linuxmint - en to sn translation catalogue (39 entries)

en: Favorites
sn: Zvofarirwa

en: Actions
sn: Mabasa

en: Quit
sn: Buda

en: Appearance
sn: Chimiro

en: Left
sn: Ruboshwe

en: Center
sn: Pakati

en: Right
sn: Rudyi

en: Background color
sn: Ruvara nekunharaunda

en: Stretch background across multiple monitors
sn: Tambanudza nharaunda muzvidzitiro zvakawanda

en: Draw user backgrounds
sn: Tara nharaunda yamushandisi

en: Select a picture to show on the bottom left of the login window.
sn: Sarudza mufananidzo okuratidza pazasi necheruboshwe pasuo romupinda

en: Users
sn: Vashandisi

en: Hide the user list
sn: Vanza

en: Username
sn: Zitamushandisi

en: Warning: Automatic login will fail if the user's home directory is encrypted.
sn: Chenjera: Kupin

en: Delay before connection (in seconds)
sn: Chinono ichigere kubata

en: Settings
sn: Gadziriso

en: Enable
sn: Batidza

en: Disable
sn: Dzima

en: Keyboard layout
sn: huwarirwa hweKibhodhi

en: Clock
sn: Chiringazuva

en: Show a clock in the panel.
sn: Ratidza chiringazuva pabape

en: Clock format
sn: Mamiriro echiringazuva

en: See https://www.foragoodstrftime.com for more information on formatting.
sn: Hona https://www.foragoodstrftime.com udonongodze maringe nemagadziriro

en: Choose an Image File
sn: Shara mufananindzo

en: _Open
sn: _Zarura

en: Allows you to change folder colors from the context menu under supported icon themes
sn: Inokutendera kuti ushandure mavara ebutiro kubva mukati menyu inodavira ma icon themes

en: Sand
sn: Jecha

en: Orange
sn: Tsukuruku

en: Brown
sn: Shava

en: Red
sn: Dzvuku

en: Green
sn: Zerere

en: White
sn: Jena

en: Grey
sn: Pfumbu

en: Black
sn: Nhema

en: Restores the color of the selected folders
sn: Inodzorera ruvara rwemabutiro akasharwa

en: Restores the color of the selected folder
sn: Inodzorera ruvara rwebutiro rasharwa

en: Changes the color of the selected folders to %s
sn: Inoshandura ruvara remabutiro akasharwa ku %s

en: Change color
sn: Shandura ruvara
