extra - en to pi translation catalogue (160 entries)

note: Name for AFG
en: Afghanistan
pi: अफगानस्थान

note: Name for AGO
en: Angola
pi: अंगोला

note: Name for ALB
en: Albania
pi: अल्बानिया

note: Name for AND
en: Andorra
pi: अंडोरा

note: Name for ARG
en: Argentina
pi: अर्जन्टीना

note: Name for ARM
en: Armenia
pi: आर्मीनिया

note: Name for AUS
en: Australia
pi: आस्ट्रेलिया

note: Name for AUT
en: Austria
pi: आस्ट्रिया

note: Name for AZE
en: Azerbaijan
pi: अजर्बैजान

note: Name for BDI
en: Burundi
pi: बुरुंडी

note: Name for BEL
en: Belgium
pi: बेल्जियम

note: Name for BEN
en: Benin
pi: बेनिन

note: Name for BFA
en: Burkina Faso
pi: बुर्कीना-फासो

note: Name for BGD
en: Bangladesh
pi: बंगलादेश

note: Name for BGR
en: Bulgaria
pi: बुल्गारिया

note: Name for BHR
en: Bahrain
pi: बहरैन

note: Name for BIH
en: Bosnia and Herzegovina
pi: बास्निया

note: Name for BLR
en: Belarus
pi: बेलारूस

note: Name for BLZ
en: Belize
pi: बेलीज

note: Common name for BOL
en: Bolivia
pi: बोलिविया

note: Name for BRA
en: Brazil
pi: ब्रासील

note: Name for BRB
en: Barbados
pi: बार्बाडोस

note: Name for BTN
en: Bhutan
pi: भूटान

note: Name for BWA
en: Botswana
pi: बोत्सवाना

note: Name for CAF
en: Central African Republic
pi: केन्द्रीय अफ्रीका गणराज्य

note: Name for CAN
en: Canada
pi: केनडा

note: Name for CHE
en: Switzerland
pi: स्विटजरलैंड

note: Name for CHL
en: Chile
pi: चिले

note: Name for CMR
en: Cameroon
pi: केमेरून

note: Name for COL
en: Colombia
pi: कोलोम्बिया

note: Name for COM
en: Comoros
pi: कोमोरोस

note: Name for CRI
en: Costa Rica
pi: कोस्टा रीका

note: Name for CUB
en: Cuba
pi: क्यूबा

note: Name for CYP
en: Cyprus
pi: सायप्रस

note: Official name for CZE
en: Czech Republic
pi: चेक रिपब्लिक

note: Name for DEU
en: Germany
pi: जर्मनी

note: Name for DJI
en: Djibouti
pi: जिबूटी

note: Name for DMA
en: Dominica
pi: डोमोनिका

note: Name for DNK
en: Denmark
pi: डेनमार्क

note: Name for DOM
en: Dominican Republic
pi: डोमोनिकन रिपब्लिक

note: Name for DZA
en: Algeria
pi: अल्जीरिया

note: Name for ECU
en: Ecuador
pi: एक्वाडोर

note: Name for EGY
en: Egypt
pi: ईजिप्ट

note: Name for ERI
en: Eritrea
pi: एरिट्रिया

note: Name for ESP
en: Spain
pi: स्पेन

note: Name for ETH
en: Ethiopia
pi: ईथ्योपिया

note: Name for FIN
en: Finland
pi: फिन्लैंड

note: Name for FJI
en: Fiji
pi: फिजी

note: Name for FRA
en: France
pi: फ्रांस

note: Name for GAB
en: Gabon
pi: गाबोन

note: Name for GEO
en: Georgia
pi: जार्जिया-देश

note: Name for GHA
en: Ghana
pi: घाना

note: Name for GIN
en: Guinea
pi: गिनी

note: Name for GNB
en: Guinea-Bissau
pi: गिनी-बिसो

note: Name for GRC
en: Greece
pi: ग्रीस (यूनान)

note: Name for GRD
en: Grenada
pi: ग्रेनाडा

note: Name for GTM
en: Guatemala
pi: ग्वाटेमाला

note: Name for GUY
en: Guyana
pi: गयाना

note: Name for HND
en: Honduras
pi: हांडूरस

note: Name for HRV
en: Croatia
pi: क्रोएशिया

note: Name for HTI
en: Haiti
pi: हेटी

note: Name for HUN, Official name for HUN
en: Hungary
pi: हंगरी

note: Name for IDN
en: Indonesia
pi: इन्दोनेशिया

note: Name for IND
en: India
pi: भारत

note: Name for IRQ
en: Iraq
pi: ईराक

note: Name for ISL
en: Iceland
pi: आइसलैंड

note: Name for ISR
en: Israel
pi: इस्रैल

note: Name for ITA
en: Italy
pi: इटली

note: Name for JAM
en: Jamaica
pi: जमैका

note: Name for JOR
en: Jordan
pi: जार्डन

note: Name for JPN
en: Japan
pi: जापान

note: Name for KAZ
en: Kazakhstan
pi: कजाकस्थान

note: Name for KEN
en: Kenya
pi: केन्या

note: Name for KGZ
en: Kyrgyzstan
pi: किरगिस्थान

note: Name for KHM
en: Cambodia
pi: कम्बोदिया

note: Name for KIR
en: Kiribati
pi: किरिबाटी

note: Name for KNA
en: Saint Kitts and Nevis
pi: सेंट किट्

note: Name for KWT
en: Kuwait
pi: कुवैत

note: Name for LBN
en: Lebanon
pi: लेबनान

note: Name for LBR
en: Liberia
pi: लायबीरिया

note: Name for LBY, Official name for LBY
en: Libya
pi: लिबिया

note: Name for LCA
en: Saint Lucia
pi: सेंट लूसिया

note: Name for LIE
en: Liechtenstein
pi: लिक्टनस्टैन

note: Name for LKA
en: Sri Lanka
pi: श्रीलङ्का

note: Name for LSO
en: Lesotho
pi: लेसोथो

note: Name for LTU
en: Lithuania
pi: लिथ्वानिया

note: Name for LUX
en: Luxembourg
pi: लक्सम्बर्ग

note: Name for LVA
en: Latvia
pi: लाट्विया

note: Name for MAR
en: Morocco
pi: मोराको

note: Name for MCO
en: Monaco
pi: मोनाको

note: Common name for MDA
en: Moldova
pi: मोल्दोवा

note: Name for MDG
en: Madagascar
pi: मडगास्कर

note: Name for MDV
en: Maldives
pi: मालदीव

note: Name for MEX
en: Mexico
pi: मेक्सिको

note: Name for MLI
en: Mali
pi: माली

note: Name for MLT
en: Malta
pi: माल्टा

note: Name for MMR
en: Myanmar
pi: मयन्मार

note: Name for MNG
en: Mongolia
pi: मंगोलिया

note: Name for MOZ
en: Mozambique
pi: मोजम्बीक

note: Name for MRT
en: Mauritania
pi: मारिटेनिया

note: Name for MUS
en: Mauritius
pi: मारिशस

note: Name for MWI
en: Malawi
pi: मलावी

note: Name for MYS
en: Malaysia
pi: मलयेशिया

note: Name for NAM
en: Namibia
pi: नमीबिया

note: Name for NER
en: Niger
pi: नीजे

note: Name for NGA
en: Nigeria
pi: नैजीरिया

note: Name for NIC
en: Nicaragua
pi: निकारगुवा

note: Name for NLD
en: Netherlands
pi: नेदरलैंड्स

note: Name for NOR
en: Norway
pi: नार्वे

note: Name for NPL
en: Nepal
pi: नेपाल

note: Name for NRU
en: Nauru
pi: नौरु

note: Name for NZL
en: New Zealand
pi: न्यू-जीलैंड

note: Name for OMN
en: Oman
pi: ओमान

note: Name for PAK
en: Pakistan
pi: पाकिस्तान

note: Name for PAN
en: Panama
pi: पानामा

note: Name for PER
en: Peru
pi: पेरु

note: Name for PHL
en: Philippines
pi: फिलिपीन्स

note: Name for PNG
en: Papua New Guinea
pi: पपुवा न्यू गिनी

note: Name for POL
en: Poland
pi: पोलैंड

note: Name for PRT
en: Portugal
pi: पुर्तगाल

note: Name for PRY
en: Paraguay
pi: पेरेग्वाय

note: Name for QAT
en: Qatar
pi: कतार

note: Name for ROU
en: Romania
pi: रोमानिया

note: Name for RWA
en: Rwanda
pi: रवाण्डा

note: Name for SAU
en: Saudi Arabia
pi: सऊदी अरब

note: Name for SDN
en: Sudan
pi: सूडान

note: Name for SEN
en: Senegal
pi: सेनेगल

note: Name for SGP
en: Singapore
pi: सिंगापोर

note: Name for SLB
en: Solomon Islands
pi: सोलोमन-द्वीप

note: Name for SLE
en: Sierra Leone
pi: सियारा-लियोन

note: Name for SLV
en: El Salvador
pi: एल-साल्वाडोर

note: Name for SMR
en: San Marino
pi: सान मरीनो

note: Name for SOM
en: Somalia
pi: सोमालिया

note: Name for SRB
en: Serbia
pi: सर्बिया

note: Name for SUR
en: Suriname
pi: सुरिनाम

note: Name for SVK
en: Slovakia
pi: स्लोवाकिया

note: Name for SVN
en: Slovenia
pi: स्लोवीनिया

note: Name for SWE
en: Sweden
pi: स्वीडन

note: Name for SYC
en: Seychelles
pi: सेशेल

note: Name for TCD
en: Chad
pi: चाड

note: Name for TGO
en: Togo
pi: टोगो

note: Name for THA
en: Thailand
pi: थाइलैंड

note: Name for TJK
en: Tajikistan
pi: ताजिकिस्थान

note: Name for TKM
en: Turkmenistan
pi: तुर्कमिनिस्थान

note: Name for TON
en: Tonga
pi: टोंगा

note: Name for TUN
en: Tunisia
pi: टुनिशिया

note: Name for TUV
en: Tuvalu
pi: टुवालु

note: Common name for TWN
en: Taiwan
pi: तैवान

note: Common name for TZA
en: Tanzania
pi: टंजानिया

note: Name for URY
en: Uruguay
pi: उरुग्वाय

note: Official name for USA
en: United States of America
pi: संयुक्त राज्य अमेरिका

note: Name for UZB
en: Uzbekistan
pi: उजबेकिस्थान

note: Common name for VEN
en: Venezuela
pi: वेनेज्वेला

note: Common name for VNM
en: Vietnam
pi: वियेतनाम

note: Name for VUT
en: Vanuatu
pi: वनुवाटु

note: Name for WSM
en: Samoa
pi: समोआ

note: Name for YEM
en: Yemen
pi: यमन

note: Name for ZAF
en: South Africa
pi: दक्षिण-अफ्रीका

note: Name for ZMB
en: Zambia
pi: जाम्बिया

note: Name for ZWE
en: Zimbabwe
pi: जिम्बाबवे
