extra - en to ht translation catalogue (1845 entries)

note: "U+2693"
en: Headphones
ht: Ekoutè

en: Phone
ht: Telefòn

en: Connected
ht: Konekte

en: Write
ht: Ekri

en: Write provides a space to put your words. Write a story, poem, report, anything! Try changing the look, and size of your text; even insert an image!
ht: Ekri se yon espas pou w mete mo. Ou ka ekri yon istwa, yon pwezi, yon rapò, nenpòt sa w vle !  Ou ka chanje aparans ak gwosè tèks ou a, ou ka menm ajoute yon imaj !

en: Rich Text (RTF)
ht: Tèks rich (RTF)

en: Hypertext (HTML)
ht: Ipètèks (HTML)

en: Plain Text (TXT)
ht: Tèks sèlman (TXT)

en: Portable Document Format (PDF)
ht: Fòma Dokiman Pòtab (PDF)

en: Play / Pause
ht: Jwe / Poz

en: Search
ht: Rechèch

en: Find previous
ht: Jwenn presedan

en: Find next
ht: Jwenn pwochen

en: Create table
ht: Kreye tablo

en: Insert Row
ht: Ensere liy

en: Delete Row
ht: efase liy

en: Insert Column
ht: ensere kolòn

en: Delete Column
ht: Efase kolòn

en: Zoom Out
ht: Rale soti

en: Zoom In
ht: Rale vini

en: Page:
ht: Paj:

en: Bold
ht: Fonse

en: Italic
ht: Italik

en: Underline
ht: Souliye

en: Choose alignment
ht: Chwazi aliyman

en: Left justify
ht: Santre agoch

en: Center justify
ht: Santre nan mitan

en: Right justify
ht: Santre adwat

en: Fill justify
ht: Santre

en: Heading 1
ht: Antèt 1

en: Heading 2
ht: Antèt 2

en: Heading 3
ht: Antèt 3

en: Heading 4
ht: Antèt 4

en: Block Text
ht: Blòk lis

en: Plain Text
ht: Tèks sèlman

en: Select list
ht: Seleksyone lis

en: Bullet List
ht: Lis ki gen senbòl devan l'

en: Dashed List
ht: List ki gen tirè devan l'

en: Numbered List
ht: Lis nimerote

en: Lower Case List
ht: Lis en miniskil

en: Upper Case List
ht: Lis majiskil

en: Select font
ht: Chwazi fòm ekriti

en: Text
ht: Tèks

en: Paragraph
ht: Paragraf

en: Table
ht: Tab

en: Insert Image
ht: Ensere imaj

en: Floating
ht: Flote

note: TRANS: "name" option from activity.info file
en: View Slides
ht: Gade paj kap pase

note: TRANS: "summary" option from activity.info file TRANS: "description" option from activity.info file
en: Read and annotate comic book .cbz files and other collections of image files stored in Zip archives.
ht: Li epi mete nòt nan liv ti komik (fichye .cbz) ak lòt koleksyon fichye imaj ki anrejistre nan achiv Zip.

en: Previous bookmark
ht: Favori anvan

en: Forward
ht: Avanse

en: Next bookmark
ht: Favori swivan

en: Toggle Bookmark
ht: Baskile Favori

en: Show Image Table
ht: Afiche Tablo Imaj

en: Reload Journal Table
ht: Relanse Tablo Jounal

en: Hide Image Tables
ht: Kache Tablo Imaj yo

en: Add Image
ht: Ajoute Imaj

en: Remove Image
ht: Retire Imaj

en: Extract Image
ht: Rale Imaj

en: Slideshow Image
ht: Imaj Prezantasyon

en: Available Images
ht: Imaj Disponib

en: Success
ht: Siksè

en:  added to Journal.
ht:  ajoute nan Jounal la.

en: Read
ht: Li

en: left
ht: goch

en: right
ht: dwat

en: set heading
ht: seth

en: color
ht: koulè

en: pen up
ht: leve plim la

en: pen down
ht: bese plim la

en: forever
ht: repete nèt ale

en: else
ht: sinon

en: Title
ht: Tit

en: Copy
ht: Kopye

en: Share
ht: Pataje

en: Neighborhood
ht: Vwazinaj

en: Account ID
ht: ID Kont

en: Password
ht: Mo de pas

en: Register
ht: Enskri

en: Username:
ht: Non Itilizatè:

en: Title:
ht: Tit:

en: Description:
ht: Deskripsyon:

en: sound
ht: son

en: loudness
ht: volim son

en: resistance
ht: Rezistans

en: brightness
ht: nivo limyè

en: show
ht: montre

en: mouse x
ht: souri x

en: mouse y
ht: souri y

en: list
ht: lis

en: Spanish
ht: Espanyòl

en: stop
ht: kanpe

en: play
ht: Jwe

en: File not found
ht: pa ka jwenn fichye a

en: New
ht: Nouvo

en: Quit
ht: Kite

en: File
ht: Achiv

note: "U+1F427"
en: Turtle
ht: Tòti

en: %s Activity
ht: %s Aktivite

en: Keep error
ht: Kontinye avèk erè

en: Keep error: all changes will be lost
ht: Kontinye avèk erè: Tout chanjman yo ap pèdi

en: Don't stop
ht: Pa kanpe

en: Stop anyway
ht: Kanpe kanmenm

en: Undo
ht: Defèt

en: Redo
ht: Refè

en: Private
ht: Prive

en: My Neighborhood
ht: Vwazinaj mwen

en: Description
ht: Deskripsyon

en: Continue
ht: Kontinye

en: Choose a color
ht: Chwazi yon koulè

en: Red
ht: Wouj

en: Green
ht: Vè

en: Blue
ht: Ble

en:  and
ht:  ak

note: TRANS: Indicating something that just happened, eg. "just now", "moments ago"
en: Seconds ago
ht: Sa gen kèk segonn

note: TRANS: Indicating time passed, eg. "[10 day, 5 hours] ago", "[2 minutes] in the past", or "[3 years, 1 month] earlier"
en: %s ago
ht: Sa gen %s

note: TRANS: Relative dates (eg. 1 month and 5 days).
en: %d year | %d years
ht[0]: %d ane
ht[1]: %d ane

en: %d month | %d months
ht[0]: %d mwa
ht[1]: %d mwa

en: %d week | %d weeks
ht[0]: %d semèn
ht[1]: %d semèn

en: %d day | %d days
ht[0]: %d jou
ht[1]: %d jou

en: %d hour | %d hours
ht[0]: %d èdtan
ht[1]: %d èdtan

en: %d minute | %d minutes
ht[0]: %d minit
ht[1]: %d minit

en: Empty
ht: Vid

en: Image
ht: Imaj

en: Link
ht: lyen

en: Bundle
ht: Gwoup

en: Aragonese
ht: Aragonè

en: Bulgarian
ht: Bilgaryen

en: Bosnian
ht: Bosnyak

en: Catalan
ht: Katalan

en: Czech
ht: Tchèk

en: Welsh
ht: Wèlch

en: Danish
ht: Danwa

en: German
ht: Alman

en: Greek
ht: Grèk

en: English Britain
ht: Anglè Britanik

en: English scottish
ht: Anglè Skotlann

en: English-north
ht: Anglè nò

en: English_rp
ht: Anglè_rp

en: English_wmids
ht: Anglè_wmids

en: English USA
ht: Anglè Ameriken

en: English west indies
ht: Anglè west indies

en: Spanish latin american
ht: Espanyòl latino

en: Estonian
ht: Estonyen

en: Finnish
ht: Finwa

en: French belgium
ht: Fransè beljik

en: French
ht: Fransè

en: Greek-ancient
ht: Grèk ansyen

en: Hindi
ht: Endi

en: Croatian
ht: Kwoat

en: Hungarian
ht: Ongwa

en: Armenian
ht: Amenyen

en: Armenian (west)
ht: Amenyen (Wès)

en: Indonesian
ht: Endonezyen

en: Icelandic
ht: Island

en: Italian
ht: Italyen

en: Georgian
ht: Jòjyen

en: Kurdish
ht: Kid

en: Latin
ht: Laten

en: Lithuanian
ht: Lityanyen

en: Latvian
ht: Latvyen

en: Macedonian
ht: Masedonyen

en: Malay
ht: Male

en: Nepali
ht: Nepalè

en: Dutch
ht: Olandè

en: Norwegian
ht: Nòvejyen

en: Punjabi
ht: Punjab

en: Polish
ht: Polonè

en: Portuguese (Brazil)
ht: Pòtigè (Brezil)

en: Portuguese (Portugal)
ht: Pòtigè (Pòtigal)

en: Romanian
ht: Roumen

en: Russian
ht: Ris

en: Albanian
ht: Albanyen

en: Serbian
ht: Sèb

en: Swedish
ht: Swedwa

en: Tamil
ht: Tamoul

en: Turkish
ht: Tik

note: #-#-#-#-#  26 (iso_3166-1)  #-#-#-#-# Common name for VNM
en: Vietnam
ht: Vyetnam

en: Mandarin
ht: Mandaren

en: Cantonese
ht: Kantonè

en: Erase
ht: Efase

en: Close
ht: Fèmen

en: Terminal
ht: Tèminal

note: #-#-#-#-#  56 (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# TRANS: "name" option from activity.info file
en: Record
ht: Anrejistre

en: Copy to clipboard
ht: Kopy sou ekritwa

en: Tags:
ht: Etikèt:

en: Date:
ht: Dat:

en: Photo
ht: Foto

en: Immediate
ht: Konia

en: Find first
ht: Jwenn an premye

en: Zoom to fit
ht: Rale pou ajiste

en: Show Tray
ht: Montre meni an

en: Hide Tray
ht: Kache meni an

en: %s Source
ht: %s Sous

en: Run!
ht: Fè mache!

en: Save as Activity Error
ht: Sove kòm Aktivite Erè

en: Please give your activity a meaningful name before attempting to save it as an activity.
ht: Souple bay aktivite ou-a yon non siyifikatif avan ou tante sove-l kòm yon aktivite.

en: Creating activity bundle...
ht: pakè aktivite an kreyasyon...

en: Activity saved to journal.
ht: Aktivite sove nan jounal.

en: Error
ht: Erè

en: PAUSED
ht: Poze

en: Create
ht: Kreye

en: Start
ht: Kòmanse

en: Circle
ht: Wonn

en: Box
ht: Bwat

note: #-#-#-#-#  41 (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# TRANS: label for the box layout in the favorites view
en: Triangle
ht: Triyang

en: Polygon
ht: Poligòn

en: Draw
ht: Desine

en: Grab
ht: Pran

en: Joint
ht: Mare

en: Motor
ht: Motè

en: Play
ht: Jwe

en: Equal pairs
ht: Pè egal ego

en: Add as new pair
ht: Ajoute yon nouvo pè

en: Add
ht: Ajoute

en: Update selected pair
ht: Mete pè seleksyone-a ajou

en: Preview:
ht: apèsi:

en: Text:
ht: Tèks:

en: Loading game...
ht: Jwèt la ap louvri...

en: Sounds
ht: Son yo

en: Load demo games
ht: Louvri jwèt demonstrasyon yo

en: Restart Game
ht: Rekòmanse jwèt la

en: Receiving game
ht: Ap resevwa jwèt

en: done
ht: Fini

note: Name for BRA
en: Brazil
ht: Brezil

note: Name for PRT
en: Portugal
ht: Pòtigal

en: Log
ht: Jounal

en: Log Files
ht: Fichye jounal yo

en: Other
ht: Lòt

en: ERROR: Failed to look for files in '%(path)s'.
ht: Erè: Pa ka jwen'n fichye nan '%(path)s'.

en: ERROR: File '%(file)s' does not exist.
ht: Erè: fichye '%(file)s' pa egziste.

en: ERROR: Unable to read file '%(file)s'.
ht: Erè: Pa ka li fichye '%(file)s'.

en: Error: Can't open file '%s'
ht: Erè: Pa ka louvri fichye '%s'

en: Word Wrap
ht: Retounen a la liy

en: Delete Log File
ht: Efase fichye jounal

en: %(error)s when deleting %(file)s
ht: %(error)s lè wap efase %(file)s

en: Lessons
ht: Leson yo

en: Set frame
ht: mete foto

en: Clear frame
ht: Netwaye foto

en: Play backward / Pause
ht: Jwe dèyè / Poze

en: Play forward / Pause
ht: Jwe devan /Poze

en: Snapshot
ht: Kounye a menn

en: Angle:
ht: Ang:

en: Size:
ht: Gwosè:

en: Angle
ht: Ang

en: Lesson Plans
ht: Leson plan yo

en: Export Frame One
ht: Ekspòte ankadreman yonn

en: Head
ht: Tèt

en: Neck
ht: Kou

en: Right Shoulder
ht: Epòl dwat

en: Upper Right Arm
ht: Piwo ponyèt dwat

en: Lower Right Arm
ht: Piba ponyèt dwat

en: Right Hand
ht: Men dwat

en: Left Shoulder
ht: Epòl goch

en: Upper Left Arm
ht: Piwo ponyèt goch

en: Lower Left Arm
ht: Piba ponyèt goch

en: Left Hand
ht: Men goch

en: Torso
ht: Pwatrin

en: Right Hip
ht: Gratkil dwat

en: Upper Right Leg
ht: Piwo janb dwat

en: Lower Right Leg
ht: Piba janb dwat

en: Right Foot
ht: Pye dwat

en: Left Hip
ht: Gratkil goch

en: Upper Left Leg
ht: Piwo janb goch

en: Lower Left Leg
ht: Piba janb goch

en: Left Foot
ht: Pye goch

en: Activity
ht: Aktivite

en: Finance
ht: Finans

en: Category
ht: Kategori

en: Spent
ht: Depanse

en: Budget
ht: Bidjè

note: #-#-#-#-#  30  #-#-#-#-# Translators: An unknown monitor type
en: Unknown
ht: Enkoni

en: The Chart view shows the proportion of your expenses that is in each category.
    You can categorize transactions in the Register view.
ht: Vi grafik la montre pwopsyon frè yo nan chak kategori.
    Ou kapab kategorize tranzaksyon yo nan vi rejis la.

en: Debit Categories
ht: Kategori debi

en: Chart
ht: Grafik

en: New Credit
ht: Nouvo kredi

en: New Debit
ht: Nouvo Debi

en: Erase Transaction
ht: Efase tranzaksyon

en: Day
ht: Jou

en: Week
ht: semenn

en: Month
ht: Mwa

en: Year
ht: ane

en: Forever
ht: pou tout tan

note: TRANS: representation of the "Week of" period
en: Week of
ht: Semenn

en: Balance:
ht: Balans:

en: Show in Journal
ht: Montre nan jounal la

en: Amount
ht: Kantite

en: Distance
ht: Distans

en: Atmosphere
ht: Atmosfè

en: Press the button to measure the distance to another laptop
ht: peze bouton an pou mezire distans a yon lòt laptop

en: Preparing to measure distance
ht: Prepare pou mezire distans

en: Ready to make a measurement.  Waiting for partner to be ready.
ht: Prè pou pwan yon mezi._ Tann patnè-a pwè.

en: Recording sound from each laptop.
ht: Anrejistre son nan chak laptop.

en: Processing recorded audio.
ht: Odio anrejistreman an progrè.

en: This activity already has two participants, so you cannot join.
ht: Aktivite sa deja gen 2 patisipan, ou paka rantre kounye a.

en: Begin Measuring Distance
ht: Kòmanse mezire distans

en: Stop Measuring Distance
ht: Sispann mezire distans

en: Temperature (C):
ht: Tanperati (C):

en: Relative Humidity (%):
ht: imidite relatif (%):

en: Speed of Sound (m/s):
ht: vitès son (m/s):

note: TRANS: Title of the activity
en: What Time Is It?
ht: Quelle heure est-il?

note: TRANS: The format used when writing the time in full letters.  You must take care to use a font size large enough so that kids can read it easily, but also small enough so that all times combination fit on the screen, even when the screen is rotated.  Pango markup: http://www.pygtk.org/docs/pygtk/pa
en: <markup><span lang="en" font_desc="Sans 20">%s</span></markup>
ht: <markup><span lang="fr" font_desc="Sans 20">%s</span></markup>

note: TRANS: The format used to display the weekday and date (example: Tuesday 10/21/2008) We recommend to use the same font size as for the time display.  See http://docs.python.org/lib/module-time.html for available
en: <markup><span lang="en" font_desc="Sans 20"><span foreground="#B20008">%A</span>, <span foreground="#5E008C">%m</span>/<span foreground="#B20008">%d</span>/<span foreground="#9A5200">%Y</span></span></markup>
ht: <markup><span lang="fr" font_desc="Sans 20"><span foreground="#B20008">%A</span>, <span foreground="#B20008">%d</span>/<span foreground="#5E008C">%m</span>/<span foreground="#9A5200">%Y</span></span></markup>

en: Simple Clock
ht: Une horloge simple

en: Nice Clock
ht: Une belle montre

en: Digital Clock
ht: Une montre à affichage numérique

en: Display time in full letters
ht: Afficher l'heure en lettres

en: Display weekday and date
ht: Afficher le jour et la date

en: Talking clock
ht: L'horloge parlante

note: TRANS: The language and voice variant Look at http://espeak.sourceforge.net/commands.html for details, and http://espeak.sourceforge.net/languages.html to see if your language is supported.
en: en
ht: fr

note: TRANS: The rules to print the time in the localized language. Example syntax: time(h, 15) => a quarter to hour(h) am_pm(h) | The left hand side of the rule defines a pattern with a variable 'h' and a value '15'. The right hand side, when applied, will use the text "a quarter to " and call the first 
en: time(h, m) => What Time Is It?
ht:     time(h, 35) => <span foreground="\#005FE4">hour1(h)</span> moins <span foreground="\#00B20D">vingt-cinq</span> |
        time(h, 40) => <span foreground="\#005FE4">hour1(h)</span> moins <span foreground="\#00B20D">vingt</span> |
        time(h, 45) => <span foreground="\#005FE4">hour1(h)</span> moins <span foreground="\#00B20D">le quart</span> |
        time(h, 50) => <span foreground="\#005FE4">hour1(h)</span> moins <span foreground="\#00B20D">dix</span> |
        time(h, 55) => <span foreground="\#005FE4">hour1(h)</span> moins <span foreground="\#00B20D">cinq</span> |
        time(h, m) => <span foreground="\#005FE4">hour(h)</span> min(m) |
        hour(0) => minuit |
        hour(1) => une heure |
        hour(12) => midi |
        hour(h) => number(h) heures |
        hour1(0) => number(1) heure |
        hour1(1) => number(2) heures |
        hour1(2) => number(3) heures |
        hour1(3) => number(4) heures |
        hour1(4) => number(5) heures |
        hour1(5) => number(6) heures |
        hour1(6) => number(7) heures |
        hour1(7) => number(8) heures |
        hour1(8) => number(9) heures |
        hour1(9) => number(10) heures |
        hour1(10) => number(11) heures |
        hour1(11) => midi |
        hour1(12) => number(13) heures |
        hour1(13) => number(14) heures |
        hour1(14) => number(15) heures |
        hour1(15) => number(16) heures |
        hour1(16) => number(17) heures |
        hour1(17) => number(18) heures |
        hour1(18) => number(19) heures |
        hour1(19) => number(20) heures |
        hour1(20) => number(21) heures |
        hour1(21) => number(22) heures |
        hour1(22) => number(23) heures |
        hour1(23) => minuit |
        min(0) => |
        min(1) => <span foreground="\#00B20D">une minute</span> |
        min(15) => et <span foreground="\#00B20D">quart</span> |
        min(30) => et <span foreground="\#00B20D">demie</span> |
        min(m) => <span foreground="\#00B20D">number(m)</span> |
        number(1) => une |
        number(2) => deux |
        number(3) => trois |
        number(4) => quatre |
        number(5) => cinq |
        number(6) => six |
        number(7) => sept |
        number(8) => huit |
        number(9) => neuf |
        number(10) => dix |
        number(11) => onze |
        number(12) => douze |
        number(13) => treize |
        number(14) => quatorze |
        number(15) => quinze |
        number(16) => seize |
        number(17) => dix-sept |
        number(18) => dix-huit |
        number(19) => dix-neuf |
        number(20) => vingt |
        number(21) => vingt-et-une |
        number(22) => vingt-deux |
        number(23) => vingt-trois |
        number(24) => vingt-quatre |
        number(25) => vingt-cinq |
        number(26) => vingt-six |
        number(27) => vingt-sept |
        number(28) => vingt-huit |
        number(29) => vingt-neuf |
        number(30) => trente |
        number(31) => trente-et-une |
        number(32) => trente-deux |
        number(33) => trente-trois |
        number(34) => trente-quatre |
        number(35) => trente-cinq |
        number(36) => trente-six |
        number(37) => trente-sept |
        number(38) => trente-huit |
        number(39) => trente-neuf |
        number(40) => quarante |
        number(41) => quarante-et-une |
        number(42) => quarante-deux |
        number(43) => quarante-trois |
        number(44) => quarante-quatre |
        number(45) => quarante-cinq |
        number(46) => quarante-six |
        number(47) => quarante-sept |
        number(48) => quarante-huit |
        number(49) => quarante-neuf |
        number(50) => cinquante |
        number(51) => cinquante-et-une |
        number(52) => cinquante-deux |
        number(53) => cinquante-trois |
        number(54) => cinquante-quatre |
        number(55) => cinquante-cinq |
        number(56) => cinquante-six |
        number(57) => cinquante-sept |
        number(58) => cinquante-huit |
        number(59) => cinquante-neuf

en: Off-line
ht: Pa an liy

en: Share, or invite someone.
ht: Pataje, oubyen envite yon moun.

en: On-line
ht: An liy

en: Private Chat
ht: Diskisyon prive

en: left the chat
ht: kite diskisyon an

en: URL from Chat
ht: URL diskisyon an

en: %s joined the chat
ht: Jwenn diskisyon %s

en: %s left the chat
ht: kite diskisyon an %s

en: %s is here
ht: Li la %s

note: "U+1F382"
en: Heart
ht: Kè

en: Music
ht: Mizik

note: "U+1F528"
en: Telephone
ht: Telefòn

note: "U+2601U+FE0F"
en: Fire
ht: Dife

note: "U+1F319"
en: Cloud
ht: Niaj

note: "U+1F44D"
en: Umbrella
ht: Parapli

note: "U+1F4D5"
en: Pencil
ht: Kreyon

note: "U+1F981"
en: Horse
ht: Cheval

note: "U+1F30F"
en: Moon
ht: Lalin

note: "U+1F4CE"
en: Scissors
ht: Sizo

en: Copy to Clipboard
ht: Kopye nan ekritwa

en: Calculate
ht: Kalkile

en: square
ht: Kare

en: acos(x), return the arc cosine of x. This is the angle for which the cosine is x. Defined for -1 <= x < 1
ht: acos(x), retounen ak kosinis X. Sa se ang kote kosinis lan se x. defini pou -1 <= x < 1

en: atan(x), return the arc tangent of x. This is the angle for which the tangent is x. Defined for all x
ht: atan(x), retounen ak tanjant x. Sa se ang kote tanjant lan se x. defini pou tout x

en: cos(x), return the cosine of x. This is the x-coordinate on the unit circle at the angle x
ht: cos(x), retounen kosinis x la. Sa se koòdone x la sou sèk inite a nan ang x la

en: exp(x), return the natural exponent of x. Given by e^x
ht: exp(x), retounen eksponansyèl natirèl x. ke e^x te bay kom rezilta

en: ln(x), return the natural logarithm of x. This is the value for which the exponent exp() equals x. Defined for x >= 0.
ht: ln(x), retounen logarit natirèl x. Sa se valè kote eksponan exp() egal x. defini pa x >= 0.

en: sin(x), return the sine of x. This is the y-coordinate on the unit circle at the angle x
ht: sin(x), retounen sinis x. Sa se koòdone y sou sèk inite-a nan ang x

en: sinh(x), return the hyperbolic sine of x. Given by (exp(x) - exp(-x)) / 2
ht: sinh(x), retounen ipèbòl sinis x. ke (exp(x) - exp (-x)) / 2 bay

en: sqrt(x), return the square root of x. This is the value for which the square equals x. Defined for x >= 0.
ht: sqrt(x), retounen rasin kare x. Sa se valè rasin kare x. defini pou x >= 0.

en: tan(x), return the tangent of x. This is the slope of the line from the origin of the unit circle to the point on the unit circle defined by the angle x. Given by sin(x) / cos(x)
ht: tan(x), retounen tanjant x. Sa se pant liy lan soti nan orijin sèk inite-a rive pwen sou sèk inite defini pa ang x la. ke sin(x) / cos(x) bay la

en: xor(x, y), logical xor. Returns True if either x is True (and y is False) or y is True (and x is False), else returns False
ht: xor(x, y) xor lojikal. Retounen vrè si x vrè (epi y fo) oubyen y vrè (epi x fo), san sa retounen fo

en: Cut
ht: koupe

en: Square
ht: Kare

en: Square root
ht: Rasin' kare

en: Inverse
ht: Envès

en: e to the power x
ht: e ekspozan x

en: x to the power y
ht: x ekspozan y

en: Natural logarithm
ht: logarit natirèl

en: Factorial
ht: Faktè

en: Sine
ht: Sinis

en: Cosine
ht: Kosinis

en: Tangent
ht: Tanjant

en: Arc sine
ht: Lak sinis

en: Arc cosine
ht: Lak kosinis

en: Arc tangent
ht: Lak tanjant

en: Hyperbolic sine
ht: sinis ipèbolik

en: Hyperbolic cosine
ht: Kosinis ipèbolik

en: Hyperbolic tangent
ht: Tanjant ipèbolik

en: Logical and
ht: And lojik

en: Logical or
ht: Or lojik

en: Equals
ht: Egal

en: Not equals
ht: Pa egal

en: Degrees
ht: Degre

en: Radians
ht: Radyan

en: plot(eqn, var=-a..b), plot the equation 'eqn' with the variable 'var' in the range from a to b
ht: plot(eqn, var=-a...b), balanse ekwasyon 'eqn' ak variab 'var' antre a ak b

en: This is just a test topic, use help(index) for the index
ht: Sa se jis yon sijè tès , sèvi èd(endèks) pou enkèks la

en: Use help(test) for help about 'test', or help(index) for the index
ht: Sèvi èd (tèks) pou èd o sijè 'tèks', oubyen èd (endèks) pou endèks la

note: TRANS: This command is descriptive, so can be translated
en: index
ht: endèks

en: Topics
ht: sijè yo

note: TRANS: This command is descriptive, so can be translated
en: functions
ht: Fonksyon yo

en: No help about '%s' available, use help(index) for the index
ht: pa gen èd disponib pou '%s' , sèvi èd(endèks) pou endèks la

en: help
ht: èd

en: Function '%s' not defined
ht: Fonksyon '%s' pa defini

en: Variable '%s' not defined
ht: Varyab '%s' pa defini

en: Parse error
ht: Izole erè

en: Internal error
ht: Erè entèn

note: TRANS: division symbol (default: '÷')
en: div_sym
ht: Div_sym

en: Error: unsupported type
ht: Erè: Kalite san sipò

en: Algebra
ht: aljèb

en: Trigonometry
ht: trigonometri

en: Boolean
ht: Bouleyen

en: Label:
ht: Etikèt:

en: All equations
ht: Tout ekwasyon yo

en: My equations
ht: Ekwasyon-m yo

en: Show variables
ht: montre variab

en: Equation.parse() string invalid (%s)
ht: Equation.parse() cèn sa pa bon ditou (%s)

en: Writing to journal (%s)
ht: Ekri li nan jounal an (%s)

en: button_pressed(): invalid type
ht: button_pressed(): tip bouton, fonksyon sa a pa bon

en: Browse
ht: Navige

en: Surf the world! Here you can do research, watch educational videos, take online courses, find books, connect with friends and more.  Browse is powered by the WebKit2 rendering engine with the Faster Than Light javascript interpreter - allowing you to view the full beauty of the web.
ht: Navige sou Web la! La a, ou ka fè rechèch, gade videyo edikatif, pran kou a distans, jwenn liv, konekte ak zanmi epi fè anpil lòt bagay ankò.

en: Untitled
ht: San tit

en: Loading...
ht: Lansman...

en: This web page could not be loaded
ht: Paj web sa a pa ka lanse

en: "%s" could not be loaded. Please check for typing errors, and make sure you are connected to the Internet.
ht: "%s" pa ka lanse. Tanpri verifye siw pa fè erè nan sa w tape a epi tou asire w ke w gen koneksyon entènèt.

en: Try again
ht: Eseye ankò

en: The initial page was configured
ht: Paj akèy la konfigire

en: The default initial page was configured
ht: Paj akèy pa defo a konfigire

en: Download in progress | Downloads in progress
ht[0]: Telechajman an ap fèt kounye a
ht[1]: Telechajman yo ap fèt kounye a

en: Stopping now will erase your download | Stopping now will erase your downloads
ht[0]: Si ou rete aplikasyon an kounye a, telechajman an ap anile
ht[1]: Si ou rete aplikasyon an kounye a, telechajman yo ap anile

en: Continue download | Continue downloads
ht[0]: Kontinye telechajman an
ht[1]: Kontinye telechajman yo

en: Home page
ht: Paj akèy

en: Select as initial page
ht: Seleksyone kòm paj akèy

en: Reset initial page
ht: Redefini paj akèy

en: Library
ht: Bibliyotèk

en: Not enough space to download
ht: Pa gen ase espas pou telechajman

en: Download "%{filename}" requires %{total_size_in_mb} MB of free space, only %{free_space_in_mb} MB is available
ht: Telechajman "%{filename}" mande %{total_size_in_mb} MB espas lib, gen sèlman %{free_space_in_mb} MB ki disponib

en: Download started
ht: Telechajman an koumanse

en: From: %s
ht: Apati: %s

en: Download completed
ht: Telechajman an konplè, li fini

en: Downloading %(filename)s from 
    %(source)s.
ht: Telechajman %(filename)s apati 
    %(source)s.

en: Save PDF to Journal
ht: Anrejistre fichye PDF la nan Jounal la

en: Downloading document...
ht: Telechajman dokiman...

en: This document could not be loaded
ht: Chajman dokiman sa a enposib

en: Please make sure you are connected to the Internet.
ht: Tanpri verifye koneksyon entènèt la.

en: Follow link
ht: Swiv lyen

en: Follow link in new tab
ht: Ouvè lyen an nan yon nouvo tab

en: Keep link
ht: Konsève lyen an

en: Copy link
ht: Kopye lyen an

en: Copy image
ht: Kopye imaj la

en: Keep image
ht: Konsève imaj la

en: Copy text
ht: Kopye tèks la

en: Abacus
ht: Abak

en: a tool for simple arithmetic calculations
ht: yon zouti pou fè kalkil aritmetik senp

note: TRANS: simple decimal abacus
en: Decimal
ht: Desimal

note: TRANS: hexidecimal abacus
en: Hexadecimal
ht: Egzadesimal

note: TRANS: binary abacus
en: Binary
ht: Binè

note: TRANS: Cuisenaire Rods
en: Rods
ht: Reglèt

note: #-#-#-#-#  42 (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# TRANS: Custom abacus #-#-#-#-#  31  #-#-#-#-# Translators: "Custom" is the name of a user-defined sound theme
en: Custom
ht: Pèsonalize

en: Rods:
ht: Reglèt:

en: Top:
ht: Anwo:

en: Bottom:
ht: Anba:

en: Factor:
ht: Faktè:

en: Base:
ht: Baz:

en: Migrated to GSettings
ht: Deplase nan GSettings

en: This key shows whether or not GConf values were migrated to GSettings
ht: Kle sa montre si wi ou non valè GConf yo janbe nan GSettings

en: Backup URL
ht: Adrès pou Backup

en: URL where the backup is saved to.
ht: Adrès kote backup la anrejistre.

en: Show Log out
ht: Adrès kote backup la anrejistre.

en: If TRUE, Sugar will show a "Log out" option.
ht: Sugar ap afiche opsyon "Dekonekte" si valè a se TRUE.

en: Show Restart
ht: Afiche opsyon Redemare

en: If TRUE, Sugar will show a "Restart" option.
ht: Sugar ap afiche opsyon "Redemare" si valè a se TRUE.

en: Show Shutdown
ht: Afiche opsyon Etenn

en: If TRUE, Sugar will show a "Shutdown" option.
ht: Sugar ap afiche opsyon "Etenn" si valè a se TRUE.

en: Show Register
ht: Afiche opsyon Enskri

en: If TRUE, Sugar will show a "Register" option in the buddy palette.
ht: Sugar ap afiche opsyon "Enskri" nan tablo kamarad la si valè a se TRUE.

en: Bundle IDs of protected activities
ht: Idantite an gwoup pou aktivite pwoteje yo

en: Users will not be allowed to erase these activities through the list view.
ht: Itilizatè yo pap ka efase aktivite yo nan lis ki afiche yo.

en: A limit to the number of simultaneously open activities.
ht: Yon limit sou kantite aktivite k ap mache anmenmtan.

en: This int is used to set a limit to the number of open activities. By default (0), there is no limit.
ht: Itilize int sa pou pwograme limit sou kantite aktivite ki ouvri. Li te tou pwograme sou "(0)", san okenn limit.

en: User Name
ht: Non Itilizatè

en: User name that is used throughout the desktop.
ht: Non itilizatè kap itilize tout kote nan òdinatè a

en: Default nick
ht: nick ki te tou deja la

en: "disabled" to ask nick on initialization; "system" to reuse UNIX account long name.
ht: "disabled" pou mande nick nan demaraj; "system" pou sèvi ankò ak kont UNIX long name.

en: User Color
ht: Koulè Itilizatè

en: Color for the XO icon that is used throughout the desktop. The string is composed of the stroke color and fill color, format is that of rgb colors. Example: #AC32FF,#9A5200
ht: Koulè pou ikonn XO ki itilize nan òdinatè a. Premye koulè a se pou liy lan e lòt la ap pou ranplisaj, toulè de ap nan fòma rgb. Egzanp:#AC32FF, #9A5200

en: User Gender
ht: Sèks Itilizatè

en: Gender of the Sugar user, either male, female, or unassigned
ht: Sèks itilizatè Sugar a, swa gason oubyen fi, oswa kite l san pwograme

en: User Birth Timestamp
ht: Kantite tan depi itilizatè a fèt

en: Birth timestamp (seconds since the epoch)
ht: Kantite tan (an segonn) depi itilizatè a fèt

en: Group Label
ht: Ti detay sou Gwoup

en: Label associated with age, e.g., '2nd Grade'
ht: Ti detay ki asosye avèk laj, egzanp '2e ane'

en: Background image path
ht: chemen imaj an 'Background'

en: Path to the image to be used as a background.
ht: Adrès imaj kap sèvi antanke 'background'

en: Background alpha level
ht: Nivo alfa (fòs koulè) 'background' lan

en: The opacity of the background image.
ht: Nivo transparans imaj an background lan

en: Mimetype registry
ht: Rejis Mimetype

en: Consists of key-value pairs mimetypes and their corresponding activity
ht: Baze sou kle ak valè mimetype ak aktivite yo koresponn avèk yo

en: Volume Level
ht: Nivo volim

en: Volume level for the sound device.
ht: Nivo volim pou materyèl son an

en: Sound Muted
ht: Son an dezaktive

en: Setting for muting the sound device.
ht: Reglaj pou fèmen son nan materyèl son an.

en: Brightness Level
ht: Nivo ekleraj

en: Brightness level for the computer screen.
ht: Nivo ekleraj pou ekran òdinatè a.

en: Timezone
ht: Lè lokal

en: Timezone setting for the system.
ht: Reglaj lè lokal pou systèm lan

en: Home views
ht: Premye afichaj yo

en: List of home views, including the view icon, the favorite icon and the layout
ht: Lis premye afichaj yo, san wete ikón afichaj ki se ikón favori ak aranjman an

en: Launcher animation interval
ht: entèval tan pou animasyon launcher

en: Delay in milliseconds between animation updates for launcher pulsing icon.
ht: Delè tan an milisegonn mizajou animasyon yo pou ikón launcher kap klinyote.

en: Edge Delay
ht: Reta bò yo

en: Delay for the activation of the frame using the edges.
ht: Reta pou aktivasyon ankadreman ki itilize bò yo.

en: Corner Delay
ht: Reta kwen

en: Delay for the activation of the frame using the corners.
ht: Reta aktivasyon ankadreman ki itilize kwen yo.

en: Automatic power management (increases battery life)
ht: automatic power management(ogmante tan batri a ap bay)

en: Extreme power management (disables wireless radio, increases battery life)
ht: Jesyon ekstrèm enèji batri (desaktive radio Wifi, ogmante tan batri a ap bay)

en: About Me
ht: Enfòmasyon pèsonèl

en: You must enter a name.
ht: Ou dwe rantre yon non.

en: stroke:   color=%s hue=%s
ht: stroke:   koulè=%s hue=%s

en: fill:     color=%s hue=%s
ht: fill:     koulè=%s hue=%s

en: Error in specified color modifiers.
ht: Erè nan modifikatè koulè espesifye yo.

en: Error in specified colors.
ht: Erè nan koulè espesifye yo.

en: Click to change your color:
ht: Klike pou chanje koulè:

en: Not available
ht: Pa disponib

en: Identity
ht: Idantite

en: Serial Number:
ht: Nimero seri:

en: Software
ht: Pwogram

en: Build:
ht: Bati:

en: Firmware:
ht: Mikrolojisyèl:

en: Today
ht: Jodia

en: Copyright and License
ht: Copyright ak lisans

note: TRANS: The word "Sugar" should not be translated.
en: Sugar is the graphical user interface that you are looking at. Sugar is free software, covered by the GNU General Public License, and you are welcome to change it and/or distribute copies of it under certain conditions described therein.
ht: Sugar se entèfas grafik wap gade la a. Sugar se yon lojisyèl lib, sou Lisans Piblik Jeneral GNU, e pa gen pwoblèm pou w chanje li epi/oubyen distribiye kopi li avek kèk grenn kondisyon ki nan kontra sa a.

en: Full license:
ht: Lisans konplè:

en: Date & Time
ht: Dat ak lè

en: Error: timezone does not exist.
ht: Erè: lè lokal pa egziste.

en: Frame
ht: Ankadreman

en: never
ht: Jamè

en: instantaneous
ht: imediat

en: %s seconds
ht: %s segond

en: Activation Delay
ht: Reta aktivasyon

en: Activation Area
ht: zòn aktivasyon

en: Corner
ht: Kwen

en: Edge
ht: Bò

en: Language
ht: Lang

en: Could not access ~/.i18n. Create standard settings.
ht: Aksè enposib ~/.i18n. Kreye paramèt pa defo yo.

en: Language for code=%s could not be determined.
ht: Lang pou kod=%s pa ka tèmine.

en: Sorry I do not speak '%s'.
ht: Dezole mwen pa pale '%s'.

en: Network
ht: Rezo

en: State is unknown.
ht: Yo pa konnen eta l'.

en: Error in specified radio argument use on/off.
ht: Agiman radio espesifye-a pa kòrèk sèvi limen/etenn.

en: Error in specified argument use 0/1.
ht: Agiman espesifye-a pa kòrèk sèvi 0/1.

en: Wireless
ht: San fil

en: Radio
ht: Radyo

en: Collaboration
ht: Kolaborasyon

en: Server:
ht: Sèvè:

en: Power
ht: Alimantasyon

en: Error in automatic pm argument, use on/off.
ht: Agiman pou jere alimantasyon otomatik la pa kòrèk sèvi ak limen/etenn.

en: Power management
ht: Jere alimantasyon

en: Software Update
ht: Mete logisyèl la ajou

note: TRANS: download size is 0
en: None
ht: Okenn

en: My Battery
ht: Batri-m

en: Removed
ht: Retire

en: Charging
ht: Ap chaje

en: Very little power remaining
ht: Yon ti kras chaj ki rete

note: TRANS: do not translate %(hour)d:%(min).2d  it is a variable, only translate the word "remaining"
en: %(hour)d:%(min).2d remaining
ht: %(hour)d:%(min).2d ki rete

en: Charged
ht: Fin chaje

en: Disconnect
ht: Dekonekte

en: Channel
ht: Chanèl

en: Speed
ht: Vitès

en: Connect
ht: Konekte

en: Disconnected
ht: Dekonekte

en: Mesh Network
ht: Rezo maye

en: Mesh Network %s
ht: Rezo maye %s

en: Show contents
ht: Afiche kontni yo

en: sugar-control-panel: WARNING, found more than one option with the same name: %s module: %r
ht: Sugar-control-panel: Atansyon, yo jwenn plizyè opsyon ak yon menm non: %s modil: %r

en: sugar-control-panel: key=%s not an available option
ht: Sugar-kontwòl-panèl: kle=%s pa yon opsyon disponib

en: sugar-control-panel: %s
ht: sugar-kontwòl-panèl: %s

note: TRANS: Translators, there's a empty line at the end of this string, which must appear in the translated string (msgstr) as well.
en: Usage: sugar-control-panel [ option ] key [ args ... ] 
        Control for the sugar environment. 
        Options: 
        -h           show this help message and exit 
        -l           list all the available options 
        -h key       show information about this key 
        -g key       get the current value of the key 
        -s key       set the current value for the key 
        -c key       clear the current value for the key
ht: Itilizasyon: Sugar-Pano-Konfigirasyon [opsyon] kle [args ... ]
                   Kontwòl pou anviwònman sugar. 
                   Opsyon: 
                   -h                                               montre mesaj èd sa epi soti 
                   -l                                                 fè lis tout opsyon disponib yo 
                  -h kle                                    montre enfòmasyon sou kle sa 
                  -g kle                                    pran valè aktyèl kle a 
                  -s kle                                     fikse valè aktyèl pou kle a 
                  -c kle                                     efase valè aktyèl pou kle a

en: Warning
ht: Avètisman

en: Changes require restart
ht: Redemare pou aplike chanjman yo

en: Cancel changes
ht: Anile chanjman yo

en: Later
ht: Pi ta

en: Restart now
ht: Redemare kounye a menm

en: Confirm erase
ht: Konfime sa ou efase a

en: Confirm erase: Do you want to permanently erase %s?
ht: Konfime sa ou efase a: ou vle retire'l net %s?

en: Keep
ht: Kenbe

en: Remove favorite
ht: Siprime favori

en: Make favorite
ht: Ajoute nan favori

note: TRANS: label for the freeform layout in the favorites view
en: Freeform
ht: Fòm lib

note: TRANS: label for the ring layout in the favorites view
en: Ring
ht: Zanno

en: Registration Failed
ht: enskripsyon an pa fèt

en: Registration Successful
ht: enskripsyon an fèt

en: You are now registered with your school server.
ht: ou pa enskri avek sèvè lekol ou a.

en: Home
ht: Lakay

en: Group
ht: Gwoup

en: Key Type:
ht: kalite kle:

en: Authentication Type:
ht: Kalite otantifikasyon:

note: TRANS: Action label for resuming an activity.
en: Resume
ht: Repwann

en: Join
ht: Rejwen'n

en: Mesh Network %d
ht: Rezo maye %d

en: Cannot connect to the server.
ht: Pa kapab konekte nan sèvè a.

en: The server could not complete the request.
ht: Sèvè a pa kapab konplete rekèt la

en: List view
ht: Gade lis

en: Decline
ht: Refize

[ctx: Clipboard]
en: Remove
ht: Retire

en: Open with
ht: Ouvri ak

en: Name:
ht: Non:

en: Click to change color:
ht: Klike pou chanje koulè:

en: No preview
ht: Pa gen previziyalizasyon

en: Date: %s
ht: Dat: %s

en: No date
ht: Pa gen dat

en: Participants:
ht: Patisipan yo:

en: Journal
ht: Jounal

note: TRANS: Item on a palette that filters by entry type.
en: Anything
ht: Nenpòt bagay

en: Anytime
ht: Nenpòt lè

en: Since yesterday
ht: Depi Yè

en: Past week
ht: Semèn pase a

en: Past month
ht: Mwa pase

en: Past year
ht: Lane pase a

en: Duplicate
ht: Kopye

en: Your Journal is empty
ht: Jounal ou vid

en: No matching entries
ht: Pa gen antre ki matche

en: Your Journal is full
ht: Jounal ou plen

en: Show Journal
ht: Montre jounal la

en: Choose an object
ht: chwazi yon bagay

en: Documents
ht: Dokiman

en: %(free_space)d MB Free
ht: %(free_space)d MB vid

en: Favorites view %d
ht: Fas prefere %d

en: Mesh
ht: Rezo maye

en: Remove friend
ht: Retire nan zanmi mwen yo

en: Make friend
ht: Fè zanmi ak moun sa

en: Shutdown
ht: Eten'n

en: Restart
ht: Redemare

en: Invite to %s
ht: Envite nan %s

en: Starting...
ht: Demaraj...

[ctx: Volume]
en: Remove
ht: Retire

en: Suspend
ht: Sispann

en: Run in test mode
ht: Ouvri nan mòd tès

en: Guest Session
ht: Sesyon Envite

en: Domain:
ht: Domèn:

en: Login
ht: Ouvri Sesyon An

en: Language-Name
ht: Creole

en: Language-Direction
ht: LTR

en: %a of %m
ht: %a nan %m

en: %b and %b
ht: %b ak %b

en: %b or %b
ht: %b oubyen %b

en: %f of %n
ht: %f sou %n

en: add %s to %L
ht: mete %s sou %L

en: background #
ht: # fon ekran

en: broadcast %e
ht: voye bay tout moun %e

en: broadcast %e and wait
ht: voye bay tout moun %e epi tann

en: change %g effect by %n
ht: mete %g nan plas %n

en: change %v by %n
ht: mete %v nan plas %n

en: change pen color by %n
ht: ranplase koulè plim avek %n

en: change pen shade by %n
ht: ranplase entansite plim ak %n

en: change pen size by %n
ht: ranplase gwosè pwent plim nan avek %n

en: change size by %n
ht: ranplase gwosè a avek %n

en: change tempo by %n
ht: ranplase tempo ak %n

en: change volume by %n
ht: mete volim la sou %n

en: change x by %n
ht: mete %n nan plas x

en: change y by %n
ht: mete %n nan plas y

en: clear
ht: efase tout

en: clear graphic effects
ht: retire efè grafik yo

en: color %C is touching %C?
ht: koulè %C touche %C

en: control
ht: Kontwòl

en: costume #
ht: # kostim

en: delete %y of %L
ht: efase %y nan %L

en: direction
ht: direksyon

en: distance to %m
ht: distans jiska %m

en: forever if %b
ht: repete nèt ale si %b

en: glide %n secs to x:%n y:%n
ht: glise pandan %n segond ale nan pozisyon x:%n y:%n

en: go back %n layers
ht: retounen %n kouch

en: go to %m
ht: ale nan %m

en: go to front
ht: ale sou devan

en: go to x:%n y:%n
ht: ale nan pozisyon x:%n y:%n

en: hide
ht: kache

en: hide variable %v
ht: sere varyab %v a

en: if %b
ht: si %b

en: if on edge, bounce
ht: mate si li rive sou bo a

en: insert %s at %i of %L
ht: Mete %s nan pozisyon %i nan %L

en: item %i of %L
ht: eleman %i nan %L

en: key %k pressed?
ht: touch %k peze?

en: length of %L
ht: longè %L

en: looks
ht: aparans

en: loud?
ht: son fò?

en: motion
ht: mouvman

en: move %n steps
ht: fè %n pa devan

en: next background
ht: pwochen fon ekran

en: next costume
ht: pwochenn kostim

en: not %b
ht: non %b

en: pen
ht: plim

en: pick random %n to %n
ht: chwazi yon chif pa aza ant %n ak %n

en: play sound %S
ht: Jwe son %S la

en: play sound %S until done
ht: jwe son %S la nèt

en: point in direction %d
ht: vize nan direksyon %d

en: point towards %m
ht: vize %m

en: repeat %n
ht: repete %n fwa

en: repeat until %b
ht: repete jiska %b

en: replace item %i of %L with %s
ht: Ranplase %i nan %L avek %s

en: reset timer
ht: rekòmanse Kronomèt la

en: round %n
ht: awondi %n

en: say %s
ht: di %s

en: say %s for %n secs
ht: di %s pandan %n segond

en: set %g effect to %n
ht: mete efè %g a sou %n

en: set %v to %n
ht: mete %v sou %n

en: set pen color to %c
ht: mete koulè plim la sou %c

en: set pen color to %n
ht: mete koulè plim la sou %n

en: set pen shade to %n
ht: mete entansite plim nan sou %n

en: set pen size to %n
ht: mete gwosè plim la sou %n

en: set size to %n%
ht: mete gwosè a sou %n%

en: set tempo to %n bpm
ht: mete tempo a sou %n bpm

en: set volume to %n%
ht: mete volim la sou %n%

en: set x to %n
ht: mete x sou %n

en: set y to %n
ht: mete y sou %n

en: show variable %v
ht: montre varyab %v a

en: size
ht: gwosè

en: stamp
ht: mete so

en: stop all
ht: kanpe tout

en: stop all sounds
ht: koupe tout son

en: stop script
ht: kanpe script la

en: switch to background %l
ht: ale sou fon ekran %l

en: switch to costume %l
ht: al sou kostim %l

en: think %s
ht: panse ak %s

en: think %s for %n secs
ht: panse ak %s pandan %n segond

en: timer
ht: kronomèt

en: touching %m?
ht: ap manyen %m?

en: touching color %C?
ht: ap manyen koulè %C?

en: volume
ht: volim

en: wait %n secs
ht: tann %n segond

en: wait until %b
ht: tann jouk %b

en: when %k key pressed
ht: lè yo peze touch %k a

en: when %m clicked
ht: lè yo klike %m

en: when I receive %e
ht: lèm resevwa %e

en: x position
ht: pozisyon x

en: y position
ht: pozisyon y

en: (empty)
ht: (vid)

en: About Scratch
ht: enfòmasyon sou Scratch

en: About this project:
ht: enfòmasyon sou pwojè sa

en: add comment
ht: mete kòmantè

en: add comment here
ht: ajoute yon kòmantè la a

en: all
ht: tout

en: any
ht: nenpòt

en: background
ht: fon ekran

en: backgrounds
ht: fon ekran yo

en: Backgrounds
ht: Fon ekran yo

en: Brush size:
ht: Gwosè penso

en: button
ht: bouton

en: button pressed
ht: bouton peze

en: can rotate
ht: kapab vire

en: cancel
ht: kanpe

en: Choose a folder
ht: Chwazi yon dosye

en: Choose new sprite from file
ht: chwazi yon nouvo sprite apati yon fichye

en: clean up
ht: netwaye

en: Clear canvas
ht: Efase strikti a

en: Close dialog?
ht: Fèmen dyalog la?

en: Close paint editor?
ht: Fèmen zouti kap fè desen an?

en: close port
ht: Fèmen pò a

en: Close sound recorder?
ht: Fèmen bwat kab kenbe son a?

en: Compress Images
ht: konprese imaj yo

en: Compress Sounds
ht: konprese son yo

en: Compress sounds and images
ht: konprese son ak imaj yo

en: Computer
ht: Òdinatè

en: Connecting to
ht: ap konekte avèk

en: costume
ht: kostim

en: costumes
ht: kostim

en: Costumes
ht: Kostim

en: Could not read
ht: Pa ka li'l

en: Could not read project; file may be damaged
ht: Pa ka li pwojè a; fichye a ka petèt kowonpi

en: Could not write file
ht: Pa kapab ekri fichye a

en: Create account
ht: Kreye yon kont

en: Create an empty project
ht: Kreye yon pwojè tounèf

en: Data sent. Waiting for response...
ht: Enfòmasyon yo ale. Ap tann yon repons...

en: delete
ht: efase

en: Delete
ht: Efase

en: Delete a list
ht: Efase yon lis

en: Delete a variable
ht: Efase yon varyab

en: Delete this costume
ht: Efase kostim sa

en: Delete this sound
ht: Efase son sa

en: don't rotate
ht: pa vire

en: down
ht: anba

en: down arrow
ht: flèch anba

en: draggable on website?
ht: kapab glise sou sit web la?

en: duplicate
ht: kopye

en: edge
ht: arebò

en: Ellipse tool (draw outlined or filled ellipse or circle)
ht: Zouti elips (desinen yon elips oubyen yon sèk, plen oubyen vid)

en: Enter presentation mode
ht: Antre nan mòd pezantasyon

en: Eraser
ht: Gòm

en: Eraser size
ht: Gwosè gòm la

en: Exit presentation mode
ht: Soti nan mòd presamtasyon a

en: export
ht: ekspòte

en: Export Background
ht: Ekspòte fon ekran an

en: Export Costume
ht: ekspòte kostim

en: Export failed
ht: Ekspòtasyon an pa fèt

en: Export Sound
ht: ekspòte son

en: Export Sprite
ht: ekspòte yon Sprite

en: export this sprite
ht: ekspòte sprite sa

en: Extras menu
ht: Meni bagay anplis yo

en: Eyedropper tool (select a color)
ht: zouti piplèt (pou chwazi koulè)

en: Failed:
ht: Echwe:

en: false
ht: fo

en: Fill tool (fill areas with color or gradient)
ht: zouti bokit penti (plen yon zòn ak yon koulè oubyen yon degrade)

en: first
ht: premye

en: fisheye
ht: je pwason

en: Flash blocks (fast)
ht: Blok kap kliyote (rapid)

en: Flash blocks (slow)
ht: Blok kap kliyote (lan)

en: Flip horizontally
ht: Miwa orizontal

en: Flip vertically
ht: Miwa vètikal

en: For all sprites
ht: Pou tout sprite yo

en: For this sprite only
ht: Pou sprite sa sèlman

en: Get surprise sprite
ht: Jwenn yon sprite sipriz

en: Get the last thing deleted
ht: Jwenn dènye bagay ki te efase a

en: ghost
ht: Fantom

en: grab screen region for new costume
ht: Pran yon moso nan ekran an kòm nouvo kostim

en: grab screen region for new sprite
ht: Pran yon moso nan ekran an kòm nouvo sprite

en: Grow
ht: Grandi

en: Grow sprite
ht: Fè sprite la grandi

en: Hello!
ht: Bonjou!

en: High (biggest)
ht: Wo (pi wo a)

en: Hmm...
ht: Mmmh...

en: Images compressed
ht: imaj ki konprese yo

en: import
ht: enpote

en: Import
ht: enpòte

en: Import Background
ht: Enpòte yon fon ekran

en: Import Costume
ht: Enpòte Kostim

en: Import Image
ht: enpòte yon imaj

en: Import List
ht: enpòte yon lis

en: Import Project
ht: enpòte yon pwojè

en: import project
ht: enpòte yon pwojè

en: Import Sound
ht: enpòte yon son

en: Incompatible Scratch file format
ht: Fòma fichye Scratch la enkonpatib

en: Is the folder read-only?
ht: Èske se yon fichye yo ka li sèlman

en: JPEG Quality (10-100)?
ht: Kalite Jpeg (10-100)

en: last
ht: dènye

en: left arrow
ht: flèch goch

en: length
ht: longè

en: light
ht: limyè

en: Line tool (draw lines)
ht: Zouti liy (desinen liy)

en: List name?
ht: Non lis la?

en: Low
ht: Ba

en: Lowest (smallest)
ht: Pi ba (pi piti)

en: Make a list
ht: Fè yon nouvo lis

en: Make a variable
ht: Fè yon nouvo varyab

en: Max:
ht: Max.:

en: meow
ht: Myaw

en: Message name:
ht: Non mesaj la

en: Min:
ht: Min.:

en: more
ht: plis

en: mosaic
ht: Mozayik

en: mouse x:
ht: souri x:

en: mouse y:
ht: souri y:

en: Move
ht: Deplase

en: new
ht: nouvo

en: New background:
ht: Nouvo fon ekran

en: New costume:
ht: Nouvo kostim

en: New Filename:
ht: Nouvo non fichye

en: New sound:
ht: Nouvo son

en: New Sprite
ht: Nouvo Sprite

en: No
ht: Non

en: No MIDI ports currently available.
ht: Pa gen pò MIDI ki disponib kounye a

en: No motion blocks
ht: Okenn blok mouvman

en: no scripts
ht: Pa gen script

en: No variables.
ht: Pa gen varyab

en: Open a Scratch project
ht: Louvri yon pwojè Scratch

en: Open Project
ht: Louvri yon pwojè

en: Paint
ht: Desen

en: Paint Editor
ht: Korektè desen

en: Paint new sprite
ht: Desine yon nouvo Sprite

en: Paintbrush
ht: Penso

en: Percent? (100 gives original size)
ht: Pousan?(100 bay gwosè orjinal la)

en: Pictures
ht: Imaj

en: Please enter a number
ht: Souple tape yon nimewo

en: Position the cross-hair to set the rotation center
ht: Bay kwa yon pozisyon pou defini sant wotasyon a

en: Preparing project...
ht: Ap prepare pwojè a

en: Project author:
ht: Moun ki fè pwojè a:

en: Project name
ht: Non pwòjè a

en: Project Notes
ht: Nòt sou pwojè a

en: Project notes
ht: Nòt sou pwojè a

en: Project uploaded.
ht: Pwojè a ale

en: Projects
ht: Pwojè

en: Quit Scratch
ht: Kite Scratch

en: record
ht: Anrejistre

en: recording
ht: ap anrejistre

en: Rectangle tool (draw outlined or filled rectangle or square)
ht: Zouti rektang (desinen yon kare oubyen yon rektang, plen oubyen vid)

en: right arrow
ht: flèch dwat

en: Save a copy of the current project
ht: Sere yon kopi pwojè sa a

en: Save As
ht: Sere Tankou

en: Save failed
ht: Pa ka sere pwojè a

en: save picture of scripts
ht: sere foto script yo

en: save picture of stage...
ht: Sere yon foto sèn la

en: Save Project
ht: Sere pwojè a

en: Save Scripts Snapshot
ht: Sere apèsi Script yo

en: Save Stage Shot
ht: Sere Foto Sèn la

en: Save the current project
ht: Sere pwojè sa a

en: Save the current project?
ht: Sere pwojè sa a?

en: Scripts
ht: Script yo

en: select serial/USB port
ht: chwazi port seri/USB

en: Select tool (move, modify, or delete selection)
ht: Chwazi zouti (bouje, modifye, oubyen efase sa ki chwazi a)

en: Set rotation center
ht: Chwazi sant wotasyon a

en: Share This Project Online
ht: Pataje pwojè sa online

en: Shrink
ht: Fè vinn pi piti

en: Shrink sprite
ht: Fè sprite la vinn pi piti

en: Single-step speed?
ht: Vitès pazapa a

en: Sound quality:
ht: Kalite son a

en: Sounds compressed
ht: Son konprese

en: space
ht: espas

en: Stage
ht: sèn

en: Stage selected:
ht: Sèn ki chwazi a:

en: Stamp tool (select area, then stamp copies of it)
ht: Zouti so (chwazi yon zòn, epi sèvi avèl tankou so)

en: Start green flag scripts
ht: Komanse script ak drapo vè yo

en: Start Single Stepping
ht: kòmanse pazapa a

en: Stop everything
ht: Kanpe tout bagay

en: Stop Single Stepping
ht: kanpe pazapa a

en: Switch colors
ht: Chanje koulè yo

en: Text tool (edit text layer)
ht: Zouti tèks (modifye kouch tèks la)

en: That variable name is already in use
ht: Non varyab sa itiize deja

en: The file name already exists. Overwrite existing file?
ht: Non Fichye sa a egziste deja. Ranplase li?

en: thing
ht: bagay

en: true
ht: vre

en: Turbo speed
ht: Vitès tibo

en: turn into new sprite
ht: Fè li tounen yon nouvo sprite

en: up
ht: anwo

en: up arrow
ht: Flèch anwo

en: Upload to Scratch Server
ht: Voye bay sèvè Scratch la

en: Uploading
ht: Ap voye li ale

en: Variable name?
ht: Non yon varyab?

en: View on stage
ht: Afiche sou sèn la

en: whirl
ht: Toubiyon

en: Write Multiple Project Summaries
ht:  Ekri rezime plizyè pwojè

en: Write Project Summary
ht: Ekri rezime pwojè a

en: Yes
ht: Wi

en: Your Scratch website login name:
ht: Non ki idantifye ou sou sit web Scratch la se:

en: Accordion
ht: Akòdeyon

en: Acoustic Bass
ht: Bas Akoustik

en: Acoustic Bass Drum
ht: Bas Akoustik Tanbou

en: Alto Sax
ht: Sax Alto

en: Applause
ht: Aplodi

en: Bass Drum 1
ht: Tanbou Bas 1

en: Bird Tweet
ht: Chante zwazo

en: Blown Bottle
ht: Souf nan yon boutèy

en: Breath Noise
ht: Bri souf

en: Cello
ht: Vyolonsèl

en: Chinese Cymbal
ht: Senbal Chinwa

en: Choir Aahs
ht: Koral Aah

en: Church Organ
ht: òg legliz

en: Clarinet
ht: Klarinèt

en: Clavinet
ht: Klavinèt

en: Cowbell
ht: Kloch bèf

en: Electric Bass (finger)
ht: Bas elektrik (dwèt)

en: Electric Bass (pick)
ht: Bas elektrik (pense)

en: Electric Jazz Guitar
ht: Gita elektrik Jazz

en: Electric Piano 1
ht: Pyano elektrik 1

en: Electric Piano 2
ht: Pyano elektrik 2

en: FX 1 (rain)
ht: FX 1 (lapli)

en: FX 3 (crystal)
ht: FX 3 (kristal)

en: FX 4 (atmosphere)
ht: FX 4 (atmosfè)

en: FX 5 (brightness)
ht: FX (Klere)

en: FX 7 (echoes)
ht: FX 7 (eko)

en: FX 8 (sci-fi)
ht: FX (syans-fiksyon)

en: Fiddle
ht: Vyolon

en: Flute
ht: Flit

en: Guitar Harmonics
ht: Gita amonik

en: Hand Clap
ht: Bravo

en: Harmonica
ht: Amonika

en: Helicopter
ht: Elikoptè

en: Lead 1 (square)
ht: Lead 1 (kare)

en: Lead 6 (voice)
ht: Lead 6 (vwa)

en: Music Box
ht: bwat mizik

en: Recorder
ht: Anrejistrè

en: Tambourine
ht: tanbou

en: Tango Accordion
ht: Akòdeyon Tango

en: Telephone Ring
ht: Sonri Telefònn

en: Tenor Sax
ht: Saxofòn tenò

en: Whistle
ht: sifle

en: Xylophone
ht: xylofòn

note: Translators: "Full" represents the feedback profile with maximum haptic, led and sounds
en: Full
ht: Konplè

en: Preferred Language
ht: Lang Prefere

en: Owner
ht: Pwopriyetè

en: Moderator
ht: Moderatè

en: Member
ht: Manb

en: User
ht: Itilizatè

en: Delete Account
ht: Efase Kont

en: Email
ht: Imèl

en: Favorites
ht: Favori

en: Authenticate
ht: Otantifye

en: Name
ht: Non

en: Application
ht: Aplikasyon

note: "U+1F512"
en: Key
ht: Kle

en: Apply
ht: Aplike

note: @BRAND@ is a substitution variable and must not be translated, it is the brand of a device (e.g. Librem 5) Translators @BRAND@ is substitution variable and must not be translated, it is the brand of a device (e.g. Librem 5)
en: @BRAND@ Tour
ht: @MAK@ Tou

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons. The list MUST also end with a semicolon. @BRAND@ is a substitution variable and must not be translated, it is the brand of a device (e.g. Librem 5)
en: Mobile;Tour;@BRAND@;
ht: Mobil;Tou;@MAK@;

en: This apps introduces you to your device via a small graphical tour.
ht: Aplikasyon yo sa a entwodui ou nan aparèy ou an atravè yon ti vwayaj grafik.

note: Translators @BRAND@ is substitution variable and must not be translated, it is the brand of a device (e.g. Librem 5)
en: @BRAND@ graphical tour
ht: @MAK@ tou grafik

en: The Tour's first page
ht: Premye paj vwayaj la

en: The Tour's swipe gesture page
ht: Paj jès glise vwayaj la

en: Touchpad gestures
ht: Jès touchpad

[ctx: shortcut window]
en: Navigation
ht: Navigasyon

[ctx: shortcut window]
en: Next page
ht: Pwochen paj

[ctx: shortcut window]
en: Previous Page
ht: Anvan paj

[ctx: shortcut window]
en: General
ht: Jeneral

[ctx: shortcut window]
en: Quit
ht: Kite

en: - A graphical tour introducing your device
ht: - Yon vwayaj grafik entwodwi aparèy ou an

en: About
ht: Apwopo

note: Translators: @BRAND@ and @VENDOR@ are substitution variables and must not be translated @VENDOR@ is a device vendor (e.g. Purism) and @BRAND@ is the brand of a device (e.g. Librem 5)
en: Get to know the features of your @BRAND@ and @VENDOR@.
ht: Chèche konnen karakteristik @MAK@ ak @MACHANN@.

en: Really Disconnect
ht: Reyèlman dekonekte

note: Translators: @BRAND@ is substitution variable and must not be translated @BRAND@ is the brand of a device (e.g. Librem 5)
en: At any time you can disable Wi-Fi, Bluetooth and telephony by flipping the kill switches on the side of your @BRAND@
ht: A nenpòt ki lè ou ka dezaktive Wi-Fi, Bluetooth ak telefon ak bouton swich yo sou bò a nan @MAK@

en: Going Home
ht: Ale nan Akèy

en: Swiping up on the home bar at the bottom of your screen will bring you to the Overview where you can see your running applications.
ht: Bouton swich moute sou ba akey nan pati anba a nan ekran ou pral pote ou a kote ou ka wè aplikasyon pou kouri ou.

en: Show Keyboard
ht: Montre klavye

en: Long pressing on the home bar will reveal the keyboard at any time.
ht: Long peze sou ba a kay pral revele klavye a nan nenpòt ki lè.

en: To quickly change things like screen brightness, adjust volume, or toggle settings, swipe down from the top of your device at any time.
ht: Byen vit chanje bagay sa yo tankou klète ekran, ajiste volim, oswa anviwònman activer, glise desann soti nan tèt la nan aparèy ou a nenpòt ki lè.

en: Power Menu
ht: Bouton Alimantasyon Meni

en: Pressing and holding the Power button will display a menu with quick actions for your device. When set up, an Emergency calling action will also be available.
ht: Peze ak kenbe bouton an pouvwa ap montre yon meni ak aksyon rapid pou aparèy ou an. Lè yo mete kanpe, yon aksyon apèl ijans ap disponib tou.

en: Slide to Unlock
ht: Glise debloke

en: When your device is locked, sliding up will show the keypad where you can unlock your device with your PIN.
ht: Lè se aparèy ou an fèmen, glisman moute pral montre klavye a kote ou ka déblotché aparèy ou an ak PIN ou.

en: Closing Applications
ht: Fèmen aplikasyon yo

en: In the Overview, you can see a list of your applications, dismiss them with a swipe up or by hitting the close button.
ht: Nan afich la, ou ka wè yon lis aplikasyon ou yo, rejte yo ak yon glise moute oswa pa frape bouton an fèmen.

en: Launching Applications
ht: anse aplikasyon yo

en: Tap an application icon in the App Grid to launch it, or use the Search bar to find the application you are looking for.
ht: Tape yon icon aplikasyon nan griy la app lanse li, oswa itilize ba rechèch la jwenn aplikasyon an ou ap chèche pou.

en: See Your Notifications
ht: Wè notifikasyon ou yo

en: At any time pull down from the top of the device to see notifications from all your apps!
ht: A nenpòt ki lè rale desann soti nan tèt la nan aparèy la yo wè notifikasyon soti nan tout apps ou!

note: Translators: @BRAND@ is a substitution variable and must not be translated @BRAND@ is the brand of a device (e.g. Librem 5)
en: Welcome to your @BRAND@!
ht: Byenveni nan @MAK@!

note: Translators: @VENDOR@ and @URL@ are substitution variable and must not be translated @VENDOR@ is a device vendor (e.g. Purism) and @URL@ the URL to a web site with further information
en: To find out more about @VENDOR@ or your device, check out @URL@.
ht: Pou jwenn plis enfòmasyon sou @MACHANN@oswa aparèy ou an, tcheke deyò @URL@.

en: Get Started
ht: Kòmanse

en: _About Phosh Tour
ht: _Apwopo Phosh Tou

note: Translators: Search terms to find this application. Do NOT translate or localize the semicolons. The list MUST also end with a semicolon.
en: Mobile;Preferences;MobileSettings;
ht: Mobil;Preferans;MobilParamèt;

en: Phosh Mobile Settings
ht: Paramèt Mobil Phosh

en: This app allows you to configure some aspects of Phosh that would otherwise require command line usage.
ht: Aplikasyon sa a pèmèt ou konfigirasyon kèk aspè nan Phosh ki otreman ta mande pou itilizasyon liy lòd.

en: Advanced settings for Mobile devices using Phosh
ht: Paramèt  avanse pou aparèy mobil lè l sèvi avèk Phosh

en: Available panels
ht: Panno ki disponib

en: Compositor panel
ht: Panèl konpozitè

en: Feedback panel
ht: Panèl kòmantè

en: Critical temperature is %.2f°C
ht: Tanperati kritik se %.2f°C

en: Suspend device
ht: Sispann aparèy

en: Suspend is experimental
ht: Sispann se eksperimantal

en: suspend now
ht: sispann kounye a

en: Temperatures
ht: Tanperati

en: Fuel Gauge
ht: Kalib gaz

en: Battery
ht: Batri

en: - Manage your mobile settings
ht: - Jere paramèt mobil ou yo

en: Device
ht: Aparèy

en: Sound file does not exist
ht: Fichye son pa egziste

en: Sound file is corrupt
ht: Fichye son fin gate

en: Failed to play sound
ht: Echwe pou jwe son

en: Playing %s
ht: Ap jwe %s

note: Translators: "low" categorizes notifications with minor importance
en: low
ht: ba

note: Translators: "normal" categorizes notifications with standard importance
en: normal
ht: nòmal

note: Translators: "critical" categorizes notifications with urgent importance
en: critical
ht: kritik

note: Translators: "none" is the default for notifications with no specified importance
en: none
ht: okenn

en: The default completer selected by the OSK
ht: Konpitè a defo chwazi pa OSK la

en: No information available for this completer
ht: Pa gen okenn enfòmasyon ki disponib pou completer sa a

note: Translators: "Bottom up" indicates the orientation is flipped vertically
en: Bottom up
ht: Bouton anba

note: Translators: "Left up" indicates the orientation of a device with left side up
en: Left up
ht: Agoch anwo

note: Translators: "Right up" indicates the orientation of a device with right side up
en: Right up
ht: Adwat anwo

note: Translators: "Near" indicates proximity close to the sensor * "Far" indicates some distance from the sensor
en: Near
ht: Toupre

en: Far
ht: Lwen

en: Updating…
ht: Mete ajou…

[ctx: proximity sensor data]
note: Translators: "Not available" indicates that the proximity sensor data is unavailable
en: Not available
ht: Pa disponib

[ctx: light sensor data]
note: Translators: "Not available" indicates that the light sensor data is unavailable
en: Not available
ht: Pa disponib

[ctx: accelerometer sensor data]
note: Translators: "Not available" indicates that the accelerometer sensor data is unavailable
en: Not available
ht: Pa disponib

en: Choose sound file
ht: Chwazi fichye son

note: #-#-#-#-#  31  #-#-#-#-# Translators: "Quiet" represents a feedback profile with haptic and LED #-#-#-#-#  30  #-#-#-#-# Translators: quiet and silent are fbd profiles names: see https://source.puri.sm/Librem5/feedbackd#profiles for details
en: Quiet
ht: Trankil

en: Welcome to Mobile Settings
ht: Byenvini nan Paramèt Mobil

en: Tweak advanced mobile settings
ht: Fixe paramèt mobil avanse

en: Top Bar
ht: Ba Anwo

en: Applications
ht: Aplikasyon yo

en: Feedback
ht: Retou

en: Compositor
ht: Konpozitè

en: Lockscreen
ht: Fèmen ekran

en: Convergence
ht: Konvèjans

en: On Screen Keyboard
ht: Sou klavye ekran

en: Sensors
ht: Detèktè

en: Experimental features
ht: Karakteristik eksperimantal

en: _About Mobile Settings
ht: _Apwopo Paramèt Mobil

en: Organize Favorites
ht: Òganize favori

en: Drag and drop the apps below to rearrange your favorite apps
ht: Trennen ak gout aplikasyon ki anba yo nan lod aplikasyon yo pi renmen ou

en: Reset Favorites
ht: Reyajiste favori

en: Set list of favorite apps back to the default
ht: Mete lis aplikasyon pi renmen tounen nan defo la

en: Mobile App Filtering
ht: Mobil aplikasyon filtraj

en: Set Application Filter Mode
ht: Mete mòd aplikasyon filtraj

en: Show only mobile apps in the overview
ht: Montre sèlman aplikasyon yo mobil nan afich la

en: Scaling down of running applications
ht: Eskalad desann nan kouri aplikasyon yo

en: Only enable this for broken apps that don't fit the screen
ht: Se sèlman pèmèt sa a pou apps kase ki pa anfòm ekran an

en: Scale down all applications
ht: Echèl desann tout aplikasyon yo

en: Forcibly scale down all applications. Only use this as a last resort.
ht: Fòs echèl desann tout aplikasyon yo. Sèlman itilize sa a kòm yon dènye rekou.

en: Scale down all apps
ht: Echèl desann tout apliksyon yo

[ctx: scale to fit setting]
note: Translators: setting to scale down all applications Translators: setting to scale down a single application
en: Enabled
ht: Aktive

en: No known docks detected
ht: Pa gen waf li te detekte

en: Map built-in touch screen
ht: Kat ekran bati-an manyen

[ctx: touch setting]
note: Translators: setting to map built-in touch screen
en: Enabled
ht: Aktive

en: Experimental Features
ht: Karakteristik eksperimantal

en: Features not yet deemed fully stable
ht: Karakteristik pa ankò jije konplètman ki estab

en: Emergency Calls
ht: Apèl Ijan

en: Enable emergency calls. Please only enable this if you safely can ensure that it's working with your provider.
ht: Pèmèt apèl ijans yo. Tanpri sèlman pèmèt sa a si ou san danje ka asire ke li nan travay ak founisè ou a.

[ctx: emergency calls setting]
note: Translators: setting to enable emergency calls
en: Enabled
ht: Aktive

en: Enable suspend via the system menu
ht: Pèmèt sispann via meni an sistèm

en: Please only enable this if you're aware of the limitations like data connection loss or missed alarms
ht: Tanpri sèlman pèmèt sa a si ou okouran de limit yo tankou pèt koneksyon done oswa alam rate

[ctx: suspend setting]
note: Translators: setting to enable suspend via the system menu
en: Enabled
ht: Aktive

en: Feedback profile
ht: Retou pwofil

en: The global maximum feedback profile
ht: Global pwofil la retou maksimòm

en: Prefer flash
ht: Pito flash

en: Prefer camera flash over status LED when available
ht: Pito kamera flash sou estati LED ki ap dirije lè disponib

note: Translators: Vol- means the 'Lower Volume' key
en: Silence on Vol-
ht: Silans sou vol-

en: When locked put the phone in silent mode when pressing Vol- on incoming calls
ht: Lè fèmen mete telefòn lan nan mòd silans lè peze volim- sou apèl fèk ap rantre

en: Per Application settings
ht: Pou chak paramèt aplikasyon

en: The sound to use for certain events
ht: Son an pou itilize pou sèten evènman

en: Phone Calls
ht: Apèl Telefòn

en: Instant messages
ht: Mesaj enstantane

en: Screen Wakeup
ht: Ekran revèy

en: Notification urgency that lights up the screen
ht: Notifikasyon ijans ki limyè moute ekran an

en: Locking and unlocking
ht: Bloke ak debloke

en: Automatic screen lock delay
ht: Otomatik ekran tan fèmen

en: Seconds from screen blank to screen lock
ht: Segonn soti nan ekran vid ekran fèmen

en: Shuffle keypad
ht: Melanj bouton pad

en: Whether to shuffle the numbers on the keypad
ht: Si wi ou non melaj nimewo yo sou klavye a

[ctx: shuffle keypad setting]
note: Translators: setting to shuffle the numbers on the keypad
en: Enabled
ht: Aktive

en: Additional widgets for the lock screen
ht: Lòt widgets pou ekran an fèmen

note: Translators: Title for a dialog to add a new on-screen keyboard layout Translators: Label for a button that allows the user to add a new keyboard layout
en: Add Layout
ht: Ajoute Layout

note: Translators: Message displayed when there are no keyboard layouts configured
en: No Layouts configured
ht: Pa gen Layoutsn konfigire

en: More options…
ht: Plis opsyon yo…

en: Move Up
ht: Deplase anwo

en: Move Down
ht: Deplase anba

en: Enable _On Screen Keyboard
ht: Aktive sou klavye ekran

en: Whether to show the on screen keyboard when needed
ht: Si wi ou non yo montre klavye a ekran lè sa nesesè

en: Unfold long-press
ht: Etale

en: How long to press the center of the home bar to unfold the on screen keyboard
ht: Konbyen tan pou peze sant ba akèy la pou etale klavye ekran an

note: Translators: abbreviation for less than or equal to 0.5 second interval of time
en: short
ht: kout

[ctx: press interval]
note: Translators: abbreviation for 1 second interval of time
en: normal
ht: nòmal

en: Ignore hardware keyboard
ht: Inyore klavye pyès ki nan konpitè

en: Whether to show the on screen keyboard when a physical keyboard is present
ht: Si wi ou non yo montre klavye a sou ekran lè yon klavye fizik ki prezan

en: Keyboard height in portrait mode
ht: Wotè klavye nan mòd pòtrè

en: When the screen is taller than wide
ht: Lè ekran an pi wo pase lajè

en: Keyboard height in landscape mode
ht: Wotè klavye nan mòd jaden flè

en: When the screen is wider than tall
ht: Lè ekran an pi laj pase wotè

en: Text Completion
ht: Konplete tèks

en: Opportunistic word completion
ht: Opòtinis fini mo

en: Enable word completion when the app indicates it is useful
ht: Aktive fini mo lè app a endike li itil

en: Toggle via OSK menu
ht: Baskile via meni an OSK

en: Allow to toggle word completion via the keyboard's menu button
ht: Pèmèt aktive fini mo atravè bouton meni klavye a

en: Default Completer
ht: Defo konplete

en: The default completion engine to use
ht: Motè a fini defo yo itilize

en: Terminal Layout
ht: Layout tèminal

en: Shortcuts
ht: Rakousi

en: The shortcuts available in the shortcuts bar
ht: Rakoursi ki disponib nan ba rakoursi

en: No Sensors found
ht: Pa gen detèktè yo te jwenn

en: Either there are no sensors installed on your device or they are disabled by a killswitch.
ht: Swa pa gen okenn detèktè enstale sou aparèy ou an oswa yo enfim pa yon KillSwitch.

en: Sensor Readings
ht: Lekti Kaptè

en: Proximity
ht: Vwazinaj

en: Light
ht: Limyè

en: Automatic High Contrast
ht: Otomatik segondè kontras

en: Controlled by the Ambient Light Sensor
ht: Kontwole pa Kaptè a limyè anbyen

en: Light intensity threshold
ht: Limyè entansite limyè

en: Theme will switch to high contrast above the threshold
ht: Tèm pral chanje a segondè kontras pi wo a papòt la

en: Sound files (ogg)
ht: Fichye son yo (Ogg)

en: UI Elements
ht: Eleman UI yo

en: Show battery percentage
ht: Montre pousantaj batri

en: Show exact charge level in the top bar
ht: Montre nivo chaj egzak nan ba anlè a

en: Avoid notches
ht: Evite tach

en: Don't place UI elements beneath notches and display cutouts
ht: Pa mete eleman UI anba antay ak dekoupaj ekspozisyon

en: Organize your additional Quick Settings
ht: Òganize lòt Paramèt Rapid ou yo

en: Phone Shell
ht: Shell Telefòn

en: Window management and application launching for mobile
ht: Jesyon fenèt ak lansman aplikasyon pou mobil

en: This session logs you into Phosh
ht: Sesyon sa a konekte ou nan Phosh

en: Caffeine Quick Setting
ht: Kafeyin Anviwònman Rapid

en: Prevent the session from going idle
ht: Anpeche sesyon an ale san fè anyen konsa

en: Calendar
ht: Kalandriye

en: A simple calendar widget
ht: Yon senp widget kalandriye

en: Dark Mode / Color Scheme Quick Setting
ht: Mòd nwa / Koulè Scheme Anviwònman rapid

en: Toggle dark mode
ht: Aktive mòd nwa

en: Emergency Info
ht: Enfòmasyon ijans

en: Show emergency information and contacts
ht: Montre enfòmasyon ak kontak ijans

en: Launcher Box
ht: Bwat Lansè

en: Add launchers to the lock screen. <b>This plugin is experimental.</b>
ht: Ajoute lans nan ekran fèmen an. <b>Plugin sa a se eksperimantal.</b>

en: Mobile Data Quick Setting
ht: Mobil Done Paramèt Rapid

en: Toggle mobile data on/off
ht: Aktive/dezaktive done mobil

en: Night Light Quick Setting
ht: Paramèt Rapid Limyè Lannwit

en: Toggle night light on/off
ht: Aktive/dezaktive limyè lannwit

note: Translators: "Pomodoro" is a technique, no need to translate it
en: Pomodoro Quick Setting
ht: Pomodoro Paramèt Rapid

en: Simple Pomodoro Timer
ht: Senp Pomodoro revèy

en: Ticket Box
ht: Bwat Tikè

en: Show PDFs on the lock screen. <b>This plugin is experimental.</b>
ht: Montre PDF yo sou ekran fèmen a. <b>Plugin sa a se eksperimantal.</b>

en: Upcoming Events
ht: Evènman k ap vini yo

en: Show upcoming calendar events
ht: Montre evènman kalandriye k ap vini yo

en: Add to Folder
ht: Ajoute nan Dosye

en: Create new folder
ht: Kreye nouvo dosye

en: Show All Apps
ht: Montre tout aplikasyon yo

en: Show Only Mobile Friendly Apps
ht: Montre sèlman aplikasyon pou mobil zanmitay

[ctx: bluetooth:enabled]
en: On
ht: Sou

en: No connectable Bluetooth Devices found
ht: Yo pa jwenn okenn aparèy Bluetooth ki kapab konekte

en: Bluetooth disabled
ht: Bluetooth dezaktive

en: Unknown caller
ht: Apèl enkoni

en: Unable to place emergency call
ht: Pa kapab fè apèl ijans

en: Log Out
ht: Dekonekte

en: %s will be logged out automatically in %d second. | %s will be logged out automatically in %d seconds.
ht[0]: %s pral dekonekte otomatikman nan %d segonn.
ht[1]: %s pral dekonekte otomatikman nan %d segonn.

en: Power Off
ht: Fèmen

en: The system will power off automatically in %d second. | The system will power off automatically in %d seconds.
ht[0]: Sistèm nan ap koupe otomatikman nan %d segonn.
ht[1]: Sistèm nan ap koupe otomatikman nan %d segonn.

en: The system will restart automatically in %d second. | The system will restart automatically in %d seconds.
ht[0]: Sistèm nan ap redemare otomatikman nan %d segonn.
ht[1]: Sistèm nan ap rekòmanse otomatikman nan %d segonn.

[ctx: feedback:enabled]
note: Translators: Enable LED, haptic and audio feedback
en: On
ht: Sou

en: Allow '%s' to access your location information?
ht: Pèmèt '%s' jwenn aksè nan enfòmasyon kote ou a?

en: Geolocation
ht: Jeolokalizasyon

note: give visual feedback on error
en: Enter Passcode
ht: Antre pas kod

en: Checking…
ht: Ap verifye…

note: Translators: '%s' is the filename of a screenshot
en: Screenshot saved to '%s'
ht: Ekran sove nan '%s'

en: Failed to save screenshot
ht: Echwe pou sove ekran an

note: Translators: name of the folder beneath ~/Pictures used to store screenshots
en: Screenshots
ht: Foto ekran yo

note: Translators: Name of a screenshot file. The first '%s' is a timestamp * like "2017-05-21 12-24-03" the 2nd '%s' is a possible suffix in case * the file already exists like '-3'
en: Screenshot from %s%s.png
ht: Ekran soti nan %s%s.png

note: Translators: Used when the title of a song is unknown
en: Unknown Title
ht: Tit enkoni

note: Translators: Used when the artist of a song is unknown
en: Unknown Artist
ht: Atis enkoni

en: Built-in display
ht: Montre Built-in

en: Authentication type of Wi-Fi network “%s” not supported
ht: Kalite otantifikasyon rezo Wi-Fi “%s” pa sipòte

en: Enter password for the Wi-Fi network “%s”
ht: Antre modpas pou rezo Wi-Fi "%s"

note: We don't just set the app_info but name and icon separately to * not overwrite values set by the caller
en: Notification
ht: Notifikasyon

note: Translators: Point in time, use a short word or abbreviation Please stick to a maximum of 12 chars
en: now
ht: kounye a

en: Authentication dialog was dismissed by the user
ht: Dyalòg Otantifikasyon te ranvwaye pa itilizatè a

en: Sorry, that didn’t work. Please try again.
ht: Eskize, sa pa te mache. Souple eseye ankò.

en: Portrait
ht: Pòtrè

en: Landscape
ht: Peyizaj

[ctx: automatic-screen-rotation-disabled]
en: Off
ht: Fèmen

[ctx: automatic-screen-rotation-enabled]
en: On
ht: Sou

en: Press ESC to close
ht: Peze ESC pou fèmen

en: Running '%s' failed
ht: Kouri '%s' echwe

en: Phone Shell Volume Control
ht: Kontwòl volim koki telefòn

en: Passwords do not match.
ht: Mo de pas pa matche ak.

en: Password cannot be blank
ht: Mo de pas pa ka vid

en: Torch
ht: Flach

en: Remember decision
ht: Sonje desizyon

en: Remove from _Favorites
ht: Retire nan sa ou _Renmen yo

en: Add to _Favorites
ht: Ajoute nan sa ou _Renmen yo

en: View _Details
ht: Gade _Detay yo

en: _Remove from Folder
ht: _Retire nan Dosye

en: Search apps…
ht: Chèche aplikasyon  yo…

en: Output Devices
ht: Sòti Aparèy

en: Input Devices
ht: Antre Aparèy

en: Sound Settings
ht: Paramèt Son

en: Enable Bluetooth
ht: Aktive Bluetooth

en: Bluetooth Settings
ht: Paramèt Bluetooth

en: Close the emergency call dialog
ht: Fèmen dyalòg apèl ijans lan

en: Emergency _Contacts
ht: Ijans _Kontak

en: Go to the emergency contacts page
ht: Ale nan paj kontak ijans yo

en: Go back to the emergency dialpad page
ht: Retounen nan paj dialpad ijans lan

en: Owner unknown
ht: Pwopriyetè enkoni

en: Emergency Contacts
ht: Kontak Ijans

en: No emergency contacts available.
ht: Pa gen kontak ijans ki disponib.

en: Some applications are busy or have unsaved work
ht: Gen kèk aplikasyon ki okipe oswa ki gen travay ki pa sove

en: User:
ht: Itilizatè:

en: Co_nnect
ht: Ko_nekte

en: Slide up to unlock
ht: Monte pou debloke

en: Unlock
ht: Debloke

en: Authentication required
ht: Otantifikasyon obligatwa

en: _Cancel
ht: _Anile

en: C_onnect
ht: K_onekte

en: Emergency
ht: Ijans

en: Run Command
ht: Egzekite Kòmand

en: No notifications
ht: Pa gen notifikasyon

en: Notifications
ht: Notifikasyon yo

en: Clear all
ht: Efase tout

en: Confirm:
ht: Konfime:

en: _Power Off…
ht: _Fèmen…

en: _Restart…
ht: _Redemare…

en: _Suspend…
ht: _Sispann…

en: _Log Out…
ht: _Dekonekte…

en: Wi-Fi Settings
ht: Paramèt Wi-Fi

en: Plugin not found
ht: Pa jwenn Plugin

en: The plugin '%s' could not be loaded.
ht: Plugin '%s' pa te kapab chaje.

en: No Wi-Fi Device Found
ht: Pa gen okenn aparèy Wi-Fi jwenn

en: Wi-Fi Disabled
ht: Wi-Fi Dezaktive

en: Enable Wi-Fi
ht: Wi-Fi Aktive

en: Wi-Fi Hotspot Active
ht: Wi-Fi Hotspot aktive

en: Turn Off
ht: Fèmen

en: No Wi-Fi Hotspots
ht: Pa gen Wi-Fi Hotspots

note: Translators: Refers to the cellular wireless network
en: Cellular
ht: Selilè

note: Translators: Phosh prevents the session from going idle because the caffeine quick setting is toggled
en: Phosh on caffeine
ht: Phosh sou kafeyin

[ctx: caffeine-enabled]
en: On
ht: Ouvri

en: Default style
ht: Stil Defo

en: Dark mode
ht: Mòd nwa

en: Light mode
ht: Mòd Klè

en: Personal Information
ht: Enfomasyon Pèsonèl

en: Date of Birth
ht: Dat Nesans

en: Home Address
ht: Adrès Lakay

en: Medical Information
ht: Enfòmasyon Medikal

en: Age
ht: Laj

en: Blood Type
ht: Tip San

en: Height
ht: Wotè

en: Weight
ht: Pwa

en: Allergies
ht: Alèji

en: Medications & Conditions
ht: Medikaman yo & Kondisyon yo

en: Other Information
ht: Lòt Enfòmasyon

en: Emergency Info Preferences
ht: Preferans Enfòmasyon pou Ijans

en: Owner Name
ht: Non Pwopriyetè

en: Medications and Conditions
ht: Medikaman yo ak Kondisyon yo

en: Add Contact
ht: Ajoute Kontak

en: Add New Contact
ht: Ajoute nouvo kontak

en: New Contact Name
ht: Nouvo Non Kontak

en: Relationship
ht: Relasyon

en: Number
ht: Nimewo

en: No launchers configured
ht: Pa gen lansè ki te konfigire

en: Launchers
ht: Lansè

en: Mobile Data On
ht: Done mobil sou

en: Mobile Data Off
ht: Done mobil koupe

en: Night Light On
ht: Limyè lannwit limen

en: Night Light Off
ht: Limyè lannwit koupe

en: Pomodoro start
ht: Pomodoro kòmanse

en: Focus on your task for %d minutes
ht: Konsantre sou travay ou pandan %d minit

en: Take a break
ht: Pran yon ti repo

note: Translators: Pomodoro is a technique, no need to translate it
en: You have %d minutes until next Pomodoro
ht: Ou gen %d minit jiska pwochen Pomodoro

note: Translators: Pomodoro is a technique, no need to translate it
en: Pomodoro Timer
ht: Revèy Pomodoro

note: Translators: Pomodoro is a technique, no need to translate it
en: Pomodoro Off
ht: Pomodoro Fèmen

en: Pomodoro Quick Setting Preferences
ht: Pomodoro Preferans Paramèt Rapid

en: Pomodoro Technique
ht: Teknik Pomodoro

en: _Active Duration
ht: _Dire aktif

en: Duration of the focus session
ht: Dire sesyon konsantre an

en: _Break Duration
ht: _Dire repo

en: Duration of the break between sessions
ht: Dire repo ant sesyon yo

en: No documents to display
ht: Pa gen dokiman pou montre

en: Tickets
ht: Tikè yo

en: Choose Folder
ht: Chwazi Dosye

en: _Open
ht: _Ouvri

en: Ticket Box Preferences
ht: Preferans Bwat Tikè yo

en: Paths
ht: Chemen yo

en: Folder Settings
ht: Paramèt Dosye yo

en: Where Phosh looks for your tickets
ht: Ki kote Phosh ap chèche tikè ou yo

en: Ticket Folder
ht: Tikè Dosye

en: Tomorrow
ht: Demen

en: No events
ht: Pa gen evènman

note: Translators: An all day event
en: All day
ht: Tout jou

note: Translators: When the event ends: Ends\r16:00
en: Ends
ht: Fini yo

en: Untitled event
ht: Evènman san tit

en: Upcoming Events Preferences
ht: Preferans evènman k ap vini yo

en: Days
ht: Jou

en: Date Range
ht: Entèval Dat

en: Number of days to show events for
ht: Kantite jou pou montre evènman yo

en: Hotspot On
ht: Hotspot Ouvri

en: Hotspot Off
ht: Hotspot  Fèmen

en: Hover Click
ht: Klike sou

en: Single Click
ht: Yon sèl klik

en: Double Click
ht: De klik sou

en: Drag
ht: Rale

en: Secondary Click
ht: Dezyèm klik

en: Button Style
ht: Stil bouton

en: Text only
ht: Tèks sèlman

en: Icons only
ht: Ikòn sèlman

en: Text and Icons
ht: Tèks ak ikòn yo

note: Buttons are arranged from left to right in the layout
en: Horizontal
ht: Orizontal

note: Buttons are arranged from top to bottom in the layout
en: Vertical
ht: Vètikal

en: Click-type window style
ht: Tip-klik stil fenèt

en: Button style of the click-type window.
ht: Mod bouton tip-klik fenèt la.

en: Click-type window orientation
ht: Tip-klikoryantasyon fenèt

en: Orientation of the click-type window.
ht: Oryantasyon fenèt Tip-klik la.

en: Click-type window geometry
ht:  fenèt klik-tip jeometri

en: Size and position of the click-type window. The format is a standard X Window System geometry string.
ht: Dimansyon ak pozisyon fenèt klik-tip la. Fòma a se yon fisèl jeometri sistèm fenèt X.

en: Enable dwell click
ht: Aktive klik rete

en: Enable simulated secondary click
ht: Aktive dezyèm klik imite a

en: Time to wait before a dwell click
ht: Tan pou tann avan yon klik rete

en: Time to wait before a simulated secondary click
ht: Tan pou tann avan yon dezyèm klik imite a

en: Set the active dwell mode
ht: Mete an fonksyon mod rete

en: Hide the click-type window
ht: Kache fenèt klik-tip la

en: Ignore small pointer movements
ht: Neglije mouvman ti pwentè

en: Shut down mousetweaks
ht: Fèmen reglaj souri

en: Start mousetweaks as a daemon
ht: Kòmanse reglaj souri tankou yon sèvis

en: Start mousetweaks in login mode
ht: Kòmanse reglaj souri nan mòd ouvri sesyon an

note: parse
en: - GNOME mouse accessibility daemon
ht: - GNOME aksè sèvis souri

en: Failed to Display Help
ht: Echèk montre èd

en: Editor
ht: Editè

note: Name for AFG
en: Afghanistan
ht: Afganistan

note: Name for ALB
en: Albania
ht: Albani

note: Name for AND
en: Andorra
ht: Andora

note: Name for ARE
en: United Arab Emirates
ht: Emira Arab Ini

note: Name for ARG
en: Argentina
ht: Ajantin

note: Name for ARM
en: Armenia
ht: Ameni

note: Name for ATA
en: Antarctica
ht: Antatik

note: Name for AUS
en: Australia
ht: Ostrali

note: Name for AUT
en: Austria
ht: Otrich

note: Name for AZE
en: Azerbaijan
ht: Azerbaydjan

note: Name for BDI
en: Burundi
ht: Bouroundi

note: Name for BEL
en: Belgium
ht: Bèljik

note: Name for BEN
en: Benin
ht: Benen

note: Name for BFA
en: Burkina Faso
ht: Boukinafaso

note: Name for BGD
en: Bangladesh
ht: Bangladèch

note: Name for BGR
en: Bulgaria
ht: Bilgari

note: Name for BHR
en: Bahrain
ht: Barayn

note: Name for BLR
en: Belarus
ht: Byelorisi

note: Name for BLZ
en: Belize
ht: Beliz

note: Name for BMU
en: Bermuda
ht: Bermid

note: Common name for BOL
en: Bolivia
ht: Bolivi

note: Name for BRB
en: Barbados
ht: Lababad

note: Name for BTN
en: Bhutan
ht: Boutan

note: Name for CAF
en: Central African Republic
ht: Repiblik santafrik

note: Name for CAN
en: Canada
ht: Kanada

note: Name for CHE
en: Switzerland
ht: Swis

note: Name for CHL
en: Chile
ht: Chili

note: Name for CHN
en: China
ht: Chin

note: Name for CMR
en: Cameroon
ht: Kamewoun

note: Name for COL
en: Colombia
ht: Kolonbi

note: Name for COM
en: Comoros
ht: Komò

note: Name for CRI
en: Costa Rica
ht: Kostarika

note: Name for CUB
en: Cuba
ht: Kiba

note: Name for CYM
en: Cayman Islands
ht: Kayman

note: Name for CYP
en: Cyprus
ht: Chip

note: Name for CZE
en: Czechia
ht: Tchèki

note: Official name for CZE
en: Czech Republic
ht: Repiblik Tchèk

note: Name for DEU
en: Germany
ht: Almay

note: Name for DMA
en: Dominica
ht: Dominik

note: Name for DNK
en: Denmark
ht: Danmak

note: Name for DOM
en: Dominican Republic
ht: Dominikani

note: Name for DZA
en: Algeria
ht: Aljeri

note: Name for ECU
en: Ecuador
ht: Ekwatè

note: Name for EGY
en: Egypt
ht: Ejip

note: Name for ERI
en: Eritrea
ht: Eritre

note: Name for ESH
en: Western Sahara
ht: Sahara oksidantal

note: Name for ESP
en: Spain
ht: Espay

note: Name for EST
en: Estonia
ht: Estoni

note: Name for ETH
en: Ethiopia
ht: Etyopi

note: Name for FIN
en: Finland
ht: Fenlann

note: Name for FJI
en: Fiji
ht: Fidji

note: Name for FRA
en: France
ht: Frans

note: Name for GBR
en: United Kingdom
ht: Wayòm Ini

note: Name for GEO
en: Georgia
ht: Jeoji

note: Name for GHA
en: Ghana
ht: Gana

note: Name for GIN
en: Guinea
ht: Gine

note: Name for GLP
en: Guadeloupe
ht: Gwadloup

note: Name for GMB
en: Gambia
ht: Ganbi

note: Name for GNB
en: Guinea-Bissau
ht: Gine-Bisao

note: Name for GNQ
en: Equatorial Guinea
ht: Gine ekwateryal

note: Name for GRC
en: Greece
ht: Grès

note: Name for GRD
en: Grenada
ht: Grenad

note: Name for GRL
en: Greenland
ht: Groenlann

note: Name for GTM
en: Guatemala
ht: Gwatemala

note: Name for GUF
en: French Guiana
ht: Giyàn franse

note: Name for GUY
en: Guyana
ht: Giyàn

note: Name for HND
en: Honduras
ht: Ondiras

note: Name for HRV
en: Croatia
ht: Kroasi

note: Name for HTI
en: Haiti
ht: Ayiti

note: Name for HUN, Official name for HUN
en: Hungary
ht: Ongri

note: Name for IDN
en: Indonesia
ht: Endonezi

note: Name for IND
en: India
ht: End

note: Name for IRL
en: Ireland
ht: Ilann

note: Name for IRQ
en: Iraq
ht: Irak

note: Name for ISL
en: Iceland
ht: Islann

note: Name for ISR
en: Israel
ht: Izrayèl

note: Name for ITA
en: Italy
ht: Itali

note: Name for JAM
en: Jamaica
ht: Jamayik

note: Name for JOR
en: Jordan
ht: Jòdani

note: Name for JPN
en: Japan
ht: Japon

note: Name for KAZ
en: Kazakhstan
ht: Kazakstan

note: Name for KGZ
en: Kyrgyzstan
ht: Kirgistan

note: Name for KHM
en: Cambodia
ht: Kanbòdj

note: Name for KIR
en: Kiribati
ht: Kiribès

note: Name for KWT
en: Kuwait
ht: Kowet

note: Name for LBN
en: Lebanon
ht: Liban

note: Name for LBR
en: Liberia
ht: Liberya

note: Name for LBY, Official name for LBY
en: Libya
ht: Libi

note: Name for LIE
en: Liechtenstein
ht: Lichtènstayn

note: Name for LKA
en: Sri Lanka
ht: Srilanka

note: Name for LSO
en: Lesotho
ht: Lezoto

note: Name for LTU
en: Lithuania
ht: Lityani

note: Name for LUX
en: Luxembourg
ht: Liksanbou

note: Name for LVA
en: Latvia
ht: Letoni

note: Name for MAR
en: Morocco
ht: Mawòk

note: Name for MCO
en: Monaco
ht: Monako

note: Common name for MDA
en: Moldova
ht: Moldavi

note: Name for MDG
en: Madagascar
ht: Madagaskar

note: Name for MDV
en: Maldives
ht: Maldiv

note: Name for MEX
en: Mexico
ht: Meksik

note: Name for MLT
en: Malta
ht: Malt

note: Name for MMR
en: Myanmar
ht: Bimani

note: Name for MNE, Official name for MNE
en: Montenegro
ht: Montenegwo

note: Name for MNG
en: Mongolia
ht: Mongoli

note: Name for MOZ
en: Mozambique
ht: Mozanbik

note: Name for MRT
en: Mauritania
ht: Moritani

note: Name for MTQ
en: Martinique
ht: Matinik

note: Name for MUS
en: Mauritius
ht: Moris

note: Name for MYS
en: Malaysia
ht: Malezi

note: Name for NAM
en: Namibia
ht: Namibi

note: Name for NCL
en: New Caledonia
ht: Nouvèl Kaledoni

note: Name for NER
en: Niger
ht: Nijè

note: Name for NGA
en: Nigeria
ht: Nijerya

note: Name for NIC
en: Nicaragua
ht: Nikaragwa

note: Name for NLD
en: Netherlands
ht: Peyiba

note: Name for NOR
en: Norway
ht: Nòvèj

note: Name for NRU
en: Nauru
ht: Naorou

note: Name for NZL
en: New Zealand
ht: Nouvèl Zelann

note: Name for OMN
en: Oman
ht: Omàn

note: Name for PER
en: Peru
ht: Pewou

note: Name for PHL
en: Philippines
ht: Filipin

note: Name for PLW
en: Palau
ht: Palao

note: Name for PNG
en: Papua New Guinea
ht: Papwazi-Nouvèl-Gine

note: Name for POL
en: Poland
ht: Polòy

note: Name for PRI
en: Puerto Rico
ht: Pòtoriko

note: Name for PRY
en: Paraguay
ht: Paragwe

note: Name for QAT
en: Qatar
ht: Katar

note: Name for REU
en: Réunion
ht: La Reyinyon

note: Name for ROU
en: Romania
ht: Woumani

note: Name for SAU
en: Saudi Arabia
ht: Arabi Sawoudit

note: Name for SDN
en: Sudan
ht: Soudan

note: Name for SGP
en: Singapore
ht: Sengapou

note: Name for SLB
en: Solomon Islands
ht: Salomon

note: Name for SLE
en: Sierra Leone
ht: Syera Leòn

note: Name for SLV
en: El Salvador
ht: Salvadò

note: Name for SMR
en: San Marino
ht: Sen Maren

note: Name for SOM
en: Somalia
ht: Somali

note: Name for SRB
en: Serbia
ht: Sèbi

note: Name for SSD
en: South Sudan
ht: Soudan Disid

note: Name for SUR
en: Suriname
ht: Sirinam

note: Name for SVK
en: Slovakia
ht: Slovaki

note: Name for SVN
en: Slovenia
ht: Sloveni

note: Name for SWE
en: Sweden
ht: Syèd

note: Name for SYC
en: Seychelles
ht: Sechèl

note: Name for TCD
en: Chad
ht: Tchad

note: Name for THA
en: Thailand
ht: Tayilann

note: Name for TJK
en: Tajikistan
ht: Tadjikistan

note: Name for TKM
en: Turkmenistan
ht: Tirkmenistan

note: Name for TLS
en: Timor-Leste
ht: Timò oryantal

note: Name for TUN
en: Tunisia
ht: Tinizi

note: Name for TUV
en: Tuvalu
ht: Touvalou

note: Common name for TWN
en: Taiwan
ht: Taywann

note: Common name for TZA
en: Tanzania
ht: Tanzani

note: Name for UGA
en: Uganda
ht: Ouganda

note: Name for UKR
en: Ukraine
ht: Ikrèn

note: Name for URY
en: Uruguay
ht: Irigwe

note: Name for USA
en: United States
ht: Etazini

note: Name for UZB
en: Uzbekistan
ht: Ouzbekistan

note: Common name for VEN
en: Venezuela
ht: Venezwela

note: Official name for VGB
en: British Virgin Islands
ht: Il Vièj britanik

note: Name for VUT
en: Vanuatu
ht: Vanwatou

note: Name for YEM
en: Yemen
ht: Yemèn

note: Name for ZAF
en: South Africa
ht: Afrik disid

note: Name for ZMB
en: Zambia
ht: Zanbi

note: "U+1F3A7"
en: Folder
ht: Dosye

note: "U+260EU+FE0F"
en: Flag
ht: Drapo

en: _Apply
ht: _Aplike

en: _Save
ht: _Anrejistre

en: Images
ht: Imaj yo

en: Menu
ht: Meni

en: General
ht: Jeneral

en: Chats
ht: Chat yo

en: SMS/MMS, Matrix and XMPP chat application
ht: SMS/MMS, Matrix ak XMPP aplikasyon chat

en: XMPP;SMS;chat;jabber;messaging;modem;matrix;
ht: XMPP;SMS;chat;jabber;mesaj;modèm;matrix;

en: Whether the application is launching the first time
ht: Fòk aplikasyon an lanse premye fwa

en: Country code in ISO 3166-1 alpha-2 format
ht: Kòd peyi nan fòma ISO 3166-1 alfa-2

en: Two letter country code of the last available SIM/Network
ht: De lèt nan kòd peyi dènye SIM ki disponib  lan / Rezo a

en: Send message read receipts
ht: Voye mesaj pou konnen lè mesaj la li

en: Whether to send the status of the message if read
ht: Si ou vle resevwa mesaj ki di lè mesaj la li

en: Message carbon copies
ht: Kopi mesaj kabòn yo

en: Share chat history among devices
ht: Pataje dewoulman chat ant plizyè aparèy yo

en: Enable Message Archive Management
ht: Aktive Jesyon Achiv Mesaj

en: Enable MAM archive synchronization from the server
ht: Aktive MAM achiv senkronizasyon soti nan sèvè a

en: Enable purple
ht: Aktive wouj violèt

en: Enable purple accounts
ht: Aktive tout kont wouj violèt yo

en: Send typing notifications
ht: Voye notifikasyon ekri

en: Whether to Send typing notifications
ht: Fòk voye notifikasyon ekri

en: Strip Tracking IDs
ht: Tras bann ID yo

en: Whether to Remove Tracking IDs from URLs Automatically
ht: Fòk yo retire tras bann ID yo nan URL yo Otomatikman

en: Whether Strip Tracking IDs was shown
ht: Si yo te montre ID swivi kasèt

en: Whether the Tracking IDs dialog has been shown
ht: Si yo montre swivi ID dyalòg yo

en: Render Attachments
ht: Rèmèt atachman yo

en: Whether to Render Attachments or not
ht: Fòk yo rèmèt atachman oswa non

en: Mark Idle users differently
ht: Make itilizatè san fè anyen konsa yon fason diferan

en: Indicate unknown contacts
ht: Endike kontak enkoni yo

en: Convert text to emoticons
ht: Konvèti tèks an emotikòn

en: Convert text matching emoticons as real emoticons
ht: Konvèti tèks ki mache ak emotikòn tankou emotikòn reyèl

en: Enter key sends the message
ht: Peze bouton antre pou voye mesaj la

en: Whether pressing Enter key sends the message
ht: Fòk peze bouton antre pou voye mesaj la

en: Request SMS delivery reports
ht: Mande rapò livrezon SMS

en: Whether to request delivery reports for outgoing SMS
ht: Fòk rapò livrezon mande pou SMS sortan

en: Clear out stuck SMS
ht: Efase SMS bloke

en: Whether Chatty should clear out SMS that are stuck in receiving/unknown state
ht: Si Chatty ta dwe netwaye SMS ki bloke nan eta k ap resevwa/enkoni

en: Enable experimental features
ht: Aktive karakteristik eksperimantal

en: Whether to enable experimental features
ht: Si ou vle aktive karakteristik eksperimantal yo

en: Window maximized
ht: Gran fenèt

en: Window maximized state
ht: Eta gran fenèt la

en: Window size
ht: Gwosè fenèt la

en: Window size (width, height).
ht: Gwosè fenèt (lajè, wotè).

en: PGP user ID
ht: ID itilizatè PGP

en: The user ID for PGP that Chatty will use for outgoing messages
ht: ID itilizatè a pou PGP ke Chatty pral itilize pou mesaj sortan yo

en: Public Key Fingerprint
ht: Anprent kle piblik

en: The default keyid the remote side should use to encrypt messages to us
ht: Kleyid defo bò aleka a ta dwe itilize pou ankripte mesaj pou nou

en: Messaging application for mobile and desktop
ht: Aplikasyon mesaj pou mobil ak desktop

en: Chats is a simple to use to messaging app for 1:1 communication and small groups supporting SMS, MMS, XMPP and Matrix.
ht: Chats se yon senp aplikasyon messagerie ki itilize pou kominikasyon 1:1 ak ti gwoup sipòte SMS, MMS, XMPP ak Matrix.

en: Folded view of a chat using the light theme.
ht: Wè ki plwaye nan yon chat lè l sèvi avèk tèm nan limyè.

en: Folded view of a chat using the dark theme.
ht: Wè pliye nan yon chat lè l sèvi avèk tèm nan nwa.

en: Unfolded view of a chat and the chat list in the sidebar.
ht: Wè depliye nan yon chat ak lis la chat nan ankadre a.

en: The chat view using the dark theme as seen on a mobile phone running Phosh with unfolded keyboard.
ht: Wè chat la lè l sèvi avèk tèm nwa a jan yo wè sou yon telefòn mobil k ap kouri Phosh ak klavye depliye.

en: The chat list view using the light theme as seen on a mobile phone running Phosh.
ht: Wè lis chat la lè l sèvi avèk tèm limyè a jan yo wè sou yon telefòn mobil ki kouri Phosh.

en: The SMS/MMS preferences using the light theme as seen on a mobile phone running Phosh.
ht: Preferans SMS/MMS yo lè l sèvi avèk tèm limyè a jan yo wè sou yon telefòn mobil kap kouri Phosh.

en: The chat details view using the dark theme as seen on a mobile phone running Phosh.
ht: Detay chat yo gade lè l sèvi avèk tèm nwa a jan yo wè sou yon telefòn mobil ki kouri Phosh.

en: Disable all accounts
ht: Dezaktive tout kont yo

en: Enable libpurple debug messages
ht: Aktive mesaj debug libpurple

en: Enable verbose debug messages (repeat option for more verbosity)
ht: Aktive mesaj debug detaye (opsyon repete pou plis detay)

en: An SMS and XMPP messaging client
ht: Yon mesaj kliyan SMS ak XMPP

en: There was an error displaying help:
    %s
ht: Te gen yon erè nan montre èd:
    %s

en: Send To
ht: Voye bay

en: Select a contact with the <b>“+”</b> button in the titlebar.
ht: Chwazi yon <b>Mesaj konye a</b> kontak ak "+" buton nan ba  tit la.

en: Add instant messaging accounts in Preferences.
ht: Pou <b>Mesaj konye a</b> ajoute oswa aktive yon kont nan <i>"preferans"</i>.

en: No Search Results
ht: Pa gen rezilta rechèch yo

en: Try different search
ht: Eseye rechèch diferan

en: No archived chats
ht: Pa gen achiv chats

en: Start Chatting
ht: Kòmanse Chat

en: This is an MMS conversation
ht: Sa a se yon konvèsasyon pa SMS

en: Your messages are not encrypted, and carrier rates may apply
ht: Mesaj ou yo pa chifre, epi konpayi telefòn yo ka pran pousantaj

en: This is an SMS/MMS conversation
ht: Sa a se yon konvèsasyon SMS/MMS

en: This is an SMS conversation
ht: Sa a se yon konvèsasyon SMS

en: This is an IM conversation
ht: Sa a se yon konvèsasyon IM

en: Your messages are encrypted
ht: Mesaj ou yo sekirize

en: Your messages are not encrypted
ht: Mesaj ou yo pa sekirize

en: Empty room
ht: Chanm vid

note: TRANSLATORS: %s are name/user-id/phone numbers of two users
en: %s and %s
ht: %s ak %s

en: %s and %u other | %s and %u others
ht[0]: %s ak %u yon lòt
ht[1]: %s ak %u lòt moun yo

en: Unknown Contact
ht: Kontak enkoni

en: Try different search, or type a valid number to create new chat
ht: Eseye rechèch diferan, oswa tape yon nimewo ki bon pou kreye nouvo chat

en: No Contacts
ht: Pa gen kontak

en: Just Now
ht: Kounye a

en: %<PRIi64> minute ago | %<PRIi64> minutes ago
ht[0]: %<PRIi64> minit de sa
ht[1]: %<PRIi64> minit de sa

en: Today %H∶%M
ht: Jodi a %H∶%M

note: TRANSLATORS: Timestamp with 12 hour time, e.g. “Today 06∶42 PM”. * See https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html
en: Today %I∶%M %p
ht: Jodi a %I∶%M %p

en: Yesterday %H∶%M
ht: Yè %H∶%M

note: TRANSLATORS: Timestamp with 12 hour time, e.g. “Yesterday 06∶42 PM”. * See https://docs.gtk.org/glib/method.DateTime.format.html
en: Yesterday %I∶%M %p
ht: Yè %I∶%M %p

en: Contact
ht: Kontak

en: Contact: %s
ht: Kontak: %s

en: Invite: %s
ht: Envite: %s

[ctx: Invitation to event]
en: Invitation
ht: Envitasyon

note: TRANSLATORS: %s is the Device ID
en: Device ID %s fingerprint:
ht: ID disponib %s aprent:

note: TRANSLATORS: %s is the chat room name
en: Do you want to join “%s”?
ht: Èske ou vle rantre nan "%s"?

en: Picture
ht: Foto

en: Location
ht: Lokasyon

en: MMS Message
ht: Mesaj MMS

en: Multiple Files
ht: Achiv miltip

en: Account disconnected
ht: Kont dekonekte

en: Account connecting…
ht: Kont ap konekte…

en: “%s” is not a valid URI
ht: "%s" se pa yon URI valid

en: Alert
ht: Alèt

en: Found and automatically deleted tracking IDs from the pasted link.
ht: Jwenn ak otomatikman efase ID swiv soti nan lyen ki kole a.

en: Don't Show Again
ht: Pa Montre Ankò

en: Got an encrypted message, but couldn't decrypt due to missing keys
ht: Te resevwa yon mesaj chifre, men pa te kapab dechifre akòz kle ki manke

en: New message from %s
ht: Nouvo mesaj ki soti nan %s

en: Message Received
ht: Resevwa Mesaj

en: Audio File
ht: Fichye Odyo

en: %i Message | %i Messages
ht[0]: %i Mesaj
ht[1]: %i Mesaj

en: Any Protocol
ht: Nenpòt Pwotokòl

en: Archived
ht: Achive

en: Save File…
ht: Fichye Anrejistre…

en: Open File…
ht: Fichye Ouvri…

en: User %s has added %s to the contacts
ht: Itilizatè %s te ajoute %s nan kontak yo

en: Authorize %s?
ht: Otorize %s?

en: Add %s to contact list
ht: Ajoute %s nan lis kontak

en: Authorize
ht: Otorize

en: Please check ID and password
ht: Tanpri verifye ID ak mo de pas ou

note: TRANSLATORS: You may copy translations from https://github.com/matrix-org/matrix-spec-proposals/blob/old_master/data-definitions/sas-emoji.json * if available
en: Dog
ht: Chen

note: "U+1F436"
en: Cat
ht: Chat

note: "U+1F431"
en: Lion
ht: Lyon

note: "U+1F40E"
en: Unicorn
ht: Likorn

note: "U+1F984"
en: Pig
ht: Kochon

note: "U+1F437"
en: Elephant
ht: Elefan

note: "U+1F418"
en: Rabbit
ht: Lapen

note: "U+1F43C"
en: Rooster
ht: Kòk

note: "U+1F413"
en: Penguin
ht: Pengwen

note: "U+1F422"
en: Fish
ht: Pwason

note: "U+1F41F"
en: Octopus
ht: Pyèv

note: "U+1F419"
en: Butterfly
ht: Papiyon

note: "U+1F98B"
en: Flower
ht: Flè

note: "U+1F337"
en: Tree
ht: Pye bwa

note: "U+1F335"
en: Mushroom
ht: Chanpiyon

note: "U+1F525"
en: Banana
ht: Bannann

note: "U+1F34C"
en: Apple
ht: Pòm

note: "U+1F34E"
en: Strawberry
ht: Frèz

note: "U+1F353"
en: Corn
ht: Mayi

note: "U+1F33D"
en: Pizza
ht: Pitza

note: "U+1F355"
en: Cake
ht: Gato

note: "U+2764U+FE0F"
en: Smiley
ht: Souri

note: "U+1F600"
en: Robot
ht: Robo

note: "U+1F916"
en: Hat
ht: Chapo

note: "U+1F3A9"
en: Glasses
ht: Linèt

note: "U+1F453"
en: Spanner
ht: Kle

note: "U+1F385"
en: Thumbs Up
ht: Pous leve

note: "U+2602U+FE0F"
en: Hourglass
ht: Sabliye

note: "U+23F0"
en: Gift
ht: Kado

note: "U+1F381"
en: Light Bulb
ht: Anpoul

note: "U+1F4A1"
en: Book
ht: Liv

note: "U+270FU+FE0F"
en: Paperclip
ht: Klips papye

note: "U+1F511"
en: Hammer
ht: Mato

note: "U+1F3C1"
en: Train
ht: Tren

note: "U+1F682"
en: Bicycle
ht: Bisiklèt

note: "U+1F6B2"
en: Aeroplane
ht: Avyon

note: "U+2708U+FE0F"
en: Rocket
ht: Wòkèt

note: "U+1F680"
en: Trophy
ht: Twofe

note: "U+1F3C6"
en: Ball
ht: Boul

note: "U+26BD"
en: Guitar
ht: Gita

note: "U+1F3BA"
en: Bell
ht: Klòch

note: "U+1F514"
en: Anchor
ht: Ank

en: Show Emojis
ht: Montre emoji

en: Show Numbers
ht: Montre Nimewo

en: You shall no longer be notified for new messages, continue?
ht: Ou p ap resevwa notifikasyon ankò pou nouvo mesaj, kontinye?

en: Block
ht: Bloke

en: Delete chat with “%s”
ht: Efase chat ak "%s"

en: This deletes the conversation history
ht: Sa a efase istwa konvèsasyon an

en: Disconnect group chat “%s”
ht: Dekonekte gwoup chat "%s"

en: This removes chat from chats list
ht: Sa a retire chat nan lis chat

[ctx: Refer to self in contact list]
en: You
ht: Ou

en: Set Avatar
ht: Mete Avatar

en: Encryption is not available
ht: Sekirite  pa disponib

en: This chat is encrypted
ht: Chat sa a sekirize

en: This chat is not encrypted
ht: Chat sa a pa sekirize

en: Encryption not available
ht: Sekirite pa disponib

en: %u Member | %u Members
ht[0]: %u Manm
ht[1]: %u Manm yo

en: Phone Number
ht: Nimewo Telefòn

en: XMPP ID
ht: ID XMPP

en: Matrix ID
ht: ID Matrix

en: Telegram ID
ht: ID Telegram

en: Error opening GNOME Contacts: %s
ht: Erè nan ouvri Kontak GNOME yo: %s

en: You
ht: Ou

en: connecting…
ht: ap konekte…

en: disconnected
ht: te dekonekte

en: Error saving account: %s
ht: Erè nan anrejistreman kont: %s

en: Failed to verify server: %s
ht: Te echwe nan verifye sèvè: %s

en: Failed to verify server
ht: Te echwe nan verifye sèvè a

en: Couldn't get Home server address
ht: Pa te kapab jwenn adrès sèvè akey la

en: Delete account %s?
ht: Efase kont %s?

en: Chatty cannot find a valid PGP Key for %s.
ht: Chatty pa ka jwenn yon kle PGP valab pou %s.

en: Invalid Signing ID
ht: ID siyen envalid

en: The entered Key ID %s does not match the found PGP Key for %s:%s.
ht: ID Kle %s antre a pa koresponn ak PGP Key jwenn pou %s:%s.

en: Cannot Find Signing Key
ht: Pa ka jwenn kle siyen

en: I Know What I am Doing
ht: Mwen Konnen Sa M ap Fè

en: Cannot Create Signing Key
ht: Pa ka kreye kle siyen

en: Error creating the PGP ID. Please check the logs for more details.
ht: Erè nan kreye ID PGP la. Tanpri tcheke mòso bwa yo pou plis detay.

en: Key %s was created for ID %s
ht: Kle %s te kreye pou ID %s

en: Successfully Created Key
ht: Kle avèk siksè kreye

en: Empty Entries
ht: Antre Vide

en: All entries must be filled to create a PGP Key
ht: Tout antre yo dwe ranpli pou kreye yon kle PGP

en: %s already has key with fingerprint %s. Please choose a different PGP ID
ht: %s deja gen kle ak anprent %s. Tanpri chwazi yon ID PGP diferan

en: Creating key for ID %s.
ht: Kreye kle pou ID %s.

en: Creating Key
ht: Kreye kle

note: Translators: This means that the existing key will be there, but there will be a new key that Chatty will use by default instead of the existing one.
en: Chatty is currently set to use PGP key: %s. The new key will be used instead of the existing one!
ht: Chatty kounye a mete pou itilize kle PGP: %s. Nouvo kle a pral itilize olye de youn nan ki deja egziste!

en: Signing ID Present
ht: Siyen ID Prezante

en: Restart Chatty to disable Purple
ht: Rekòmanse Chatty pou enfim Purple

en: New Account
ht: Nouvo Kont

en: Blocked Contacts
ht: Te bloke Kontak yo

en: PGP Settings
ht: Paramèt PGP

en: New PGP Key
ht: Nouvo PGP kle

en: Protocol
ht: Pwotokòl

note: TRANSLATORS: Only translate 'or'
en: @user:matrix.org or user@example.com
ht: @user:matrix.org oswa user@example.com

en: Experimental Setting!
ht: Paramèt eksperimantal!

en: This setting is experimental and may cause loss of SMS. Use at your own risk!
ht: Anviwònman sa a se eksperimantal epi li ka lakòz pèt SMS. Sèvi ak pwòp risk ou!

en: Please enter password for “%s”, homeserver: %s
ht: Tanpri antre modpas pou “%s”, homeserver: %s

en: Key Verification
ht: Verifikasyon kle

en: Error Delivering Message to %s
ht: Erè nan livrezon mesaj bay %s

en: See logs for more details
ht: Gade logs pou plis detay

en: MMS cannot be sent
ht: MMS pa ka voye

en: Please send less attachments
ht: Tanpri voye mwens atachman

en: Could not resize image to be small enough
ht: Pa te kapab redimansyone imaj yo dwe piti ase

en: The attachment is too large | Attachments are too large
ht[0]: Atachman an twò gwo
ht[1]: Atachman yo twò gwo

en: You received an MMS, but it expired on: %s
ht: Ou te resevwa yon MMS, men li te ekspire sou: %s

en: You received an empty MMS.
ht: Ou te resevwa yon MMS vid.

en: Automatically Retrying for  %i MMS | Automatically Retrying for  %i MMSes...
ht[0]: Reeseye otomatikman pou %i MMS
ht[1]: Otomatikman reesye pou %i MMS yo...

en: Temporary Error Sending MMS
ht: Erè Tanporè nan Voye MMS

en: Temporary Error Receiving MMS
ht: Erè Tanporè Resevwa MMS

en: MMSC is not configured
ht: MMSC pa konfigire

en: APN is not configured correctly
ht: APN pa konfigire kòrèkteman

en: Mobile Data is not configured
ht: Done Mobil pa konfigire

en: Mobile Data is off
ht: Done Mobil yo fèmen

en: Unknown Error
ht: Erè enkoni

en: Chatty cannot process %i MMS | Chatty cannot process %i MMSes...
ht[0]: Chatty pa ka trete %i MMS
ht[1]: Chatty pa ka trete %i MMS yo...

en: Error Sending SMS to %s
ht: Erè lè w ap voye SMS bay %s

en: Error Sending MMS to %s
ht: Erè lè w ap voye MMS bay %s

en: Remove Attachment
ht: Retire atachman

en: Incorrect password
ht: Mo de pas la pa bon

en: Please re-enter the Password.
ht: Tanpri re-antre modpas la.

en: New Group Chat
ht: Nouvo Gwoup Chat

en: Join Chat
ht: Antre nan Chat

en: Select chat account
ht: Chwazi kont chat

en: Room address
ht: Adrès chanm

en: Room alias (optional)
ht: Alyas chanm (opsyonel)

en: Nickname (optional)
ht: Ti non (opsyonel)

en: Password (optional)
ht: Mo de pas (opsyonel)

en: Group Title
ht: Tit Gwoup

en: Add members from contacts…
ht: Ajoute manm nan kontak…

en: Send To:
ht: Voye bay:

en: Contact ID
ht: ID Kontak

en: Name (optional)
ht: Non (opsyonel)

en: Add to Contacts
ht: Ajoute nan Kontak yo

en: Chat Details
ht: Detay Chat yo

note: Translators: This is invite to a chat room
en: Invite
ht: Envite

en: Invite message
ht: Envite mesaj

en: _Accept
ht: _Aksepte

en: _Reject
ht: _Rejte

en: Topic
ht: Sijè

en: Chat settings
ht: Paramèt Chat yo

en: Encryption
ht: Sekirite

en: Encrypt Messages
ht: Mesaj Sekirize

en: Call
ht: Rele

en: Leave Chat
ht: Kite Chat

en: Block Contact
ht: Bloke Kontak

en: Unblock Contact
ht: Debloke Kontak

en: Archive chat
ht: Achiv chat

en: Unarchive chat
ht: Dezachiv chat

en: Delete Chat
ht: Efase Chat

en: Copy Text
ht: Kopi tèks

en: Change Avatar
ht: Chanje Avatar

en: Delete Avatar
ht: Efase Avatar

en: Room topic
ht: Sijè konferans

en: Status
ht: Estati

en: Status Messages
ht: Estati Mesaj yo

en: Show status messages in chat
ht: Montre estati mesaj yo nan chat

en: Fingerprints
ht: Anprent yo

en: User List
ht: Lis itilizatè

en: Blank for default
ht: Vid pa defo

en: Group Members
ht: Gwoup manm yo

en: Copy Number
ht: Kopye Nimewo

en: Advanced information
ht: Enfòmasyon avanse

en: Device ID
ht: ID aparèy

en: Sensitive information
ht: Enfòmasyon sansib

en: Access token
ht: Aksè jeton

en: Own Fingerprint
ht: Anprent Pèsonèl

en: Accounts
ht: Kont yo

en: Privacy
ht: Vi prive

en: Read Receipts
ht: Li resi yo

en: Typing Indicators
ht: Sezisman Endikatè

en: Remove Tracking IDs From URLs
ht: Retire ID Tracking Soti nan URL yo

en: Show Attachment Previews
ht: Montre Apèsi atachman

en: Convert Emoticons
ht: Konvèti Emoticon

en: When you type :) it will be changed to 😃
ht: Si w ekri :) li pral chanje an 😃

note: TRANSLATORS: Return is the Enter key.
en: Send Messages With Enter
ht: Voye Mesaj Ak Antre

en: Request Delivery Reports
ht: Mande Rapò livrezon

en: Clear Stuck SMS
ht: Klè SMS kole

en: SMIL for MMS
ht: SMIL pou MMS

en: MMS Carrier Settings
ht: Paramèt operatè MMS

en: Your modem's phone number
ht: Nimewo telefòn modèm ou a

en: Current PGP Key
ht: Aktyèl PGP kle

en: Chatty can use any existing key embedded with gpg. However, you are given the option to generate a key specifically for Chatty below.
ht: Chatty ka itilize nenpòt kle ki egziste deja entegre ak gpg. Konye a, yo ba w opsyon pou jenere yon kle espesyalman pou Chatty anba a.

en: Generate Chatty PGP Key
ht: Jenere Chatty PGP Key

en: Signing ID
ht: Siyen ID

en: Optional
ht: Opsyonel

en: This will generate a key for use with Chatty. Please note that this will not install the key on a smart card.
ht: Sa a pral jenere yon kle pou itilize ak Chatty. Tanpri sonje ke sa a pa pral enstale kle a sou yon kat entelijan.

en: Full Name
ht: Non konplè

en: PGP ID
ht: ID PGP

en: PGP Passphrase
ht: PGP pasfraz

en: You won't be notified by messages from blocked contacts
ht: Ou p ap resevwa mesaj ki soti nan kontak bloke yo

en: No Blocked Chats
ht: Pa gen chat bloke

en: Enable Purple Accounts
ht: Pèmèt kont koulè wouj violèt

en: Message Archive Management
ht: Jesyon Achiv Mesaj

en: Sync conversations with chat server
ht: Senkwonize konvèsasyon ak sèvè chat

en: Message Carbon Copies
ht: Mesaj Kopi Kabòn

en: User ID
ht: ID Itilizatè

en: Home server
ht: Sèvè lakay

en: _Add
ht: _Ajoute

en: Add _New Account
ht: Ajoute _Nouvo Kont

en: Add Chat
ht: Ajoute chat

[ctx: show archived chat list when clicked]
en: Archived
ht: Achive

en: Keyboard _Shortcuts
ht: _Rakoursi klavye

en: About Chats
ht: Konsènan Chats

en: New Message…
ht: Nouvo mesaj…

en: New SMS/MMS Message…
ht: Nouvo mesaj SMS/MMS…

en: New Group Message…
ht: Nouvo Mesaj Gwoup…

en: Incoming Verification Request
ht: Demann verifikasyon k ap vini

en: Verify this user to mark them as trusted.
ht: Verifye itilizatè sa a pou make yo kòm konfyans.

en: Verifying this user will mark their session as trusted, and also mark your session as trusted to them.
ht: Verifikasyon itilizatè sa a pral make sesyon yo kòm konfyans, epi tou make sesyon ou a kòm fè konfyans yo.

en: C_ontinue
ht: K_ontinye

en: Verify this user by confirming the following emoji appears on their screen
ht: Verifye itilizatè sa a lè w konfime emoji sa a parèt sou ekran yo

en: Verify this user by confirming the following number appears on their screen.
ht: Verifye itilizatè sa a pa konfime nimewo sa a parèt sou ekran yo.

en: To be secure, do this in person or use a trusted way to communicate.
ht: Pou w an sekirite, fè sa an pèsòn oswa itilize yon fason ou fè konfyans pou kominike.

[ctx: verb, which means 'both items are not the same']
en: _Don’t Match
ht: _Pa Mache

[ctx: verb, which means 'both items are the same']
en: _Match
ht: _Mache

[ctx: shortcut window]
en: Open Menu
ht: Ouvri Meni

[ctx: shortcut window]
en: Open Search
ht: Ouvri rechèch

en: Mobile:
ht: Mobil:

en: Work:
ht: Travay:

en: Other:
ht: Lòt:

en: Call active
ht: Apèl aktive

en: Call held
ht: Apèl fèt

en: Calling…
ht: Ap rele…

en: Incoming call
ht: Apèl k ap rantre

en: Call ended
ht: Apèl fini

en: Accepting call…
ht: Aksepte apèl…

en: Hanging up…
ht: Fèmen…

en: Bitrate
ht: Enfòmasyon pa segond

en: Quality
ht: Kalite

en: Server:
ht: Sèvè:
