ⵙⵉⴳⴳⵣ ⵜⴰⵏⵜⴰⵎⵜ

en: Page %d of %d
zgh: ⵜⴰⵙⵏⴰ ⵜⵉⵙ %d ⵙⴳ %d

en: _Select
zgh: _ⵙⵜⵢ

en: _Search for:
zgh: _ⵔⵣⵓ ⵖⴼ:

en: Tools
zgh: ⵉⵎⴰⵙⵙⵏ

en: Name:
zgh: ⵉⵙⵎ:

en: _Search
zgh: _ⵔⵣⵓ

en: _Tools
zgh: _ⵉⵎⴰⵙⵙⵏ

en: _Open...
zgh: _ⵕⵥⵎ...

en: Open a file
zgh: ⵕⵥⵎ ⵢⴰⵏ ⵓⴼⴰⵢⵍⵓ

en: About this application
zgh: ⵖⴼ ⵓⵖⴰⵡⴰⵙ ⴰ

en: Save _As...
zgh: ⵃⴹⵓ _ⴰⵎ...

en: _Delete
zgh: _ⴽⴽⵙ

note: Search menu
en: _Find
zgh: _ⴰⴼ

en: Search for text
zgh: ⴰⵔⵣⵣⵓ ⵖⴼ ⵉⴹⵕⵉⵚⵏ

en: _Close All
zgh: _ⵔⴳⵍ ⵎⴰⵕⵕⴰ

en: Close all open files
zgh: ⵔⴳⵍ ⵉⴼⵓⵢⵍⴰ ⵉⵕⵥⵎⵏ ⵎⴰⵕⵕⴰ

en: _Quit
zgh: _ⴼⴼⵖ

en: Quit the program
zgh: ⵔⴳⵍ ⴰⵖⴰⵡⴰⵙ

note: Translators: '/ on <remote-share>'
en: / on %s
zgh: / ⴳ %s

note: Translators: %s is a URI
en: Open '%s'
zgh: ⵕⵥⵎ '%s'

en: Tabs: %u
zgh: ⵉⵙⴽⵙⴰⵍ: %u

en: _Update
zgh: _ⵙⴷⵖⵉ

en: File Name
zgh: ⵉⵙⵎ ⵏ ⵓⴼⴰⵢⵍⵓ

en: Bytes
zgh: ⵉⴱⴰⵢⵜⵏ

en: File System
zgh: ⴰⴼⴰⵢⵍⵓ ⵏ ⵓⵏⴳⵔⴰⵡ

en: File Browser
zgh: ⴰⵎⵙⵙⴰⵔⴰ ⵏ ⵉⴼⵓⵢⵍⴰ

note: Translators: This is the default name of new files created by the file browser pane.
en: Untitled File
zgh: ⴰⴼⴰⵢⵍⵢ ⴰⵔⴰⵣⵡⵍ

en: Never
zgh: ⵓⵙⴰⵔ

en: Always
zgh: ⴰⴱⴷⴰ

en: Align
zgh: ⵙⵎⵙⴰⵙⴰ

en: Bold
zgh: ⵎⵓⵣⵓⵔ

en: Date and time of change
zgh: ⴰⵙⴰⴽⵓⴷ ⴷ ⵓⴽⵓⴷ ⵏ ⵓⵙⵏⴼⵍ

en: Deleted text
zgh: ⴰⴹⵕⵉⵚ ⵉⵜⵡⴰⴽⴽⵙⵏ

en: Document base
zgh: ⴰⴱⵓⴹ ⵏ ⵜⵏⵜⴰⵎⵜ

en: Document body
zgh: ⵉⵖⴼ ⵏ ⵜⵏⵜⴰⵎⵜ

en: Document title
zgh: ⴰⵣⵡⵍ ⵏ ⵜⵏⵜⴰⵎⵜ

en: Document type
zgh: ⴰⵏⴰⵡ ⵏ ⵜⵏⵜⴰⵎⵜ

en: Form
zgh: ⵙⴳ

en: Image
zgh: ⵜⴰⵡⵍⴰⴼⵜ

en: Language code
zgh: ⵜⴰⵏⴳⴰⵍⵜ ⵏ ⵜⵓⵜⵍⴰⵢⵜ

en: Name
zgh: ⵉⵙⵎ

note: Deprecated since HTML 4.01, not supported in XHTML 1.0 Strict DTD.
en: Script language name
zgh: ⵉⵙⵎ ⵏ ⵜⵓⵜⵍⴰⵢⵜ ⵏ ⵓⵙⴽⵔⵉⴱ

en: Source
zgh: ⴰⵙⴰⴳⵎ

en: Title
zgh: ⴰⵣⵡⵍ

en: Value
zgh: ⴰⵜⵉⴳ

en: Center
zgh: ⴰⵎⵎⴰⵙ

en: Direction
zgh: ⵜⴰⵏⵉⵍⴰ

en: HTML version
zgh: ⵜⴰⵍⵇⵇⵎⵜ HTML

en: Sound
zgh: ⵉⵎⵙⵍⵉ

en: Text
zgh: ⴰⴹⵕⵉⵚ

en: Item
zgh: ⴰⴼⵔⴷⵉⵙ

en: _Normal size
zgh: _ⵜⵉⵖⵣⵉ ⵜⴰⵏⵎⵢⴰⵔⵜ

en: Insert Date and Time
zgh: ⵙⴽⵛⵎ ⴰⴽⵓⴷ ⴷ ⵓⵙⴰⴽⵓⴷ

en: _Insert
zgh: _ⵙⴽⵛⵎ

en: Icon size
zgh: ⵜⵉⵖⵣⵉ ⵏ ⵜⴳⵏⵉⵜ

note: #-#-#-#-#  0 (linuxmint)  #-#-#-#-# settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu-icon->description
en: Icon
zgh: ⵜⵉⴳⵏⵉⵜ

en: Actions
zgh: ⵜⵉⴳⴰⵡⵉⵏ

en: Applications
zgh: ⵜⵉⵙⵏⵙⵉⵡⵉⵏ

en: Categories
zgh: ⵉⵙⵎⵉⵍⵏ

en: Devices
zgh: ⴰⵍⵍⴰⵍⵏ

en: Emoji
zgh: ⵉⵎⵓⵊⵉ

en: Places
zgh: ⵉⴷⵖⴰⵔⵏ

en: Status
zgh: ⴰⴷⴷⴰⴷ

en: Other
zgh: ⵢⴰⴹⵏ

en: Search
zgh: ⵔⵣⵓ

en: Loading...
zgh: ⴰⵣⴷⴰⵎ...

en: Select
zgh: ⵙⵜⵢ

en: About
zgh: ⵖⴼ

en: Enter password for %s
zgh: ⵙⴽⵛⵎ ⵜⴰⴳⵓⵔⵉ ⵏ ⵓⵣⵔⴰⵢ ⵉ %s

en: Password:
zgh: ⵜⴰⴳⵓⵔⵉ ⵏ ⵓⵣⵔⴰⵢ:

en: Username:
zgh: ⵉⵙⵎ ⵏ ⵓⵏⵙⵙⵎⵔⵙ:

en: Logging in...
zgh: ⴰⴽⵛⴰⵎ...

en: Back
zgh: ⴰⵖⵓⵍ

en: Power:
zgh: ⵜⵉⵣⵎⵔⵜ:

en: Quit...
zgh: ⵓⴼⵓⵖ...

en: Shut Down
zgh: ⵙⵅⵙⵉ

en: Are you sure you want to shut down the computer?
zgh: ⵉⵙ ⵏⵉⵜ ⵜⵅⵙⴷ ⴰⴷ ⵜⵙⵅⵙⵉⴷ ⴰⵎⵙⵙⵓⴷⵙ?

en: Email address:
zgh: ⵜⴰⵙⵏⴰ ⵉⵎⴰⵢⵍ:

en: Log In
zgh: ⴽⵛⵎ

en: Login as %s
zgh: ⴽⵛⵎ ⴰⵎ %s

en: Retry as %s
zgh: ⴰⵔⵎ ⴷⴰⵖ ⴰⵎ %s

en: Login
zgh: ⴽⵛⵎ

en: Login Window
zgh: ⴰⵙⴰⵜⵎ ⵏ ⵓⴽⵛⴰⵎ

en: Quit
zgh: ⴼⴼⵖ

en: Left
zgh: ⴰⵥⵍⵎⴰⴹ

en: Right
zgh: ⴰⵢⴼⴼⴰⵙ

en: Themes
zgh: ⴰⵙⴳⵓⵎ

en: GTK theme
zgh: ⴰⵙⴳⵓⵎ ⵏ GTK

en: Optional pictures
zgh: ⵜⵉⵡⵍⴰⴼⵉⵏ ⵜⵉⴷⵖⵉⵔⵉⵏ

en: Users
zgh: ⵉⵏⵙⵙⵎⵔⴰⵙ

en: User list
zgh: ⵜⴰⵍⴳⴰⵎⵜ ⵏ ⵉⵏⵙⵙⵎⵔⴰⵙ

en: Hide the user list
zgh: ⴼⴼⵔ ⵜⴰⵍⴳⴰⵎⵜ ⵏ ⵉⵏⵙⵙⵎⵔⴰⵙ

en: Hide the list of users in the login window.
zgh: ⴼⴼⵔ ⵜⴰⵍⴳⴰⵎⵜ ⵏ ⵉⵏⵙⵙⵎⵔⴰⵙ ⴳ ⵓⵙⴰⵜⵎ ⵏ ⵓⴽⵛⴰⵎ

en: Automatic login
zgh: ⴰⴽⵛⴰⵎ ⴰⵡⵔⵎⴰⵏ

en: Username
zgh: ⵉⵙⵎ ⵏ ⵓⵏⵙⵙⵎⵔⵙ

note: #-#-#-#-#  0 (linuxmint)  #-#-#-#-# cornerbar@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description show-desktop@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description favorites@cinnamon.org->settings-schema.json->head->description
en: Settings
zgh: ⵜⵉⵙⵖⴰⵍ

en: Quit menu
zgh: ⴼⴼⵖ ⵙⴳ ⵓⵎⵓⵖ

en: Clock
zgh: ⵜⴰⵎⵙⵔⴰⴳⵜ

en: Choose an Image File
zgh: ⴷⵖⵔ ⵢⴰⵏ ⵓⴼⴰⵢⵍⵓ ⵙ ⵜⵡⵍⴰⴼⵜ

en: Image files
zgh: ⵉⴼⵓⵢⵍⴰ ⵙ ⵜⵡⵍⴰⴼⵜ

en: Sand
zgh: ⴰⴽⵥⴰⵥ

en: Beige
zgh: ⴰⴱⵉⵊⵉ

en: Yellow
zgh: ⴰⵡⵔⴰⵖ

en: Orange
zgh: ⴰⵍⵉⵜⵛⵉⵏ

en: Brown
zgh: ⴰⴷⵎⵎⴰⵏ

en: Red
zgh: ⴰⵣⴳⴳⵯⴰⵖ

en: Purple
zgh: ⴰⵎⴽⵥⴰⵢ

en: Pink
zgh: ⴰⵣⵡⴰⵡⴰⵖ

en: Blue
zgh: ⴰⵏⵉⵍⵉ

en: Teal
zgh: ⴰⵜⵉⵍⵉ

en: Green
zgh: ⴰⵣⴳⵣⴰ

en: White
zgh: ⴰⵎⵍⵍⴰⵍ

en: Black
zgh: ⴰⴱⵔⴽⴰⵏ

en: Restores the color of the selected folders
zgh: ⵍⴰ ⵉⵜⵜⵔⵔⴰ ⵓⴽⵍⵓ ⵏ ⵓⵙⴷⴰⵡ ⵉⵜⵜⵓⵙⵜⵜⵢⵏ

en: Change color
zgh: ⵙⵏⴼⵍ ⴰⴽⵍⵓ

en: Translate between languages
zgh: ⴰⵙⵓⵖⵍ ⵏⴳⵔ ⵜⵓⵜⵍⴰⵢⵉⵏ

note: For development version
en: A translation app for GNOME.
zgh: ⵜⵉⵙⵏⵙⵉ ⵏ ⵓⵙⵓⵖⵍ GNOME.

en: Features:
zgh: ⵜⵉⵎⵥⵍⴰⵢ:

en: Translation based on Google Translate
zgh: ⴰⵙⵓⵖⵍ ⵉⵜⵜⵄⵡⵡⴰⵍ ⵅⴼ ⵜⵙⵓⵖⵍⵜ ⵏ ⴳⵓⴳⵍ

en: Translation based on the LibreTranslate API, allowing you to use any public instance
zgh: ⴰⵙⵓⵖⵍ ⵉⴱⴷⴷⵏ ⵅⴼ LibreTranslate, ⵏⵏⴰ ⴰⴽ ⵉⵜⵜⴰⵊⵊⴰⵏ ⴰⴷ ⵜⵙⵎⵔⵙ ⴽⵔⴰ ⵓⵙⵔⵜⵓ ⴰⵎⴰⵜⴰⵢ

en: Translation based on Lingva Translate API
zgh: ⴰⵙⵓⵖⵍ ⵉⴱⴷⴷⵏ ⵅⴼ Lingva Translate

en: Text to speech
zgh: ⴰⴹⵕⵉⵚ ⵉⵙⵙⴰⵡⴰⵍⵏ

en: Translation history
zgh: ⴰⵎⵣⵔⵓⵢ ⵏ ⵓⵙⵓⵖⵍ

en: Automatic language detection
zgh: ⴰⵥⵍⴰⵢ ⴰⵡⵓⵔⵎⴰⵏ ⵏ ⵜⵓⵜⵍⴰⵢⵜ

en: Clipboard buttons
zgh: ⵜⵉⴳⵎⵎⵓⵜⵉⵏ ⵏ ⵜⵣⵣⵏⴱⵉⵍⵜ

note: developer_name tag deprecated with Appstream 1.0
en: The Dialect Authors
zgh: ⵉⵎⴳⴰⵢⵏ ⵏ Dialect

en: Translator
zgh: ⴰⵎⵙⵙⵓⵖⵍ

en: Choose from the available translation services.
zgh: ⵙⵜⵉ ⵙⴳ ⵜⵏⵓⴼⴰ ⵏ ⵓⵙⵓⵖⵍ ⵉⵍⵍⴰⵏ.

en: Text-to-Speech
zgh: ⴰⴹⵕⵉⵚ ⵉⵙⵙⴰⵡⴰⵍⵏ

en: Behavior
zgh: ⵜⵉⵎⵙⴽⵔⵜ

en: Live Translation
zgh: ⴰⵙⵓⵖⵍ ⵓⵙⵔⵉⴷ

en: Warning: Your IP address may get banned for API abuse.
zgh: ⴰⵙⵎⵉⴳⵍ: ⵉⵥⴹⴰⵕ ⴰⴷ ⵉⵜⵜⵡⴰⴽⴽⵙ ⴰⵏⵙⴰ ⵏ IP ⵏⵏⴽ ⵙ ⵜⵎⵏⵜⵉⵍⵜ ⵏ ⴳⴰⵔ ⴰⵙⵎⵔⵙ ⵏ API.

en: Show Translations in Desktop Search
zgh: ⵎⵍ ⵜⴰⵙⵓⵖⵍⵜ ⴳ ⵓⵔⵣⵓ ⴳ ⵓⵙⵉⵔⴰ

en: Warning: All desktop searches will be sent to the translation service
zgh: ⴰⵙⵎⵉⴳⵍ: ⵔⴰⴷ ⵜⵜⵓⵙⵙⵉⴼⴹⵏ ⵎⴰⵕⵕⴰ ⵉⵔⵣⵣⵓⵜⵏ ⴳ ⵓⵙⵉⵔⴰ ⵖⵔ ⵜⵏⴰⴼⵓⵜ ⵏ ⵓⵙⵓⵖⵍ

en: Translation Shortcut
zgh: ⴰⵙⴰⵏⴼ ⵏ ⵓⵙⵓⵖⵍ

en: The unselected choice will be used for line break.
zgh: ⵔⴰⴷ ⵉⵜⵜⵓⵙⵎⵔⵙ ⵓⵙⵜⴰⵢ ⵏⵏⴰ ⵓⵔ ⵉⵜⵜⴰⵡⵙⵜⴰⵢⵏ ⵉ ⵜⵕⵥⵉ ⵏ ⵢⵉⴼⵉⵍⵉ.

en: Default to Auto
zgh: ⴰⵎⵔⴷⵓ ⴷ ⵓⵡⵓⵔⵎⴰⵏ

en: Use "Auto" as the default language
zgh: ⵙⵎⵔⵙ "ⴰⵡⵓⵔⵎⴰⵏ" ⴰⵎ ⵜⵓⵜⵍⴰⵢⵜ ⵜⴰⵎⵔⴷⵓⵜ

[ctx: shortcuts window]
en: Translator
zgh: ⴰⵎⵙⵙⵓⵖⵍ

[ctx: shortcuts window]
en: Translate
zgh: ⵙⵙⵓⵖⵍ

[ctx: shortcuts window]
en: Switch Languages
zgh: ⵙⵏⴼⵍ ⵜⵓⵜⵍⴰⵢⵜ

[ctx: shortcuts window]
en: Clear source text
zgh: ⴽⴽⵙ ⴰⴹⵕⵉⵚ ⵏ ⵓⵙⴰⴳⵎ

[ctx: shortcuts window]
en: Copy translation
zgh: ⵙⵙⵏⵖⵍ ⵜⴰⵙⵓⵖⵍⵜ

[ctx: shortcuts window]
en: Show Pronunciation
zgh: ⵎⵍ ⴰⵡⴰⵍ

[ctx: shortcuts window]
en: Text-to-Speech
zgh: ⴰⴹⵕⵉⵚ ⵉⵙⵙⴰⵡⴰⵍⵏ

[ctx: shortcuts window]
en: Listen to source text
zgh: ⵙⵍⵍ ⵉ ⵓⴹⵕⵉⵚ ⵏ ⵓⵙⴰⴳⵎ

[ctx: shortcuts window]
en: Listen to translation
zgh: ⵙⵍⵍ ⵉ ⵜⵙⵓⵖⵍⵜ

[ctx: shortcuts window]
en: Navigation
zgh: ⴰⵎⵓⵜⵜⵉ

[ctx: shortcuts window]
en: Go back in history
zgh: ⴰⵖⵓⵍ ⵖⵔ ⵓⵎⵣⵔⵓⵢ

[ctx: shortcuts window]
en: Go forward in history
zgh: ⵎⵓⵏ ⴷ ⵓⵎⵣⵔⵓⵢ

[ctx: shortcuts window]
en: General
zgh: ⴰⵎⴰⵜⴰⵢ

[ctx: shortcuts window]
en: Preferences
zgh: ⵉⵙⵎⵢⴰⴼⵓⵜⵏ

[ctx: shortcut window]
en: Shortcuts
zgh: ⵉⵙⵓⵏⴰⴼ

[ctx: shortcuts window]
en: Quit
zgh: ⴼⴼⵖ

en: Show Pronunciation
zgh: ⵎⵍ ⴰⵎⴰⵡⴰⵍ

en: Keyboard Shortcuts
zgh: ⵉⵙⵓⵏⴰⴼ ⵏ ⵜⵏⴰⵙⵜ

en: About Dialect
zgh: ⵅⴼ Dialect

en: Open Preferences
zgh: ⵕⵥⵎ ⵉⵙⵎⵢⴰⴼⵓⵜⵏ

en: Remove Key and Retry
zgh: ⴽⴽⵙ ⵜⴰⵙⴰⵔⵓⵜ ⵜⴰⵍⵙⴷ

en: Clear
zgh: ⴽⴽⵙ

en: Paste
zgh: ⵙⵍⵖ

en: Listen
zgh: ⵙⵍⵍ

en: Translate
zgh: ⵙⵙⵓⵖⵍ

en: Translating…
zgh: ⴰⵙⵓⵖⵍ…

en: Copy
zgh: ⵙⵙⵏⵖⵍ

en: Suggest Translation
zgh: ⵙⵙⵓⵎⵔ ⴽⵔⴰ ⵏ ⵜⵙⵓⵖⵍⵜ

en: Failed loading the translation service
zgh: ⴰⵣⴳⴰⵍ ⴳ ⵡⴰⴳⴰⵎ ⵏ ⵜⵏⴰⴼⵓⵜ ⵏ ⵓⵙⵓⵖⵍ

en: Please report this in the Dialect bug tracker if the issue persists.
zgh: ⵙⵏⵖⵎⵙ ⵙ ⵓⵢⵏⵏⴰ ⴳ ⵓⵎⴹⴼⴰⵕ ⵏ ⵜⵣⴳⴰⵍⵉⵏ ⵏ Dialect ⵎⵛ ⵜⵙⵓⵍ ⵜⵎⵓⴽⵔⵉⵙⵜ ⴰⴷ.

en: Couldn’t connect to the translation service
zgh: ⵜⴰⵣⴳⵍⵜ ⵏ ⵡⴰⵡⴰⴹ ⵖⵔ ⵜⵏⴰⴼⵓⵜ ⵏ ⵓⵙⵓⵖⵍ

en: We can’t connect to the server. Please check for network issues.
zgh: ⵓⵔ ⵏⵣⵎⵔ ⴰⴷ ⵏⴰⵡⴹ ⵖⵔ ⵓⵎⴰⴽⴽⴰⵢ, ⵙⵙⵉⴷⴻⴷ ⵜⵉⵎⵓⴽⵔⵉⵙⵉⵏ ⵏ ⵓⵥⵟⵟⴰ.

en: API key is required to use the service
zgh: ⵜⴳⴰ ⵜⵙⴰⵔⵓⵜ ⵏ API ⵜⵓⵛⵛⵉⵍⵜ ⵉ ⵓⵙⵎⵔⵙ ⵏ ⵜⵏⴰⴼⵓⵜ

en: Please set an API key in the preferences.
zgh: ⵉⵅⵚⵚⴰ ⵓⵙⵎⴰⵔ ⵏ ⵜⵙⴰⵔⵓⵜ ⵏ API ⴳ ⵉⵙⵎⵢⴰⴼⵓⵜⵏ.

en: The provided API key is invalid
zgh: ⵜⴰⵙⴰⵔⵓⵜ ⵏ API ⵉⵎⵎⵓⵛⵏ ⵓⵔ ⵜⵎⵙⴰⵙⴰ

en: Please set a valid API key in the preferences.
zgh: ⵉⵅⵚⵚⴰ ⵓⵙⴽⴰⵔ ⵏ ⵜⵙⴰⵔⵓⵜ ⵏ API ⵉⵎⵙⴰⵙⴰⵏ ⴳ ⵉⵙⵎⵢⴰⴼⵓⵜⵏ.

en: Please set a valid API key or unset the API key in the preferences.
zgh: ⵉⵅⵚⵚⴰ ⵓⵙⵎⴰⵔ ⵏ ⵜⵙⴰⵔⵓⵜ ⵏ API ⵉⵎⵙⴰⵙⴰⵏ ⴷ ⵜⵓⴽⴽⵙⴰ ⵏ ⵜⵙⴰⵔⵓⵜ ⵏ API ⴳ ⵉⵙⵎⵢⴰⴼⵓⵜⵏ.

en: New translation has been suggested!
zgh: ⵜⴻⵜⵜⵓⵙⵙⵓⵎⵔ ⵢⴰⵜ ⵜⵙⵓⵖⵍⵜ ⵜⴰⵎⴰⵢⵏⵓⵜ!

en: Suggestion failed.
zgh: ⵉⵜⵜⵡⴰⵣⴳⵍ ⵓⵙⵓⵎⵔ.

en: {} characters limit reached!
zgh: ⵉⵜⵜⵡⴰⵡⴹ ⵓⵡⵜⵜⵓ ⵏ {} ⵏ ⵓⵙⴽⴽⵉⵍ!

en: Did you mean:
zgh: ⵉⵙ ⵜⵔⵉⴷ ⴰⴷ ⵜⵉⵏⵉⴷ:

en: Translation failed, check for network issues
zgh: ⵉⵜⵜⵡⴰⵣⴳ ⵓⵙⵓⵖⵍ, ⵙⵙⵉⴷⴻⴷ ⵜⵉⵎⵓⴽⵔⵉⵙⵉⵏ ⵏ ⵓⵥⵟⵟⴰ

en: Translation failed
zgh: ⵉⵜⵜⵡⴰⵣⴳⵍ ⵓⵙⵓⵖⵍ

en: Search Languages…
zgh: ⴰⵔⵣⵣⵓ ⵏ ⵜⵓⵜⵍⴰⵢⵉⵏ…

en: API Key
zgh: ⵜⴰⵙⴰⵔⵓⵜ ⵏ API

en: Amharic
zgh: ⵜⴰⵎⵀⴰⵔⵉⵜ

en: Belarusian
zgh: ⵜⴰⴱⵉⵍⴰⵔⵓⵙⵜ

en: Bulgarian
zgh: ⵜⴰⴱⵍⵖⴰⵔⵉⵜ

en: Chinese
zgh: ⵜⴰⵛⵉⵏⵡⵉⵜ

en: Czech
zgh: ⵜⴰⵜⵛⵉⴽⵉⵜ

en: Dutch
zgh: ⵜⴰⵀⵓⵍⴰⵏⴷⵉⵜ

note: #-#-#-#-#  1 (linuxmint)  #-#-#-#-# Add some common languages first
en: English
zgh: ⵜⴰⵏⴳⵍⵉⵣⵜ

en: German
zgh: ⵜⴰⵍⵉⵎⴰⵏⵜ

en: Greek
zgh: ⵜⴰⴳⵔⵉⴳⵉⵜ

en: Hausa
zgh: ⵜⴰⵀⴰⵡⵙⴰⵜ

en: Hindi
zgh: ⵜⴰⵀⵉⵏⴷⵉⵜ

en: Hungarian
zgh: ⵜⴰⵀⵏⵖⴰⵔⵉⵜ

en: Igbo
zgh: ⵜⵉⴳⴱⵓⵜ

en: Indonesian
zgh: ⵜⴰⵏⴷⵓⵏⵉⵙⵉⵜ

en: Italian
zgh: ⵜⴰⵟⴰⵍⵢⴰⵏⵜ

en: Japanese
zgh: ⵜⴰⵊⴰⴱⴱⵓⵏⵉⵜ

en: Khmer
zgh: ⵜⴰⵅⵎⵉⵔⵜ

en: Kinyarwanda
zgh: ⵜⴰⵔⵓⵡⴰⵏⴷⵉⵜ

en: Korean
zgh: ⵜⴰⴽⵓⵔⵉⵜ

en: Malay
zgh: ⵜⴰⵎⴰⵍⴰⵡⵉⵜ

en: Nepali
zgh: ⵜⴰⵏⵉⴱⴰⵍⵉⵜ

en: Persian
zgh: ⵜⴰⴼⵓⵔⵙⵉⵜ

en: Polish
zgh: ⵜⴰⴱⵓⵍⵓⵏⵉⵜ

en: Portuguese
zgh: ⵜⴰⴱⵕⵟⵇⵉⵣⵜ

en: Punjabi
zgh: ⵜⴰⴱⵏⵊⴰⴱⵉⵜ

en: Romanian
zgh: ⵜⴰⵔⵓⵎⴰⵏⵉⵜ

en: Russian
zgh: ⵜⴰⵔⵓⵙⵉⵜ

en: Somali
zgh: ⵜⴰⵙⵓⵎⴰⵍⵉⵜ

en: Spanish
zgh: ⵜⴰⵙⴱⵏⵢⵓⵍⵉⵜ

en: Swedish
zgh: ⵜⴰⵙⵡⵉⴷⵉⵜ

en: Tamil
zgh: ⵜⴰⵜⴰⵎⵉⵍⵜ

en: Thai
zgh: ⵜⴰⵜⴰⵢⵍⴰⵏⴷⵉⵜ

en: Turkish
zgh: ⵜⴰⵜⵓⵔⴽⵉⵜ

en: Ukrainian
zgh: ⵜⵓⴽⵔⴰⵏⵉⵜ

en: Urdu
zgh: ⵜⵓⵔⴷⵓⵜ

en: Vietnamese
zgh: ⵜⴰⴱⵉⵜⵏⴰⵎⵉⵜ

en: Yoruba
zgh: ⵜⴰⵢⵔⵓⴱⴰⵜ

en: Zulu
zgh: ⵜⴰⵣⵓⵍⵓⵜ

en: Akan
zgh: ⵜⴰⴽⴰⵏⵜ

en: Bangla
zgh: ⵜⴰⴱⵏⵖⴰⵍⵉⵜ

en: Burmese
zgh: ⵜⴰⴱⵉⵔⵎⴰⵏⵉⵜ

en: Standard Moroccan Tamazight
zgh: ⵜⴰⵎⴰⵣⵉⵖⵜ

en: Chinese, Mandarin
zgh: ⵜⴰⵛⵉⵏⵡⵉⵜ

en: Year:
zgh: ⴰⵙⴳⴳⵯⴰⵙ:

en: Date
zgh: ⴰⵙⴰⴽⵓⴷ

en: Password
zgh: ⵜⴰⴳⵓⵔⵉ ⵏ ⵓⵣⵔⴰⵢ

note: TRANSLATORS: filter name on the file->open dialog
en: All files
zgh: ⵉⴼⵓⵢⵍⴰ ⵎⴰⵕⵕⴰ

en: Install
zgh: ⵙⵔⵙ

en: Empty Trash
zgh: ⵙⵙⵓⴳⵓ ⵜⴰⵙⴰⵔⵙⵜ

en: Software
zgh: ⴰⵖⴰⵡⴰⵙ

en: Open with
zgh: ⵕⵥⵎ ⵙ

note: trash@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Trash
zgh: ⵜⴰⵙⴰⵔⵙⵜ

note: Label                              Module ID                Icon Category      Keywords for filter
en: Network
zgh: ⴰⵥⵟⵟⴰ

en: Remove
zgh: ⵙⵙⵉⵜⵢ

en: Stop
zgh: ⵙⴱⴷⴷ

en: Type:
zgh: ⴰⵏⴰⵡ:

en: Icons
zgh: ⵜⵉⴳⵏⵉⵜ

en: Refresh
zgh: ⵣⵣⵓⵣⵡⵓ

en: Ask what to do
zgh: ⵙⵇⵙⴰ

en: Open Folder
zgh: ⵕⵥⵎ ⴰⵙⴷⴰⵡ

en: _Ok
zgh: ⵡⴰⵅ

note: #-#-#-#-#  0 (linuxmint)  #-#-#-#-# settings-example@cinnamon.org->settings-schema.json->tree->columns->title
en: Color
zgh: ⴰⴽⵍⵓ

en: Examine
zgh: ⵣⵣⵔⵉ

en: Ignore
zgh: ⵏⵅⵅⵍ

en: Region and Language Settings
zgh: ⵜⵉⵙⵖⴰⵍ ⵏ ⵜⵓⵜⵍⴰⵢⵉⵏ ⴷ ⵜⵎⵏⴰⴹⵉⵏ

en: %i minute | %i minutes
zgh[0]: %i ⵜⵓⵙⴷⵉⴷⵜ
zgh[1]: %i ⵜⵓⵙⴷⵉⴷⵉⵏ

en: %i hour | %i hours
zgh[0]: %i ⵜⵙⵔⴰⴳⵜ
zgh[1]: %i ⵜⵙⵔⴰⴳⵉⵏ

en: hour | hours
zgh[0]: ⵜⵙⵔⴰⴳⵜ
zgh[1]: ⵜⵙⵔⴰⴳⵉⵏ

en: minute | minutes
zgh[0]: ⵜⵓⵙⴷⵉⴷⵜ
zgh[1]: ⵜⵓⵙⴷⵉⴷⵉⵏ

en: Status:
zgh: ⴰⴷⴷⴰⴷ:

en: Technology:
zgh: ⵜⴰⵜⵉⴽⵏⵓⵍⵓⵊⵉⵜ:

en: Good
zgh: ⵉⵖⵓⴷⴰ

en: Mouse | Mice
zgh[0]: ⵜⴰⵖⵕⴹⴰⵢⵜ
zgh[1]: ⵜⵉⵖⵕⴹⴰⵢⵉⵏ

en: Cell phone | Cell phones
zgh[0]: ⴰⵜⵉⵍⵉⴼⵓⵏ
zgh[1]: ⵉⵜⵉⵍⵉⴼⵓⵏⵏ

en: Media player | Media players
zgh[0]: ⴰⵎⵖⵔⵉ ⵏ ⵓⵎⵉⴷⵢⴰ
zgh[1]: ⵉⵎⵖⵔⵉⵜⵏ ⵏ ⵓⵎⵉⴷⵢⴰ

en: Tablet | Tablets
zgh[0]: ⵜⴰⴼⵍⵓⵜ
zgh[1]: ⵜⵉⴼⵍⵓⵜⵉⵏ

en: Unknown device | Unknown devices
zgh[0]: ⴰⵍⵍⴰⵍ ⴰⵔⵓⵙⵙⵉⵏ
zgh[1]: ⴰⵍⵍⴰⵍⵏ ⴰⵔⵓⵙⵙⵉⵏⵏ

en: Lithium Ion
zgh: ⵍⵉⵜⵢⵓⵎⵉⵢⵓⵏ

en: Lithium Polymer
zgh: ⵍⵉⵜⵢⵓⵎⴱⵓⵍⵉⵎⵉⵔ

en: Nickel Cadmium
zgh: ⵏⵉⴽⵍ ⴽⴰⴷⵢⵓⵎ

en: Unknown technology
zgh: ⵜⴰⵜⵉⴽⵏⵓⵍⵉⵊⵉⵜ ⵜⴰⵔⵓⵙⵙⵉⵏⵜ

en: Please wait...
zgh: ⴰⴳⴰⵏⵉ...

en: Log out of this system now?
zgh: ⴼⴼⵖ ⵙⴳ ⵓⵏⴳⵔⴰⵡ ⴰⴷ ⴷⵖⵉ?

en: Shut down this system now?
zgh: ⵙⵅⵙⵉ ⴰⵏⴳⵔⴰⵡ ⴰⴷ ⴷⵖⵉ?

en: Version of this application
zgh: ⵜⴰⵍⵇⵇⵉⵎⵜ ⵏ ⵜⵙⵏⵙⵉ ⴰⴷ

en: _Shut Down
zgh: _ⵙⵅⵙⵉ

en: Please enter your password...
zgh: ⵎⴽ ⵜⵓⴼⵉⴷ ⵙⵙⴽⵛⵎ ⵜⴰⴳⵓⵔⵉ ⵏ ⵓⵣⵔⴰⵢ ⵏⵏⴽ/ⵎ...

en: Checking...
zgh: ⵜⵉⵎⵏⵥⵉⵜ...

note: TRANSLATORS: this is a profile prefix to signify the * profile is a test profile
en: Test profile:
zgh: ⵉⴼⵔⵙ ⵏ ⵓⵔⵎ

note: TRANSLATORS: column for device list
en: Device
zgh: ⴰⵍⵍⴰⵍ

note: TRANSLATORS: this is when there is no profile for the device
en: No profile
zgh: ⵡⴰⵍⵓ ⵉⴼⵔⵙ

en: %i year | %i years
zgh[0]: %i ⵓⵙⴳⴳⵯⴰⵙ
zgh[1]: %i ⵉⵙⴳⴳⵯⴰⵙⵏ

en: %i month | %i months
zgh[0]: %i ⵡⴰⵢⵢⵓⵔ
zgh[1]: %i ⵡⴰⵢⵢⵓⵔⵏ

en: %i week | %i weeks
zgh[0]: %i  ⵉⵎⴰⵍⴰⵙⵙ
zgh[1]: %i ⵉⵎⴰⵍⴰⵙⵙⵏ

[ctx: Device kind]
en: Camera
zgh: ⵜⴰⴽⴰⵎⵕⴰ

en: Chinese (simplified)
zgh: ⵜⴰⵛⵉⵏⵡⵉⵜ (ⵜⴰⴼⵔⴰⵔⵜ)

en: France
zgh: ⴼⵕⴰⵏⵙⴰ

en: Spain
zgh: ⵙⴱⴰⵏⵢⴰ

en: China
zgh: ⵛⵉⵏⵡⴰ

en: Network proxy
zgh: ⴰⴱⵕⵓⴽⵙⵉ ⵏ ⵓⵣⵟⵟⴰ

note: Translators: network device speed
en: %d Mb/s
zgh: %d ⵎⴱ/ⵙⵏ

en: today
zgh: ⴰⵙⵙⴰ

en: yesterday
zgh: ⵉⵙⵙⵏⵏⴰⴹ

en: %i day ago | %i days ago
zgh[0]: %i ⵡⴰⵙⵙ ⴰⵢⴰ
zgh[1]: %i ⵡⵓⵙⵙⴰⵏ ⴰⵢⴰ

en: Today
zgh: ⴰⵙⵙⴰ

en: Add
zgh: ⵔⵏⵓ

en: Group Name
zgh: ⵉⵙⵎⵏ ⵜⵔⴰⴱⴱⵓⵜ

en: Comment:
zgh: ⴰⵅⴼⴰⵡⴰⵍ:

en: Delete
zgh: ⴽⴽⵙ

en: Program:
zgh: ⴰⵖⴰⵡⴰⵙ:

en: Icon Name
zgh: ⵉⵙⵎ ⵏ ⵜⴳⵏⵉⵜ

en: Application
zgh: ⵜⵉⵙⵏⵙⵉ

en: Remove '%s'
zgh: ⴽⴽⵙ '%s'

en: About...
zgh: ⵖⴼ...

en: Leave it
zgh: ⴼⵍ ⵜ

en: Remove it
zgh: ⴽⴽⵙ ⵜ

en: Microphone
zgh: ⴰⵎⵉⴽⵔⵓ

en: Show Text
zgh: ⵙⵎⴰⵍ ⴰⴹⵕⵉⵚ

en: Hide Text
zgh: ⴼⴼⵔ ⴰⴹⵕⵉⵚ

en: Please contact the developer.
zgh: ⵎⴽ ⵜⵓⴼⵉⴷ, ⵎⵢⴰⵡⴰⴹ ⴰⴽⴷ ⵓⵎⵙⵖⵉⵡⵙ

note: i18n for menu item set up larger components.
en: System Settings
zgh: ⵜⵉⵙⵖⴰⵍ ⵏ ⵓⵏⴳⵔⴰⵡ

en: Minimize
zgh: ⵙⵙⵎⵥⵉ

en: Maximize
zgh: ⵙⵙⵎⵖⵔ

en: Date and Time Settings
zgh: ⵜⵉⵙⵖⴰⵍ ⵏ ⵓⵙⴰⴽⵓⴷ ⴷ ⵡⴰⴽⵓⴷ

en: Close others
zgh: ⵔⴳⵍ ⵢⴰⴹⵏⵉⵏ

en: Close all
zgh: ⵔⴳⵍ ⵎⴰⵕⵕⴰ

note: notifications@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Notifications
zgh: ⵜⵉⵏⵖⵎⵉⵙⵉⵏ

en: Other application...
zgh: ⵜⵉⵙⵏⵉⵙⵉⵡⵉⵏ ⵢⴰⴹⵏⵉⵏ...

note: menu@cinnamon.org->metadata.json->name menu@cinnamon.org->settings-schema.json->menu->title sound@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description network@cinnamon.org->settings-schema.json->section1->description
en: Menu
zgh: ⵜⴰⵍⴳⴰⵎⵜ

en: Recent Files
zgh: ⵉⴼⵓⵢⵍⴰ ⵉⵎⴳⴳⵓⵔⴰ

en: Clear list
zgh: ⵙⴼⴹ ⴰⵙⴷⴷⵉ

en: All Applications
zgh: ⵜⵉⵙⵏⵙⵉⵡⵉⵏ ⵎⴰⵕⵕⴰ

en: Leave the session
zgh: ⴼⵍ ⵜⵉⵖⵉⵎⵉⵜ

en: connecting...
zgh: ⴰⵣⴷⴰⵢ...

en: More
zgh: ⵓⴳⴳⴰⵔ

en: Wifi
zgh: ⴰⵡⵉⴼⵉ

en: Bluetooth
zgh: ⴰⴱⵍⵓⵜⵓⵜ

en: Connecting to the network...
zgh: ⴰⵣⴷⵉ ⵖⵔ ⵓⵥⵟⵟⴰ...

en: Connected to the network
zgh: ⵉⵣⴷⵉ ⵖⵔ ⵓⵥⵟⵟⴰ...

note: notifications@cinnamon.org->settings-schema.json->keyClear->description
en: Clear notifications
zgh: ⵙⴼⴹ ⵜⵉⵏⵖⵎⵉⵙⵉⵏ

en: Notification Settings
zgh: ⵜⵉⵙⵖⴰⵍ ⵏ ⵜⵏⵖⵎⵉⵙⵉⵏ

en: No notifications
zgh: ⵡⴰⵍⵓ ⵜⵉⵏⵖⵎⵉⵙⵉⵏ

en: %d notification | %d notifications
zgh[0]: %d ⵏ ⵜⵏⵖⵎⵉⵙⵜ
zgh[1]: %d ⵏ ⵜⵏⵖⵎⵉⵙⵉⵏ

en: just now
zgh: ⵖⴰⵙ ⴷⵖⵉ

en: %d second ago | %d seconds ago
zgh[0]: %d ⵏ ⵜⵙⵉⵏⵜ ⴰⵢⴰ
zgh[1]: %d ⵏ ⵜⵙⵉⵏⵉⵏ ⴰⵢⴰ

en: %d minute ago | %d minutes ago
zgh[0]: %d ⵏ ⵜⵓⵙⴷⵉⴷⵜ ⴰⵢⴰ
zgh[1]: %d ⵏ ⵜⵓⵙⴷⵉⴷⵉⵏ ⴰⵢⴰ

en: Brightness
zgh: ⵜⴰⵙⵙⵉⵖⵜ

en: Send to front
zgh: ⴰⵣⵏ ⵖⵔ ⵣⴷⴰⵜ

note: recent@cinnamon.org->metadata.json->name
en: Recent documents
zgh: ⵜⵉⵏⵜⴰⵎⵉⵏ ⵜⵉⵎⴳⴳⵓⵔⴰ

en: Stopped
zgh: ⵉⴱⴷⴷ

en: Play
zgh: ⵖⵔ

en: Open Player
zgh: ⵕⵥⵎ ⴰⵎⵖⵔⵉ

en: Quit Player
zgh: ⴼⴼⵖ ⵙⴳ ⵓⵎⵖⵔⵉ

en: Are you sure you want to delete all items from the trash?
zgh: ⵉⵙ ⵏⵉⵜ ⵜⵅⵙⴷ ⴰⴷ ⵜⴽⴽⵙⴷ ⵉⴼⵔⴷⴰⵙ ⵎⴰⵕⵕⴰ ⵙⴳ ⵜⵙⴰⵔⵙⵜ?

en: Open Trash
zgh: ⵕⵥⵎ ⵜⴰⵙⴰⵔⵙⵜ

en: Log Out...
zgh: ⵓⴼⵓⵖ...

en: Power Off...
zgh: ⴰⵙⵅⵙⵉ...

en: Users and Groups
zgh: ⵉⵏⵙⵙⵎⵔⴰⵙ ⴷ ⵜⵔⵓⴱⴱⴰ

en: Add or remove users and groups
zgh: ⵔⵏⵓ ⵏⵖ ⵙⵉⵜⵜⵢ ⵉⵏⵙⵙⵎⵔⴰⵙ ⴷ ⵜⵔⵓⴱⴱⴰ

en: Administration
zgh: ⵜⴰⵎⵙⵙⵓⴳⵓⵔⵜ

en: Languages
zgh: ⵜⵓⵜⵍⴰⵢⵉⵏ

en: Nvidia Settings
zgh: ⵜⵉⵙⵖⴰⵍ ⵏ ⵏⴼⵉⴷⵢⴰ

en: Change Password
zgh: ⵙⵏⴼⵍ ⵜⴰⴳⵓⵔⵉ ⵏ ⵓⵣⵔⴰⵢ

en: New password
zgh: ⵜⴰⴳⵓⵔⵉ ⵏ ⵓⵣⵔⴰⵢ ⵜⴰⵎⴰⵢⵏⵓⵜ

en: Confirm password
zgh: ⵙⴷⴷⵉⴷ ⵜⴰⴳⵓⵔⵉ ⵏ ⵓⵣⵔⴰⵢ

en: Show password
zgh: ⵙⵎⴰⵍ ⵜⴰⴳⵓⵔⵉ ⵏ ⵓⵣⵔⴰⵢ

en: Change
zgh: ⵙⵏⴼⵍ

en: Weak
zgh: ⵜⴰⵏⵍⵎⴰⴹⵜ

en: Administrator
zgh: ⴰⵎⵙⵙⵓⴳⵓⵔ

en: Account Type
zgh: ⴰⵏⴰⵡ ⵏ ⵓⵎⵉⴹⴰⵏ

en: Groups
zgh: ⵜⵉⵔⵓⴱⴱⴰ

en: Picture
zgh: ⵜⴰⵡⵍⴰⴼⵜ

en: More options
zgh: ⵓⴳⴳⴰⵔ ⵏ ⵜⴷⵖⵔⵉⵏ

en: JSON files
zgh: ⴰⴼⴰⵢⵍⵓ JSON

en: Select a time
zgh: ⵙⵜⵢ ⴽⵔⴰ ⵏ ⵡⴰⴽⵓⴷ

en: Hour
zgh: ⵜⴰⵙⵔⴰⴳⵜ

en: Minute
zgh: ⵜⵓⵙⴷⵉⴷⵜ

en: Second
zgh: ⵜⴰⵙⵉⵏⵜ

en: Update
zgh: ⵙⴷⵖⵉ

en: Short
zgh: ⵓⴳⵣⵉⵍ

en: Long
zgh: ⴰⵖⵣⴰⴼ

en: Longer
zgh: ⴰⵖⵣⴰⴼ

en: Download
zgh: ⴰⴳⵎ

en: Remove all
zgh: ⵙⵉⵜⵜⵢ ⵎⴰⵕⵕⴰ

en: No picture
zgh: ⵡⴰⵍⵓ ⵜⵡⵍⴰⴼⵉⵏ

en: Add Folder
zgh: ⵔⵏⵓ ⴰⵙⴷⴰⵡ

en: Add new folder
zgh: ⵔⵏⵓ ⴰⵙⴷⴰⵡ ⴰⵎⴰⵢⵓ

en: Remove selected folder
zgh: ⵙⵉⵜⵜⵢ ⴰⵙⴷⴰⵡ ⵉⵜⵜⵓⵙⵜⵢⵏ

en: Date & Time
zgh: ⴰⵙⴰⴽⵓⴷ ⴷ ⵡⴰⴽⵓⴷ

en: Date and Time
zgh: ⴰⵙⴰⴽⵓⴷ ⴷ ⵡⴰⴽⵓⴷ

en: Use 24h clock
zgh: ⵙⵎⵔⵙ ⵜⴰⵎⵙⵔⴰⴳⵜ ⵏ 24ⵙⵔⴳ

en: Display the date
zgh: ⵙⵎⴰⵍ ⴰⵙⴰⴽⵓⴷ

en: Display seconds
zgh: ⵙⵎⴰⵍ ⵜⵉⵙⵉⵏⵉⵏ

en: Monday
zgh: ⴰⵢⵏⴰⵙ

en: First day of week
zgh: ⴰⵙⵙ ⴰⵎⵣⵡⴰⵔⵓ ⴳ ⵉⵎⴰⵍⴰⵙⵙ

en: Region
zgh: ⵜⴰⵎⵏⴰⴹⵜ

en: City
zgh: ⵜⴰⵎⴷⵉⵏⵜ

en: Open folder
zgh: ⵕⵥⵎ ⴰⵙⴷⴰⵡ

en: _Action:
zgh: _ⵜⵉⴳⴰⵡⵜ:

en: General Settings
zgh: ⵜⵉⵙⵖⴰⵍ ⵜⵉⵎⴰⵜⴰⵢⵉⵏ

en: Font Settings
zgh: ⵜⵉⵙⵖⴰⵍ ⵏ ⵜⵓⵏⵉⵖⵜ

en: Show icons in menus
zgh: ⵙⵎⴰⵍ ⵜⵉⴳⵏⵉⵜⵉⵏ ⴳ ⵓⵎⵓⵖⵏ

en: Icons only
zgh: ⵖⴰⵙ ⵜⵉⴳⵏⵉⵜ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->show-application- icons->description
en: Show application icons
zgh: ⵙⵎⴰⵍ ⵜⵉⴳⵏⵉⵜ ⵏ ⵜⵙⵏⵙⵉⵡⵉⵏ

note: menu@cinnamon.org->settings-schema.json->application-icon-size->description
en: Applications icon size
zgh: ⵜⵉⵖⵣⵉ ⵏ ⵜⴳⵏⵉⵜ ⵏ ⵜⵙⵏⵙⵉⵡⵉⵏ
