extra - en to kv translation catalogue (478 entries)

en: Clear the out chat queue
kv: Чат лёдз чышкыны

en: Empty command.
kv: Куш команда.

en: Exit to main menu
kv: Медшӧр менюӧ петны

en: Invalid command:
kv: Торксьӧм команда:

en: Issued command:
kv: Гижӧм команда:

en: List online players
kv: Везйын ворсысьяслӧн лыддьӧг

en: Online players:
kv: Ворсысьяс везйын:

en: The out chat queue is now empty.
kv: Чат лёдз ӧні тыртӧм.

en: This command is disabled by server.
kv: Сервер тайӧ командасӧ кусӧдіс.

en: Available commands:
kv: Восьса командаяс:

en: Available commands:
kv: Восьса командаяс:

en: Command not available:
kv: Командаыс сиптӧма:

en: Get help for commands (-t: output in chat)
kv: Командаяс йылысь юӧр босьтны (-t: чатӧ гижӧм)

en: Use '.help <cmd>' to get more information, or '.help all' to list everything.
kv: Гиж «.help <cmd>» содтӧд юӧрла али «.help all» — тыр лыддьӧгла.

en: [all | <cmd>] [-t]
kv: [all | <команда>] [-t]

en: Edit
kv: Вежны

en: Select directory
kv: Куд бӧрйыны

en: Select file
kv: Файл бӧрйыны

en: Set
kv: Индыны

en: (No description of setting given)
kv: (Лӧсьӧдӧм йывсьыс юӧр абу)

en: 2D Noise
kv: 2D шувгӧм

en: Cancel
kv: Дугӧдны

en: Octaves
kv: Октавъяс

en: Offset
kv: Вештӧм

en: Save
kv: Видзны

en: Scale
kv: Бердӧг

en: Seed
kv: Сид

en: X spread
kv: X кузя разалӧм

en: Y spread
kv: Y кузя разалӧм

en: Z spread
kv: Z паськалӧм

note: ~ "defaults" is a noise parameter flag. It describes the default processing options for noise settings in the settings menu.
en: defaults
kv: подув ногӧн

en: (Use system language)
kv: (Системалӧн кывйыс)

en: Accessibility
kv: Восьсалун

en: Chat
kv: Чат

en: Clear
kv: Чышкыны

en: Controls
kv: Веськӧдлӧм

en: Disabled
kv: Кусӧдӧма

en: General
kv: Медшӧр

en: Movement
kv: Вуджӧм

en: No results
kv: Нинӧм абу аддзӧма

en: Search
kv: Корсьны

en: Show advanced settings
kv: Унджык лӧсьӧдӧм петкӧдлыны

en: Show technical names
kv: Техника нимъяс петкӧдлыны

en: Client Mods
kv: Клиентъяслӧн модъяс

en: Content: Games
kv: Содтӧдъяс: ворсӧмъяс

en: Content: Mods
kv: Содтӧдъяс: модъяс

en: Dynamic shadows
kv: Динамикаа вуджӧръяс

en: <none available>
kv: <сиптӧма>

en: An error occurred in a Lua script:
kv: Lua скриптын торксьӧм лоис:

en: An error occurred:
kv: Торксьӧм лоис:

en: Main menu
kv: Медшӧр меню

en: OK
kv: ОК

en: Reconnect
kv: Выльысь йитчыны

en: The server has requested a reconnect:
kv: Сервер корис выльысь йитчыны:

en: Protocol version mismatch.
kv: Протоколлӧн версияыс оз лӧсяв.

en: Server enforces protocol version $1.
kv: Серверыс корӧ $1 версия.

en: Server supports protocol versions between $1 and $2.
kv: Серверыс протоколлӧн $1-сянь $2-ӧдз версияын уджалӧ.

en: We only support protocol version $1.
kv: Ми сӧмын протоколлӧн $1 версияын уджалам.

en: We support protocol versions between version $1 and $2.
kv: Ми сӧмын протоколлӧн $1-сянь $2-ӧдз версияын уджалам.

en: Error installing "$1": $2
kv: «$1» пуктӧмигӧн тӧрксьӧм лоис: $2

en: Failed to download "$1"
kv: «$1» бӧсьтӧм эз артмы

en: Failed to download $1
kv: $1 бӧсьтӧм эз артмы

en: Failed to extract "$1" (insufficient disk space, unsupported file type or broken archive)
kv: «$1» перйыны эз артмы (дискын пуктанін этша, уджавтӧм файл сикас али жугалӧм топӧдӧм файл)

en: $1 downloading,
    $2 queued
kv: $1 бӧсьтчӧ,
    $2 виччысьӧ

en: $1 downloading...
kv: $1 бӧсьтчӧ…

en: Downloading...
kv: Босьтсьӧм...

en: Games
kv: Ворсӧмъяс

en: Loading...
kv: Тэчсьӧм...

en: Mods
kv: Модъяс

en: No packages could be retrieved
kv: Содтӧдъяс босьтны эз артмы

en: No updates
kv: Выльмӧдӧмъяс абуӧсь

en: Queued
kv: Лёдзын

en: The package $1 was not found.
kv: $1 содтӧдыс абу аддзӧма.

en: Update All [$1]
kv: Выльмӧдны ставсӧ [$1]

en: $1 by $2
kv: $2-ысь $1

en: Already installed
kv: Нин пуктӧма

en: Base Game:
kv: Медшӧр ворсӧм:

en: Install
kv: Пуктыны

en: Install $1
kv: Пуктыны $1

en: Not found
kv: Абу аддзӧма

en: You need to install a game before you can install a mod
kv: Мод пуктытӧдз тіянлы колӧ ворсӧм пуктыны

en: "$1" already exists. Would you like to overwrite it?
kv: «$1» нин эм. Выльысь гижны?

en: Overwrite
kv: Выльысь гижны

en: Uninstall
kv: Бырӧдны

en: Update
kv: Выльмӧдны

en: $1 (Enabled)
kv: $1 (Ӧзтӧма)

en: $1 mods
kv: $1 мод

en: Failed to install $1 to $2
kv: $2-ӧ $1 пуктыны эз артмы

en: Install: Unable to find suitable folder name for $1
kv: Пуктӧм: $1-лы шогмана ним аддзыны эз артмы

en: Unable to find a valid mod, modpack, or game
kv: Колана мод видзан куд, мод чукӧр али вӧрсӧм аддзыны эз артмы

en: Unable to install a $1 as a $2
kv: $2 моз $1 пуктыны эз артмы

en: Unable to install a $1 as a texture pack
kv: Текстура чукӧр моз $1 пуктыны эз артмы

en: (Enabled, has error)
kv: (Ӧзтӧма, торксьӧмъяс эмӧсь)

en: (Unsatisfied)
kv: (Лёка)

en: Disable all
kv: Ставсӧ кусӧдны

en: Disable modpack
kv: Мод чукӧр кусӧдны

en: Enable all
kv: Ставсӧ ӧзтыны

en: Enable modpack
kv: Мод чукӧр ӧзтыны

en: Failed to enable mod "$1" as it contains disallowed characters. Only characters [a-z0-9_] are allowed.
kv: «$1» модасӧ ӧзтыны эз артмы, сыын позьтӧм пасъяс эмӧсь. Позьӧ гижны сӧмын татшӧм пасъясыс: [a-z0-9_].

en: Find More Mods
kv: Унджык мод аддзыны

en: Mod:
kv: Мод:

en: No game description provided.
kv: Ворсӧм йывсьыс юӧр видзӧдлыны оз позь.

en: No modpack description provided.
kv: Мод чукӧр йывсыс юӧр видзӧдлыны оз позь.

en: World:
kv: Енкӧла:

en: enabled
kv: ӧзтӧма

en: A world named "$1" already exists
kv: «$1» нима енкӧла нин эм

en: Biomes
kv: Биомъяс

en: Caverns
kv: Рудӧгувъяс

en: Caves
kv: Рудӧгъяс

en: Create
kv: Вӧчны

en: Development Test is meant for developers.
kv: Development Test артмӧдысьяслы вӧчӧма.

en: Dungeons
kv: Муувъяс

en: Flat terrain
kv: Тшӧтшкӧсін

en: Floating landmasses in the sky
kv: Енэжвывса діяс

en: Floatlands (experimental)
kv: Енэжвывса діяс (экспериментӧн)

en: Generate non-fractal terrain: Oceans and underground
kv: Вӧчны фракталтӧм ин: саридзьяс да муувъяс

en: Hills
kv: Мылькъяс

en: Humid rivers
kv: Юяслӧн васӧдлун

en: Install another game
kv: Мӧд вӧрсӧмсӧ пуктыны

en: Lakes
kv: Тыяс

en: Mapgen
kv: Мапген

en: Mountains
kv: Керӧсъяс

en: Mud flow
kv: Ызгысь шор

en: No game selected
kv: Ворсӧмыс абу бӧрйӧма

en: Rivers
kv: Юяс

en: Sea level rivers
kv: Саридз веркӧс судта юяс

en: Smooth transition between biomes
kv: Биомъяс костын лайкыд вуджӧм

en: Temperate, Desert
kv: Шӧр климата ин, Лыааин

en: Temperate, Desert, Jungle
kv: Шӧр климата ин, Лыааин, Джунгли

en: Temperate, Desert, Jungle, Tundra, Taiga
kv: Шӧр климата ин, Лыааин, Джунгли, Тундра, Парма

en: Trees and jungle grass
kv: Пуяс да тропик турунъяс

en: World name
kv: Енкӧлалӧн нимыс

en: Are you sure you want to delete "$1"?
kv: Инаысь-ӧ кӧсъянныд «$1» бырӧдны?

en: Delete
kv: Бырӧдны

en: pkgmgr: failed to delete "$1"
kv: pkgmgr: «$1» бырӧдны эз артмы

en: pkgmgr: invalid path "$1"
kv: pkgmgr: торксьӧм «$1» туйыс

en: Delete World "$1"?
kv: «$1» енкӧла бырӧдны?

en: Confirm Password
kv: Гусякывтӧ вынсьӧд

en: Missing name
kv: Нимыс абу

en: Name
kv: Ним

en: Password
kv: Гусякыв

en: Passwords do not match
kv: Гусякывъясыс эз ӧтлаасьны

en: Register
kv: Регистрация

en: Reinstall Minetest Game
kv: Minetest Game выльысь пуктыны

en: Accept
kv: Босьтны

en: Rename Modpack:
kv: Мод чукӧрлы выль ним сетны:

en: A new $1 version is available
kv: Выль $1 версия восьтӧма

en: Installed version: $1
    New version: $2
    Visit $3 to find out how to get the newest version and stay up to date with features and bugfixes.
kv: Пуктӧм версия: $1
    Выль версия: $2
    Медвыль версия босьтӧм да выль функцияяс али лӧсьӧдӧмъяс йылысь тӧдмалӧм могысь пырӧй $3-ӧ.

en: Later
kv: Бӧрынджык

en: Never
kv: Некор

en: Visit website
kv: Сайтӧ пырны

en: Settings
kv: Лӧсьӧданін

en: Public server list is disabled
kv: Восьса серверъяслӧн лыддьӧгныс кусӧдӧма

en: Try reenabling public serverlist and check your internet connection.
kv: Видлӧй восьса серверъяслысь лыддьӧгнысӧ выльмӧдны да видлӧй ӧтуввезкӧд йитчӧмсӧ.

en: About
kv: Унджык

en: Core Developers
kv: Медшӧр артмӧдысьяс

en: Core Team
kv: Медшӧр котыр

en: Open User Data Directory
kv: Вӧдитчысьлысь мыччӧдсӧ видзан куд восьтыны

en: Opens the directory that contains user-provided worlds, games, mods,
    and texture packs in a file manager / explorer.
kv: Восьтӧ файл веськӧдланінын вӧдитчысьлӧн енкӧлаяс, ворсӧмъяс, модъяс
    да текстура чукӧр видзан кудсӧ.

en: Content
kv: Содтӧдъяс

en: Content [$1]
kv: Содтӧдъяс [$1]

en: Installed Packages:
kv: Пуктӧм содтӧдъяс:

en: Rename
kv: Выль ним сетны

en: Use Texture Pack
kv: Текстура чукӧрсӧ ӧзтыны

en: Install a game
kv: Ворсӧм пуктыны

en: Install games from ContentDB
kv: ContentDB-ысь вӧрсӧмъяс пуктыны

en: New
kv: Выль

en: No world created or selected!
kv: Енкӧла абу бӧрйӧма/абу вӧчӧма!

en: Play Game
kv: Ворсны

en: Select Mods
kv: Модъяс бӧрйӧм

en: Select World:
kv: Енкӧла бӧрйыны:

en: Start Game
kv: Ворсны кутны

en: You need to install a game before you can create a world.
kv: Енкӧла вӧчтӧдз тіянлы колӧ пуктыны ворсӧм.

en: Address
kv: Инпас

note: ~ PvP = Player versus Player
en: Damage / PvP
kv: Доймӧм / PvP

en: Favorites
kv: Бӧрйӧмъяс

en: Incompatible Servers
kv: Ӧта-мӧдкӧд лӧсявтӧм серверъясыс

en: Login
kv: Пырны

en: Public Servers
kv: Восьса серверъяс

en: Refresh
kv: Выльмӧдны

en: Server Description
kv: Сервер йывсьыс юӧр

en: Done!
kv: Дась!

en: Loading textures...
kv: Текстураяс тэчӧм...

en: Rebuilding shaders...
kv: Шейдӧръяс тэчӧм...

en: Could not find or load game:
kv: Ворсӧмсӧ аддзыны/пуктыны эз артмы:

en: Main Menu
kv: Медшӧр Меню

en: No world selected and no address provided. Nothing to do.
kv: Енкӧла абу бӧрйӧма да инпас абу индӧма. Нинӧм вӧчны.

en: Player name too long.
kv: Ворсысьлӧн нимыс вывті кузь.

en: Please choose a name!
kv: Ен могысь, ним бӧрйӧй!

en: Provided password file failed to open:
kv: Сетӧм гусякыла файлсӧ восьтны эз артмы:

en: Media...
kv: Медия файлъяс...

en: Creating client...
kv: Клиентӧс вӧчӧм...

en: Creating server...
kv: Сервер вӧчӧм...

en: KiB/s
kv: КиБ/с

en: MiB/s
kv: МиБ/с

en: Shutting down...
kv: Помасьӧм...

en: Unable to listen on %s because IPv6 is disabled
kv: IPv6 кусӧдӧма, сы вӧсна %s кывзыны эз артмы

en: - Public:
kv: - Восьса:

note: ~ PvP = Player versus Player
en: - PvP:
kv: - РvP:

en: - Server Name:
kv: - Серверлӧн ним:

en: Change Password
kv: Гусякывсӧ вежны

en: Exit to Menu
kv: Менюӧ петны

en: Exit to OS
kv: Вӧрсӧмсьыс петны

en: Game info:
kv: Ворсӧм йывсьыс юӧр:

en: Off
kv: Кусӧдӧма

en: On
kv: Ӧзтӧма

en: Respawn
kv: Ловзьыны

en: Sound Volume
kv: Шы горалун

en: You died
kv: Кулінныд

en: Apps
kv: Уджтасъяс

en: Backspace
kv: Shift

note: ~ Usually paired with the Pause key
en: Break Key
kv: Break

en: Clear Key
kv: Clear

en: Control Key
kv: Ctrl

en: Delete Key
kv: Delete

en: Execute
kv: Вӧчны

en: Left Arrow
kv: Шуйгалань

en: Left Button
kv: Шуйга личкантор

en: Left Control
kv: Шуйга Ctrl

en: Left Menu
kv: Шуйга Alt

en: Left Shift
kv: Шуйга Shift

en: Left Windows
kv: Шуйга Win

note: ~ Key name, common on Windows keyboards
en: Menu Key
kv: Menu

en: Middle Button
kv: Шӧр личкантор

en: Numpad *
kv: Numpad вывса *

en: Numpad +
kv: Numpad вывса +

en: Numpad -
kv: Numpad вывса -

en: Numpad .
kv: Numpad вывса .

en: Numpad /
kv: Numpad вывса /

en: Numpad 0
kv: Numpad вывса 0

en: Numpad 1
kv: Numpad вывса 1

en: Numpad 2
kv: Numpad вывса 2

en: Numpad 3
kv: Numpad вывса 3

en: Numpad 4
kv: Numpad вывса 4

en: Numpad 5
kv: Numpad вывса 5

en: Numpad 6
kv: Numpad вывса 6

en: Numpad 7
kv: Numpad вывса 7

en: Numpad 8
kv: Numpad вывса 8

en: Numpad 9
kv: Numpad вывса 9

note: ~ Usually paired with the Break key
en: Pause Key
kv: Pause

en: Play
kv: Ворсны

note: ~ "Print screen" key
en: Print
kv: Print Screen

en: Return Key
kv: Enter

en: Right Arrow
kv: Веськыдлань

en: Right Button
kv: Веськыд личкантор

en: Right Control
kv: Веськыд Ctrl

en: Right Menu
kv: Веськыд Alt

en: Right Shift
kv: Веськыд Shift

en: Right Windows
kv: Веськыд Win

en: Shift Key
kv: Shift

en: Sleep
kv: Узьны

en: X Button 1
kv: Медводдза X личкантор

en: X Button 2
kv: Мӧд X личкантор

en: Zoom Key
kv: Zoom

note: ~ Error when a mod is missing dependencies. Ex: "Mod Title is missing: mod1, mod2, mod3"
en: %s is missing:
kv: %s абу:

en: Change
kv: Вежны

en: New Password
kv: Выль гусякыв

en: Old Password
kv: Важ гусякыв

en: Passwords do not match!
kv: Гусякывъясыс эз ӧтлаасьны!

en: Sound Volume: %d%%
kv: Шы горалун: %d%%

en: Drop
kv: Чӧвтны

en: Exit
kv: Пӧдлавны

en: Jump
kv: Чеччыштны

en: Range select
kv: Тыдалан диапазон

en: Sneak
kv: Кыйксьӧдны

note: ~ DO NOT TRANSLATE THIS LITERALLY! This is a special string which needs to contain the translation's language code (e.g. "de" for German).
en: LANG_CODE
kv: kv

en: 3D clouds
kv: 3D кымӧръяс

en: Admin name
kv: Веськӧдлысьлӧн ним

en: Apple trees noise
kv: Улмӧ пулӧн шувгӧм

en: Arm inertia
kv: Довкъялысь ки

en: Audio
kv: Шы

en: Automatic jumping
kv: Автоматӧн чеччыштӧм

en: Basic privileges
kv: Панас инӧдъяс

en: Biome API
kv: Биомлӧн API

en: Biome noise
kv: Биомлӧн шувгӧм

en: Bobbing
kv: Лайкъялӧм

en: Camera
kv: Камера

en: Cave noise
kv: Рудӧглӧн шувгӧм

en: Cave noise #1
kv: Рудӧглӧн шувгӧм #1

en: Cave noise #2
kv: Рудӧглӧн шувгӧм #2

en: Cave1 noise
kv: Рудӧглӧн медводдза шувгӧм

en: Cave2 noise
kv: Рудӧглӧн мӧд шувгӧм

en: Cavern noise
kv: Рудӧгувлӧн шувгӧм

en: Chat commands
kv: Чатлӧн командаяс

en: Chat font size
kv: Чатса шрифтлӧн ыджда

en: Chat weblinks
kv: Чатын ыстӧгъяс

en: Client
kv: Клиент

en: Client and Server
kv: Клиент да сервер

en: Client modding
kv: Артмӧдысьяслы

en: Clouds
kv: Кымӧръяс

en: Clouds in menu
kv: Менюын кымӧръяс

en: Colored fog
kv: Рӧма руалӧм

en: Colored shadows
kv: Рӧма вуджӧръяс

en: Command
kv: Команда

en: Connect glass
kv: Ӧтлаалӧм стеклӧяс

en: Console alpha
kv: Консольлӧн сӧдзлун

en: Console color
kv: Консольлӧн рӧм

en: Console height
kv: Консольлӧн судта

en: ContentDB URL
kv: ContentDB-лӧн инпас

en: Crosshair color
kv: Витанторлӧн рӧм

en: Debugging
kv: Лӧсьӧдӧм

en: Default password
kv: Подув гусякыв

en: Default privileges
kv: Подув инӧдъяс

en: Disallow empty passwords
kv: Кушӧн гусякывсӧ кольны оз позь

en: Dungeon noise
kv: Муувлӧн шувгӧм

en: Enable Debanding
kv: Лӧсьӧдӧм ӧзтыны

en: Enable Post Processing
kv: Содтӧд эффектъяслысь вӧччӧм ӧзтыны

en: Enable joysticks
kv: Контроллерсӧ ӧзтыны

en: Floatland noise
kv: Енэжвывса ділӧн шувгӧм

en: Fog
kv: Ру

en: Fog start
kv: Руалӧмлӧн доръяс

en: Font
kv: Шрифт

en: Font size
kv: Шрифтлӧн ыджда

en: Format of screenshots.
kv: Скриншотлӧн ыджда.

en: GUI
kv: Графикаа интерфейс

en: Gamepads
kv: Ворсан контроллеръяс

en: Graphics
kv: Графика

en: Graphics and Audio
kv: Графика да шы

en: Ground noise
kv: Мулӧн шувгӧм

en: HTTP mods
kv: HTTP модъяс

en: HUD
kv: Ворсан интерфейс

en: IPv6 server
kv: IPv6 сервер

en: Joystick ID
kv: Контроллерлӧн ID-ыс

en: Joystick type
kv: Контроллер сикас

en: Julia w
kv: Жулия w

en: Julia x
kv: Жулия x

en: Julia y
kv: Жулия y

en: Julia z
kv: Жулия z

en: Language
kv: Кыв

en: Lighting
kv: Югдӧдӧм

en: Main menu script
kv: Медшӧр менюлӧн скрипт

en: Map directory
kv: Мусерпасъяс видзан куд

en: Mapgen V6
kv: V6 мапген

en: Mountain noise
kv: Керӧслӧн шувгӧм

en: Movement threshold
kv: Вуджан тагӧс

en: Mud noise
kv: Няйтлӧн шувгӧм

en: New users need to input this password.
kv: Выль пырысьяслы тайӧ гусякывсӧ колӧ гижны.

en: Noises
kv: Шувгӧм

en: Physics
kv: Физика

en: Poisson filtering
kv: Пуассон серти разӧдӧм

en: Profiler
kv: Профайлер

en: Protocol version minimum
kv: Протоколлӧн медічӧт версия

en: River noise
kv: Юлӧн шувгӧм

en: Screen
kv: Экран

en: Screenshot
kv: Скриншот

en: Screenshot folder
kv: Скриншота куд

en: Screenshot format
kv: Скриншотлӧн ыджда

en: Screenshot quality
kv: Скриншотлӧн бурлун тшупӧд

en: Screenshots
kv: Скриншотъяс

en: Seabed noise
kv: Саридз пыдӧслӧн шувгӧм

en: Server
kv: Сервер

en: Server URL
kv: Серверлӧн инпас

en: Server address
kv: Серверлӧн домен

en: Server name
kv: Серверлӧн ним

en: Shadow strength gamma
kv: Вуджӧрлӧн гамма

en: The type of joystick
kv: Контроллер сикасыс

en: Translucent liquids
kv: Сӧдзов кизьӧрторъяс

en: Trees noise
kv: Пулӧн шувгӧм

en: Undersampling
kv: Субдискретизация

en: Use a cloud animation for the main menu background.
kv: Менюын шуньгысь кымӧръяс.

en: User Interfaces
kv: Интерфейсъяс

en: Video driver
kv: Видеодрайвер

en: Volume
kv: Горалун

en: Volume of all sounds.
    Requires the sound system to be enabled.
kv: Шыяслӧн горалунныс.
    Шы система ӧзтыны колӧ.

en: Water level
kv: Ва веркӧс

en: Waving leaves
kv: Лайкъялысь коръяс

en: Waving liquids
kv: Гыалысь кизьӧрторъяс

en: Waving plants
kv: Лайкъялысь быдмӧгъяс

en: Weblink color
kv: Ыстӧглӧн рӧм

en: cURL
kv: URL

note: Name for AFG
en: Afghanistan
kv: Афганистан

note: Name for ALA
en: Åland Islands
kv: Аланд діяс

note: Name for ALB
en: Albania
kv: Албания

note: Name for AND
en: Andorra
kv: Андорра

note: Name for ARE
en: United Arab Emirates
kv: Ӧтувтчӧм Араб Эмиратъяс

note: Name for ARG
en: Argentina
kv: Аргентина

note: Name for ARM
en: Armenia
kv: Армения

note: Name for AUS
en: Australia
kv: Австралия

note: Name for AUT
en: Austria
kv: Австрия

note: Name for AZE
en: Azerbaijan
kv: Азербайджан

note: Name for BEL
en: Belgium
kv: Бельгия

note: Name for BGD
en: Bangladesh
kv: Бангладеш

note: Name for BGR
en: Bulgaria
kv: Болгария

note: Name for BHR
en: Bahrain
kv: Бахрейн

note: Name for BIH
en: Bosnia and Herzegovina
kv: Босния да Герцеговина

note: Name for BLR
en: Belarus
kv: Беларусь

note: Name for BRA
en: Brazil
kv: Бразилия

note: Name for BRB
en: Barbados
kv: Барбадос

note: Name for BTN
en: Bhutan
kv: Бутан

note: Name for CAN
en: Canada
kv: Канада

note: Name for CHE
en: Switzerland
kv: Швейцария

note: Name for CHL
en: Chile
kv: Чили

note: Official name for CHN
en: People's Republic of China
kv: Китай

note: Name for CRI
en: Costa Rica
kv: Коста-Рика

note: Name for CUB
en: Cuba
kv: Куба

note: Name for CYP
en: Cyprus
kv: Кипр

note: Official name for CZE
en: Czech Republic
kv: Чехия

note: Name for DEU
en: Germany
kv: Германия

note: Name for DNK
en: Denmark
kv: Дания

note: Name for DOM
en: Dominican Republic
kv: Доминикан Республика

note: Name for EGY
en: Egypt
kv: Египет Араб Республика

note: Name for ESP
en: Spain
kv: Испания

note: Name for ETH
en: Ethiopia
kv: Эфиопия

note: Name for FIN
en: Finland
kv: Суоми Му

note: Name for FRA
en: France
kv: Франция

note: Name for FRO
en: Faroe Islands
kv: Фарер діяс

note: Name for GBR
en: United Kingdom
kv: Ыджыд Британия

note: Name for GEO
en: Georgia
kv: Грузия

note: Name for GRC
en: Greece
kv: Эллада

note: Name for GRD
en: Grenada
kv: Гренада

note: Name for GRL
en: Greenland
kv: Гренландия

note: Name for GTM
en: Guatemala
kv: Гватемала

note: Name for HND
en: Honduras
kv: Гондурас

note: Name for HRV
en: Croatia
kv: Хорватия

note: Name for HTI
en: Haiti
kv: Гаити

note: Name for HUN, Official name for HUN
en: Hungary
kv: Мадьяр Му

note: Name for IDN
en: Indonesia
kv: Индонезия

note: Name for IND
en: India
kv: Индия

note: Name for IRL
en: Ireland
kv: Ирландия

note: Name for IRQ
en: Iraq
kv: Ирак

note: Name for ISL
en: Iceland
kv: Исландия

note: Name for ISR
en: Israel
kv: Израиль

note: Name for ITA
en: Italy
kv: Италия

note: Name for JAM
en: Jamaica
kv: Ямайка

note: Name for JOR
en: Jordan
kv: Иордания

note: Name for JPN
en: Japan
kv: Япония

note: Name for KAZ
en: Kazakhstan
kv: Казахстан

note: Name for KGZ
en: Kyrgyzstan
kv: Кыргызстан

note: Name for KHM
en: Cambodia
kv: Камбоджа

note: Name for KWT
en: Kuwait
kv: Кувейт

note: Name for LBN
en: Lebanon
kv: Ливан

note: Name for LCA
en: Saint Lucia
kv: Сент-Люсия

note: Name for LIE
en: Liechtenstein
kv: Лихтенштейн

note: Name for LKA
en: Sri Lanka
kv: Шри-Ланка

note: Name for LTU
en: Lithuania
kv: Литва

note: Name for LUX
en: Luxembourg
kv: Люксембург

note: Name for LVA
en: Latvia
kv: Латвия

note: Name for MCO
en: Monaco
kv: Монако

note: Common name for MDA
en: Moldova
kv: Молдова

note: Name for MDV
en: Maldives
kv: Мальдивъяс

note: Name for MEX
en: Mexico
kv: Мексика

note: Name for MLT
en: Malta
kv: Мальта

note: Name for MMR
en: Myanmar
kv: Мьянма

note: Name for MNE, Official name for MNE
en: Montenegro
kv: Черногория

note: Name for MNG
en: Mongolia
kv: Монголия

note: Name for MYS
en: Malaysia
kv: Малайзия

note: Name for NIC
en: Nicaragua
kv: Никарагуа

note: Name for NLD
en: Netherlands
kv: Нидерландъяс

note: Name for NOR
en: Norway
kv: Норвегия

note: Name for NPL
en: Nepal
kv: Непал

note: Name for NZL
en: New Zealand
kv: Выль Зеландия

note: Name for OMN
en: Oman
kv: Оман

note: Name for PAK
en: Pakistan
kv: Пакистан

note: Name for PAN
en: Panama
kv: Панама

note: Name for PER
en: Peru
kv: Перу

note: Name for PHL
en: Philippines
kv: Филиппинъяс

note: Name for POL
en: Poland
kv: Польша

note: Name for PRT
en: Portugal
kv: Португалия

note: Name for QAT
en: Qatar
kv: Катар

note: Name for ROU
en: Romania
kv: Румыния

note: Name for SAU
en: Saudi Arabia
kv: Саудса Аравия

note: Name for SGP
en: Singapore
kv: Сингапур

note: Name for SLV
en: El Salvador
kv: Сальвадор

note: Name for SMR
en: San Marino
kv: Сан-Марино

note: Name for SRB
en: Serbia
kv: Сербия

note: Name for SSD
en: South Sudan
kv: Лунвыв Судан

note: Name for SVK
en: Slovakia
kv: Словакия

note: Name for SVN
en: Slovenia
kv: Словения

note: Name for SWE
en: Sweden
kv: Швеция

note: Name for THA
en: Thailand
kv: Таиланд

note: Name for TJK
en: Tajikistan
kv: Таджикистан

note: Name for TKM
en: Turkmenistan
kv: Туркменистан

note: Name for UKR
en: Ukraine
kv: Украина

note: Official name for USA
en: United States of America
kv: Америкаса Ӧтувтчӧм Штатъяс

note: Name for UZB
en: Uzbekistan
kv: Узбекистан

note: Common name for VNM
en: Vietnam
kv: Вьетнам

note: Name for YEM
en: Yemen
kv: Йемен

note: Name for ZAF
en: South Africa
kv: Лунвыв Африкаса Республика
