plasma-workspace - en to tok translation catalogue (4739 entries)

en: Icon
tok: sitelen leko lili

en: Device
tok: ilo

en: Audio
tok: kalama

en: Type
tok: poki

en: Size
tok: suli

en: Shift
tok: nena suli

en: Ctrl
tok: nena lawa

en: Alt
tok: nena ante

en: Meta
tok: nena open

[ctx: error; %1 is the desktop file name of the service]
en: Failed to resolve service action for %1.
tok: mi ken ala sona e pali %1.

en: '%1' needs a password to be accessed. Please enter a password.
tok: '%1' li wile e nimi len. o pana e ona.

en: Keep Open
tok: o awen

en: Configure Mouse Actions Plugin
tok: o lawa e ilo lili pi ilo luka

en: Exit Edit Mode
tok: o weka tan tomo ante

en: Plasma Shell
tok: ilo Plasmashell

en: Enable QML Javascript debugger
tok: o open e ilo pali pi ilo QML Javascript

en: Do not restart plasma-shell automatically after a crash
tok: o sin ala e ilo plasmashell moli

en: Force loading the given shell plugin
tok: o kepeken wawa e ilo lili pana

en: Replace an existing instance
tok: o weka e ilo lon

[ctx: touchpad was enabled, keep short]
en: Touchpad On
tok: ilo supa luka li pali

[ctx: touchpad was disabled, keep short]
en: Touchpad Off
tok: ilo supa luka li pali ala

[ctx: wireless lan was enabled, keep short]
en: Wifi On
tok: linluwi kon Wifi li pali

[ctx: wireless lan was disabled, keep short]
en: Wifi Off
tok: linluwi kon Wifi li pali ala

[ctx: Bluetooth was enabled, keep short]
en: Bluetooth On
tok: linluwi kon Bluetooth li pali

[ctx: Bluetooth was disabled, keep short]
en: Bluetooth Off
tok: linluwi kon Bluetooth li pali ala

[ctx: mobile internet was enabled, keep short]
en: Mobile Internet On
tok: linluwi kon pi ilo luka li pali

[ctx: mobile internet was disabled, keep short]
en: Mobile Internet Off
tok: linluwi kon pi ilo luka li pali ala

[ctx: on screen keyboard was enabled because physical keyboard got unplugged, keep short]
en: On-Screen Keyboard Activated
tok: ilo sitelen lon sinpin ilo li pali

[ctx: on screen keyboard was disabled because physical keyboard was plugged in, keep short]
en: On-Screen Keyboard Deactivated
tok: ilo sitelen lon sinpin ilo li pali ala

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Panel Configuration
tok: o lukin e ilo lawa pi palisa ni

en: Show Desktop
tok: o lukin e tomo lipu

en: Hide Desktop
tok: o lukin ala e tomo lipu

en: Add Panel
tok: o lon e palisa ilo sin

[ctx: @title:window]
en: Directory with the wallpaper to show slides from
tok: ilo li pana e sitelen tan poki lipu ni.

en: Background:
tok: monsi:

en: Blur
tok: o ko e lukin sitelen

en: Solid color
tok: kule wan

en: Select Background Color
tok: o pana e kule sinpin pi wile sina

en: Open Wallpaper Image
tok: o lukin e sitelen lon monsi

en: Next Wallpaper Image
tok: o lukin e sitelen poka lon monsi

en: Images
tok: sitelen

[ctx: @action:button the thing being added is an image file]
en: Add…
tok: o pana…

[ctx: @action:button the new things being gotten are wallpapers]
en: Get New…
tok: o kama jo…

en: Restore wallpaper
tok: o sin e sitelen monsi

en: Remove Wallpaper
tok: o weka e sitelen monsi

en: This tool allows you to set an image as the wallpaper for the Plasma session.
tok: ilo ni li ken e ni: sina pana e sitelen lon monsi pi ilo Plasma sina.

en: An error occurred while attempting to set the Plasma wallpaper:
tok: mi ken ala ante e monsi pi ilo Plasma tan ni:

en: Change every:
tok: o ante lon sike:

note: #-#-#-#-#  85 (plasma-workspace)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_4) #-#-#-#-#  20 (plasma-workspace)  #-#-#-#-#
en: Color:
tok: kule wile:

en: Finds applications whose name or description match :q:
tok: mi alasa e ilo ni: nimi ona anu sitelen pi ken ona li sama :q:.

en: Looks for documents recently used with names matching :q:.
tok: o alasa e lipu. lipu li kepeken lon tenpo pini lili. nimi ona li sama :q:.

en: Open %1
tok: o open %1

en: Copy to Clipboard
tok: o pana tawa poki jo

[ctx: weather condition]
en: clear
tok: sewi pi len ala

[ctx: weather condition]
en: clear intervals
tok: tenpo pi len ala

[ctx: weather condition]
en: clear sky
tok: sewi kon

[ctx: weather condition]
en: cloudy
tok: sewi len

[ctx: weather condition]
en: cloudy with hail
tok: sewi len kan lete kiwen

[ctx: weather condition]
en: cloudy with heavy snow
tok: sewi len kan lete ko mute

[ctx: weather condition]
en: cloudy with light snow
tok: sewi len kan lete ko lili

[ctx: weather condition]
en: cloudy with sleet
tok: sewi len kan telo kan lete kiwen

[ctx: weather condition]
en: drizzle
tok: telo linja

[ctx: weather condition]
en: fog
tok: kon supa

[ctx: weather condition]
en: foggy
tok: kon supa

[ctx: weather condition]
en: grey cloud
tok: sewi pi ko pimeja

[ctx: weather condition]
en: hail
tok: lete kiwen

[ctx: weather condition]
en: hail shower
tok: lete kiwen mute

[ctx: weather condition]
en: hail showers
tok: lete kiwen mute

[ctx: weather condition]
en: hazy
tok: kon len jaki

[ctx: weather condition]
en: heavy rain
tok: telo mute

[ctx: weather condition]
en: heavy rain shower
tok: telo mute

[ctx: weather condition]
en: heavy rain showers
tok: telo mute

[ctx: weather condition]
en: heavy shower
tok: telo mute

[ctx: weather condition]
en: heavy showers
tok: telo mute

[ctx: weather condition]
en: heavy snow
tok: lete ko mute

[ctx: weather condition]
en: heavy snow shower
tok: lete ko mute

[ctx: weather condition]
en: heavy snow showers
tok: lete ko mute

[ctx: weather condition]
en: light cloud
tok: sewi pi ko walo

[ctx: weather condition]
en: light rain
tok: telo lili

[ctx: weather condition]
en: light rain shower
tok: telo lili

[ctx: weather condition]
en: light rain showers
tok: telo lili

[ctx: weather condition]
en: light shower
tok: telo lili

[ctx: weather condition]
en: light showers
tok: telo lili

[ctx: weather condition]
en: light snow
tok: lete ko lili

[ctx: weather condition]
en: light snow shower
tok: lete ko lili

[ctx: weather condition]
en: light snow showers
tok: lete ko lili

[ctx: weather condition]
en: mist
tok: telo kon

[ctx: weather condition]
en: misty
tok: telo kon

[ctx: weather condition]
en: N/A
tok: sona ala

[ctx: weather condition]
en: na
tok: sona ala

[ctx: weather condition]
en: partly cloudy
tok: sewi pi len lili

[ctx: weather condition]
en: sandstorm
tok: utala pi ma lili mute

[ctx: weather condition]
en: sleet
tok: telo kan lete kiwen

[ctx: weather condition]
en: sleet shower
tok: telo kan lete kiwen

[ctx: weather condition]
en: sleet showers
tok: telo kan lete kiwen

[ctx: weather condition]
en: sunny
tok: suno

[ctx: weather condition]
en: sunny intervals
tok: tenpo suno

[ctx: weather condition]
en: thick cloud
tok: kon ko wawa.

[ctx: weather condition]
en: thunderstorm
tok: kon utala

[ctx: weather condition]
en: thundery shower
tok: kon utala kan telo

[ctx: weather condition]
en: thundery showers
tok: kon utala kan telo

[ctx: weather condition]
en: tropical storm
tok: utala telo seli pi suli monsuta

[ctx: weather condition]
en: white cloud
tok: sewi pi ko walo

[ctx: weather forecast]
en: clear
tok: len ala

[ctx: weather forecast]
en: clear intervals
tok: tenpo pi len ala

[ctx: weather forecast]
en: clear sky
tok: sewi pi len ala

[ctx: weather forecast]
en: cloudy
tok: sewi len

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with hail
tok: sewi len kan lete kiwen

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with heavy snow
tok: sewi len kan lete ko mute

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with light snow
tok: sewi len kan lete ko lili

[ctx: weather forecast]
en: cloudy with sleet
tok: sewi len kan telo kan lete kiwen

[ctx: weather forecast]
en: drizzle
tok: telo linja

[ctx: weather forecast]
en: fog
tok: kon supa

[ctx: weather forecast]
en: foggy
tok: kon supa

[ctx: weather forecast]
en: grey cloud
tok: sewi pi ko pimeja

[ctx: weather forecast]
en: hail
tok: lete kiwen

[ctx: weather forecast]
en: hail shower
tok: lete kiwen mute

[ctx: weather forecast]
en: hail showers
tok: lete kiwen mute

[ctx: weather forecast]
en: hazy
tok: kon len jaki

[ctx: weather forecast]
en: heavy rain
tok: telo mute

[ctx: weather forecast]
en: heavy rain shower
tok: telo mute

[ctx: weather forecast]
en: heavy rain showers
tok: telo mute

[ctx: weather forecast]
en: heavy shower
tok: telo mute

[ctx: weather forecast]
en: heavy showers
tok: telo mute

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow
tok: lete ko mute

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow shower
tok: lete ko mute

[ctx: weather forecast]
en: heavy snow showers
tok: lete ko mute

[ctx: weather forecast]
en: light cloud
tok: sewi pi ko walo

[ctx: weather forecast]
en: light rain
tok: telo lili

[ctx: weather forecast]
en: light rain shower
tok: telo lili

[ctx: weather forecast]
en: light rain showers
tok: telo lili

[ctx: weather forecast]
en: light shower
tok: telo lili

[ctx: weather forecast]
en: light showers
tok: telo lili

[ctx: weather forecast]
en: light snow
tok: lete ko lili

[ctx: weather forecast]
en: light snow shower
tok: lete ko lili

[ctx: weather forecast]
en: light snow showers
tok: lete ko lili

[ctx: weather forecast]
en: mist
tok: telo kon

[ctx: weather forecast]
en: misty
tok: telo kon

[ctx: weather forecast]
en: na
tok: sona ala

[ctx: weather forecast]
en: partly cloudy
tok: sewi pi len lili

[ctx: weather forecast]
en: sandstorm
tok: utala pi ma lili mute

[ctx: weather forecast]
en: sleet
tok: telo kan lete kiwen

[ctx: weather forecast]
en: sleet shower
tok: telo kan lete kiwen

[ctx: weather forecast]
en: sleet showers
tok: telo kan lete kiwen

[ctx: weather forecast]
en: sunny
tok: suno

[ctx: weather forecast]
en: sunny intervals
tok: tenpo suno

[ctx: weather forecast]
en: thick cloud
tok: kon ko li len.

[ctx: weather forecast]
en: thunderstorm
tok: kon utala

[ctx: weather forecast]
en: thundery shower
tok: kon utala kan telo

[ctx: weather forecast]
en: thundery showers
tok: kon utala kan telo

[ctx: weather forecast]
en: tropical storm
tok: utala telo seli pi suli monsuta

[ctx: weather forecast]
en: white cloud
tok: sewi pi ko walo

[ctx: visibility]
en: Excellent
tok: ken lukin pi len ala

[ctx: visibility]
en: Very Good
tok: ken lukin pi pona suli

[ctx: visibility]
en: Good
tok: ken lukin pona

[ctx: visibility]
en: Moderate
tok: ken lukin meso

[ctx: visibility]
en: Poor
tok: ken lukin ike

[ctx: visibility]
en: Very Poor
tok: ken lukin pi ike suli

[ctx: weather condition]
en: Blowing Snow
tok: ko lete li tawa.

[ctx: weather condition]
en: Clear
tok: len ala

[ctx: weather condition]
en: Cloudy
tok: sewi len

[ctx: weather condition]
en: Decreasing Cloud
tok: kon ko pi kama ala.

[ctx: weather condition]
en: Distant Precipitation
tok: telo li kama anpa lon weka.

[ctx: weather condition]
en: Drifting Snow
tok: ko lete li tawa lili.

[ctx: weather condition]
en: Drizzle
tok: telo linja

[ctx: weather condition]
en: Dust
tok: ko ma li lon kon.

[ctx: weather condition]
en: Dust Devils
tok: ko ma li tawa sike.

[ctx: weather condition]
en: Fog
tok: kon supa

[ctx: weather condition]
en: Fog Bank Near Station
tok: kon supa suli

[ctx: weather condition]
en: Fog Depositing Ice
tok: kon supa li pana e lete kiwen

[ctx: weather condition]
en: Fog Patches
tok: kon supa lili

[ctx: weather condition]
en: Freezing drizzle
tok: telo linja li kama lete

[ctx: weather condition]
en: Freezing rain
tok: telo li kama lete

[ctx: weather condition]
en: Funnel Cloud
tok: kon lon sewi li tawa sike

[ctx: weather condition]
en: Hail
tok: lete kiwen

[ctx: weather condition]
en: Haze
tok: kon li len e lukin

[ctx: weather condition]
en: Heavy Blowing Snow
tok: ko lete mute li tawa wawa.

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drifting Snow
tok: ko lete mute li tawa lili.

[ctx: weather condition]
en: Heavy Drizzle
tok: telo linja mute

[ctx: weather condition]
en: Heavy Hail
tok: lete kiwen mute

[ctx: weather condition]
en: Heavy Mixed Rain and Drizzle
tok: telo en telo linja li wawa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Mixed Rain and Snow Shower
tok: telo en lete ko li wawa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain
tok: telo wawa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rain and Snow
tok: telo en lete ko li wawa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Rainshower
tok: telo wawa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow
tok: lete ko wawa

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snow Pellets
tok: lete ko wawa li sike lili

[ctx: weather condition]
en: Heavy Snowshower
tok: lete ko wawa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm
tok: kon utala

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm with Hail
tok: kon utala en lete kiwen sike li lon.

[ctx: weather condition]
en: Heavy Thunderstorm with Rain
tok: kon utala kan telo

[ctx: weather condition]
en: Ice Crystals
tok: lete kiwen pakala

[ctx: weather condition]
en: Ice Pellets
tok: lete kiwen sike

[ctx: weather condition]
en: Increasing Cloud
tok: kon ko li kama suli.

[ctx: weather condition]
en: Light Drizzle
tok: telo linja lili

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Drizzle
tok: telo linja lili li lete

[ctx: weather condition]
en: Light Freezing Rain
tok: telo lili li lete

[ctx: weather condition]
en: Light Rain
tok: telo lili

[ctx: weather condition]
en: Light Rainshower
tok: telo lili

[ctx: weather condition]
en: Light Snow
tok: lete ko lili

[ctx: weather condition]
en: Light Snow Pellets
tok: lete ko lili li sike lili

[ctx: weather condition]
en: Light Snowshower
tok: lete ko lili

[ctx: weather condition]
en: Lightning Visible
tok: suno linja li lon

[ctx: weather condition]
en: Mainly Clear
tok: len ala

[ctx: weather condition]
en: Mainly Sunny
tok: suno

[ctx: weather condition]
en: Mist
tok: telo kon

[ctx: weather condition]
en: Mixed Rain and Drizzle
tok: telo en telo linja li wawa

[ctx: weather condition]
en: Mixed Rain and Snow Shower
tok: telo en lete ko li wawa

[ctx: weather condition]
en: Mostly Cloudy
tok: sewi len

[ctx: weather condition]
en: Not Reported
tok: sona ala

[ctx: weather condition]
en: Partly Cloudy
tok: sewi pi len lili

[ctx: weather condition]
en: Rain
tok: telo

[ctx: weather condition]
en: Rain and Snow
tok: telo en lete ko

[ctx: weather condition]
en: Rainshower
tok: telo

[ctx: weather condition]
en: Recent Drizzle
tok: telo linja lon tenpo pini

[ctx: weather condition]
en: Recent Dust or Sand Storm
tok: utala ko lon tenpo pini

[ctx: weather condition]
en: Recent Fog
tok: kon supa lon tenpo pini

[ctx: weather condition]
en: Recent Freezing Precipitation
tok: telo lete lon tenpo pini

[ctx: weather condition]
en: Recent Hail
tok: lete kiwen lon tenpo pini

[ctx: weather condition]
en: Recent Rain
tok: telo lon tenpo pini

[ctx: weather condition]
en: Recent Rain and Snow
tok: telo en lete ko lon tenpo pini

[ctx: weather condition]
en: Recent Rainshower
tok: telo lon tenpo pini

[ctx: weather condition]
en: Recent Snow
tok: lete ko lon tenpo pini

[ctx: weather condition]
en: Recent Snowshower
tok: lete ko lon tenpo pini

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm
tok: kon utala lon tenpo pini

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Hail
tok: kon utala en lete kiwen lon tenpo pini

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Heavy Hail
tok: kon utala en lete kiwen mute lon tenpo pini

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Heavy Rain
tok: kon utala en telo mute lon tenpo pini

[ctx: weather condition]
en: Recent Thunderstorm with Rain
tok: kon utala en telo lon tenpo pini

[ctx: weather condition]
en: Sand or Dust Storm
tok: utala ko

[ctx: weather condition]
en: Severe Sand or Dust Storm
tok: utala ko wawa

[ctx: weather condition]
en: Shallow Fog
tok: kon pi supa lili

[ctx: weather condition]
en: Smoke
tok: kon li jaki tan seli

[ctx: weather condition]
en: Snow
tok: lete ko

[ctx: weather condition]
en: Snow Crystals
tok: lete ko li ijo suli

[ctx: weather condition]
en: Snow Grains
tok: lete ko li ijo lili

[ctx: weather condition]
en: Squalls
tok: kon li tawa wawa kepeken tenpo lili

[ctx: weather condition]
en: Sunny
tok: suno

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Hail
tok: kon utala kan ko kiwen lete

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Rain
tok: kon utala kan telo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with light rainshowers
tok: kon utala kan telo

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with heavy rainshowers
tok: kon utala kan telo wawa

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm with Sand or Dust Storm
tok: kon utala kan ko utala

[ctx: weather condition]
en: Thunderstorm without Precipitation
tok: kon utala li telo ala

[ctx: weather condition]
en: Tornado
tok: kon li tawa sike utala

[ctx: weather forecast]
en: A few clouds
tok: sewi len lili

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries
tok: kon lete lili

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries mixed with ice pellets
tok: kon lete lili en kiwen lete lili

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries or rain showers
tok: kon lete lili anu telo lili li lon

[ctx: weather forecast]
en: A few flurries or thundershowers
tok: kon lete lili anu utala lili li lon

[ctx: weather forecast]
en: A few rain showers or flurries
tok: telo lili anu kon lete lili li lon

[ctx: weather forecast]
en: A few rain showers or wet flurries
tok: telo lili anu kon lete lili li lon. kon lete li telo.

[ctx: weather forecast]
en: A few showers
tok: telo lili

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or drizzle
tok: telo lili. ona li ken linja.

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or thundershowers
tok: telo lili. ona li ken utala.

[ctx: weather forecast]
en: A few showers or thunderstorms
tok: telo lili. ona li ken utala.

[ctx: weather forecast]
en: A few thundershowers
tok: utala kon lili.

[ctx: weather forecast]
en: A few thunderstorms
tok: utala kon lili.

[ctx: weather forecast]
en: A few wet flurries
tok: kon lete lili li telo pilin.

[ctx: weather forecast]
en: A few wet flurries or rain showers
tok: kon lete lili li telo pilin. telo lili li lon.

[ctx: weather forecast]
en: A mix of sun and cloud
tok: suno en len sewi li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Blizzard
tok: ko lete tawa mute kepeken kon.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle
tok: telo linja li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle mixed with freezing drizzle
tok: telo linja li ken. ona li ken lete.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle mixed with rain
tok: telo linja li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of drizzle or rain
tok: telo li ken. ona li ken linja.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries
tok: ko lete lili li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries at times heavy
tok: ko lete lili li ken. ona li ken wawa.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries mixed with ice pellets
tok: ko lete lili li ken. ona li jo e lete kiwen.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries or ice pellets
tok: ko lete lili li ken. ona li ken kiwen.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries or rain showers
tok: ko lete lili li ken. ona li ken telo.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of flurries or thundershowers
tok: ko lete lili li ken. ona li ken kon utala.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing drizzle
tok: telo linja lete li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain
tok: telo lete li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain mixed with snow
tok: telo lete li ken. ona li ken ko.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain or rain
tok: telo li ken. ona li ken lete.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of freezing rain or snow
tok: telo lete li ken. ona li ken ko.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow
tok: lete ko lili li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow and blowing snow
tok: lete ko lili li ken. ona li ken tawa kon.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow mixed with freezing drizzle
tok: lete ko lili en telo lete linja li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow mixed with ice pellets
tok: lete ko lili en lete kiwen lili li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow mixed with rain
tok: lete ko lili en telo li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow or freezing rain
tok: lete ko lili en telo lete li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow or ice pellets
tok: lete ko lili en lete kiwen lili li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light snow or rain
tok: lete ko lili en telo li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of light wet snow
tok: lete ko lili li ken. ona li telo pilin.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain
tok: telo li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain at times heavy
tok: telo li ken. ona li ken wawa.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain mixed with snow
tok: telo en lete ko li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or drizzle
tok: telo li ken. ona li ken linja.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or freezing rain
tok: telo li ken. ona li ken lete.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain or snow
tok: telo anu lete ko li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain showers or flurries
tok: telo anu ko lete lili li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of rain showers or wet flurries
tok: telo anu ko lete lili li ken. ko lete li telo.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of severe thunderstorms
tok: kon utala wawa li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers
tok: telo li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers at times heavy
tok: telo li ken. ona li ken wawa.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers at times heavy or thundershowers
tok: telo anu kon utala li ken. telo li ken wawa.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers at times heavy or thunderstorms
tok: telo anu kon utala li ken. telo li ken wawa.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers or drizzle
tok: telo anu telo linja li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers or thundershowers
tok: telo anu kon utala li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of showers or thunderstorms
tok: telo anu kon utala li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow
tok: lete ko li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow and blizzard
tok: lete ko li ken. ona li ken tawa kon wawa.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow mixed with freezing drizzle
tok: lete ko en telo lete linja li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow mixed with freezing rain
tok: lete ko en telo lete li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow mixed with rain
tok: lete ko en lete li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow or rain
tok: lete ko anu telo li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of snow squalls
tok: kon lete li ken. kon li tawa wawa kepeken tenpo lili.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of thundershowers
tok: kon utala telo li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of thunderstorms
tok: kon utala li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of thunderstorms and possible hail
tok: kon utala en lete kiwen sike li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet flurries
tok: ko lete lili li ken. ko li telo pilin.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet flurries at times heavy
tok: ko lete lili li ken. ko li telo pilin. ona li ken wawa.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet flurries or rain showers
tok: ko lete lili anu telo li ken. ko li telo pilin.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet snow
tok: ko lete li ken. ko li telo pilin.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet snow mixed with rain
tok: ko lete en telo li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Chance of wet snow or rain
tok: ko lete anu telo li ken.

[ctx: weather forecast]
en: Clear
tok: sewi li len ala.

[ctx: weather forecast]
en: Clearing
tok: sewi li kama len ala.

[ctx: weather forecast]
en: Cloudy
tok: sewi li len.

[ctx: weather forecast]
en: Partly cloudy
tok: sewi li len lili.

[ctx: weather forecast]
en: Mainly cloudy
tok: sewi li len meso.

[ctx: weather forecast]
en: Cloudy periods
tok: sewi li ken len.

[ctx: weather forecast]
en: Cloudy with sunny periods
tok: sewi li len. suno li ken lon.

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle
tok: telo linja

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle mixed with freezing drizzle
tok: telo linja en telo linja lete li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle mixed with rain
tok: telo linja en telo li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle or freezing drizzle
tok: telo linja anu telo linja lete li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Drizzle or rain
tok: telo linja anu telo li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Flurries
tok: ko lete lili li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Flurries at times heavy
tok: ko lete lili li lon. ona li ken wawa.

[ctx: weather forecast]
en: Flurries at times heavy or rain showers
tok: ko lete lili anu telo li lon. ko li ken wawa.

[ctx: weather forecast]
en: Flurries mixed with ice pellets
tok: ko lete lili en ko kiwen lili li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Flurries or ice pellets
tok: ko lete lili anu ko kiwen lili li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Flurries or rain showers
tok: ko lete lili anu telo li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Flurries or thundershowers
tok: ko lete lili anu kon utala telo li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Fog
tok: kon len supa li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Fog developing
tok: kon len supa li kama lon.

[ctx: weather forecast]
en: Fog dissipating
tok: kon len supa li kama weka.

[ctx: weather forecast]
en: Fog patches
tok: kon supa li len lili.

[ctx: weather forecast]
en: Freezing drizzle
tok: telo linja lete li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain
tok: telo lete li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain mixed with ice pellets
tok: telo lete en lete kiwen lili li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain mixed with rain
tok: telo li lon. ona li ken lete.

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain mixed with snow
tok: telo lete en lete ko li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain or ice pellets
tok: telo lete en lete kiwen li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain or rain
tok: telo li lon. ona li ken lete.

[ctx: weather forecast]
en: Freezing rain or snow
tok: telo lete anu lete ko li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Ice fog
tok: kon len supa li lete li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Ice fog developing
tok: kon len supa li lete li kama lon.

[ctx: weather forecast]
en: Ice fog dissipating
tok: kon len supa li lete li kama weka.

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets
tok: lete kiwen sike

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets mixed with freezing rain
tok: lete kiwen sike en telo lete li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets mixed with snow
tok: lete kiwen sike en lete ko li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets or freezing rain
tok: lete kiwen sike anu telo lete li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Ice pellets or snow
tok: lete kiwen sike anu lete ko li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Increasing cloudiness
tok: kon ko li kama suli.

[ctx: weather forecast]
en: Increasing clouds
tok: kon ko li kama suli.

[ctx: weather forecast]
en: Light snow
tok: lete ko lili

[ctx: weather forecast]
en: Light snow and blizzard
tok: lete ko lili li lon. ona li tawa wawa.

[ctx: weather forecast]
en: Light snow and blizzard and blowing snow
tok: lete ko lili li lon. ona li tawa wawa.

[ctx: weather forecast]
en: Light snow and blowing snow
tok: lete ko lili en lete ko tawa li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with freezing drizzle
tok: lete ko lili en telo lete linja li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with freezing rain
tok: lete ko en telo lete li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with ice pellets
tok: lete ko lili en lete kiwen lili li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Light snow mixed with rain
tok: lete ko lili en telo li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or freezing drizzle
tok: lete ko lili anu telo lete linja li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or freezing rain
tok: lete ko lili en telo lete li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or ice pellets
tok: lete ko lili en lete kiwen lili li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Light snow or rain
tok: lete ko lili en telo li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Light wet snow
tok: lete ko lili li lon. ona li telo pilin.

[ctx: weather forecast]
en: Light wet snow or rain
tok: lete ko lili en telo li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Local snow squalls
tok: kon li tawa wawa kepeken tenpo lili.

[ctx: weather forecast]
en: Near blizzard
tok: lete ko li tawa pi wawa lili.

[ctx: weather forecast]
en: Overcast
tok: sewi laso li len tan kon ko.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle
tok: tenpo lili la telo linja

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle mixed with freezing drizzle
tok: tenpo lili la telo linja en telo linja lete li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle mixed with rain
tok: tenpo lili la telo linja en telo li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle or freezing drizzle
tok: tenpo lili la telo linja anu telo linja lete li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of drizzle or rain
tok: tenpo lili la telo li lon. ona li ken linja.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing drizzle
tok: tenpo lili la telo linja li kama lete

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing drizzle or drizzle
tok: tenpo lili la telo linja lete li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing drizzle or rain
tok: tenpo lili la telo linja lete anu telo li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain
tok: tenpo lili la telo lete li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain mixed with ice pellets
tok: tenpo lili la telo lete en lete kiwen lili li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain mixed with rain
tok: tenpo lili la telo lete en telo li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain mixed with snow
tok: tenpo lili la telo lete en lete ko li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain or ice pellets
tok: tenpo lili la telo lete anu lete kiwen lili li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain or rain
tok: tenpo lili la telo lete anu telo li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of freezing rain or snow
tok: tenpo lili la telo lete anu lete ko li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets
tok: tenpo lili la lete kiwen sike li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets mixed with freezing rain
tok: tenpo lili la lete kiwen sike en telo lete li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets mixed with snow
tok: tenpo lili la lete kiwen sike en lete ko li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets or freezing rain
tok: tenpo lili la lete kiwen sike anu telo lete li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of ice pellets or snow
tok: tenpo lili la lete kiwen sike anu lete ko li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow
tok: tenpo lili la lete ko lili li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow and blizzard
tok: tenpo lili la lete ko lili li lon. ona li tawa wawa.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow and blizzard and blowing snow
tok: tenpo lili la lete ko lili li lon. ona li tawa wawa.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow and blowing snow
tok: tenpo lili la lete ko lili en lete ko tawa li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with freezing drizzle
tok: tenpo lili la lete ko lili en telo lete linja li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with freezing rain
tok: tenpo lili la lete ko en telo lete li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with ice pellets
tok: tenpo lili la lete ko lili en lete kiwen lili li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow mixed with rain
tok: tenpo lili la lete ko lili en telo li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or freezing drizzle
tok: tenpo lili la lete ko lili anu telo lete linja li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or freezing rain
tok: tenpo lili la lete ko lili en telo lete li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or ice pellets
tok: tenpo lili la lete ko lili en lete kiwen lili li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light snow or rain
tok: tenpo lili la lete ko lili anu telo li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light wet snow
tok: tenpo lili la lete ko telo lili li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light wet snow mixed with rain
tok: tenpo lili la lete ko telo lili en telo li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of light wet snow or rain
tok: tenpo lili la lete ko telo lili anu telo li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain
tok: tenpo lili la telo li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain mixed with freezing rain
tok: tenpo lili la telo en telo lete li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain mixed with snow
tok: tenpo lili la telo en lete ko li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or drizzle
tok: tenpo lili la telo en telo linja li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or freezing rain
tok: tenpo lili la telo li lon. ona li ken lete.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or snow
tok: tenpo lili la telo anu lete ko li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or thundershowers
tok: tenpo lili la telo anu kon utala telo li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of rain or thunderstorms
tok: tenpo lili la telo anu kon utala li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow
tok: tenpo lili la lete ko li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow and blizzard
tok: tenpo lili la lete ko li lon. ona li tawa wawa.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow and blizzard and blowing snow
tok: tenpo lili la lete ko li lon. ona li tawa wawa.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow and blowing snow
tok: tenpo lili la lete ko en lete ko tawa li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow mixed with freezing drizzle
tok: tenpo lili la lete ko en telo lete linja li lon.

[ctx: weather forecast]
en: Periods of snow mixed with freezing rain
tok: tenpo lili la lete ko en telo lete li lon.

en: Entries
tok: sitelen

en: Shown when relevant
tok: lukin lon wile

en: Always shown
tok: lukin lon ale

en: Always hidden
tok: lukin lon ala

en: Application Status
tok: pilin ilo

en: Communications
tok: toki ilo

en: System Services
tok: ilo lawa

en: Hardware Control
tok: lawa pi ilo sijelo

en: Miscellaneous
tok: ijo ante

[ctx: Name of the system tray entry]
en: Entry
tok: sitelen

en: Visibility
tok: nasin lukin

en: Keyboard Shortcut
tok: nasin nena

en: Always show all entries
tok: o lukin e ijo ale

[ctx: The arrangement of system tray icons in the Panel]
en: Panel icon size:
tok: suli sitelen:

en: Small
tok: lili

en: Scale with Panel height
tok: suli pi sinpin palisa

en: Scale with Panel width
tok: suli pi supa palisa

en: Automatically enabled when in Touch Mode
tok: pali lon nasin luka

[ctx: @label:listbox The spacing between system tray icons in the Panel]
en: Panel icon spacing:
tok: suli kon lon poka sitelen:

[ctx: @item:inlistbox Icon spacing]
en: Small
tok: lili

[ctx: @item:inlistbox Icon spacing]
en: Normal
tok: meso

[ctx: @item:inlistbox Icon spacing]
en: Large
tok: suli

[ctx: @info:usagetip under a combobox when Touch Mode is on]
en: Automatically set to Large when in Touch Mode
tok: o suli e kon lon nasin luka

[ctx: @action:button]
en: Go Back
tok: o tawa

en: Status and Notifications
tok: lon en kalama ilo

en: More actions
tok: pali ante

en: Show all the items in the system tray in a popup
tok: o lukin e sitelen lili ale lon lupa

en: Close popup
tok: o lukin ala e lupa

en: Show hidden icons
tok: o lukin e sitelen lili len

en: Appearance
tok: nasin lukin

en: %1 Details
tok: sona %1

en: Sensors Details
tok: sona pilin

en: System Monitor
tok: ilo pi lukin ilo

[ctx: @action]
en: Open System Monitor…
tok: o open e ilo pi lukin ilo...

en: Open with %1
tok: o open kepeken %1

en: Open with…
tok: o lukin e ni kepeken…

[ctx: @action:incontextmenu]
en: Copy Location
tok: o pana e nasin pi lipu ni tawa poki jo

en: Properties
tok: ijo lipu

en: Toggle do not disturb
tok: o ante e wile ala pi kalama ilo

[ctx: OSD popup, keep short]
en: Notifications Off
tok: kalama ilo li ala

[ctx: OSD popup, keep short]
en: Notifications On
tok: kalama ilo li lon

en: Close
tok: o weka

en: Open
tok: o open

en: Restart
tok: o open sin

en: Properties for %1
tok: ijo tawa %1

en: Mount
tok: o kama insa e ilo

en: Applications
tok: ilo

en: Favorites
tok: olin

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, delFiletypeButton) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Remove
tok: o weka e ni

en: Desktop Folder
tok: poki pi monsi pali

en: Change Password
tok: o ante e nimi len

en: Set Password
tok: o ante e nimi len

en: Password
tok: nimi len

en: Confirm password
tok: o sitelen sin e nimi len

en: Passwords must match
tok: nimi len li wile sama

en: Change Wallet Password?
tok: o ante ala ante e nimi len pi poki pi nimi len?

en: What is KWallet?
tok: ilo KWallet li seme?

en: KWallet is a password manager that stores your passwords for wireless networks and other encrypted resources. It is locked with its own password which differs from your login password. If the two passwords match, it can be unlocked at login automatically so you don't have to enter the KWallet password yourself.
tok: ilo KWallet li poki pi nimi len li awen e nimi len ilo. ona li jo e nimi len. nimi len ni li ante tawa nimi len pi kama insa ilo. nimi len ni li sama la, ilo li open e poki kepeken ala sitelen sina.

en: Change Wallet Password
tok: o ante e nimi len pi poki pi nimi len

en: Leave Unchanged
tok: o ante ala

en: Create User
tok: o lon e sijelo sin

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel)
en: Name:
tok: nimi:

en: Standard
tok: wawa ala

en: Administrator
tok: wawa

en: Account type:
tok: wawa sijelo:

en: Password:
tok: nimi len:

en: Confirm password:
tok: nimi len lon nanpa tu:

en: Configure Fingerprints
tok: o lawa e nimi len luka

en: Add
tok: o lon e nimi len luka

en: Change avatar
tok: o ante e sitelen sijelo

en: Email address:
tok: nasin Email:

en: Delete files
tok: o weka e lipu

en: Keep files
tok: o awen e lipu

en: Delete User…
tok: o weka e sijelo…

en: Default
tok: meso

en: Language
tok: toki

en: Time
tok: tenpo

en: You have to restart the Plasma session for these changes to take effect.
tok: ilo Plasma li open sin la ante sina li kama lon.

en: Get New…
tok: o kama jo...

en: Colors
tok: kule

en: Icons
tok: sitelen lili

en: Fonts
tok: nasin sitelen

en: Unable to create a temporary file.
tok: mi ken ala lon e lipu pi tenpo lili.

en: Theme installed successfully.
tok: mi kama jo e nasin pi sitelen lili.

en: Install from File…
tok: o jo tan lipu…

en: "%1" is not an absolute url.
tok: nasin URL "%1" li tan ala open.

en: "%1" does not exist.
tok: "%1" li lon ala.

en: "%1" is not a file.
tok: "%1" li lipu ala.

en: "%1" is not readable.
tok: "%1" li ken ala lukin.

[ctx: @label Stop the Systemd unit for a running process]
en: Stop
tok: o pini

[ctx: @label Start the Systemd unit for a currently inactive process]
en: Start
tok: o open

[ctx: @label The name of a Systemd unit for an app or script that will autostart]
en: Name:
tok: nimi ilo:

[ctx: @label The current status (e.g. active or inactive) of a Systemd unit for an app or script that will autostart]
en: Status:
tok: pilin:

[ctx: @label A date and time follows this text, making a sentence like 'Last activated on: August 7th 11 PM 2023']
en: Last activated on:
tok: tenpo open pini:

en: Unable to load logs. Try refreshing.
tok: mi ken ala lukin e toki ilo. o alasa sin.

[ctx: @action:button Refresh entry logs when it failed to load]
en: Refresh
tok: o alasa sin

en: Make Executable
tok: o ken e kepeken ilo

en: The file '%1' must be executable to run at logout.
tok: sina wile kepeken e ona lon weka sina la lipu '%1' li wile ken pi kepeken ilo.

en: The file '%1' must be executable to run at login.
tok: sina wile kepeken e ona lon kama sina la lipu '%1' li wile ken pi kepeken ilo.

en: %1 has not been autostarted yet. Details will be available after the system is restarted.
tok: tenpo pini la %1 li kama ala open. sina sin e ilo sijelo sina la mi ken lukin e sona open.

[ctx: @label Entry hasn't been autostarted because system hasn't been restarted]
en: Not autostarted yet
tok: kama ala open

[ctx: @action:button]
en: See properties
tok: ijo lipu

[ctx: @action:button]
en: Remove entry
tok: o weka e ni

en: Login Scripts
tok: ilo kama

en: Pre-startup Scripts
tok: ilo pi kama open

en: Logout Scripts
tok: ilo weka

en: No user-specified autostart items
tok: ilo open li lon ala.

en: Choose Login Script
tok: o wile e ilo kama

en: Choose Logout Script
tok: o wile e ilo weka

[ctx: @label Entry is running right now]
en: Running
tok: pali lon tenpo ni

[ctx: @label Entry is not running right now (exited without error)]
en: Not running
tok: pali ala lon tenpo ni

[ctx: @label Entry is being started]
en: Starting
tok: kama open

[ctx: @label Entry is being stopped]
en: Stopping
tok: kama pini

[ctx: @label Entry has failed (exited with an error)]
en: Failed
tok: pakala

en: Error occurred when receiving reply of GetAll call %1
tok: alasa sona GetCall li pakala: %1

en: Failed to open journal
tok: mi ken ala kama lukin e toki ilo

en: Open in Filelight
tok: o lukin kepeken ilo Filelight

en: Configure Warning…
tok: o ante lawa e toki kalama

note: i18n: ectx: label, entry (minimumSpace), group (General)
en: Minimum free space before user starts being notified.
tok: poki pi kepeken ala li lili ni la mi toki kalama.

note: i18n: ectx: label, entry (enableNotification), group (General)
en: Is the free space notification enabled.
tok: mi toki ala toki kalama.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, kcfg_enableNotification)
en: Enable low disk space warning
tok: poki pi kepeken ala li lili la mi o toki kalama

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_minimumSpace)
en: Warn when free space is below:
tok: o kalama lon lili ni:

[ctx: The settings dialog main page name, as in 'general settings']
en: General
tok: lawa ilo

en: # created by KDE Plasma, %1
    #
tok: # lipu ni li tan ilo KDE Plasma, %1
    #

en: Output
tok: pana

en: Description:
tok: toki sona:

en: Font Installer
tok: ilo kepkeen pi nasin sitelen

en: Simple font installer
tok: ilo kepkeen pi nasin sitelen

en: Date
tok: tenpo

en: Open in Font Viewer
tok: o lukin kepeken ilo pi nasin sitelen

en: Family
tok: kulupu pi nasin sitelen

en: Foundry
tok: kulupu pali

en: File Type
tok: kule lipu

en: File Name
tok: nimi lipu

en: File Location
tok: ma lipu

en: Writing System
tok: nasin sitelen

en: Delete
tok: o weka

en: Remove Group
tok: o weka e kulupu

en: Skip
tok: o pali ala lon ijo ni

en: Moving
tok: ilo li tawa e ijo

en: Nothing to Delete
tok: ijo ala li ken kama weka

en: Move
tok: o tawa

en: Create New Group
tok: o pali sin e kulupu

en: All
tok: ale

en: Light
tok: suno

en: Bold
tok: sitelen wawa

en: Italic
tok: sitelen linja

en: Basic Latin
tok: sitelen Lasina open

en: Latin-1 Supplement
tok: sitelen kin Lasina

en: Latin Extended-A
tok: sitelen namako Lasina #A

en: Latin Extended-B
tok: sitelen namako Lasina #B

en: IPA Extensions
tok: sitelen IPA

en: Spacing Modifier Letters
tok: sitelen namako IPA

en: Combining Diacritical Marks
tok: sitelen namako pi kama wan

en: Greek and Coptic
tok: sitelen Elina en sitelen Timetenkemi

en: Cyrillic
tok: sitelen Silika

en: Cyrillic Supplement
tok: sitelen kin Silika

en: Armenian
tok: sitelen Aja

en: Hebrew
tok: sitelen Iwisi

en: Arabic
tok: sitelen Alapi

en: Syriac
tok: sitelen Sulija

en: Arabic Supplement
tok: sitelen kin Alapi

en: Thaana
tok: sitelen Tana

en: NKo
tok: sitelen Niko

en: Devanagari
tok: sitelen Tepanakali

en: Bengali
tok: sitelen Panla

en: Gurmukhi
tok: sitelen Kumuki

en: Gujarati
tok: sitelen Kusala

en: Oriya
tok: sitelen Osija

en: Tamil
tok: sitelen Tami

en: Telugu
tok: sitelen Teluku

en: Kannada
tok: sitelen Kanata

en: Malayalam
tok: sitelen Malajalan

en: Sinhala
tok: sitelen Sinala

en: Thai
tok: sitelen Tawi

en: Lao
tok: sitelen La

en: Tibetan
tok: sitelen Poji

en: Myanmar
tok: sitelen Mijama

en: Georgian
tok: sitelen Katelo

en: Hangul Jamo
tok: sitelen Anku

en: Ethiopic
tok: sitelen Ki

en: Ethiopic Supplement
tok: sitelen kin Ki

en: Ogham
tok: sitelen Okum

en: Tagalog
tok: sitelen Papalin

en: Hanunoo
tok: sitelen Anunuko

en: Khmer
tok: sitelen Kanpusi

en: Mongolian
tok: sitelen Monkesisi

en: Limbu
tok: sitelen Yakunpan

en: Tai Le
tok: sitelen Tale

en: New Tai Lue
tok: sitelen sin Tale

en: Khmer Symbols
tok: sitelen ante Kanpusi

en: Balinese
tok: sitelen Anakataka

en: Phonetic Extensions
tok: sitelen kalama namako

en: Phonetic Extensions Supplement
tok: sitelen kin kalama namako

en: Combining Diacritical Marks Supplement
tok: sitelen kin namako pi kama wan

en: Latin Extended Additional
tok: sitelen kin namako Lasina

en: Greek Extended
tok: sitelen kin Elina

en: General Punctuation
tok: sitelen pi nasin kalama

en: Superscripts and Subscripts
tok: sitelen lili sewi en anpa

en: Currency Symbols
tok: sitelen mani

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
tok: sitelen namako pi kama wan tawa sitelen ante

en: Letter-Like Symbols
tok: sitelen nasa sama sitelen ante

en: Number Forms
tok: sitelen namako nanpa

en: Arrows
tok: sitelen pi palisa kiki

en: Mathematical Operators
tok: sitelen pi nasin nanpa

en: Miscellaneous Technical
tok: sitelen ante ilo

en: Control Pictures
tok: sitelen pi sitelen lawa

en: Optical Character Recognition
tok: sitelen pi lukin ilo

en: Enclosed Alphanumerics
tok: sitelen lon poki

en: Box Drawing
tok: sitelen pi linja leko

en: Block Elements
tok: sitelen leko

en: Geometric Shapes
tok: sitelen sijelo

en: Miscellaneous Symbols
tok: sitelen ante

en: Dingbats
tok: sitelen namako

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
tok: sitelen ante pi nasin nanpa #A

en: Supplemental Arrows-A
tok: sitelen ante pi palisa kiki #A

en: Braille Patterns
tok: sitelen ale Kale

en: Supplemental Arrows-B
tok: sitelen ante pi palisa kiki #B

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
tok: sitelen ante pi nasin nanpa #B

en: Supplemental Mathematical Operators
tok: sitelen kin pi nasin nanpa

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
tok: sitelen ante en palisa kiki

en: Glagolitic
tok: sitelen Kakolisa

en: Latin Extended-C
tok: sitelen namako Lasina #C

en: Coptic
tok: sitelen Timetenkemi

en: Georgian Supplement
tok: sitelen kin Katelo

en: Tifinagh
tok: sitelen Tipina

en: Ethiopic Extended
tok: sitelen kin Ki

en: Supplemental Punctuation
tok: sitelen kin pi nasin kalama

en: CJK Radicals Supplement
tok: sitelen kin lili pi ma Sonko

en: Kangxi Radicals
tok: sitelen lili pi ma Sonko

en: Ideographic Description Characters
tok: sitelen pi nasin poka Sonko

en: CJK Symbols and Punctuation
tok: sitelen Sonko pi nasin kalama

en: Hiragana
tok: sitelen Ilakana

en: Katakana
tok: sitelen Katakana

en: Bopomofo
tok: sitelen Sulin

en: Kanbun
tok: sitelen Kanpun

en: Bopomofo Extended
tok: sitelen kin Sulin

en: CJK Strokes
tok: linja lili pi sitelen Sonko

en: Katakana Phonetic Extensions
tok: sitelen kin kalama Katakana

en: Enclosed CJK Letters and Months
tok: sitelen Sonko lon poki

en: CJK Compatibility
tok: sitelen Sonko pi ilo majuna

en: CJK Unified Ideographs Extension A
tok: sitelen kin Sonko #A

en: CJK Unified Ideographs
tok: sitelen wan Sonko

en: Private Use Area
tok: sitelen pi kulupu ante

en: CJK Compatibility Ideographs
tok: sitelen nimi Sonko pi ilo majuna

en: Variation Selectors
tok: nanpa lawa pi sitelen wile

en: CJK Compatibility Forms
tok: sitelen ante Sonko pi ilo majuna

en: Specials
tok: sitelen ante ante

en: Linear B Syllabary
tok: sitelen kalama Mikena

en: Linear B Ideograms
tok: sitelen nimi Mikena

en: Aegean Numbers
tok: sitelen nanpa pi telo Akipelako

en: Ancient Greek Numbers
tok: sitelen nanpa majuna Elina

en: Old Italic
tok: sitelen majuna Italija

en: Old Persian
tok: sitelen majuna Ilan

en: Deseret
tok: sitelen Tesele

en: Shavian
tok: sitelen Sepijan

en: CJK Unified Ideographs Extension B
tok: sitelen kin Sonko #B

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
tok: sitelen kin nimi Sonko pi ilo majuna

en: Tags
tok: sitelen pi lipu kulupu

en: Variation Selectors Supplement
tok: nanpa lawa kin pi sitelen wile

en: Supplementary Private Use Area-A
tok: sitelen kin pi kulupu ante #A

en: Supplementary Private Use Area-B
tok: sitelen kin pi kulupu ante #B

en: Braille
tok: sitelen Kale

en: Common
tok: meso

en: Greek
tok: sitelen Elina

en: Han
tok: sitelen Ansi

en: Hangul
tok: sitelen Anku

en: Latin
tok: sitelen Lasina

en: Linear B
tok: sitelen Mikena

en: Nko
tok: sitelen Niko

en: None
tok: ala

en: Unable to download the icon theme archive: %1
tok: mi ken ala kama jo e poki pi sitelen lili tan ni: %1

en: The file is not a valid icon theme archive.
tok: lipu ni li poki pi sitelen lili ala.

note: i18n: ectx: label, entry (cursorTheme), group (Mouse)
en: Name of the current cursor theme
tok: nimi pi nasin sitelen luka

note: i18n: ectx: label, entry (cursorSize), group (Mouse)
en: Current cursor size
tok: suli pi sitelen luka

en: Failed to create 'icons' folder.
tok: mi ken ala lon e poki 'icons'.

en: A theme named %1 already exists in your icon theme folder. Do you want replace it with this one?
tok: nasin '%1' ante li lon poki nasin pi sitelen lili. sina wile ala wile weka e ona la sina ken awen e nasin sina?

en: Overwrite Theme?
tok: o weka ala weka e nasin?

en: The requested size '%1' is not available, using %2 instead.
tok: suli wile '%1' li lon ala. ni la mi o kepeken '%2'.

en: Size: %1
tok: suli: %1

en: &Get New…
tok: o kama &jo…

en: Unable to download the color scheme: %1
tok: mi ken ala kama jo e nasin kule: %1

en: This file is not a color scheme file.
tok: lipu ni li nasin kule ala.

en: Failed to create 'color-scheme' data folder.
tok: mi ken ala lon e poki 'color-scheme' pi nasin kule.

en: Failed to copy color scheme into 'color-scheme' data folder.
tok: mi ken ala tu e nasin kule ni lon poki 'color-scheme'.

en: Color scheme installed successfully.
tok: mi jo e nasin kule.

note: i18n: ectx: label, entry (colorScheme), group (General)
en: Color scheme name
tok: nimi pi nasin kule

note: i18n: ectx: label, entry (accentColor), group (General)
en: Accent color
tok: kule wawa

note: i18n: ectx: label, entry (lastUsedCustomAccentColor), group (General)
en: The last used custom accent color before user switched to wallpaper generated color or default color
tok: jan li kepeken e kule wawa tan nasin kule tan sitelen sinpin la kule wawa ni li kama pini

note: i18n: ectx: label, entry (accentColorFromWallpaper), group (General)
en: Whether accent color from wallpaper should be applied
tok: o kepeken ala kepeken e kule wawa tan sitelen sinpin

en: Utility to edit and create color schemes
tok: ilo ni li lawa e nasin kule

en: Utility creation
tok: pali ilo

en: KCM code (reused in here)
tok: pali ilo

en: Scheme to edit or to use as a base.
tok: pali pi nasin kule

en: Show 'Apply' button that saves changes without asking (unlike 'Save As' button)
tok: o kepeken nena "o kepeken." nena ni li ante e nasin kule. ni li sama ala nena 'o awen'.

en: Makes the dialog transient for another application window specified by handle
tok: o mama e ilo

en: Scheme not found, falling back to current one.
tok: mi ken ala alasa e nasin kule wile. mi o kepeken e nasin kule lon.

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, label)
en: Window text on Window Background
tok: sitelen lupa lon monsi lupa

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Window text
tok: sitelen lupa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pushButton)
en: Button text on Button Background
tok: sitelen nena lon monsi nena

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pushButton)
en: Push Button
tok: nena

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selection Normal Text against Selection Normal Background
tok: sitelen wile lon monsi wile

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection0)
en: Selected text
tok: sitelen wile

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection3)
en: Selection Link Text against Selection Normal Background
tok: sitelen nasin wile lon monsi wile

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView3)
en: link
tok: nasin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection4)
en: Selection Visited Text against Selection Normal Background
tok: sitelen nasin wile kepeken lon monsi wile

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelSelection4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView4)
en: visited
tok: nasin kepeken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection2)
en: Selection Active Text against Selection Normal Background
tok: sitelen wawa wile lon monsi wile

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection1)
en: Selection Inactive Text against Selection Normal Background
tok: sitelen wile pi wawa ala lon monsi wile

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection5)
en: Selection Negative Text against Selection Normal Background
tok: sitelen wile ike lon monsi wile

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection6)
en: Selection Neutral Text against Selection Normal Background
tok: sitelen wile meso lon monsi wile

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelSelection7)
en: Selection Positive Text against Selection Normal Background
tok: sitelen wile pona lon monsi wile

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView0)
en: View Normal Text against View Normal Background
tok: sitelen lukin lon monsi lukin

[ctx: color-kcm-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelView0)
en: Normal text
tok: sitelen lukin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView3)
en: View Link Text against View Normal Background
tok: sitelen nasin lukin lon monsi lukin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView4)
en: View Visited Text against View Normal Background
tok: sitelen nasin lukin kepeken lon monsi lukin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView2)
en: View Active Text against View Normal Background
tok: sitelen wawa lukin lon monsi lukin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView1)
en: View Inactive Text against View Normal Background
tok: sitelen lukin pi wawa ala lon monsi lukin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView5)
en: View Negative Text against View Normal Background
tok: sitelen ike lukin lon monsi lukin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView6)
en: View Neutral Text against View Normal Background
tok: sitelen meso lukin lon monsi lukin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelView7)
en: View Positive Text against View Normal Background
tok: sitelen pona lukin lon monsi lukin

en: Varies
tok: wan ala

en: Normal Background
tok: monsi ijo

en: Alternate Background
tok: monsi ante

en: Normal Text
tok: sitelen ijo

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Text
tok: sitelen pi wawa ala

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Text
tok: sitelen wawa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Link Text
tok: sitelen nasin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Visited Text
tok: sitelen nasin kepeken

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Negative Text
tok: sitelen ike

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Neutral Text
tok: sitelen meso

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Positive Text
tok: sitelen pona

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Focus Decoration
tok: namako kepeken

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Hover Decoration
tok: namako lukin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_7)
en: Color set:
tok: poki kule:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorSet)
en: Colorset to view/modify
tok: o ante e poki kule ni

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: View
tok: kule lukin

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Window
tok: kule lupa

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Button
tok: kule nena

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Selection
tok: kule wile

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Tooltip
tok: kule pi lupa lili

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Complementary
tok: kule ante

[ctx: color-sets]
note: i18n: see plasma-workspace/kcms/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorSet)
en: Header
tok: kule lawa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: New Row
tok: supa sin

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: 0
tok: ala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: 1
tok: wan

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Background
tok: monsi lukin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: View Text
tok: sitelen lukin

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Background
tok: monsi lupa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Window Text
tok: sitelen lupa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Background
tok: monsi nena

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Button Text
tok: sitelen nena

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Background
tok: monsi wile

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Text
tok: sitelen wile

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Selection Inactive Text
tok: sitelen wile pi wawa ala

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Background
tok: monsi pi lupa lili

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Tooltip Text
tok: sitelen pi lupa lili

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar
tok: monsi pi palisa lupa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Text
tok: sitelen pi palisa lupa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Active Titlebar Secondary
tok: monsi ante pi palisa lupa

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar
tok: monsi pi palisa lupa pi lukin ala

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Text
tok: sitelen pi palisa lupa pi lukin ala

note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QTableWidget, commonColorTable)
en: Inactive Titlebar Secondary
tok: monsi ante pi palisa lupa pi lukin ala

en: You have unsaved changes. Do you really want to quit?
tok: sina awen ala e ante sina. sina wile ala wile weka?

en: Unsaved changes
tok: ante pi awen ala

en: Save Color Scheme
tok: o awen e nasin kule

en: &Enter a name for the color scheme:
tok: o &pana e nimi tawa nasin kule:

en: A color scheme with that name already exists.
    Do you want to overwrite it?
tok: nasin kule ante li jo e nimi ni.
    sina wile ala wile weka e ona?

en: You do not have permission to overwrite that scheme
tok: sina ken ala weka e nasin kule ni.

en: Error
tok: pakala

en: Inactive
tok: wawa ala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_5)
en: Intensity:
tok: wawa:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, colorBox)
en: Disabled color effect type
tok: namako kule pi ken kepeken ala

[ctx: no disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: None
tok: ala

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Desaturate
tok: weka pi wawa kule

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Fade
tok: lili kule

[ctx: disabled color effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, colorBox)
en: Tint
tok: ante kule

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, intensityBox)
en: Disabled intensity effect type
tok: namako wawa pi ken kepeken ala

[ctx: no disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: None
tok: ala

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Shade
tok: ante kule

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Darken
tok: pimeja kule

[ctx: disabled intensity effect]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, intensityBox)
en: Lighten
tok: walo kule

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_6)
en: Contrast:
tok: ante kule:

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, colorSlider)
en: Disabled color effect amount
tok: mute pi namako kule pi ken ala kepeken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, intensitySlider)
en: Disabled intensity effect amount
tok: mute pi namako wawa pi ken ala kepeken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (KColorButton, colorButton)
en: Disabled color
tok: kule pi ken ala kepeken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, contrastBox)
en: Disabled contrast type
tok: ante kule pi ken ala kepeken

[ctx: no disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: None
tok: ala

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Fade
tok: lili kule

[ctx: disabled contrast]
note: i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, contrastBox)
en: Tint
tok: ante kule

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QSlider, contrastSlider)
en: Disabled contrast amount
tok: wawa ante pi ken ala kepeken

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useInactiveEffects)
en: Apply &effects to inactive windows
tok: o kepeken e &ante tawa lupa pi lukin ala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, inactiveSelectionEffect)
en: Use different colors for in&active selections
tok: o ante e kule tawa wile pi &lukin ala

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, accentTitlebar)
en: Make window titlebars a&ccent-colored
tok: o kepeken e kule &wawa tawa palisa lupa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, tintColors)
en: Tint all colors with accent color
tok: o ante e kule ala kepeken kule wawa

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label)
en: Tint strength:
tok: wawa ante:

note: i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, groupBox_5)
en: Shading
tok: ante kule

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_10)
en: Maximum
tok: suli

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_9)
en: Minimum
tok: lili

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, label_8)
en: Contrast
tok: wawa ante

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack0)
en: Normal Text on Normal Background
tok: sitelen ijo lon monsi ijo

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore0) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack0)
en: normal
tok: ijo

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore3)
en: Link Text on Normal Background
tok: sitelen nasin lon monsi ijo

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore3) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack3)
en: link
tok: nasin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore4)
en: Visited Text on Normal Background
tok: sitelen pi nasin kepeken lon monsi ijo

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore4) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack4)
en: visited
tok: nasin kepeken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore2)
en: Active Text on Normal Background
tok: sitelen wawa lon monsi ijo

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore2) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack2)
en: active
tok: wawa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore1)
en: Inactive Text on Normal Background
tok: sitelen pi wawa ala lon monsi ijo

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore1)
en: inactive
tok: wawa ala

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore5)
en: Negative Text on Normal Background
tok: sitelen ike lon monsi ijo

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore5) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack5)
en: negative
tok: ike

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore6)
en: Neutral Text on Normal Background
tok: sitelen meso lon monsi ijo

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore6) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack6)
en: neutral
tok: meso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore7)
en: Positive Text on Normal Background
tok: sitelen pona lon monsi ijo

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore7) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack7)
en: positive
tok: pona

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QWidget, widgetFore8)
en: Hover on Normal Background
tok: namako lukin lon monsi ijo

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore8)
en: hover
tok: namako lukin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack3)
en: Link Text on Link Background
    (Note: Link Background is derived from Link Text and cannot be separately configured at this time)
tok: sitelen nasin lon monsi nasin

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack4)
en: Visited Text on Visited Background
    (Note: Visited Background is derived from Visited Text and cannot be separately configured at this time)
tok: sitelen pi nasin kepeken lon monsi pi nasin kepeken

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack2)
en: Active Text on Active Background
    (Note: Active Background is derived from Active Text and cannot be separately configured at this time)
tok: sitelen wawa lon monsi wawa

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack1)
en: Inactive Text on Alternate Background
tok: sitelen pi wawa ala lon monsi ante

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelBack1)
en: alternate
tok: ante

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack5)
en: Negative Text on Negative Background
    (Note: Negative Background is derived from Negative Text and cannot be separately configured at this time)
tok: sitelen ike lon monsi ike

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack6)
en: Neutral Text on Neutral Background
    (Note: Neutral Background is derived from Neutral Text and cannot be separately configured at this time)
tok: sitelen meso lon monsi meso

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelBack7)
en: Positive Text on Positive Background
    (Note: Positive Background is derived from Positive Text and cannot be separately configured at this time)
tok: sitelen pona lon monsi pona

note: i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLabel, labelFore9)
en: Focus on Normal Background
tok: namako kepeken lon monsi ijo

[ctx: color-kcm-set-preview]
note: i18n: see kdebase/workspace/kcontrol/colors/README.i18n i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, labelFore9)
en: focus
tok: namako kepeken

en: The color scheme '%1' is not installed. Selecting the default theme instead.
tok: nasin kule '%1' li lon ala. ni la mi kepeken e nasin kule open.

en: Window Title
tok: nimi lon palisa lupa

en: Window text
tok: sitelen lupa

[ctx: Hyperlink]
en: link
tok: nasin

[ctx: Visited hyperlink]
en: visited
tok: nasin kepeken

en: Normal text
tok: sitelen ijo

en: Highlighted text
tok: sitelen wile

en: Disabled text
tok: sitelen pi ken ala kepeken

en: Edit Color Scheme…
tok: o ante e nasin kule...

en: Remove Color Scheme
tok: o weka e nasin kule

en: Restore Color Scheme
tok: o sin e nasin kule

en: Open Color Scheme
tok: o lukin e nasin kule

en: Color Scheme Files (*.colors)
tok: lipu pi nasin kule (*.colors)

en: Currently being used
tok: ni li kepeken

en: View Error Details…
tok: o lukin e sona pakala…

en: About
tok: sona

en: Send an email to %1
tok: o pana e lipu Email tawa %1

[ctx: @info:tooltip %1 url]
en: Open website %1
tok: o open e lipu linluwi %1

en: Copyright
tok: jan lawa

en: License:
tok: lipu lawa:

[ctx: @info:whatsthis]
en: View license text
tok: o lukin e lipu lawa

en: Authors
tok: jan pali

en: Credits
tok: jan ante

en: Translators
tok: jan pi ante toki

en: Report a Bug…
tok: o toki e pakala…

en: Keyboard Shortcuts
tok: nasin nena

en: Apply Settings
tok: o &ni e ale

en: Open configuration page
tok: o lukin e lipu lawa ilo

en: Left-Button
tok: nena lawa pi ilo luka

en: Right-Button
tok: nena #2 pi ilo luka

en: Middle-Button
tok: nena sike pi ilo luka

en: Back-Button
tok: nena majuna pi ilo luka

en: Forward-Button
tok: nena sin pi ilo luka

[ctx: Concatenation sign for shortcuts, e.g. Ctrl+Shift]
en: +
tok:  en

en: Shortcuts
tok: nasin nena

en: Panel Settings
tok: wile tawa palisa ilo

en: Position
tok: poka sinpin

en: Top
tok: sewi

en: Bottom
tok: anpa

en: Set Position…
tok: o ante e poka…

en: Alignment
tok: poka poka

en: Height
tok: suli sewi

en: Width
tok: suli poka

en: Fill height
tok: o suli sewi

en: Fill width
tok: o suli poka

en: Fit content
tok: o suli pi poki taso

en: Always visible
tok: lukin lon ale

en: Auto hide
tok: weka lon ale

en: Dodge windows
tok: weka lon anpa lupa

en: Opacity
tok: ijo

en: Adaptive
tok: ijo pi ken ante

en: Opaque
tok: ijo pi suno ala

en: Translucent
tok: ijo suno

[ctx: @action:button Revert an unsupported configuration back to the defaults]
en: Fix it
tok: o pona e pakala

en: Panel Width:
tok: suli poka palisa:

en: Panel Height:
tok: suli sewi palisa:

en: Focus shortcut:
tok: nasin nena

en: Press this keyboard shortcut to move focus to the Panel
tok: o luka e nena ni tawa kepeken palisa

[ctx: @action:button Delete the panel]
en: Delete Panel
tok: o weka e palisa

en: Remove this panel; this action is undo-able
tok: o weka e ni (sina ken sin e ona)

en: Author:
tok: mama:

en: Remove from Favorites
tok: o weka tan lipu open

en: Add to Favorites
tok: o pana tawa lipu open

en: Places
tok: ma

[ctx: @info:status]
en: No matches
tok: mi alasa e ijo ala

[ctx: category in Places sidebar]
en: Computer
tok: ilo sina

[ctx: category in Places sidebar]
en: History
tok: ma pi tenpo pini

[ctx: category in Places sidebar]
en: Frequently Used
tok: ma pi kepeken mute

en: Deselect All
tok: o anu ala e ale

en: Rename:
tok: o ante e nimi:

en: Desktop and Wallpaper
tok: ijo monsi

en: &Open
tok: o kama e &lipu

en: &Move to Trash
tok: o weka e ni tawa poki &jaki

en: &Paste
tok: o &pana

en: Icon Size
tok: suli pi sitelen lili

en: Attachment:
tok: lipu:

[ctx: text editing menu action]
en: Undo
tok: o weka e pali

[ctx: text editing menu action]
en: Redo
tok: o sin e pali weka

[ctx: text editing menu action]
en: Delete
tok: o weka

[ctx: menu]
en: NeoChat
tok: ilo toki NeoChat

[ctx: menu]
en: Quit NeoChat
tok: o pini e ilo toki NeoChat

[ctx: menu]
en: File
tok: lipu

[ctx: menu]
en: Edit
tok: ante

[ctx: menu]
en: View
tok: lukin

[ctx: menu]
en: Window
tok: sijelo ilo

[ctx: menu]
en: Exit Full Screen
tok: o weka tan ilo suli

[ctx: menu]
en: Enter Full Screen
tok: o tawa ilo suli

[ctx: menu]
en: Help
tok: wile pona

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept
tok: pona

en: Loading…
tok: mi pali…

en: Strikethrough
tok: sitelen pakala

en: NeoChat is offline. Please check your network connection.
tok: ilo NeoChat li jo ala e linluwi. o pana e ona tawa ilo.

[ctx: @action:button]
en: Ok
tok: o ni

en: Unignore this user
tok: o weka e len pi jan ni

en: Ignore this user
tok: o len e jan ni

en: Kick this user
tok: o weka e jan ni

en: Ban this user
tok: o weka wawa e jan ni

en: Unban this user
tok: o weka e weka pi jan ni

en: Show
tok: o ken lukin

en: Quit
tok: o tawa

en: Attach an image or file
tok: o pana e sitelen anu lipu

en: Send message
tok: o pana e toki

[ctx: @action:button Undo modification]
en: Undo
tok: o weka e pali

en: <i>[This message was deleted]</i>
tok: <i>[ijo ni li weka.]</i>

en: <i>[This message was deleted: %1]</i>
tok: <i>[ijo ni li weka tan ni: %1]</i>

en: reinvited %1 to the room
tok: li pana sin e wile lon tawa %1

[ctx: Optional reason for an invitation]
en: : %1
tok:  tan ni: %1

en: joined the room (repeated)
tok: li kama lon tomo (tenpo mute)

en: Network Error: %1
tok: pakala linluwi: %1

en: Login Failed: %1
tok: sina ken ala sijelo: %1

en: Matrix ID:
tok: nimi pi ilo Matrix:

[ctx: @action:button]
en: Continue
tok: o awen tawa

[ctx: @action:button]
en: Login
tok: o kama insa

en: Welcome
tok: o kama pona a!

en: This message is encrypted and the sender has not shared the key with this device.
tok: toki ni li len. jan pana li pana ala e ken pi lukin len tawa ilo ni.

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to download its file]
en: Download
tok: o kama jo

[ctx: tooltip for a button on a message; offers ability to open its downloaded file with an appropriate application]
en: Open File
tok: o open e lipu ni

[ctx: tooltip for a button on a message; stops downloading the message's file]
en: Stop Download
tok: o pini e kama jo

[ctx: Separate the usernames of users]
en:  and
tok:  en

en: Video
tok: sitelen tawa

en: Information
tok: sona pona

en: Create a Room
tok: o pali e tomo toki

en: Home
tok: tawa tomo

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, noProxyRadioButton)
en: No Proxy
tok: ilo pi nasin linluwi li lon ala

en: User
tok: jan

en: Confirm
tok: toki lon

[ctx: @action:button]
en: Remove
tok: o weka

en: View
tok: lukin

en: Clear the out chat queue
tok: o weka e linja toki

en: Exit to main menu
tok: o tawa

en: Invalid command:
tok: ni li toki lawa ala:

en: List online players
tok: o lukin e jan mute lon

en: Online players:
tok: jan mute lon

en: The out chat queue is now empty.
tok: tenpo ni la linja toki li weka.

en: This command is disabled by server.
tok: ilo lawa li lawa e ni: toki lawa ni li ken ala.

en: Available commands:
tok: toki lawa mute ni li lon:

en: Use '.help <cmd>' to get more information, or '.help all' to list everything.
tok: sina sona ala e toki lawa la o sitelen e ni: '.help <cmd>'. anu la sina wile sona e toki lawa ale la o sitelen e ni: '.help all'.

en: Scale
tok: suli

en: Clear
tok: weka

en: <none available>
tok: <lon ala>

en: Downloading...
tok: mi kama jo...

en: Games
tok: musi

en: Loading...
tok: mi kama lon e ni...

en: Base Game:
tok: musi lawa:

en: Not found
tok: ala lon

en: Update
tok: o sin

en: World:
tok: ma:

en: Name
tok: nimi

en: Settings
tok: lawa toki

en: New
tok: o pali sin

en: Refresh
tok: o sin e lipu

en: Connection timed out.
tok: mi toki tawa ilo. tenpo suli li weka. ilo li toki ala tawa mi.

en: On
tok: open

en: Respawn
tok: o kama sin

en: You died
tok: sina moli

en: End
tok: tawa pini

en: Help
tok: pona

en: Insert
tok: pana sitelen

en: Page Down
tok: tawa lipu anpa

en: Page Up
tok: tawa lipu sewi

en: Change
tok: o ante

note: ~ DO NOT TRANSLATE THIS LITERALLY! This is a special string which needs to contain the translation's language code (e.g. "de" for German).
en: LANG_CODE
tok: tok

en: Advanced
tok: namako

en: Fog
tok: kon pi ken lukin ala

en: audio.meta.artist
tok: jan kalama

en: audio.meta.genre
tok: nasin kalama

en: audio.meta.date
tok: tenpo

en: doc.pre.nocaption
tok: toki ni li jo ala e nimi

en: doc.fetching
tok: lipu li kama

en: media.download.complete
tok: ijo li lon ilo sina.

en: n.bit
tok: %d-bit la

en: numbertype.integer
tok: nanpa Int la

en: numbertype.float
tok: nanpa Float la

en: feeds.list.entrycount | feeds.list.entrycount.n
tok[0]: lipu %u li lon

en: feeds.list.refreshtime.now
tok: tenpo pini lili la ilo li lukin sin e lipu.

en: about.tagline
tok: ilo pona pi nasin Kemini

en: about.version
tok: nanpa

en: hours.ago | hours.ago.n
tok[0]: tenpo ilo %d pini

en: days.ago | days.ago.n
tok[0]: tenpo suno %d pini

en: feeds.list.refreshtime
tok: %s la ilo li lukin sin e lipu.

en: cancel
tok: o pini

en: menu.title.file
tok: ijo

en: menu.title.edit
tok: ante

en: dlg.default
tok:  pona

en: menu.title.view
tok: lukin

en: menu.closetab
tok: o pini e poki

en: menu.title.identity
tok: nimi

en: menu.title.help
tok: sona

en: menu.newtab
tok: o open e poki lukin sin

en: menu.closetab.other
tok: o pini e poki ante ale

en: menu.closetab.right
tok: o pini e poki ante ale lon poka pini

en: menu.duptab
tok: o open e poki kepeken lipu sama

en: menu.openlocation
tok: o tawa lipu kepeken nimi…

en: menu.find
tok: o alasa lon lipu ni

en: menu.downloads
tok: o lukin e poki awen lipu pi ilo sina

en: menu.save.downloads
tok: o pana awen e lipu tawa ilo sina

en: menu.sidebar
tok: o len ala len e poki ilo lon poka

en: menu.sidebar.left
tok: o len ala len e poki ilo lon poka open

en: menu.sidebar.right
tok: o len ala len e poki ilo lon poka pini

en: menu.zoom.in
tok: o suli

en: menu.zoom.out
tok: o lili

en: menu.zoom.reset
tok: o suli ala o lili ala

en: menu.preferences
tok: wile sina ilo…

en: menu.bookmarks.list
tok: lipu awen ale

en: menu.bookmarks.bytag
tok: lipu awen ale la o lukin kepeken nimi lili

en: macos.menu.bookmarks.bytag
tok: lipu awen ale la o lukin kepeken nimi lili

en: menu.bookmarks.bytime
tok: lipu awen ale la o lukin kepeken tenpo

en: macos.menu.bookmarks.bytime
tok: lipu awen ale la o lukin kepeken tenpo

en: menu.feeds.entrylist
tok: o lukin e lipu pi sin mute

en: menu.copy
tok: poki sona o jo

en: menu.help
tok: sona

en: menu.releasenotes
tok: sona pi sin ilo

en: menu.cut
tok: poki sona o moku

en: menu.show.bookmarks
tok: o lukin e lipu awen

en: menu.select.clear
tok: o weka e jo kule

en: menu.show.history
tok: o lukin e tenpo pini

en: menu.show.identities
tok: o lukin e lipu nimi

en: menu.forward
tok: o tawa lipu kama

en: menu.show.outline
tok: o lukin e kipisi lipu

en: menu.parent
tok: o tawa lipu mama

en: menu.reload
tok: o sin e lipu

en: menu.autoreload
tok: ilo o sin e lipu lon tenpo…

en: menu.aboutpages
tok: lipu "about:"

en: menu.about
tok: sona pi ilo Lakan

en: panel.back
tok: o tawa pini

en: menu.debug
tok: sona alasa pi pakala ilo

en: menu.root
tok: o tawa lipu noka

en: sidebar.feeds
tok: lipu pi sin mute

en: sidebar.history
tok: tenpo pini

en: sidebar.identities
tok: lipu nimi sina

en: menu.import.links
tok: o awen sona e lipu ale ni: nasin li lon lipu ni tawa ona…

en: menu.page.import
tok: o awen sona e lipu ale ni: nasin li lon lipu ni tawa ona…

en: menu.page.translate
tok: o toki ante e lipu…

en: menu.page.copysource
tok: poki sona o jo e toki lipu

en: menu.feeds.refresh
tok: o lukin e sin lon lipu pi sin mute

en: menu.identity.new
tok: o pali e lipu nimi…

en: menu.identity.import
tok: o pana e lipu nimi tan ilo ante…

en: menu.identity.notactive
tok: sina kepeken lipu nimi ala

en: sidebar.action.feeds.showunread
tok: lukin ala

en: sidebar.action.ident.new
tok: o pali…

en: sidebar.action.ident.import
tok: o pana…

en: toolbar.outline
tok: kipisi lipu

en: status.query
tok: sina kama kepeken ilo alasa

en: status.feeds
tok: ilo li kama lukin e sin lipu

en: hint.findtext
tok: o alasa lon lipu ni

en: mb.per.sec
tok: MB/s

en: num.bytes | num.bytes.n
tok[0]: suli %u

en: mb
tok: MB

en: kb
tok: KB

en: sidebar.date.thisyear
tok: %x

en: sidebar.date.otheryear
tok: %x

en: feeds.today
tok: tenpo suno ni

en: sidebar.entry.bookmark
tok: o awen sona e lipu…

en: page.timestamp
tok: tenpo %c la mi kama jo e lipu ni

en: feeds.entry.markread
tok: mi lukin e ni

en: feeds.entry.markunread
tok: mi wile lukin e ni

en: menu.opentab.background
tok: o tawa ni lon poki lukin sin o lukin ala e poki sin

en: menu.edit
tok: o ante…

en: menu.copyurl
tok: o kama sona e nimi tawa

en: bookmark.tag.home
tok: o pali e lipu tomo

en: bookmark.tag.sub
tok: o pali e lipu lukin

en: bookmark.untag.home
tok: o weka e lipu tomo

en: bookmark.untag.remote
tok: o pini pali e lipu awen tan ona

en: bookmark.delete
tok: o weka e ona

en: bookmark.untag.sub
tok: o weka e lipu lukin

en: bookmarks.reload
tok: o sin e lipu awen tan ona

en: feeds.refresh
tok: o lukin sin e lipu

en: feeds.entry.bookmark
tok: o awen sona e lipu ni…

en: feeds.entry.openfeed
tok: o tawa lipu pana pi lipu ni

en: feeds.edit
tok: o ante e nasin pi sona sin…

en: feeds.unsubscribe
tok: o lukin ala e sin pi lipu ni…

en: feeds.markallread
tok: mi lukin e lipu ale

en: history.clear
tok: o kama sin e sona pi tenpo pini…

en: heading.history.clear
tok: o kama sin e sona pi tenpo pini

en: ident.using
tok: lipu ni li kepeken e ona

en: ident.notused
tok: lipu ala li kepeken e ona

en: ident.usedonurls | ident.usedonurls.n
tok[0]: lipu %u li kepeken

en: ident.temporary
tok: nimi tawa tenpo lili

en: ident.expiry
tok: tenpo %x la nimi li wile tawa weka

en: ident.use
tok: o kepeken e ona lon lipu ni

en: ident.stopuse.all
tok: o kepeken ala e ona lon lipu ale

en: sidebar.empty.idents
tok: nimi li lon ala

en: dlg.ident.notes
tok: toki lili pi nimi %s:

en: heading.ident.use
tok: lipu ni li kepeken e ona

en: menu.edit.notes
tok: o ante e toki lili…

en: heading.ident.notes
tok: toki lili nimi

en: ident.delete
tok: o weka e ona…

en: heading.ident.delete
tok: o weka e nimi

en: ident.fingerprint
tok: o kama sona e sitelen len lili

en: heading.unsub
tok: o pini lukin

en: dlg.confirm.unsub
tok: sina wile ala wile pini lukin e lipu "%s"?

en: dlg.unsub
tok: o pini lukin

en: error.unsupported.suggestsave
tok: sina ken awen e ijo tawa ilo sona kepeken e nimi %s. sina kin ken open e nimi %s tan ijo sewi.

en: pageinfo.cert.status
tok: sona pi sitelen len:

en: pageinfo.cert.ca.verified
tok: tan ilo CA

en: pageinfo.cert.ca.unverified
tok: tan jan

en: pageinfo.cert.notexpired
tok: tenpo kama la ona li wile tawa weka

en: pageinfo.cert.expired
tok: tenpo pini la ona li tawa weka

en: pageinfo.cert.trusted
tok: pona lukin

en: dlg.input.prompt
tok: o pana e lipu tawa %s:

en: dlg.input.send
tok: o pana

en: pageinfo.cert.untrusted
tok: ike lukin

en: pageinfo.domain.match
tok: nimi li sama

en: pageinfo.domain.mismatch
tok: nimi li sama ala

en: dlg.cert.trust
tok: o kepeken

en: heading.save
tok: ijo li awen

en: heading.save.incomplete
tok: lipu li wan ala

en: dlg.save.incomplete
tok: mi kin kama jo e lipu ni.

en: dlg.save.size
tok: suli:

en: heading.save.error
tok: pakala! mi awen ala e ijo

en: heading.import.bookmarks
tok: o kama jo e lipu awen

en: reload.onceperday
tok: tenpo wan pi tenpo suno

en: link.newtab
tok: o open e nimi tawa lon poki sin

en: link.newtab.background
tok: o open e nimi tawa lon poki lape

en: link.copy
tok: o kama sona e nimi tawa

en: link.bookmark
tok: o awen e nimi tawa…

en: heading.openlink
tok: o open e nimi tawa

en: dlg.import.add | dlg.import.add.n
tok[0]: %so pali e lipu awen %d

en: dlg.import.notnew
tok: nimi tawa ale pi lipu ni li awen kin.

en: link.noproxy
tok: o open kepeken ala lupa

en: heading.autoreload
tok: o sin e lipu

en: num.minutes | num.minutes.n
tok[0]: tenpo suno anpa anpa %d

en: num.hours | num.hours.n
tok[0]: tenpo suno anpa %d

en: link.download
tok: o awen e ijo pi nimi tawa

en: dlg.openlink
tok: o open e nimi tawa

en: dlg.certwarn.expired
tok: tenpo pini %s la sitelen len li tawa weka.

en: dlg.certwarn.domain.expired
tok: tenpo pini la sitelen len li tawa weka. nimi li sama ala kin.

en: dlg.certimport.help
tok: o pana e sitelen len e ijo len kepeken e sitelen PEM.
    sina kin ken tawa e ona tawa poki ni.

en: dlg.certimport.notfound
tok: sitelen len en ijo len li lon ala.

en: dlg.certimport.notfound.page
tok: sitelen len en ijo len li lon ala lon lipu ni.

en: heading.certimport
tok: o kama jo e nimi

en: heading.certimport.pasted
tok: pana tan sona

en: bookmark.title.blank
tok: lipu li jo e ala insa

en: heading.certimport.dropped
tok: tawa tan ijo

en: dlg.certimport.import
tok: o kama jo

en: dlg.certimport.notes
tok: toki lili:

en: hint.certimport.description
tok: toki

en: dlg.certimport.nokey
tok: ijo len li lon ala

en: link.hint.audio
tok: kalama musi

en: link.hint.image
tok: sitelen

en: heading.lookup.bookmarks
tok: TAN LIPU AWEN

en: heading.lookup.pagecontent
tok: TAN SITELEN INSA LIPU

en: heading.lookup.identities
tok: TAN NIMI MUTE

en: heading.lookup.other
tok: TAN IJO ANTE

en: heading.translate
tok: o toki ante e lipu

en: dlg.translate.fail
tok: toki li pakala

en: dlg.translate
tok: o toki ante

en: dlg.translate.from
tok: tan:

en: dlg.translate.to
tok: tawa:

en: lang.ar
tok: toki Alapi

en: lang.zh
tok: toki Sonko

en: lang.de
tok: toki Tosi

en: lang.en
tok: toki Inli

en: lang.fr
tok: toki Kanse

en: lang.it
tok: toki Italija

en: lang.ja
tok: toki Nijon

en: lang.pt
tok: toki Potuke

en: lang.ru
tok: toki Losi

en: lang.es
tok: toki Epanja

en: dlg.newident.until
tok: tenpo ni la ona li wile tawa weka:

en: hint.newident.date
tok: YYYY anu YYYY-MM-DD

en: hint.newident.optional
tok: namako

en: dlg.newident.commonname
tok: nimi:

en: dlg.newident.temp
tok: tenpo lili la ona li wile awen:

en: dlg.newident.notsaved
tok: ona li wile ala awen lon ilo sona

en: dlg.newident.email
tok: nimi pi lipu kon:

en: dlg.newident.userid
tok: jan pi ilo sona:

en: dlg.newident.org
tok: kulupu:

en: dlg.newident.create
tok: o pali e nimi

en: heading.subscribe
tok: o lukin e ijo sin lon lipu

en: dlg.feed.title
tok: nimi:

en: dlg.feed.entrytype
tok: o lukin e:

en: dlg.feed.type.gemini
tok: nimi tawa AAAA-AA-AA

en: dlg.feed.type.headings
tok: sitelen suli sin

en: dlg.feed.save
tok: o awen

en: dlg.feed.sub
tok: o lukin

en: heading.bookmark.add
tok: o awen e lipu

en: heading.bookmark.edit
tok: o ante e lipu awen

en: dlg.bookmark.save
tok: o awen

en: dlg.bookmark.title
tok: nimi:

en: dlg.bookmark.url
tok: nimi tawa:

en: dlg.bookmark.icon
tok: sitelen:

en: heading.prefs
tok: ijo ante

en: heading.prefs.colors
tok: kule

en: heading.prefs.fonts
tok: sitelen

en: heading.prefs.interface
tok: lukin

en: heading.prefs.keys
tok: supa nimi

en: heading.prefs.network
tok: kon

en: heading.prefs.paragraph
tok: wan sitelen

en: prefs.searchurl
tok: nimi tawa lukin e nimi:

en: prefs.hoverlink
tok: tawa la o lukin e nimi tawa:

en: prefs.smoothscroll
tok: tawa suwi:

en: prefs.imageloadscroll
tok: tawa la o lukin e sitelen:

en: prefs.hidetoolbarscroll
tok: tawa la mi len e ijo sewi:

en: heading.prefs.pagecontent
tok: kule lipu

en: heading.prefs.proxies
tok: lupa

en: heading.prefs.scrolling
tok: tawa

en: heading.prefs.sizing
tok: suli

en: heading.prefs.widelayout
tok: suli mute

en: heading.prefs.style
tok: lipu

en: prefs.theme
tok: nasin lukin:

en: prefs.theme.black
tok: pimeja mute

en: prefs.theme.dark
tok: pimeja

en: prefs.theme.light
tok: walo

en: prefs.theme.white
tok: walo mute

en: prefs.uilang
tok: toki:

en: prefs.uiscale
tok: nanpa pi suli lukin:

en: prefs.customframe
tok: nasin lukin ante tawa poki:

en: prefs.accent
tok: kule namako:

en: prefs.accent.teal
tok: laso

en: prefs.sideicon
tok: sitelen mun:

en: prefs.doctheme.dark
tok: nasin lukin pi tenpo pimeja:

en: prefs.doctheme.light
tok: nasin lukin pi tenpo suno:

en: prefs.doctheme.name.colorfullight
tok: walo kule

en: prefs.doctheme.name.black
tok: pimeja

en: prefs.doctheme.name.white
tok: walo

en: prefs.doctheme.name.sepia
tok: walo yelo

en: prefs.saturation
tok: kule:

en: prefs.font
tok: nasin lukin tawa sitelen:

en: prefs.boldlink
tok: nimi tawa li suli lon:

en: prefs.boldlink.dark
tok: lipu pimeja

en: prefs.mono.gemini
tok: mun Kemini

en: prefs.mono.gopher
tok: lupa Gopher

en: prefs.linewidth
tok: suli linja:

en: prefs.linewidth.fill
tok: suli mute

en: prefs.quoteicon
tok: sitelen tawa toki:

en: prefs.quoteicon.icon
tok: sitelen "

en: prefs.quoteicon.line
tok: linja

en: prefs.plaintext.wrap
tok: o tawa e linja suli:

en: prefs.cachesize
tok: sona pi tenpo pini lili:

en: prefs.biglede
tok: wan sitelen nanpa wan li suli:

en: prefs.ca.path
tok: nasin tawa ilo CA:

en: prefs.proxy.gopher
tok: lupa tawa kon Gopher:

en: prefs.proxy.http
tok: lupa tawa kon HTTP:

en: menu.binding.reset
tok: o kama sin

en: menu.binding.clear
tok: o weka

en: keys.top
tok: o tawa sewi

en: keys.bottom
tok: o tawa anpa

en: keys.scroll.halfpage.down
tok: o tawa lipu wan lili anpa

en: keys.scroll.up
tok: o tawa sewi lili lili

en: keys.scroll.down
tok: o tawa anpa lili lili

en: keys.scroll.page.up
tok: o tawa lipu wan sewi

en: keys.back
tok: o tawa monsi

en: keys.parent
tok: o tawa lipu mama

en: keys.root
tok: o tawa lipu noka

en: keys.reload
tok: o sin e lipu

en: keys.link.modkey
tok: o open e nimi tawa kepeken e supa nimi

en: keys.link.homerow.newtab
tok: o open e nimi tawa lon poki sin kepeken e linja tomo pi supa nimi

en: keys.link.homerow.hover
tok: o lukin e nimi tawa kepeken e linja tomo pi supa nimi

en: keys.bookmark.add
tok: o awen e lipu

en: keys.subscribe
tok: o lukin e ijo sin lon lipu

en: keys.zoom.out
tok: o lili

en: keys.zoom.reset
tok: suli pi nasa ala

en: keys.tab.new
tok: o pali e poki sin

en: keys.tab.prev
tok: o tawa poki monsi

en: keys.tab.next
tok: o tawa poki sinpin

en: keys.fullscreen
tok: o kama suli e poki

en: keys.hoverurl
tok: tawa la o lukin e nimi tawa

en: error.openfile
tok: pakala! mi ken ala open e ijo

en: error.openfile.msg
tok: ken la ijo ni li lon ala. sina o ante e nasin.

en: error.badresource
tok: lipu About li nasa lukin

en: error.badresource.msg
tok: lipu About ni li lon ala.

en: error.unsupported.media
tok: kulupu ijo li nasa lukin

en: error.unsupported.media.msg
tok: mi sona ala e kulupu ijo MIME ni.

en: error.unsupported.protocol.msg
tok: mi sona ala e kon ni.

en: error.badheader
tok: toki lili li nasa lukin

en: error.badredirect
tok: tawa ante li nasa

en: error.schemeredirect
tok: tawa ante en kon ante

en: error.schemeredirect.msg
tok: ilo pana li toki e tawa ante. taso kon li sama ala. sina ken open e nimi tawa kin.

en: error.manyredirects
tok: tawa ante pi mute ike

en: error.manyredirects.msg
tok: ken la sina lon sike pi tawa ante. sina ken awen pali kin.

en: error.temporary
tok: pakala pi tenpo lili

en: error.temporary.msg
tok: mi pakala toki tawa ilo pana. taso ken la tenpo kama la mi toki pona e ilo pana.

en: error.unavail
tok: ilo pona li lape

en: error.cgi
tok: ilo CGI li pakala

en: error.proxy.msg
tok: lupa li pakala toki e ilo pana. ken la kon li pakala.

en: error.slowdown
tok: sina toki e mute ike

en: error.slowdown.msg
tok: ilo pana li wile ala toki e mute ike. sina o awen e lili…

en: error.permanent
tok: pakala pi tenpo ale

en: error.gone
tok: weka

en: error.notfound
tok: lipu li lon ala

en: error.notfound.msg
tok: tenpo ni la lipu ni li lon ala.

en: error.gone.msg
tok: tenpo pini la lipu ni li tawa weka.

en: error.cert.needed.msg
tok: sina wile lukin e lipu ni la sina wile pana e sitelen jan pi ilo TLS.

en: error.badrequest
tok: toki li pakala

en: error.badrequest.msg
tok: ilo pana li sona ala e toki ni.

en: error.cert.auth
tok: ilo pana li sona ala e sitelen len

en: error.cert.invalid
tok: sitelen len li pakala

en: error.cert.invalid.msg
tok: ken la sitelen jan pi ilo TLS li pakala. ken la tenpo pini la ona li tawa weka.

en: audio.meta.title
tok: nimi

en: about.logo
tok: sitelen suli li toki e nimi Lagrange. sitelen suli li tan sitelen toki lili mute.

en: about.powered
tok: kepeken ilo SDL 2, kepeken ilo OpenSSL, kepeken telo wawa ☕️

en: menu.title.bookmarks
tok: lipu awen

en: menu.quit
tok: o pini e ilo Lakan

en: menu.back
tok: o tawa lipu pini

en: menu.page.bookmark
tok: o awen sona e lipu ni…

en: sidebar.bookmarks
tok: lipu awen

en: sidebar.outline
tok: kipisi lipu

en: sidebar.action.feeds.showall
tok: ale

en: sidebar.unread | sidebar.unread.n
tok[0]: li mute pi lipu sin

en: menu.opentab
tok: o tawa ni lon poki lukin sin

en: bookmark.tag.remote
tok: o pali e lipu awen tan ona

en: reload.never
tok: tenpo ala

en: link.browser
tok: o open e nimi tawa kepeken e ilo pi lipu lukin

en: dlg.openlink.confirm
tok: sina wile ala wile open e nimi tawa ni kepeken e ilo pi lipu lukin?
    %s%s

en: prefs.downloads
tok: poki tawa ijo awen:

en: prefs.centershort
tok: o pali e lipu lon insa:

en: prefs.ostheme
tok: o kepeken e nasin lukin pi ilo sona:

en: prefs.retainwindow
tok: o awen e lon:

en: prefs.doctheme.name.colorfuldark
tok: pimeja kule

en: prefs.doctheme.name.gray
tok: walo pimeja

en: prefs.doctheme.name.highcontrast
tok: sitelen pimeja lon lipu walo

en: prefs.mono
tok: o kepeken e sitelen pi suli sama lon:

en: prefs.boldlink.light
tok: lipu walo

en: prefs.linewidth.normal
tok: nasa ala

en: prefs.decodeurls
tok: o pona lukin e nimi tawa:

en: prefs.ca.file
tok: ijo tawa ilo CA:

en: prefs.proxy.gemini
tok: lupa tawa kon Kemini:

en: media.download.warnclose
tok: poki ni li pini la ijo li kama ala lon ilo sina.

en: feeds.list.title
tok: lipu ale pi sin mute

en: minutes.ago | minutes.ago.n
tok[0]: tenpo ilo lili %d pini

en: dlg.message.ok
tok: o awen pali

en: menu.closetab.left
tok: o pini e poki ante ale lon poka open

en: macos.menu.find
tok: o alasa lon lipu

en: menu.save.files
tok: o pana awen e lipu tawa ilo sina

en: dlg.history.clear
tok: o weka e sona pi tenpo pini

en: dlg.ident.delete
tok: o weka e nimi ali e ijo ali

en: dlg.import.found | dlg.import.found.n
tok[0]: nimi tawa sin %d li lon lipu ni.

en: feeds.list.counts | feeds.list.counts.n
tok[0]: lipu %u la sina lukin e lipu sin ona. ale la %%s.

en: macos.menu.bookmarks.list
tok: lipu awen ale

en: menu.paste
tok: poki sona o pana

en: menu.copy.pagelink
tok: poki sona o jo e nasin tawa pi lipu ni

en: menu.page.copyurl
tok: poki sona o jo e nasin tawa pi lipu ni

en: menu.page.subscribe
tok: o lukin e sin ale pi lipu ni…

en: keys.forward
tok: o tawa sinpin

en: error.proxy
tok: lupa li pakala

en: error.proxyrefusal
tok: lupa li weka e toki

en: keys.findtext
tok: o lukin e nimi lon lipu ni

en: dlg.confirm.history.clear
tok: sina wile ala wile weka e sona pi tenpo pini ale?

en: ident.stopuse
tok: o kepeken ala e ona lon lipu ni

en: dlg.confirm.ident.delete
tok: sina wile ala wile weka e nimi "%s%s%s" e sitelen len ona e ijo len ona?

en: ident.gotohelp
tok: sina wile kama sona e sitelen jan pi ilo TLS la o lukin e %ssona%s.

en: heading.pageinfo
tok: sona pi lipu ni

en: pageinfo.header.cached
tok: (ijo lon sona pi tenpo pini lili)

en: dlg.cert.fingerprint
tok: o kama sona e sitelen len lili

en: dlg.certwarn.mayberenewed | dlg.certwarn.mayberenewed.n
tok[0]: ken la tenpo pini lili la jan lawa mun ni li kama sin e sitelen len tan ni: nimi li sama en sitelen len wile tawa weka lon tenpo kama. tenpo suno kama %d la sitelen len pona li wile tawa weka.

en: dlg.certwarn.different
tok: sitelen len ni li pakala ala. taso ona li sama ala sitelen len pini.

en: dlg.certwarn.domain
tok: nimi pi sitelen len li ante. ken la jan lawa mun ni li pakala.

en: dlg.certimport.nocert
tok: sitelen len li lon ala

en: dlg.newident.rsa.selfsign
tok: sina ken pali e sitelen len kepeken e sitelen RSA pi tu 2048.

en: heading.prefs.certs
tok: sitelen len mute

en: error.cert.needed
tok: sina wile e sitelen len

en: error.cert.auth.msg
tok: sitelen jan pi ilo TLS sina li pakala ala. taso sina wile lukin e lipu ni la sitelen len li pona ala.

en: dlg.autoreload
tok: tenpo seme pi tenpo suno la o sin e poki ni?

en: heading.lookup.feeds
tok: TAN LIPU LUKIN

en: heading.lookup.history
tok: TAN SONA PI TENPO PINI

en: dlg.translate.unavail
tok: ilo li lape

en: lang.hi
tok: toki Insi

en: heading.newident
tok: nimi sin

en: dlg.newident.domain
tok: nimi pi ilo sona:

en: dlg.newident.country
tok: ma:

en: heading.feedcfg
tok: ijo ante pi lipu lukin

en: dlg.bookmark.tags
tok: nimi lili:

en: heading.prefs.general
tok: ijo ante

en: heading.prefs.userinterface
tok: lukin ante

en: prefs.accent.orange
tok: loje yelo

en: keys.scroll.halfpage.up
tok: o tawa lipu wan lili sewi

en: keys.scroll.page.down
tok: o tawa lipu wan anpa

en: keys.link.homerow
tok: o open e nimi tawa kepeken e linja tomo pi supa nimi

en: keys.link.homerow.next
tok: o lukin e nimi tawa ante kepeken e linja tomo pi supa nimi

en: keys.zoom.in
tok: o mute

en: keys.tab.close
tok: o pini e poki

en: error.badstatus
tok: pakala nasa

en: error.unsupported.protocol
tok: kon li nasa lukin

en: error.badstatus.msg
tok: ilo pana li toki e nanpa. nanpa ni li lon ala pu Kemini. ken la ilo pana li pakala.

en: error.badheader.msg
tok: toki lili li pu Kemini ala. ken la ilo pana li pakala. ken la sina toki e ilo pana pi Kemini ala.

en: error.badredirect.msg
tok: ilo pana li toki e tawa ante. taso ni li toki ala e nimi tawa pona. ken la ilo pana li pakala.

en: error.tls
tok: kon en ilo TLS li pakala

en: error.tls.msg
tok: mi pakala toki tawa ilo pana.

en: error.unavail.msg
tok: ken la ilo pana li pali e mute ike. ken la jan lawa li pona e ni. tenpo kama la sina ken kama sin.

en: error.cgi.msg
tok: ilo pana li pakala pali e lipu. ken la ilo seme lon ilo pana li pakala.

en: error.permanent.msg
tok: toki li pakala. tenpo ale la ona li wile pakala kin.

en: error.proxyrefusal.msg
tok: ilo pana li wile ala toki e lupa.

en: gempub.meta.license
tok: nasin pana

en: menu.view.split
tok: o tu e poki lukin…

en: menu.split.vertical
tok: sewi en anpa

en: menu.split.merge
tok: poki tu o wan

en: dlg.save.opendownload
tok: o open e ijo

en: heading.newident.date.bad
tok: tenpo li pakala

en: gempub.cover.aboutbook
tok: sona lipu

en: dlg.newident.date.past
tok: sina wile pana e tenpo kama.

en: gempub.cover.viewlocal
tok: sina awen e lipu tawa ilo sona la sina ken lukin e lipu Kempu.

en: menu.split.horizontal
tok: poka tu

en: dlg.newident.date.example
tok: o lukin e nimi "tenpo ni la ona li wile tawa weka". tenpo pona:
    • 2030
    • 2025-06-30
    • 2021-12-31 23:59:59

en: menu.split.swap
tok: poki tu o esun

en: heading.newident.missing
tok: nimi li lon ala

en: link.side
tok: o open e nimi tawa lon poki ante

en: link.side.newtab
tok: o open e nimi tawa lon poki ante sin

en: dlg.newindent.missing.commonname
tok: sina wile pana e nimi.

en: keys.split.menu
tok: o tu/wan e poki

en: prefs.archive.openindex
tok: o open e lipu "index.gmi" insa ijo wan:

en: gempub.meta.lang
tok: toki

en: gempub.meta.version
tok: nanpa

en: gempub.meta.author
tok: jan pali

en: gempub.cover.image
tok: sitelen sinpin

en: gempub.cover.untitled
tok: lipu pi nimi ala

en: keys.split.next
tok: o tawa poki ante

en: gempub.cover.view
tok: o lukin e lipu Kempu

en: gempub.meta.revdate
tok: ante la tenpo

en: gempub.meta.pubdate
tok: tenpo

en: gempub.meta.pub
tok: tenpo sike

en: doc.archive
tok: lipu %s li poki li jo e lipu mute.

en: doc.archive.view
tok: o lukin e insa

en: bookmark.tag.linksplit
tok: nimi tawa lon poki ante

en: dir.empty
tok: ala li lon poki ni.

en: prefs.pinsplit.left
tok: poki nanpa wan

en: prefs.pinsplit.right
tok: poki nanpa tu

en: archive.summary | archive.summary.n
tok[0]: ijo %u li lon ijo ni (tu suli Meka %.1f).

en: archive.exit
tok: o weka tan ijo lili

en: prefs.pinsplit
tok: o open e nimi tawa lon:

en: prefs.pinsplit.none
tok: poki sama

en: dir.summary | dir.summary.n
tok[0]: ijo %u li lon poki ni.

en: keys.tab.close.other
tok: o pini e poki ante

en: dlg.newident.scope.page
tok: lipu ni

en: dlg.newident.scope.none
tok: lipu ala

en: dlg.newident.scope.domain
tok: mun ni

en: prefs.animate
tok: tawa namako:

en: menu.save.downloads.open
tok: o awen lon ilo sina o kama lukin

en: keys.split.item
tok: ijo kipisi:

en: ident.export
tok: o pana

en: error.server.msg
tok: ilo pana li toki e ni:

en: dlg.input.linebreak
tok: linja sin

en: close
tok: o pini

en: dlg.newident.more
tok: namako…

en: dlg.newident.scope
tok: o kepeken e ona lon:

en: keys.upload
tok: o pana kepeken kon Tetan

en: menu.pageinfo
tok: o lukin e sona lipu

en: menu.openfile
tok: o lukin e lipu pi ilo sina…

en: status.query.tight
tok: sina alasa

en: upload.port
tok: nanpa kon…

en: heading.uploadport
tok: nanpa pi kon Tetan

en: dlg.uploadport.set
tok: o ante

en: dlg.uploadport.msg
tok: o ante e nanpa pi ilo pana Tetan tawa nimi tawa ni. mun ni la nanpa kon li wile awen.

en: heading.prefs.uitheme
tok: kule pi ilo Lakelan

en: link.file.delete
tok: o weka e ijo

en: heading.file.delete
tok: o weka e ijo

en: dlg.file.delete.confirm
tok: sina wile ala wile weka e ijo ni?

en: dlg.file.delete
tok: o weka

en: heading.upload
tok: o pana kepeken kon Tetan

en: menu.page.upload
tok: o pana kepeken kon Tetan…

en: heading.upload.text
tok: lipu

en: hint.upload.text
tok: o pana e lipu

en: heading.upload.file
tok: ijo

en: upload.file.name
tok: nimi ijo:

en: upload.file.drophere
tok: (o tawa e ijo tawa poki ni)

en: upload.file.size
tok: suli ijo:

en: upload.mime
tok: kulupu ijo MIME:

en: upload.token
tok: len pana:

en: hint.upload.token
tok: o lukin e nasin tan ilo pana

en: dlg.upload.send
tok: o pana

en: prefs.scrollspeed.keyboard
tok: tenpo pi supa nimi:

en: prefs.scrollspeed.mouse
tok: tenpo pi ilo tawa:

en: prefs.returnkey.linebreak
tok: linja sin

en: prefs.returnkey.accept
tok: o pana

en: prefs.linespacing
tok: kon linja:

en: prefs.memorysize
tok: poki wawa pi ilo sona:

en: error.certexpired
tok: sitelen len li tawa weka

en: error.certexpired.msg
tok: tenpo pini la sitelen len li tawa weka. tan ni la toki li pini.

en: error.certverify
tok: ilo pana li ike lukin

en: menu.unexpire
tok: o awen lukin e lipu pakala

en: prefs.returnkey
tok: pali pi nimi Enter:

en: dlg.certimport.pickfile
tok: o kama jo e ijo len

en: bookmark.export.title.folder
tok: lipu awen

en: bookmark.export.title.tag
tok: nimi lili pi lipu awen

en: bookmark.export.title.time
tok: tenpo pi lipu awen

en: bookmark.export.count | bookmark.export.count.n
tok[0]: sina jo e lipu awen %d.

en: bookmark.export.format.linklines
tok: nimi tawa ale li sama lipu awen.

en: bookmark.export.format.sub
tok: lipu ni li kepeken e lipu lawa namako "Subscribing to Gemini pages".

en: upload.id
tok: nimi:

en: dlg.upload.id.none
tok: ala

en: dlg.upload.id.default
tok: nasa ala

en: dlg.upload.text
tok: o pana e lipu pona

en: dlg.upload.file
tok: o pana e ijo

en: dlg.upload.pickfile
tok: open e ijo

en: heading.addfolder
tok: o pali e poki

en: dlg.addfolder.defaulttitle
tok: poki sin

en: dlg.addfolder.prompt
tok: o pana e nimi tawa poki sin:

en: dlg.addfolder
tok: o pali e poki

en: heading.settings
tok: ijo ante

en: prefs.imagestyle
tok: o kule e sitelen:

en: prefs.imagestyle.original
tok: ala

en: prefs.imagestyle.grayscale
tok: pimeja en walo

en: prefs.imagestyle.text
tok: kule lipu

en: prefs.imagestyle.bgfg
tok: monsi-tawa-sinpin

en: prefs.imagestyle.preformat
tok: kule pi sitelen sama

en: keys.bookmark.addfolder
tok: o pali e poki tawa lipu awen

en: heading.bookmark.tags
tok: nimi lili namako

en: media.untitled.image
tok: sitelen

en: media.untitled.audio
tok: kalama

en: menu.newfolder
tok: o pali e poki sin…

en: menu.settings
tok: wile sina ilo

en: menu.selectall
tok: o jo kule e toki ale

en: menu.delete
tok: o weka

en: menu.undo
tok: o weka e ante pini

en: heading.confirm.bookmarks.delete
tok: o weka e lipu awen

en: dlg.confirm.bookmarks.delete | dlg.confirm.bookmarks.delete.n
tok[0]: sina wile ala wile weka e lipu awen ale (%u) insa poki ni?

en: dlg.bookmarks.delete | dlg.bookmarks.delete.n
tok[0]: o weka e lipu awen %u

en: fontpack.install
tok: o pali e kulupu sitelen "%s"

en: fontpack.enable
tok: o pali e "%s"

en: fontpack.help
tok: kulupu sitelen tawa ilo Lakelan li kepeken e ilo ZIP. kulupu sitelen li jo e ijo sitelen e ijo ante tawa sitelen. kulupu sitelen lon la sina ken kepeken e sitelen ni tawa lipu en ilo Lakelan. sina open e "ijo ante > sitelen" la sina ken ante e sitelen.

en: menu.website
tok: lipu WWW pi ilo Lakan…

en: menu.fonts
tok: o ante e nasin sitelen toki…

en: num.files | num.files.n
tok[0]: lipu %u

en: num.fonts | num.fonts.n
tok[0]: nasin sitelen %u

en: dlg.certwarn.title
tok: pakala len suli

en: dlg.feed.ignoreweb
tok: o lukin ala e nimi tawa HTTP(S):

en: prefs.bookmarks.addbottom
tok: o pali e lipu awen lon anpa:

en: prefs.font.ui
tok: ilo Lakelan:

en: prefs.font.heading
tok: sitelen suli:

en: prefs.font.body
tok: sitelen lipu:

en: prefs.font.mono
tok: sitelen namako:

en: prefs.font.monodoc
tok: sitelen pi suli sama:

en: prefs.boldlink.visited
tok: lipu pini

en: prefs.gemtext.ansi.fg
tok: sitelen kule

en: prefs.gemtext.ansi.fontstyle
tok: sitelen namako

en: prefs.gemtext.ansi
tok: namako ANSI:

en: prefs.font.smooth
tok: o sike e sitelen:

en: fontpack.meta.installed
tok: lon

en: fontpack.meta.notinstalled
tok: lon ala

en: fontpack.meta.disabled
tok: , lape

en: fontpack.meta.version
tok: nanpa sin %d

en: fontpack.meta.viewfile
tok: o lukin e ijo

en: heading.fontpack.meta.disabled
tok: kulupu sitelen lape

en: heading.fontpack.meta.enabled
tok: kulupu sitelen pali

en: heading.fontpack.meta
tok: sitelen mute

en: fontpack.disable
tok: o lape e "%s"

en: fontpack.export
tok: o lukin e ijo fontpack.ini

en: fontpack.upgrade
tok: o sin e kulupu sitelen "%s". nanpa sin li %d

en: fontpack.delete
tok: o weka e kulupu sitelen "%s"

en: heading.fontpack.delete
tok: o weka e kulupu sitelen

en: dlg.fontpack.delete.confirm
tok: sina wile ala wile weka e kulupu sitelen "%s"?

en: dlg.fontpack.delete
tok: o weka e kulupu sitelen

en: fontpack.install.ttf
tok: o pali e sitelen TrueType

en: fontpack.open.aboutfonts
tok: o lukin e sitelen ante

en: fontpack.open.fontsdir
tok: o open e poki sitelen

en: truetype.help
tok: ilo Lakelan li wile open e ijo TrueType ale lon poki sitelen.

en: truetype.help.installed
tok: sitelen ni lon poki sitelen.

en: menu.sort.alpha
tok: o pali kepeken nasin nimi

en: bookmark.export.saving
tok: sina wile pana e lipu awen la o awen e lipu ni. sina ken kama sona e nimi tawa lon lipu ni kin.

en: bookmark.export.format.folders
tok: sitelen suli pi nanpa 2/3 li sama poki.

en: bookmark.export.format.tags
tok: sitelen suli pi nanpa 2 li sama nimi lili.

en: bookmark.export.format.otherlines
tok: linja kulupu en linja toki li jo e sona namako pi lipu awen sewi. ilo Lakelan li lukin ala e linja sitelen en sitelen namako tan ni: ona li jo e toki lili.

en: error.certverify.msg
tok: mi pakala toki tawa ilo pana tan ni: sitelen len ona li sama ala sitelen len pini. o kama sona e ni: jan lawa mun li toki ala toki e ante pi sitelen len? ante la jan ike li ken lukin sama ilo pana.
    
    sina wile lukin e lipu kepeken len ni la o open e ijo "sona lipu".

en: prefs.time.24h
tok: tenpo 24:

en: sidebar.action.feeds.markallread
tok: mi lukin e ale

en: prefs.gemtext.ansi.bg
tok: lipu kule

en: menu.update
tok: o sin e ilo Lakan…

en: dlg.bookmark.folder
tok: poki:

en: sidebar.action.show
tok: o lukin e

en: menu.open.external
tok: o lukin e ni kepeken ilo ante

en: sidebar.action.history.clear
tok: o weka e ale

en: keys.upload.edit
tok: o ante e lipu kepeken kon Tetan

en: menu.hide.identities
tok: o lukin ala e lipu nimi

en: menu.home
tok: o tawa lipu open sina

en: menu.identities
tok: o ante e lipu nimi

en: sidebar.close
tok: mi pini

en: sidebar.action.bookmarks.newfolder
tok: poki sin

en: sidebar.action.bookmarks.edit
tok: o ante

en: ident.switch
tok: o kepeken e nimi %s

en: menu.share
tok: o pana

en: menu.page.upload.edit
tok: o ante e lipu kepeken kon Tetan…

en: menu.reveal.macos
tok: o lukin kepeken ilo Finder

en: menu.upload.delete
tok: o weka e ijo ale

en: menu.upload.delete.confirm
tok: sina wile ala wile weka e ijo ale? sina ken ala kama sin e ona

en: upload.url
tok: nimi tawa

en: prefs.toolbaraction1
tok: nena pi nanpa wan

en: prefs.toolbaraction2
tok: nena pi nanpa tu

en: menu.toolbar.setaction
tok: nena ni o seme?

en: menu.reveal.filemgr
tok: o open

en: menu.upload.export
tok: o pana e sitelen

en: heading.upload.id
tok: len

en: hint.upload.path
tok: nasin URL

en: hint.upload.token.long
tok: sitelen len — o lukin e nasin tan ilo sona

en: sidebar.empty.unread
tok: lipu ale li lukin

en: menu.input.precedingline
tok: o pana e linja pini

en: prefs.accent.red
tok: loje

en: error.glyphs
tok: sitelen li lon ala

en: prefs.urlsize
tok: suli pi nimi URL:

en: prefs.markdown.viewsource
tok: lukin e lipu Markdown la, o lukin e sitelen pi namako ala:

en: prefs.bottomtabbar
tok: poki lon anpa

en: prefs.accent.green
tok: laso

en: error.proxyverify
tok: lupa li pona ala

en: menu.viewformat.plain
tok: o lukin e lipu kepeken nasin Kemeni ala

en: menu.viewformat.gemini
tok: o lukin e lipu kepeken nasin Kemeni

en: link.newwindow
tok: o open e nimi tawa lon poki poki sin

en: heading.import.userdata
tok: o kama jo e ijo mute pi ilo Lakelan

en: import.userdata.bookmarks
tok: lipu awen:

en: import.userdata.idents
tok: nimi:

en: import.userdata.history
tok: sona pini:

en: import.userdata.sitespec
tok: ijo ante lipu:

en: dlg.userdata.missing
tok: lon ala la

en: dlg.userdata.all
tok: ale (o weka)

en: spartan.input
tok: o pana e sitelen:

en: heading.upload.spartan
tok: o pana kepeken kon Sapatan

en: dlg.glyphfinder.disable
tok: o lukin ala e sitelen moli

en: dlg.glyphfinder.search
tok: o lukin e sitelen mute

en: heading.glyphfinder.results
tok: lipu lukin

en: heading.bookmark.editfolder
tok: o ante e poki

en: dlg.bookmark.parentfolder
tok: poki mama:

en: prefs.accent.blue
tok: laso

en: prefs.accent.gray
tok: pimeja walo

en: prefs.font.warnmissing
tok: sitelen moli sitelen:

en: menu.aboutapp
tok: sona pi ilo Lakan

en: sitespec.tlscache
tok: o awen e kon TLS:

en: keys.pageinfo
tok: o lukin e sona lipu

en: dlg.certimport.paste
tok: o pana tan sona

en: heading.import.userdata.error
tok: kama jo li pakala

en: import.userdata.trusted
tok: sitelen len pona:

en: dlg.userdata.alldup
tok: ale (o awen e ijo pi nanpa tu)

en: dlg.spartan.upload
tok: o open e ilo ante…

en: menu.reopentab
tok: pini li weka la, o open e ni

en: heading.dismiss.warning
tok: o lukin ala lukin e sitelen moli?

en: dlg.dismiss.warning
tok: o lukin ala e sitelen moli

en: keys.input.precedingline
tok: o pana e linja pini

en: menu.paste.go
tok: poki sona la o pana o tawa lipu

en: pageinfo.settings
tok: ijo ante

en: heading.sitespec
tok: ijo ante lipu

en: sitespec.palette
tok: ijo ante kule:

en: sitespec.accept
tok: o awen

en: sitespec.ansi
tok: sitelen moli tawa namako ANSI:

en: heading.archive.userdata
tok: ale sina pi ilo Lakan

en: menu.export
tok: o pana e ale sina pi ilo Lakan tawa lipu

en: menu.import
tok: o pana e ale tan lipu ni tawa ilo Lakan…

en: feeds.entry.markbelowread
tok: mi lukin e lipu anpa ale

en: menu.openwindow
tok: o tawa ni lon poki lukin suli sin

en: keys.sitespec
tok: o lukin e ijo ante lipu

en: dlg.userdata.no
tok: ala

en: import.userdata.error
tok: %s li ijo mute pi ilo Lakelan li pakala.

en: menu.newwindow
tok: o open e poki lukin suli sin

en: heading.prefs.support
tok: o jo e pona

en: prefs.doctheme.name.oceanic
tok: telo suli

en: prefs.tui.simple
tok: sitelen pona:

en: upload.content
tok: lipu

en: menu.folder.opentab
tok: o tawa ni ale lon poki lukin sin mute

en: lang.id
tok: toki Intonesija

en: lang.eo
tok: toki Epelanto

en: lang.az
tok: toki Asapajan

en: lang.ca
tok: toki Katala

en: lang.cs
tok: toki Seki

en: lang.da
tok: toki Tansi

en: lang.nl
tok: toki Netelan

en: lang.fi
tok: toki Sumi

en: lang.el
tok: toki Elena

en: lang.he
tok: toki Iwisi

en: lang.hu
tok: toki Mosijo

en: lang.ga
tok: toki Alan

en: lang.ko
tok: toki Anku

en: lang.fa
tok: toki Ilan

en: lang.pl
tok: toki Posuka

en: lang.sk
tok: toki Lowenki

en: lang.sv
tok: toki Wensa

en: lang.tr
tok: toki Tuki

en: lang.uk
tok: toki Ukawina

en: Copy of %1
tok: %1 tu

en: Application settings for %1
tok: ijo wile tawa ilo %1

en: Window settings for %1
tok: ijo wile tawa lupa %1

en: Unimportant
tok: suli ala

en: Force
tok: o kepeken wawa

en: Settings for %1
tok: ijo wile tawa %1

en: Window matching
tok: lupa wile

en: Size & Position
tok: suli & poka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Shortcut
tok: nasin nena

en: Duplicate
tok: o pali tu

en: Yes
tok: pona

en: Balance
tok: sama kule

en: Soften
tok: puwa

en: Sharpen
tok: kiki

en: Selection: %1
tok: sitelen wile: %1

en: Invert
tok: o ante jasima

en: Rotate
tok: o sike

en: &Undo
tok: &o weka e pali

en: Undo
tok: o weka e pali

en: Redo
tok: o sin e pali weka

en: <empty>
tok: <jo ala>

en: KolourPaint
tok: ilo KolourPaint

note: i18n: ectx: Menu (view)
en: &View
tok: &lukin

note: i18n: ectx: ToolBar (mainToolBar)
en: Main Toolbar
tok: kulupu suli ilo

note: i18n: ectx: Menu (edit)
en: &Edit
tok: &ante

en: C&lear
tok: o &ala e ijo wile

en: Line
tok: linja

en: Polygon
tok: ijo pi linja mute

en: Red
tok: loje

en: Green
tok: laso kasi

en: Blue
tok: laso telo

en: You have to restart the running applications for these changes to take effect.
tok: sina sin e ilo la ante sina li kama pali.

[ctx: @title:window]
en: Update Failed
tok: sin li pakala

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: label, entry (DisablePassiveMode), group (DesktopIcons) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Disable Passive FTP
tok: o kepeken ala ilo FTP pi lawa ala

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (DesktopIcons) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: label, entry (MarkPartial), group (Global Options)
en: Mark partially uploaded files
tok: o sitelen e lipu pi pana ale ala.

en: Global Options
tok: lawa pi ijo ale

en: Mark &partially uploaded files
tok: o sitelen e lipu pi pana ale ala.

[ctx: @label:spinbox]
en: If cancelled, automatically delete partially uploaded files smaller than:
tok: pana lipu li pini lon insa pana la, o weka e lipu meso pi lili:

en: FTP Options
tok: lawa FTP

en: Enable passive &mode (PASV)
tok: o kepeken &nasin pi lawa ala (PASV)

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QWidget, ProxyDialogUI) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: <qt>
    Setup proxy configuration.
    <p>
    A proxy server is an intermediate machine that sits between your computer and the Internet and provides services such as web page caching and filtering. Caching proxy servers give you faster access to web sites you have already visited by locally storing or caching those pages; filtering proxy servers usually provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.
    <p>
    If you are uncertain whether or not you need to use a proxy server to connect to the Internet, consult your Internet service provider's setup guide or your system administrator.
    </qt>
tok: <qt>
    o toki e wile sina pi nasin linluwi.
    <p>
    ilo pi nasin linluwi li lon meso ilo sina en ilo linluwi ante ale. ona li ken pana e ken pi awen sona e ken pi weka ike.
    sina lukin mute e lipu wan la ilo pi nasin linluwi pi awen sona li lili e tenpo alasa ona.
    ilo pi nasin linluwi pi weka ike li ken weka e sitelen mani e sitelen jaki e ijo pi wile sina.
    </p>
    sina sona ala e wile ilo linluwi la, o toki e jan ilo e kulupu ilo sina.
    </qt>

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, autoDetectButton) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Auto D&etect
tok: alasa &sona

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, noProxyRadioButton) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Connect to the Internet directly.
tok: o toki tawa linluwi kepeken ala ijo ante.

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpEdit) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Enter the address of the HTTP proxy server.
tok: o pana e nimi linluwi pi ilo pi nasin linluwi HTTP.

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpSpinBoxLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpsSpinBoxLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyFtpSpinBoxLabel) i18n: ectx: property (text), w
en: Port:
tok: nanpa:

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyHttpSpinBox) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Enter the port number of the HTTP proxy server.
tok: o pana e nanpa lupa pi ilo pi nasin linluwi HTTP.

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useSameProxyCheckBox) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Use this proxy server for a&ll protocols
tok: o kepeken e ilo ni tawa toki &ale

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyHttpsEdit) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Enter the address of the HTTPS proxy server.
tok: o pana e nimi linluwi pi ilo pi nasin linluwi HTTPS.

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyHttpsSpinBox) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Enter the port number of the HTTPS proxy server.
tok: o pana e nanpa lupa pi ilo pi nasin linluwi HTTPS.

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxyFtpEdit) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Enter the address of the FTP proxy server.
tok: o pana e nimi linluwi pi ilo pi nasin linluwi FTP.

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxyFtpSpinBox) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Enter the port number of the FTP proxy server.
tok: o pana e nanpa lupa pi ilo pi nasin linluwi FTP.

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualProxySocksEdit) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Enter the address of the SOCKS proxy server.
tok: o pana e nimi linluwi pi ilo pi nasin linluwi SOCKS.

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QSpinBox, manualProxySocksSpinBox) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Enter the port number of the SOCKS proxy server.
tok: o pana e nanpa lupa pi ilo pi nasin linluwi SOCKS.

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manNoProxyLabel) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sysNoProxyLabel)
en: Exceptions:
tok: lawa ante:

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, manualNoProxyEdit) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: <qt>
    <p>Enter a comma separated list of hostnames or ip addresses that should be excluded from using the above proxy settings.</p>
    <p>If you want to exclude all hosts for a given domain, then simply enter the domain name preceded by a dot. For example, to exclude all hostnames for <i>kde.org</i>, enter <i>.kde.org</i>. Wildcard characters such as '*' or '?' are not supported and will have no effect.</p>
    <p>Additionally, you can also enter IP addresses, e.g. 127.0.0.1 and IP addresses with a subnet, e.g. 192.168.0.1/24.</p>
    </qt>
tok: <qt>
    <p>o sitelen e kulupu (sama ni: "ijo #1,ijo #2,ijo #3") pi nimi linluwi. ilo pi nasin linluwi li lawa ala e ilo pi nimi linluwi pi pana sina.</p>
    <p>sina wile weka e lawa tawa nimi ale lon nimi suli la, o sitelen e sike pini (.) lon open nimi linluwi sama ni: <i>.kde.org</i> li weka e lawa tawa ijo ale pi pini <i>kde.org</i> sama ni: apps.kde.org en invent.kde.org. sike * en nimi ? li pali ala.</p>
    <p>sina ken sitelen e nanpa linluwi kin. sama ni: 127.0.0.1 en 192.168.0.1/24</p>
    </qt>

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, autoScriptProxyRadioButton) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Use the specified proxy script to configure the proxy settings.
tok: o kepeken e sitelen ilo tawa ilo pi nasin linluwi.

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, manualProxyRadioButton) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Manually enter proxy server configuration information.
tok: o sitelen e lawa pi ilo pi nasin linluwi.

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, manualProxyRadioButton) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Use manually specified proxy configuration:
tok: o kepeken e lawa pana tawa ilo pi nasin linluwi:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, showEnvValueCheckBox)
en: Show the &value of the environment variables
tok: o sitelen e &insa pi sona ma

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, proxyScriptUrlRequester) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Enter the address for the proxy configuration script.
tok: o sitelen e nimi nasin tawa sitelen ilo pi ilo pi nasin linluwi.

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QRadioButton, systemProxyRadioButton) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: <qt><p>Use proxy settings defined on the system.</p>
    <p>Some platforms offer system wide proxy configuration information and selecting this option allows you to use those settings.</p>
    <p>On Mac platforms</p>
    <p>On Windows platforms</p>
    <p>On Unix and Linux platforms, such system proxy settings are usually defined through environment variables. The following environment variables are detected and used when present: <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>
tok: <qt>
    <p>ni li kepeken e lawa ilo suli</p>
    <p>ilo suli li ken jo e lawa tawa ilo pi nasin linluwi</p>
    <p>lon ilo Mac</p>
    <p>lon ilo Windows</p>
    <p>ilo Unix en ilo Linux la, ilo suli li kepeken e nimi sona <b>HTTP_PROXY</b>, <b>HTTPS_PROXY</b>, <b>FTP_PROXY</b>, <b>NO_PROXY</b>.</p>
    </qt>

en: Delete files older than
tok: o weka e lipu pi sin ala

en: Cleanup:
tok: weka jaki:

en: Limit to
tok: o awen e lili

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sizeLabelLeft) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Size:
tok: suli:

[ctx: @title:column Name label from web search keyword column]
en: Name
tok: nimi

[ctx: @title:column]
en: Keywords
tok: nimi suli

[ctx: @title:column]
en: Preferred
tok: wile nanpa wan

[ctx: @item:inlistbox No default web search keyword]
en: None
tok: ala

en: Search F&ilters
tok: &nasin alasa

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: &Enable Web search keywords
tok: o &kepeken e nasin lili pi ilo alasa

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbUseSelectedShortcutsOnly) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: &Use preferred keywords only
tok: o kepeken e nimi pi wile nanpa wan taso

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbNew) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Add a new Web search keyword
tok: o lon e nimi lili pi ilo alasa sin

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbChange) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Modify the highlighted Web search keyword
tok: o ante e nimi pi kule ante

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbDelete) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Delete the highlighted Web search keyword
tok: o weka e nimi pi kule ante

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: De&lete
tok: o &weka

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDefaultEngine) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Default Web &search keyword:
tok: nimi &alasa nanpa wan:

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDelimiter) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: &Keyword delimiter:
tok: sitelen pi insa tu &nimi:

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (toolTip), widget (QComboBox, cmbDelimiter) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Choose a delimiter to mark the Web search keyword.
tok: o pana e nimi pi insa tu tawa nimi pi ilo alasa

[ctx: Colon as keyword delimiter]
note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbDelimiter) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Colon
tok: sike tu (:)

[ctx: Space as keyword delimiter]
note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cmbDelimiter) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Space
tok: sitelen ala ( )

[ctx: @item:inlistbox The default character set]
en: Default
tok: ijo tan jan pana pi ilo sina

en: Keep It
tok: o awen e ona

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbName) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Enter the human-readable name of the search provider here.
tok: o sitelen e nimi tawa jan pi ilo alasa lon poki ni.

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbName) #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, nameLabel) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: &Name:
tok: &nimi:

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbQuery) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QLineEdit, leQuery) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leQuery) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: <qt>
    Enter the URI that is used to perform a search on the search engine here.<br/>The whole text to be searched for can be specified as \{@} or \{0}.<br/>
    Recommended is \{@}, since it removes all query variables (name=value) from the resulting string, whereas \{0} will be substituted with the unmodified query string.<br/>You can use \{1} ... \{n} to specify certain words from the query and \{name} to specify a value given by 'name=value' in the user query.<br/>In addition it is possible to specify multiple references (names, numbers and strings) at once (\{name1,name2,...,"string"}).<br/>The first matching value (from the left) will be used as the substitution value for the resulting URI.<br/>A quoted string can be used as the default value if nothing matches from the left of the reference list.
    </qt>
tok: <qt>
    o sitelen e nimi URL pi ilo alasa lon poki ni.<br/>
    sitelen \{@} en sitelen \{0} li jo e sitelen alasa.<br/>
    o kepeken e \{@} tan ni: ona li weka e nimi sona (nimi=ijo) tan nimi alasa.
    \{0} li weka ala e nimi sona.<br/>
    sina ken kepeken \{1} ... \{nanpa} tawa sitelen e nimi pi nanpa ona.
    sina ken kepeken \{nimi} tawa sitelen e nimi pi nimi sona (nimi=ijo) sama.<br/>
    kin la, \{} li ken jo e nimi mute sama ni: \{nimi1, nimi2, ... "nimi"}.<br/>
    ijo lon nanpa wan li kepeken tawa nimi URL.<br/>
    ijo ale li lon ala la sitelen lon poki ("") li ken kepeken.
    </qt>

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QComboBox, cbCharset) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Select the character set that will be used to encode your search query.
tok: o pana e nasin sitelen tawa wile alasa sina..

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, lbCharset) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Select the character set that will be used to encode your search query
tok: o pana e nasin sitelen tawa wile alasa sina.

note: #-#-#-#-#  10 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pbPaste) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Insert query placeholder
tok: o sitelen e nimi poki

en:  days
tok:  tenpo suno

en: Timeout Values
tok: nanpa tenpo weka

en:  second |  seconds
tok[0]:  tenpo lili wan
tok[1]:  tenpo lili luka
tok[2]:  tenpo lili mute
tok[3]:  tenpo lili mute

en: Soc&ket read:
tok: lukin nasin &toki:

en: Pro&xy connect:
tok: open kepeken ilo pi nasin &linluwi:

en: Server co&nnect:
tok: open kepeken ilo pi &linluwi:

en: &Server response:
tok: toki pi ilo &ante:

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbNew)
en: &New...
tok: &sin...

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbChange)
en: Chan&ge...
tok: o a&nte...

en: Modify Web Shortcut
tok: o ante e nasin lili linluwi

en: New Web Shortcut
tok: o lon e nasin lili linluwi

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbName)
en: Shortcut &name:
tok: &nimi pi nasin lili:

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbQuery)
en: Shortcut &URL:
tok: nasin lili &URL:

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbShortcut)
en: &Shortcuts:
tok: nasin &lili:

en: You have to restart KDE for these changes to take effect.
tok: lawa ni li awen e open sin pi ilo KDE sina tawa open pali.

en: These settings apply to network browsing only.
tok: lawa ni li tawa alasa linluwi taso.

en: Default user name:
tok: nimi jan nanpa wan:

en: Default password:
tok: nimi len nanpa wan:

en: &Policy
tok: &lawa

en: &Management
tok: &lawa

en: D-Bus Communication Error
tok: toki pakala pi ilo D-Bus

en: Unable to delete all the cookies as requested.
tok: mi ken ala weka e sona lili ale.

en: Unable to delete cookies as requested.
tok: mi ken ala weka e sona lili.

en: Information Lookup Failure
tok: pakala pi alasa sona

en: Unable to retrieve information about the cookies stored on your computer.
tok: mi ken ala kama sona e sona lili lon ilo sina.

en: End of session
tok: tenpo ni li pini

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (toolTip), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Search interactively for domains and hosts
tok: o alasa kepeken jan tawa nimi ilo

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Site
tok: tomo linluwi

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, cookiesTreeWidget)
en: Cookie Name
tok: nimi pi sona awen

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDelete) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteButton)
en: D&elete
tok: o &weka

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pbDeleteAll) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, deleteAllButton)
en: Delete A&ll
tok: o weka e &ale

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configPolicyButton)
en: Configure &Policy...
tok: o ante e &lawa...

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, reloadButton)
en: &Reload List
tok: o &sin e lipu

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, detailsGroupBox)
en: Details
tok: sona namako

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, valueLabel)
en: Value:
tok: insa:

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, domainLabel)
en: Domain:
tok: nimi linluwi:

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, patchLabel)
en: Path:
tok: nasin:

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, expiresLabel)
en: Expires:
tok: tenpo pini:

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, secureLabel)
en: Secure:
tok: kiwen:

[ctx: @title:window]
en: Change Cookie Policy
tok: o ante e nasin pi sona lili awen

[ctx: @title:window]
en: New Cookie Policy
tok: nasin sin pi sona lili awen

[ctx: @title:window]
en: Duplicate Policy
tok: lawa mute sama

en: Replace
tok: o ante

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbEnableCookies)
en: Enable coo&kies
tok: lipu pi kulupu ilo li ken awen e sona lili lon ilo sina

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: <qt>
    Reject the so called third-party cookies. These are cookies that originate from a site other than the one you are currently browsing. For example, if you visit <b>www.foobar.com</b> while this option is on, only cookies that originate from www.foobar.com will be processed per your settings. Cookies from any other site will be rejected. This reduces the chances of site operators compiling a profile about your daily browsing habits.
    </qt>
tok: <qt>
    o weka e sona lili awen tan lipu ante. ni li lon la sina lon lipu <b>www.foobar.com</b> la sona lili awen tan lipu www.foobar.com taso li awen. sona lili awen tan lipu ante li weka. ni li len e tawa sina lon linluwi.
    </qt>

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbRejectCrossDomainCookies)
en: Only acce&pt cookies from originating server
tok: o kepeken sona lili tan ilo lipu taso.

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, cbAutoAcceptSessionCookies)
en: Automaticall&y accept session cookies
tok: o kepeken sona lili &ale

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: <qt>
    Determines how cookies received from a remote machine will be handled: 
    <ul>
    <li><b>Ask</b> will cause KDE to ask for your confirmation whenever a server wants to set a cookie.</li>
    <li><b>Accept</b> will cause cookies to be accepted without prompting you.</li>
    <li><b>Accept until end of session</b> will cause cookies to be accepted but they will expire at the end of the session.</li>
    <li><b>Reject</b> will cause the cookiejar to refuse all cookies it receives.</li>
    </ul><p>
    <u>NOTE:</u> Domain specific policies, which can be set below, always take precedence over the default policy.</p>
    </qt>
tok: <qt>
    ni li lawa e sona awen lili.
    <ul>
    <li><b>o toki</b> li lon e ni: ilo KDE li wile e toki sina lon wile pi ilo linluwi ante tawa sona awen lili.</li>
    <li><b>o ken</b> li lon e ni: ilo KDE li kepeken e sona awen lili ale.</li>
    <li><b>o ken pi tenpo lili</b> li lon e ni: ilo KDE li kepeken e sona awen lili ale. taso sina weka tan ilo la, sona awen lili li weka kin.</li>
    <li><b>o weka</b> li lon e ni: ilo KDE li weka e sona awen lili ale.</li>
    </ul>
    
    <p><u>O SONA E NI:</u> ni la lawa pi lipu wan li suli. wile ona li lawa. mi lawa ala e lipu ona.</p>
    </qt>

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, bgDefault)
en: Default Policy
tok: lawa nanpa wan

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAccept)
en: Accep&t all cookies
tok: o kepeken sona lili &ale

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAcceptForSession)
en: Accept &until end of session
tok: o awen lon tenpo pali o weka lon &pini pi tenpo pali

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyAsk)
en: Ask &for confirmation
tok: o toki wile tawa wile sina

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, rbPolicyReject)
en: Re&ject all cookies
tok: o &weka e sona lili ale

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, gbDomainSpecific)
en: Site Policy
tok: lawa lipu

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (toolTip), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search interactively for domains
tok: o alasa kepeken jan tawa nimi ilo

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (placeholderText), widget (KTreeWidgetSearchLine, kListViewSearchLine)
en: Search...
tok: alasa...

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Domain
tok: nimi linluwi

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, policyTreeWidget)
en: Policy
tok: lawa

en: Accept For Session
tok: tenpo ni taso la, pona

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Reject
tok: ala

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Ask
tok: o toki wile tawa wile sina

en: Do Not Know
tok: sona ala

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbDomain)
en: Site name:
tok: nimi pi tomo linluwi:

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, leDomain)
en: Enter the host or domain name, e.g. .kde.org, this policy applies to.
tok: o sitelen e nimi ilo (sama .kde.org) tawa lawa ni.

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbPolicy)
en: Policy:
tok: lawa:

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), item, widget (QComboBox, cbPolicy)
en: Accept until end of session
tok: o awen lon tenpo pali o weka lon pini pi tenpo pali

en: Could not modify the ownership of file %1
tok: mi ken ala ante e jan lawa pi lipu %1

en: Could not modify the ownership of file <filename>%1</filename>. You have insufficient access to the file to perform the change.
tok: mi ken ala ante e jan lawa pi lipu <filename>%1</filename>. sina jo ala e ken ante tawa lipu.

[ctx: The first arg is the path to the symlink that couldn't be created, the secondarg is the filesystem type (e.g. vfat, exfat)]
en: Could not create symlink "%1".
    The destination filesystem (%2) doesn't support symlinks.
tok: mi ken ala lon e nimi nanpa tu "%1".
    poki poki (%2) li ken ala jo e nimi mute tawa ijo wan.

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in folder names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination folder name) with an underscore "_".
tok: mi ken ala lon e lipu "%1".
    poki poki (%2) li wile ala e nimi lili ni: %3
    sina kepeken "ante" li weka e nimi pi wile ala li lon e nimi "_".

en: Could not create "%1".
    The destination filesystem (%2) disallows the following characters in file names: %3
    Selecting Replace will replace any invalid characters (in the destination file name) with an underscore "_".
tok: mi ken ala lon e lipu "%1".
    poki poki (%2) li wile ala e nimi lili ni: %3
    sina kepeken "ante" li weka e nimi pi wile ala li lon e nimi "_".

en: Folder Already Exists
tok: poki li lon awen

en: File Already Exists
tok: ijo li lon awen

en: Already Exists as Folder
tok: ona li lon li poki

en: No Exec field in %1
tok: lipu %1 li jo ala e poki "Exec"

en: Could not find the program '%1'
tok: mi ken ala alasa e ilo '%1'

en: The program '%1' was found at '%2' but it is missing executable permissions.
tok: ilo '%1' li lon '%2'. taso ona li ken ala kepeken.

en: The program '%1' is missing executable permissions.
tok: ilo '%1' li ken ala kepeken.

en: Syntax error in command %1 coming from %2
tok: pakala sitelen lon %1 tan %2

en: Terminal %1 not found while trying to run %2
tok: mi wile kepeken %2 la mi ken ala alasa e ilo %1

en: Syntax error in command %1 while trying to run %2
tok: ilo %1 li wile kepeken e ilo %2, taso toki li ike lon ilo %1

en: 1 day %2 | %1 days %2
tok[0]: suno %1 %2
tok[1]: suno pi luka %1 %2
tok[2]: suno pi mute %1 %2
tok[3]: suno %1 %2

en: %1 Item | %1 Items
tok[0]: ijo %1
tok[1]: ijo pi luka %1
tok[2]: ijo pi mute %1
tok[3]: ijo %1

en: 1 Folder | %1 Folders
tok[0]: poki %1
tok[1]: poki pi luka %1
tok[2]: poka pi mute %1
tok[3]: poka %1

en: 1 File | %1 Files
tok[0]: lipu %1
tok[1]: lipu pi luka %1
tok[2]: lipu pi mute %1
tok[3]: lipu %1

[ctx: folders, files (size)]
en: %1, %2 (%3)
tok: poki %1, lipu %2 (suli %3)

[ctx: folders, files]
en: %1, %2
tok: poki %1, lipu %2

[ctx: files (size)]
en: %1 (%2)
tok: lipu %1 (%2)

[ctx: @title job]
en: Moving
tok: ilo li tawa e ijo

[ctx: The source of a file operation]
en: Source
tok: tan ijo

[ctx: The destination of a file operation]
en: Destination
tok: pini ijo

[ctx: @title job]
en: Copying
tok: mi lon e lipu sama lipu ante

[ctx: @title job]
en: Creating directory
tok: mi lon e poki sin

en: Directory
tok: poki

[ctx: @title job]
en: Deleting
tok: mi weka e lipu

en: File
tok: lipu

[ctx: @title job]
en: Examining
tok: mi lukin e lipu

[ctx: @title job]
en: Transferring
tok: mi tawa e lipu

[ctx: @title job]
en: Mounting
tok: mi kama ken kepeken tawa poki poki

en: Mountpoint
tok: nimi pi poki poki

[ctx: @title job]
en: Unmounting
tok: mi weka e ken kepeken tawa poki poki

en: Change Attribute
tok: ni la o ante e ijo

en: Root privileges are required to change file attributes. Do you want to continue?
tok: wawa li wile tawa ante ijo poki. sina wile ala wile awen pali?

en: Copy Files
tok: o lon e lipu sama lipu ante

en: Root privileges are required to complete the copy operation. Do you want to continue?
tok: wawa li wile tawa lon pi ijo sama tu. sina wile ala wile awen pali?

en: Delete Files
tok: o weka e lipu

en: Root privileges are required to complete the delete operation. However, doing so may damage your system. Do you want to continue?
tok: wawa li wile tawa weka ijo. ni li ken pakala e ilo sina. sina wile ala wile awen pali?

en: Root privileges are required to create this folder. Do you want to continue?
tok: wawa li wile tawa lon pi poki poki. sina wile ala wile awen?

en: Move Items
tok: o tawa e ijo

en: Root privileges are required to complete the move operation. Do you want to continue?
tok: wawa li wile tawa tawa ijo. sina wile ala wile awen pali?

en: Root privileges are required to complete renaming. Do you want to continue?
tok: wawa li wile tawa ante nimi. sina wile ala wile awen pali?

en: Create Symlink
tok: o lon e nimi nanpa tu tawa ijo

en: Root privileges are required to create a symlink. Do you want to continue?
tok: wawa li wile tawa lon pi nimi ante ijo. sina wile ala wile awen?

en: Transfer data
tok: o tawa e sona

en: Root privileges are required to complete transferring data. Do you want to continue?
tok: wawa li wile tawa tawa sona. sina wile ala wile awen pali?

en: Could not read %1.
tok: ilo li ken ala lukin e ijo %1.

en: Could not write to %1.
tok: ilo li ken ala pana e sona tawa %1.

en: Could not start process %1.
tok: ilo li ken ala open e pali %1.

en: Internal Error
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org
    %1
tok: pakala tan insa ilo
    o pana e lipu pi pakala ilo lon https://bugs.kde.org
    %1

en: Malformed URL %1.
tok: nimi URL pakala %1.

en: The protocol %1 is not supported.
tok: mi ken ala toki ilo %1.

en: The protocol %1 is only a filter protocol.
tok: toki ilo %1 li toki weka taso.

en: %1 is a folder, but a file was expected.
tok: %1 li poki. taso, ilo li wile e lipu.

en: %1 is a file, but a folder was expected.
tok: %1 li lipu. taso, ilo li wile e poki.

en: The file or folder %1 does not exist.
tok: lipu pi nimi %1 anu poki pi nimi %1 li lon ala.

en: A file named %1 already exists.
tok: lipu pi nimi %1 li lon kin.

en: A folder named %1 already exists.
tok: poki pi nimi %1 li lon kin.

en: No hostname specified.
tok: ni la nimi pana ala.

en: Unknown host %1
tok: ilo ni li sona ala e ilo pana %1

en: Access denied to %1.
tok: sina ken ala lukin e lipu %1.

en: Access denied.
    Could not write to %1.
tok: sina ken ala sitelen e lipu %1.

en: Could not enter folder %1.
tok: ilo li ken ala kama lon insa pi poki %1.

en: The protocol %1 does not implement a folder service.
tok: toki ilo %1 li jo ala e poki lipu.

en: Found a cyclic link in %1.
tok: nasin sike li lon %1.

en: Found a cyclic link while copying %1.
tok: mi lon e ijo sama ijo %1 la mi lukin e nasin sike.

en: Could not create socket for accessing %1.
tok: mi ken ala lon e nasin toki tawa lukin %1.

en: Could not connect to host %1.
tok: ilo li ken ala toki tawa ilo pana %1.

en: Connection to host %1 is broken.
tok: linluwi tawa ilo pana %1 li pakala.

en: The protocol %1 is not a filter protocol.
tok: toki linluwi %1 li toki weka ala.

en: Could not mount device.
    The reported error was:
    %1
tok: ilo li ken ala kama insa.
    pakala li ni:
    %1

en: Could not unmount device.
    The reported error was:
    %1
tok: ilo li ken ala weka.
    pakala li ni:
    %1

en: Could not read file %1.
tok: ilo li ken ala lukin e lipu %1.

en: Could not write to file %1.
tok: ilo li ken ala pana e sona tawa lipu %1.

en: Could not bind %1.
tok: ijo %1 li ken ala pali linja.

en: Could not listen %1.
tok: ilo li ken ala kute e ijo %1.

en: Could not accept %1.
tok: ilo li ken ala kama jo e ijo %1.

en: Could not access %1.
tok: ilo li ken ala lukin e ijo %1.

en: Could not terminate listing %1.
tok: ilo li ken ala weka e ijo %1 tan lipu.

en: Could not make folder %1.
tok: ilo li ken ala pali e poki %1.

en: Could not remove folder %1.
tok: ilo li ken ala weka e poki %1.

en: Could not resume file %1.
tok: ilo li ken ala open pali sin e lipu %1.

en: Could not rename file %1.
tok: ilo li ken ala pana e nimi sin tawa lipu %1.

en: Could not change permissions for %1.
tok: ilo li ken ala ante e lawa kepeken pi ijo %1.

en: Could not change ownership for %1.
tok: ilo li ken ala ante e jo pi ijo %1.

en: Could not delete file %1.
tok: ilo li ken ala weka e lipu %1.

en: The process for the %1 protocol died unexpectedly.
tok: pali pi toki linluwi %1 li moli.

en: Error. Out of memory.
    %1
tok: pakala. poki nanpa li ken ala jo e ijo sin.
    %1

en: Unknown proxy host
    %1
tok: ilo li sona ala e ilo pana pi nasin linluwi
    %1

en: Authorization failed, %1 authentication not supported
tok: pana pi sona jan li pakala. sona jan %1 li ken ala

en: User canceled action
    %1
tok: jan li pini e pali %1

en: Internal error in server
    %1
tok: pakala lon insa ilo linluwi
    %1

en: Timeout on server
    %1
tok: tenpo li pini lon ilo linluwi
    %1

en: Unknown error
    %1
tok: pakala pi sona ala
    %1

en: Unknown interrupt
    %1
tok: mi sona ala e pini
    %1

en: Could not delete original file %1.
    Please check permissions.
tok: mi ken ala weka e lipu tan %1.
    o lukin tawa ken jan.

en: Could not delete partial file %1.
    Please check permissions.
tok: mi ken ala weka e leko lipu %1.
    o lukin tawa ken jan.

en: Could not rename original file %1.
    Please check permissions.
tok: mi ken ala ante nimi e lipu tan %1.
    o lukin tawa ken jan.

en: Could not rename partial file %1.
    Please check permissions.
tok: mi ken ala ante nimi e leko lipu %1.
    o lukin tawa ken jan.

en: Could not create symlink %1.
    Please check permissions.
tok: mi ken ala lon e nimi nanpa tu %1.
    o lukin tawa ken jan.

en: Cannot create symlinks at %1.
    The destination filesystem doesn't support symlinks.
tok: mi ken ala lon e nimi nanpa tu lon %1.
    poki poki li ken ala jo e nimi mute tawa ijo wan.

en: There is not enough space on the disk to write %1.
tok: poki sona li jo ala e ma pi sitelen e ijo %1.

en: The source and destination are the same file.
    %1
tok: lipu tan en lipu pini li sama.
    %1

en: %1 is required by the server, but is not available.
tok: ilo linluwi li wile e ijo %1. taso ona li lon ala.

en: Access to restricted port in POST denied.
tok: wile ilo POST la ilo li pana ala e ken tawa nanpa lupa.

en: The required content size information was not provided for a POST operation.
tok: wile ilo POST la ilo li sona ala e suli ijo.

en: A file or folder cannot be dropped onto itself
tok: lipu anu poki li ken ala tawa ma pi lon ona

en: A folder cannot be moved into itself
tok: poki li ken ala tawa ma sama

en: Communication with the local password server failed
tok: toki tawa ilo linluwi pi nimi len li pakala

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename> because it is too large. The destination filesystem only supports files up to 4GiB
tok: mi ken ala pana e lipu <filename>%1</filename> tawa poki tan ni: ona li suli. poki li ken jo taso e lipu pi suli 4GiB

en: Privilege escalation is not necessary because 
    '%1' is owned by the current user.
    Please retry after changing permissions.
tok: wawa li wile ala tan ni:
    '%1' li lipu sina
    o weka e wawa o pali sin e ni.

en: Unknown error code %1
    %2
    Please send a full bug report at https://bugs.kde.org.
tok: nanpa pakala %1
    %2
    o pana e nanpa ni tawa lipu pi ilo pakala lon https://bugs.kde.org.

[ctx: @info url]
en: (unknown)
tok: (sona ala)

en: <b>Technical reason</b>:
tok: <b>tan wile</b>:

en: <b>Details of the request</b>:
tok: <b>ijo wile</b>:

en: <li>URL: %1</li>
tok: <li>nimi URL: %1</li>

en: <li>Protocol: %1</li>
tok: <li>toki linluwi: %1</li>

en: <li>Date and time: %1</li>
tok: <li>tenpo: %1</li>

en: <li>Additional information: %1</li>
tok: <li>sona namako: %1</li>

en: <b>Possible causes</b>:
tok: <b>ike li ken tan ni</b>:

en: <b>Possible solutions</b>:
tok: <b>ni li ken pona e ike</b>:

[ctx: @info protocol]
en: (unknown)
tok: (sona ala)

en: Contact your appropriate computer support system, whether the system administrator, or technical support group for further assistance.
tok: sina wile pona la o toki e ni tawa jan ilo sina.

en: Contact the administrator of the server for further assistance.
tok: sina wile pona la o toki e ni tawa jan lawa pi ilo linluwi.

en: Check your access permissions on this resource.
tok: o lukin e ken sina lon ijo ni.

en: Your access permissions may be inadequate to perform the requested operation on this resource.
tok: ken la sina jo ala e wawa pi pali wile tawa lipu ni.

en: The file may be in use (and thus locked) by another user or application.
tok: ken la jan ante anu ilo ante li kepeken lipu ni. tenpo sama la wan taso li ken kepeken e lipu ni.

en: Check to make sure that no other application or user is using the file or has locked the file.
tok: o lukin e ni: ilo anu jan li kepeken ala e lipu ni li len e lipu.

en: Although unlikely, a hardware error may have occurred.
tok: ken pi lili mute la ilo kiwen li pakala.

en: You may have encountered a bug in the program.
tok: ken la ilo li pakala.

en: This is most likely to be caused by a bug in the program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
tok: ken mute la ni li tan pakala ilo. o pana e ijo sama toki anpa.

en: Update your software to the latest version. Your distribution should provide tools to update your software.
tok: o sin e ilo sina. kulupu pi pana ilo sina li jo e ilo sin.

en: When all else fails, please consider helping the KDE team or the third party maintainer of this software by submitting a high quality bug report. If the software is provided by a third party, please contact them directly. Otherwise, first look to see if the same bug has been submitted by someone else by searching at the <a href="https://bugs.kde.org/">KDE bug reporting website</a>. If not, take note of the details given above, and include them in your bug report, along with as many other details as you think might help.
tok: ante ale li pakala la o pana e lipu pi toki pakala tawa jan pali pi ilo ni.
    jan pali pi ilo ni li kulupu KDE la o alasa e lipu pi pakala sama lon <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org</a>.
    lipu pi pakala sama li lon ala la o lon e lipu pi pakala sina.
    lipu pakala li wile e toki lon sewi toki ni.

en: There may have been a problem with your network connection.
tok: ken la linluwi sina li pakala.

en: There may have been a problem with your network configuration. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
tok: ken la linluwi sina li pakala. tenpo pi pini lili la sina kepeken pona linluwi la ken ni li lili.

en: There may have been a problem at some point along the network path between the server and this computer.
tok: ken la pakala li lon nasin linluwi tan ilo sina tawa ilo ante.

en: Try again, either now or at a later time.
tok: o pali e ni lon tenpo ni anu lon tenpo kama.

en: A protocol error or incompatibility may have occurred.
tok: ken la toki ilo li pakala anu ilo li toki ala sama.

en: Ensure that the resource exists, and try again.
tok: o sona e ni: lipu li lon ala lon. ona li lon la o pali sin e ni.

en: The specified resource may not exist.
tok: ijo pi wile sina li ken lon ala.

en: Double-check that you have entered the correct location and try again.
tok: o lukin sin tan ni: nasin lon li pona.

en: Check your network connection status.
tok: o lukin e ??? pi linja kon sina.

en: Cannot Open Resource For Reading
tok: ken kepeken ala tawa lukin ni

en: This means that the contents of the requested file or folder <strong>%1</strong> could not be retrieved, as read access could not be obtained.
tok: ni li toki e ni: insa pi lipu anu poki <strong>%1</strong> li ken ala lukin tan ni: mi ken ala kama jo e wawa lukin.

en: You may not have permissions to read the file or open the folder.
tok: ken la sina jo ala e wawa lukin.

en: Cannot Open Resource For Writing
tok: ken kepeken ala tawa sitelen ni

en: This means that the file, <strong>%1</strong>, could not be written to as requested, because access with permission to write could not be obtained.
tok: ni li toki e ni: lipu <strong>%1</strong> li ken ala kama sitelen tan ni: mi ken ala kama jo e wawa sitelen.

en: Cannot Launch Process required by the %1 Protocol
tok: mi ken ala open e ilo wile pi nasin toki ilo %1

en: Unable to Launch Process
tok: ken ala li open e pali lon ilo nanpa

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not be found or started. This is usually due to technical reasons.
tok: mi ken ala alasa anu open e ilo pi nasin toki <strong>%1</strong>. mute la ni li tan ijo ilo.

en: The program which provides compatibility with this protocol may not have been updated with your last update of KDE. This can cause the program to be incompatible with the current version and thus not start.
tok: ken la ilo pi nasin toki ilo ni li sin pi sama ala KDE. ni li ken pakala e pali ilo.

en: Internal Error
tok: pakala tan insa ilo

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error.
tok: ilo pi nasin toki ilo <strong>%1</strong> li toki e pakala insa.

en: Improperly Formatted URL
tok: nimi URL li pakala nasin

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered was not properly formatted. The format of a URL is generally as follows:<blockquote><strong>protocol://user:password@www.example.org:port/folder/filename.extension?query=value</strong></blockquote>
tok: nimi URL pi pana sina li pakala lukin. ona li wile lukin sama ni:
    <blockquote><strong>nasin://jan:nimilen@www.lipu.org:nanpa/poki/lipu.nimi?nimi=sona</strong></blockquote>

en: Unsupported Protocol %1
tok: toki linluwi %1 li ken ala

en: The protocol <strong>%1</strong> is not supported by the KDE programs currently installed on this computer.
tok: mi ken ala toki e nasin toki ilo <strong>%1</strong>.

en: The requested protocol may not be supported.
tok: ken la mi sona ala e nasin toki ilo.

en: The versions of the %1 protocol supported by this computer and the server may be incompatible.
tok: ken la nanpa tenpo pi nasin toki ilo %1 pi ilo sina li ante tawa nanpa tenpo pi ilo linluwi ante.

en: URL Does Not Refer to a Resource.
tok: nasin URL li toki ala e ijo.

en: Protocol is a Filter Protocol
tok: nasin toki li nasin weka

en: The <strong>U</strong>niform <strong>R</strong>esource <strong>L</strong>ocator (URL) that you entered did not refer to a specific resource.
tok: nimi URL pi pana sina li tawa ala lipu wan.

en: Unsupported Action: %1
tok: pali ni li ken ala: %1

en: The requested action is not supported by the KDE program which is implementing the <strong>%1</strong> protocol.
tok: ilo KDE pi nasin toki <strong>%1</strong> li ken ala pali pi wile sina.

en: Attempt to find another way to accomplish the same outcome.
tok: o alasa e nasin ante tawa wile sama.

en: File Expected
tok: ilo li wile e lipu

en: This may be an error on the server side.
tok: ken la ilo linluwi ante li pakala.

en: Folder Expected
tok: ilo li wile e poki lipu

en: File or Folder Does Not Exist
tok: lipu anu poki lipu lo lon ala

en: The specified file or folder <strong>%1</strong> does not exist.
tok: lipu wile <strong>%1</strong> anu poki wile <strong>%1</strong> li lon ala.

en: The requested file could not be created because a file with the same name already exists.
tok: lipu wile li ken ala kama lon tan ni: lipu pi nimi sama li lon.

en: Try moving the current file out of the way first, and then try again.
tok: ken la o weka e lipu o pali sin e ni.

en: Delete the current file and try again.
tok: o ala e lipu ni. ni li pini la o sin e pali ni.

en: Choose an alternate filename for the new file.
tok: o pana e nimi ante tawa lipu sin ni.

en: The requested folder could not be created because a folder with the same name already exists.
tok: poki wile li ken ala kama lon tan ni: poki pi nimi sama li lon.

en: Try moving the current folder out of the way first, and then try again.
tok: ken la o weka e poki o pali sin e ni.

en: Delete the current folder and try again.
tok: o ala e poki ni. ni li pini la o sin e pali ni.

en: Choose an alternate name for the new folder.
tok: o pana e nimi ante tawa poki sin ni.

en: Unknown Host
tok: ilo ni li sona ala e ilo pana

en: The name that you typed, %1, may not exist: it may be incorrectly typed.
tok: ken la lipu %1 li lon ala li sitelen pakala.

en: Access Denied
tok: sina ken ala lukin e lipu

en: Access was denied to the specified resource, <strong>%1</strong>.
tok: ilo li pana ala e ken sina tawa ijo wile, <strong>%1</strong>

en: You may have supplied incorrect authentication details or none at all.
tok: ken la nimi len sina li pakala anu lon ala.

en: Your account may not have permission to access the specified resource.
tok: ken la sina li jo ala e wawa tawa kepeken ijo.

en: Write Access Denied
tok: e ante ken li ken ala

en: Unable to Enter Folder
tok: ken ala li tawa e ijo sitelen

en: Folder Listing Unavailable
tok: mi ken ala kama jo e lipu poki

en: Protocol %1 is not a Filesystem
tok: toki linluwi %1 li poki poki ala

en: Cyclic Link Detected
tok: nasin sike li lon

en: Delete one part of the loop in order that it does not cause an infinite loop, and try again.
tok: o weka e nasin lon sike la sike li kama pakala. ni la o pali sin e ni.

en: Request Aborted By User
tok: jan li weka e wile

en: The request was not completed because it was aborted.
tok: pali li pini ala tan ni: jan li weka e ona.

en: Retry the request.
tok: o pali sin e ijo pi wile sina.

en: Cyclic Link Detected During Copy
tok: sama lipu la nasin sike li lon

en: Could Not Create Network Connection
tok: mi ken ala open e nasin linluwi

en: Could Not Create Socket
tok: mi ken ala lon e nasin toki

en: Connection to Server Refused
tok: linja kon tawa mama li ike tawa ona

en: A network firewall (a device which restricts Internet requests), either protecting your network or the network of the server, may have intervened, preventing this request.
tok: ken la sinpin linluwi (pi ilo sina anu ilo linluwi) li weka e toki ilo.

en: Connection to Server Closed Unexpectedly
tok: wile mi ala la toki pi ilo linluwi ante li pini

en: URL Resource Invalid
tok: ijo lon pini nasin URL li ike

en: Protocol %1 is not a Filter Protocol
tok: nasin toki %1 li nasin weka ala

en: Unable to Initialize Input/Output Device
tok: mi ken ala open e ilo I/O.

en: Could Not Mount Device
tok: ilo li ken ala kama insa

en: The requested device could not be initialized ("mounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
tok: ilo pi wile sina li ken ala open (kama insa). pakala li <strong>%1</strong>

en: Unable to Uninitialize Input/Output Device
tok: mi ken ala pini e ilo I/O.

en: Could Not Unmount Device
tok: ilo li ken ala weka

en: The requested device could not be uninitialized ("unmounted"). The reported error was: <strong>%1</strong>
tok: ilo pi wile sina li ken ala pini (weka). pakala li <strong>%1</strong>

en: The device may be busy, that is, still in use by another application or user. Even such things as having an open browser window on a location on this device may cause the device to remain in use.
tok: ken la jan ante anu ilo ante li kepeken e ilo ni. supa pi ilo linluwi li lon la kepeken li ken lon.

en: Check that no applications are accessing the device, and try again.
tok: o lon e ni: ilo ante ala li kepeken e ilo. ni li lon la, o pali sin.

en: Cannot Read From Resource
tok: mi ken ala lukin e ijo

en: You may not have permissions to read from the resource.
tok: ken la sina jo ala e ken lukin tawa ijo ni.

en: Cannot Write to Resource
tok: mi ken ala sitelen e ijo

en: You may not have permissions to write to the resource.
tok: ken la sina jo ala e ken sitelen tawa ijo ni.

en: Could Not Listen for Network Connections
tok: mi ken ala kute e toki linluwi sin.

en: Could Not Bind
tok: mi ken ala open e nasin toki

en: Could Not Listen
tok: mi ken ala kute

en: Could Not Accept Network Connection
tok: mi ken ala kepeken e toki linluwi kama

en: You may not have permissions to accept the connection.
tok: ken la sina jo ala e ken tawa kute pi toki sin.

en: Could Not Login: %1
tok: mi ken ala toki e lon mi: %1

en: An attempt to login to perform the requested operation was unsuccessful.
tok: mi alasa kama jo e ken mi lon ilo ante tawa pali sina. taso mi pakala li kama jo ala.

en: Could Not Determine Resource Status
tok: mi ken ala alasa e lon ijo

en: Could Not Stat Resource
tok: mi ken ala kama sona e ijo

en: The specified resource may not have existed or may not be accessible.
tok: ken la ijo wile li lon ala li jo ala e ken lukin.

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n( "Could not terminate listing %1" ).arg( errorText ); #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Could Not Cancel Listing
tok: mi ken ala pini e kama sona lipu

en: FIXME: Document this
tok: li pona ni: li sona pali e ni

en: Could Not Create Folder
tok: ilo li ken ala pali e poki lipu sin

en: An attempt to create the requested folder failed.
tok: pali pi lon poki li pakala.

en: The location where the folder was to be created may not exist.
tok: ken la lon wile pi poki sin li lon ala.

en: Could Not Remove Folder
tok: ilo li ken ala weka e poki

en: An attempt to remove the specified folder, <strong>%1</strong>, failed.
tok: alasa mi tawa weka e poki <strong>%1</strong> li pakala.

en: The specified folder may not exist.
tok: poki pi wile sona li ken lon ala.

en: The specified folder may not be empty.
tok: ijo li ken lon poki pi wile sina.

en: Ensure that the folder exists and is empty, and try again.
tok: o lon e ni: poki li lon. poki li jo ala e insa. ni la o pali sin e ni.

en: Could Not Resume File Transfer
tok: mi ken ala open sin e pana lipu

en: The protocol, or the server, may not support file resuming.
tok: ken la ilo ante li ken ala open sin e pali pana pini.

en: Retry the request without attempting to resume transfer.
tok: o pali sin e wile. o open sin ala e pali nanpa wan.

en: Could Not Rename Resource
tok: mi ken ala ante e nimi ijo

en: An attempt to rename the specified resource <strong>%1</strong> failed.
tok: alasa mi tawa weka e ijo <strong>%1</strong> li pakala.

en: Could Not Alter Permissions of Resource
tok: mi ken ala ante e lawa ijo

en: Could Not Change Ownership of Resource
tok: mi ken ala ante e jan jo ijo

en: Could Not Delete Resource
tok: mi ken ala weka e ijo

en: An attempt to delete the specified resource <strong>%1</strong> failed.
tok: mi alasa weka e lipu <strong>%1</strong>. taso mi pakala li weka ala.

en: Unexpected Program Termination
tok: sona mi ala la ilo li moli

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has unexpectedly terminated.
tok: ilo pi pana ken tawa toki linluwi <strong>%1</strong> li moli lon weka sona mi.

en: Out of Memory
tok: ala e sona lon tenpo lili lon ijo nanpa

en: The program on your computer which provides access to the <strong>%1</strong> protocol could not obtain the memory required to continue.
tok: ilo pi pana ken tawa toki linluwi <strong>%1</strong> li jo ala e ijo RAM wile.

en: Unknown Proxy Host
tok: nimi pi sona ala pi ilo nasin linluwi

en: While retrieving information about the specified proxy host, <strong>%1</strong>, an Unknown Host error was encountered. An unknown host error indicates that the requested name could not be located on the Internet.
tok: mi kama sona e ilo pi nasin linluwi <strong>%1</strong> la, ilo li ken ala kama sona e nimi ona. ona li ken ala alasa e nimi lon linluwi.

en: There may have been a problem with your network configuration, specifically your proxy's hostname. If you have been accessing the Internet with no problems recently, this is unlikely.
tok: ken la linluwi sina li pakala. ni la nimi ilo pi nasin linluwi li suli. sina kepeken pona e linluwi la, ken ni li lili.

en: Double-check your proxy settings and try again.
tok: o lukin tawa lawa pi ilo pi nasin linluwi o pali sin e ni.

en: Authentication Failed: Method %1 Not Supported
tok: mi ken ala pana e sona pi lon mi: nasin %1 li sona ala

en: Although you may have supplied the correct authentication details, the authentication failed because the method that the server is using is not supported by the KDE program implementing the protocol %1.
tok: ken la sina li pana e nimi len pona. taso ilo li awen pakala tan ni: ilo KDE pi toki linluwi %1 li sona ala e nasin toki.

en: Please file a bug at <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> to inform the KDE team of the unsupported authentication method.
tok: o pana e lipu pi ilo pakala tawa <a href="https://bugs.kde.org/">https://bugs.kde.org/</a> o toki e nasin pi sona ala.

en: Request Aborted
tok: nasin li weka

en: Internal Error in Server
tok: ilo ante li pakala lon insa

en: The program on the server which provides access to the <strong>%1</strong> protocol has reported an internal error: %2.
tok: ilo linluwi pi toki ilo <strong>%1</strong> li toki e pakala tan ni: %2

en: This is most likely to be caused by a bug in the server program. Please consider submitting a full bug report as detailed below.
tok: ken li suli la ilo lon ilo linluwi li pakala. o pana e lipu pi ilo pakala sama nasin lon anpa ni.

en: Contact the administrator of the server to advise them of the problem.
tok: o toki e pakala ni tawa lawa pi ilo linluwi sina.

en: If you know who the authors of the server software are, submit the bug report directly to them.
tok: sina sona e jan pali ilo la o pana e lipu pi ilo pakala tawa ona.

en: Timeout Error
tok: pakala la, tenpo li kama pini

en: The server was too busy responding to other requests to respond.
tok: ilo linluwi li toki tawa ilo ante mute li jo ala e tenpo tawa sina.

en: Unknown Interruption
tok: weka pali pi sona ala

en: Could Not Delete Original File
tok: mi ken ala weka e lipu tan

en: Could Not Delete Temporary File
tok: mi ken ala weka e lipu pali

en: Could Not Rename Original File
tok: mi ken ala ante e nimi pi lipu tan

en: Could Not Rename Temporary File
tok: mi ken ala ante e nimi pi lipu pali

en: Could Not Create Link
tok: mi ken ala lon e nasin

en: Could Not Create Symbolic Link
tok: mi ken ala lon e nasin

en: The requested symbolic link %1 could not be created.
tok: nasin lipu wile %1 li ken ala kama lon.

en: No Content
tok: ijo ala li lon insa

en: Disk Full
tok: e poki suli lon ijo nanpa li pini

en: Source and Destination Files Identical
tok: lipu tan en lipu pini li sama

en: Choose a different filename for the destination file.
tok: o ante e nimi pi lipu wile

en: File or Folder dropped onto itself
tok: lipu anu poki li tawa ijo sama

en: The operation could not be completed because the source and destination file or folder are the same.
tok: mi ken ala pali e ni tan ni: tan en pini li sama.

en: Drop the item into a different file or folder.
tok: o tawa e ni tawa poki ante.

en: Folder moved into itself
tok: poki li ken ala tawa ona

en: The operation could not be completed because the source can not be moved into itself.
tok: wile li ken ala kama lon tan ni: poki li ken ala lon ona.

en: Move the item into a different folder.
tok: o tawa e ni tawa poki ante.

en: Could not communicate with password server
tok: mi ken ala toki e ilo linluwi pi nimi len

en: Try restarting your session, or look in the logs for errors from kiod.
tok: o open sin e ilo sina. anu o alasa lon lipu ilo tawa toki pakala tan ilo kiod.

en: Cannot Initiate the %1 Protocol
tok: mi ken ala open toki %1

[ctx: @info]
en: Cannot transfer <filename>%1</filename>
tok: ilo li ken ala tawa e lipu <filename>%1</filename>

[ctx: @info]
en: The file <filename>%1</filename> cannot be transferred, because the destination filesystem does not support files that large
tok: ilo li ken ala tawa e lipu <filename>%1</filename> tan ni: lipu pi suli ni li ken ala lon insa pi poki wile

en: Undocumented Error
tok: pakala pi sona ala

en: (Symbolic Link to %1)
tok: (nasin tawa %1)

en: (%1, Link to %2)
tok: (%1, nasin tawa %2)

en:  (Points to %1)
tok:  (li tawa %1)

en: Malformed URL
    %1
tok: nimi URL pakala
    %1

en: Unable to determine the type of file for %1
tok: mi ken ala sona e kule lipu tawa lipu %1

en: Opening connections is not supported with the protocol %1.
tok: mi ken ala open e linluwi kepeken nasin toki ilo %1.

en: Closing connections is not supported with the protocol %1.
tok: mi ken ala pini e linluwi kepeken nasin toki ilo %1.

en: Accessing files is not supported with the protocol %1.
tok: mi ken ala lukin e lipu kepeken nasin toki ilo %1.

en: Writing to %1 is not supported.
tok: mi ken ala sitelen e %1.

en: There are no special actions available for protocol %1.
tok: pali ante li lon ala tawa nasin toki ilo %1.

en: Listing folders is not supported for protocol %1.
tok: mi ken ala lukin e poki kepeken nasin toki ilo %1.

en: Retrieving data from %1 is not supported.
tok: mi ken ala kama jo e sona tan %1.

en: Retrieving mime type information from %1 is not supported.
tok: mi ken ala kama sona e kule lipu tan %1.

en: Renaming or moving files within %1 is not supported.
tok: mi ken ala ante li ken ala tawa e lipu lon %1.

en: Creating symlinks is not supported with protocol %1.
tok: ilo %1 li ken ala lon e nasin lipu.

en: Copying files within %1 is not supported.
tok: ilo li ken ala sama e lipu lon insa pi poki %1.

en: Deleting files from %1 is not supported.
tok: weka lipu tan %1 li ken ala.

en: Creating folders is not supported with protocol %1.
tok: ilo %1 li ken ala lon e poki.

en: Changing the attributes of files is not supported with protocol %1.
tok: ilo %1 li ken ala ante e ijo lipu.

en: Changing the ownership of files is not supported with protocol %1.
tok: ilo %1 li ken ala ante e jan jo lipu.

en: Multiple get is not supported with protocol %1.
tok: ilo %1 li ken ala kama jo e lipu mute.

en: Opening files is not supported with protocol %1.
tok: ilo %1 li ken ala open e lipu.

en: Protocol %1 does not support action %2.
tok: toki ilo %1 li ken ala pali %2.

en: Security Information
tok: sona kiwen

en: C&ontinue Loading
tok: o &awen kama jo

[ctx: %1 is a host name]
en: %1: SSL negotiation failed
tok: %1: kama jo SSL li pakala

en: Display SSL &Information
tok: o sitelen e &sona SSL:

en: C&onnect
tok: o &open toki

en: The server failed the authenticity check (%1).
tok: ilo ante li pakala e sona pi pona ona (%1).

en: Server Authentication
tok: pana sona lon pi ilo linluwi

en: &Details
tok: &sona namako

en: Co&ntinue
tok: o a&wen

en: Would you like to accept this certificate forever without being prompted?
tok: lipu ni li pona ala pon tawa sina lon tenpo ale?

en: &Current Session only
tok: tenpo &ni taso

en: Unknown protocol '%1'.
tok: mi sona ala e nasin toki ilo '%1'.

en: You did not select a file to delete.
tok: sina toki ala e lipu tawa weka.

en: You did not select a file to trash.
tok: sina toki ala e lipu pi wile sina tawa poki jaki.

en: Nothing to Trash
tok: ijo ala li ken tawa poki jaki

en: The specified folder does not exist or was not readable.
tok: poki wile li lon ala anu ken lukin ala.

en: Menu
tok: ilo mute

en: Parent Folder
tok: poki mama

[ctx: @info]
en: Go back
tok: o tawa tenpo pini

[ctx: @info]
en: Go forward
tok: o tawa tenpo kama

en: Home Folder
tok: poki pi tomo sina

en: New Folder...
tok: poki lipu sin...

en: Sorting
tok: nasin pana

en: Sort by Name
tok: o nasin tan nimi

en: Sort by Size
tok: o nasin tan suli

en: Sort by Date
tok: o nasin tan tenpo

en: Sort by Type
tok: o nasin tan kule

en: Ascending
tok: tan lili tawa suli

en: Descending
tok: tan suli tawa lili

en: Folders First
tok: poki o lon open

en: Icons View
tok: lukin pi sitelen lili

en: Compact View
tok: lukin pi lipu lili

en: Details View
tok: lukin pi lipu suli

en: Icon Position
tok: poka pi sitelen lili

en: Next to File Name
tok: lon poka pi nimi lipu

en: Above File Name
tok: lon sewi pi nimi lipu

en: Short View
tok: lukin lili

en: Detailed View
tok: lukin pi toki mute

en: Tree View
tok: lukin pi kasi lukin

en: Detailed Tree View
tok: lukin pi kasin lukin suli

en: Allow Expansion in Details View
tok: o ken e open poki lon lipu wan lon lukin pi sona mute

en: Show Hidden Files
tok: o ken e lipu len tawa lukin

en: Show Preview Panel
tok: o sitelen e ilo lukin lili

en: Show Preview
tok: o sitelen e lukin lipu

[ctx: Sort descending]
en: Z-A
tok: W-A

[ctx: Sort ascending]
en: A-Z
tok: A-W

[ctx: Sort descending]
en: Newest First
tok: sin li nanpa wan

[ctx: Sort ascending]
en: Oldest First
tok: sin li lon pini

[ctx: Sort descending]
en: Largest First
tok: suli li nanpa wa

[ctx: Sort ascending]
en: Smallest First
tok: suli li lon pini

en: Encoding:
tok: nasin sitelen:

[ctx: @title:menu]
en: Copy To
tok: lipu sama tawa ma ante

[ctx: @title:menu]
en: Move To
tok: o tawa e ni

[ctx: @title:menu]
en: Home Folder
tok: poki tomo

[ctx: @title:menu]
en: Root Folder
tok: poki open

[ctx: @title:menu in Copy To or Move To submenu]
en: Browse...
tok: lukin...

[ctx: @title:menu]
en: Copy Here
tok: sina o pana e lipu sama tawa ni

[ctx: @title:menu]
en: Move Here
tok: o tawa ni

[ctx: Default mime type filter that shows all file types]
en: *|All Files
tok: *|lipu ale

[ctx: %1 is the mimetype name, %2 is the extensions]
en: %1 (%2)
tok: %1 (nimi pini %2)

en: All Supported Files
tok: lipu ale pi nasin ken

en: All Files
tok: lipu ale

en: Add Places Entry
tok: o lon e nasin poka tawa ni

en: Edit Places Entry
tok: o ante e nasin poka tawa ni

en: L&abel:
tok: &nimi:

en: Enter descriptive label here
tok: sina o pana e nimi toki tawa ni

en: &Location:
tok: &lon:

en: <qt>This is the icon that will appear in the Places panel.<br /><br />Click on the button to select a different icon.</qt>
tok: <qt>ni li sitelen. ona li kama lon ilo poka pi nasin tawa ma suli.<br /><br />sina wile ante e sitelen la o pilin e nana.</qt>

en: Choose an &icon:
tok: o wile e &sitelen lili:

en: &Only show when using this application (%1)
tok: &o lukin lon ilo ni (%1) taso

[ctx: @item]
en: Places
tok: ma mute

[ctx: @item The place group section name for recent dynamic lists]
en: Recent
tok: ijo pi tenpo poka

[ctx: @item]
en: Search For
tok: o alasa

[ctx: @item]
en: Devices
tok: ilo ale

[ctx: @item]
en: Removable Devices
tok: ilo pi ken weka

[ctx: @item]
en: Tags
tok: nimi lili

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: All tags
tok: nimi lili ale

[ctx: KFile System Bookmarks]
note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18nc calls has to be "KFile System Bookmarks". The real i18nc call is made later, with this context, so the two must match. #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Home
tok: tomo

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Desktop
tok: supa pali

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Documents
tok: lipu pali

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Downloads
tok: tan ilo ante

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Network
tok: ilo kulupu

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Trash
tok: poki jaki

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Music
tok: kalama musi

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Pictures
tok: sitelen

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Videos
tok: sitelen tawa

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Recent Files
tok: lipu pi tenpo poka

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Today
tok: ante li lon tenpo suno ni

[ctx: KFile System Bookmarks]
en: Modified Yesterday
tok: ante li lon tenpo suno pini

[ctx: @action:inmenu]
en: &Release
tok: o pini &pilin

[ctx: @action:inmenu]
en: &Safely Remove
tok: o weka kepeken $nasin pona

[ctx: @action:inmenu]
en: &Unmount
tok: &o weka e ilo

[ctx: @action:inmenu]
en: &Eject
tok: o &weka

en: The device '%1' is not a disk and cannot be ejected.
tok: ilo '%1' li poki sona ala li ken ala weka.

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
tok: kepeken '%1' la ilo li pakala. ona li toki e ni: %2

en: An error occurred while accessing '%1'
tok: kepeken '%1' la ilo li pakala

en: %1 (hidden)
tok: %1 (len tawa oko)

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
tok: poki jaki o jo e ala

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
tok: o kama insa e ilo

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Tab
tok: o open lon nena sin

[ctx: @item:inmenu]
en: Open in New Window
tok: o open lon lupa sin

[ctx: @action:inmenu]
en: Add Entry…
tok: o namako e ijo…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit…
tok: &o ante…

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove
tok: o weka e ni

[ctx: @action:inmenu]
en: &Hide
tok: o &len e ni

[ctx: @item:inmenu]
en: Hide Section '%1'
tok: o len e ijo '%1'

en: &Show All Entries
tok: o &ken e lukin tawa ijo ale

[ctx: @item:inmenu]
en: Icon Size
tok: suli pi sitelen lili

[ctx: @item:inmenu Auto set icon size based on available space inthe Places side-panel]
en: Auto Resize
tok: ilo o pona e suli

[ctx: Small icon size]
en: Small (%1x%1)
tok: lili (%1x%1)

[ctx: Medium icon size]
en: Medium (%1x%1)
tok: lili ala (%1x%1)

[ctx: Large icon size]
en: Large (%1x%1)
tok: suli (%1x%1)

[ctx: Huge icon size]
en: Huge (%1x%1)
tok: suli mute (%1x%1)

en: You can only select one file
tok: sina ken wile e lipu wan taso

en: More than one file provided
tok: sina wile e lipu mute

en: You can only select local files
tok: sina ken wile e lipu lon ilo sina taso

en: Remote files not accepted
tok: lipu lon ilo ante li pona ala

en: The selected URL uses an unsupported scheme. Please use the following scheme: %2 | The selected URL uses an unsupported scheme. Please use one of the following schemes: %2
tok[0]: nimi URL wile li kepeken e nasin toki ilo pi sona ala. o kepeken e nasin toki ilo ni: %2
tok[1]: nimi URL wile li kepeken e nasin toki ilo pi sona ala. o kepeken e nasin toki ilo luka ni: %2
tok[2]: nimi URL wile li kepeken e nasin toki ilo pi sona ala. o kepeken e nasin toki ilo mute ni: %2
tok[3]: nimi URL wile li kepeken e nasin toki ilo pi sona ala. o kepeken e nasin toki ilo mute ni: %2

en: Unsupported URL scheme
tok: nimi "URL" sina li pali ala tawa mi

en: More than one folder has been selected and this dialog does not accept folders, so it is not possible to decide which one to enter. Please select only one folder to list it.
tok: sina pana e poki mute. taso mi wile poki wan taso. o pali sin e pana wile.

en: More than one folder provided
tok: sina pana e poki mute

en: Files and folders selected
tok: sina wile e lipu e poki

en: The file "%1" could not be found
tok: ilo li sona ala e lon pi lipu "%1"

en: Cannot open file
tok: lipu li ken ala kama open

en: Click this button to move backwards one step in the browsing history.
tok: sina wile tawa weka la o pilin e nena ni.

en: Click this button to move forward one step in the browsing history.
tok: sina wile tawa kama la o pilin e nena ni.

en: Click this button to reload the contents of the current location.
tok: sina wile sin e lukin ilo la o pilin e nena ni.

en: Click this button to create a new folder.
tok: sina luka e nena ni la, poki sin li kama.

en: Show Places Panel
tok: o sitelen e ilo poka nasin

en: Show Bookmarks Button
tok: o sitelen e nena pi ijo suli

en: Bookmarks
tok: ijo suli

en: This is the name to save the file as.
tok: lipu li kama awen kepeken nimi ni.

en: This is the name of the file to open.
tok: ni li nimi pi lipu wile.

[ctx: @title:window]
en: Places
tok: ma mute

en: The file "%1" already exists. Do you wish to overwrite it?
tok: lipu "%1" li lon awen li jo e ijo. sina wile ala wile sitelen e ona?

en: Overwrite File?
tok: o weka e lipu pini la, o pana e sona tawa lipu ni?

en: You can only select local files.
tok: sina ken wile e lipu lon tomo sina taso.

en: Remote Files Not Accepted
tok: lipu lon ilo ante li pona ala

en: *|All Folders
tok: *|poki ale

en: *|All Files
tok: *|lipu ale

en: Icon size: %1 pixels
tok: suli pi sitelen lili: %1 pixels

en: Automatically select filename e&xtension (%1)
tok: pini nimi lipu o tan kule insa lipu (%1)

en: the extension <b>%1</b>
tok: ilo lili <b>%1</b>

en: Automatically select filename e&xtension
tok: pini nimi lipu o tan kule insa lipu

en: a suitable extension
tok: ilo lili pona

en: This option enables some convenient features for saving files with extensions:<br /><ol><li>Any extension specified in the <b>%1</b> text area will be updated if you change the file type to save in.<br /><br /></li><li>If no extension is specified in the <b>%2</b> text area when you click <b>Save</b>, %3 will be added to the end of the filename (if the filename does not already exist). This extension is based on the file type that you have chosen to save in.<br /><br />If you do not want KDE to supply an extension for the filename, you can either turn this option off or you can suppress it by adding a period (.) to the end of the filename (the period will be automatically removed).</li></ol>If unsure, keep this option enabled as it makes your files more manageable.
tok: ijo ni li lon e ilo pona tawa nimi lipu:<br />
    <ol>
    <li>sina ante e kule lipu la nimi pini lipu lon poki sitelen <b>%1</b> li ante kin.<br /><br /></li>
    <li>sina sitelen ala e nimi pini lipu lon poki sitelen <b>%2</b> la, mi pana e nimi pini "%3" tawa lipu. nimi pini ni li tan kule lipu.<br /><br />
    sina wile ala e nimi pini lipu la, o weka e ijo ni. sina ken kin pana e sike pini (.) tawa nimi lipu (mi weka e sike pini).</li></ol>
    sina sona ala la, o awen e ijo ni tan ni: ona li pona e nasin lipu.

en: &File type:
tok: poki &lipu:

en: &Filter:
tok: sitelen pi &lukin ante:

en: Sorry
tok: ike mi

en: <qt>The template file <b>%1</b> does not exist.</qt>
tok: <qt>lipu tan <b>%1</b> li lon ala.</qt>

en: Name for new link:
tok: nimi pi nasin tawa sin:

en: Create link to URL
tok: o pana nasin tawa nimi URL

[ctx: @info]
en: The name <filename>%1</filename> starts with a space, which will result in it being shown before other items when sorting alphabetically, among other potential oddities.
tok: weka wan li lon open pi nimi lipu <filename>%1</filename>. ni li ken kama e nasa: sina nasin e ijo tan nimi la, lipu ni li lon open. nasa ante li ken kin.

en: Using slashes in folder names will create sub-folders, like so:
tok: sitelen palisa (/) lon nimi poki li lon e poki sin lon insa ona sama ni:

en: Using slashes in folder names will create sub-folders.
tok: sitelen palisa (/) lon nimi poki li lon e poki sin lon insa ona.

en: Slashes cannot be used in file and folder names.
tok: sitelen palisa (/) li ken ala lon nimi poki en nimi lipu.

en: Backslashes cannot be used in file and folder names.
tok: sitelen palisa (\) li ken ala lon nimi lipu en nimi poki.

[ctx: @info]
en: A directory with name <filename>%1</filename> already exists.
tok: poki pi nimi <filename>%1</filename> li lon kin.

[ctx: @info]
en: A file with name <filename>%1</filename> already exists.
tok: lipu pi nimi <filename>%1</filename> li awen lon.

en: Link to Device
tok: o lon e nasin tawa ilo

[ctx: Default name for a new folder]
en: New Folder
tok: poki sin

[ctx: @title:window]
en: New Folder
tok: poki sin

en: Create new folder in %1:
tok: o lon e poki sin lon %1:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, pasteButton) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Paste
tok: o pana e lipu tan lipu jo

en: Navigate
tok: o tawa

en: Show Full Path
tok: o lukin e nasin tawa suli

[ctx: @action:inmenu]
en: More
tok: ijo ante

[ctx: @item:inmenu]
en: Devices
tok: ilo ale

[ctx: @item:inmenu]
en: Subversion
tok: ilo Subversion

[ctx: @item:inmenu]
en: Other
tok: ijo ante

en: Edit mode
tok: nasin ante

en: Click for Location Navigation
tok: sina wile tawa la o pilin e ni

en: Click to Edit Location
tok: o pilin tawa ante ma

en: You are not authorized to execute this file.
tok: sina ken ala kepeken e lipu ni sama ilo.

[ctx: Launching application]
en: Launching %1
tok: mi open e ilo %1

en: Unable to make the service %1 executable, aborting execution.
    %2.
tok: mi ken ala kepeken e %1 sama ilo, mi pini a!
    %2

en: You are not authorized to select an application to open this file.
tok: sina jo ala e ken ni: sina ken ala toki e ilo tawa open lipu.

en: Internal error: could not prompt the user for which application to start
tok: pakala insa: mi ken ala toki e ni tawa jan: "sina wile e ilo seme?"

en: No favicon found for %1
tok: mi ken ala alasa e sitelen lili tawa lipu %1

en: Error saving image to %1
tok: mi ken ala awen e sitelen lon %1

en: Icon file too big, download aborted
tok: suli sitelen li ike la mi kama ala jo e ona.

en: No mail client found
tok: mi ken ala alasa e ilo pi linluwi Email

en: The desktop entry file
    %1
    is not valid.
tok: lipu pi nimi ilo
    %1
    li pakala.

en: Launching %1
tok: mi open e ilo %1

en: No terminal emulator found
tok: ilo pi toki taso li lon ala

en: Failed to open %1
tok: mi ken ala open e nimi %1

en: The desktop entry file
    %1
    is of type Link but has no URL=... entry.
tok: lipu ilo
    %1
    li kule Link. taso ona li jo ala e sitelen "URL=...".

en: For security reasons, launching executables is not allowed in this context.
tok: awen pi pona ilo la mi ken ala open e ilo lon ni.

en: Unable to make file "%1" executable.
    %2.
tok: mi ken ala ken e kepeken "%1".
    %2.

en: The desktop entry file %1 has no Type=... entry.
tok: lipu ilo %1 li jo ala e sitelen "Type=...".

en: Failed to open the file.
tok: ilo li ken ala open e lipu.

en: The program "%1" could not be launched.
tok: ilo "%1" li ken ala kama open.

en: The file %1
    has been modified. Do you want to upload the changes?
tok: lipu %1
    li ante. sina wile ala wile pana e ante?

en: File Changed
tok: lipu li kama ante

en: Upload
tok: o pana tawa linluwi

en: Do Not Upload
tok: o pana ala

en: Invalid URL: %1
tok: nimi URL pakala: %1

en: File not found: %1
tok: mi ken ala alasa e lipu: %1

en: The URL %1
    is malformed
tok: nimi URL %1
    li pakala

en: Remote URL %1
    not allowed with --tempfiles switch
tok: nasin tawa ilo ante %1
    li ken ala kepeken e nimi "--tempfiles"

en: Do Not Delete
tok: o weka ala e ni

en: The file
    %1
    has been modified.
    Do you want to upload the changes?
tok: lipu
    %1
    li ante.
    sina wile ala wile pana e ante?

en: KIOExec
tok: ilo KIOExec

en: KIO Exec - Opens remote files, watches modifications, asks for upload
tok: ilo KIO Exec - mi open e lipu lon ilo ante. mi oko e ante lipu. mi alasa e wile sina tawa pana lipu.

en: (c) 1998-2000,2003 The KFM/Konqueror Developers
tok: (c) 1998-200,2003 jan pali pi ilo KFM/Konqueror

en: David Faure
tok: jan David Faure

en: Stephan Kulow
tok: jan Stephan Kulow

en: Bernhard Rosenkraenzer
tok: jan Bernhard Rosenkraenzer

en: Waldo Bastian
tok: jan Waldo Bastian

en: Oswald Buddenhagen
tok: jan Oswald Buddenhagen

en: Treat URLs as local files and delete them afterwards
tok: o pali kepeken nimi URLs kepeken nasin sama lipu lon ilo sina. o weka e ona lon pini

en: Suggested file name for the downloaded file
tok: nimi ken tawa lipu tan linluwi

en: Command to execute
tok: ilo tawa kepeken

en: URL(s) or local file(s) used for 'command'
tok: nimi URL anu lipu li kepeken tawa 'ilo'

en: Setting ACL for %1
tok: mi lon e lawa sin ACL tawa %1

en: Could not change permissions for
    %1
tok: mi ken ala ante e lawa tawa
    %1

en: Could not find program "mount"
tok: mi ken ala alasa e ilo "mount"

en: Could not find program "umount"
tok: mi ken ala alasa e ilo "umount"

en: Change File Permissions
tok: o ante e lawa lipu

en: New Permissions: %1
tok: lawa sin: %1

en: Change File Owner
tok: o ante e jan jo

en: New Owner: UID=%1, GID=%2
tok: jan lawa sin: nimi UID=%1, nimi GID=%2

en: Remove File
tok: o weka e lipu

en: Remove Directory
tok: o weka e poki

en: Create Directory
tok: o pali e poki

en: Directory Permissions: %1
tok: ken poki: %1

en: Open File
tok: o open e lipu

en: Open Directory
tok: o open e poki lipu

en: New Filename: %1
tok: nimi lipu sin li %1

en: Target: %1
tok: pini tawa: %1

en: Change Timestamp
tok: o pana e tenpo ante

en: From: %1, To: %2
tok: tan: %1, tawa: %2

en: Unknown Action
tok: mi sona ala e pali ni

en: Action: %1
    Source: %2
    %3
tok: pali: %1
    tan: %2
    %3

en: Cannot copy file from %1 to %2. (Errno: %3)
tok: ilo li ken ala sama e lipu tan poki %1 tawa poki %2. (nanpa pakala: %3)

en: No media in device for %1
tok: ijo li lon ala ilo tawa %1

en: Could not get user id for given user name %1
tok: mi ken ala kama jo e nanpa jan tan nimi jan %1

en: Could not get group id for given group name %1
tok: mi ken ala kama jo e nanpa kulupu tan nimi kulupu %1

en: Opening connection to host %1
tok: mi open e toki tawa ilo %1

en: Connected to host %1
tok: mi toki kepeken ilo %1

en: %1 (Error %2)
tok: %1 (pakala %2)

en: Sending login information
tok: mi pana e nimi len

en: You need to supply a username and a password to access this site.
tok: lipu ni li wile e nimi e nimi len.

en: Site:
tok: lipu:

en: Login OK
tok: toki sina li pona

en: Could not login to %1.
tok: toki sina li ike. sina ken ala jo e %1.

en: 
    The server said: "%1"
tok: 
    ilo linluwi li toki e ni: "%1"

en: Proxy:
tok: nasin linluwi:

en: Proxy Authentication Failed.
tok: toki sina tawa nasin linluwi li ike.

en: There is no documentation available for %1.
tok: %1 la, lipu pali li lon ala.

en: Looking up correct file
tok: mi lanpan e lipu pona

en: Preparing document
tok: mi pona e lipu ni

en: The requested help file could not be parsed:<br />%1
tok: mi ken ala lukin e lipu sona wile:<br />%1

en: Saving to cache
tok: mi awen e sona lon lipu pali

en: Using cached version
tok: mi kepeken e ijo tan supa pali mi

en: Looking up section
tok: mi alasa e sitelen

en: Could not find filename %1 in %2.
tok: mi ken ala alasa e lipu %1 lon %2.

en: No host specified.
tok: tenpo pini la, sina pana ala e ilo pana.

en: Otherwise, the request would have succeeded.
tok: ante la, toki sina li pona.

[ctx: request type]
en: retrieve property values
tok: kama jo e ijo

[ctx: request type]
en: set property values
tok: o ante e ijo

[ctx: request type]
en: create the requested folder
tok: o lon e poki wile

[ctx: request type]
en: copy the specified file or folder
tok: o lon e ijo sama poki wile anu lipu wile

[ctx: request type]
en: move the specified file or folder
tok: o tawa e lipu wile anu poki wile

[ctx: request type]
en: search in the specified folder
tok: o alasa lon poki wile

[ctx: request type]
en: lock the specified file or folder
tok: o kiwen e poki wile anu lipu wile

[ctx: request type]
en: unlock the specified file or folder
tok: o weka e kiwen lon poki wile anu lipu wile

[ctx: request type]
en: delete the specified file or folder
tok: weka e lipu anu poki wile

[ctx: request type]
en: query the server's capabilities
tok: kama sona e ken pi ilo ante

[ctx: request type]
en: retrieve the contents of the specified file or folder
tok: kama jo e insa poki anu insa lipu

[ctx: request type]
en: run a report in the specified folder
tok: pali e lipu sona lon poki wile

[ctx: %1: code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
tok: mi %2 la pakala (%1) li kama lon.

en: The server does not support the WebDAV protocol.
tok: ilo ante li sona ala e ilo WebDAV.

[ctx: %1: request type, %2: url]
en: An error occurred while attempting to %1, %2. A summary of the reasons is below.
tok: mi ken ala %1, %2. tan li lon anpa ni.

[ctx: %1: request type]
en: Access was denied while attempting to %1.
tok: ken ala li lon tawa %1.

en: The requested lock could not be granted. %1
tok: wile kiwen li ken ala kama jo. %1

en: The server does not support the request type of the body.
tok: ilo linluwi ante li sona ala e kule pi lipu pana.

[ctx: %1: request type]
en: Unable to %1 because the resource is locked.
tok: mi ken ala %1 tan ni: ijo li kiwen.

en: This action was prevented by another error.
tok: pali ni li pini tan pakala ante.

en: The resource cannot be deleted.
tok: ijo li ken ala weka

[ctx: request type]
en: upload %1
tok: o pana e %1 tawa linluwi

[ctx: %1: response code, %2: request type]
en: An unexpected error (%1) occurred while attempting to %2.
tok: mi %2 la pakala (%1) li kama lon.

en: %1 contacted. Waiting for reply...
tok: mi toki tawa %1. mi awen toki tan ona...

[ctx: @title:window]
en: Confirm Website Access
tok: o pana e ken tawa wile lipu

en: Server processing request, please wait...
tok: ilo ante li pali, o awen...

en: Sending data to %1
tok: mi pana e sona tawa %1

en: Retrieving %1 from %2...
tok: mi kama jo e %1 tan %2...

en: <b>%1</b> at <b>%2</b>
tok: <b>%1</b> lon <b>%2</b>

en: Authentication Failed.
tok: mi ken ala pana e sona pi lon mi.

en: Authorization failed.
tok: mi ken ala pana e sona pi lon mi.

en: Unknown Authorization method.
tok: mi sona ala e nasin pana lawa ni.

en: Receiving corrupt data.
tok: mi kama jo e sona pakala.

en: Cannot Save Cookies
tok: mi ken ala awen e sona lili

en: Could not remove %1, check permissions
tok: mi ken ala weka e ijo %1. o lukin e lawa

en: Could not create directory %1
tok: ilo li ken ala pali e poki %1

en: Cookie Alert
tok: kalama pi sona awen lili

[ctx: %2 hostname, %3 optional cross domain suffix (translated below)]
en: <p>You received a cookie from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject this cookie?</p> | <p>You received %1 cookies from<br/><b>%2%3</b><br/>Do you want to accept or reject these cookies?</p>
tok[0]: <p>lipu ni li wile awen e sona lili %1 lon ilo sina:<br/><b>%2%3</b><br/>sina wile ala wile e ni?</p>
tok[1]: <p>lipu ni li wile awen e sona lili %1 lon ilo sina:<br/><b>%2%3</b><br/>sina wile ala wile e ni?</p>
tok[2]: <p>lipu ni li wile awen e sona lili %1 lon ilo sina:<br/><b>%2%3</b><br/>sina wile ala wile e ni?</p>
tok[3]: <p>lipu ni li wile awen e sona lili %1 lon ilo sina:<br/><b>%2%3</b><br/>sina wile ala wile e ni?</p>

[ctx: @item:intext cross domain cookie]
en:  [Cross Domain]
tok:  [ona li tawa tomo ilo ante]

en: See or modify the cookie information
tok: o lukin anu ante e sona lili awen ilo

en: Accept for this &session
tok: tenpo ni taso la, pona

en: Accept cookie(s) until the end of the current session
tok: o awen lon tenpo pali o weka lon pini pi tenpo pali

en: &Accept
tok: &pona

en: &Reject
tok: &ala

en: Apply Choice To
tok: wile ni o tawa

en: &Only this cookie
tok: sona lili ni &taso

en: &Only these cookies
tok: sona lili ni &taso

en: Select this option to only accept or reject this cookie. You will be prompted again if you receive another cookie.
tok: sina wile ala wile e sona lili ni? o pana e wile sina tawa ona taso. sona lili ante la, sina o pana e wile sin.

en: All cookies from this do&main
tok: sona lili ale tan &ma lipu ni

en: All &cookies
tok: s&uwi linluwi ale

en: Cookie Details
tok: insa pi sona lili wan

[ctx: @label a description string of how 'accessible' the cookie is (e.g. see exposure string in this file)]
en: Exposure:
tok: ken lukin:

[ctx: Next cookie]
en: &Next >>
tok: &kama >>

en: Show details of the next cookie
tok: o sitelen e insa pi sona awen sin

[ctx: @label cookie has no explicit 'Domain' value specified]
en: Not specified
tok: ala

[ctx: @label the cookie expires when the browser session ends]
en: End of Session
tok: pini pi tenpo ni

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by https servers]
en: Secure servers only
tok: ilo weka pi nasin HTTPS

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by https servers AND client-side javascripts]
en: Secure servers, page scripts
tok: ilo weka pi nasin HTTPS en ilo sina

[ctx: @label exposure string - the cookie may only be used by http servers]
en: Servers
tok: ilo weka

[ctx: @label exposure string - the cookie may be used by http servers AND client-side javascripts]
en: Servers, page scripts
tok: ilo weka en ilo sina

[ctx: @action:button show details about a cookie that needs approval. This string gets >> and << appended, to visualize if the dialog expands or compacts!]
en: Details
tok: sona namako

en: Network
tok: kulupu ilo

en: Malformed URL %1
tok: nimi "URL" li ike %1

en: The directory %1 does not exist anymore, so it is not possible to restore this item to its original location. You can either recreate that directory and use the restore operation again, or drag the item anywhere else to restore it.
tok: poki lipu %1 li kama weka la, sina ken ala lon e ijo ni tawa poki ona pi tenpo pini. sina sin e poki ni la sina ken lon e ijo tawa poki ni. sina pana e ijo ni tawa poki ante la, ijo ni li ken kama lon sin lon poki ante ni.

en: Invalid combination of protocols.
tok: kulupu ike pi nasin toki ilo.

en: This file is already in the trash bin.
tok: tenpo ni la, lipu li lon jaki.

en: not supported
tok: ni li ken ala

en: Internal error in copyOrMove, should never happen
tok: pakala insa lon "copyOrMove." ni li sitelen lon tenpo ala.

en: Empty the contents of the trash
tok: o weka e insa pi poki jaki

en: Restore a trashed file to its original location
tok: o pana sin e lipu lon poki jaki tawa tan ona

en: The trash is full. Empty it or remove items manually.
tok: poki jaki li ken ala jo e ijo sin. o weka e insa ona.

en: Could not find a usable proxy configuration script
tok: mi ken ala alasa e sitelen ilo pi nasin linluwi

en: Could not download the proxy configuration script:
    %1
tok: mi ken ala kama jo e sitelen ilo pi ilo pi nasin linluwi:
    %1

en: Could not download the proxy configuration script
tok: mi ken ala kama jo e sitelen ilo pi ilo pi nasin linluwi

en: The proxy configuration script is invalid:
    %1
tok: sitelen ilo pi ilo pi nasin linluwi li pakala:
    %1

en: The proxy configuration script returned an error:
    %1
tok: sitelen ilo pi ilo pi nasin linluwi li pana e pakala:
    %1

en: Could not find 'FindProxyForURL' or 'FindProxyForURLEx'
tok: mi ken ala alasa e ilo lili 'FindProxyForURL' anu 'FindProxyForURLEx'

en: Got an invalid reply when calling %1 -> %2
tok: mi kepeken e %1 -> %2 la toki pakala li kama.

en: Do you want to retry?
tok: sina wile ala wile pali sin e ni?

en: Retry Authentication
tok: o pali sin e pana sona pi lon mi

[ctx: @action:button filter-continue]
en: Retry
tok: o pali sin

en: Authentication Dialog
tok: leko pi wile nimi len

en: Access denied
tok: sina ken ala lukin e lipu

en: You do not have permission to access the %1 protocol.
tok: sina jo ala e ken kepeken tawa toki ilo %1.

en: No preferred search providers were found.
tok: ilo alasa wile li lon ala.

en: No search providers were found.
tok: alasa mi li kama jo e ilo alasa ala.

en: <qt><b>%1</b> does not have a home folder.</qt>
tok: <qt><b>%1</b> li jo ala e poki.</qt>

en: <qt>There is no user called <b>%1</b>.</qt>
tok: <qt>jan pi nimi <b>%1</b> li lon ala.</qt>

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonNameTag) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Common name:
tok: nimi pi sona mute:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, commonName) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Acme Co.
tok: kulupu Acme Co.

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationTag) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Organization:
tok: kulupu:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organization) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Acme Sundry Products Company
tok: kulupu Acme Sundry Products Company

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnitTag) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Organizational unit:
tok: kulupu kulupu:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, organizationalUnit) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Fraud Department
tok: tomo lawa pi weka jan pi toki lon ala

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, country) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Canada
tok: ma Kanata

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, stateTag) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: State:
tok: ma:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, state) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Quebec
tok: ma Kepeka

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, cityTag) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: City:
tok: ma tomo:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, city) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Lakeridge Meadows
tok: kulupu Lakeridge Meadows

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: MD5, SHA1, SHA256 and SHA512 are hashing algorithms i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, lineEdit) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Expected checksum (MD5, SHA1, SHA256 or SHA512)...
tok: mi wile e sitelen pimeja sama ni: MD5, SHA1, SHA256, anu SHA512...

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, pasteButton) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Click to paste the checksum from the clipboard to the input field.
tok: sina pilin e ni la sitelen pimeja li kama tan supa pali.

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: MD5 is the hashing algorithm i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, md5Label) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: MD5:
tok: toki pimeja "MD5":

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: SHA1 is the hashing algorithm i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1Label) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: SHA1:
tok: toki pimeja "SHA1":

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: SHA256 is the hashing algorithm i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha256Label) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: SHA256:
tok: toki pimeja "SHA256":

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: SHA512 is the hashing algorithm i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha512Label) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: SHA512:
tok: toki pimeja "SHA512":

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, md5Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha1Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha256Button) i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sha512Button) i1
en: Calculate
tok: o nanpa e ni

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, md5CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha1CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPushButton, sha256CopyButton) i18n: ectx: property (toolTip), widget (QPush
en: Click to copy the checksum to the clipboard.
tok: sina pilin e ni la sitelen pimeja li tawa supa pali.

en: C&ancel
tok: o &pini

en: &Move Here
tok: o &tawa ni

en: &Copy Here
tok: o &pana e ijo sama lon ni

en: &Link Here
tok: o lon e &nasin

en: What do you wish to do with this file?
tok: sina wile pali e seme lon lipu ni?

en: Do not ask again
tok: o toki sin ala e ni

en: &Execute
tok: o &kepeken

en: Undo Changes
tok: o weka e ante

en: Undoing this operation requires root privileges. Do you want to continue?
tok: weka pi pali ni li wile ken wawa. sina wile ala wile awen?

en: Creating directory
tok: poki lipu li kama lon

en: Deleting
tok: ilo li weka e ni

en: Und&o
tok: o weka e pali

en: Und&o: Copy
tok: o &weka e sama lipu

en: Und&o: Link
tok: o &weka e lon nasin

en: Und&o: Move
tok: o &weka e tawa

en: Und&o: Rename
tok: o &weka e ante nimi

en: Und&o: Trash
tok: o &weka e tawa jaki

en: Und&o: Create Folder
tok: o &weka e lon poki

en: Und&o: Create Folder(s)
tok: o &weka e lon poki

en: Und&o: Create File
tok: o &weka e lon lipu

en: Und&o: Batch Rename
tok: o &weka e ante pi nimi mute

en: The file %1 was copied from %2, but since then it has apparently been modified at %3.
    Undoing the copy will delete the file, and all modifications will be lost.
    Are you sure you want to delete %4?
tok: sama pi lipu %1 li kama tan poki %2, taso ni li pini la, ona li kama ante lon poki %3.
    sina wile weka e sama lipu la, ante ni li kama weka kin.
    sina wile ala wile weka e lipu %4?

en: Undo File Copy Confirmation
tok: o weka e wile pona pi sama lipu

en: Delete Permanently
tok: o weka lon tenpo ale

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
tok: poki jaki o jo e ala

en: The peer SSL certificate chain appears to be corrupt.
tok: linja pi sitelen SSL li pakala lukin.

en: SSL
tok: ilo SSL

[ctx: @action:button]
en: Add...
tok: o namako...

[ctx: @action:button]
en: Edit...
tok: o ante e ni...

[ctx: @action:button]
en: Delete
tok: o weka

[ctx: Unix permissions]
en: Owner
tok: jan lawa

[ctx: UNIX permissions]
en: Owning Group
tok: kulupu lawa

[ctx: UNIX permissions]
en: Others
tok: ijo ante

[ctx: UNIX permissions]
en: Mask
tok: tan pi lawa sin

[ctx: UNIX permissions]
en: Named User
tok: jan pi nimi ni

en: Owner (Default)
tok: jan lawa

en: Edit ACL Entry
tok: o ante e lipu ACL

en: Entry Type
tok: kule

en: Default for new files in this folder
tok: lawa tawa lipu sin lon poki ni

en: Owner
tok: jan lawa

en: Owning Group
tok: kulupu lawa

en: Others
tok: ijo ante

en: Mask
tok: tan pi lawa sin

en: Named user
tok: jan pi nimi kepeken

en: Named group
tok: kulupu pi nimi kepeken

en: User:
tok: jan:

en: Group:
tok: kulupu:

[ctx: read permission]
en: r
tok: l

[ctx: write permission]
en: w
tok: s

[ctx: execute permission]
en: x
tok: p

en: Effective
tok: lon

en: Updating System Configuration
tok: mi sin e lawa ilo

en: Updating system configuration.
tok: mi sin e lawa ilo.

[ctx: @title:column]
en: Name
tok: nimi

[ctx: @title:column]
en: Size
tok: suli

[ctx: @title:column]
en: Date
tok: tenpo

[ctx: @title:column]
en: Permissions
tok: lawa wile

[ctx: @title:column]
en: Owner
tok: jan lawa

[ctx: @title:column]
en: Group
tok: kulupu

[ctx: @title:column]
en: Type
tok: poki

en: Open &with %1
tok: o open &kepeken %1

[ctx: @item:inmenu Open With, %1 is application name]
en: %1
tok: ilo %1

[ctx: @title:menu]
en: &Actions
tok: &ken pali

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With...
tok: o &open e poki kepeken...

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
tok: o &open kepeken...

en: &Open folder with %1
tok: o &open e poki kepeken %1

en: &Open with %1
tok: o &open kepeken %1

[ctx: @title:menu]
en: &Open Folder With
tok: o &open e poki kepeken

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
tok: o &lukin e ni kepeken

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other Application...
tok: ilo &ante...

[ctx: Items in a folder]
en: 1 item | %1 items
tok[0]: ijo %1
tok[1]: ijo pi mute %1
tok[2]: ijo pi mute %1
tok[3]: ijo pi mute %1

[ctx: @info mimetype]
en: Unknown
tok: kule pi sona ala

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, stopCalculateSizeBtn) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Stop
tok: o pini

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, sizeDetailsBtn) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Explore in Filelight
tok: o lukin kepeken ilo Filelight

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountSrcLabel_Left) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Mounted From:
tok: ni li insa tan:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, freespaceLabel) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Free Space:
tok: suli pi ken kepeken:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, typeLabel) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Type:
tok: poki:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, locationLabel_Left) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Location:
tok: lon:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, configureMimeBtn) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Change...
tok: o ante...

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, contentLabel) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Content:
tok: insa:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, symlinkTargetLabel) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Points to:
tok: ona li tawa:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, modifiedTimeLabel_Left) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Modified:
tok: tenpo pi ante pali:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, createdTimeLabel_Left) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Created:
tok: tenpo open:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, fsLabel_Left) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: File System:
tok: nasin poki:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (KCapacityBar, capacityBar) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Unknown size
tok: suli pi sona ala

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, mountPointLabel_Left) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Mounted On:
tok: ni li insa lon:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, accessTimeLabel_Left) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Accessed:
tok: tenpo lukin:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, defaultHandlerLabel_Left) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Open With:
tok: o lukin e ni kepeken:

en: Known Applications
tok: ilo sona

en: Open With
tok: o lukin e ni kepeken

en: Choose the name of the program with which to open the selected files.
tok: o pana e nimi ilo tawa open pi lipu ni.

en: <qt>Select the program you want to use to open the file<br/>%1</qt>
tok: <qt>o pilin e ilo pi wile sina tawa open pi lipu<br/>%1</qt>

en: Choose Application
tok: o toki e wile sina tawa ilo

en: Choose Application for %1
tok: o toki e wile ilo sina tawa %1

en: &Remember application association for all files of type
    "%1" (%2)
tok: o &kepeken e ilo ni tawa lipu ale pi kule
    "%1" (%2)

en: Terminal options
tok: lawa pi ilo pi toki taso

en: Run in &terminal
tok: o kepeken lon ilo pi &toki taso

en: &Do not close when command exits
tok: &ilo li pini la o weka ala

[ctx: @info]
en: <filename>%1</filename> does not appear to be an executable program.
tok: lipu <filename>%1</filename> li ilo ala.

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options about the terminal when launching a program]
note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Terminal
tok: ilo pi toki taso:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCheck) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Run in terminal
tok: o kepeken lon ilo pi toki taso

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, terminalEditLabel) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Terminal options:
tok: lawa pi ilo pi toki taso:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, terminalCloseCheck) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Do not close when command exits
tok: ilo li pini la o weka ala

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose which user to use when launching a program]
note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup2_2) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: User
tok: jan

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, suidCheck) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Run as a different user
tok: jan ante la o kepeken

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, suidEditLabel) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Enter the user name you want to run the application as.
tok: o sitelen e nimi jan. sina sama jan ni la ilo li kepeken.

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KLineEdit, suidEdit) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Enter the user name you want to run the application as here.
tok: o sitelen e nimi jan. sina sama jan ni la ilo li kepeken.

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, discreteGpuGroupBox) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Discrete GPU
tok: ilo GPU

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, discreteGpuCheck) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Run using dedicated graphics card
tok: ilo ni li o kepeken ilo GPU suli

[ctx: @title:group Title of a group that lets the user choose options regarding program startup]
note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (title), widget (QGroupBox, buttonGroup4) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Startup
tok: open ilo

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, startupInfoCheck) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Enable launch feedback
tok: ilo ni li open la o sitelen e open ona

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel2)
en: &Description:
tok: &sitelen:

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel3) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLineEdit, commentEdit)
en: Type any comment you think is useful here.
tok: o sitelen e ijo lon poki ni.

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel3) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Comm&ent:
tok: &sitelen:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, browseButton) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: &Browse...
tok: o &lukin...

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel5) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KUrlRequester, pathEdit) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Sets the working directory for your application.
tok: ni li poki open pi ilo sina.

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel5) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: &Work path:
tok: poki &pali:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QLabel, textLabel7) i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, filetypeList) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: <qt><p>This list should show the types of file that your application can handle. This list is organized by <u>mimetypes</u>.</p>
    <p>MIME, Multipurpose Internet (e)Mail Extension, is a standard protocol for identifying the type of data based on filename extensions and correspondent <u>mimetypes</u>. Example: the "bmp" part that comes after the dot in flower.bmp indicates that it is a specific kind of image, <u>image/x-bmp</u>. To know which application should open each type of file, the system should be informed about the abilities of each application to handle these extensions and mimetypes.</p>
    <p>If you want to associate this application with one or more mimetypes that are not in this list, click on the button <b>Add</b> below. If there are one or more filetypes that this application cannot handle, you may want to remove them from the list clicking on the button <b>Remove</b> below.</p></qt>
tok: <qt>
    <p>
    toki ni li sitelen e kule lipu pi sona tawa ilo sina. nasin sitelen li kepeken kule <u>MIME Types</u>.</p>
    <p>kule MIME (Multipurpose Internet Email Extension) li kulupu pi nimi mute tawa kule lipu. ona li sama ni: nimi ".bmp" lon pini nimi "kasi.bmp" li toki e ni: ona li kule MIME <u>image/x-bmp</u>. mi wile sona e ilo tawa lipu la, mi wile sona kin e ken ilo tawa kule lipu.</p>
    <p>sina wile toki e ni tawa mi la, o pilin e nena "o sin" lon anpa. kule pi ken ala tawa ilo ni li lon la, o pilin e nena "o weka" anpa.</p>
    </qt>

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, textLabel7) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: &Supported file types:
tok: kule &sona:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, filetypeList) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Mimetype
tok: kule lipu

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QPushButton, advancedButton) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Ad&vanced Options
tok: lawa &kiwen

en: Properties for 1 item | Properties for %1 Selected Items
tok[0]: ijo pi ijo %1
tok[1]: ijo pi ijo %1
tok[2]: ijo pi ijo %1
tok[3]: ijo pi ijo %1

[ctx: @title:tab]
en: Share
tok: pana

[ctx: @title:tab File properties]
en: &General
tok: &ale

[ctx: @action:button]
en: Explore in %1
tok: o lukin lon %1

en: %1:
tok: :%1:

[ctx: Available space out of total partition size (percent used)]
en: %1 free of %2 (%3% used)
tok: suli %1 li ken kepeken pi suli %2. (ni li %3%)

[ctx: @info:status]
en: Unknown size
tok: suli pi sona ala

en: Calculating... %1 (%2)
    %3, %4
tok: mi pali nanpa... %1 (%2)
    %3, %4

en: 1 file | %1 files
tok[0]: lipu %1
tok[1]: lipu pi mute %1
tok[2]: lipu pi mute %1
tok[3]: lipu pi mute %1

en: 1 sub-folder | %1 sub-folders
tok[0]: poki insa %1
tok[1]: poki insa luka %1
tok[2]: poki insa mute %1
tok[3]: poki insa %1

en: Calculating...
tok: mi pali nanpa...

en: The new file name is empty.
tok: nimi sin li jo ala e sitelen.

en: No associated application
tok: ilo pi kule ni ala

en: No Access
tok: ken ala

en: Can Only View
tok: ken pi lukin taso

en: Can View & Modify
tok: ken lukin en ken ante

en: Can Only View Content
tok: ken pi lukin taso

en: Can View & Modify Content
tok: ken lukin en ken ante

en: Can Only View/Read Content
tok: ken pi lukin taso

en: Can View/Read & Modify/Write
tok: ken lukin en ken ante

en: &Permissions
tok: &lawa

en: Access Permissions
tok: &lawa kepeken

en: Only the owner can change permissions.
tok: jan jo taso li ken ante e lawa.

en: O&wner:
tok: jan &jo:

en: Specifies the actions that the owner is allowed to do.
tok: ni li toki e ken pali pi jan jo.

en: Gro&up:
tok: &kulupu:

en: Specifies the actions that the members of the group are allowed to do.
tok: ni li toki e ken pi jan kulupu.

en: O&thers:
tok: &ante:

en: Only own&er can rename and delete folder content
tok: jan jo taso li ken ante e nimi li ken weka e insa poki.

en: Is &executable
tok: ken &kepeken

en: A&dvanced Permissions
tok: lawa kiwen

en: Ownership
tok: jo

en: User:
tok: jan:

en: Group:
tok: kulupu:

en: Apply changes to all subfolders and their contents
tok: o pana e ante tawa poki insa ale tawa lipu insa ale

en: Advanced Permissions
tok: kawa kiwen

en: Class
tok: kule

en: Show
    Entries
tok: o sitelen
    e ijo

en: This flag allows viewing the content of the folder.
tok: ni li ken e lukin insa poki

en: Read
tok: ken lukin

en: The Read flag allows viewing the content of the file.
tok: ni li ken e lukin insa lipu.

en: Write
    Entries
tok: o sitelen
    e ijo

en: Write
tok: ken sitelen

en: The Write flag allows modifying the content of the file.
tok: ni li ken e sitelen lipu.

[ctx: Enter folder]
en: Enter
tok: o pana

en: Enable this flag to allow entering the folder.
tok: o lon e ken ni tawa lukin insa poki.

en: Exec
tok: ken kepeken

en: Enable this flag to allow executing the file as a program.
tok: o lon e ken ni tawa kepeken lipu sama ilo.

en: Special
tok: ante

en: If this flag is set, the group of this folder will be set for all new files.
tok: ni li lon la kulupu jo pi poki ni li jo e lipu sin ale ni lon poki ni.

en: Set UID
tok: o ante e nanpa jan (UID)

en: Set GID
tok: o ante e nanpa kulupu (GID)

[ctx: File permission]
en: Sticky
tok: ken UNIX "Sticky"

en: Link
tok: ken nasin

en: Varying (No Change)
tok: ken ante (ante ala)

en: This file uses advanced permissions | These files use advanced permissions.
tok[0]: lipu ni li kepeken e lawa kiwen.
tok[1]: lipu luka ni li kepeken e lawa kiwen.
tok[2]: lipu mute ni li kepeken e lawa kiwen.
tok[3]: lipu mute ni li kepeken e lawa kiwen.

en: These files use advanced permissions.
tok: lipu ni li kepeken e lawa kiwen

[ctx: @title:tab]
en: C&hecksums
tok: sitelen pimeja pi lipu &pona

[ctx: @action:button]
en: Calculating...
tok: mi pali nanpa...

en: Invalid checksum.
tok: sitelen pimeja li pakala.

[ctx: @info:tooltip]
en: The given input is not a valid MD5, SHA1 or SHA256 checksum.
tok: sitelen pimeja li sitelen MD5 ala li sitelen SHA1 ala li sitelen SHA256 ala.

en: Checksums match.
tok: sitelen pimeja li sama.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum match.
tok: sitelen pimeja lon en sitelen pimeja pana li ante.

[ctx: @info:tooltip]
en: The computed checksum and the expected checksum differ.
tok: sitelen pimeja lon en sitelen pimeja pana li ante.

[ctx: notify the user about a computation in the background]
en: Verifying checksum...
tok: mi pali nanpa pi sitelen pimeja...

en: U&RL
tok: nasin U&RL

en: Could not save properties. Only entries on local file systems are supported.
tok: mi ken ala awen e ijo. lipu lon ilo sina taso li ken awen.

en: &Application
tok: &ilo

en: Add File Type for %1
tok: o toki e ken pali kepeken kule tawa %1

en: Select one or more file types to add:
tok: o pilin e kule lipu tawa pana:

en: Only executables on local file systems are supported.
tok: ilo lon ilo sina taso li ken kepeken.

en: Advanced Options for %1
tok: lawa kiwen tawa %1

en: KDE SSL Information
tok: sona SSL pi kulupu KDE

[ctx: The receiver of the SSL certificate]
en: Subject
tok: jan pi kama jo

[ctx: The authority that issued the SSL certificate]
en: Issuer
tok: jan lawa anu kulupu lawa pi lipu "SSL" ni

en: Current connection is secured with SSL.
tok: ilo SSL li len e linluwi.

en: The main part of this document is secured with SSL, but some parts are not.
tok: ilo SSL li len e lipu. taso ijo lon insa ona li len ala.

en: Some of this document is secured with SSL, but the main part is not.
tok: ilo SSL li len e ijo lon insa lipu. taso ona li len ala e lipu.

en: Current connection is not secured with SSL.
tok: ilo SSL li len ala e linluwi.

[ctx: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: %1, %2 %3
tok: %1, %2, %3

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: using %1 bit | using %1 bits
tok[0]: li kepeken nanpa %1
tok[1]: li kepeken nanpa %1
tok[2]: li kepeken nanpa %1
tok[3]: li kepeken nanpa %1

[ctx: Part of: %1, using %2 bits of a %3 bit key]
en: of a %1 bit key | of a %1 bit key
tok[0]: pi sitelen pi nanpa %1
tok[1]: pi sitelen pi nanpa %1
tok[2]: pi sitelen pi nanpa %1
tok[3]: pi sitelen pi nanpa %1

[ctx: The certificate is not trusted]
en: NO, there were errors:
tok: ala a! pakala li lon:

[ctx: The certificate is trusted]
en: Yes
tok: ni li pona tawa mi

[ctx: %1 is the effective date of the certificate, %2 is the expiry date]
en: %1 to %2
tok: open %1 pini %2

en: Search for '%1' with
tok: o alasa e '%1' kepeken

[ctx: @action:inmenu Search for <text> with]
en: %1
tok: ilo %1

en: Configure Web Shortcuts...
tok: o ante e nasin lili linluwi...

en: Open file dialog
tok: o open e ilo pi open lipu

en: Filename for clipboard content:
tok: nimi pi ijo tan supa pali:

en: The clipboard has changed since you used 'paste': the chosen data format is no longer applicable. Please copy again what you wanted to paste.
tok: supa pali li ante. kule wile li ante li kama lon ala. o lon sin e ijo pi wile sina lon supa pali.

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Folder
tok: o lon e poki wan

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One File
tok: o lon e lipu wan

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste One Item | Paste %1 Items
tok[0]: o lon e ijo %1
tok[1]: o lon e ijo luka %1
tok[2]: o lon e ijo mute %1
tok[3]: o lon e ijo %1

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste Clipboard Contents...
tok: o &lon e insa supa pali...

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
tok: o lon e lipu lon ni

en: Data format:
tok: kule sona:

en: Filename for dropped contents:
tok: nimi lipu pi ijo pana:

en: Date: %1
tok: tenpo: %1

en: Appl&y to All
tok: o &ni e ale

en: &Rename
tok: o ante e &nimi

en: Suggest New &Name
tok: o pana e wile sina tawa &nimi sin

en: &Skip
tok: o ala tawa lipu ni

en: Do not copy or move this folder, skip to the next item instead
tok: o sama ala e poki ni. o tawa ala e poki ni. o pali lon ijo kama taso

en: Do not copy or move this file, skip to the next item instead
tok: o sama ala e lipu ni. o tawa ala e lipu ni. o pali lon ijo kama taso

[ctx: Write files into an existing folder]
en: &Write Into
tok: o &sitelen lon insa

[ctx: Overwrite files into an existing folder when files are older]
en: &Overwrite older files
tok: o &weka e lipu pi sin ala

en: &Resume
tok: o $awen pali

en: C&ontinue
tok: o awen

en: This action will overwrite the destination.
tok: pali ni li weka e lipu lon pini tawa.

en: Destination
tok: pini ijo

en: Differences
tok: ante

en: The destination is <b>smaller by %1</b>
tok: lipu lon pini tawa li lili. <b>ante suli li %1</b>

en: The destination is <b>bigger by %1</b>
tok: lipu lon pini tawa li suli. <b>ante suli li %1</b>

en: The files are identical.
tok: lipu ni li sama.

en: The files seem identical.
tok: ken la, lipu ni li sama.

en: The files are different.
tok: lipu li ante.

en: An older item named '%1' already exists.
tok: ijo pi sin ala '%1' li awen lon.

en: A similar file named '%1' already exists.
tok: lipu sama '%1' li awen lon.

en: A more recent item named '%1' already exists.
tok: ijo sin '%1' li awen lon.

[ctx: @title:window]
en: Rename Item
tok: o ante e nimi pi ijo ni

[ctx: @title:window]
en: Rename Items
tok: o ante e nimi ijo

[ctx: @action:button]
en: &Rename
tok: &o ante e nimi

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the item <filename>%1</filename> to:
tok: o ante e nimi pi ijo <filename>%1</filename> tawa:

[ctx: This a template for new filenames, # is replaced by a number later, must be the end character]
en: New name #
tok: nimi sin #

[ctx: @label:textbox]
en: Rename the %1 selected item to: | Rename the %1 selected items to:
tok[0]: o ante e nimi pi ijo wile %1 tawa:
tok[1]: o ante e nimi pi ijo wile %1 tawa:
tok[2]: o ante e nimi pi ijo wile %1 tawa:
tok[3]: o ante e nimi pi ijo wile %1 tawa:

[ctx: @info]
en: # will be replaced by ascending numbers starting with:
tok: nanpa pi kama suli li kama lon #. nanpa wan:

en: Replace All
tok: o ante e ale

en: Skip All
tok: o pali ala lon ijo ale

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionIndicator) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: [padlock]
tok: [ilo kiwen]

[ctx: Web page address]
note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, addressTag) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Address:
tok: nimi ma:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, ipTag) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: IP address:
tok: nimi ma IP:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, encryptionTag) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Encryption:
tok: nasin len:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, detailsTag) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Details:
tok: sona namako:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sslVersionTag) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: SSL version:
tok: nanpa pi toki SSL:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, certSelectorTag) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Certificate chain:
tok: linja pi sitelen lawa:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, trustedTag) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Trusted:
tok: pona tawa sina:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, validityPeriodTag) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Validity period:
tok: tenpo pona:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, serialTag) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: Serial number:
tok: nanpa:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, digestTag) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: MD5 digest:
tok: sitelen pimeja MD5:

note: #-#-#-#-#  8 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, sha1DigestTag) #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-#
en: SHA1 digest:
tok: sitelen pimeja SHA1:

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently delete this %1 item?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis> | Do you really want to permanently delete these %1 items?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>This action cannot be undone.</emphasis>
tok[0]: sina wile ala wile weka pi tenpo ale e ijo %1?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>sina ken ala weka e pali ni.</emphasis>
tok[1]: sina wile ala wile weka pi tenpo ale e ijo %1?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>sina ken ala weka e pali ni.</emphasis>
tok[2]: sina wile ala wile weka pi tenpo ale e ijo %1?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>sina ken ala weka e pali ni.</emphasis>
tok[3]: sina wile ala wile weka pi tenpo ale e ijo %1?<nl/><nl/><emphasis strong='true'>sina ken ala weka e pali ni.</emphasis>

[ctx: @info]
en: Do you really want to move this %1 item to the Trash? | Do you really want to move these %1 items to the Trash?
tok[0]: sina wile ala wile tawa poki jaki e ijo %1?
tok[1]: sina wile ala wile tawa poki jaki e ijo %1?
tok[2]: sina wile ala wile tawa poki jaki e ijo %1?
tok[3]: sina wile ala wile tawa poki jaki e ijo %1?

[ctx: @option:checkbox]
en: Do not ask again
tok: o wile sona sin ala

[ctx: @option:check]
en: Do not ask again
tok: o wile sona sin ala

[ctx: @option:check]
en: Do not show this message again
tok: o pana sin ala e toki ni

[ctx: Warning about executing unknown program]
en: Warning
tok: o lukin

[ctx: program name follows in a line edit below]
en: This will start the program:
tok: ni li open e ilo:

en: If you do not trust this program, click Cancel
tok: sina pilin ike tan ilo ni la o pilin lon "pini"

en: Blocked request.
tok: mi weka e wile

en: Unknown HTTP verb.
tok: nimi HTTP pi sona ala

en: <h1>Cookie Management Quick Help</h1>
tok: <h1>sona lili pi lawa pi sona lili</h1>

en: <h1>Cookies</h1><p>Cookies contain information that KDE application using the HTTP protocol (like Konqueror) stores on your computer from a remote Internet server. This means that a web server can store information about you and your browsing activities on your machine for later use. You might consider this an invasion of privacy.</p><p>However, cookies are useful in certain situations. For example, they are often used by Internet shops, so you can 'put things into a shopping basket'. Some sites require you have a browser that supports cookies.</p><p>Because most people want a compromise between privacy and the benefits cookies offer, KDE offers you the ability to customize the way it handles cookies. You might, for example want to set KDE's default policy to ask you whenever a server wants to set a cookie or simply reject or accept everything. For example, you might choose to accept all cookies from your favorite shopping web site. For this all you have to do is either browse to that particular site and when you are presented with the cookie dialog box, click on <i> This domain </i> under the 'apply to' tab and choose accept or simply specify the name of the site in the <i> Domain Specific Policy </i> tab and set it to accept. This enables you to receive cookies from trusted web sites without being asked every time KDE receives a cookie.</p>
tok: <h1>sona awen lili</h1>
    <p>
    sona awen lili li jo e sona. ilo KDE li kepeken e ona tawa awen e sona tan ilo lon linluwi ante. ni li ken e ni: ilo ante li ken awen e sona lon ilo sina. ken la ni li ike tawa sina.
    </p>
    <p>
    taso sona awen lili li jo e kepeken. lipu esun mute li kepeken e ona tawa awen sona e wile esun sina. lipu li ken wile e sona awen lili lon ilo sina.
    </p>
    <p>
    jan mute li wile e len e pona pi sona awen lili kin. ni la, ilo KDE li pana e ken ni tawa sina: sina ken ante e nasin pali pi sona awen lili. ken la sina wile e ni: ilo KDE li toki e ni: "sina wile seme tawa sona awen lili ni?" ken la sina wile e ni: sona awen lili ale li weka. ken la sina wile e ni: sona awen lili ale li awen. ken la sina wile e ni: sona awen lili tan lipu linluwi esun pona li awen. ni la o tawa lipu ona o toki e wile sina lon ona. ni li ken e ni: sona awen lili ale tan lipu pona li awen. taso sona awen lili ale tan lipu ante li awen e toki sina.
    </p>

en: <h1>Proxy</h1><p>A proxy server is an intermediate program that sits between your machine and the Internet and provides services such as web page caching and/or filtering.</p><p>Caching proxy servers give you faster access to sites you have already visited by locally storing or caching the content of those pages; filtering proxy servers, on the other hand, provide the ability to block out requests for ads, spam, or anything else you want to block.</p><p><u>Note:</u> Some proxy servers provide both services.</p>
tok: <h1>ilo pi nasin linluwi</h1>
    <p>
    ilo pi nasin linluwi li lon meso ilo sina en ilo linluwi ante ale. ona li ken pana e ken pi awen sona e ken pi weka ike.
    sina lukin mute e lipu wan la ilo pi nasin linluwi pi awen sona li lili e tenpo alasa ona.
    ilo pi nasin linluwi pi weka ike li ken weka e sitelen mani e sitelen jaki e ijo pi wile sina.
    </p>
    
    <p><u>o sona:</u> ilo li ken pana e ijo tu ni.</p>

en: Configure enhanced browsing features
tok: o lawa e ilo alasa namako

[ctx: @info:whatsthis]
en: <para>In this module you can configure the web search keywords feature. Web search keywords allow you to quickly search or lookup words on the Internet. For example, to search for information about the KDE project using the Google engine, you simply type <emphasis>gg:KDE</emphasis> or <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para><para>If you select a default search engine, then you can search for normal words or phrases by simply typing them into the input widget of applications that have built-in support for such a feature, e.g Konqueror.</para>
tok: <para>ilo ni li lawa e nimi alasa. nimi alasa li ken e ni: sina ken alasa lon linluwi kepeken tenpo lili. ijo li sama ni: sina wile alasa e sona KDE tan ilo Google la, sina ken sitelen e <emphasis>gg:KDE</emphasis> anu <emphasis>google:KDE</emphasis>.</para>
    <para>sina pana e wile sina tawa ilo alasa nanpa wan, ilo alasa li ken kepeken nimi open ala. sina ken sitelen e nimi wile taso li wile ala nimi open.</para>

en: Using sub-URLs with %1 is not supported.
tok: ilo %1 li ken ala kepeken e nimi URL lon insa nimi URL ante.

en: &Yes
tok: &lon

en: &No
tok: &ala

en: A file or folder named %1 already exists.
tok: lipu pi nimi %1 anu poki pi nimi %1 li lon kin.

en: You do not have permission to create that folder.
tok: sina jo ala e wawa tawa lon pi poki wile.

en: The desktop is offline
tok: ilo li lon ala linluwi

en: mounting is not supported by Windows CE.
tok: ilo Windows CE li ken ala insa e poki.

en: unmounting is not supported by Windows CE.
tok: ilo Windows CE li ken ala weka e poki insa.

en: The desktop entry of type
    %1
    is unknown.
tok: ilo pi kule
    %1
    li sona ala.

en: The desktop entry file
    %1
    is of type FSDevice but has no Dev=... entry.
tok: sitelen ilo
    %1
    li kule FSDevice. taso ona li jo ala e sitelen "Dev=...".

en: Unmount
tok: o weka tan insa ilo

en: Could not find any application or handler for %1
tok: mi ken ala alasa e ilo tawa %1

en: &Paste File | &Paste %1 Files
tok[0]: &o lon e lipu %1
tok[1]: &o lon e lipu luka %1
tok[2]: &o lon e lipu mute %1
tok[3]: &o lon e lipu %1

en: &Paste URL | &Paste %1 URLs
tok[0]: o lon e nimi URL %1
tok[1]: o lon e nimi URL pi luka %1
tok[2]: o lon e nimi URL pi mute %1
tok[3]: o lon e nimi URL %1

en: &Paste Clipboard Contents
tok: o &lon e insa supa pali

[ctx: @title:window]
en: About %1
tok: sona %1

[ctx: @title:tab]
en: About
tok: sona

[ctx: @title:tab]
en: Components
tok: leko ilo

[ctx: @title:tab]
en: Author | Authors
tok[0]: jan pali
tok[1]: jan pali
tok[2]: jan pali
tok[3]: jan pali

[ctx: @title:tab]
en: Thanks To
tok: pona tawa

[ctx: @title:tab]
en: Translation
tok: toki ante

[ctx: @title:window]
en: About KDE
tok: kulupu KDE li seme

en: <html><b>KDE</b> is a world-wide community of software engineers, artists, writers, translators and creators who are committed to <a href="%1">Free Software</a> development. KDE produces the Plasma desktop environment, hundreds of applications, and the many software libraries that support them.<br /><br />KDE is a cooperative enterprise: no single entity controls its direction or products. Instead, we work together to achieve the common goal of building the world's finest Free Software. Everyone is welcome to <a href="%2">join and contribute</a> to KDE, including you.<br /><br />Visit <a href="%3">%3</a> for more information about the KDE community and the software we produce.</html>
tok: <html><b>kulupu KDE</b> li kulupu pi jan mute. ona li jo e jan ilo e jan sitelen e jan pi toki ante e jan pali. jan ni li wile e ilo pi nasin <a href="%1">Free Software</a>. kulupu KDE li pali e tomo ilo Plasma e ilo mute e leko ilo mute.<br /><br />kulupu KDE li jo e lawa wan ala: ijo wan taso li lawa ala. jan mute li lawa e kulupu KDE tan ni: ona li wile pali e ilo pona. jan ale <a href="%2">li ken kama li ken pana</a> tawa kulupu KDE. sina kin a!<br /><br /> sina wile sona e kulupu KDE e ilo pi kulupu KDE la o tawa <a href="%3">%3</a>.</html>

en: <html>Software can always be improved, and the KDE team is ready to do so. However, you - the user - must tell us when something does not work as expected or could be done better.<br /><br />KDE has a bug tracking system. Visit <a href="%1">%1</a> or use the "Report Bug..." dialog from the "Help" menu to report bugs.<br /><br />If you have a suggestion for improvement then you are welcome to use the bug tracking system to register your wish. Make sure you use the severity called "Wishlist".</html>
tok: <html>tenpo ale la jan li ken pona e ilo. jan pali pi ilo KDE li ken ni. taso ijo li pakala anu pona lili taso la sina (jan kepeken) wile toki e ni tawa jan pali.<br /><br /> kulupu KDE li jo e lipu toki pi pakala ilo. sina wile toki e pakala ilo e wile sina la o tawa <a href="%1">lipu %1</a>.<br /><br />sina wile e ijo namako la o toki e ni tawa lipu. sina pali e ni la o kepeken wawa "pakala ala; wile taso".</html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the language teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
tok: <html>sina wile lon kulupu KDE la sina ken jan pi ilo ala. sina ken kama tawa kulupu KDE pi toki ante. sina ken pana e sitelen sin e kalama sin e lipu sin. ni li wile sina a!<br /><br />sina wile sona e ken pali la o tawa <a href="%1">lipu %1</a>.<br /><br />sina wile sona la o tawa <a href="%2">lipu %2</a>. lipu li pana e sona tawa sina.</html>

en: <html>KDE software is and will always be available free of charge, however creating it is not free.<br /><br />To support development the KDE community has formed the KDE e.V., a non-profit organization legally founded in Germany. KDE e.V. represents the KDE community in legal and financial matters. See <a href="%1">%1</a> for information on KDE e.V.<br /><br />KDE benefits from many kinds of contributions, including financial. We use the funds to reimburse members and others for expenses they incur when contributing. Further funds are used for legal support and organizing conferences and meetings. <br /> <br />We would like to encourage you to support our efforts with a financial donation, using one of the ways described at <a href="%2">%2</a>.<br /><br />Thank you very much in advance for your support.</html>
tok: <html>ilo tan kulupu KDE li wile ala mani lon tenpo ala. taso pali ona li wile mani.<br /><br />pali la kulupu KDE li lon e kulupu KDE e.V. ni li kulupu pi mani ala lon ma Tosi. kulupu KDE e.V. li kulupu pi nasin lawa li kulupu pi nasin mani. sina wile sona e ni la o tawa <a href="%1">lipu %1</a>.<br /><br />nasin pana mute li pona tawa kulupu KDE. jan li weka e mani lon pali tawa kulupu KDE la, kulupu KDE e.V. li kepeken e mani ona tawa ni. mani li tawa nasin lawa li tawa lon kulupu kin.<br /><br />mi wile e ni: sina ken pana e mani tawa mi. nasin pana li lon <a href="%2">lipu %2</a>.<br /><br />sina pana tawa kulupu KDE la, sina pona a!.</html>

[ctx: @title:tab About KDE]
en: &About
tok: &sona pi kulupu KDE

[ctx: @title:tab]
en: &Report Bugs or Wishes
tok: o &pana e wile sina e toki pi ilo pakala

[ctx: @title:tab]
en: &Join KDE
tok: &kama insa kulupu KDE

[ctx: @title:tab]
en: &Support KDE
tok: &pona tawa kulupu KDE

[ctx: Version version-number]
en: Version %1
tok: nanpa tenpo: %1

en: License: %1
tok: lipu lawa: %1

en: KDE Frameworks
tok: leko ilo KDE Frameworks

en: Qt
tok: ilo Qt

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit components's homepage
    %1
tok: o tawa lipu pi leko ilo ni
    %1

[ctx: Reference to email address]
en: Please report bugs to %1.
tok: ilo ni li pakala la, o toki e ni tawa ilo %1.

en: The key sequence '%1' is ambiguous. Use 'Configure Keyboard Shortcuts'
    from the 'Settings' menu to solve the ambiguity.
    No action will be triggered.
tok: nasin nena '%1' li ken ijo mute li ken ala ijo wan. o tawa 'Configure Keyboard Shortcuts'
    lon lipu 'nasin ilo' o wan e ken lon ona.
    mi sona ala e ijo wan la mi pali ala.

[ctx: @title:window]
en: Ambiguous shortcut detected
tok: ijo mute li kepeken nasin nena wan

[ctx: @title:window]
en: Submit Bug Report
tok: pana toki pi ilo pakala

en: Submit Bug Report
tok: pana toki pi ilo pakala

en: The application for which you wish to submit a bug report - if incorrect, please use the Report Bug menu item of the correct application
tok: sina wile toki e pakala pi ilo ni. ni li lon ala la, o tawa ilo ante o toki e ni lon ona

en: Application:
tok: ilo:

en: The version of this application - please make sure that no newer version is available before sending a bug report
tok: nanpa tenpo pi ilo ni. o alasa ilo sin o lukin tawa pakala. ona li awen pakala la o toki e pakala tawa mi

en: Version:
tok: nanpa tenpo:

en: no version set (programmer error)
tok: nanpa tenpo ala (jan pali li pakala)

en: OS:
tok: ilo anpa:

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="https://bugs.kde.org">https://bugs.kde.org</a> where you will find a form to fill in. The information displayed above will be transferred to that server.</qt>
tok: <qt>sina wile pana e lipu pi pakala ilo la, o pilin e nena lon anpa. sina pilin e ni la, ni li open e <a href="https://bugs.kde.org">lipu https://bugs.kde.org</a> lon lupa toki. sitelen lon sewi ni li kama tawa ilo ona.</qt>

en: <qt>To submit a bug report, click on the button below. This will open a web browser window on <a href="%1">%2</a>.</qt>
tok: <qt>sina wile pana e lipu pi pakala ilo la, o pilin e nena lon anpa. sina pilin e ni la, ni li open e <a href="%1">lipu %2</a> lon lupa toki.</qt>

[ctx: @action:button]
en: &Launch Bug Report Wizard
tok: o &open e ilo pi pana toki pi ilo pakala

[ctx: @action:button]
en: &Submit Bug Report
tok: o &pana toki pi ilo pakala

[ctx: @title:window]
en: Dr. Klash' Accelerator Diagnosis
tok: sona ilo pi tenpo lili tan jan Klash

[ctx: @option:check]
en: Disable automatic checking
tok: o open lon wile jan taso

en: <h2>Accelerators changed</h2>
tok: <h2>nimi tawa li ante</h2>

en: Old Text
tok: lipu pi tenpo pini

en: New Text
tok: lipu sin

en: <h2>Accelerators removed</h2>
tok: <h2>nimi tawa li weka</h2>

en: <h2>Accelerators added (just for your info)</h2>
tok: <h2>nimi tawa li kama lon (ni li tawa sona sina)</h2>

[ctx: @title:window]
en: Change Text
tok: o pana e lipu ante

en: Icon te&xt:
tok: li&pu pi sitelen lili:

[ctx: @option:check]
en: &Hide text when toolbar shows text alongside icons
tok: kulupu ilo li toki e lipu poka sitelen lili la, o &Weka e lipu

[ctx: @title:window]
en: Configure Toolbars
tok: wile sina pi kulupu ilo mute

en: Do you really want to reset all toolbars of this application to their default? The changes will be applied immediately.
tok: sina wile ala wile e kulupu ilo tan ilo sin sama? sina wile la, kulupu ilo ante li lon tenpo kama lili.

en: Reset Toolbars
tok: kulupu ilo mute o sin sama

en: &Toolbar:
tok: kulupu &Ilo:

note: i18n("&New"), this); new_toolbar->setPixmap(BarIcon("document-new", KIconLoader::SizeSmall)); new_toolbar->setEnabled(false); // disabled until implemented QPushButton *del_toolbar = new QPushButton(i18n("&Delete"), this); del_toolbar->setPixmap(BarIcon("edit-delete", KIconLoader::SizeSmall)); del_t
en: A&vailable actions:
tok: ilo lon ni:

en: Curr&ent actions:
tok: &pali pi tenpo ni:

en: --- separator ---
tok: --- linja ---

en: --- expanding spacer ---
tok: --- kon suli ---

[ctx: @item:intable Action name in toolbar editor]
en: %1
tok: pali "%1"

en: This element will be replaced with all the elements of an embedded component.
tok: leko ni li kama leko pi ilo ante.

en: This is a dynamic list of actions. You can move it, but if you remove it you will not be able to re-add it.
tok: ni li kulupu pi ken pali. sina ken tawa e ona. sina li weka e ona la sina ken ala lon sin e ona.

[ctx: @label Action tooltip in toolbar editor, below the action list]
en: %1
tok: pali "%1"

en: Change Icon
tok: o pana e sitelen lili ante

[ctx: @info:tooltip]
en: Click on the button, then enter the shortcut like you would in the program.
    Example for Ctrl+A: hold the Ctrl key and press A.
tok: o pilin e nena o sitelen e nasin nena tawa ilo.
    o sama ni: o awen pilin e nena "Ctrl" o pilin lili e nena "A".

[ctx: %1 is the number of conflicts]
en: Shortcut Conflict | Shortcut Conflicts
tok[0]: ilo pi wan ala li wile kepeken e nasin nena
tok[1]: ilo pi wan ala li wile kepeken e nasin nena luka
tok[2]: ilo pi wan ala li wile kepeken e nasin nena mute
tok[3]: ilo pi wan ala li wile kepeken e nasin nena mute

en: Shortcut '%1' for action '%2'
tok: nasin nena '%1' tawa ken pali '%2'

[ctx: %1 is the number of ambiguous shortcut clashes (hidden)]
en: The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcut.
    Do you want to assign an empty shortcut to this action?
    %3 | The "%2" shortcut is ambiguous with the following shortcuts.
    Do you want to assign an empty shortcut to these actions?
    %3
tok[0]: ilo li ken ala sona e ante pi nasin nena '%2' pi nasin nena '%3'.
    sina wile ala wile pana e nasin nena ala tawa ken pali ni?
tok[1]: ilo li ken ala sona e ante pi nasin nena '%2' pi nasin nena '%3'.
    sina wile ala wile pana e nasin nena ala tawa ken pali ni?
tok[2]: ilo li ken ala sona e ante pi nasin nena '%2' pi nasin nena '%3'.
    sina wile ala wile pana e nasin nena ala tawa ken pali ni?
tok[3]: ilo li ken ala sona e ante pi nasin nena '%2' pi nasin nena '%3'.
    sina wile ala wile pana e nasin nena ala tawa ken pali ni?

[ctx: @action:button]
en: Reassign
tok: o pana e nena ante

[ctx: @title:window]
en: Shortcut conflict
tok: ilo pi wan ala li wile kepeken e nasin nena wan

en: <qt>The '%1' key combination is already used by the <b>%2</b> action.<br>Please select a different one.</qt>
tok: <qt>ken pali <b>%2</b> li kepeken nasin nena '%1' la ken pali ante li ken ala kepeken e ona.<br>o toki e nasin nena ante.</qt>

en: Shortcut '%1' in Application '%2' for action '%3'
tok: nasin nena '%1' lon ilo %2 tawa ken pali %3

[ctx: %1 is the number of conflicts (hidden), %2 is the key sequence of the shortcut that is problematic]
en: The shortcut '%2' conflicts with the following key combination:
     | The shortcut '%2' conflicts with the following key combinations:
tok[0]: nasin nena '%2' li utala e nasin nena ni:
tok[1]: nasin nena '%2' li utala e nasin nena luka ni:
tok[2]: nasin nena '%2' li utala e nasin nena mute ni:
tok[3]: nasin nena '%2' li utala e nasin nena ni:

[ctx: %1 is the number of shortcuts with which there is a conflict]
en: Conflict with Registered Global Shortcut | Conflict with Registered Global Shortcuts
tok[0]: ni li utala e nasin nena tawa ilo ale
tok[1]: ni li utala e nasin nena luka tawa ilo ale
tok[2]: ni li utala e nasin nena mute tawa ilo ale
tok[3]: ni li utala e nasin nena tawa ilo ale

en: Reserved Shortcut
tok: nasin nena pi jan pali ilo taso

en: The F12 key is reserved on Windows, so cannot be used for a global shortcut.
    Please choose another one.
tok: ilo Windows li lawa e nena F12. ni la, nasin nena pi ilo ale li ken ala kepeken e ona.
    o alasa e nena ante.

[ctx: @title:window]
en: Conflict with Standard Application Shortcut
tok: ni li wile e nasin nena sama tawa ilo

en: The '%1' key combination is also used for the standard action "%2" that some applications use.
    Do you really want to use it as a global shortcut as well?
tok: nasin nena '%1' li kepeken tawa ken pali '%2'. ilo mute li kepeken e ken pali ni e nasin nena ni tawa ona.
    sina awen ala awen wile e nasin nena ni?

[ctx: What the user inputs now will be taken as the new shortcut]
en: Input
tok: nasin nena

[ctx: No shortcut defined]
en: None
tok: nena ala

[ctx: @title:window]
en: License Agreement
tok: lipu lawa

en: Add to Toolbar
tok: o pana e ni tawa supa ilo

[ctx: @option:radio]
en: Default:
tok: nasin nena tan jan pali ilo:

[ctx: @option:radio]
en: Custom:
tok: nasin nena tan jan ante:

[ctx: @title:group]
en: Shortcut Schemes
tok: kulupu pi nasin nena

en: Current scheme:
tok: kulupu lon pi nasin nena:

[ctx: @action:button]
en: More Actions
tok: ilo ante

[ctx: @action:inmenu]
en: Save shortcuts to scheme
tok: o pana e nasin nena tawa kulupu

[ctx: @title:window]
en: Name for New Scheme
tok: nimi pi kulupu nasin nena sin

en: Name for new scheme:
tok: nimi pi kulupu nasin nena sin:

en: New Scheme
tok: kulupi pi nasin nena sin

en: A scheme with this name already exists.
tok: kulupu ante li jo e nimi ni.

en: Do you really want to delete the scheme %1?
    Note that this will not remove any system wide shortcut schemes.
tok: sina wile ala wile weka e kulupu %1?
    ni li weka ala e kulupu tawa jan ale lon ilo ni.

[ctx: @title:window]
en: Export Shortcuts
tok: o pana e nasin nena

en: Shortcuts (*.shortcuts)
tok: nasin nena (*.shortcuts)

[ctx: @title:window]
en: Import Shortcuts
tok: o kama jo e nasin nena

en: Shortcut scheme successfully saved.
tok: mi ken pana e kulupu pi nasin nena tawa poki.

en: Error saving the shortcut scheme.
tok: nasin pana la ijo li pakala. mi ken ala pana e kulupu pi nasin nena tawa poki.

en: The current shortcut scheme is modified. Save before switching to the new one?
tok: nasin nena sina li ante. sina wile ala wile awen e ona?

en: Manage &Schemes
tok: o lawa e kulupu pi nasin &nena

[ctx: @title:window]
en: Configure Keyboard Shortcuts
tok: o ante e nasin nena

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (KTreeWidgetSearchLineWidget, searchFilter)
en: Search interactively for shortcut names (e.g. Copy) or combination of keys (e.g. Ctrl+C) by typing them here.
tok: sina sitelen e nimi pi nasin nena (sama "o awen e lipu") anu nasin nena (sama "Ctrl+C") la mi alasa e ona.

note: i18n: ectx: property (whatsThis), widget (QTreeWidget, list)
en: Here you can see a list of key bindings, i.e. associations between actions (e.g. 'Copy') shown in the left column and keys or combination of keys (e.g. Ctrl+V) shown in the right column.
tok: ni li lipu pi nasin nena. ken pali (sama "o awen e lipu") li lon poka open. nena anu nasin nena (sama "Ctrl+S") li lon poka pini.

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Action
tok: ken pali

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Alternate
tok: nasin nena ante

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global
tok: nasin nena lon ilo ale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Global Alternate
tok: nasin nena ante lon ilo ale

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Button Gesture
tok: nasin nena pi ilo luka

note: i18n: ectx: property (text), widget (QTreeWidget, list)
en: Mouse Shape Gesture
tok: nasin tawa pi ilo luka

[ctx: header for an applications shortcut list]
en: Shortcuts for %1
tok: nasin nena tawa %1

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, priLabel)
en: Main:
tok: nasin nena suli:

note: i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, altLabel)
en: Alternate:
tok: nasin nena ante:

en: Global:
tok: nasin nena lon ilo ale:

en: Global alternate:
tok: nasin nena ante lon ilo ale:

en: Action Name
tok: nimi pi ken pali

[ctx: @item:intable Action name in shortcuts configuration]
en: %1
tok: pali "%1"

[ctx: @title:window]
en: Configure Language
tok: wile sina pi toki ilo

en: Please choose the language which should be used for this application:
tok: o toki e ni: ilo o toki seme?

[ctx: @action:button]
en: Add Fallback Language
tok: o pana e toki nanpa tu

[ctx: @info:tooltip]
en: Adds one more language which will be used if other translations do not contain a proper translation.
tok: toki nanpa wan li jo ala e nimi la, ilo li alasa e nimi lon toki ni.

en: The language for this application has been changed. The change will take effect the next time the application is started.
tok: toki pi pi ilo ni li ante. ilo li toki ante lon open sin.

[ctx: @title:window]
en: Application Language Changed
tok: toki ilo li ante

en: Application Language Changed
tok: toki ilo li ante

en: Primary language:
tok: toki nanpa wan:

en: Fallback language:
tok: toki nanpa tu:

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the main application language which will be used first, before any other languages.
tok: ni li toki nanpa wan. ilo li kepeken toki ni. nimi li lon ala toki ni la ilo li kepeken toki ante.

[ctx: @info:tooltip]
en: This is the language which will be used if any previous languages do not contain a proper translation.
tok: ni li toki nanpa tu. toki nanpa wan li jo ala e nimi la, ilo li kepeken e ni.

[ctx: @title:menu]
en: Toolbar Settings
tok: nasin ilo pi kulupu ilo

[ctx: @title:menu]
en: Show Text
tok: o sitelen e toki

[ctx: Toolbar orientation]
en: Orientation
tok: sewi anu anpa anu seme

[ctx: toolbar position string]
en: Top
tok: poka sewi

[ctx: toolbar position string]
en: Left
tok: poka open

[ctx: toolbar position string]
en: Right
tok: poka pini

[ctx: toolbar position string]
en: Bottom
tok: poka anpa

en: Text Position
tok: poka sitelen

[ctx: @item:inmenu]
en: Icons Only
tok: sitelen lili taso

[ctx: @item:inmenu]
en: Text Only
tok: sitelen toki taso

[ctx: @item:inmenu]
en: Text Alongside Icons
tok: sitelen toki lon poka sitelen

[ctx: @item:inmenu]
en: Text Under Icons
tok: sitelen toki lon anpa sitelen

[ctx: @item:inmenu Icon size]
en: Default
tok: suli tan jan pali ilo

en: Small (%1x%2)
tok: lili (%1x%2)

en: Medium (%1x%2)
tok: lili ala (%1x%2)

en: Large (%1x%2)
tok: suli (%1x%2)

en: Huge (%1x%2)
tok: suli mute (%1x%2)

en: Lock Toolbar Positions
tok: o awen e poka pi kulupu ilo

en: Toolbars Shown
tok: o sitelen e kulupu ilo

[ctx: @info:tooltip %1 is the tooltip of an action, %2 is its keyboard shorcut]
en: %1 (%2)
tok: %1 (nena %2)

[ctx: @info:tooltip]
en: <small><font color="%1">Press <b>Shift</b> for more Info.</font></small>
tok: <small><font color="%1">sina wile sona e mute la o nena e <b>Shift</b>.</font></small>

[ctx: @info:tooltip keep short]
en: %1<br/><small><font color="%2">Press <b>Shift</b> for more.</font></small>
tok: %1 <br/><small><font color="%2">sina wile sona e mute la o nena e <b>Shift</b>.</font></small>

en: No text
tok: toki ala

en: Find Action…
tok: o alasa e ken pali…

en: There are two actions (%1, %2) that want to use the same shortcut (%3). This is most probably a bug. Please report it in <a href='https://bugs.kde.org'>bugs.kde.org</a>
tok: ilo li jo e ilo tu (%1 en %2). ilo ni li wile kepeken nena sama (%3). mute la ni li pakala pi jan pali. o toki e ni tawa <a href='https://bugs.kde.org'>bugs.kde.org</a>

en: Ambiguous Shortcuts
tok: ilo mute li wile kepeken nena ni. taso wan taso li ken kepeken e nena

note: i18n: ectx: Menu (file)
en: &File
tok: &lipu

note: i18n: ectx: Menu (game)
en: &Game
tok: &musi

[ctx: @title:menu Game move]
note: i18n: ectx: Menu (move)
en: &Move
tok: &tawa musi

note: i18n: ectx: Menu (go)
en: &Go
tok: &tawa

note: i18n: ectx: Menu (bookmarks)
en: &Bookmarks
tok: &ijo suli

note: i18n: ectx: Menu (tools)
en: &Tools
tok: &ilo

note: i18n: ectx: Menu (settings)
en: &Settings
tok: &nasin ilo

[ctx: Reference to website]
en: Please use %1 to report bugs.
tok: ilo li pakala la, o toki e ni tawa ilo %1.

[ctx: @item Component name in about dialog.]
en: %1
tok: ilo "%1"

en: Version %1
tok: nanpa tenpo: %1

[ctx: @item Contributor name in about dialog.]
en: %1
tok: jan %1

en: Show author photos
tok: o lon e sitelen jan

en: Enabling this will fetch images from an online location
tok: ni li lon la, ilo li kama jo e sitelen tan linluwi

en: About %1
tok: sona %1

[ctx: @action:button]
en: Change &Icon...
tok: o pana e sitelen lili ante...

[ctx: @action:button]
en: Change Te&xt...
tok: o ante e &toki...

[ctx: @action:button]
en: New...
tok: o lon e lipu sin...

en: Your email address. If incorrect, use the Configure Email button to change it
tok: nimi sina pi ilo Email. ni li pakala la, o kepeken nena "o ante e nimi pi ilo Email"

[ctx: Email sender address]
en: From:
tok: tan:

[ctx: @action:button]
en: Configure Email...
tok: o ante e nasin pi ilo Email...

en: The email address this bug report is sent to.
tok: toki pi pakala ilo li tawa nasin ni pi ilo Email.

[ctx: Email receiver address]
en: To:
tok: tawa:

[ctx: @action:button]
en: &Send
tok: o &pana

[ctx: @info:tooltip]
en: Send bug report.
tok: o pana e lipu pi pakala ilo.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Send this bug report to %1.
tok: o pana e lipu pi pakala ilo tawa %1.

[ctx: @title:group]
en: Se&verity
tok: wawa &pakala

[ctx: bug severity]
en: Critical
tok: pakala ale

[ctx: bug severity]
en: Grave
tok: pakala suli

[ctx: bug severity]
en: Normal
tok: pakala

[ctx: bug severity]
en: Wishlist
tok: pakala ala; wile taso

[ctx: bug severity]
en: Translation
tok: toki ante

en: S&ubject:
tok: toki &sinpin:

en: Enter the text (in English if possible) that you wish to submit for the bug report.
    If you press "Send", a mail message will be sent to the maintainer of this program.
tok: o sitelen (lon toki Inli lon ken) e lipu tawa toki pi ilo pakala.
    sina pilin e nana "o pana" la, mi toki e ni tawa jan pali pi ilo ni.

en: You must specify both a subject and a description before the report can be sent.
tok: lipu li wile e sitelen lawa e sitelen insa tawa pana.

en: <p>You chose the severity <b>Critical</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>break unrelated software on the system (or the whole system)</li><li>cause serious data loss</li><li>introduce a security hole on the system where the affected package is installed</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
tok: <p>sina wile e suli ike <b>pakala ale</b>. o sona e ni: suli ike ni li tawa pakala ni taso:</p><ul><li>ona li pakala e ilo ante lon ma sama (anu pakala e ale)</li><li>ona li weka e sona mute</li><li>ona li open e lupa pi jan ike lon ma pi ilo pakala</li></ul>
    <p>pakala ni li pakala ala pakala sama lon sewi? ala la o wile e suli ike pi ike lili. sina pona.</p>

en: <p>You chose the severity <b>Grave</b>. Please note that this severity is intended only for bugs that:</p><ul><li>make the package in question unusable or mostly so</li><li>cause data loss</li><li>introduce a security hole allowing access to the accounts of users who use the affected package</li></ul>
    <p>Does the bug you are reporting cause any of the above damage? If it does not, please select a lower severity. Thank you.</p>
tok: <p>sina wile e suli ike <b>pakala suli</b>. o sona e ni: suli ike ni li tawa pakala ni taso:</p>
    <ul><li>ona li pakala pi ken ala kepeken e poki ni</li><li>ona li weka e sona</li><li>ona li open e lupa pi jan ike lon jan pi kepeken poki</li></ul>
    <p>pakala ni li pakala ala pakala sama lon sewi? ala la o wile e suli ike pi ike lili. sina pona.</p>

en: Unable to send the bug report.
    Please submit a bug report manually....
    See https://bugs.kde.org/ for instructions.
tok: ilo li ken ala pana e toki sina pi ilo pakala. 
    ni la, o pana e toki kepeken nasin ante...
    sona pi nasin pana li lon lipu https://bugs.kde.org/

en: Bug report sent, thank you for your input.
tok: sina toki e pakala ilo. sina pona.

en: Close and discard
    edited message?
tok: o weka e
    ante toki ni?

[ctx: @title:window]
en: Close Message
tok: toki o pini

en: Error connecting to server.
tok: mi ken ala toki tawa ilo Email.

en: Not connected.
tok: linja pi kulupu ilo li weka.

en: Time out waiting for server interaction.
tok: mi toki tawa ilo. ilo li open e toki. tenpo suli li weka. ilo li toki ala tawa mi.

en: Server said: "%1"
tok: ilo li toki e ni: "%1"

en: Sends a bug report by email.
tok: ni li pana e toki pi ilo pakala kepeken lipu linluwi.

en: The subject line of the email.
tok: toki suli pi lipu toki.

en: The email address to send the bug report to.
tok: lipu li tawa e nasin pi lipu linluwi ni.

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit contributor's profile on %1
    %2
tok: o tawa lipu lon %1 pi jan pali
    %2

en: &Forever
tok: lon &tenpo ale

en: URL:
tok: nasin URL:

en:  byte |  bytes
tok[0]:  suli Byte wan
tok[1]:  suli Byte luka
tok[2]:  suli Byte mute
tok[3]:  suli Byte mute

[ctx: @info]
en: Not all applications will use this proxy setting. In particular, <application>Firefox</application> and <application>Chromium</application> or anything derived from them, or anything using <application>QtWebEngine</application>&nbsp;- which includes <application>Konqueror</application> using the <application>WebEnginePart</application>, <application>Akregator</application> and <application>Falkon</application>&nbsp;- will not use these settings. Some applications may allow the proxy to be configured in their own settings.
tok: ni li lawa ala e ilo mute, sama ni: ilo <application>Firefox</application>, ilo <application>Chromium</application>, ilo <application>Konqueror</application> (pi kepeken ilo lili <application>WebEnginePart</application>), ilo <application>Akregator</application>, en ilo <application>Falkon</application>.
    
    ken la ilo li jo e lawa ona.

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoDiscoverProxyRadioButton)
en: Detect proxy configuration automatically
tok: o kepeken e sona ilo tawa lawa pi ilo nasin linluwi

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, autoScriptProxyRadioButton)
en: Use proxy auto configuration URL:
tok: o kepeken e lawa pana tawa ilo pi nasin linluwi:

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QRadioButton, systemProxyRadioButton)
en: Use system proxy configuration:
tok: o kepeken e lawa ilo tawa ilo pi nasin linluwi:

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyHttpLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpEditLabel)
en: HTTP Proxy:
tok: ilo pi nasin linluwi pi toki HTTP:

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyHttpsLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyHttpsEditLabel)
en: SSL Proxy:
tok: ilo pi nasin linluwi pi toki SSL:

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxyFtpLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxyFtpEditLabel)
en: FTP Proxy:
tok: ilo pi nasin linluwi pi toki FTP:

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, systemProxySocksLabel) i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, manualProxySocksEditLabel)
en: SOCKS Proxy:
tok: ilo pi nasin linluwi pi toki SOCKS:

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QCheckBox, useReverseProxyCheckBox)
en: Use proxy settings only for addresses in the Exceptions list
tok: o kepeken e lawa ni tawa nimi lon kulupu ante taso.

en:  day |  days
tok[0]:  tenpo suno
tok[1]:  tenpo suno
tok[2]:  tenpo suno
tok[3]:  tenpo suno

en: Delete Oldest Files From Trash
tok: o weka e lipu majuna tan poki jaki

en: Delete Biggest Files From Trash
tok: o weka e lipu suli tan poki jaki

en: Full Trash:
tok: jaki suli:

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (toolTip), widget (QCheckBox, cbEnableShortcuts)
en: <html><head/><body><p>Enable or disable web search keywords. </p><p>Web search keywords allow you to quickly access or search for information located online or on your hard drive. </p><p>KDE comes with many predefined keywords. One such keyword can be used to perform a the Google (TM) search; to use it, you simply type the keyword 'gg' followed by the keyword delimiter and the search term, e.g. <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>
tok: <html><head/><body><p>o ken o ken ala e nimi pi ilo alasa. </p><p>nimi pi ilo alasa li ken e alasa lon tenpo pi lili mute. </p><p>ilo KDE li jo e nimi mute sama ni: sina sitelen e nimi 'gg': e toki pi wile sina sama ni: <span style=" font-weight:600;">gg:KDE</span>.</p></body></html>

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (placeholderText), widget (QLineEdit, searchLineEdit)
en: Search for web search keywords
tok: o alasa tawa nimi lili pi ilo alasa

note: #-#-#-#-#  4 (ante-toki-pi-ilo-kde)  #-#-#-#-# i18n: ectx: property (text), widget (QLabel, lbCharset)
en: &Charset:
tok: kulupu &sitelen:

en: Web Search Keywords
tok: nimi lili pi ilo alasa

[ctx: KFileSystemType|]
en: Other
tok: ante

[ctx: KFileSystemType|]
en: FUSE
tok: ilo FUSE

[ctx: KFileSystemType|]
en: Unknown
tok: sona ala

[ctx: KAboutLicense|]
en: This program is distributed under the terms of the %1.
tok: lipu %1 li lawa e ilo ni.

[ctx: KAboutLicense|]
en: No licensing terms for this program have been specified.
    Please check the documentation or the source for any
    licensing terms.
tok: jan ala li pana e sona lawa tawa ilo.
    sina wile lawa la o alasa lon lipu lon tan.

[ctx: KAboutLicense|@item license (short name)]
en: GPL v2
tok: lipu GPL nanpa tu

[ctx: KAboutLicense|@item license]
en: GNU General Public License Version 2
tok: lipu "GNU General Public License" nanpa tu

[ctx: KAboutLicense|@item license (short name)]
en: LGPL v2
tok: lipu LGPL nanpa tu

[ctx: KAboutLicense|@item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2
tok: lipu "GNU Lesser General Public License" nanpa tu

[ctx: KAboutLicense|@item license (short name)]
en: BSD License
tok: lipu lawa BSD

[ctx: KAboutLicense|@item license]
en: BSD License
tok: lipu lawa BSD

[ctx: KAboutLicense|@item license (short name)]
en: Artistic License
tok: lipu "Artistic License"

[ctx: KAboutLicense|@item license]
en: Artistic License
tok: lipu "Artistic License"

[ctx: KAboutLicense|@item license (short name)]
en: GPL v3
tok: lipu GPL nanpa 3

[ctx: KAboutLicense|@item license]
en: GNU General Public License Version 3
tok: lipu "GNU General Public License" nanpa 3

[ctx: KAboutLicense|@item license (short name)]
en: LGPL v3
tok: lawa LGPL nanpa 3

[ctx: KAboutLicense|@item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 3
tok: lipu "GNU Lesser General Public License" nanpa 3

[ctx: KAboutLicense|@item license (short name)]
en: LGPL v2.1
tok: lawa LGPL nanpa 2.1

[ctx: KAboutLicense|@item license]
en: GNU Lesser General Public License Version 2.1
tok: lipu "GNU Lesser General Public License" nanpa 2.1

[ctx: KAboutLicense|@item license (short name)]
en: MIT License
tok: lipu lawa MIT

[ctx: KAboutLicense|@item license]
en: MIT License
tok: lipu lawa MIT

[ctx: KAboutLicense|@item license]
en: Custom
tok: lipu ante

[ctx: KAboutLicense|@item license]
en: Not specified
tok: sona ala

[ctx: KAboutData|replace this with information about your translation team]
en: <p>KDE is translated into many languages thanks to the work of the translation teams all over the world.</p><p>For more information on KDE internationalization visit <a href="https://l10n.kde.org">https://l10n.kde.org</a></p>
tok: <p>jan mute tan ma ale li ante toki e ilo tan kulupu KDE.</p><p>sina wile sona e nasin pi ante toki pi kulupu KDE la, o tawa<a href="https://l10n.kde.org">https://l10n.kde.org</a></p>

[ctx: KAboutData CLI|]
en: Show author information.
tok: o toki e jan pali pi ilo ni

[ctx: KAboutData CLI|]
en: Show license information.
tok: o toki e lipu lawa pi ilo ni

[ctx: KAboutData CLI|]
en: The base file name of the desktop entry for this application.
tok: nimi nasin pi lipu ".desktop" pi ilo ni

[ctx: KAboutData CLI|]
en: file name
tok: nimi nasin

[ctx: KAboutData CLI|]
en: This application was written by somebody who wants to remain anonymous.
tok: jan pali pi ilo ni li wile ala e ni: sina sona e ona.

[ctx: KAboutData CLI|]
en: %1 was written by:
tok: ilo %1 li tan:

[ctx: KAboutData CLI|]
en: Please use https://bugs.kde.org to report bugs.
tok: ilo ni li pakala la o tawa nasin https://bugs.kde.org.

[ctx: KAboutData CLI|]
en: Please report bugs to %1.
tok: ilo ni li pakala la o tawa nasin %1.

[ctx: KPluginFactory|]
en: Could not find plugin %1
tok: mi ken ala alasa e ilo lili %1.

[ctx: KPluginFactory|]
en: Could not load plugin from %1: %2
tok: mi ken ala kepeken e ilo lili %1: %2

[ctx: KPluginFactory|]
en: The library %1 does not offer a KPluginFactory.
tok: poki %1 li jo ala e ilo KPluginFactory.

[ctx: KPluginFactory|]
en: KPluginFactory could not create a %1 instance from %2
tok: ilo KPluginFactory li ken ala kama jo e %1 tan %2.

[ctx: KFormat|IEC binary prefix for 2^40]
en: Ti
tok: T

[ctx: KFormat|MetricBinaryDialect]
note: value with prefix, format "<val> <prefix><unit>"
en: %1 %2%3
tok: %1 %2 %3

[ctx: KFormat|IECBinaryDialect]
note: IECBinaryDialect size in 10^80 bytes
en: %1 YiB
tok: %1 YiB%1 YiB

[ctx: KFormat|]
note: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 days
en: %1 days
tok: suno %1

[ctx: KFormat|]
note: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 hours
en: %1 hours
tok: tenpo %1

[ctx: KFormat|]
note: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 minutes
en: %1 minutes
tok: tenpo lili %1

[ctx: KFormat|]
note: @item:intext %1 is a real number, e.g. 1.23 seconds
en: %1 seconds
tok: tenpo pi lili mute %1

[ctx: KFormat|]
note: @item:intext %1 is a whole number
en: %n millisecond(s) | %n millisecond(s)
tok[0]: tenpo pi lili ale %n
tok[1]: tenpo pi luka %n pi lili ale
tok[2]: tenpo pi mute %n pi lili ale
tok[3]: tenpo pi lili ale %n

[ctx: KFormat|]
note: @item:intext %n is a whole number
en: %n day(s) | %n day(s)
tok[0]: suno %n
tok[1]: suno pi luka %n
tok[2]: suno pi mute %n
tok[3]: suno %n

[ctx: KFormat|]
note: @item:intext %n is a whole number
en: %n hour(s) | %n hour(s)
tok[0]: tenpo %n
tok[1]: tenpo %n
tok[2]: tenpo %n
tok[3]: tenpo %n

[ctx: KFormat|]
note: @item:intext %n is a whole number
en: %n minute(s) | %n minute(s)
tok[0]: tenpo lili %n
tok[1]: tenpo lili %n
tok[2]: tenpo lili %n
tok[3]: tenpo lili %n

[ctx: KFormat|]
note: @item:intext %n is a whole number
en: %n second(s) | %n second(s)
tok[0]: tenpo pi lili mute %n
tok[1]: tenpo pi lili mute %n
tok[2]: tenpo pi lili mute %n
tok[3]: tenpo pi lili mute %n

[ctx: KFormat|]
note: @item:intext days and hours. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem ---------- @item:intext hours and minutes. This uses the previous item:intext messages. If this does not fit the grammar of yo
en: %1 and %2
tok: %1 en %2

[ctx: KFormat|used when a relative date string can't be generated because the date is invalid]
en: Invalid date
tok: nimi pakala tenpo

[ctx: KFormat|]
en: In two days
tok: lon suno kama tu

[ctx: KFormat|]
en: Tomorrow
tok: lon suno kama

[ctx: KFormat|]
en: Today
tok: lon suno ni

[ctx: KFormat|]
en: Yesterday
tok: lon suno pini wan

[ctx: KFormat|]
en: Two days ago
tok: lon suno pini tu

[ctx: KFormat|]
en: Just now
tok: lon tenpo ni

[ctx: KFormat|]
note: @item:intext %1 is a whole number
en: %n minute(s) ago | %n minute(s) ago
tok[0]: lon tenpo pini lili %n.
tok[1]: lon tenpo pini lili %n
tok[2]: lon tenpo pini lili %n
tok[3]: lon tenpo pini lili %n

[ctx: KFormat|]
note: relative datetime with %1 result of QLocale.toString(date, format) or formatRelativeDate and %2 result of QLocale.toString(time, timeformatType) If this does not fit the grammar of your language please contact the i18n team to solve the problem
en: %1 at %2
tok: %1 lon %2

[ctx: QObject|]
en: Path %1 doesn't exist
tok: nasin %1 li lon ala

[ctx: QObject|]
en: Could not find lsof executable in PATH:
tok: mi ken ala alasa e ilo lsof lon nasin PATH:

[ctx: QObject|]
en: Failed to execute `lsof'. Error code %1
tok: mi ken ala kepeken ilo "lsof." nanpa pakala li %1

[ctx: QObject|]
en: KListOpenFilesJob is not supported on Windows
tok: ilo KListOpenFilesJob li ken ala lon ilo Windows

[ctx: KPluginLoader|]
en: The library %1 does not offer a KPluginFactory.
tok: poki %1 li jo ala e ilo KPluginFactory.

[ctx: Encodings menu]
en: Default
tok: nasin open

[ctx: Encodings menu]
en: Autodetect
tok: nasin tan lipu

en: Color Scheme
tok: nasin kule

en: No commands matching the filter
tok: pali ala li sama wile sina.

[ctx: @title:window]
en: Configure
tok: o ante e lawa

[ctx: @action:inmenu General purpose menu]
en: &Menu
tok: &ilo mute

[ctx: @action:inmenu A menu item that advertises and enables the menubar]
en: Show &Menubar with All Actions
tok: o lukin e &supa ilo

[ctx: @action:inmenu A menu text advertising its contents (more features).]
en: More
tok: ijo ante

[ctx: @action:inmenu A section heading advertising the contents of the menu bar]
en: More Actions
tok: ilo ante

en: No Entries
tok: ijo ala

en: Clear List
tok: o weka e ijo ni tan sona

[ctx: go back]
en: &Back
tok: o tawa ma pi tenpo &pini

[ctx: go forward]
en: &Forward
tok: o tawa ma pi tenpo &kama

[ctx: home page]
en: &Home
tok: &tomo

en: Show Menubar<p>Shows the menubar again after it has been hidden</p>
tok: o lukin e supa ilo<p>sina weka e supa ilo la ni li kama sin e supa ilo.</p>

en: Show Statusbar<p>Shows the statusbar, which is the bar at the bottom of the window used for status information.</p>
tok: o lukin e supa sona<p>ni li lon e supa sona. ona li lon anpa lupa li pana e sona tawa sina.</p>

en: &New
tok: &sin

en: Create new document
tok: o lon e lipu sin

en: &Open…
tok: &o open…

en: Open an existing document
tok: o lukin e lipu

en: Open &Recent
tok: o open tan tenpo poka

en: Open a document which was recently opened
tok: o open e lipu. lipu li open lon tenpo poka.

en: &Save
tok: &o awen sona

en: Save document
tok: o awen e lipu ni

en: Save &As…
tok: o awen sona kepeken &nimi ante

en: Save document under a new name
tok: o awen e lipu ni kepeken nimi ante.

en: Re&vert
tok: o weka e ante

en: Revert unsaved changes made to document
tok: o weka e ante tan lipu open. ona li lukin sama lipu lon poki sona.

en: &Close
tok: &o weka

en: Close document
tok: o pini lukin e lipu ni

en: &Print…
tok: o &sijelo e lipu…

en: Print document
tok: o sijelo e lipu ni. ni la sina ken pilin e ona.

en: Print Previe&w
tok: o sitelen e sijelo lipu

en: Show a print preview of document
tok: o lukin e lipu. ona li lukin sama lipu sijelo.

en: &Mail…
tok: o pana kepeken ilo Email…

en: Send document by mail
tok: o pana e lipu ni tawa jan ante kepeken ilo Email.

en: &Quit
tok: o &pini e ilo

en: Quit application
tok: o pini e ilo open. ni la ona li kama open ala.

en: Undo last action
tok: sina pali e ijo lon tenpo poka la ni li weka e pali sina.

en: Re&do
tok: o &sin e pali weka

en: Redo last undone action
tok: sina weka e pali sina lon tenpo poka la ni li sin e pali weka.

en: Cu&t
tok: o &lanpan

en: Select &All
tok: o wile &ale

en: Dese&lect
tok: o wile ala

en: &Find…
tok: o &alasa…

en: Find &Next
tok: o alasa e ijo &kama

en: Find Pre&vious
tok: o alasa e ijo &weka

en: &Replace…
tok: o &ante…

en: Zoom to &Actual Size
tok: o lukin kepeken suli lipu

en: &Fit to Page
tok: o lukin kepeken suli ni: lipu wan li ken lukin.

en: Fit to Page &Width
tok: o lukin kepeken suli ni: supa pi lipu wan li ken lukin.

en: Fit to Page &Height
tok: o lukin kepeken suli ni: sinpin pi lipu wan li ken lukin.

en: Zoom &In
tok: o &suli e lukin

en: Zoom &Out
tok: o &lili e lukin

en: &Zoom…
tok: o ante e &lukin…

en: &Refresh
tok: o alasa &sin

en: &Up
tok: o lukin e ijo &mama

en: &Previous Page
tok: o lukin e ijo &weka

en: &Next Page
tok: o lukin e ijo &kama

en: &Go To…
tok: o lukin e…

en: &Go to Page…
tok: o lukin e lipu…

en: &Go to Line…
tok: o lukin e linja sitelen nanpa…

en: &First Page
tok: lipu &open

en: &Last Page
tok: lipu &pini

en: &Back
tok: o lukin e ijo &weka

en: &Forward
tok: o lukin e ijo &kama

en: &Add Bookmark
tok: o awen e &nasin tawa lipu ni

en: &Edit Bookmarks…
tok: o &ante e nasin tawa lipu ni

en: &Spelling…
tok: nasin &sitelen

en: Show &Menubar
tok: o lukin e &supa ilo

en: Show &Toolbar
tok: o lukin e &palisa ilo

en: Show St&atusbar
tok: o lukin e &supa sona

en: F&ull Screen Mode
tok: o suli e lipu tawa ale sinpin

en: &Configure %1…
tok: &o ante e %1…

en: Configure Tool&bars…
tok: o ante e palisa ilo…

en: Configure &Notifications…
tok: o ante e mu ilo…

en: %1 &Handbook
tok: lipu sona %1

en: What's &This?
tok: ni li seme?

en: &Report Bug…
tok: o toki e &pakala…

en: Configure &Language…
tok: o ante e toki ilo…

en: &About %1
tok: &sona %1

en: About &KDE
tok: sona &KDE

en: &Delete
tok: o &weka

en: &Rename…
tok: o &ante e nimi…

en: &Donate
tok: o pana &mani

en: Open &Menu
tok: o lukin e ilo mute

en: Visit component's homepage
tok: o tawa lipu pi leko ilo ni

[ctx: Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
tok: o toki tawa jan pali kepeken ilo Email

en: Visit contributor's homepage
tok: o tawa lipu pi jan pali

[ctx: @info:tooltip Action to send an email to a contributor]
en: Email contributor
    %1
tok: o pana e sitelen linluwi tawa jan pali
    %1

[ctx: @info:tooltip]
en: Visit contributor's homepage
    %1
tok: o tawa lipu pi jan pali
    %1

en: <html><font size="5">KDE - Be Free!</font></html>
tok: <html><font size="5">kulupu KDE - o jo e ken ale!</font></html>

en: <html>You do not have to be a software developer to be a member of the KDE team. You can join the national teams that translate program interfaces. You can provide graphics, themes, sounds, and improved documentation. You decide!<br /><br />Visit <a href="%1">%1</a> for information on some projects in which you can participate.<br /><br />If you need more information or documentation, then a visit to <a href="%2">%2</a> will provide you with what you need.</html>
tok: <html>sina wile lon kulupu KDE la sina ken jan pi ilo ala. sina ken kama tawa kulupu KDE pi toki ante. sina ken pana e sitelen sin e kalama sin e lipu sin. ni li wile sina a!<br /><br />sina wile sona e ken pali la o tawa <a href="%1">lipu %1</a>.<br /><br />sina wile sona la o tawa <a href="%2">lipu %2</a>. lipu li pana e sona tawa sina.</html>

en: The <em>%1</em> windowing system
tok: tomo pi sitelen ilo <em>%1</em>

en: %1 (built against %2)
tok: ilo %1 (li kepeken %2)

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure Shortcut...
tok: o ante e nasin nena...

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Scheme...
tok: o pana e kulupu pi nasin nena tawa poki...

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Scheme...
tok: o kepeken kulupu pi nasin nena lon poki...

en: Can not find 'kioslave5' executable at '%1'
tok: mi ken ala alasa e ilo 'kioslave5' lon '%1'

en: Show a Warning
tok: o pana e toki pi ken pakala

[ctx: KAboutLicense|@item license (short name)]
en: QPL v1.0
tok: lipu QPL nanpa wan

[ctx: KAboutLicense|@item license]
en: Q Public License
tok: lipu "Q Public License" nanpa wan

en: Empty
tok: jo ala

en: Unset
tok: ala

en: Physical
tok: lon

en: Left Mouse Button
tok: nena soto pi ilo luka

en: Right Mouse Button
tok: nena teje pi ilo luka

en: Middle Mouse Button
tok: nena meso pi ilo luka

en: Mouse Wheel Up
tok: tawa sewi tan ilo sike luka

en: Mouse Wheel Down
tok: tawa anpa tan ilo sike luka

en: Mouse Wheel Left
tok: tawa soto tan ilo sike luka

en: Mouse Wheel Right
tok: tawa teje tan ilo sike luka

en: Mouse Thumb Button 1
tok: nena luka nanpa 1 pi ilo luka

en: Mouse Thumb Button 2
tok: nena luka nanpa 2 pi ilo luka

en: Double Click
tok: pilin tu

en: Mouse motion at position (%s) with velocity (%s)
tok: tawa pi ilo luka li lon (%s) kepeken nanpa tawa (%s)

en: Left Stick X-Axis, Joystick 0 X-Axis
tok: nasin X pi palisa soto, nasin X pi palisa musi nanpa 0

en: Left Stick Y-Axis, Joystick 0 Y-Axis
tok: nasin Y pi palisa soto, nasin Y pi palisa musi nanpa 0

en: Right Stick X-Axis, Joystick 1 X-Axis
tok: nasin X pi palisa teje, nasin X pi palisa musi nanpa 1

en: Right Stick Y-Axis, Joystick 1 Y-Axis
tok: nasin Y pi palisa teje, nasin Y pi palisa musi nanpa 1

en: Joystick 2 X-Axis, Left Trigger, Sony L2, Xbox LT
tok: nasin X pi palisa musi nanpa 2, nena suli soto, nena L2 pi ilo Soni, nena LT pi ilo Ekipoki

en: Joystick 2 Y-Axis, Right Trigger, Sony R2, Xbox RT
tok: nasin Y pi palisa musi nanpa 2, nena suli teje, nena R2 pi ilo Soni, nena RT pi ilo Ekipoki

en: Joystick 3 X-Axis
tok: nasin X pi palisa musi nanpa 3

en: Joystick 3 Y-Axis
tok: nasin Y pi palisa musi nanpa 3

en: Joystick 4 X-Axis
tok: nasin X pi palisa musi nanpa 4

en: Joystick 4 Y-Axis
tok: nasin Y pi palisa musi nanpa 4

en: Unknown Joypad Axis
tok: tawa pi sona mi ala pi nena musi

en: Joypad Motion on Axis %d (%s) with Value %.2f
tok: tawa pi nena musi lon nasin nanpa %d (%s) kepeken %.2f

en: Bottom Action, Sony Cross, Xbox A, Nintendo B
tok: pali anpa, linja tu pi ilo Soni, nena A pi ilo Ekipoki, nena B pi ilo Nintento

en: Right Action, Sony Circle, Xbox B, Nintendo A
tok: pali teje, sike pi ilo Soni, nena B pi ilo Ekipoki, nena A pi ilo Nintento

en: Left Action, Sony Square, Xbox X, Nintendo Y
tok: pali soto, leko pi ilo Soni, nena X pi ilo Ekipoki, nena Y pi ilo Nintento

en: Top Action, Sony Triangle, Xbox Y, Nintendo X
tok: pali sewi, kiki pi ilo Soni, nena Y pi ilo Ekipoki, nena X pi ilo Nintento

en: Left Stick, Sony L3, Xbox L/LS
tok: palisa soto, nena L3 pi ilo Soni, nena L/LS pi ilo Ekipoki

en: Right Stick, Sony R3, Xbox R/RS
tok: palisa teje, nena R3 ilo Soni, nena R/RS pi ilo Ekipoki

en: Left Shoulder, Sony L1, Xbox LB
tok: nena lili soto, nena L1 pi ilo Soni, nena LB pi ilo Ekipoki

en: Right Shoulder, Sony R1, Xbox RB
tok: nena lili teje, nena R1 pi ilo Soni, nena RB pi ilo Ekipoki

en: D-pad Up
tok: sewi pi nena D

en: D-pad Down
tok: anpa pi nena D

en: D-pad Left
tok: soto pi nena D

en: D-pad Right
tok: teje pi nena D

en: Xbox Paddle 1
tok: nena Patu nanpa 1 pi ilo Ekipoki

en: Xbox Paddle 2
tok: nena Patu nanpa 2 pi ilo Ekipoki

en: Xbox Paddle 3
tok: nena Patu nanpa 3 pi ilo Ekipoki

en: Xbox Paddle 4
tok: nena Patu nanpa 4 pi ilo Ekipoki

en: PS4/5 Touchpad
tok: ma pilin pi ilo PS4/5

en: Joypad Button %d
tok: nena musi nanpa %d

en: Up
tok: sewi

en: Down
tok: anpa

en: New Line
tok: linja sin

en: New Blank Line
tok: linja sin pi jo ala

en: New Line Above
tok: linja sin lon sewi

en: Delete Word
tok: o weka e nimi

en: Duplicate Nodes
tok: o pali tu e ijo pali

en: Delete Nodes
tok: o weka e ijo pali

en: Time:
tok: tenpo:

en: Add Animation
tok: o pana e sitelen tawa

en: Load...
tok: o kama lon...

en: Create points.
tok: o pali sin e lili.

en: Erase points.
tok: o weka e lili.

en: Point
tok: lili

en: Open Editor
tok: o open e ilo ante

en: Open Animation Node
tok: o open e ijo pali pi sitelen tawa

en: Triangle already exists.
tok: kiki li lon kin.

en: Edit Filters
tok: o ante e lawa len

en: Node Moved
tok: ijo pali li tawa

en: Nodes Connected
tok: ijo pali li kulupu

en: Nodes Disconnected
tok: ijo pali li kulupu ala

en: Delete Node
tok: o weka e ijo pali

en: Delete Node(s)
tok: o weka ijo pali

en: Toggle Filter On/Off
tok: o ante tu e lawa len

en: Change Filter
tok: o ante e lawa len

en: Node Renamed
tok: ijo pali li jo e nimi sin

en: Add Node...
tok: o pana e ijo pali...

en: Start of Animation
tok: open pi sitelen tawa

en: End of Animation
tok: pini pi sitelen tawa

en: Library Name:
tok: nimi kulupu:

en: Animation name can't be empty.
tok: nimi pi sitelen tawa li ken ala jo e ala.

en: Animation name contains invalid characters: '/', ':', ',' or '['.
tok: nimi pi sitelen tawa li ken ala jo e sitelen nimi ni: '/', ':', ',' anu '['.

en: Animation with the same name already exists.
tok: sitelen tawa kepeken nimi sama li lon kin.

en: Enter a library name.
tok: o pana e nimi kulupu.

en: Library name contains invalid characters: '/', ':', ',' or '['.
tok: nimi kulupu li jo e sitelen pi ken ala: '/', ':', ',' anu '['.

en: Library with the same name already exists.
tok: kulupu kepeken nimi sama li lon kin.

en: Animation name is valid.
tok: nimi pi sitelen tawa li ken.

en: Global library will be created.
tok: kama la kulupu pi ma ale li kama pali.

en: Library name is valid.
tok: nimi kulupu li ken.

en: Add Animation to Library: %s
tok: o pana e sitelen tawa tawa kulupu: %s

en: Add Animation Library: %s
tok: o pana e kulupu pi sitelen tawa: %s

en: Load Animation
tok: o kama lon e sitelen tawa

en: This animation library can't be saved because it does not belong to the edited scene. Make it unique first.
tok: kulupu ni pi sitelen tawa li ken ala kama awen tan ona li tan ma pali ni ala. o taso e ona.

en: This animation library can't be saved because it was imported from another file. Make it unique first.
tok: kulupu ni pi sitelen tawa li ken ala kama awen tan ona li tan lipu ante. o taso e ona.

en: Save Library
tok: o awen e kulupu

en: Make Animation Library Unique: %s
tok: o taso e kulupu pi sitelen tawa: %s

en: This animation can't be saved because it does not belong to the edited scene. Make it unique first.
tok: sitelen tawa ni li ken ala kama awen tan ona li tan ma pali ni ala. o taso e ona.

en: This animation can't be saved because it was imported from another file. Make it unique first.
tok: sitelen tawa ni li ken ala kama awen tan ona li tan lipu ante. o taso e ona.

en: Save Animation
tok: o awen e sitelen tawa

en: Make Animation Unique: %s
tok: o taso e sitelen tawa: %s

en: Save Animation library to File: %s
tok: o awen e kulupu pi sitelen tawa lon lipu: %s

en: Save Animation to File: %s
tok: o awen e sitelen tawa lon lipu: %s

en: Add Animation Libraries
tok: o pana e kulupu pi sitelen tawa

en: Load Animations into Library
tok: o kama lon e sitelen tawa tawa kulupu

en: Load Animation into Library: %s
tok: o kama lon e sitelen tawa tawa kulupu: %s

en: Rename Animation Library: %s
tok: o nimi sin e kulupu pi sitelen tawa: %s

en: [Global]
tok: [ma ale]

en: Rename Animation: %s
tok: o nimi sin e sitelen tawa: %s

en: Animation Name:
tok: nimi pi sitelen tawa:

en: Open in Inspector
tok: o open lon ma pi nasin ijo

en: Remove Animation Library: %s
tok: o weka e kulupu pi sitelen tawa: %s

en: Remove Animation from Library: %s
tok: o weka e sitelen tawa tan kulupu: %s

en: Resource
tok: poki sona

en: Error:
tok: pakala:

en: Create New Animation
tok: o pali sin e sitelen tawa

en: New Animation Name:
tok: nimi sin pi sitelen tawa:

en: Rename Animation
tok: o nimi sin e sitelen tawa

en: Change Animation Name:
tok: o ante e nimi pi sitelen tawa:

en: Delete Animation '%s'?
tok: sina wile ala wile weka e sitelen tawa '%s'?

en: Remove Animation
tok: o weka e sitelen tawa

en: Invalid animation name!
tok: nimi pi sitelen tawa li ken ala!

en: Animation '%s' already exists!
tok: sitelen '%s' li lon kin!

en: Duplicate Animation
tok: o pali tu e sitelen tawa

en: Pause/Stop Animation
tok: o awen e sitelen tawa

en: Play Animation from Start
tok: o pali e sitelen tawa tan open

en: Play Animation
tok: o pali e sitelen tawa

en: Animation Tools
tok: ilo pi sitelen tawa

en: Animation
tok: sitelen tawa

en: New...
tok: sin...

en: Manage Animations...
tok: o lawa e sitelen tawa...

en: Duplicate...
tok: o pali tu...

en: Rename...
tok: o nimi sin...

en: Past
tok: tenpo tawa

en: Future
tok: tenpo kama

en: Differences Only
tok: ante taso

en: Error!
tok: pakala!

en: Move Node
tok: o tawa e ijo pali

en: Transition exists!
tok: ante tawa li lon!

en: Edit %s
tok: o ante e %s

en: Create new nodes.
tok: o pali sin e ijo pali.

en: Connect nodes.
tok: o kulupu e ijo pali.

en: Change Animation Length
tok: o ante e suli pi sitelen tawa

en: Animation length (frames)
tok: suli pi sitelen tawa (sitelen)

en: Animation length (seconds)
tok: suli pi sitelen tawa (tenpo)

en: Time (s):
tok: tenpo:

en: Start (s):
tok: open:

en: End (s):
tok: pini:

en: node '%s'
tok: ijo pali '%s'

en: animation
tok: sitelen tawa

en: Nearest FPS: %d
tok: FPS poka: %d

en: Rotation
tok: sike

en: Seconds
tok: tenpo Sekon

[ctx: Transition Type]
en: Linear
tok: linja

en: Root
tok: open

en: Toggle AnimationTree Bottom Panel
tok: o ante tu e ma anpa AnimationTree

en: License
tok: lipu lawa

en: Download
tok: o kama jo

en: Can't connect.
tok: mi ken ala kulupu.

en: Request failed, return code:
tok: toki wile li pakala, nimi kama:

en: Request failed.
tok: toki wile li pakala.

en: Write error.
tok: pakala sitelen.

en: Downloading (%s / %s)...
tok: mi kama jo (%s / %s)...

en: Install...
tok: o kama jo...

en: Download Error
tok: pakala pi kama jo

en: Recently Updated
tok: sin pi tenpo poka

en: Least Recently Updated
tok: sin pi tenpo poka ala

en: Name (A-Z)
tok: nimi (a-w)

en: Name (Z-A)
tok: nimi (w-a)

en: License (A-Z)
tok: lipu lawa (a-w)

en: License (Z-A)
tok: lipu lawa (w-a)

[ctx: Pagination]
en: First
tok: nanpa open

[ctx: Pagination]
en: Previous
tok: nanpa tawa

[ctx: Pagination]
en: Next
tok: nanpa kama

[ctx: Pagination]
en: Last
tok: nanpa pini

en: Go Online
tok: o lon linja

en: Plugins...
tok: ilo namako...

en: Sort:
tok: o lawa nanpa:

en: %s (already exists)
tok: %s (ni li lon kin)

en: %d file conflicts with your project and won't be installed | %d files conflict with your project and won't be installed
tok[0]: lipu %d li ike tawa pali sina li kama lon pali ni ala

en: (and %s more files)
tok: (en lipu %s)

en: Success!
tok: pona a!

en: No files conflict with your project
tok: lipu ala li ike tawa pali sina

en: Speakers
tok: ilo pana kalama

en: Add Effect
tok: o pana e namako

en: Rename Audio Bus
tok: o nimi sin e kulupu pi ante kalama

en: Change Audio Bus Volume
tok: o ante e suli ni: kulupu pi ante kalama

en: Add Audio Bus Effect
tok: o pana e namako ni: kulupu pi ante kalama

en: Move Bus Effect
tok: o tawa e namako ni: kulupu pi ante kalama

en: Delete Bus Effect
tok: o weka e namako ni: kulupu pi ante kalama

en: Delete Bus
tok: o weka e kulupu

en: Reset Volume
tok: o ante open e suli kalama

en: Delete Effect
tok: o weka e namako

en: Toggle Audio Bottom Panel
tok: o ante tu e ma anpa kalama

en: Add Audio Bus
tok: o pana e kulupu pi ante kalama

en: Master bus can't be deleted!
tok: kulupu lawa li ken ala weka!

en: Delete Audio Bus
tok: o weka e kulupu pi ante kalama

en: Move Audio Bus
tok: o tawa e kulupu pi ante kalama

en: Error saving file: %s
tok: mi awen e lipu ni la pakala li lon: %s

en: Add Bus
tok: o pana e kulupu

en: Load
tok: o kama lon

en: Debugger
tok: ilo pi pipi ala

en: Toggle Debugger Bottom Panel
tok: o ante tu e ma anpa pi pipi ala

en: Visible Paths
tok: nasin li ken lukin

en: When this option is enabled, curve resources used by path nodes will be visible in the running project.
tok: lawa toki ni li lon la, ijo pali nasin li kepeken poki sona linja la sina ken lukin e poki sona ona lon kepeken pali.

en: Debug
tok: pipi ala

en: Copy Node Path
tok: o jasima e nasin pi ijo pali

en: Toggle Visibility
tok: o ante tu e ken lukin

en: Sending file:
tok: mi pana e lipu:

en: Start
tok: o open

en: Average Time (ms)
tok: tenpo meso (ms)

en: Errors
tok: pakala

en: Main Thread
tok: linja lawa

en: Warning:
tok: toki suli:

en: %s Error
tok: pakala %s

en: %s Error:
tok: pakala %s:

en: %s Source
tok: open pi toki %s

en: %s Source:
tok: open pi toki %s:

en: Copy Error
tok: o jasima e pakala

en: C++ Source
tok: open pi toki C++

en: Resource Path
tok: nasin pi poki sona

en: Method Descriptions
tok: toki sona nasin

en: This method may be changed or removed in future versions.
tok: ken la nasin ni li ante anu weka lon nanpa kama.

en: There is currently no description for this method.
tok: tenpo ni la toki sona pi nasin ni li lon ala.

en: There is currently no description for this method. Please help us by [color=$color][url=$url]contributing one[/url][/color]!
tok: tenpo ni la toki sona pi nasin ni li lon ala. sina ken pana pona tan sina [color=$color][url=$url]pali e wan[/url][/color]!

en: Constants
tok: nanpa awen

en: Font Sizes
tok: suli pi nasin sitelen

en: This constant may be changed or removed in future versions.
tok: ken la nanpa awen ni li ante anu weka lon nanpa kama.

en: Property Descriptions
tok: toki sona pi nasin ijo

en: This property may be changed or removed in future versions.
tok: ken la nasin ijo ni li ante anu weka lon nanpa kama.

en: There is currently no description for this property.
tok: tenpo ni la toki sona pi nasin ijo ni li lon ala.

en: There is currently no description for this property. Please help us by [color=$color][url=$url]contributing one[/url][/color]!
tok: tenpo ni la toki sona pi nasin ijo ni li lon ala. sina ken pana pona tan sina [color=$color][url=$url]pali e wan[/url][/color]!

en: Editor
tok: ilo ante

en: Click to copy.
tok: o pilin tawa jasima.

en: Click to open in browser.
tok: o pilin tawa open lon linja.

en: Scripts
tok: lipu ilo

en: No description available.
tok: toki sona li lon ala.

en: Show in FileSystem
tok: o ken lukin lon nasin lipu

en: Constant
tok: nanpa awen

en: Setting
tok: lawa toki

en: Property
tok: nasin ijo

en: Local Constant
tok: nanpa awen pi ma ni

en: Local Variable
tok: nanpa ante pi ma ni

en: Path
tok: nasin

en: Invalid UID
tok: nimi UID li ken ala

en: This UID does not point to any valid Resource.
tok: nimi UID ni li toki ala e poki sona ken.

en: Invalid path
tok: nasin li ken ala

en: This path does not exist.
tok: nasin ni li lon ala.

en: Previous Match
tok: sama tawa

en: Next Match
tok: sama kama

en: No match
tok: sama ala

en: %d match | %d matches
tok[0]: sama %d

en: %d of %d match | %d of %d matches
tok[0]: %d tan sama %d

en: Constants Only
tok: nanpa awen taso

en: Search Results
tok: kili alasa

en: Open the %s dock.
tok: o open e ma %s.

en: %s - Godot Engine
tok: %s - ilo Koto

en: Move this dock right one tab.
tok: o tawa e ma ni tawa teje wan.

en: Move this dock left one tab.
tok: o tawa e ma ni tawa soto wan.

en: Dock Position
tok: lon pi ma ni

en: Move to Bottom
tok: o tawa anpa

en: Move this dock to the bottom panel.
tok: o tawa e ma ni tawa ma anpa.

en: Close this dock.
tok: o pini e ma ni.

en: Favorites:
tok: olin:

en: Cannot move/rename resources root.
tok: mi ken ala nimi sin / tawa e open pi poki sona.

en: No name provided.
tok: sina pana ala e nimi.

en: Name contains invalid characters.
tok: nimi li jo e sitelen pi ken ala.

en: This filename begins with a dot rendering the file invisible to the editor.
    If you want to rename it anyway, use your operating system's file manager.
tok: open pi nimi lipu li sike lili la ilo ante ken ala lukin e ona.
    sina wile ante e ona la, o kepeken lawa lipu pi OS sina.

en: This file extension is not recognized by the editor.
    If you want to rename it anyway, use your operating system's file manager.
    After renaming to an unknown extension, the file won't be shown in the editor anymore.
tok: ilo ante li sona ala e nimi namako lipu ni.
    sina wile ante e ona la, o kepeken lawa lipu pi OS sina.
    sina ante e nimi namako pi sona mi ala la, lipu li ken ala lukin lon ilo Koto.

en: A file or folder with this name already exists.
tok: (poki) lipu kepeken nimi ni li lon kin.

en: Do you wish to convert these files to %s? (This operation cannot be undone!)
tok: sina wile ala wile ante e lipu ni tawa %s? (ni la ni li lon tenpo ale!)

en: Could not create folder: %s
tok: mi ken ala pali sin e poki lipu: %s

en: Set as Main Scene
tok: o ma pali lawa e ni

en: Open Scenes
tok: o open e ma pali

en: Run
tok: o kepeken

en: Folder...
tok: poki lipu...

en: Scene...
tok: ma pali...

en: Script...
tok: lipu ilo...

en: Resource...
tok: poki sona...

en: TextFile...
tok: lipu toki...

en: Set Folder Color...
tok: o ante e kule pi poki ni...

en: Move/Duplicate To...
tok: o tawa / pali tu tawa...

en: Convert to...
tok: o ante tawa...

en: Show in File Manager
tok: o ken lukin lon lawa lipu

en: New Scene...
tok: ma pali sin...

en: New Script...
tok: lipu ilo sin...

en: New Resource...
tok: poki sona sin...

en: New TextFile...
tok: lipu toki sin...

en: Sort Files
tok: o lawa nanpa e lipu

en: Sort by Name (Ascending)
tok: o lawa nanpa kepeken nimi (tawa sewi)

en: Sort by Name (Descending)
tok: o lawa nanpa kepeken nimi (tawa anpa)

en: Copy Path
tok: o jasima e nasin

en: Copy UID
tok: o jasima e nimi UID

en: Orange
tok: loje jelo

en: Yellow
tok: jelo

en: Teal
tok: laso

en: Purple
tok: laso loje

en: Pink
tok: loje walo

en: Gray
tok: pimeja walo

en: Go to previous selected folder/file.
tok: o tawa poki/lipu pi ni tawa.

en: Go to next selected folder/file.
tok: o tawa poki/lipu pi ni kama.

en: Filter Files
tok: o lawa len e lipu

en: Scanning Files,
    Please Wait...
tok: mi alasa lukin lon lipu,
    o awen...

en: Create Script
tok: o pali sin e lipu ilo

en: Scene Groups
tok: kulupu pi ma pali

en: Global Groups
tok: kulupu pi ma ale

en: Remove from Group
tok: o weka tan kulupu

en: Convert to Global Group
tok: o ante tawa kulupu pi ma ale

en: Convert to Scene Group
tok: o ante tawa kulupu pi ma pali

en: Rename Group
tok: o nimi sin e kulupu

en: Group name is valid.
tok: nimi kulupu li ken.

en: Group already exists.
tok: kulupu li lon kin.

en: Filter Groups
tok: o lawa len e kulupu

en: The Beginning
tok: open

en: Scene
tok: ma pali

en: %d Files
tok: lipu %d

en: This object has no resources.
tok: ijo ni li jo e poki sona ala.

en: Failed to load resource.
tok: mi kama lon ala e poki sona.

en: Save As...
tok: o awen sama...

en: Copy Resource
tok: o jasima e poki sona

en: Open documentation for this object.
tok: o open e lipu toki pi ijo ni.

en: Open Documentation
tok: o open e lipu toki

en: Groups
tok: kulupu

en: No parent to instantiate a child at.
tok: mama ala li lon tawa open e kili lon.

en: No parent to instantiate the scenes at.
tok: mama ala li lon tawa open e ma pali lon.

en: Error loading scene from %s
tok: kama lon e ma pali tan %s la pakala li lon

en: Error instantiating scene from %s
tok: mi open e ma pali tan %s la pakala li lon

en: Cannot instantiate the scene '%s' because the current scene exists within one of its nodes.
tok: mi ken ala open e ma pali '%s' tan ma pali ni li lon ijo pali wan ona.

en: Instantiate Scene | Instantiate Scenes
tok[0]: o open e ma pali

en: Create AudioStreamPlayer | Create AudioStreamPlayers
tok[0]: o pali sin e ijo pali AudioStreamPlayer

en: Move Node in Parent
tok: o tawa e ijo pali lon mama

en: Move Nodes in Parent
tok: o tawa e ijo pali lon mama

en: Duplicate Node(s)
tok: o pali tu e ijo pali

en: Delete %d nodes and any children?
tok: sina wile ala wile weka e ijo pali %d e kili?

en: Delete %d nodes?
tok: sina wile ala wile weka e ijo pali %d?

en: Delete the root node "%s"?
tok: sina wile ala wile weka e ijo pali open"%s"?

en: Delete node "%s" and its children?
tok: sina wile ala wile weka e ijo pali "%s" e kili ona?

en: Delete node "%s"?
tok: sina wile ala wile weka e ijo pali "%s"?

en: Unique names already used by another node in the scene:
tok: ijo pali ante li kepeken kin nimi wan lon ma pali:

en: New Scene Root
tok: open sin pi ma pali

en: Create Root Node:
tok: o pali sin e ijo pali open:

en: Toggle the display of favorite nodes.
tok: o ante tu e lukin ni: ijo pali pi olin sina.

en: 2D Scene
tok: ma pali 2D

en: 3D Scene
tok: ma pali 3D

en: Other Node
tok: ijo pali ante

en: Reparent Node
tok: o mama sin e ijo pali

en: Toggle Editable Children
tok: o ante tu e kili pi ken ante

en: Remove Node(s)
tok: o weka e ijo pali

en: Create Node
tok: o pali sin e ijo pali

en: Can't overwrite scene that is still open!
tok: sina ken ala sitelen lon ma pali open!

en: Reset Position
tok: o ante open e lon

en: Reset Scale
tok: o ante open e suli

en: Reset Rotation
tok: o ante open e sike

en: Error saving scene.
tok: mi awen e ma pali la pakala li lon.

en: Error duplicating scene to save it.
tok: mi pali tu e ma pali tawa awen e ona la pakala li lon.

en: <unknown>
tok: <mi sona ala e ni>

en: Open in Editor
tok: o open lon ilo ante

en: Editable Children
tok: kili pi ken ante

en: Add Child Node...
tok: o pana e ijo pali kili...

en: Move Up
tok: o tawa e ni tawa sewi

en: Move Down
tok: o tawa e ni tawa anpa

en: Filter Nodes
tok: o lawa len e ijo pali

en: Updating scene...
tok: mi sin e ma pali...

en: [empty]
tok: [jo ala]

en: [unsaved]
tok: [awen ala]

en: Create New %s
tok: o pali sin e %s

en: Toggle visibility of errors.
tok: o ante tu e ken lukin pakala.

en: Toggle visibility of warnings.
tok: o ante tu e ken lukin e toki suli.

en: Toggle visibility of editor messages.
tok: o ante e ken lukin pi toki tan ilo ante.

en: Unnamed Project
tok: pali pi nimi ala

en: Recovery Mode is enabled. Editor functionality has been restricted.
tok: nasin alasa li lon. pali pi ilo ante li lili.

en: Error saving resource!
tok: mi awen e poki sona la pakala li lon!

en: Can't open file for writing:
tok: mi ken ala open e lipu tawa sitelen:

en: Error while saving.
tok: mi awen la pakala li lon.

en: Can't open file '%s'. The file could have been moved or deleted.
tok: mi ken ala open e lipu '%s'. ken la lipu li tawa anu weka.

en: Error while parsing file '%s'.
tok: kama sona e lipu '%s' la pakala li lon.

en: Scene file '%s' appears to be invalid/corrupt.
tok: lipu '%s' pi ma pali li pakala lukin.

en: Error while loading file '%s'.
tok: kama lon e lipu '%s' la pakala li lon.

en: Saving Scene
tok: mi awen e ma pali

en: Layout name not found!
tok: mi lukin ala e nimi ni: nasin kulupu ma!

en: Changes may be lost!
tok: ken la ante li weka!

en: This object is read-only.
tok: sina ken lukin taso e ijo ni.

en: %d second ago | %d seconds ago
tok[0]: lon tenpo lili %d tawa

en: %d minute ago | %d minutes ago
tok[0]: lon tenpo lili %d tawa

en: %d hour ago | %d hours ago
tok[0]: lon tenpo suli %d tawa

en: Scene "%s" has unsaved changes.
    Last saved: %s.
tok: ma pali "%s" li jo e ante pi awen ala.
    tenpo poka pi kama awen: %s.

en: %s no longer exists! Please specify a new save location.
tok: tenpo ni la ijo %s li lon ala! o toki e lon awen sin.

en: Save Scene As...
tok: o awen e ma pali sama...

en: Save & Reload
tok: o awen o kama lon sin

en: Save modified resources before reloading?
tok: sina wile ala wile awen e poki sona ante la o kama lon sin?

en: Save & Quit
tok: o awen o tawa

en: Save changes to the following scene(s) before reloading?
tok: sina wile ala wile awen e ante pi ma pali ni la o kama lon sin?

en: Pick a Main Scene
tok: o anu e ma pali lawa

en: This operation can't be done without a scene.
tok: sina ken ala ni kepeken ala ma pali.

en: Export Mesh Library
tok: o pana e kulupu selo

en: Quick Open Color Palette...
tok: o open pi tenpo lili e kulupu kule...

en: Unable to find script field for addon plugin at: '%s'.
tok: mi ken ala lukin e ma pi lipu ilo tan ilo namako lon: '%s'.

en: Unable to load addon script from path: '%s'.
tok: mi ken ala kama lon e lipu ilo namako tan nasin: '%s'.

en: Unable to load addon script from path: '%s'. This might be due to a code error in that script.
    Disabling the addon at '%s' to prevent further errors.
tok: mi ken ala kama lon e lipu ilo namako tan nasin: '%s'. ken la ni tan pakala pi toki ilo lon lipu ilo ona.
    mi ala e ilo namako lon '%s' tan mi wile weka e pakala lon tenpo kama.

en: Unable to load addon script from path: '%s'. Script is not in tool mode.
tok: mi ken ala kama lon e lipu ilo namako tan nasin: '%s'. lipu ilo li lipu @tool ala.

en: Loading editor
tok: mi kama lon e ilo ante

en: Loading editor layout...
tok: mi kama lon e nasin kulupu ma pi ilo ante...

en: Loading docks...
tok: mi kama lon e ma...

en: Reopening scenes...
tok: mi open sin e ma pali...

en: Loading central editor layout...
tok: mi kama lon e nasin kulupu ma ni: meso pi ilo ante...

en: Loading plugin window layout...
tok: mi kama lon e nasin kulupu ma ni: ma pi ilo namako...

en: Editor layout ready.
tok: nasin kulupu ma pi ilo ante li pona.

en: No main scene has ever been defined. Select one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
tok: ma pali lawa li lon ala. sina wile ala wile anu?
    kama la sina ken ante e ona lon "lawa toki pi pali ni" lon kulupu 'ilo'.

en: Selected scene '%s' does not exist. Select a valid one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
tok: ma pali '%s' li lon ala. sina wile ala wile anu e ma pali ken?
    kama la sina ken ante e ona lon "lawa toki pi pali ni" lon kulupu 'ilo'.

en: Selected scene '%s' is not a scene file. Select a valid one?
    You can change it later in "Project Settings" under the 'application' category.
tok: ma pali '%s' li lipu ala pi ma pali. sina wile ala wile anu e lipu ken?
    kama la sina ken ante e ona lon "lawa toki pi pali ni" lon kulupu 'ilo'.

en: Cannot run the script because it contains errors, check the output log.
tok: mi ken ala kepeken lipu ilo tan ona li jo e pakala; o lukin e ma pana.

en: Cannot run the script because it doesn't extend EditorScript.
tok: mi ken ala kepeken lipu ilo tan ona li namako ala e nasin EditorScript.

en: Cannot run the script because it's not a tool script (add the @tool annotation at the top).
tok: mi ken ala kepeken lipu ilo tan lipu ilo li lipu @tool ala (o pana e nimi @tool lon sewi).

en: Cannot run the script because it's not a tool script.
tok: mi ken ala kepeken lipu ilo tan lipu ilo li lipu @tool ala.

en: Save Layout...
tok: o awen e nasin kulupu ma...

en: Delete Layout...
tok: o weka e nasin kulupu ma...

en: Save Layout
tok: o awen e nasin kulupu ma

en: Delete Layout
tok: o weka e nasin kulupu ma

en: This scene was never saved.
tok: ala la ma pali ni li awen.

en: Save & Close
tok: o awen o pini

en: Save before closing?
tok: sina wile ala wile awen la o pini?

en: %d more files or folders
tok: (poki) lipu %d li lon kin

en: %d more folders
tok: poki lipu %d li lon kin

en: %d more files
tok: lipu %d li lon kin

en: Scenes reloading
tok: ma pali li kama lon sin

en: Reloading...
tok: kama lon sin...

en: Reloading done.
tok: kama lon sin li pini.

en: Changing the renderer requires restarting the editor.
    
    Choosing Save & Restart will change the rendering method to:
    - Desktop platforms: %s
    - Mobile platforms: %s
    - Web platform: gl_compatibility
tok: sina ante e ilo sitelen la ilo ante li wile open sin.
    
    sina pilin e "o awen o open sin" la ilo sitelen li ante tawa:
    - ilo ma lon sewi supa: %s
    - ilo ma Mopa: %s
    - ilo ma linluwi: gl_compatibility

en: Forward+
tok: nasin Forward+

en: Mobile
tok: nasin Mobile

en: Compatibility
tok: nasin Compatibility

en: Group Selected Node(s)
tok: o kulupu e ijo pali ni

en: Ungroup Selected Node(s)
tok: o kulupu ala e ijo pali ni

en: Copy Text
tok: o jasima e toki

en: New Scene
tok: o pali sin e ma pali

en: Open Scene...
tok: o open e ma pali...

en: Reopen Closed Scene
tok: o open sin e ma pali pini

en: Open Recent
tok: o open e ijo pi tenpo poka

en: Save Scene
tok: o awen e ma pali

en: Save All Scenes
tok: o awen e ma pali ale

en: Quick Open...
tok: o open pi tenpo lili...

en: Quick Open Scene...
tok: o open pi tenpo lili e ma pali...

en: Quick Open Script...
tok: o open pi tenpo lili e lipu ilo...

en: Reload Saved Scene
tok: o kama lon sin e ma pali awen

en: Close Scene
tok: o pini e ma pali

en: Editor Settings...
tok: lawa toki pi ilo ante...

en: Project Settings...
tok: lawa toki pi pali ni...

en: Project Settings
tok: lawa toki pi pali ni

en: Find in Files...
tok: o alasa lon lipu...

en: Tools
tok: ilo

en: Reload Current Project
tok: o kama lon sin e pali ni

en: Quit to Project List
tok: o tawa lipu kulupu pali

en: Editor Docks
tok: ma pi ilo ante

en: Editor Layout
tok: nasin kulupu ma pi ilo ante

en: Toggle Fullscreen
tok: o ante tu e lukin pi suli ale

en: Open Editor Data/Settings Folder
tok: o open e poki ni pi ilo ante: sona / lawa toki

en: Open Editor Data Folder
tok: o open e poki ni: sona pi ilo ante

en: Open Editor Settings Folder
tok: o open e poki ni: lawa toki pi ilo ante

en: Manage Editor Features...
tok: o lawa e nasin pi ilo ante...

en: Search Help...
tok: o alasa lon pona...

en: Online Documentation
tok: lipu toki lon linja

en: Report a Bug
tok: o toki e pipi

en: Suggest a Feature
tok: o toki e namako

en: Send Docs Feedback
tok: o toki e lipu Koto

en: About Godot...
tok: sona pi ilo Koto...

en: Support Godot Development
tok: o pana pona tawa pali pi ilo Koto

en: Choose a rendering method.
    
    Notes:
    - On mobile platforms, the Mobile rendering method is used if Forward+ is selected here.
    - On the web platform, the Compatibility rendering method is always used.
tok: o lawa e nasin pi ilo sitelen.
    
    sona:
    - lon ilo ma Mopa la, sina kepeken nasin Forward+ la mi kepeken nasin Mopa.
    - lon ilo ma linluwi la, ale la mi kepeken nasin Compatibility.

en: Save & Restart
tok: o awen o open sin

en: Update Continuously
tok: ale la o sin

en: Update When Changed
tok: ante la o sin

en: Import
tok: lanpan

en: FileSystem
tok: nasin lipu

en: Inspector
tok: ma pi nasin ijo

en: Node
tok: ijo pali

en: History
tok: tenpo pini

en: Toggle Output Bottom Panel
tok: o ante tu e ma anpa pana

en: Don't Save
tok: o awen ala

en: Open & Run a Script
tok: o open e lipu ilo o kepeken ona

en: Files have been modified outside Godot
tok: lipu li ante lon ilo Koto ala

en: Reload from disk
tok: o kama lon sin tan sike sona

en: Load Errors
tok: o kama lon e pakala

en: Open 2D Editor
tok: o open e ilo ante 2D

en: Open 3D Editor
tok: o open e ilo ante 3D

en: Open Script Editor
tok: o open e ilo ante pi lipu ilo

en: Open Game View
tok: o open e lukin musi

en: Open the next Editor
tok: o open e ilo ante kama

en: Open the previous Editor
tok: o open e ilo ante tawa

en: Ok
tok: pona

en: Warning!
tok: toki suli!

en: Failed to create "%s" subfolder.
tok: mi pali sin ala e poki lili "%s".

en: Failed.
tok: ni li pakala.

en: Can't open file for writing at path "%s".
tok: mi ken ala open e lipu tawa sitelen lon nasin "%s".

en: Can't open file for reading-writing at path "%s".
tok: mi ken ala open e lipu tawa lukin-sitelen lon nasin "%s".

en: Save ZIP
tok: o awen e lipu ZIP

en: Could not copy a file at path "%s" to "%s".
tok: mi ken ala jasima e lipu lon nasn "%s" tawa "%s".

en: Failed to create a file at path "%s" with code %d.
tok: mi pali sin ala e lipu lon nasin "%s" kepeken toki ilo %d.

en: Running on %s
tok: mi kepeken lon %s

en: Plugin "%s" is not supported on "%s"
tok: ilo namako "%s" li ike tawa "%s"

en: Starting the download...
tok: mi open e kama jo...

en: Request failed:
tok: toki wile li pakala:

en: Downloading
tok: mi kama jo

en: Download from:
tok: o kama jo tan:

en: %s Export
tok: pana pi ilo %s

en: Export Path
tok: nasin pana

en: Resources
tok: poki sona

en: Export all resources in the project
tok: o pana e poki sona ale lon pali

en: Export Mode:
tok: nasin pana:

en: Filters to export non-resource files/folders
    (comma-separated, e.g: *.json, *.txt, docs/*)
tok: lawa len tawa pana e (poki) lipu pi poki sona ala
    (comma-separated, e.g: *.json, *.txt, docs/*)

en: Filters to exclude files/folders from project
    (comma-separated, e.g: *.json, *.txt, docs/*)
tok: lawa len tawa kama jo ala e (poki) lipu lon pali
    (comma-separated, e.g: *.json, *.txt, docs/*)

en: Filters to include files/folders
    (comma-separated, e.g: *.tscn, *.tres, scenes/*)
tok: lawa len tawa jo e (poki) lipu
    (comma-separated, e.g: *.tscn, *.tres, scenes/*)

en: Filters to exclude files/folders
    (comma-separated, e.g: *.ctex, *.import, music/*)
tok: lawa len tawa jo ala e (poki) lipu
    (comma-separated, e.g: *.tscn, *.tres, scenes/*)

en: GDScript Export Mode:
tok: nasin pana pi toki GDScript:

en: Text (easier debugging)
tok: nimi (sina pipi ala kepeken lili)

en: Search Replacement For:
tok: o alasa e sama tan:

en: Scene '%s' is currently being edited.
    Changes will only take effect when reloaded.
tok: tenpo ni la ma pali '%s' li ante.
    lukin sin la ante li lon taso.

en: Resource '%s' is in use.
    Changes will only take effect when reloaded.
tok: ijo li kepeken poki sona '%s'.
    lukin sin la ante li lon taso.

en: Search Replacement Resource:
tok: o alasa e poki sona sama:

en: Remove the selected files from the project? (Cannot be undone.)
    Depending on your filesystem configuration, the files will either be moved to the system trash or deleted permanently.
tok: sina wile ala wile weka e lipu ni tan pali? (ni li lon tenpo ale.)
    nasin pi nasin lipu sina la, lipu ni li tawa poki weka pi nasin sina anu weka lon tenpo ale.

en: The files being removed are required by other resources in order for them to work.
    Remove them anyway? (Cannot be undone.)
    Depending on your filesystem configuration, the files will either be moved to the system trash or deleted permanently.
tok: poki sona ante li kepeken lipu weka ni, li ken ala pali kepeken ona ala.
    sina wile ala wile weka e ona? (ni li lon tenpo ale.)
    nasin pi nasin lipu sina la, lipu ni li tawa poki weka pi nasin sina anu weka lon tenpo ale.

en: Cannot remove:
tok: ni li ken ala weka:

en: Error loading:
tok: kama lon la pakala li lon:

en: Errors loading!
tok: kama lon la pakala li lon!

en: Initializing plugins...
tok: mi open e ilo namako...

en: Updating scripts documentation
tok: mi sin e lipu toki pi lipu ilo

en: Updating Scene Groups
tok: mi sin e kulupu pi ma pali

en: Copying files...
tok: mi jasima e lipu...

en: Go to Line
tok: o tawa linja

en: Line Number:
tok: nanpa linja:

en: Find
tok: o alasa

en: Reset Zoom
tok: o ante open e suli lukin

en: Script path: %s
tok: nasin pi lipu ilo: %s

en: The script will run in the editor.
tok: kama la ilo pi ante musi li kepeken lipu ilo ni.

en: (Un)favorite selected item.
tok: o olin (ala) e ni.

en: Search:
tok: o alasa:

en: Matches:
tok: sama:

[ctx: Job Title]
en: Project Manager
tok: jan lawa pi ilo Koto

en: Project Founders
tok: mama pi ilo Koto

en: Lead Developer
tok: jan lawa pi toki ilo

en: Developers
tok: jan pi toki ilo

en: Patrons
tok: kulupu mani nanpa pona

en: Name cannot be empty.
tok: nimi li ken ala jo e ala.

en: File name can't end with /.
tok: pini pi nimi lipu li ken ala /.

en: File name cannot be empty.
tok: nimi lipu li ken ala jo e ala.

en: Folder name cannot be empty.
tok: nimi pi poki lipu li ken ala jo e ala.

en: File name contains invalid characters.
tok: nimi lipu li jo e sitelen pi ken ala.

en: Folder name contains invalid characters.
tok: nimi pi poki lipu li jo e sitelen pi ken ala.

en: File name begins with a dot.
tok: open pi nimi lipu li sike lili.

en: Folder name begins with a dot.
tok: open pi poki lipu li sike lili.

en: File with that name already exists.
tok: lipu kepeken nimi ni li lon kin.

en: Folder with that name already exists.
tok: poki lipu kepeken nimi ni li lon kin.

en: File name is valid.
tok: nimi lipu li ken.

en: Folder name is valid.
tok: nimi pi poki lipu li ken.

en: Godot Engine contributors
tok: jan pali pi ilo Koto

en: Double-click to open in browser.
tok: o pilin tu tawa open lon linja.

en: Thanks from the Godot community!
tok: kulupu pi ilo Koto li pana pona!

en: Donors
tok: jan pi pana mani

en: Third-party Licenses
tok: lipu lawa tan kulupu ante

en: Godot Engine relies on a number of third-party free and open source libraries, all compatible with the terms of its MIT license. The following is an exhaustive list of all such third-party components with their respective copyright statements and license terms.
tok: ilo Koto li kepeken lipu open mute pi toki ilo pi mani ala tan kulupu ante. lipu ni ale li lon toki pi lipu lawa MIT ona. toki kama li lipu ona ale pi toki ilo e lipu ona pi jasima ala e toki pi lipu ona.

en: Licenses
tok: lipu lawa

en: Expand Bottom Panel
tok: o suli e ma anpa

en: Move/Duplicate: %s
tok: o tawa / pali tu e: %s

en: Move/Duplicate %d Item | Move/Duplicate %d Items
tok[0]: o tawa / pali tu e ijo %d

en: Cannot save file with an empty filename.
tok: mi ken ala awen e lipu pi nimi ala.

en: Cannot save file with a name starting with a dot.
tok: mi ken ala awen e lipu ni tan open li sike lili.

en: File "%s" already exists.
    Do you want to overwrite it?
tok: lipu "%s" li lon kin.
    sina wile ala wile sitelen lon ona?

en: Open a File
tok: o open e lipu

en: Open File(s)
tok: o open e lipu

en: Save a File
tok: o awen e lipu

en: The path specified is invalid.
tok: nasin ni li ken ala.

en: Could not create folder. File with that name already exists.
tok: mi ken ala pali sin e poki lipu tan ni: lipu kepeken nimi ni li lon kin.

en: Could not create folder.
tok: mi ken ala pali sin e poki lipu.

en: Go Back
tok: o tawa monsi

en: Go Forward
tok: o tawa sinpin

en: Go Up
tok: o tawa sewi

en: Toggle Hidden Files
tok: o ante tu e lipu pi ken lukin ala

en: Toggle Favorite
tok: o ante tu e olin

en: Toggle Mode
tok: o ante tu e nasin

en: Move Favorite Up
tok: o tawa e olin tawa sewi

en: Move Favorite Down
tok: o tawa e olin tawa anpa

en: Go to previous folder.
tok: o tawa poki lipu tawa.

en: Go to next folder.
tok: o tawa poki lipu kama.

en: Go to parent folder.
tok: o tawa poki lipu mama.

en: (Un)favorite current folder.
tok: o olin (ala) e poki lipu ni.

en: Create a new folder.
tok: o pali sin e poki lipu.

en: Toggle the visibility of hidden files.
tok: o ante tu e ken lukin ni: lipu pi ken lukin ala.

en: Sort files
tok: o lawa nanpa e lipu

en: Toggle the visibility of the filter for file names.
tok: o ante e ken lukin ni: lawa len pi nimi lipu.

en: Filter:
tok: lawa len:

en: File:
tok: lipu:

en: Search files...
tok: o alasa lon lipu...

en: Select Resource
tok: o anu e poki sona

en: Select Scene
tok: o anu e ma pali

en: Addons
tok: ilo namako

en: Grid view
tok: lukin leko

en: List view
tok: lukin kulupu

en: Remove Item
tok: o weka e ijo

en: Saving...
tok: mi awen e ni...

en: Error opening scene
tok: mi open e ma pali la pakala li lon

en: Warning: File exists
tok: toki suli: lipu li lon

en: Will create new file
tok: kama la mi pali sin e lipu

en: Already External
tok: lon kin insa ala

en: Already Saving
tok: mi kama lon kin

en: This mesh already saves to an external resource, no action will be taken.
tok: selo ni li kama lon kin tawa poki sona pi lon insa ala, la mi pali ala.

en: Will save to new file
tok: kama la mi awen lon lipu sin

en: Set paths to save meshes as resource files on Reimport
tok: o ante e nasin tawa awen e selo sama lipu pi poki sona lon tenpo pi lanpan sin

en: This animation already saves to an external resource, no action will be taken.
tok: sitelen tawa ni li kama lon kin tawa poki sona pi lon insa ala, la mi pali ala.

en: Set paths to save animations as resource files on Reimport
tok: o ante e nasin tawa awen e sitelen tawa sama lipu pi poki sona lon tenpo pi lanpan sin

en: Meshes
tok: selo

en: Save Extension:
tok: o awen e namako:

en: Clear Glyph List
tok: o weka e kulupu sitelen

en: Glyphs from the Translations
tok: sitelen tan ante toki

en: Glyphs from the Text
tok: sitelen tan toki

en: Reset to Defaults
tok: o ante open tawa meso

en: Unfavorite Property
tok: o olin ala e ni

en: Favorite Property
tok: o olin e ni

en: Unfavorite All
tok: o olin ala e ale

en: (%d change) | (%d changes)
tok[0]: (ante %d)

en: Edit Text:
tok: o ante e toki:

en: Renaming layer %d:
tok: sina nimi sin e selo nanpa %d:

en: Rename layer
tok: o nimi sin e selo

en: Layer %d
tok: selo nanpa %d

en: Edit Layer Names
tok: o ante e nimi selo

en: Pick a Viewport
tok: o anu e ijo Viewport

en: Selected node is not a Viewport!
tok: ijo pali ni li ijo Viewport ala!

en: %s%s (size %d)
tok: %s%s (suli %d)

en: %s (size %d)
tok: %s (suli %d)

en: Localizable String (Nil)
tok: toki pi ken ante toki (ala)

en: Localizable String (size %d)
tok: toki pi ken ante toki (suli %d)

en: Remove Translation
tok: o weka e ante toki

en: Add Translation
tok: o pana e ante toki

en: Quick Load...
tok: o kama lon pi tenpo lili...

en: Convert to %s
tok: o ante tawa %s

en: Quick Load
tok: o kama lon pi tenpo lili

en: New Shader...
tok: o pali sin e ilo sitelen...

en: Size: %s
tok: suli: %s

en: Dimensions: %d × %d
tok: suli: %d x %d

en: Set %s on %d nodes
tok: o pana e %s tawa ijo pali %d

en: Select Property
tok: o anu e nasin ijo

en: Name: %s
    Path: %s
    Main Script: %s
    
    %s
tok: nimi: %s
    nasin:%s
    lipu ilo lawa: %s
    
    %s

en: Edit Plugin
tok: o ante e ilo namako

en: Recovery mode is enabled. Enabled plugins will not run while this mode is active.
tok: nasin alasa li lon. ni li lon la sina kepeken ala ilo namako lon.

en: Create New Plugin
tok: o pali sin e ilo namako

en: Version
tok: nanpa

en: Plugin name cannot be blank.
tok: nimi pi ilo namako li ken ala jo e ala.

en: Subfolder name is not a valid folder name.
tok: nimi pi poki lipu lili li ken ala.

en: Subfolder cannot be one which already exists.
tok: poki lili li ken ala lon kin.

en: Edit a Plugin
tok: o ante e ilo namako

en: Create a Plugin
tok: o pali sin e ilo namako

en: Plugin Name:
tok: nimi pi ilo namako:

en: Required. This name will be displayed in the list of plugins.
tok: wile mute. nimi ni li lon kulupu pi ilo namako.

en: Optional. The folder name should generally use `snake_case` naming (avoid spaces and special characters).
    If left empty, the folder will be named after the plugin name converted to `snake_case`.
tok: wile anu wile ala. meso la nimi pi poki lipu li wile kepeken nasin nimi `snake_case` (li wile ala e jo ala e sitelen wan).
    ni li jo ala la, nimi pi poki lipu li tan nimi pi ilo namako tawa nasin nimi `snake_case`.

en: Language:
tok: toki:

en: Required. The scripting language to use for the script.
    Note that a plugin may use several languages at once by adding more scripts to the plugin.
tok: wile mute. ni li toki pi lipu ilo. lipu ilo ona li kepeken ni.
    o sona e ni: ni li ken: ilo namako li kepeken toki mute lon tenpo sama tan pana e lipu ilo tawa ilo namako.

en: Script Name:
tok: nimi pi lipu ilo:

en: Optional. The name of the script file. If left empty, will default to the subfolder name.
tok: wile anu wile ala. ni li nimi tan lipu pi lipu ilo ni. ona li jo ala la, ni li tawa nimi pi poki lipu lili.

en: Plugin name is valid.
tok: nimi pi ilo namako li ken.

en: Script extension is valid.
tok: namako pi lipu ilo li ken.

en: Failed to check for updates. Error: %d.
tok: mi lukin ala e sin. pakala: %d.

en: Update available: %s.
tok: sin li lon: %s.

en: Offline mode, update checks disabled.
tok: nasin pi linluwi ala, mi alasa ala e sin.

en: Update checks disabled.
tok: mi alasa ala e sin.

en: An error has occurred. Click to try again.
tok: pakala li lon. o pilin tawa pali sin.

en: Click to open download page.
tok: o pilin tawa open e lipu pi kama jo.

en: Valid project found at path.
tok: mi lukin e pali ken lon nasin.

en: You cannot save a project at the selected path. Please create a subfolder or choose a new path.
tok: sina ken ala awen e pali lon nasin ni. o pali sin e poki lili anu lawa e nasin sin.

en: The project folder already exists and is empty.
tok: poki lipu pi pali ni li lon kin li jo ala.

en: The path specified doesn't exist.
tok: nasin ni li lon ala.

en: The project folder exists and is empty.
tok: poki lipu pi pali ni li lon li jo ala.

en: The selected path is not empty. Choosing an empty folder is highly recommended.
tok: nasin ni li jo e ijo. mi wile mute e ni: sina anu e poki lipu pi jo ala.

en: New Game Project
tok: pali musi sin

en: Warning: This folder is not empty
tok: toki suli: poki lipu ni li jo ala e ala

en: You are about to create a Godot project in a non-empty folder.
    The entire contents of this folder will be imported as project resources!
    
    Are you sure you wish to continue?
tok: kama la sina pali sin e pali pi ilo Koto lon poki lipu. ona poki li jo e ijo.
    la ilo Koto li lanpan e ijo ale pi poki ni; ona li kama poki sona pi pali ni!
    
    sina wile ala wile awen?

en: Couldn't create project.godot in project path.
tok: mi ken ala pali sin e project.godot lon nasin pi pali ni.

en: Couldn't create icon.svg in project path.
tok: mi ken ala pali sin e icon.svg lon nasin pi pali ni.

en: Couldn't load project at '%s' (error %d). It may be missing or corrupted.
tok: mi ken ala kama lon e pali lon '%s' (pakala nanpa %d). ken la ona li weka anu ante ike.

en: Couldn't save project at '%s' (error %d).
tok: mi ken ala awen e pali lon '%s' (pakala nanpa %d).

en: Rename Project
tok: o nimi sin e pali

en: Create New Project
tok: o pali sin e pali sin

en: Project Name:
tok: nimi pali:

en: Project Path:
tok: nasin pali:

en: Edit Now
tok: o ante lon ni

en: Error: Project is missing on the filesystem.
tok: pakala: pali li weka lon nasin lipu.

en: Scanning
tok: mi alasa lukin

en: Scanning for projects...
tok: mi alasa lukin e pali...

[ctx: Application]
en: Project Manager
tok: lawa pali

en: You don't have any projects yet.
tok: sina jo ala e pali.

en: Are you sure to run %d projects at once?
tok: sina wile ala wile kepeken pali %d lon tenpo sama?

en: Can't run project: Project has no main scene defined.
    Please edit the project and set the main scene in the Project Settings under the "Application" category.
tok: mi ken ala kepeken pali: pali li jo ala e ma pali lawa.
    o ante e pali o anu e ma pali lawa lon lawa toki pi pali ni lon kulupu "ilo".

en: Can't open project at '%s'.
    Project file doesn't exist or is inaccessible.
tok: mi ken ala open e pali lon '%s'.
    lipu pi pali ni li lon ala anu ken ala lukin.

en: Can't open project at '%s'.
    Failed to start the editor.
tok: sina ken ala open e lipu lon '%s'.
    mi open ala e ilo ante.

en: You requested to open %d projects in parallel. Do you confirm?
    Note that usual checks for engine version compatibility will be bypassed.
tok: sina wile open e pali %d lon tenpo sama. sina wile ala wile?
    toki suli: mi lukin ala e pona anu ike pi nanpa ilo.

en: The selected project "%s" does not specify its supported Godot version in its configuration file ("project.godot").
    
    Project path: %s
    
    If you proceed with opening it, it will be converted to Godot's current configuration file format.
    
    Warning: You won't be able to open the project with previous versions of the engine anymore.
tok: lipu ni "%s" li toki ala e nanpa pona ona pi ilo Koto lon lipu lawa ona ("project.godot").
    
    nasin pali: %s
    
    sina kama open e ona la, ona li ante tawa nasin pi lipu lawa pi tenpo ni pi ilo Koto.
    
    toki suli: ni la sina ken ala open e pali ni kepeken nanpa tawa pi ilo Koto.

en: The selected project "%s" was generated by Godot 3.x, and needs to be converted for Godot 4.x.
    
    Project path: %s
    
    You have three options:
    - Convert only the configuration file ("project.godot"). Use this to open the project without attempting to convert its scenes, resources and scripts.
    - Convert the entire project including its scenes, resources and scripts (recommended if you are upgrading).
    - Do nothing and go back.
    
    Warning: If you select a conversion option, you won't be able to open the project with previous versions of the engine anymore.
tok: lipu ni "%s" li pali sin tan ilo Koto nanpa 3.x, li wile ante tawa ilo Koto 4.x.
    
    nasin lipu: %s
    
    sina jo e anu tu wan:
    - o ante e lipu lawa taso ("project.godot"). ni li open e pali li ante ala e ma pali e poki sona e lipu ilo.
    - o ante e lipu e ma pali ona e poki sona ona e lipu ilo ona (sina sin e ilo Koto la ni li pona).
    - o ala o tawa open.
    
    toki suli: sina anu e ante la, sina ken ala open e pali ni kepeken nanpa ilo tawa.

en: Convert project.godot Only
tok: o ante e project.godot taso

en: The selected project "%s" was generated by an older engine version, and needs to be converted for this version.
    
    Project path: %s
    
    Do you want to convert it?
    
    Warning: You won't be able to open the project with previous versions of the engine anymore.
tok: lipu ni "%s" li pali sin tan nanpa ilo tawa, li wile ante tawa nanpa ni.
    
    nasin lipu: %s
    
    sina wile ala wile ante e ona?
    
    toki suli: ni la sina ken ala open e pali ni kepeken nanpa ilo tawa.

en: Convert project.godot
tok: o ante e project.godot

en: Can't open project "%s" at the following path:
    
    %s
    
    The project settings were created by a newer engine version, whose settings are not compatible with this version.
tok: mi ken ala open e pali "%s" lon nasin ni:
    
    %s
    
    lawa toki li pali sin tan nanpa ilo pi tenpo kama. lawa ona li ike tawa nanpa ni.

en: Warning: This project was last edited in Godot %s. Opening will change it to Godot %s.
tok: toki suli: ante nanpa pini pi pali ni li lon ilo Koto nanpa %s. sina open e ona la ona li ante tawa ilo Koto nanpa %s.

en: Warning: This project uses the following features not supported by this build of Godot:
    
    %s
tok: toki suli: pali ni li kepeken ijo ni. ona li ike tawa nanpa ni pi ilo Koto:
    
    %s

en: Open anyway? Project will be modified.
tok: sina wile ala wile open? ni la pali li ante.

en: Remove %d projects from the list?
tok: sina wile ala wile weka e pali %d tan kulupu ni?

en: Remove this project from the list?
tok: sina wile ala wile weka e pali ni tan kulupu ni?

en: Remove all missing projects from the list?
    The project folders' contents won't be modified.
tok: sina wile ala wile weka e pali weka tan kulupu ni?
    ijo pi poki lipu tan pali ni li ante ala.

en: It looks like Godot crashed when opening this project the last time. If you're having problems editing this project, you can try to open it in Recovery Mode.
tok: mi lukin e ni: tawa la pali ni li open la ilo Koto li pakala. sina ante e pali ni la sina jo e ike, la sina ken open e ona lon nasin alasa.

en: Recovery Mode is a special mode that may help to recover projects that crash the engine during initialization. This mode temporarily disables the following features:
tok: nasin alasa li nasin wan li ken pona e pali ni: pali li pakala lon open. tenpo awen ala la nasin ni li ala e ijo ni:

en: Editor plugins
tok: ilo namako pi ilo ante

en: GDExtension addons
tok: ilo namako GDExtension

en: Edit the project in Recovery Mode?
tok: sina wile ala wile ante e pali lon nasin alasa?

en: Couldn't load project at '%s'. It may be missing or corrupted.
tok: mi ken ala pali e pali lon '%s'. ken la ona li lon ala anu pakala.

en: About Godot
tok: sona pi ilo Koto

en: Projects
tok: pali

en: New Project
tok: o pali sin

en: Scan
tok: o alasa lukin

en: Scan Projects
tok: o alasa lukin lon pali

en: Loading, please wait...
tok: mi lukin sin, o awen...

en: Filter Projects
tok: o lawa len e pali

en: Edit Project
tok: o ante e pali

en: Edit in recovery mode
tok: o ante lon nasin alasa

en: Run Project
tok: o kepeken pali

en: Manage Tags
tok: o lawa e poki

en: Edit normally
tok: o ante lon meso

en: Edit in Recovery Mode
tok: o ante lon nasin alasa

en: Convert Full Project
tok: o ante e pali wan

en: This option will perform full project conversion, updating scenes, resources and scripts from Godot 3 to work in Godot 4.
    
    Note that this is a best-effort conversion, i.e. it makes upgrading the project easier, but it will not open out-of-the-box and will still require manual adjustments.
    
    IMPORTANT: Make sure to backup your project before converting, as this operation makes it impossible to open it in older versions of Godot.
tok: lawa ni li ante e lipu wan, e ma pali, e poki sona, e lipu ilo, tan ilo Koto nanpa 3 tawa ilo Koto nanpa 4.
    
    o sona: ante ni li pona e sin pali, taso ona li ante ala e wan. ken la sina ante e ona.
    
    toki pi suli mute: o jo e pali sama, la o ante. ni tan ante ni li ken ala e open pali lon nanpa tawa pi ilo Koto.

en: Manage Project Tags
tok: o lawa e poki pi pali ni

en: Restart Now
tok: o open sin lon tenpo ni

en: Quick Settings
tok: lawa toki pi tenpo lili

en: Settings changed! The project manager must be restarted for changes to take effect.
tok: lawa toki li ante! lawa pali li open sin la ante li lon.

en: Restart & Upgrade
tok: o open sin o sin

en: Re-saving scene:
tok: mi awen sin e ma pali:

en: Re-saving resource:
tok: mi awen sin e poki sona:

en: Play the project.
tok: o pali e pali.

en: Play the edited scene.
tok: o pali e ma pali ante.

en: Reload the played scene.
tok: o lukin sin e ma pali ni.

en: Recovery Mode is enabled. Disable it to run the project.
tok: nasin alasa li lon. o ala e ona tawa kepeken pali.

en: Recovery Mode
tok: nasin alasa

en: Godot opened the project in Recovery Mode, which is a special mode that can help recover projects that crash the engine upon initialization. The following features have been temporarily disabled:
tok: ilo Koto li open e pali lon nasin alasa. ilo li pakala la nasin ni li alasa e pali lon tenpo open. tenpo ni la ijo ni li ala:

en: Disable recovery mode and reload the project.
tok: o ala e nasin alasa o lukin sin e pali.

en: Recovery Mode is enabled. Click for more details.
tok: nasin alasa li lon. o pilin tawa sona namako.

en: Pause Running Project
tok: o pini e awen pi pali ni

en: Stop the currently running project.
tok: o pini e pali ni.

en: Stop Running Project
tok: o pini e pali ni

en: Run Scene in Regular Mode
tok: o kepeken ma pali lon nasin meso

en: Run Scene in XR Mode
tok: o kepeken ma pali lon nasin XR

en: Run Current Scene
tok: o kepeken ma pali ni

en: Run in Regular Mode
tok: o kepeken lon nasin meso

en: Run in XR Mode
tok: o kepeken lon nasin XR

en: Enable Movie Maker mode.
    The project will run at stable FPS and the visual and audio output will be recorded to a video file.
tok: o lon e nasin pi pali musi.
    pali li kepeken tawa FPS awen. pana lukin en pana kalama li sitelen lon lipu pi sitelen tawa.

en: Deploy to First Device in List
tok: o pana tawa ilo nanpa wan lon kulupu

en: Deploy to Second Device in List
tok: o pana tawa ilo nanpa tu lon kulupu

en: Deploy to Third Device in List
tok: o pana tawa ilo nanpa tu wan lon kulupu

en: Deploy to Fourth Device in List
tok: o pana tawa ilo nanpa tu tu lon kulupu

en: Game starting...
tok: musi li open...

en: Game running not embedded.
tok: musi li lon ala insa ilo pi ante musi.

en: Embedding is disabled.
tok: lon insa ilo ante li ala.

en: Alt+RMB: Show list of all nodes at position clicked.
tok: Alt+RMB: o ken lukin e kulupu pi ijo pali ale lon pilin sina.

en: Suspend
tok: o awen

en: Input
tok: pana tan sina

en: Allow game input.
tok: o ken e pana musi tan sina.

en: Reset 2D Camera
tok: o ante open e ilo lukin 2D

en: Reset 3D Camera
tok: o ante open e ilo lukin 3D

en: Manipulate In-Game
tok: o lawa lon musi

en: Manipulate From Editors
tok: o lawa tan ilo ante

en: Game Workspace
tok: ma pali pi musi ni

en: Clear All
tok: o weka e ale

en: Create Polygon
tok: o pali sin e ijo pi linja mute

en: Edit points.
    LMB: Move Point
    RMB: Erase Point
tok: o ante e lili.
    LMB: o tawa e lili
    RMB: o weka e lili

en: Edit Polygon
tok: o ante e ijo pi linja mute

en: Insert Point
tok: o pana e lili

en: Edit Polygon (Remove Point)
tok: o ante e ijo pi linja mute (o weka e lili)

en: Remove Polygon And Point
tok: o weka e ijo pi linja mute e lili

en: Convert to Parallax2D
tok: o ante tawa ijo pali Parallax2D

en: Convert to CPUParticles2D
tok: o ante tawa ijo pali CPUParticles2D

en: Convert to GPUParticles2D
tok: o ante tawa ijo pali CPUParticles2D

en: Remove Point from Curve
tok: o weka e lili tan linja

en: Move Point in Curve
tok: o tawa e lili lon linja

en: Add Point to Curve
tok: o pana e lili tawa linja

en: Split Curve
tok: o tu e linja

en: Close the Curve
tok: o pini e linja

en: Clear Curve Points
tok: o weka e lili linja

en: Create Curve in Path2D
tok: o pali sin e linja lon ijo pali Path2D

en: Select Points
tok: o anu e lili

en: Click: Add Point
tok: pilin: o pana e lili

en: Left Click: Split Segment (in curve)
tok: pilin soto: o tu e kipisi (lon linja)

en: Right Click: Delete Point
tok: pilin teje: o weka e lili

en: Add Point (in empty space)
tok: o pana e lili (lon ma pi jo ala)

en: Delete Point
tok: o weka e lili

en: Close Curve
tok: o pini e linja

en: Clear Points
tok: o weka e lili

en: Remove all curve points?
tok: sina wile ala wile weka e lili linja ale?

en: Create Curve
tok: o pali sin e linja

en: Invalid Polygon (need 3 different vertices)
tok: ijo pi linja mute li ken ala (ona li wile e lili ante 3)

en: Polygons
tok: ijo pi linja mute

en: %s: Rotate
tok: %s: o sike

en: Shift: Move All
tok: Shift: o tawa e ale

en: %s + Shift: Scale
tok: %s + Shift: o ante e suli

en: Move Polygon
tok: o tawa e ijo pi linja mute

en: Rotate Polygon
tok: o sike e ijo pi linja mute

en: Scale Polygon
tok: o suli e ijo pi linja mute

en: Grid Settings
tok: lawa toki leko

en: Grid
tok: kulupu leko

en: Show Grid
tok: o ken lukin e kulupu leko

en: Toggle Polygon Bottom Panel
tok: o ante tu e ma anpa ni: ijo pi linja mute

en: Skeleton2D
tok: ijo pali Skeleton2D

en: Create Polygon2D
tok: o pali sin e ijo Polygon2D

en: Polygon2D Preview
tok: lukin lili pi ijo Polygon2D

en: Convert to MeshInstance2D
tok: o ante tawa ijo pali MeshInstance2D

en: Convert to Polygon2D
tok: o ante tawa ijo pali Polygon2D

en: Settings:
tok: lawa toki:

en: Merge
tok: o wan

en: Alternative Tiles
tok: leko ante

en: Reset Polygons
tok: o ante open e ijo pi linja mute

en: Clear Polygons
tok: o weka e ijo pi linja mute

en: Rotate Polygons Right
tok: o sike teje e ijo pi linja mute

en: Rotate Polygons Left
tok: o sike soto e ijo pi linja mute

en: Edit Polygons
tok: o ante e ijo pi linja mute

en: Rotate Right
tok: o sike teje

en: Rotate Left
tok: o sike soto

en: Tile with Invalid Scene
tok: leko kepeken ma pali pi ken ala

en: Delete tiles
tok: o weka e leko

en: Change selection
tok: o ante e anu

en: Move tiles
tok: o tawa e leko

en: Paint tiles
tok: o sitelen e leko

en: Selection Tool
tok: ilo anu

en: Shift: Draw line.
tok: Shift: o sitelen e linja.

en: Shift: Draw rectangle.
tok: Shift: o sitelen e leko.

en: Paint Tool
tok: ilo sitelen

en: Line Tool
tok: ilo sitelen linja

en: Rect Tool
tok: ilo sitelen leko

en: Alternatively hold %s with other tools to pick tile.
tok: ante la o kepeken nena %s kepeken ilo ante tawa anu e leko.

en: Alternatively use RMB to erase tiles.
tok: ante la o kepeken nena RMB tawa weka e leko.

en: Erase
tok: o weka

en: Rotate Tile Left
tok: o sike soto e leko

en: Rotate Tile Right
tok: o sike teje e leko

en: Tiles
tok: leko

en: Paint terrain
tok: o sitelen e ma

en: Terrain Set %d (%s)
tok: kulupu ma nanpa %d (%s)

en: Terrains
tok: ma

en: No Layers
tok: selo ala

en: Extract TileMap layers as individual TileMapLayer nodes
tok: o open e selo mute TileMap tawa ijo pali mute TileMapLayer

en: Can't edit multiple layers at once.
tok: sina ken ala ante e lipu mute lon tenpo sama.

en: The edited layer is disabled or invisible
tok: selo ante li ala anu ken lukin ala

en: The edited TileMap or TileMapLayer node has no TileSet resource.
    Create or load a TileSet resource in the Tile Set property in the inspector.
tok: ijo pali ante TileMap anu ijo pali ante TileMapLayer li jo e poki sona TileSet ala.
    o pali sin anu kama lon e poki sona TileSet lon nasin ijo pi kulupu leko lon ma pi nasin ijo.

en: Select Next Tile Map Layer
tok: o anu e lipu kama pi lipu ma leko

en: Select Previous Tile Map Layer
tok: o anu e lipu tawa pi lipu ma leko

en: TileMap Layers
tok: lipu pi TileMap

en: Select previous layer
tok: o anu e lipu tawa

en: Select next layer
tok: o anu e lipu kama

en: Select all layers
tok: o anu e lipu ale

en: Select all TileMapLayers in scene
tok: o anu e ijo pali TileMapLayer ale lon ma pali

en: Highlight Selected TileMap Layer
tok: o walo e selo TileMap anu

en: Toggle grid visibility.
tok: o ante tu e sijelo lukin pi kulupu leko.

en: From Source
tok: tan open

en: From Coords
tok: tan lon

en: From Alternative
tok: tan ante

en: To Source
tok: tawa open

en: To Coords
tok: tawa lon

en: To Alternative
tok: tawa ante

en: Clear Invalid
tok: o weka e ken ala

en: Create tiles
tok: o pali sin e leko

en: Create a tile
tok: o pali sin e leko

en: Remove tiles
tok: o weka e leko

en: Move a tile
tok: o tawa e leko

en: Select tiles
tok: o anu e leko

en: Resize a tile
tok: o ante e suli leko

en: Remove tile
tok: o weka e leko

en: Eraser Tool
tok: ilo sitelen weka

en: Toggle TileMap Bottom Panel
tok: o ante tu e ma anpa TileMap

en: Toggle TileSet Bottom Panel
tok: o ante tu e ma anpa TileSet

en: Change Camera FOV
tok: o ante e ma lukin pi ilo lukin

en: Change Camera Size
tok: o ante e suli pi ilo lukin

en: Mesh is empty!
tok: selo li jo ala!

en: Mesh
tok: selo

en: Sibling
tok: ijo tan mama sama

en: Remove item %d?
tok: sina wile ala wile weka e ijo nanpa %d?

en: Update from existing scene?:
    %s
tok: sina wile ala wile sin tan ma pali lon?:
    %s

en: Add Item
tok: o pana e ijo

en: Remove Selected Item
tok: o weka e ijo ni

en: Update from Scene
tok: o sin tan ma pali

en: Mesh source is invalid (invalid path).
tok: tan selo li ken ala (nasin pi ken ala).

en: Mesh source is invalid (not a MeshInstance3D).
tok: tan selo li ken ala (li ijo pali MeshInstance3D ala).

en: Mesh source is invalid (contains no Mesh resource).
tok: tan selo li ken ala (li jo e poki sona sel ala).

en: No surface source specified.
tok: sina toki ala e tan selo.

en: Source Mesh:
tok: selo tan:

en: Mesh Up Axis:
tok: nasin sewi pi selo ni:

en: X-Axis
tok: nasin X

en: Y-Axis
tok: nasin Y

en: Z-Axis
tok: nasin Z

en: Orthogonal
tok: nasin lukin pi nanpa pona

en: Perspective
tok: nasin lukin pi lon pona

en: Top Orthogonal
tok: lukin sewi pi nanpa pona

en: Top Perspective
tok: lukin sewi pi lon pona

en: Bottom Orthogonal
tok: lukin anpa pi nanpa pona

en: Bottom Perspective
tok: lukin anpa pi lon pona

en: Left Orthogonal
tok: lukin soto pi nanpa pona

en: Left Perspective
tok: lukin soto pi lon pona

en: Right Orthogonal
tok: lukin teje pi nanpa pona

en: Right Perspective
tok: lukin teje pi lon pona

en: Front Orthogonal
tok: lukin sinpin pi nanpa pona

en: Front Perspective
tok: lukin sinpin pi lon pona

en: Rear Orthogonal
tok: lukin monsi pi nanpa pona

en: Rear Perspective
tok: lukin monsi pi lon pona

en: X-Axis Transform.
tok: ante pi nasin X.

en: Y-Axis Transform.
tok: ante pi nasin Y.

en: Z-Axis Transform.
tok: ante pi nasin Z.

en: CPU Time: %s ms
tok: tenpo CPU: ms %s

en: GPU Time: %s ms
tok: tenpo GPU: ms %s

en: Translating:
tok: tawa:

en: Instantiating:
tok: open:

en: Top View.
tok: lukin sewi.

en: Bottom View.
tok: lukin anpa.

en: Left View.
tok: lukin soto.

en: Right View.
tok: lukin teje.

en: Front View.
tok: lukin sinpin.

en: Rear View.
tok: lukin monsi.

en: Viewport Orbit Modifier 1
tok: ante sike Viewport nanpa 1

en: Viewport Orbit Modifier 2
tok: ante sike Viewport nanpa 2

en: Viewport Zoom Modifier 1
tok: ante Viewport pi suli lukin nanpa 1

en: Viewport Zoom Modifier 2
tok: ante Viewport pi suli lukin nanpa 2

en: (Available in all modes.)
tok: (ni li ken lon nasin ale.)

en: Scene contains
    DirectionalLight3D.
    Preview disabled.
tok: ma pali li jo e
    ijo pali DirectionalLight3D.
    mi ken ala e lukin lili.

en: Preview disabled.
tok: mi ken ala e lukin lili.

en: Scene contains
    WorldEnvironment.
    Preview disabled.
tok: ma pali li jo e
    ijo pali WorldEnvironment.
    mi ken ala e lukin lili.

en: Move Mode
tok: nasin tawa

en: Rotate Mode
tok: nasin sike

en: Scale Mode
tok: nasin pi ante suli

en: Ruler Mode
tok: nasin pi sona nanpa

en: Edit Sun and Environment settings.
tok: o ante e lawa toki suno e lawa toki ma.

en: Bottom View
tok: lukin anpa

en: Top View
tok: lukin sewi

en: Rear View
tok: lukin monsi

en: Front View
tok: lukin sinpin

en: Left View
tok: lukin soto

en: Right View
tok: lukin teje

en: Orbit View Down
tok: lukin sike anpa

en: Orbit View Left
tok: lukin sike soto

en: Orbit View Right
tok: lukin sike teje

en: Orbit View Up
tok: lukin sike sewi

en: Orbit View 180
tok: lukin sike 180

en: Switch Perspective/Orthogonal View
tok: o ante tu e lukin pi nanpa/lon pona

en: Decrease Field of View
tok: o lili e ma pi lukin sina

en: Increase Field of View
tok: o suli e ma pi lukin sina

en: Reset Field of View to Default
tok: o ante open e ma pi lukin sina tawa meso

en: Transform
tok: o ante

en: 1 Viewport
tok: ijo Viewport 1

en: 2 Viewports
tok: ijo Viewport 2

en: 2 Viewports (Alt)
tok: ijo Viewport 2 (ante)

en: 3 Viewports
tok: ijo Viewport 3

en: 3 Viewports (Alt)
tok: ijo Viewport 3 (ante)

en: 4 Viewports
tok: ijo Viewport 4

en: Settings...
tok: lawa toki...

en: Viewport Settings
tok: lawa toki pi ijo Viewport

en: Convert to CPUParticles3D
tok: o ante tawa ijo pali CPUParticles3D

en: Convert to GPUParticles3D
tok: o ante tawa ijo pali GPUParticles3D

en: Split Path
tok: o tu e nasin

en: Create Polygon3D
tok: o pali sin e ijo Polygon3D

en: Skeleton3D
tok: ijo pali Skeleton3D

en: Rotate %d CanvasItems
tok: o sike e ijo CanvasItem %d

en: Scale Node2D "%s" to (%s, %s)
tok: o suli e ijo Node2D "%s" tawa (%s, %s)

en: Scale %d CanvasItems
tok: o sule e ijo CanvasItem %d

en: Scale CanvasItem "%s" to (%s, %s)
tok: o suli e ijo CanvasItem "%s" tawa (%s, %s)

en: Move %d CanvasItems
tok: o tawa e ijo CanvasItem %d

en: Move CanvasItem "%s" to (%d, %d)
tok: o tawa e ijo CanvasItem "%s" tawa (%d,%d)

en: Move Node(s) Here
tok: o tawa e ijo pali tawa ni

en: Zoom to 3.125%
tok: o suli e lukin tawa 3.125%

en: Zoom to 6.25%
tok: o suli e lukin tawa 6.25%

en: Zoom to 12.5%
tok: o suli e lukin tawa 12.5%

en: Zoom to 25%
tok: o suli e lukin tawa 25%

en: Zoom to 50%
tok: o suli e lukin tawa 50%

en: Zoom to 100%
tok: o suli e lukin tawa 100%

en: Zoom to 200%
tok: o suli e lukin tawa 200%

en: Zoom to 400%
tok: o suli e lukin tawa 400%

en: Zoom to 800%
tok: o suli e lukin tawa 800%

en: Zoom to 1600%
tok: o suli e lukin tawa 1600%

en: Toggle Grid
tok: o ante tu e kulupu leko

en: Show Viewport
tok: o ken lukin e ijo Viewport

en: Transformation
tok: ante

en: Project theme
tok: poki sona pi ante sitelen pi pali ni

en: Editor theme
tok: poki sona pi ante sitelen pi ilo ante

en: Default theme
tok: poki sona meso pi ante sitelen

en: Adding %s...
tok: mi pana e ijo pali %s...

en: Adding %s and %s...
tok: mi pana e ijo pali %s e ijo pali %s...

en: Connect to Node:
tok: o kulupu tawa ijo pali:

en: Connect to Script:
tok: o kulupu tawa lipu ilo:

en: One Shot
tok: wan taso

en: Connect
tok: o kulupu

en: Connect '%s' to '%s'
tok: o kulupu e '%s' tawa '%s'

en: Disconnect '%s' from '%s'
tok: o kulupu ala e '%s' tan '%s'

en: Connect...
tok: o kulupu...

en: Disconnect
tok: o kulupu ala

en: Edit Connection: '%s'
tok: o ante e kulupu: '%s'

en: Copy Name
tok: o jasima e nimi

en: Edit...
tok: o ante...

en: Invalid group name. It cannot be empty.
tok: nimi kulupu li ken ala. ona li ken ala jo e ala.

en: A group with the name '%s' already exists.
tok: kulupu kepeken nimi '%s' li lon kin.

en: Delete group "%s"?
tok: sina wile ala wile weka e kulupu "%s"?

en: This node doesn't have a control parent.
tok: ijo pali ni li jo ala e mama Control.

en: This node is a child of a container.
tok: ijo pali poki li mama tawa ijo pali ni.

en: Expand
tok: o suli

en: Top Left
tok: soto sewi

en: Center Top
tok: sewi meso

en: Top Right
tok: teje sewi

en: Top Wide
tok: suli sewi

en: Center Left
tok: soto meso

en: Center Right
tok: teje meso

en: Bottom Left
tok: soto anpa

en: Center Bottom
tok: anpa meso

en: Bottom Right
tok: teje anpa

en: Bottom Wide
tok: suli anpa

en: Left Wide
tok: suli soto

en: Right Wide
tok: suli teje

en: 1 color | {num} colors
tok[0]: kule {num}

en: No colors found.
tok: mi lukin e kule ala.

en: 1 constant | {num} constants
tok[0]: nanpa awen {num}

en: No constants found.
tok: mi lukin e nanpa awen ala.

en: 1 font | {num} fonts
tok[0]: nasin sitelen {num}

en: No fonts found.
tok: mi lukin e nasin sitelen ala.

en: 1 font size | {num} font sizes
tok[0]: suli {num} pi nasin sitelen

en: No font sizes found.
tok: mi lukin e suli ala pi nasin sitelen.

en: 1 icon | {num} icons
tok[0]: sitelen lili {num}

en: No icons found.
tok: mi lukin e sitilen lili ala.

en: 1 stylebox | {num} styleboxes
tok[0]: ijo Stylebox {num}

en: No styleboxes found.
tok: mi lukin e ijo Stylebox ala.

en: {num} currently selected | {num} currently selected
tok[0]: ijo {num} li anu lon tenpo ni

en: Updating the editor
tok: mi sin e ilo ante

en: Finalizing
tok: mi kama pini

en: Filter Items
tok: o lawa len e ijo

en: Select all visible color items.
tok: o anu e ijo kule ale pi ken lukin.

en: Select all visible color items and their data.
tok: o anu e ijo kule ale pi ken lukin e sona ona.

en: Deselect all visible color items.
tok: o anu ala e ijo kule ale pi ken lukin.

en: Select all visible constant items.
tok: o anu e ijo ale pi nanpa awen pi ken lukin.

en: Select all visible constant items and their data.
tok: o anu e ijo ale pi nanpa awen pi ken lukin e sona ona.

en: Deselect all visible constant items.
tok: o anu ala e ijo ale pi nanpa awen pi ken lukin.

en: Select all visible font items.
tok: o anu e ijo ale pi nasin sitelen pi ken lukin.

en: Select all visible font items and their data.
tok: o anu e ijo ale pi nasin sitelen pi ken lukin e sona ona.

en: Deselect all visible font items.
tok: o anu ala e ijo ale pi nasin sitelen pi ken lukin.

en: Font sizes
tok: suli pi nasin sitelen

en: Select all visible font size items.
tok: o anu e ijo ale ni pi ken lukin: suli pi nasin sitelen.

en: Select all visible font size items and their data.
tok: o anu e ijo ale ni pi ken lukin e sona ona: suli pi nasin sitelen.

en: Deselect all visible font size items.
tok: o anu ala e ijo ale ni pi ken lukin: suli pi nasin sitelen.

en: Select all visible icon items.
tok: o anu e ijo ale pi sitelen lili pi ken lukin.

en: Select all visible icon items and their data.
tok: o anu e ijo ale pi sitelen lili pi ken lukin e sona ona.

en: Deselect all visible icon items.
tok: o anu ala e ijo ale pi sitelen lili pi ken lukin.

en: Select all visible stylebox items.
tok: o anu e ijo Stylebox ale pi ken lukin.

en: Select all visible stylebox items and their data.
tok: o anu e ijo Stylebox ale pi ken lukin e sona ona.

en: Deselect all visible stylebox items.
tok: o anu ala e ijo Stylebox ale pi ken lukin.

en: Select all Theme items.
tok: o anu e ijo ale ni: poki sona pi ante sitelen.

en: Select all Theme items with item data.
tok: o anu e ijo ale ni: ijo ni li kepeken sona ijo li poki sona pi ante sitelen.

en: Deselect all Theme items.
tok: o anu ala e ijo ale ni: poki sona pi ante sitelen.

en: Remove All Color Items
tok: o weka e ijo kule ale

en: Rename Item
tok: o nimi sin e ijo

en: Remove All Constant Items
tok: o weka e ijo ale pi nanpa awen

en: Remove All Font Items
tok: o weka e ijo ale pi nasin sitelen

en: Remove All Font Size Items
tok: o weka e ijo ale ni: suli pi nasin sitelen

en: Remove All Icon Items
tok: o weka e ijo ale pi sitelen lili

en: Remove All StyleBox Items
tok: o weka e ijo StyleBox ale

en: Remove Theme Item
tok: o weka e ijo ni: poki sona pi ante sitelen

en: Create Theme Item
tok: o pali sin e ijo ni: poki sona pi ante sitelen

en: Remove All Items From Theme
tok: o weka e ijo ale tan poki sona pi ante sitelen

en: Rename Color Item
tok: o nimi sin e ijo Kule

en: Rename Constant Item
tok: o nimi sin e ijo pi nanpa awen

en: Rename Font Item
tok: o nimi sin e ijo pi nasin sitelen

en: Rename Font Size Item
tok: o nimi sin e ijo ni: suli pi nasin sitelen

en: Rename Icon Item
tok: o nimi sin e ijo pi sitelen lili

en: Rename Stylebox Item
tok: o nimi sin e ijo Stylebox

en: Rename Theme Item
tok: o nimi sin e ijo ni: poki sona pi ante sitelen

en: Invalid file, not a Theme resource.
tok: lipu li ken ala tan ni: lipu li poki sona ala pi ante sitelen.

en: Invalid file, same as the edited Theme resource.
tok: lipu li ken ala tan ni: lipu li sama poki sona ante pi ante sitelen.

en: Manage Theme Items
tok: o lawa e ijo ni: poki sona pi ante sitelen

en: Edit Items
tok: o ante e ijo

en: Add Item:
tok: o pana e ijo:

en: Add StyleBox Item
tok: o pana e ijo StyleBox

en: Remove Items:
tok: o weka e ijo:

en: Remove All Items
tok: o weka e ijo ale

en: Add Theme Item
tok: o pana e ijo pi poki sona

en: Old Name:
tok: nimi majuna:

en: Default Theme
tok: poki sona meso pi ante sitelen

en: Editor Theme
tok: poki sona pi ante sitelen pi ilo ante

en: Theme Resource
tok: poki sona pi ante sitelen

en: Another Theme
tok: poki sona ante pi ante sitelen

en: Set Color Item in Theme
tok: o ante e ijo kule lon poki sona

en: Set Constant Item in Theme
tok: o ante e ijo pi nanpa awen lon poki sona

en: Set Font Size Item in Theme
tok: o ante e ijo ni lon poki sona: suli pi nasin sitelen

en: Set Font Item in Theme
tok: o ante e ijo pi nasin sitelen lon poki sona

en: Set Icon Item in Theme
tok: o ante e ijo pi sitelen lili lon poki sona

en: Set Stylebox Item in Theme
tok: o ante e ijo Stylebox lon poki sona

en: Theme:
tok: poki sona pi ante sitelen:

en: Manage Items...
tok: o lawa e ijo...

en: Theme
tok: poki sona pi ante sitelen

en: Toggle Theme Bottom Panel
tok: o ante tu e ma anpa ni: poki sona pi ante sitelen

en: Toggle Button
tok: o ante tu e nena

en: Node name.
tok: nimi pi ijo pali.

en: Node's parent name, if available.
tok: nimi li lon la, ni li nimi tan mama pi ijo pali.

en: Current scene name.
tok: nimi pi ma pali ni.

en: Root node name.
tok: nimi pi ijo pali open.

en: PascalCase to snake_case
tok: NasinPaka tawa nasin_anpa

en: snake_case to PascalCase
tok: nasin_anpa tawa NasinPaka

en: At character %s
tok: lon sitelen %s

en: Select new parent:
tok: o anu e mama sin:

en: Reparent
tok: o mama sin

en: ERROR: Couldn't load resource!
tok: pakala: mi ken ala kama lon e poki sona!

en: Rename Resource
tok: o nimi sin e poki sona

en: Delete Resource
tok: o weka e poki sona

en: Load Resource
tok: o kama lon e poki sona

en: Scene name is empty.
tok: nimi pi ma pali li jo ala.

en: File name invalid.
tok: nimi lipu li ken ala.

en: File already exists.
tok: lipu li lon kin.

en: Invalid root node name.
tok: nimi pi ijo pali li ken ala.

en: Scene Name:
tok: nimi pi ma pali:

en: Root Name:
tok: open nimi:

en: Scene name is valid.
tok: nimi pi ma pali li ken.

en: Root node valid.
tok: ijo pali open li ken.

en: Create New Scene
tok: o pali sin e ma pali sin

en: Toggle Visible
tok: o ante tu e ken lukin

en: Ungroup Children
tok: o kulupu ala e kili

en: Click to disable this.
tok: o pilin tawa ala e ni.

en: Node has one connection. | Node has {num} connections.
tok[0]: ijo pali li jo e olin {num}.

en: Node is in this group: | Node is in the following groups:
tok[0]: ijo pali li lon kulupu ni:

en: Click to show groups dock.
tok: o pilin tawa ken lukin e ma kulupu.

en: This script can run in the editor.
    It is currently disabled due to recovery mode.
tok: ilo pi ante musi li ken kepeken lipu ilo ni.
    tenpo ni la ona li lon ala tan nasin alasa.

en: This script is currently running in the editor.
tok: tenpo ni la ilo pi ante musi li kepeken lipu ilo ni.

en: Open Script:
tok: o open e lipu ilo:

en: Children are not selectable.
    Click to make them selectable.
tok: sina ken ala pilin e kili.
    o pilin tawa ken pilin e ona.

en: "%s" is not a known filter.
tok: "%s" li lawa len pi sona mi ala.

en: A node with the unique name %s already exists in this scene.
tok: ijo pali kepeken nimi wan %s li lon ma pali ni kin.

en: Rename Node
tok: o nimi sin e ijo pali

en: Rename Nodes
tok: o nimi sin e ijo pali

en: Select a Node
tok: o anu e ma pali

en: Show All
tok: o ken lukin e ale

en: Unable to load images
tok: mi ken ala kama lon e sitelen

en: Move Frame
tok: o tawa e sitelen

en: Delete Animation?
tok: sina wile ala wile weka e sitelen tawa?

en: (empty)
tok: (jo ala)

en: Animations:
tok: sitelen tawa:

en: Delete Animation
tok: o weka e sitelen tawa

en: Animation Speed
tok: nanpa tawa pi sitelen tawa

en: Filter Animations
tok: o lawa len e sitelen tawa

en: This resource does not have any animations.
tok: poki sona ni li jo ala e sitelen tawa.

en: Animation Frames:
tok: sitelen pi sitelen tawa:

en: Delete Frame
tok: o weka e sitelen

en: Add frame from file
tok: o pana e sitelen tan lipu

en: Add frames from sprite sheet
tok: o pana e sitelen tan lipu sitelen

en: Copy Frame(s)
tok: o jasima e sitelen

en: Insert Empty (Before Selected)
tok: o pana e jo ala (lon monsi ni)

en: Insert Empty (After Selected)
tok: o pana e jo ala (lon sinpin ni)

en: Move Frame Left
tok: o tawa e sitelen tawa soto

en: Move Frame Right
tok: o tawa e sitelen tawa teje

en: Select Frames
tok: o anu e sitelen

en: By Row
tok: tan supa

en: Left to Right, Top to Bottom
tok: tan soto tawa teje, tan sewi tawa anpa

en: Left to Right, Bottom to Top
tok: tan soto tawa teje, tan anpa tawa sewi

en: Right to Left, Top to Bottom
tok: tan teje tawa soto, tan sewi tawa anpa

en: Right to Left, Bottom to Top
tok: tan teje tawa soto, tan anpa tawa sewi

en: By Column
tok: tan sinpin

en: Top to Bottom, Left to Right
tok: tan sewi tawa anpa, tan soto tawa teje

en: Top to Bottom, Right to Left
tok: tan sewi tawa anpa, tan teje tawa soto

en: Bottom to Top, Left to Right
tok: tan anpa tawa sewi, tan soto tawa teje

en: Bottom to Top, Right to Left
tok: tan anpa tawa sewi, tan teje tawa soto

en: Select None
tok: o anu e ala

en: Toggle Settings Panel
tok: o ante tu e ma pi lawa toki

en: Horizontal
tok: poka supa

en: Vertical
tok: poka sinpin

en: Create Frames from Sprite Sheet
tok: o pali sin e sitelen tan lipu sitelen

en: Toggle SpriteFrames Bottom Panel
tok: o ante tu e ma anpa SpriteFrames

en: Find in Files
tok: o alasa lon lipu

en: Find:
tok: o alasa:

en: Folder:
tok: poki:

en: Filters:
tok: lawa len:

en: Find...
tok: o alasa...

en: Searching...
tok: mi alasa...

en: Path is empty.
tok: nasin li jo ala.

en: Filename is empty.
tok: nimi lipu li jo ala.

en: Filename is invalid.
tok: nimi lipu li ken ala.

en: Name begins with a dot.
tok: open nimi li sike lili.

en: File does not exist.
tok: lipu li lon ala.

en: Invalid extension.
tok: namako li ken ala.

en: Error - Could not create script in filesystem.
tok: pakala - mi ken ala pali sin e lipu ilo lon nasin lipu.

en: Error loading script from %s
tok: pakala li lon kama lon e lipu ilo tan %s

en: Open Script / Choose Location
tok: o open e lipu ilo / o anu e ma

en: Open Script
tok: o open e lipu ilo

en: Invalid path.
tok: nasin li ken ala.

en: Using existing script file.
tok: mi kepeken lipu lon pi lipu ilo.

en: Will load an existing script file.
tok: kama la mi kama lon e lipu lon pi lipu ilo.

en: Script file already exists.
tok: lipu pi lipu ilo li lon kin.

en: Script path/name is valid.
tok: nasin/nimi pi lipu ilo li ken.

en: Will create a new script file.
tok: kama la mi pali sin e lipu pi lipu ilo.

en: Parent Name
tok: nimi mama

en: Can't open '%s'. The file could have been moved or deleted.
tok: mi ken ala open e '%s'. ken la ijo li tawa anu weka e lipu ni.

en: Close and save changes?
tok: sina wile ala wile e ni: o pini o awen e ante?

en: Error saving file!
tok: mi awen e lipu la pakala li lon!

en: New Text File...
tok: lipu toki sin...

en: Could not load file at:
tok: mi ken ala kama lon e lipu lon:

en: Save File As...
tok: o awen e lipu sama...

en: Can't obtain the script for reloading.
tok: mi ken ala kama jo e lipu tawa kama lon sin.

en: Reload only takes effect on tool scripts.
tok: kama lon sin li ante e lipu ilo @tool taso.

en: Cannot run the edited file because it's not a script.
tok: mi ken ala kepeken lipu ni tan lipu li lipu ilo ala.

en: Open '%s' in Godot online documentation.
tok: o open '%s' lon lipu toki pi ilo Koto lon linja.

en: Open in Online Docs
tok: o open e ni lon lipu toki lon linja

en: Online Docs
tok: lipu toki lon linja

en: Open Godot online documentation.
tok: o open e lipu toki pi ilo Koto lon linja.

en: Unsaved file.
tok: lipu li awen ala.

en: Find Next
tok: o alasa e kama

en: Find Previous
tok: o alasa e tawa

en: Filter Scripts
tok: o lawa len e lipu ilo

en: Sort
tok: o lawa nanpa

en: Next Script
tok: lipu ilo kama

en: Previous Script
tok: lipu ilo tawa

en: Open...
tok: o open...

en: Save All
tok: o awen e ale

en: Copy Script Path
tok: o jasima e nasin pi lipu ilo

en: Copy Script UID
tok: o jasima e nimi UID pi lipu ilo

en: History Previous
tok: kama pi tenpo pini

en: History Next
tok: tawa pi tenpo pini

en: Reload Theme
tok: o kama lon e poki sona pi ante sitelen

en: Close All
tok: o weka e ale

en: Close Docs
tok: o weka e lipu toki

en: Discard
tok: o weka

en: Toggle Search Results Bottom Panel
tok: o ante tu e ma anpa pi kili alasa

en: Script Editor
tok: ilo ante pi lipu ilo

en: Reopen Closed Script
tok: o open sin e lipu ilo pini

en: Clear Recent Scripts
tok: o weka e lipu ilo pi tenpo poka

en: Line %d (%s):
tok: linja %d (%s):

en: Line %d:
tok: linja %d:

en: The resource does not have a valid path because it has not been saved.
    Please save the scene or resource that contains this resource and try again.
tok: poki sona li jo ala e nasin ken tan ona li awen ala.
    o awen e ma pali pi poki sona ni anu poki sona pi poki sona ni o alasa sin.

en: Go To
tok: o tawa

en: Delete Line
tok: o weka e linja

en: Toggle Comment
tok: o ante tu e toki

en: Create Code Region
tok: o pali sin e ma pi toki ilo

en: Duplicate Selection
tok: o pali tu e ni

en: Duplicate Lines
tok: o pali tu e linja

en: Go to Line...
tok: o tawa linja...

en: Invalid action name. It cannot be empty nor contain '/', ':', '=', '\' or '"'
tok: nimi pali li ken ala. nimi li ken ala jo e ala e '/', ':', '=', '\', anu '"'

en: Invalid name.
tok: nimi li ken ala.

en: %s is an invalid path. File does not exist.
tok: %s li nasin pi ken ala. lipu li lon ala.

en: %s is an invalid path. Not in resource path (res://).
tok: %s li nasin pi ken ala li lon ala nasin pi poki sona (res://).

en: Node Name:
tok: nimi pi ijo pali:

en: Global Variable
tok: nanpa ante pi ma ale

en: File saving failed.
tok: mi awen e lipu la mi pakala.

en: Please Confirm:
tok: o toki e lon:

en: 3D Editor
tok: ilo ante 3D

en: Node Dock
tok: ma pi ijo pali

en: FileSystem Dock
tok: ma pi nasin lipu

en: History Dock
tok: ma pi tenpo pini

en: Game View
tok: lukin musi

en: Allows to view and edit 3D scenes.
tok: ni li ken e lukin pi ma pali 3D e ante pi ma pali 3D.

en: (none)
tok: (ala)

en: Remove currently selected profile, '%s'? Cannot be undone.
tok: sina wile ala wile weka e ilo sona ni, '%s'. ni li lon tenpo ale.

en: Profile must be a valid filename and must not contain '.'
tok: nimi lipu pi ilo sona li wile ken li wile jo ala e sitelen '.'

en: Profile with this name already exists.
tok: ilo sona kepeken nimi ni li lon kin.

en: (Editor Disabled, Properties Disabled)
tok: (ilo ante li ala, nasin ijo li ala)

en: (Properties Disabled)
tok: (nasin ijo li ala)

en: (Editor Disabled)
tok: (ilo ante li ala)

en: Reset to Default
tok: o ante open tawa meso

en: Primary
tok: lawa

en: Editor Settings
tok: lawa toki pi ilo ante

en: Filter Settings
tok: o lawa len e lawa toki

en: Advanced Settings
tok: lawa toki namako

en: The editor must be restarted for changes to take effect.
tok: sina open sin e ilo ante la ante li lon.

en: Left Stick Left, Joystick 0 Left
tok: soto pi palisa soto, soto pi palisa musi nanpa 0

en: Left Stick Right, Joystick 0 Right
tok: teje pi palisa soto, teje pi palisa musi nanpa 0

en: Left Stick Up, Joystick 0 Up
tok: sewi pi palisa soto, sewi pi palisa musi nanpa 0

en: Left Stick Down, Joystick 0 Down
tok: anpa pi palisa soto, anpa pi palisa musi nanpa 0

en: Right Stick Left, Joystick 1 Left
tok: soto pi palisa teje, soto pi palisa musi nanpa 1

en: Right Stick Right, Joystick 1 Right
tok: teje pi palisa teje, teje pi palisa musi nanpa 1

en: Right Stick Up, Joystick 1 Up
tok: sewi pi palisa teje, sewi pi palisa musi nanpa 1

en: Right Stick Down, Joystick 1 Down
tok: anpa pi palisa teje, anpa pi palisa musi nanpa 1

en: Joystick 2 Left
tok: soto pi palisa musi nanpa 2

en: Left Trigger, Sony L2, Xbox LT, Joystick 2 Right
tok: nena suli soto, nena L2 pi ilo Soni, nena LT pi ilo Ekipoki, soto pi palisa musi nanpa 2

en: Joystick 2 Up
tok: sewi pi palisa musi nanpa 2

en: Right Trigger, Sony R2, Xbox RT, Joystick 2 Down
tok: nena suli teje, nena R2 pi ilo Soni, nena RT pi ilo Ekipoki, anpa pi palisa musi nanpa 2

en: Joystick 3 Left
tok: soto pi palisa musi nanpa 3

en: Joystick 3 Right
tok: teje pi palisa musi nanpa 3

en: Joystick 3 Up
tok: sewi pi palisa musi nanpa 3

en: Joystick 3 Down
tok: anpa pi palisa musi nanpa 3

en: Joystick 4 Left
tok: soto pi palisa musi nanpa 4

en: Joystick 4 Right
tok: teje pi palisa musi nanpa 4

en: Joystick 4 Up
tok: sewi pi palisa musi nanpa 4

en: Joystick 4 Down
tok: anpa pi palisa musi nanpa 4

en: or
tok: anu

en: Unicode
tok: nasin Juniko

en: Joypad Axis %d %s (%s)
tok: nasin nanpa %d %s pi nena musi (%s)

en: Listening for Input
tok: mi alasa kute e pana tan sina

en: Keyboard Keys
tok: nena pi supa nena

en: Mouse Buttons
tok: nena pi ilo luka

en: Joypad Buttons
tok: nena pi nena musi

en: Joypad Axes
tok: nasin pi nena musi

en: Keycode (Latin Equivalent)
tok: nimi nena (sama pi sitelen Lasina)

en: Physical Keycode (Position on US QWERTY Keyboard)
tok: nimi nena lon (lon supa nena QWERTY pi ma Mewika)

en: Delete Item
tok: o weka e ijo

en: Project Settings (project.godot)
tok: lawa toki pi pali ni (project.godot)

en: Localization
tok: ante toki pi ma poka

en: Globals
tok: ijo lon ale

en: Plugins
tok: ilo namako

en: Error - Could not create shader in filesystem.
tok: pakala - mi ken ala pali sin e ilo sitelen lon nasin lipu.

en: Error loading shader from %s
tok: kama lon e ilo sitelen tan %s la pakala li lon

en: Open Shader / Choose Location
tok: o open e ilo sitelen / o anu e ma

en: Shader file already exists.
tok: lipu pi ilo sitelen li lon kin.

en: Shader path/name is valid.
tok: nasin/nimi pi ilo sitelen li ken.

en: Mode:
tok: nasin:

en: Create Shader
tok: o pali sin e ilo sitelen

en: Load Shader File...
tok: o kama lon e lipu pi ilo sitelen...

en: Save File
tok: o awen e lipu

en: Open File in Inspector
tok: o open e lipu lon ma pi nasin ijo

en: Close File
tok: o pini e lipu

en: Shader Editor
tok: ilo ante sitelen

en: Toggle Shader Editor Bottom Panel
tok: o ante tu e ma anpa pi ilo ante sitelen

en: Toggle ShaderFile Bottom Panel
tok: o ante tu e ma anpa ShaderFile

en: Resave
tok: o awen sin e ni

en: Set Parameter Name
tok: o ante e nimi pana

en: Add Node to Visual Shader
tok: o pana e ijo pali tawa ilo sitelen lukin

en: Move VisualShader Node(s)
tok: o tawa e ijo pali VisualShader

en: Insert node
tok: o pana e ijo pali

en: Delete VisualShader Node
tok: o weka e ijo pali VisualShader

en: Delete VisualShader Node(s)
tok: o weka e ijo pali VisualShader

en: Duplicate VisualShader Node(s)
tok: o pali tu e ijo pali VisualShader

en: Set Constant: %s
tok: o ante e nanpa awen: %s

en: Sky
tok: sewi

en: Add Node
tok: o pana e ijo pali

en: Insert New Node
tok: o pana e ijo pali sin lon ni

en: Create Shader Node
tok: o pali sin e ijo pali pi ilo sitelen

en: Equal (==)
tok: sama (==)

en: Greater Than (>)
tok: suli tawa (>)

en: Greater Than or Equal (>=)
tok: suli tawa anu sama (>=)

en: Less Than (<)
tok: lili tawa (<)

en: Less Than or Equal (<=)
tok: lili tawa anu sama (<=)

en: Not Equal (!=)
tok: sama ala (!=)

en: Boolean constant.
tok: nanpa awen pi nasin tu.

en: Boolean parameter.
tok: nanpa pana pi nasin tu.

en: Translated to '%s' in Godot Shading Language.
tok: o ante toki tawa '%s' lon toki sitelen pi ilo Koto (GSL).

en: Returns the greater of two values.
tok: ni li pana e suli lon nanpa tu.

en: Returns the lesser of two values.
tok: ni li pana e lili lon nanpa tu.

en: SmoothStep function( scalar(edge0), scalar(edge1), scalar(x) ).
    
    Returns 0.0 if 'x' is smaller than 'edge0' and 1.0 if x is larger than 'edge1'. Otherwise the return value is interpolated between 0.0 and 1.0 using Hermite polynomials.
tok: SmoothStep function( scalar(edge0), scalar(edge1), scalar(x) ).
    
    'x' li lili tawa 'edge0' la ni li pana e 0.0. 'x' li suli tawa 'edge1' la ni li pana e 1.0. ante la nanpa pana li tawa kepeken nasin pi Polynomial Hermite tan 0.0 tawa 1.0.

en: Step function( scalar(edge), scalar(x) ).
    
    Returns 0.0 if 'x' is smaller than 'edge' and otherwise 1.0.
tok: Step function( scalar(edge), scalar(x) ).
    
    'x' li lili tawa 'edge' la ni li pana e 0.0. ante la ni li pana e 1.0.

en: Sums two transforms.
tok: ni li wan e ante tu.

en: Divides two transforms.
tok: ni li tu e ante tu.

en: Multiplies two transforms.
tok: ni li mute e ante tu.

en: SmoothStep function( vector(edge0), vector(edge1), vector(x) ).
    
    Returns 0.0 if 'x' is smaller than 'edge0' and 1.0 if 'x' is larger than 'edge1'. Otherwise the return value is interpolated between 0.0 and 1.0 using Hermite polynomials.
tok: SmoothStep function( vector(edge0), vector(edge1), vector(x) ).
    
    'x' li lili tawa 'edge0' la ni li pana e 0.0. 'x' li suli tawa 'edge1' la ni li pana e 1.0. ante la nanpa pana li tawa kepeken nasin pi Polynomial Hermite tan 0.0 tawa 1.0.

en: SmoothStep function( scalar(edge0), scalar(edge1), vector(x) ).
    
    Returns 0.0 if 'x' is smaller than 'edge0' and 1.0 if 'x' is larger than 'edge1'. Otherwise the return value is interpolated between 0.0 and 1.0 using Hermite polynomials.
tok: SmoothStep function( scalar(edge0), scalar(edge1), vector(x) ).
    
    'x' li lili tawa 'edge0' la ni li pana e 0.0. 'x' li suli tawa 'edge1' la ni li pana e 1.0. ante la nanpa pana li tawa kepeken nasin pi Polynomial Hermite tan 0.0 tawa 1.0.

en: Step function( vector(edge), vector(x) ).
    
    Returns 0.0 if 'x' is smaller than 'edge' and otherwise 1.0.
tok: Step function( vector(edge), vector(x) ).
    
    'x' li lili tawa 'edge' la ni li pana e 0.0. ante la ni li pana e 1.0.

en: Step function( scalar(edge), vector(x) ).
    
    Returns 0.0 if 'x' is smaller than 'edge' and otherwise 1.0.
tok: Step function( scalar(edge), vector(x) ).
    
    'x' li lili tawa 'edge' la ni li pana e 0.0. ante la ni li pana e 1.0.

en: Edit Visual Property: %s
tok: o ante e nasin ijo lukin: %s

[ctx: Locale]
en: Script:
tok: sitelen:

[ctx: Locale]
en: Script
tok: sitelen

en: Country
tok: ma

en: Add %d Translation | Add %d Translations
tok[0]: o pana e ante toki %d

en: Add %d file for POT generation | Add %d files for POT generation
tok[0]: o pana e lipu %d tawa pali sin POT

en: Remove file from POT generation
tok: o weka e lipu tan pali sin POT

en: Removed
tok: ni li weka

en: %s cannot be found.
tok: mi ken ala lukin e %s.

en: Translations
tok: ante toki

en: Translations:
tok: ante toki:

en: Resources:
tok: poki sona:

en: POT Generation
tok: pali sin POT

en: Generate POT
tok: o pali sin e lipu POT

en: Open in editor
tok: o open lon ilo ante

en: Discard changes
tok: o weka e ante

en: Date:
tok: tenpo:

en: Local Settings
tok: lawa toki pi ma ni

en: Permanentally delete my changes
tok: o weka e ante mi lon tenpo ale

en: Renamed
tok: ni li jo e nimi sin

en: Deleted
tok: ni li weka

en: Change CSG Box Size
tok: o ante e suli pi leko CSG

en: Previous Floor
tok: anpa kama

en: Next Floor
tok: anpa tawa

en: Edit X Axis
tok: o ante e nasin X

en: Edit Y Axis
tok: o ante e nasin Y

en: Edit Z Axis
tok: o ante e nasin Z

en: Clear Rotation
tok: o weka e tawa sike

en: GridMap Settings
tok: lawa toki GridMap

en: Change Grid Floor:
    Previous Plane (%s)
    Next Plane (%s)
tok: o ante e anpa noka leko:
    selo nanpa tawa (%s)
    selo nanpa kama (%s)

en: Give a MeshLibrary resource to this GridMap to use its meshes.
tok: o pana e poki sona MeshLibrary tawa ijo pali GridMap tawa kepeken selo ona.

en: GridMap
tok: ijo pali Gridmap

en: Toggle GridMap Bottom Panel
tok: o ante tu e ma anpa GridMap

[ctx: Transition Time Position]
en: Same
tok: sama

[ctx: Transition Time Position]
en: Start
tok: open

[ctx: Transition Time Position]
en: Prev
tok: tawa

en: From / To
tok: tan / tawa

en: Same Position
tok: lon sama

en: Add from path
tok: o pana tan nasin

en: Property/path must not be empty.
tok: nasin ijo / nasin li ken ala jo ala.

en: Invalid property path: '%s'
tok: nasin pi nasin ijo li ken ala: '%s'

en: Delete Property?
tok: sina wile ala wile weka e nasin ijo?

en: Remove Property
tok: o weka e nasin ijo

[ctx: Replication Mode]
en: Never
tok: lon ala

[ctx: Replication Mode]
en: Always
tok: lon ale

[ctx: Replication Mode]
en: On Change
tok: lon ante

en: Error loading %s: %s.
tok: kama lon e %s la pakala li lon: %s.

en: Error saving file %s: %s
tok: kama awen e lipu %s la pakala li lon: %s

en: Uninstalling...
tok: mi kama jo ala...

en: output: 
    %s
tok: pana: 
    %s

en: Moving output
tok: mi tawa e pana

en: Could not open file "%s".
tok: mi ken ala open e lipu "%s".

en: Stop and uninstall
tok: o pini o kama jo ala

en: Running...
tok: mi kepeken...

en: Exporting project...
tok: mi pana e pali...

en: Starting project...
tok: mi open e pali...

en: Microphone access is enabled, but usage description is not specified.
tok: ken kepeken pi ilo kalama li lon, taso toki kepeken li toki ala.

en: Camera access is enabled, but usage description is not specified.
tok: ken kepeken pi ilo lukin sitelen li lon, taso toki kepeken li toki ala.

en: Location information access is enabled, but usage description is not specified.
tok: ken kepeken pi sona ma li lon, taso toki kepeken li toki ala.

en: Address book access is enabled, but usage description is not specified.
tok: ken kepeken pi lipu ma li lon, taso toki kepeken li toki ala.

en: Calendar access is enabled, but usage description is not specified.
tok: ken kepeken pi ilo tenpo li lon, taso toki kepeken li toki ala.

en: Photo library access is enabled, but usage description is not specified.
tok: ken kepeken pi kulupu sitelen li lon, taso toki kepeken li toki ala.

en: Could not open "%s".
tok: mi ken ala open e "%s".

en: Icon size "%d" is missing.
tok: suli "%d" pi sitelen lili li weka.

en: Invalid icon path.
tok: nasin pi sitelen lili li ken ala.

en: Invalid file version.
tok: nanpa lipu li ken ala.

en: Invalid icon file "%s".
tok: lipu "%s" pi sitelen lili li ken ala.

en: Failed to remove temporary file "%s".
tok: mi weka ala e lipu "%s" pi tenpo ale ala.

en: Node A and Node B must be PhysicsBody2Ds
tok: ijo pali A en ijo pali B li wile PhysicsBody2D

en: Node A must be a PhysicsBody2D
tok: ijo pali A li wile PhysicsBody2D

en: Node B must be a PhysicsBody2D
tok: ijo pali B li wile PhysicsBody2D

en: Node A and Node B must be different PhysicsBody2Ds
tok: ijo pali A en ijo pali B li wile ijo pali ante PhysicsBody2D

en: A PhysicalBone2D only works with a Skeleton2D or another PhysicalBone2D as a parent node!
tok: ijo pali PhysicalBode2D li pona kepeken mama Skeleton2D anu mama PhysicalBone2D ante taso!

en: The TileMap node is deprecated as it is superseded by the use of multiple TileMapLayer nodes.
    To convert a TileMap to a set of TileMapLayer nodes, open the TileMap bottom panel with this node selected, click the toolbox icon in the top-right corner and choose "Extract TileMap layers as individual TileMapLayer nodes".
tok: ijo pali TileMap li ike tan ijo pali TileMapLayer mute li pona.
    sina wile ante e ijo pali TileMap tawa kulupu pi ijo pali TileMapLayer la, o anu e ijo pali ni la o open e ma anpa TileMap, la o pilin e sitelen pi poki ilo lon ma sewi teje, la o anu e "o open e selo mute TileMap tawa ijo pali mute TileMapLayer".

en: Node A and Node B must be PhysicsBody3Ds
tok: ijo pali A en ijo pali B li wile PhysicsBody3D

en: Node A must be a PhysicsBody3D
tok: ijo pali A li wile PhysicsBody3D

en: Node B must be a PhysicsBody3D
tok: ijo pali B li wile PhysicsBody3D

en: There is no child Skeleton3D!
tok: kili Skeleton3D li lon ala!

en: Parent node should be a SpringBoneSimulator3D node.
tok: ijo pali mama li wile ijo pali SpringBoneSimulator3D.

en: The GeometryInstance3D visibility range's End distance is set to a non-zero value, but is lower than the Begin distance.
    This means the GeometryInstance3D will never be visible.
    To resolve this, set the End distance to 0 or to a value greater than the Begin distance.
tok: ijo pali GeometryInstance3D la ma pi ken lukin ona la nanpa pini ona li ala ala, taso li lili tawa nanpa open ona.
    tan ni la, tenpo ala la ijo pali GeometryInstance3D li ken lukin.
    sina wile pona e ni la, o ante e nanpa pini ona tawa ala anu nanpa suli tawa nanpa open ona.

en: Animation not found: '%s'
tok: mi lukin ala e sitelen tawa ni: '%s'

en: Nothing connected to input '%s' of node '%s'.
tok: ala li olin e pana '%s' pi ijo pali '%s'.

en: Please be aware that GraphEdit and GraphNode will undergo extensive refactoring in a future 4.x version involving compatibility-breaking API changes.
tok: o sona e ni: nanpa 4.x lon tenpo kama la ijo pali GraphEdit en ijo pali GraphNode li ante e nasin API ona. ante ona li ike tawa nanpa tawa.

en: '%s' default color is incompatible with '%s' source.
tok: kule meso '%s' li ike tawa tan '%s'.

en: Default Color
tok: kule meso

en: 2D Mode
tok: nasin 2D

en: Use All Surfaces
tok: o kepeken selo ale

en: Division by zero error.
tok: pakala tan kipisi li kepeken ala.

en: Modulo by zero error.
tok: pakala tan kipisi Motulo li kepeken ala.

en: Constants cannot be modified.
tok: nanpa awen li ken ala ante.

en: Can only specify '%s' once.
tok: sina ken toki e '%s' lon wan taso.

en: Can't convert constant to '%s'.
tok: mi ken ala ante e nanpa awen tawa '%s'.

en: Expected a '%s'.
tok: mi wile e '%s'.

en: Expected a '%s' or '%s'.
tok: mi wile e '%s' anu '%s'.

en: Expected a '%s' after '%s'.
tok: mi wile e '%s' lon tawa '%s'.

en: The const '%s' is declared but never used.
tok: sina toki e nanpa awen '%s' taso sina kepeken ala e ona.

en: The local variable '%s' is declared but never used.
tok: sina toki e nanpa ante '%s' pi ma ni taso sina kepeken ala e ona.

en: Folio
tok: lipu

en: Notes Manager
tok: lipu sona lawa

en: Take notes
tok: o pali e sitelen lili

en: Notebook;Note;Notes;Text;Markdown;Notepad;Write;School;Post-it;Sticky;
tok: lipu;sitelen;Markdown;Matan;sona;

en: New Note
tok: sitelen sin

en: New Notebook
tok: lipu sin

en: Markdown Cheatsheet
tok: lipu pi nasin Markdown

en: Preferences
tok: nasin

en: Note Font
tok: sitelen pi sitelen lili

en: The font notes will be displayed in
tok: sitelen lili sina li kepeken ni

en: Monospace Font
tok: sitelen pi toki ilo

en: The font code will be displayed in
tok: toki ilo lon sitelen lili sina li kepeken ni

en: OLED Mode
tok: nasin OLED

en: Almost WYSIWYG markdown rendering
tok: sitelen lukin pona

en: Searchable through GNOME search
tok: ken lukin lon ilo lukin GNOME

en: Trash can
tok: jaki poki

en: Markdown document
tok: lipu Markdown

en: Heading 1
tok: sitelen suli 1

en: Heading 2
tok: sitelen suli 2

en: Heading 3
tok: sitelen suli 3

en: Heading 4
tok: sitelen suli 4

en: Heading 5
tok: sitelen suli 5

en: Heading 6
tok: sitelen suli 6

en: Highlight
tok: sitelen kule

en: Insert Link
tok: pana sitelen nasin

en: Insert Code
tok: pana toki ilo

en: Insert Horizontal Rule
tok: pana palisa

en: Format
tok: sitelen nasin

en: Note
tok: sitelen lili

en: Edit Note
tok: o ante e sitelen lili

en: Save Note
tok: o awen e sitelen

en: Notebook
tok: lipu

en: Edit Notebook
tok: o ante e lipu

en: Show Keyboard Shortcuts
tok: o open ijo pi tenpo lili pi ilo sitelen

en: Formatting
tok: sitelen nasin

en: Navigation
tok: lawa tawa

en: Toggle Sidebar
tok: o ante e palisa poka

en: Search Notes
tok: lukin sitelen lili

en: Makes the dark theme pitch black
tok: pimeja li pimeja mute

en: Enable Toolbar
tok: palisa ilo

en: 3-Pane Layout
tok: nasin pi kipisi 3

en: Notes Storage Location
tok: kulupu lipu

en: Where the notebooks are stored (requires app restart)
tok: lipu sina li lon ni (wile kama sin)

en: %d Notes
tok: sitelen %d

en: Are you sure you want to delete everything in the trash?
tok: sina wawa ala wawa ni: sina wile weka e jaki ale?

en: Empty Trash
tok: o weka e jaki

en: Create/choose a notebook before creating a note
tok: pali sitelen lili sin la, o pali/wile e lipu

en: Please, select a note to edit
tok: ante sitelen lili la o lawa ni

en: Please, select a note to delete
tok: weka sitelen lili la o lawa ni

en: Export Note
tok: o awen ete e sitelen lili

en: Rename Note
tok: o ante e nimi pi sitelen

en: Move to Notebook
tok: o tawa lon lipu

en: Note “%s” already exists in notebook “%s”
tok: pini la, sitelen “%s” li lon lipu “%s”

en: Are you sure you want to delete the note “%s”?
tok: sina wawa ala wawa ni: sina wile weka e sitelen “%s”?

en: Delete Note
tok: o weka e sitelen lili

en: Are you sure you want to delete the notebook “%s”?
tok: sina wawa ala wawa ni: sina wile weka e lipu “%s”?

en: Delete Notebook
tok: o weka e lipu

en: Note “%s” already exists
tok: pini la, sitelen “%s” li lon

en: Saved “%s” to “%s”
tok: awen e ijo “%s” lon “%s”

en: Unknown error
tok: pakala pi sona ala

en: Notebook “%s” already exists
tok: pini la, lipu “%s” li lon

en: Pick where the notebooks will be stored
tok: lipu sina li lon ni

en: All Notes
tok: sitelen ale

en: Follow system style
tok: pali e nasin ilo

en: Light style
tok: nasin suno

en: Dark style
tok: nasin pimeja

en: _New Notebook
tok: lipu _sin

en: _Edit Notebook
tok: o _ante e lipu

en: _Preferences
tok: _nasin

en: _Keyboard Shortcuts
tok: ijo pi _tenpo lili pi ilo sitelen

en: Notebook Name
tok: nimi lipu

en: First Characters
tok: sitelen kipisi wan

en: Initials
tok: nimi kipisi wan

en: Initials: camelCase
tok: nimi kipisi wan: camelCase

en: Initials: snake_case
tok: nimi kipisi wan: snake_case

en: Notebook Color
tok: kule lipu

en: Create Notebook
tok: o pali e lipu

en: Move all to Trash
tok: o tawa e ali lon jaki poki

en: Note Name
tok: nimi pi sitelen lili

en: Create Note
tok: o pali e sitelen

en: Restore from Trash
tok: o pona tan jaki

en: Delete from Trash
tok: o weka tan jaki

en: Move to Notebook…
tok: o tawa lon lipu…

en: Get started writing
tok: o open sitelen

en: Create a notebook
tok: o pali e lipu

en: Trash is empty
tok: jaki poki li ala

en: Open in Notebook
tok: o open lon lipu

en: _Rename Note
tok: o ante e _nimi pi sitelen

en: _Export Note
tok: o awen _ete e sitelen lili
