extra - en to bm translation catalogue (1628 entries)

note: Response to Black (0, 0, 0) color selected
en: Black!
bm: Finman!

note: Response to Dark grey (128, 128, 128) color selected
en: Dark grey! Some people spell it “dark gray”.
bm: Bukurijɛ!

note: Response to Light grey (192, 192, 192) color selected
en: Light grey! Some people spell it “light gray”.
bm: Bukurijɛ walawala!

note: Response to White (255, 255, 255) color selected
en: White!
bm: Jɛman!

note: Response to Red (255, 0, 0) color selected
en: Red!
bm: Bilenman!

note: Response to Orange (255, 128, 0) color selected
en: Orange!
bm: Woroji!

note: Response to Yellow (255, 255, 0) color selected
en: Yellow!
bm: Nɛrɛmugu!

note: Response to Light green (160, 228, 128) color selected
en: Light green!
bm: Binkɛnɛ walawala!

note: Response to Dark green (33, 148, 70) color selected
en: Dark green!
bm: Binkɛnɛ mɔnimɔni!

note: Response to "Sky" blue (138, 168, 205) color selected
en: Sky blue!
bm: Kabanɔgɔlaman!

note: Response to Blue (50, 100, 255) color selected
en: Blue!
bm: bula!

note: Response to Lavender (186, 157, 255) color selected
en: Lavender!
bm: Lawandi!

note: Response to Purple (128, 0, 128) color selected
en: Purple!
bm: wiyolɛ!

note: Response to Pink (255, 165, 211) color selected
en: Pink!
bm: Rozi!

note: Response to Brown (128, 80, 0) color selected
en: Brown!
bm: Kɔlɔboro!

note: Response to Tan (226, 189, 166) color selected
en: Tan!
bm: Fugafuga!

note: Response to Beige (247, 228, 219) color selected
en: Beige!
bm: Bukurilaman!

en: QX
bm: Qx

note: Eraser tool
en: Eraser
bm: Jɔsililan

note: Congratulations #1
en: Great!
bm: A ɲɛna!

note: Congratulations #2
en: Cool!
bm: A ɲɛna kosɛbɛ!

note: Congratulations #3
en: Keep it up!
bm: Tɛmɛ n’a ye!

note: Congratulations #4
en: Good job!
bm: Baara ɲuman!

note: Input Method: English mode
en: English
bm: Angilɛ!

note: Input Method: Japanese Romanized Hiragana mode
en: Hiragana
bm: Hiragana (Zapɔnɛ)

note: Input Method: Japanese Romanized Katakana mode
en: Katakana
bm: Katakana (Tayilandi)

note: Input Method: Korean Hangul 2-Bul mode
en: Hangul
bm: Hangulu

note: Input Method: Traditional Chinese mode
en: ZH_TW
bm: Tayiwani mandereni

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show All
bm: K’a jira/k’a dogo¶

en: Tux Paint
bm: Pɛntiri Tukisi

en: A drawing program for children
bm: Demisɛnw ka ɲɛgɛn taabolo dɔ

note: Square shape tool (4 equally-lengthed sides at right angles)
en: Square
bm: Kare

note: Rectangle shape tool (4 sides at right angles)
en: Rectangle
bm: Rɛkitangili

note: Circle shape tool (X radius and Y radius are the same)
en: Circle
bm: Koori

note: Ellipse shape tool (X radius and Y radius may differ)
en: Ellipse
bm: Elipisi

note: Triangle shape tool (3 sides)
en: Triangle
bm: Tiriyangili

note: Pentagon shape tool (5 sides)
en: Pentagon
bm: Pɛntagoni

note: Octagon shape tool (8 sides)
en: Octagon
bm: Ɔkutagoni

note: Rhombus shape tool (4 sides, not at right angles)
en: Rhombus
bm: Lozanzi

note: Description of a square
en: A square is a rectangle with four equal sides.
bm: Kare ye rɛkitangili ye, min kɛrɛ naani bɛɛ ye hakɛ kelen ye.

note: Description of a rectangle
en: A rectangle has four sides and four right angles.
bm: Kɛrɛ naani bɛ rɛkitangili la ani dogodogonin tilennen naani.

note: Description of a circle
en: A circle is a curve where all points have the same distance from the center.
bm: Koori ye ci kurulen ye min ɛrɛyɔn bɛɛ janya ye hakɛ kelen ye.

note: Description of an ellipse
en: An ellipse is a stretched circle.
bm: Elipisi ye koori samanen ye

note: Description of a triangle
en: A triangle has three sides.
bm: Kɛrɛ saba bɛ tiriyangili la.

note: Description of a pentagon
en: A pentagon has five sides.
bm: Kɛrɛ duuru bɛ pɛntagoni na

note: Description of an octagon
en: An octagon has eight equal sides.
bm: Ɔkutagɔni kɛrɛ ye segin ye, u bɛɛ janya ye hakɛ kelen ye.

note: Description of a rhombus
en: A rhombus has four equal sides, and opposite sides are parallel.
bm: Kɛrɛ nani bɛ lozanzi la, kɛrɛ minnu ye sina ye, olu bɛ taa ɲɔgɔn kɛrɛfɛ, u tɛ maga ɲɔgɔn na fiyɛw

note: Title of tool selector (buttons down the left)
en: Tools
bm: Minɛnw

note: Title of color palette (buttons across the bottom)
en: Colors
bm:  ɲɛw

note: Title of brush selector (buttons down the right for paint and line tools)
en: Brushes
bm: bɔrɔsiw

note: Title of eraser selector (buttons down the right for eraser tool)
en: Erasers
bm: Jɔsililan

note: Title of stamp selector (buttons down the right for stamps tool)
en: Stamps
bm: Tanpɔnw

note: Title of shape selector (buttons down the right for shapes tool) Shape creation tool (square, circle, etc.)
en: Shapes
bm: Cogoyaw

note: Title of font selector (buttons down the right for text and label tools)
en: Letters
bm: Siginidenw

note: Title of magic tool selector (buttons down the right for magic (effect plugin) tool) "Magic" effects tools (blur, flip image, etc.)
en: Magic
bm: Kabako

note: Freehand painting tool
en: Paint
bm: Pɛntiri kɛ

note: Stamp tool (aka Rubber Stamps)
en: Stamp
bm: Tanpɔn

note: Line drawing tool
en: Lines
bm: Cisiraw

note: Label tool
en: Label
bm: Tamasiyɛn

note: Fill tool
en: Fill
bm: Lafali

note: #-#-#-#-#  27 (PACKAGE VERSION)  #-#-#-#-# Start a new picture #-#-#-#-#  0 (AbiWord 2.9)  #-#-#-#-# TOOLBAR_LABEL_FILE_NEW
en: New
bm: Kura

note: Quit/exit Tux Paint application
en: Quit
bm: Bɔ

note: Paint tool instructions
en: Pick a color and a brush shape to draw with.
bm: I sagolaɲɛ ni bɔrɔsi dɔ ta ka ɲɛgɛn kɛ.

note: Stamp tool instructions
en: Pick a picture to stamp around your drawing.
bm: Ja dɔ ta k'o don i ka ɲɛgɛn na.

note: Line tool instructions
en: Click to start drawing a line. Let go to complete it.
bm: Kilike i ka ɲɛgɛn dɔ daminɛ, tɛmɛ n'a ye k'a laban.

en: Choose a style of text. Click on your drawing and you can start typing. Press [Enter] or [Tab] to complete the text.
bm: Sɛbɛnni suguya dɔ suganti. Kilike i ka ɲɛgɛn kan i ka sɛbɛnni daminɛ. [Entrer] walima [Tab] digi n'i tilala.

note: Magic tool instruction
en: Pick a magical effect to use on your drawing!
bm: Kabako ɲɛgɛnyɛlɛmanan dɔ suganti ka k'i ka ɲɛgɛn na.

note: Response to 'undo' action
en: Undo!
bm: Kɔfɛ!

note: Response to 'redo' action
en: Redo!
bm: ɲɛfɛ!

note: Eraser tool
en: Eraser!
bm: Jɔsililan!

note: Response to 'start a new image' action
en: Pick a color or picture with which to start a new drawing.
bm: ɲɛ walima ja dɔ suganti i ka ɲɛgɛn kura dɔ daminɛ.

note: Response to 'open' action (while file dialog is being constructed)
en: Open…
bm: A dayɛlɛ

note: Response to 'save' action
en: Your image has been saved!
bm: I ka ja marala!

note: Response to 'print' action (while printing, or print dialog is being used)
en: Printing…
bm: A papiyema bɛ ka bɔ…

note: Response to 'quit' (exit) action
en: Bye bye!
bm: K’an bɛn!

note: Instruction while using Line tool (after click, before release)
en: Let go of the button to complete the line.
bm: Butɔn digi, ka ci tɔ ka laban.

note: Instruction while using Shape tool (after first click, before release)
en: Hold the button to stretch the shape.
bm: Butɔn digilen to, i, ka ja sama ka yɛlɛ k'a mɔɔnɔ bɔ.

note: Instruction while finishing Shape tool (after release, during rotation step before second click)
en: Move the mouse to rotate the shape. Click to draw it.
bm: ɲinɛnin sama, k'a munumunu ka ɲɛgɛn kɛ.

note: Notification that 'New' action was aborted (current image would have been lost)
en: OK then… Let’s keep drawing this one!
bm: A ɲɛna! An ka taa nin ɲɛgɛn in fɛ!

note: Prompt to confirm user wishes to quit
en: Do you really want to quit?
bm: I bɛ fɛ ka bɔ tiɲɛ yɛrɛ la?

note: Quit prompt positive response (quit)
en: Yes, I’m done!
bm: Ɔwɔ, n tilala!

note: Quit prompt negative response (don't quit)
en: No, take me back!
bm: Ayi, n lasgin kɔfɛ!

note: Current picture is not saved; user is quitting
en: If you quit, you’ll lose your picture! Save it?
bm: N'i bɔra, i ka ja bɛ tunun. K'a mara?

en: Yes, save it!
bm: Ɔwɔ, a mara!

en: No, don’t bother saving!
bm: Ayi, kan'a mara!

note: Current picture is not saved; user is opening another picture
en: Save your picture first?
bm: K'ia ka ja mara fɔlɔ?

note: Error opening picture
en: Can’t open that picture!
bm: N ma se ka nin ja in dayɛlɛ!

note: Notification that 'Open' dialog has nothing to show
en: There are no saved files!
bm: Fisiye foyi maralen tɛ yan!

note: Verification of print action
en: Print your picture now?
bm: K'i ka ja papiyema bɔ sisan?

en: Yes, print it!
bm: Ɔwɔ, a papiyema bɔ!

note: Confirmation of successful (we hope) printing
en: Your picture has been printed!
bm: I ka ja papiyema bɔra!

note: We got an error printing
en: Sorry! Your picture could not be printed!
bm: Hakɛto! I ka ja papiyema ma se ka bɔ!

note: Notification that it's too soon to print again (--printdelay option is in effect)
en: You can’t print yet!
bm: I tɛ se ka ja papiyema bɔ fɔlɔ!

note: Prompt to confirm erasing a picture in the Open dialog, or exported template from the New dialog
en: Erase this picture?
bm: Ka nin ja in jɔsi?

en: Yes, erase it!
bm: Ɔwɔ, a jɔsi!

en: No, don’t erase it!
bm: Ayi, kan'a jɔsi!

note: Reminder that Mouse Button 1 is the button to use in Tux Paint
en: Remember to use the left mouse button!
bm: Kana ɲinɛ ka baara kɛ nin ɲinɛnin numanyanfanfɛ kɛrɛ ye!

note: Slideshow instructions
en: Choose the pictures you want, then click “Play”.
bm: I sagola jaw suganti, kilike i k'a bil'a la.

note: Sound has been muted (silenced) via keyboard shortcut
en: Sound muted.
bm: Mankan datugura.

note: Sound has been unmuted (unsilenced) via keyboard shortcut
en: Sound unmuted.
bm: Mankan dayɛlɛla.

note: Wait while Text tool finishes loading fonts
en: Please wait…
bm: Hakɛto i k'a kɔnɔ...

note: Open dialog: 'Erase' button, to erase/deleted the selected picture
en: Erase
bm: A jɔsi

note: Open dialog: 'Slides' button, to switch to slide show mode
en: Slides
bm: Jaw tɛmɛ tɛmɛ ɲɔgɔn kɔ

note: Open dialog: 'Back' button, to dismiss Open dialog without opening a picture
en: Back
bm: Seginkɔ

note: Slideshow: 'Play' button, to begin a slideshow sequence
en: Play
bm: A bil'a la

note: Slideshow: 'Next' button, to load next slide (image)
en: Next
bm: ɲɛfɛta

note: DLG_Tab_Button_Clear
en: Clear
bm: K’a cɛ/k’a jɔsi

note: #-#-#-#-#  0 (AbiWord 2.9)  #-#-#-#-# DLG_MB_No
en: No
bm: Ayi

note: Prompt to ask whether user wishes to save over old version of their file
en: Replace the picture with your changes?
bm: Ka ja mara n'i ka yɛlɛmaw tali ye ba la wa?

note: Positive response to saving over old version (like a 'File:Save' action in other applications)
en: Yes, replace the old one!
bm: Ɔwɔ, kɔrɔlen yɛlɛma!

note: Negative response to saving over old version (saves a new image) (like a 'File:Save As...' action in other applications)
en: No, save a new file!
bm: Ayi, kura mara!

en: Drawing program
bm: ɲɛgɛn taabolo.

en: Color Shift
bm: ɲɛw yɛlɛmani

en: Click to change the colors in your entire picture.
bm: Kilike walasa ka ja fan bɛɛ ɲɛ yɛlɛma.

en: Blind
bm: Kɛnɛ lankolon

en: Click towards the edge of your picture to pull window blinds over it. Move perpendicularly to open or close the blinds.
bm: Kilike i ka ja dawolo dɔ kan walasa ka kɛnɛ lankolon dɔ sɔrɔ.

en: Blocks
bm: Kurukuruw

en: Chalk
bm: Lakɛrɛ

en: Drip
bm: Toni

en: Blur
bm: ɲɛ malasali

en: Click to blur the entire image.
bm: Kilike i ka ɲinɛnin cɛɛnɛ walasa ka ja fan bɛɛ ɲɛ malasa.

note: Both are named "Bricks", at the moment:
en: Bricks
bm: Birikidenw

en: Calligraphy
bm: Tɛgɛtilennenya

en: Cartoon
bm: Wɔkulɔnin

en: Confetti
bm: Kɔnfeti (papiye ɲɛgɛnnen mɔlɔnkɔtɔlen)

en: Click to throw confetti!
bm: Kilike, i ka kɔnfɛtiw fili!

en: Distortion
bm: Ja cogoya yɛlɛmali.

en: Click and drag the mouse to cause distortion in your picture.
bm: Kilike, i ka ɲinɛnin cɛɛnɛ ka cogoya dɔw yɛlɛma i ka ja la.

en: Emboss
bm: ɲɛ sankɔrɔtali

en: Click and drag the mouse to emboss the picture.
bm: Kilike, I ka ɲinɛnin cɛɛnɛ walasa ka ja ɲɛ sankɔrɔta.

en: Lighten
bm: Lajɛyali

en: Darken
bm: Ladibili

en: Click to lighten your entire picture.
bm: Kilike, i ka ja fan bɛɛ ɲɛ lajɛya.

en: Click to darken your entire picture.
bm: Kilike, i ka ja fan bɛɛ ɲɛ ladibi.

en: Fisheye
bm: Jɛgɛ ɲɛ

en: Click on part of your picture to create a fisheye effect.
bm: Ja fan dɔ suganti, i k'o yɛlɛma k'o kɛ i ko jɛgɛ ɲɛ.

en: Flower
bm: Fulɔri

en: Click and drag to draw a flower stalk. Let go to finish the flower.
bm: Kilike, i ka ɲinɛnin cɛɛnɛ ka fulɔri dɔ ɲɛgɛn. Taa a fɛ, ka ɲɛgɛn laban.

en: Foam
bm: Kangaji

en: Click and drag the mouse to cover an area with foamy bubbles.
bm: Kilike, i ka ɲinɛnin cɛɛnɛ walasa ka ja fan dɔw lafa ni kangaji ye.

en: Fold
bm: Kuruli

en: Choose a background color and click to turn the corner of the page over.
bm: ɲɛ dɔ suganti, ka kilike dogodogonin dɔ kan, walasa k’a kuru.

en: Glass Tile
bm: Wɛɛrɛ karo

en: Click and drag the mouse to put glass tile over your picture.
bm: Kilike, i ka ɲinɛnin cɛɛnɛ ka wɛɛrɛ karo ɲɔgɔn kɛ ja fan dɔw la.

en: Click to cover your entire picture in glass tiles.
bm: Kilike, i ka wɛɛrɛ karo ɲɔgɔn kɛ ja fan bɛɛ la.

en: Grass
bm: Bin

en: Symmetric Left/Right
bm: simetiriki Kinin/Numan

en: Symmetric Up/Down
bm: Simetiriki Sanfɛ/Duguma

note: KAL_BOTH
en: Kaleidoscope
bm: Kaleyidosikɔpu

en: Click and drag the mouse to draw with two brushes that are symmetric across the left and right of your picture.
bm: Kilike, i ka ɲinɛnin cɛɛnɛ ka ɲɛgɛn kɛ ni bɔrɔsi fila ye, bɔrɔsi minnu ye simetiriki ye i ka ja ɲɛgɛnta kinin n’a numan fɛ.

en: Click and drag the mouse to draw with two brushes that are symmetric across the top and bottom of your picture.
bm: Kilike, i ka ɲinɛnin cɛɛnɛ ka ɲɛgɛn kɛ ni bɔrɔsi fila ye, bɔrɔsi minnu ye simetiriki ye i ka ja ɲɛgɛnta sanfɛ n’a duguma

note: KAL_BOTH
en: Click and drag the mouse to draw with symmetric brushes (a kaleidoscope).
bm: Kilike, i ka ɲinɛnin cɛɛnɛ ka ɲɛgɛn kɛ ni bɔrɔsi fila ye minnu ye simetiriki ye (i n'a fɔ kaleyidosikɔpu).

en: Light
bm: Yelen

en: Click and drag to draw a beam of light on your picture.
bm: Kilike, i ka ɲinɛnin cɛɛnɛ ka yelen ɛrɛyɔn ɲɛgɛn.

en: Metal Paint
bm: Nɛgɛji

en: Click and drag the mouse to paint with a metallic color.
bm: Kilike, i ka ɲinɛnin cɛɛnɛ i ka pɛntiri kɛ ni nɛgɛji ye.

en: Mirror
bm: Dungare

en: Flip
bm: Turukunkanni

en: Click to make a mirror image.
bm: Kilike, i ka ja filɛ i ko a bɛ ka bɔ dungare la.

en: Click to flip the picture upside-down.
bm: Kilike, i ka ja yɛlɛma yɛlɛma sanfɛla ni dugumana cɛ.

en: Mosaic
bm: Mozayiki

en: Click to add a mosaic effect to your entire picture.
bm: Kilike, i ka ɲinɛnin cɛɛnɛ ka ja fan bɛɛ kɛ mozayiki ye.

en: Square Mosaic
bm: Kare mozayiki

en: Hexagon Mosaic
bm: Ɛkizagoni mozayiki

en: Irregular Mosaic
bm: Mozayiki cogoya caman

en: Click to add a square mosaic to your entire picture.
bm: Kilike, i ka ɲinɛnin cɛɛnɛ ka ja fan bɛɛ kɛ mozayiki ye.

en: Click to add a hexagonal mosaic to your entire picture.
bm: Kilike, i ka ja fan bɛɛ kɛ mozayiki ye ani karo ɛkizagoniw.

en: Click to add an irregular mosaic to your entire picture.
bm: Kilike, i ka ja fan bɛɛ kɛ mozayiki cogoya caman ye.

en: Negative
bm: Negatifu

en: Click to turn your painting into its negative.
bm: Kilike, i ka ja fan bɛɛ kɛ negatifu ye.

en: Noise
bm: Parasitiw

en: Click to add noise to your entire picture.
bm: Kilike, i ka ja fan bɛɛ kɛ parasitiw ye.

en: Perspective
bm: Pɛrisipɛkitiwu

en: Click on the corners and drag where you want to stretch the picture.
bm: Kilike dogodogonin dɔ kan, ka ɲinɛnin cɛɛnɛ ka ja kɛ pɛrisipɛkitiwu ye.

en: Click and drag up to zoom in or drag down to zoom out the picture.
bm: Kilike, i ka ɲinɛnin cɛɛnɛ ka taa duguma walasa ka ja dɔgɔya, walima ka taa sanfɛ walasa ka ja bonya.

en: Puzzle
bm: Pizɔli

en: Click the part of your picture where would you like a puzzle.
bm: I bɛ fɛ ka ja fan min kɛ pizɔli ye, kilike o yɔrɔ kan.

en: Click to make a puzzle in fullscreen mode.
bm: Kilike ja kan walasa a bɛ ka kɛ pizɔli ye.

en: Rails
bm: Arayew

en: Click and drag to draw train track rails on your picture.
bm: Kilike, i ka ɲinɛnin cɛɛnɛ walasa ka arayew ɲɛgɛn i ka ja kan.

en: Rainbow
bm: Ala ka murujan

en: You can draw in rainbow colors!
bm: I bɛ se ka ɲɛgɛn kɛ ni Ala ka murujan ɲɛw ye.

en: Rain
bm: Sanji

en: Click to place a rain drop onto your picture.
bm: Kilike, i ka sanji toni toni dɔ kɛ i ka ja kan.

en: Click to cover your picture with rain drops.
bm: Kilike, i ka ja fan bɛɛ kɛ sanji toni toni ye.

en: Real Rainbow
bm: Ala ka murujan yɛrɛ.

en: ROYGBIV Rainbow
bm: Ala ka murujan lakika.

en: Click where you want your rainbow to start, drag to where you want it to end, and then let go to draw a rainbow.
bm: I bɛ fɛ Ala ka murujan ka daminɛ yɔrɔ min na ja kan, kilike o yɔrɔ kan, kalanin sama ka se fɔ i ɲɛnayɔrɔ la, i k'i kilikelen bɔ butɔn kan.

en: Ripples
bm: Jila kooriw

en: Click to make ripples appear over your picture.
bm: Kilike, i ka jila kooriw kɛ ja kan.

en: Rosette
bm: Rozasi

en: Picasso
bm: Pikaso

en: Click and start drawing your rosette.
bm: Kilike, i k'i ka rozasi ɲɛgɛnni daminɛ.

en: You can draw just like Picasso!
bm: I bɛ se ka ɲɛgɛn kɛ i ko pikaso b'a kɛ cogo min na.

en: Edges
bm: Dawolow

en: Sharpen
bm: Manuguyali

en: Silhouette
bm: Ja cogoya

en: Click to trace edges in your entire picture.
bm: Kilike walasa ka ja fan bɛɛ lajɛ.

en: Click to sharpen the entire picture.
bm: Kilike, i ka ɲinɛnin cɛɛnɛ ka ja fan bɛɛ misɛnya.

en: Click to create a black and white silhouette of your entire picture.
bm: Kilike i ka ja fan bɛɛ kɛ finman ni jɛman ye.

en: Shift
bm: Ja bɔli a nɔ na

en: Click and drag to shift your picture around on the canvas.
bm: Kilike, i ka ja bɔ a nɔ na kadiri kɔnɔ.

en: Smudge
bm: Bagandajilaman

note: if (which == 1)
en: Wet Paint
bm: Pɛntiri kɛnɛ

en: Snow Ball
bm: Sanbɛlɛnin

en: Snow Flake
bm: Sanbɛlɛninkulu

en: Click to add snow balls to your picture.
bm: Kilike I ka sanbɛlɛnin ɲɛgɛn k’i ka ja la.

en: Click to add snow flakes to your picture.
bm: Kilike, i ka sanbɛlɛninkulu k’i ka ja la.

en: String edges
bm: Fisɛliw (3)

en: String corner
bm: Fisɛliw (2)

en: String 'V'
bm: Fisɛliw (1)

en: Click and drag to draw string art. Drag top-bottom to draw less or more lines, left or right to make a bigger hole.
bm: Kilike, i ka ɲinɛnin cɛɛnɛ ka ciw kɛ. A samani o samani ka taa sanfɛ, dɔ bɛ fara ciw kan. N'i y'a sama ka taa kininfɛ walima numanfɛ, dɔ bɛ fara cɛmancɛ dingɛ bonya kan.

en: Click and drag to draw arrows made of string art.
bm: Kilike, i ka ɲinɛnin layaala ya ka dogodogonin tilennenw ci.

en: Draw string art arrows with free angles.
bm: Kilike, i ka ɲinɛnin cɛɛnɛ ka kalakisɛw ci.

en: Tint
bm: ɲɛw

en: Color & White
bm: ɲɛ dɔ + jɛman na

en: Click to change the color of your entire picture.
bm: Kilike, i ka ɲinɛnin cɛɛnɛ ka ɲɛ kɛ ja fan bɛɛ la.

en: Click to turn your entire picture into white and a color you choose.
bm: Kilike, i ka ja fan bɛɛ kɛ jɛman n'i sagola ɲɛ wɛrɛ ye.

en: Toothpaste
bm: Dako safunɛ

en: Click and drag to squirt toothpaste onto your picture.
bm: Kilike, i ka ɲinɛnin cɛɛnɛ ka dako safunɛ seri seri ja kan.

en: Tornado
bm: Fununfunun

en: Click and drag to draw a tornado funnel on your picture.
bm: Kilike, i ka ɲinɛnin cɛɛnɛ ka fununfunu ɲɛgɛn i ka ja kan.

en: TV
bm: Telewisɔn

en: Click and drag to make parts of your picture look like they are on television.
bm: Kilike i ka ɲinɛnin cɛɛnɛ k'i ka ja fan dɔw kɛ i ko u bɛ ka bɔ telewisɔn na.

en: Click to make your picture look like it's on television.
bm: Kilike, i k'a kɛ i ko i ka ja bɛ ka bɔ telewisɔn na.

en: Waves
bm: Jijɔdingɛ

en: Wavelets
bm: Jijɔdingɛ misɛnniw

en: Click to make the picture horizontally wavy. Click toward the top for shorter waves, the bottom for taller waves, the left for small waves, and the right for long waves.
bm: Kilike i ka jijɔdingɛ dɔ kɛ i ka ja jɔjan fɛ. Kilike sanfɛ i ka jijɔdingɛ surunmanninw kɛ, i ka kilike duguma ka jijɔdingɛ jamanjaw kɛ. Kilike numanfɛ ka ka dɔ bɔ anpilitidi la, kilike kininfɛ ka dɔ fara anpilitidi kan.

en: Click to make the picture vertically wavy. Click toward the top for shorter waves, the bottom for taller waves, the left for small waves, and the right for long waves.
bm: Kilike i ka jijɔdingɛ dɔ kɛ i ka ja jɔsurun fɛ.  Kilike sanfɛ i ka jijɔdingɛ surunmanninw kɛ, i ka kilike duguma ka jijɔdingɛ jamanjaw kɛ. Kilike numanfɛ ka ka dɔ bɔ anpilitidi la, kilike kininfɛ ka dɔ fara anpilitidi kan.

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_COPY TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_COPY TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_COPY
en: Copy
bm: K’a sɛbɛn

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_PASTE TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_PASTE TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_PASTE
en: Paste
bm: K’a nɔrɔ

note: #-#-#-#-#  0 (AbiWord 2.9)  #-#-#-#-# FIELD_Document_Description
en: Description
bm: Ɲɛfɔli

note: DLG_Cancel
en: Cancel
bm: Ka segin kɔ

note: LANG_AF_ZA
en: Afrikaans
bm: Farafidenw

note: LANG_CY_GB
en: Welsh
bm: Gallois

note: LANG_DA_DK
en: Danish
bm: Danois

en: German
bm: alimaɲikan

note: LANG_EO
en: Esperanto
bm: Espéranto

en: Spanish
bm: esipaɲolkan

note: LANG_ET
en: Estonian
bm: Estonien

en: Farsi-pinglish
bm: perisanikan-angilɛkan

note: LANG_FI_FI
en: Finnish
bm: Finlandais

note: LANG_HR_HR
en: Croatian
bm: Croate

note: LANG_HY_AM
en: Armenian
bm: Arménien

note: LANG_IS_IS
en: Icelandic
bm: Islandais

en: Italian
bm: italikan

note: LANG_KA_GE
en: Georgian
bm: Géorgien

note: LANG_KU
en: Kurdish
bm: Kurde

note: LANG_LT_LT
en: Lithuanian
bm: Lituanien

note: LANG_LV_LV
en: Latvian
bm: Letton

note: LANG_MK
en: Macedonian
bm: Macédonien

en: Nepali
bm: nepalekan

en: Dutch
bm: olandekan

note: LANG_PT_BR
en: Portuguese (Brazil)
bm: Portugais (Brésil)

note: LANG_PT_PT
en: Portuguese (Portugal)
bm: Portugais (Portugal)

en: Russian
bm: irisikan

note: LANG_SK_SK
en: Slovak
bm: Slovaque

note: LANG_SQ_AL
en: Albanian
bm: Albanɛ

note: LANG_SR
en: Serbian
bm: Serbe

note: LANG_TA_IN
en: Tamil
bm: Tamoul

en: Vietnam
bm: wiyɛtinamukan

en: Vietnam_hue
bm: wiyɛtinamukan

en: Vietnam_sgn
bm: wiyɛtinamukan

note: DLG_Close
en: Close
bm: K’a datugu

note: DLG_Options_TabLabel_Other
en: Other
bm: Dɔwɛrɛ

note: DLG_Options_Label_Hide
en: Hide
bm: K’a ɲɛmadogo

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT DLG_Select
en: Select
bm: Sugandili kɛ

note: DLG_Merge
en: Merge
bm: K’a don ɲɔgɔnna

note: DLG_FR_FindTitle
en: Find
bm: K’a ɲini

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NAME
en: Name:
bm: Tɔgɔ :

note: DLG_UFS_SizeLabel
en: Size:
bm: Kundama :

note: FIELD_Document_Title DLG_Goto_Column_Title
en: Title
bm: Tɔgɔ

note: DLG_ListRevisions_Column3Label
en: Comment
bm: Ɲɛfɔli

note: FIELD_Document_Date DLG_ListRevisions_Column2Label
en: Date
bm: Don

note: DLG_UFS_Effects_None
en: (None)
bm: (fofi)

note: DLG_Tab_Radio_NoAlign DLG_BorderShading_Border_Style_None
en: None
bm: Fosi

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save As
bm: K’a lakana nin jukɔrɔ

note: DLG_Styles_Delete MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE DLG_Delete
en: Delete
bm: K’a lafaga

note: DLG_MetaData_Subject_LBL
en: Subject:
bm: Kun :

note: TOOLBAR_LABEL_IMG
en: Insert Image
bm: Ka ja dɔ ladodon a kɔnɔ

note: InsertModeFieldINS DLG_Break_Insert MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT DLG_IP_Button_Label
en: Insert
bm: K’a don a kɔnɔ

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOLD TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOLD TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOLD DLG_UFS_StyleBold
en: Bold
bm: Finya

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_ITALIC TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_ITALIC TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_ITALIC DLG_UFS_StyleItalic
en: Italic
bm: Sɛbɛnni jɛngɛlan

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_UNDERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_UNDERLINE DLG_UFS_UnderlineCheck
en: Underline
bm: Kɔrɔcilen

note: TOOLBAR_LABEL_MENU TOOLBAR_STATUSLINE_MENU TOOLBAR_TOOLTIP_MENU
en: Menu
bm: Minɛn

note: DLG_FR_ReplaceTitle DLG_Annotation_Replace_LBL
en: Replace
bm: K’a nɔnabila

note: DLG_Lists_Type
en: Type:
bm: Suguya :

note: DLG_Password_Password
en: Password:
bm: Dɛyɛlɛlan:

note: FIELD_DateTime_DefaultDateNoTime
en: Current Date
bm: Sɛbɛn dayɛlɛdon

note: DLG_Options_Label_Ignore
en: Ignore
bm: a ma dɔn a fɛ

note: DLG_FormatTOC_General DLG_Options_Label_General DLG_MetaData_TAB_General DLG_Image_DescTabLabel
en: General
bm: Foroba

note: DLG_Options_Btn_Apply DLG_Apply
en: Apply
bm: K’a waleya

note: DLG_MetaData_TAB_Permission
en: Permissions
bm: Yamaruyaw

note: DLG_History_Created
en: Created:
bm: K’a dilan :

note: DLG_Lists_Format DLG_DocComparison_Fmt
en: Format:
bm: Sawura :

note: TOOLBAR_LABEL_EDIT_CUT TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_CUT TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_CUT
en: Cut
bm: K’a tigɛ

note: DLG_Styles_List
en: Type
bm: Suguya

note: DLG_Styles_RemoveButton
en: Remove
bm: K’a bɔ

note: DLG_Options_OptionsTitle
en: Preferences
bm: Kɛtaw

note: DLG_Para_LabelIndentation
en: Indentation
bm: Mabɔli

note: DLG_Styles_LBL_All DLG_UP_All
en: All
bm: A bɛɛ

note: DLG_Styles_ModifyFont TOOLBAR_LABEL_FMT_FONT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_FONT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_FONT DLG_UFS_FontTitle DLG_UFS_FontTab
en: Font
bm: Kalimu bondon

note: DLG_NEW_Title
en: New Document
bm: Kura

note: TB_Font_Symbol
en: Symbols
bm: Taamasiyɛnw

note: STYLE_PLAIN_TEXT
en: Plain Text
bm: Masalabolo baju

note: DLG_FOSA_OpenTitle
en: Open File
bm: Dayɛlɛli

note: TOC_TocHeading
en: Contents
bm: Kɔnɔkow katimu

note: TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_CHOOSE
en: Select Font
bm: Sɛbɛncogo sugandi

note: DLG_FormatFrame_Background DLG_FormatTable_Background
en: Background
bm: Kɔnɔna

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_BACK TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_BACK TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_BACK
en: Highlight
bm: Kɔnɔ gansan

note: DLG_Styles_ErrNotTitle2
en:  - Reserved. 
     You cannot use this name. Choose Another
bm:  - Ni kɛrɛnkɛrɛnnen don. 
    I tɛ se ka ni tɔgɔ in ta. Dɔwɛrɛ ta

note: DLG_WordCount_Auto_Update
en:  Auto Update
bm:  Yɛrɛma lakurayali

note: DLG_PageSetup_Percent
en: % of normal size
bm: Yankan hakɛma %

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT
en: &About %s
bm: %s &Kunkan

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: &Accept revision
bm: &Jɛ ni labaarali ye

note: DLG_Spell_AddToDict MENU_LABEL_SPELL_ADD
en: &Add
bm: A &far'a kan

note: DLG_PageSetup_Adjust
en: &Adjust to:
bm: A &latlen:

note: MENU_LABEL_ALIGN
en: &Align
bm: A &dakɛɲɛ

note: DLG_Options_Label_ViewAll
en: &All
bm: A &bɛɛ

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS
en: &Annotations
bm: &Bolonɔbilaw

note: DLG_ApplyButton
en: &Apply
bm: A &waleya

note: DLG_Para_LabelAt
en: &At:
bm: Ka bɔ :

note: MENU_LABEL_TOOLS_AUTOSPELL
en: &Auto Spellcheck
bm: Yɛrɛma &sɛgɛsɛgɛli

note: MENU_LABEL_TABLE_AUTOFIT
en: &Autofit Table
bm: Tarabu &labɛn sɔn

note: DLG_Options_Label_PrefsAutoSave
en: &Automatically save this Scheme
bm: Ni &sawura lasagon sɔn

note: DLG_Para_LabelBefore
en: &Before:
bm: Ka &kɔn:

note: MENU_LABEL_FMT_BOLD
en: &Bold
bm: &Fin

note: DLG_PageSetup_Bottom
en: &Bottom:
bm: &Duguma:

note: MENU_LABEL_INSERT_BREAK
en: &Break
bm: A &jɔ

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_CELL
en: &Cell
bm: &Wɛlɛn

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_CELLS MENU_LABEL_TABLE_DELETE_CELLS
en: &Cells
bm: &Wɛlɛnw

note: MENU_LABEL_ALIGN_CENTER
en: &Center
bm: A bla &cɛma

note: DLG_Spell_Change
en: &Change
bm: A &Yɛlɛma

note: MENU_LABEL_INSERT_CLIPART
en: &Clip Art
bm: &Maɲɔkɔlɔnja

note: DLG_CloseButton MENU_LABEL_FILE_CLOSE
en: &Close
bm: A &dantugu

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_COLUMNS
en: &Column
bm: &Tɛgɛ

note: DLG_Break_ColumnBreak
en: &Column break
bm: soden panni

note: MENU_LABEL_FMT_COLUMNS
en: &Columns
bm: &Tɛgɛw

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: &Compare documents
bm: &Maraw sanŋa

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY
en: &Copy
bm: A &Sɛbɛn

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE_DEFINE
en: &Create and Modify Styles
bm: Ka sɛbɛncogow dilan ni k’u yɛlɛma

note: DLG_Options_Label_PrefsCurrentScheme
en: &Current Preferences Scheme
bm: Kalansenkun min bɛ ka kɛ :

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE
en: &Delete
bm: A &faa

note: MENU_LABEL_DELETE_ANNOTATION
en: &Delete annotation
bm: &Ka bolonɔbila cɛ

note: MENU_LABEL_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: &Delete hyperlink
bm: &Ka kunnafosnisɔrɔsira cɛ

note: DLG_Options_Btn_CustomDict
en: &Dictionary...
bm: &Daɲɛsɛbɛn...

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: &Direction Marker
bm: Kuntilenna taamasiyɛnnan

note: MENU_LABEL_FMT_DOCUMENT
en: &Document
bm: &Sɛbɛn

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY
en: &Document History
bm: Sɛbɛn &kɔrɔ

note: MENU_LABEL_WINDOW
en: &Documents
bm: &Sɛbɛnw

note: DLG_Para_PushNoHyphenate
en: &Don't hyphenate
bm: Daɲɛ kana tigɛ

note: DLG_Options_Btn_IgnoreEdit MENU_LABEL_EDIT
en: &Edit
bm: A yɛlɛma

note: MENU_LABEL_EDIT_ANNOTATION
en: &Edit annotation
bm: &Ka bolonɔbila labɛn

note: MENU_LABEL_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: &Edit hyperlink
bm: Ka taasira dɔ dilan

note: MENU_LABEL_INSERT_ENDNOTE
en: &Endnote
bm: Sɛbɛn banyɔrɔ taamasiyɛn

note: DLG_Break_EvenPage
en: &Even page
bm: Ɲɛ dafalen

note: MENU_LABEL_INSERT_FIELD
en: &Field
bm: &Kɛnɛ

note: DLG_Field_Fields_No_Colon
en: &Fields
bm: &Kɛnɛw

note: DLG_Field_Fields
en: &Fields:
bm: Kɛnɛw :

note: DLG_RDF_Editor_Menu_File MENU_LABEL_FILE
en: &File
bm: &Mara

note: DLG_Options_Label_FileExtension
en: &File extension:
bm: Mara &dafa:

note: MENU_LABEL_EDIT_FIND
en: &Find
bm: &Лini

note: DLG_FR_FindNextButton
en: &Find Next
bm: &Nɔnkada ɲini

note: MENU_LABEL_FMT_FONT
en: &Font
bm: &Sigini

note: DLG_PageSetup_Footer
en: &Footer:
bm: Sen:

note: MENU_LABEL_EDIT_GOTO
en: &Go To
bm: &Taga

note: DLG_FormatTOC_HasHeading
en: &Has Heading
bm: Tɔgɔ b’a la

note: MENU_LABEL_VIEW_HEADFOOT
en: &Header and Footer
bm: &Ten ni Sen

note: DLG_PageSetup_Header
en: &Header:
bm: Ten:

note: DLG_PageSetup_Height
en: &Height:
bm: Jɔjan:

note: DLG_HelpButton MENU_LABEL_HELP
en: &Help
bm: &Лɛfɔ

note: DLG_Options_Label_ViewHiddenText
en: &Hidden Text
bm: Sɛbɛnni &dogolen

note: DLG_Options_Label_SpellHighlightMisspelledWords
en: &Highlight misspelled words
bm: Ka daɲɛw da kɛnɛ kan minnu sɛbɛncogo ma ɲɛ,

note: MENU_LABEL_INSERT_HYPERLINK
en: &Hyperlink
bm: Kunnafonisɔrɔsira

note: DLG_Spell_Ignore
en: &Ignore
bm: A &bɔ a ma

note: MENU_LABEL_SPELL_IGNOREALL
en: &Ignore All
bm: A bɛɛ bɔ a &ma

note: MENU_LABEL_FMT_IMAGE MENU_LABEL_FMT_POSIMAGE
en: &Image
bm: &Ja

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORTSTYLES
en: &Import Styles
bm: &Ka sɛbɛncogow ta

note: MENU_LABEL_WEB_WEBPREVIEW
en: &In web browser
bm: &Web ɲɛ yeɲɛna

note: DLG_FormatTOC_InheritLabel
en: &Inherit label
bm: Taamasiyɛn sɔrɔli

note: DLG_InsertButton MENU_LABEL_INSERT MENU_LABEL_TABLE_INSERT DLG_Insert
en: &Insert
bm: A &ʃɔɔri

note: DLG_Options_Label_AutoSaveInterval
en: &Interval:
bm: &Fura:

note: MENU_LABEL_FMT_ITALIC
en: &Italic
bm: A &jɛgɛn

note: MENU_LABEL_GOTO_ANNOTATION
en: &Jump to annotation
bm: &Ka taa kɛrɛfɛsɛbɛnni na

note: MENU_LABEL_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: &Jump to hyperlink
bm: Ka taa kunnafonisira la

note: MENU_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: &Justify
bm: A &dakɛɲɛ

note: DLG_Para_PushKeepLinesTogether
en: &Keep lines together
bm: Sira bɛntaw

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: &LRM
bm: Taamasiyɛnnan ka bɔ numan ka taa kinin kinin fɛ

note: DLG_PageSetup_Landscape
en: &Landscape
bm: Sɛbɛn &dalen

note: MENU_LABEL_TOOLS_LANGUAGE
en: &Language
bm: &Kan

note: MENU_LABEL_ALIGN_LEFT
en: &Left
bm: A dakɛɲɛ &numan fɛ

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: &Left-to-right text
bm: &Numan-ka-taa-kinin-fɛ sɛbɛncogo

note: DLG_Para_LabelLeft DLG_PageSetup_Left
en: &Left:
bm: &Numan fɛ:

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: &Lock layout
bm: Ka labɛncogo dasɔgɔ

note: MENU_LABEL_TOOLS_MAILMERGE
en: &Mail Merge
bm: Kibaruya

note: MENU_LABEL_INSERT_MAILMERGE
en: &Mail Merge Field
bm: Kibaruyakɛnɛ

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: &Maintain Full History
bm: Ka yɛlɛmabolo mumɛ minɛ

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: &Mark revisions while typing
bm: Ka taamasiyɛn kq yɛlɛmaw la u sɛbɛnto

note: DLG_FR_MatchCase
en: &Match case
bm: K’i wasa don soden na

note: MENU_LABEL_TABLE_MERGE_CELLS
en: &Merge Cells
bm: Wɛlɛnw &kafo

note: MENU_LABEL_WINDOW_MORE
en: &More Documents
bm: Fɔlɔwo caman

note: DLG_Goto_Label_Name
en: &Name:
bm: &Tɔgɔ:

note: MENU_LABEL_FILE_NEW
en: &New
bm: &Kura

note: MENU_LABEL_WINDOW_NEW
en: &New Window
bm: Flɔwɔ &kura

note: MENU_LABEL_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: &New using Template
bm: Kura ka talikɛ misali dɔ kan

note: DLG_Break_NextPage
en: &Next page
bm: &Лɛfɛ ɲɛ

note: MENU_LABEL_VIEW_NORMAL
en: &Normal Layout
bm: Ɲuman

note: DLG_Goto_Label_Number
en: &Number:
bm: &Da:

note: DLG_FormatTOC_NumberingType
en: &Numbering type:
bm: Da dɔnni sugu:

note: DLG_Break_OddPage
en: &Odd page
bm: Da yakalen

note: MENU_LABEL_FILE_OPEN
en: &Open
bm: A &dayɛlɛn

note: DLG_MailMerge_OpenFile
en: &Open File
bm: &Mara dayɛlɛn

note: MENU_LABEL_FMT_OVERLINE
en: &Overline
bm: Ci kɛlen a kan sanfɛ

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: &Page Width
bm: &Sɛbɛn kɔnɔ

note: DLG_Break_PageBreak
en: &Page break
bm: Ɲɛ panni

note: DLG_FormatTOC_PageNumbering
en: &Page numbering:
bm: Ɲɛw nimorosigili

note: MENU_LABEL_FMT_PARAGRAPH
en: &Paragraph
bm: Dakun

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE
en: &Paste
bm: &Tugu

note: MENU_LABEL_INSERT_GRAPHIC
en: &Picture
bm: &Ja

note: MENU_LABEL_TOOLS_PLUGINS
en: &Plugins
bm: Kalanbolow

note: DLG_PageSetup_Portrait
en: &Portrait
bm: Ja

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT
en: &Print
bm: Ka sɛbɛn nɔ labɔ

note: MENU_LABEL_VIEW_PRINT
en: &Print Layout
bm: Ɲɛ

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: &Purge History
bm: Ka yɛlɛmabolo lase

note: MENU_LABEL_FILE_EXIT
en: &Quit
bm: &Bɔ

note: MENU_LABEL_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: &RLM
bm: Taamasiyɛnkɛlanw ka bɔ kinin ka taa numan

note: MENU_LABEL_EDIT_REDO
en: &Redo
bm: &Segin a kan

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: &Reject revision
bm: &labaarali bɔ a ma

note: DLG_FR_ReplaceButton
en: &Replace
bm: A &Falen

note: DLG_Options_Btn_IgnoreReset
en: &Reset
bm: K’a bila fu la

note: MENU_LABEL_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: &Reset to default layout
bm: Ka labɛnni bila a cogo kɔrɔ la

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS
en: &Revisions
bm: &Labaaraliw

note: MENU_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: &Right
bm: &A dakɛɲɛ kinin fɛ

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: &Right-to-left text
bm: &Kinin-ka-taa-numan-fɛ sɛbɛncogo

note: DLG_Para_LabelRight DLG_PageSetup_Right
en: &Right:
bm: &kinin fɛ:

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETE_ROWS MENU_LABEL_TABLE_SELECT_ROW
en: &Row
bm: &Sira

note: DLG_Options_Label_ViewRuler
en: &Ruler
bm: Janya sumannikɛlan jɔlen

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE
en: &Save
bm: A lasagon

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEIMAGE
en: &Save Image As
bm: &Ja lasagon ni

note: MENU_LABEL_WEB_SAVEASWEB
en: &Save web page
bm: K’a lakana web ɲɛ jukɔrɔ

note: MENU_LABEL_HELP_SEARCH
en: &Search for Help
bm: K’a ɲini dɛmɛnan kɔnɔ

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT
en: &Select
bm: &Sugandi

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: &Select revision
bm: Ka yɛlɛma sugandi

note: MENU_LABEL_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: &Show History
bm: &Kɔrɔman jira

note: MENU_LABEL_VIEW_STATUSBAR
en: &Show Status Bar
bm: Baarakɛminɛn jiralan

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_TOGGLE_DISPLAY
en: &Show annotations
bm: Ka bolonɔbilaw jira

note: DLG_Para_LabelSpecial
en: &Special:
bm: Kɛrɛkɛrɛnnen :

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLING
en: &Spelling
bm: Sɛbɛncogo

note: DLG_FormatTOC_StartAt
en: &Start at:
bm: A daminɛna :

note: DLG_Options_Label_ViewStatusBar
en: &Status bar
bm: Baarakɛbolo

note: MENU_LABEL_FMT_SUBSCRIPT
en: &Subscript
bm: Taamasiyɛn

note: DLG_Para_PushSuppressLineNumbers
en: &Suppress line numbers
bm: Ka sɛbɛnnisiraw nimorow lafaga

note: DLG_FormatTOC_TabLeader
en: &Tab leader:
bm: Lataamani juminɛ :

note: MENU_LABEL_FMT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_INSERT_TABLE MENU_LABEL_TABLE_DELETE_TABLE MENU_LABEL_TABLE_SELECT_TABLE
en: &Table
bm: Katimu

note: MENU_LABEL_FMT_TABS
en: &Tabs
bm: Sɛbɛnni ɲɔninan

note: DLG_Para_ButtonTabs
en: &Tabs...
bm: Sɛbɛnni ɲɔninan...

note: MENU_LABEL_VIEW_TOOLBARS
en: &Toolbars
bm: Baarakɛminɛnw bolo

note: MENU_LABEL_TOOLS
en: &Tools
bm: Baarakɛminɛnw

note: DLG_PageSetup_Top
en: &Top:
bm: Sanfɛ :

note: DLG_Field_Types_No_Colon
en: &Types
bm: Suguyaw

note: DLG_Field_Types
en: &Types:
bm: Suguyaw :

note: MENU_LABEL_FMT_UNDERLINE
en: &Underline
bm: Kɔrɔcilen

note: MENU_LABEL_EDIT_UNDO
en: &Undo
bm: K’a bɔ a ma

note: DLG_Options_Label_ViewUnits DLG_PageSetup_Units
en: &Units:
bm: Kelenw :

note: MENU_LABEL_VIEW DLG_MW_ViewButton
en: &View
bm: &jirali

note: MENU_LABEL_VIEW_WEB
en: &Web Layout
bm: Wɛbu

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: &Whole Page
bm: Ɲɛ mumɛ

note: DLG_FR_WholeWord
en: &Whole word
bm: Daɲɛ mumɛ

note: DLG_Para_PushWidowOrphanControl
en: &Widow/Orphan control
bm: Ka firijatɔw ni falatɔw matanga

note: DLG_PageSetup_Width
en: &Width:
bm: Jɔsurun :

note: MENU_LABEL_TOOLS_WORDCOUNT
en: &Word Count
bm: Jatew

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_MENU MENU_LABEL_VIEW_ZOOM
en: &Zoom
bm: Bonyali

note: DLG_ListRevisions_LevelZero
en: (All revisions visible)
bm: (Yɛlɛma bolo yetaw bɛɛ)

note: DLG_Spell_NoSuggestions
en: (no spelling suggestions)
bm: (Dajiraliw tɛ yen)

note: DLG_Para_SpecialNone
en: (none)
bm: (fofi)

note: TOOLBAR_LABEL_1COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_1COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_1COLUMN
en: 1 Column
bm: Soden

note: TOOLBAR_LABEL_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 Spacing
bm: 1,5 Sirafurancɛ

note: DLG_Para_SpacingHalf
en: 1.5 lines
bm: sira 1,5

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MIDDLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_MIDDLE_SPACE
en: 1.5 spacing
bm: Sirafurancɛw : sira 1,5

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_12BEFORE
en: 12 pt before
bm: Furancɛ kɛli kuru 12 ye xɛfɛ

note: TOOLBAR_LABEL_2COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_2COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_2COLUMN
en: 2 Columns
bm: soden fila

note: TOOLBAR_LABEL_3COLUMN TOOLBAR_STATUSLINE_3COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_3COLUMN
en: 3 Columns
bm: soden saba

note: DLG_Goto_Btn_Prev
en: << Prev
bm: << Tɛmɛnen

note: DLG_Options_Label_SpellSuggest
en: A&lways suggest corrections
bm: Ka fililatilenw dajira tuma bɛɛ

note: MSG_IE_BogusDocument
en: AbiWord cannot open %s. It appears to be an invalid document.
bm: Abiword tɛ se ka %s dayɛlɛ; bondon bɔlen bɛ sɛbɛn de fɛ

note: MSG_SpellSelectionDone
en: AbiWord finished checking the selection.
bm: Abiword tilala sugandilen sɛgɛsɛgɛli la.

note: DLG_FR_FinishedReplace
en: AbiWord has finished its search of the document and has made %d replacements.
bm: Abiword tilala ɲinini na sɛbɛn kɔnɔ, ani a ye a kɛ ka se %d ma.

note: DLG_FR_FinishedFind
en: AbiWord has finished searching the document.
bm: Abiword tilala xinini na sɛbɛn kɔnɔ.

note: WINDOWS_COMCTL_WARNING
en: AbiWord is designed for a newer version of the system file COMCTL32.DLL
    than the one currently on your system. (COMCTL32.DLL version 4.72 or newer)
    A solution to this problem is explained in the FAQ on the AbiSource web site
    
    	http://www.abisource.com
    
    You can use the program, but the toolbar may be missing.
bm: Abiword dilanna walasa a ka lataama ni bondon yɛlɛmabolo dɔ ye

note: MENU_LABEL_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About G&NOME Office
bm: Min ye Gnome office ye

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT_GNOMEOFFICE
en: About the GNOME Office project
bm: Kunnafoniw jira porozɛ Gnome office kan

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_ACCEPT_REVISION
en: Accept the suggested change
bm: Son yɛlɛma dajiralenw ma

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_COLUMN
en: Add a column to this table after the current column
bm: Bondon kelen fara katimu kan bondon laban in kɔfɔ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ADD_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_ADD_ROW
en: Add a row to this table after the current row
bm: Sira kelen fara katimu kan sira laban in kɔfɛ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BORDERS
en: Add borders and shading to the selection
bm: Kɛrɛdaw ni ɲɛw fara sugandilen kan

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_COLUMN
en: Add column after
bm: Soden kelen fara a kan a kɔfɛ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BULLETS
en: Add or modify bullets and numbering for selected paragraphs
bm: Taamasiyɛnw ni nimorow fara dakun sugandilen kan walima a yɛlɛma

note: TOOLBAR_LABEL_ADD_ROW
en: Add row after
bm: Sira dɔ fara a kan kɔfɛ

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_ADD
en: Add this word to the custom dictionary
bm: Nin daxɛ in fara halala daɲɛkɔrɔfɔgafe kan

note: DLG_Styles_ModifyTemplate
en: Add to template
bm: K’a fara misali kan

note: DLG_Para_LabelAfter
en: Aft&er:
bm: Kɔfɛ :

note: DLG_Para_LabelAlignment
en: Ali&gnment:
bm: Sigiɲɔgɔnkɔli :

note: DLG_PageNumbers_Alignment_No_Colon
en: Alignment
bm: Sigiɲɔgɔnkɔli

note: DLG_Tab_Label_Alignment DLG_PageNumbers_Alignment
en: Alignment:
bm: Sigiɲɔgɔnkɔli :

note: DLG_Options_Label_CheckWhiteForTransparent
en: Allow screen colors other than white
bm: Ka sɔn kuleri bɛɛ ma jɛman

note: FIELD_Application
en: Application
bm: Waleyalini

note: DLG_Options_Label_AppStartup
en: Application Startup
bm: Waleyali daminɛ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMTPAINTER TOOLBAR_TOOLTIP_FMTPAINTER
en: Apply the previously copied paragraph formatting onto the selected text
bm: Ka dakun talen labɛnni waleya ka tali kɛ masalabolo sugandilen kan

note: DLG_Lists_Apply_Current
en: Apply to Current List
bm: K’a waleya ka tali kɛ sɛbɛnnatɔgɔw kan

note: DLG_FormatTable_Apply_To
en: Apply to:
bm: K’a waleya nin…na :

note: DLG_Lists_Arabic_List
en: Arabic List
bm: Arabu sɛbɛnnatɔgɔw

note: MSG_AutoRevisionOffWarning
en: Are you sure you do not want to maintain full history record? If you proceed, you will not be able to restore earlier versions of this document.
bm: Yala i dalen b’a la k’i bɛna baara taabolo tiɲɛ wa ?
    Ni b’o de fɛ, tɛmɛ n’a ye, i tɛ na 
    se ka sɛbɛn yɛlɛma labanw lakuraya .

note: DLG_Para_SpacingAtLeast
en: At least
bm: A dɔgɔyalenba

note: DLG_Lists_Resume
en: Attach to Previous List
bm: Ka segin labanna sɛbɛnnatɔgɔ kan

note: DLG_MetaData_Author_LBL DLG_Annotation_Author_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_AUTHOR
en: Author:
bm: Tigi:

note: DLG_Options_Label_AutoSaveUnderline
en: Auto &Save
bm: Lakanani a yɛrɛ ma

note: DLG_Options_Label_AutoSaveCurrent
en: Auto &save current file every
bm: Ka bondon lakana

note: DLG_Options_Label_AutoSave
en: Auto Save
bm: Lakanani a yɛrɛ ma

note: DLG_Options_Label_SpellAutoReplace
en: Auto replace misspelled words
bm: Fili kɛra daɲɛ minnu sɛbɛnni na, k’olu nɔnabila u yɛrɛ ma

note: DLG_InsertTable_AutoFit
en: AutoFit Behavior
bm: Yɛrɛlabɛnni

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_AUTOFIT
en: Autofit Table
bm: Katimu yɛrɛlabɛnni

note: DLG_Options_Label_Grammar
en: Automatic Grammar Checking
bm: Ka sɛbɛnni filiw latilen u yɛrɛ ma

note: DLG_InsertTable_AutoColSize
en: Automatic column size
bm: Bondonw sumanda

note: DLG_Options_Label_CheckAutoLoadPlugins
en: Automatically load all plugins found
bm: Sɛbɛn lafali a yɛrɛ ma

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_AUTOSPELL
en: Automatically spell-check the document
bm: Sɛbɛn sɛgɛsɛgɛli a yɛrɛ ma

note: DLG_Styles_ModifyAutomatic
en: Automatically update
bm: Yɛrɛmalabɛnni

note: MSG_AutoMerge
en: Automerge
bm: Yɛrɛmakafoli

note: DLG_Para_LabelBy
en: B&y:
bm: Ni :

note: DLG_FormatFrame_Background_Color DLG_FormatTable_Background_Color
en: Background color:
bm: kɔnɔna kuleri :

note: DLG_Tab_Radio_Bar
en: Bar
bm: Bolo

note: TabToggleBarTab
en: Bar Tab
bm: Dansigilan bolo

note: DLG_Styles_ModifyBasedOn
en: Based On:
bm: Ka tali kɛ :

note: MENU_LABEL_INSERT_BOOKMARK
en: Boo&kmark
bm: Taamasiyɛn

note: DLG_Goto_Target_Bookmark
en: Bookmark
bm: Taamasiyɛn

note: MSG_BookmarkNotFound
en: Bookmark "%s" was not found in this document.
bm: Taamasiyɛnkɛlan\ %s \ ma yen nin sɛbɛn kɔnɔ

note: DLG_FormatFrame_Border_Color DLG_FormatTable_Border_Color DLG_BorderShading_Border_Color
en: Border color:
bm: Kɛrɛda kuleri

note: DLG_FormatFrame_Borders DLG_FormatTable_Borders DLG_BorderShading_Borders
en: Borders
bm: Kɛrɛdaw

note: DLG_BorderShading_Title
en: Borders and Shading
bm: Kɛrɛdaw ni kɔnɔnakuleriw

note: DLG_PageNumbers_Footer
en: Bottom
bm: Duguma

note: BottomMarginStatus
en: Bottom Margin [%s]
bm: Sɛbɛnni dugumanakɛnɛ bilalen [%s]

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOTTOMLINE DLG_UFS_BottomlineCheck
en: Bottomline
bm: Sɛbɛnisira cili sanfɛ

note: DLG_Lists_Box_List STYLE_BOXLIST
en: Box List
bm: Sɛbɛnnatɔgɔbuwatiw

note: FIELD_Application_BuildId
en: Build Id.
bm: Yɛlɛmabolo dɔnni

note: FIELD_Application_Options
en: Build Options
bm: Sugandiliw

note: FIELD_Application_Target
en: Build Target
bm: Fɛn sugandilen bayɛlɛmata

note: DLG_Lists_Type_bullet
en: Bullet
bm: Taamasiyɛn

note: DLG_Lists_Bullet_List STYLE_BULLETLIST
en: Bullet List
bm: Tɔgɔ taamasiyɛnnenw

note: TOOLBAR_LABEL_LISTS_BULLETS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_BULLETS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_BULLETS
en: Bullets
bm: Tɔgɔ taamasiyɛnma

note: MENU_LABEL_FMT_BULLETS
en: Bullets and &Numbering
bm: Taamasiyɛnw ni nimorow

note: DLG_Options_Label_Look
en: Button Style
bm: K’a ye

note: MENU_LABEL_FMT_TOGGLECASE
en: C&hange Case
bm: Ka siginiden cogoya yɛlɛma

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_HYPERLINK_LOCATION
en: C&opy hyperlink location
bm: Ka taabolo taafan sɛbɛn

note: MENU_LABEL_HELP_CREDITS
en: C&redits
bm: Jusurusaw ni foliw

note: MSG_NoBreakInsideTable
en: Can not insert a Break inside a table
bm: Tɛ se ka ɲɛ panni don katimu kɔnɔ

note: MSG_NoBreakInsideFrame
en: Can not insert a Break inside a text box
bm: Tɛ se ka ɲɛ panni don buwatikɔnɔmasalabolo kɔnɔ

note: DLG_Styles_ErrStyleCantDelete
en: Cannot delete this style
bm: A tɛ se ka nin sɛbɛncogo tiɲɛ

note: DLG_Styles_ErrStyleBuiltin
en: Cannot modify a builtin style
bm: A tɛ se ka sɛbɛncogo donnen yɛlɛma

note: PRINT_CANNOTSTARTPRINTJOB
en: Cannot start print job
bm: A tɛ se ka sɛbɛnni nù labɔli baara daminɛ

note: DLG_MetaData_Category_LBL
en: Category:
bm: Sifa:

note: DLG_Tab_Radio_Center DLG_PageNumbers_Center TOOLBAR_LABEL_ALIGN_CENTER
en: Center
bm: K’a bila cɛmancɛ la

note: TabToggleCenterTab
en: Center Tab
bm: Sɛbɛnni bilali cɛmancɛ la

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_CENTER TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_CENTER
en: Center alignment
bm: Dakun bilalen cɛmancɛ la

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_CENTER
en: Center-align the paragraph
bm: Dakun bilalen cɛmancɛ la

note: DLG_Para_AlignCentered
en: Centered
bm: K’a bila cɛmancɛ la

note: DLG_Spell_ChangeTo
en: Change &to:
bm: K’a nɔnabila ni:

note: DLG_Spell_ChangeAll
en: Change A&ll
bm: A nɔnabilala fan bɛɛ

note: DLG_Background_Title
en: Change Background Color
bm: K’a nɔnabila ni

note: DLG_ToggleCase_Title
en: Change Case
bm: Ka so falen

note: DLG_Lists_Cur_Change_Start
en: Change Current 
    List
bm: K’a nɔnabila ni

note: DLG_Background_TitleHighlight
en: Change Highlight Color
bm: Ka dakɛnɛmayali kuleri falen

note: DLG_FormatTOC_ChangeStyle
en: Change Style
bm: Ka sɛbɛnni kɛcogo yɛlɛma

note: DLG_Background_TitleFore
en: Change Text Color
bm: Ka masalabolo kuleri falen

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION
en: Change directional properties of text
bm: Ka masalabolo kuntilenna cogoya yɛlɛma

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DOM_DIRECTION TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DOM_DIRECTION
en: Change dominant direction of paragraph
bm: Ka dakunw kuntilennba yɛlɛma

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOGGLECASE
en: Change the case of the selected text
bm: Masalabolo sugandilen sɛbɛnna ni kalimu min ye, k’o falen

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FONT
en: Change the font of the selected text
bm: Ka masalabolo sugandilen siginiden cogoya fallen

note: MENU_STATUSLINE_FMT_PARAGRAPH
en: Change the format of the selected paragraph
bm: Ka dakun sugandilen labɛncogo yɛlɛma

note: MENU_STATUSLINE_FMT_LANGUAGE MENU_STATUSLINE_TOOLS_LANGUAGE
en: Change the language of the selected text
bm: Mmasalabolo sugandilen sɛbɛnna kan min na, k’o fallen

note: MENU_STATUSLINE_FMT_COLUMNS
en: Change the number of columns
bm: Ka soden hakɛ falen

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PAGESETUP
en: Change the printing options
bm: Ka sɛbɛn xɛlabilacogo yɛlɛma

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FRAME
en: Change the properties of the Text Box
bm: Ka buwatikɔnɔmasalabolo kɛcogo yɛlɛma

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_1 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_2 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_3 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_4 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_5 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_6 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_7 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_8 MENU_STATUSLINE_SPELL_SUGGEST_9
en: Change to this suggested spelling
bm: Ka yɛlɛmali kɛ ka tali kɛ masalabolo sugandilen dajiranen na

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND
en: Change your document's page background
bm: Sɛbɛn kɔnɔna kuleri yɛlɛma

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Change your document's page color
bm: Sɛbɛn ɲɛ kuleri yɛlɛma

note: DLG_Styles_ModifyCharacter
en: Character
bm: Siginiden

note: FIELD_Numbers_CharCount
en: Character Count
bm: Siginidenw

note: FIELD_Numbers_NbspCount
en: Character Count (w/o spaces)
bm: Siginidenw furancɛntan

note: DLG_Styles_CharPrev
en: Character Preview
bm: Sɛbɛncogo filɛli

note: DLG_WordCount_Characters_No
en: Characters (no spaces):
bm: Sɛbɛncogow (furancɛntans)

note: DLG_WordCount_Characters_Sp
en: Characters (with spaces):
bm: Sɛbɛncogow (furancɛmaw)

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELL
en: Check &Spelling
bm: sɛbɛncogo

note: DLG_Options_Label_GrammarCheck
en: Check &grammar as you type
bm: Ka daɲɛ sɛbɛncogo sɛgɛsɛgɛ sɛbɛnni senfɛ

note: MENU_LABEL_HELP_CHECKVER
en: Check for &Updates
bm: Ka lakuyaliw ɲɛɲini

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CHECKVER
en: Check online for newer versions of AbiWord
bm: Ka Abiword yɛlɛmabolo kuraw ɲini ɛnterinɛti kan

note: DLG_Options_Label_SpellCheckAsType
en: Check s&pelling as you type
bm: K’a sɛgɛsɛgɛ sɛbɛnni senfɛ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELL
en: Check the document for incorrect spelling
bm: Ka sɛbɛnni filiw jira sɛbɛnni senfɛ

note: DLG_NEW_Choose
en: Choose
bm: K’a lajɛ...

note: DLG_Options_Label_ChooseForTransparent
en: Choose Screen Color
bm: Ka filɛlan kuleri sugandi

note: DLG_Options_Label_ColorChooserLabel
en: Choose screen color for AbiWord
bm: Ka Abiword filɛlan kuleri sugandi

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SET_VIEW_LEVEL
en: Choose which revision you wish to view
bm: Yɛlɛmabolo filɛta sugandi

note: DLG_Goto_Label_Help
en: Choose your target in the left side.
    If you want to use the "Go To" button, just fill the Number Entry with the desired number.  You can use + and - to perform relative movement.	I.e., if you write "+2" and you select "Line", the "Go To" will go 2 lines below your current position.
bm: I ka fɛn sugandi numanyanfan fɛ  walasa ka baara kɛ ni butɔn ye

note: MENU_LABEL_EDIT_CLEAR
en: Cle&ar
bm: K’a cɛ/k’a jɔsi

note: DLG_Tab_Button_ClearAll
en: Clear &All
bm: K’a bɛɛ cɛ

note: DLG_Background_ClearClr
en: Clear Background Color
bm: Ka kɛnɛna kuleri jɔsi

note: DLG_Background_ClearHighlight
en: Clear Highlight Color
bm: Ka dakɛnɛmayali kuleri jɔsi

note: MSG_QueryExit
en: Close all windows and exit?
bm: Ka fɔlɔw bɛɛ datugu ka bɔ?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXIT
en: Close all windows in the application and exit
bm: Ka fɔlɔw bɛ datugu ka bɔ waleyali kɔnɔ

note: MENU_STATUSLINE_FILE_CLOSE
en: Close the document
bm: Sɛbɛn labaarata tugun

note: MENU_LABEL_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Co&lumn
bm: Soden

note: DLG_FormatFrame_Color DLG_FormatTable_Color DLG_BorderShading_Color DLG_UFS_ColorLabel
en: Color:
bm: Kuleri :

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Column
en: Column
bm: Soden

note: ColumnGapStatus
en: Column Gap [%s]
bm: Furancɛ bilali sodenw ni ɲɔgɔn cɛ [%s]

note: ColumnStatus
en: Column [%d]
bm: Soden [%d]

note: DLG_Column_ColumnTitle
en: Columns
bm: Sodenw

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Columns &Left
bm: soden numanfɛ

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER
en: Columns &Right
bm: Soden kininfɛ

note: DLG_MarkRevisions_Comment2Label
en: Comment to be associated with the revision:
bm: Ɲɛfɔli faralen yɛlɛma kan :

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_COMPARE_DOCUMENTS
en: Compare active document to another document
bm: Sɛbɛn labaarata sanga sɛbɛn wɛrɛ ma

note: FIELD_Application_CompileDate
en: Compile Date
bm: Yɛlɛma don

note: FIELD_Application_CompileTime
en: Compile Time
bm: Yɛlɛma waati /lɛri

note: DLG_Break_Continuous
en: Con&tinuous
bm: Taa a fɛ

note: DLG_MetaData_CoAuthor_LBL
en: Contributor(s):
bm: Dɛmɛɲɔgɔn :

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Selected Text to a Table
bm: Masalabolo sugandilen yɛlɛma k’a kɛ katimu ye

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert Table to Text
bm: Katimu yelɛma k’a kɛ masalabolo ye

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE
en: Convert Text to Table
bm: Ka katimu kɔnɔfɛn yɛlɛma k’a kɛ masalabolo ye

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXT
en: Convert from a Table to Text
bm: Ka katimu kɔnɔfɛn yɛlɛma k’a kɛ masalabolo ye

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPYEMBED
en: Copy Embedded Object
bm: Ka fɛn sɛbɛn

note: MENU_LABEL_EDIT_COPYIMAGE
en: Copy Image
bm: Ka ja ta

note: MENU_LABEL_EDIT_COPYEMBED
en: Copy Object
bm: Ka fɛn ta

note: MENU_LABEL_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy Text Box
bm: Ka buwatikɔnɔmasalabolo kɔnɔko sɛbɛn

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_HYPERLINK_LOCATION
en: Copy hyperlink location
bm: Ka taabolo taafan sɛbɛn

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard
bm: Ka buwatikɔnɔmasalabolo kɔnɔko sɛbɛn sɛbɛnbondon kɔnɔ

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT_FRAME
en: Copy the Text Box to the clipboard then remove it
bm: Ka buwatikɔnɔmasalabolo kɛnɛko sqbqn sɛbɛnbondon kɔnɔ, o kɔ k’a lafaga

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPY
en: Copy the selection and put it on the Clipboard
bm: Sugandilen ni bilayɔrɔ sɛbɛn sɛbɛnbondon kɔnɔ

note: MSG_OpenFailed
en: Could not open file %s.
bm: Bondon %s tɛ se ka dayɛlɛ.

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_WORDCOUNT
en: Count the number of words in the document
bm: Sɛbɛn daɲɛ hakɛ dan

note: FIELD_Document_Coverage
en: Coverage
bm: Kɔkansɛbɛn

note: DLG_MetaData_Coverage_LBL
en: Coverage:
bm: Kɔkansɛbɛn :

note: DLG_NEW_Tab1_FAX1
en: Create a fax
bm: Ka fakisi dilan

note: DLG_NEW_Tab1_WP1
en: Create a new blank document
bm: Ka sɛbɛn lankolon dayɛlɛ

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_NEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_NEW
en: Create a new document
bm: Ka sɛbɛn kura dayɛlɛ

note: DLG_NEW_Create
en: Create a new document from a template
bm: Ka sɛbɛn kura dayɛlɛ ka li ke misali dɔ kan

note: MENU_STATUSLINE_FILE_NEW_USING_TEMPLATE
en: Create a new document using a template
bm: Ka sɛbɛn kura dayɛlɛ ka li kɛ misali dɔ kan

note: DLG_NEW_StartEmpty
en: Create an empty document
bm: Ka sɛbɛn lankolon dɔ dayɛlɛ

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT_FROMSEL
en: Create from &selection
bm: Ka dayɛli kɛ k’a daminɛ sungadiyɔrɔ la

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT
en: Cu&t
bm: K’a tigɛ

note: DLG_Lists_Current_Font
en: Current Font
bm: Kalimu min bɛ ka labaara sisan

note: DLG_Lists_Current_List_Label
en: Current List Label
bm: Kalimu min bɛ ka labaara sisan

note: DLG_Lists_Current_List_Type
en: Current List Type
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ suguya kɛlen

note: MSG_EmptySelection
en: Current Selection is Empty
bm: Fɛn tɛ yɔrɔ sugandilen kɔnɔ

note: DLG_Styles_DefCurrent
en: Current Settings
bm: La bɛnni min bɛ senna

note: FIELD_Datetime_CurrentTime
en: Current Time
bm: Sɛbɛn labɛnna waati min na

note: DLG_Options_Label_ViewCursorBlink
en: Cursor &blink
bm: Jiralan yelenkuli

note: DLG_Options_Label_SpellCustomDict
en: Custom Dictionary:
bm: Halala daɲɛkɔrɔfɔgafe :

note: FIELD_DateTime_Custom
en: Customizable date/time
bm: don ni lɛri halalayali

note: DLG_Lists_Customize
en: Customized List
bm: Halalayali

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUTEMBED
en: Cut Embedded Object
bm: Ka fɛn ladonnen tigɛ k’a a bɔ a la

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTIMAGE
en: Cut Image
bm: ka ja tigɛ k’a bɔ a la

note: MENU_LABEL_EDIT_CUTEMBED
en: Cut Object
bm: Ka fɛn tigɛ k’a bɔ a la

note: MENU_LABEL_EDIT_CUT_FRAME
en: Cut Text Box
bm: Ka buwatikɔnɔmasalabolo tigɛ k’a bɔ a la

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUT
en: Cut the selection and put it on the Clipboard
bm: Yɔrɔ sugandilen tigɛ k’a bila sɛbɛnbondonkɔnɔ

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION
en: D&irectional
bm: Kuntilenna

note: DLG_Lists_Dashed_List STYLE_DASHEDLIST
en: Dashed List
bm: Sɛbɛn kɛli ni tomiw ye

note: MENU_LABEL_INSERT_DATETIME
en: Date and &Time
bm: Don ni lɛri

note: FIELD_Type_Datetime
en: Date and Time
bm: Don ni lɛri

note: FIELD_DateTime_DOY
en: Day # in the year
bm: Don nimoro san kɔnɔ

note: DLG_Options_Btn_Default
en: De&faults
bm: Tilenbali

note: DLG_Tab_Radio_Decimal
en: Decimal
bm: Tilayɔrɔtan

note: TabToggleDecimalTab
en: Decimal Tab
bm: Ka sɛbɛnni lataa ni tantan ye

note: TOOLBAR_LABEL_UNINDENT TOOLBAR_STATUSLINE_UNINDENT TOOLBAR_TOOLTIP_UNINDENT
en: Decrease indent
bm: Ka dɔ bɔ mabɔli la

note: FIELD_DateTime_DefaultDate
en: Default date representation
bm: Don min bɛ senna

note: DLG_Options_Label_DefaultPageSize
en: Default page size
bm: Ɲɛ kundama  :

note: DLG_Tab_Label_DefaultTS
en: Default tab stops:
bm: Nafa :

note: DLG_Options_Label_DirectionRtl
en: Default to right-to-left direction of text
bm: Masalabolo taafan ka bɔ kinin ka taa numan

note: DLG_FormatTOC_LevelDefs
en: Define Main Properties
bm: Ka kɛcogo kunbabaw ɲɛfɔ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE MENU_STATUSLINE_FMT_STYLE_DEFINE
en: Define or apply style for the selection
bm: Cogoya kura dɔ fara yɔrɔ sugandilen kan

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_CELLS
en: Delete Cells
bm: Bonw lafaga

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Co&lumn
bm: Sodenw

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_COLUMNS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETECOLUMN
en: Delete Column
bm: Sodenw lafaga

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEEMBED
en: Delete Embedded Object
bm: Ka ja ladonnen lafaga

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEIMAGE
en: Delete Image
bm: Ja ladonnen lafaga

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEEMBED
en: Delete Object
bm: Fɛn ladonnen lafaga

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETEROW
en: Delete Ro&w
bm: Siraw lafaga

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_ROWS MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETEROW
en: Delete Row
bm: Siraw lafaga

note: MENU_LABEL_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Tabl&e
bm: Katimu

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETE_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_DELETETABLE
en: Delete Table
bm: Ka katimu cɛ k’a bɔ yen

note: MENU_LABEL_EDIT_DELETEFRAME
en: Delete Text Box
bm: Buwatikɔnɔmasalabolo lafaga

note: MENU_STATUSLINE_DELETE_ANNOTATION
en: Delete annotation
bm: Kɛrɛfɛsɛbɛnni cɛ k’a bɔ yen

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_COLUMN
en: Delete column
bm: Ka soden kelen lafaga

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DELETE_HYPERLINK
en: Delete hyperlink
bm: Ka taabolo cɛ k’a bɔ yen

note: TOOLBAR_LABEL_DELETE_ROW
en: Delete row
bm: Ka sira kelen lafaga

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CLEAR
en: Delete the selection
bm: Ka sugandilen lafaga

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_COLUMN TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_COLUMN
en: Delete this column from its table
bm: Ka katimu soden in lafaga

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DELETE_ROW TOOLBAR_TOOLTIP_DELETE_ROW
en: Delete this row from its table
bm: Katimu sira in lafaga

note: DLG_MetaData_Description_LBL DLG_Annotation_Description_LBL DLG_PLUGIN_MANAGER_DESC DLG_Image_LblDescription
en: Description:
bm: Ɲɛfɔli :

note: DLG_Lists_Diamond_List STYLE_DIAMONLIST
en: Diamond List
bm: Sɛbɛn natɔgɔ losansilama

note: DLG_Options_Label_SpellDictionaries
en: Dictionaries
bm: Daɲɛkɔrɔfɔgafe

note: DLG_HdrFtr_FooterEven
en: Different footer on facing pages
bm: Baara bɛ ka kɛ ɲɛ min kan, o dugumaɲɛ ni yɔrɔ tɔw ta tɛ kelen ye

note: DLG_HdrFtr_FooterFirst
en: Different footer on first page
bm: Baara bɛ ka kɛ ɲɛ min kan, o dugumaɲɛ ni ɲɛ fɔlɔ ta tɛ kelen ye

note: DLG_HdrFtr_FooterLast
en: Different footer on last page
bm: Baara bɛ ka kɛ ɲɛ min kan, o dugumaɲɛ ni ɲɛ laban ta tɛ kelen ye

note: DLG_HdrFtr_HeaderEven
en: Different header on facing pages
bm: Sanfɛɲɛ ni baara bɛ ka kɛ ɲɛ min kan sisan , ni o sanfɛɲɛ tɛ kelen ye

note: DLG_HdrFtr_HeaderFirst
en: Different header on first page
bm: Sanfɛɲɛ ni baara bɛ ka kɛ ɲɛ min kan sisan , ni o ɲɛ fɔlɔ ta tɛ kelen ye

note: DLG_HdrFtr_HeaderLast
en: Different header on last page
bm: Sanfɛɲɛ ni baara bɛ ka kɛ ɲɛ min kan sisan , ni o ɲɛ laban ta tɛ kelen ye

note: DLG_Styles_StylesLocked
en: Disable all formatting commands, except styles
bm: Ka labɛnniminɛnw bali k’u ka baara kɛ

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CREDITS
en: Display Credits
bm: Ka bolomadɛmɛw taamasiyɛn jira

note: MENU_STATUSLINE_HELP_CONTENTS
en: Display Help Contents
bm: Dɛmɛnan kɔnɔko jira

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA
en: Display non-printing characters
bm: Siginidenw jira walima i k’u ɲɛmadogo, minnu tɛ se ka labɔ

note: MENU_STATUSLINE_HELP_ABOUT
en: Display program information, version number, and copyright
bm: Ka kunnafoniw jira porogaramu kan Yɛlɛmabolo nimoro

note: DLG_FormatTOC_DispStyle
en: Display style:
bm: Jirali kɛcogo

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetAll
en: Do you want to reset ignored words in all the documents?
bm: Yala i b’a fɛ ka sɛbɛn daxɛw bɛɛ jira, minnu dɔnnen tɛ ?

note: DLG_Options_Prompt_IgnoreResetCurrent
en: Do you want to reset ignored words in the current document?
bm: Yala i b’a fɛ ka sɛbɛn daɲɛw bɛɛ nɔnabila, minnu ma lakodɔn ?

note: FIELD_Type_Document
en: Document
bm: Sɛbɛn

note: DLG_MetaData_Title
en: Document Properties
bm: Sɛbɛn

note: DLG_Options_Label_Documents
en: Documents
bm: Sɛbenw

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartNone
en: Don't restart
bm: A kana daminɛ kokura ye

note: DLG_Para_SpacingDouble
en: Double
bm: Filama

note: TOOLBAR_LABEL_DOUBLE_SPACE
en: Double Spacing
bm: Sirafurancɛ filama

note: TOOLBAR_STATUSLINE_DOUBLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_DOUBLE_SPACE
en: Double spacing
bm: Sirafurancɛ filama

note: DLG_Annotation_Title
en: Edit Annotation
bm: Ka bolonɔbilasɛbɛn labɔ

note: MENU_LABEL_EDIT_LATEXEQUATION
en: Edit Equation
bm: Ka ekasiyɔn jira

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_FOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_FOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_FOOTER
en: Edit Footer
bm: Ɲɛ dugumana

note: MENU_LABEL_EDIT_EDITHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_HEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_HEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_HEADER
en: Edit Header
bm: Sanfɛla

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_ANNOTATION
en: Edit annotation
bm: Ka bolonɔbilasɛbɛn labɔ

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_EDIT_HYPERLINK
en: Edit hyperlink
bm: Kunnafonisɔrɔsira sɛbɛn

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_HEADFOOT
en: Edit text at the top or bottom of every page
bm: Masalabolo sanfɛɲɛ n’a dugumaɲɛ labɔ

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITFOOTER
en: Edit the Footer on the current page
bm: Dugumaɲɛ sɛbɛnni labɔ

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_EDITHEADER
en: Edit the Header on the current page
bm: Sanfqɲɛ sɛbɛnni labɔ

note: TB_Embedded
en: Embedded
bm: Ladonnen

note: MENU_LABEL_VIEW_LOCKSTYLES
en: Enable F&ormatting Tools
bm: Ka laɛbnniminɛnw yamaruya u k’u ka baara kɛ

note: DLG_Options_Label_CheckEnableSmoothScrolling
en: Enable Smooth Scrolling
bm: Ka ɲɛ walanwalanni yamaruya

note: FIELD_Numbers_EndnoteAnchor
en: Endnote anchor
bm: Sɛbɛn banyɔrɔ taamasiyɛnkɛlan

note: FIELD_Numbers_EndnoteReference
en: Endnote reference
bm: Sɛbɛn banyɔrɔ taamasisiyɔn

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION
en: Equation
bm: Ekasiyɔn

note: FIELD_Error
en: Error calculating value!
bm: Fili kɛli nafa jateli la

note: SCRIPT_CANTRUN
en: Error executing script %s
bm: Tɛ se ka bololasɛbɛnni kɛ "%s".

note: MSG_ImportError
en: Error importing file %s.
bm: Fili sɔrɔli bondon yɛlɛmani fɛ %s.

note: MSG_SaveFailedExport
en: Error while attempting to save %s: could not construct exporter
bm: Sɛbɛnni tɛ se ka kɛ bondon %s kɔnɔ.

note: MSG_SaveFailedName
en: Error while attempting to save %s: invalid name
bm: Sɛbɛnni tɛ se ka kɛ bondon %s kɔnɔ.

note: TOOLBAR_LABEL_SCRIPT_PLAY
en: Ex. script
bm: Bololasɛbɛnni

note: DLG_Para_SpacingExactly
en: Exactly
bm: Hatɛ

note: DLG_Latex_Example
en: Example:
bm: Misali :

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SCRIPTS
en: Execute helper scripts
bm: Bololasɛbɛnni kɛli

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SCRIPT_PLAY TOOLBAR_TOOLTIP_SCRIPT_PLAY
en: Execute script
bm: Ka bolasɛbɛnni kɛ

note: DLG_ListRevisions_Label1
en: Existing revisions:
bm: Yɛlɛma kɛlenw

note: TB_Extra
en: Extra
bm: Damatɛmɛ

note: DLG_Options_Label_ViewExtraTB
en: Extra Toolbar
bm: Baarakɛminɛnw farankanw

note: MENU_LABEL_INSERT_FILE
en: F&ile
bm: Bondon

note: MENU_LABEL_FORMAT
en: F&ormat
bm: Sawura

note: MENU_LABEL_VIEW_FULLSCREEN
en: F&ull Screen
bm: Filɛlan labonyalen

note: DLG_FR_FindLabel
en: Fi&nd what:
bm: K’a ɲini:

note: DLG_MailMerge_Insert
en: Field Name:
bm: Kɛnɛ tɔgɔ :

note: MSG_IE_UnsupportedType
en: File %s is not of a currently supported file type
bm: Bondon %s ma kɛ sisan ta ye

note: MSG_IE_FakeType
en: File %s is not of the type it claims to be
bm: Bondon %s ma kɛ a ka ɲinita ye

note: MSG_IE_FileNotFound
en: File %s not found
bm: Bondon %s ma ye

note: FIELD_Application_Filename
en: File Name
bm: Bondon tɔgɔ

note: DLG_FormatTOC_FillStyle
en: Fill style:
bm: Lafali cogoya :

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find &next revision
bm: Yɛlɛma in xini

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find &previous revision
bm: Ka yɛlɛmani laban ɲini

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_NEXT
en: Find next visible revision in the document
bm: Yɛlɛma nata sɛbɛn kɔnɔ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_FIND_PREV
en: Find previous visible revision in the document
bm: Yɛlɛma laban yeta ɲini sɛbɛn kɔnɔ

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_FIND
en: Find the specified text
bm: Masalabolo kofɔlen ɲini

note: DLG_Para_SpecialFirstLine
en: First line
bm: Ɲuman

note: DLG_InsertTable_FixedColSize
en: Fixed column size:
bm: Soden sigilen sumanda :

note: DLG_Lists_FoldingLevel1
en: Fold below level 1
bm: K’a ladɔgɔya hakɛ 1 kɔrɔ

note: DLG_Lists_FoldingLevel2
en: Fold below level 2
bm: K’a ladɔgoya hakɛ 2 kɔrɔ

note: DLG_Lists_FoldingLevel3
en: Fold below level 3
bm: K’a ladɔgɔya hakɛ 3 kɔrɔ

note: DLG_Lists_FoldingLevel4
en: Fold below level 4
bm: K’a ladɔgɔya hakɛ 4 kɔrɔ

note: DLG_Para_PreviewFollowParagraph
en: Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph Following Paragraph
bm: Dakun nata

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_CHOOSE
en: Font Choose
bm: Kalimu sugandili

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SIZE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SIZE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SIZE
en: Font Size
bm: Kundama

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_CHOOSE
en: Font choose
bm: Sɛbɛnnikɛlan sugandili

note: TOOLBAR_LABEL_COLOR_FORE TOOLBAR_STATUSLINE_COLOR_FORE TOOLBAR_TOOLTIP_COLOR_FORE
en: Font color
bm: Tigina fɔlɔ

note: DLG_Lists_ButtonFont
en: Font...
bm: Kalimu bondon...

note: DLG_Lists_Font DLG_UFS_FontLabel
en: Font:
bm: Sigini:

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTNOTE
en: Foot&note
bm: Dugumaɲɛ taamasiyɛn

note: MENU_LABEL_INSERT_FOOTER
en: Footer
bm: Dugmaɲɛ

note: DLG_HdrFtr_FooterFrame
en: Footer Properties
bm: Dugumaɲɛ kɔcogow

note: FooterStatus
en: Footer [%s]
bm: Dugumaɲɛ [%s]

note: FIELD_Numbers_FootnoteAnchor
en: Footnote anchor
bm: Dugumaɲɛ taamasiyɛnkɛlan

note: FIELD_Numbers_FootnoteReference
en: Footnote reference
bm: Dugumaɲɛ nɔ taamasiɲɛn

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force LTR direction of text
bm: Ka masalabolo taafan diyagoya ka bɔ numan ka taa kinin

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force RTL direction of text
bm: Ka masalabolo taafan diyagoya ka bɔ kinin ka taa numan

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_LTR
en: Force left-to-right direction of text
bm: Masalabolo taafan diyagoya ka bɔ numan ka taa kinin

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DO_RTL
en: Force right-to-left direction of text
bm: Masalabolo taafan diyagoya ka bɔ kinin ka taa numan

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_LTR
en: Force text LTR
bm: Masalabolo taafa yɛlɛma ka bɔ numan ka taa kinin

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DIR_OVERRIDE_RTL
en: Force text RTL
bm: Masalabolo ɲɛsin ka bɔ kinin ka taa numan

note: DLG_Styles_ModifyFormat TB_Format
en: Format
bm: Sawura

note: MENU_STATUSLINE_FMT_EMBED
en: Format Embedded Object
bm: Ka fɛn ladonnen labɛn

note: DLG_FormatFootnotes_Title
en: Format Footnotes and Endnotes
bm: Dugumaɲɛ taamasiyɛnw ani sɛbɛn laban

note: DLG_HdrFtr_Title
en: Format Header/Footers
bm: Sanfɛɲɛ ni dugumaɲɛ

note: TOOLBAR_LABEL_FMTPAINTER
en: Format Painter
bm: Ka labɛnni xɛgɛn

note: DLG_FormatTableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_FORMAT
en: Format Table
bm: Ka kɔnɔkow katimu labɛn

note: DLG_FormatTOC_Title
en: Format Table of Contents
bm: Ka kɔnɔkow labɛn

note: DLG_FormatFrameTitle
en: Format Text Box
bm: Ka buwatikɔnɔmasalabolo labɛn

note: DLG_Options_Label_ViewFormatTB
en: Format Toolbar
bm: Baarakɛminɛn sawura

note: MENU_STATUSLINE_FMT_POSIMAGE
en: Format this image
bm: Ka Ja labɛncogo yɛlɛma

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STYLIST
en: Format your document using styles
bm: Kɛcogow kɛ ka sɛbɛn labɛn

note: MENU_LABEL_INSERT_EQUATION_LATEX
en: From LaTeX
bm: Kabini LaTeX

note: TOOLBAR_LABEL_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_FULL_SCREEN TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_FULL_SCREEN
en: Full Screen
bm: Filɛlan mumɛ

note: DLG_Goto_Btn_Goto
en: Go To
bm: Ka a lasɔrɔ

note: DLG_Goto_Label_What
en: Go To &What:
bm: Ɲinifɛn:

note: DLG_FormatTOC_HasLabel
en: H&as label
bm: Taamasiyɛn b’a la

note: DLG_FormatTOC_HeadingText
en: H&eading text:
bm: Masalabolo tɔgɔ :

note: DLG_Lists_Hand_List STYLE_HANDLIST
en: Hand List
bm: Sɛbɛnn tɔgɔ boloma

note: DLG_Para_SpecialHanging
en: Hanging
bm: Juguman

note: MENU_LABEL_INSERT_HEADER
en: Header
bm: Sanfɛɲɛ

note: DLG_HdrFtr_HeaderFrame
en: Header Properties
bm: Sanfɛɲɛ kɛcogo

note: HeaderStatus
en: Header [%s]
bm: Sanfɛɲɛ [%s]

note: DLG_Stylist_HeadingStyles
en: Heading Styles
bm: Tɔgɔ kɛcogo

note: DLG_FormatTOC_HeadingStyle
en: Heading style:
bm: Tɔgɔ kɛcogo:

note: DLG_Lists_Heart_List STYLE_HEARTLIST
en: Heart List
bm: Sɛbɛn natɔgɔ sùnjurulama

note: DLG_Lists_Hebrew_List
en: Hebrew List
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ hebarayiki

note: TOOLBAR_LABEL_HELP TOOLBAR_STATUSLINE_HELP TOOLBAR_TOOLTIP_HELP
en: Help
bm: Dɛmɛ

note: MENU_LABEL_HELP_CONTENTS
en: Help &Contents
bm: Dantigɛli

note: MENU_LABEL_HELP_INTRO
en: Help &Introduction
bm: Dɛmɛ ɲɛfɔlan

note: DLG_Options_Label_SpellHideErrors
en: Hide &spelling errors in the document
bm: Ka sɛbɛnni filiaw ɲɛmadogo

note: DLG_Lists_FoldingLevelexp
en: Hide text below List Levels
bm: Masalabolo ɲɛmadogo ka tali sɛbɛnnatɔgɔ hakɛw kan

note: DLG_Spell_IgnoreAll
en: I&gnore All
bm: Halisa a t’a dɔ n

note: DLG_FormatTOC_Indent
en: I&ndent:
bm: Pereperelatigɛli :

note: DLG_Options_Label_Icons
en: Icons
bm: Ja

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoreWords
en: Ignore Words
bm: Daɲɛw tɛ dɔnnen

note: MENU_STATUSLINE_SPELL_IGNOREALL
en: Ignore all occurrences of this word in the document
bm: Daɲɛ kana dɔn cogo si la sɛbɛn kɔnɔ

note: DLG_Options_Label_SpellIgnoredWord
en: Ignored words:
bm: Daɲɛ minnu dɔnnentɛ:

note: DLG_FormatFrame_SetImageBackground DLG_FormatTable_SetImageBackground
en: Image For Background
bm: Kɔnɔna ja

note: DLG_Lists_Implies_List STYLE_IMPLIES_LIST
en: Implies List
bm: Ja sɛbɛn n’a dilancogow

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORTSTYLES
en: Import style definitions from a document
bm: Sɛbɛn kɛcogow ɲɛfɔli lase

note: DLG_Styles_LBL_InUse
en: In Use
bm: Labaaralen

note: WORD_PassInvalid
en: Incorrect Password
bm: Dayɛlɛkan filima

note: TOOLBAR_LABEL_INDENT TOOLBAR_STATUSLINE_INDENT TOOLBAR_TOOLTIP_INDENT
en: Increase indent
bm: Ka dɔ fara ci kan

note: DLG_Para_TabLabelIndentsAndSpacing
en: Indents and Spacing
bm: Mabɔli ni furancɛbila

note: DLG_ToggleCase_FirstUpperCase
en: Initial Caps
bm: Siginiden fɔlɔ ye kunba ye

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert &Columns
bm: Sodenw

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTROW
en: Insert &Rows
bm: Sira

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert &Table
bm: Katimu

note: DLG_InsertBookmark_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_BOOKMARK
en: Insert Bookmark
bm: Taamasiyɛn

note: DLG_Break_BreakTitle
en: Insert Break
bm: Panni

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_CELLS
en: Insert Cells
bm: Ka bonw don a kɔnɔ

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE
en: Insert Clipboard contents
bm: Sɛbɛbondon kɔnɔfɛn bila a bilayɔrɔ

note: DLG_DateTime_DateTimeTitle
en: Insert Date and Time
bm: Don ni lɛri

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION
en: Insert Equation
bm: Ka ekasiyɔn ladon a kɔnɔ

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_LATEX
en: Insert Equation from a LaTeX expression
bm: Ka ekasiyɔn ladon a kɔnɔ ka tali kɛ LaTeX

note: DLG_Field_FieldTitle
en: Insert Field
bm: Kɛnɛ

note: DLG_InsertHyperlink_Title TOOLBAR_LABEL_FMT_HYPERLINK
en: Insert Hyperlink
bm: Kunnafonisɔrɔsira

note: DLG_MailMerge_MailMergeTitle
en: Insert Mail Merge Field
bm: Ka gansilikɛnɛ dɔ labɛn a kɔnɔ

note: MENU_LABEL_TOOLTIP_INSERT_EQUATION_FILE
en: Insert MathML from a file
bm: Ka MATHML don ka tali kɛ bodon na

note: DLG_InsertTable_TableTitle MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_TABLE MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTTABLE
en: Insert Table
bm: Ka katimu dɔ don

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER
en: Insert Unicode direction marker into the document
bm: Ka UNICODE kuntilenna taamasiyɛn dù don sɛbɛn kɔnɔ

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTER
en: Insert a Footer
bm: Ka dugumaɲɛ dɔ ladon

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HEADER
en: Insert a Header
bm: Ka sanfɛɲɛ dɔ don

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TABLEOFCONTENTS
en: Insert a Table of Contents based on Headings
bm: Ka kɔnɔko dɔ ladon ka tali kɛ tɔɔgɔw la

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_TEXTBOX
en: Insert a Text Box
bm: Kabuwatikɔnɔmasalabolo dɔ ladon

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_BOOKMARK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_BOOKMARK
en: Insert a bookmark into the document
bm: Ka taamasyɛnkɛlan dɔ ladon sɛbɛn na

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FIELD
en: Insert a calculated field
bm: Ka kɛnɛ jatelen dɔ ladon

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_BEFORE
en: Insert a column to the left
bm: Ka sodenw ladon numanfɛ

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_COLUMNS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTCOLUMN
en: Insert a column to the right
bm: Ka sodenw ladon kininfɛ

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FOOTNOTE
en: Insert a footnote
bm: Ka dugumaɲɛ taamasiyɛn don don

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_HYPERLINK TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_HYPERLINK
en: Insert a hyperlink into the document
bm: Ka kunnafosɔrɔsira ladon sɛbɛn kɔnɔ

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_MAILMERGE
en: Insert a mail merge field
bm: Gansilikɛnɛ dɔ labɛn a kɔnɔ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_TABLE TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_TABLE
en: Insert a new table into your document
bm: Ka katimu kura ladon sɛbɛn na

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BREAK
en: Insert a page, column, or section break
bm: Ka ɲɛ lasagonni, dɔ soden dɔ walima kɛrɛ dɔ ladon

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Insert a row above
bm: Ka sɛbɛnnisiraw ladon sanfɛ

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERTROW
en: Insert a row below
bm: Ka sɛbɛnnisiraw ladon duguma

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL
en: Insert a symbol or other special character
bm: Ka taamasiyɛn walama ka siginiden kɛrɛnkɛrɛnnen dɔ ladon

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT
en: Insert an annotation
bm: Ka taamsiyɛn dɔ don

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_PAGENO
en: Insert an automatically-updated page number
bm: Ka nimoro lakuyalen dɔ kɛ ɲɛ la

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_ENDNOTE
en: Insert an endnote
bm: Ka taamasiyɛn dɔ bila sɛbɛn laban na

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GRAPHIC
en: Insert an existing picture from another file
bm: Ka ja dɔ don ka tali kɛ bondon wɛrɛ la

note: TOOLBAR_STATUSLINE_IMG TOOLBAR_TOOLTIP_IMG
en: Insert an image into the document
bm: Ka ja dɔ don sɛbɛn dɔ la

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_BOOKMARK
en: Insert bookmark
bm: Ka taamasiyɛnkɛlan dɔ ladon

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_CLIPART
en: Insert clipart
bm: Ka ɲɛgɛn dɔ ladon

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_HYPERLINK
en: Insert hyperlink
bm: Ka taasira dɔ don

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_LRM
en: Insert left-to-right direction marker (LRM)
bm: Ka numan taafan taamasiyɛn dɔ ladon

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DIRECTIONMARKER_RLM
en: Insert right-to-left direction marker (RLM)
bm: Ka numan taafan taamasiyqn dɔ ladon

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT_FROMSEL
en: Insert selected text into a new annotation
bm: Ka masalabolo sugandilen ladon kɛrɛfɛsɛbɛnni kura dɔ kɔnɔ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_INSERT_SYMBOL TOOLBAR_TOOLTIP_INSERT_SYMBOL
en: Insert symbol
bm: Ka taamasiyɛn dɔ don

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_TABLE
en: Insert table
bm: Ka katimu dɔ don

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Insert the Sum of a Table Column
bm: Ka katimu sira kelen fɛn ladon

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Insert the Sum of a Table Row
bm: Ka katimu sira kelen fɛn ladon

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_FILE
en: Insert the contents of another file
bm: Ka bondon wɛrɛ kɔnɔko ladon

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_DATETIME
en: Insert the date and/or time
bm: Don ni / lɛri ladon

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Insert unformatted clipboard contents
bm: Sɛbɛnbondon kɔnɔko sawurantan don

note: DLG_Options_Label_ViewUnprintable
en: Invisible &Layout Marks
bm: Sɛbɛnni minnu tɛ se ka labɔ

note: MENU_STATUSLINE_GOTO_ANNOTATION
en: Jump to annotation
bm: Ka bolonɔbilasɛbɛn ta

note: MENU_STATUSLINE_INSERT_GOTO_HYPERLINK
en: Jump to hyperlink
bm: Kunnfonisɔrɔsira lasɔrɔ

note: DLG_Para_AlignJustified
en: Justified
bm: Labɛnnen

note: TOOLBAR_LABEL_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify
bm: Labɛnnen

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify paragraph
bm: Dakun labɛnnen

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_JUSTIFY
en: Justify the paragraph
bm: Dakun labɛn kinin ni numan

note: DLG_Para_PushKeepWithNext
en: Keep with ne&xt
bm: Dakun yɛlɛmata

note: FIELD_PieceTable_Test
en: Kevins Test
bm: Keŋin ka kiimɛni

note: FIELD_Document_Keywords
en: Keywords
bm: Daɲɛ koloma

note: DLG_MetaData_Keywords_LBL
en: Keywords:
bm: Daɲɛ koloma:

note: DLG_Latex_LatexTitle
en: LaTeX Equation
bm: Ekasiyɔn LaTeX

note: DLG_Lists_Indent
en: Label Align:
bm: Ɲɛ sigiɲɔngɔkɔ. :

note: DLG_FormatTOC_DetailsTop
en: Label Definitions
bm: Kunnafonidisɛbɛnw ɲɛfɔli

note: DLG_Styles_ModifyLanguage DLG_Options_Label_Language
en: Language
bm: Kan

note: DLG_Options_Label_LangSettings
en: Language settings
bm: Kan ɲɛfɔli

note: DLG_MetaData_Languages_LBL
en: Language(s):
bm: Kanw :

note: DLG_Options_Label_Layout
en: Layout
bm: Labɛn

note: DLG_Para_AlignLeft DLG_Tab_Radio_Left DLG_PageNumbers_Left TOOLBAR_LABEL_ALIGN_LEFT
en: Left
bm: Numan

note: LeftIndentStatus
en: Left Indent [%s]
bm: Numanfɛ ɲɛ [%s]

note: LeftIndentTextIndentStatus
en: Left Indent [%s] First Line Indent [%s]
bm: Numanfɛ ɲɛ [%s] ) sira fɔlɔ ɲɛ[%s]

note: LeftMarginStatus
en: Left Margin [%s]
bm: Numanfɛ kɛnɛ bilalen [%s]

note: TabToggleLeftTab
en: Left Tab
bm: Laatali numan fɛ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_LEFT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_LEFT
en: Left alignment
bm: K’a tilen ka taa numan fɛ

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_LEFT
en: Left-align the paragraph
bm: Dakun tilen ka taa numan fɛ

note: DLG_FormatTOC_Level1
en: Level 1
bm: Hakɛ 1

note: DLG_FormatTOC_Level2
en: Level 2
bm: Hakɛ 2

note: DLG_FormatTOC_Level3
en: Level 3
bm: Hakɛ 3

note: DLG_FormatTOC_Level4
en: Level 4
bm: Hakɛ 4

note: DLG_Lists_DelimiterString
en: Level Delimiter:
bm: Dansigilan:

note: DLG_Lists_Level
en: Level:
bm: Hakɛ :

note: DLG_Para_LabelLineSpacing
en: Li&ne spacing:
bm: Sirafurancɛ :

note: FIELD_Numbers_LineCount
en: Line Count
bm: Siraw

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TOPLINE
en: Line above the selection (toggle)
bm: Ka sira ci yɔrɔ sugandilen sanfɛ

note: DLG_Para_TabLabelLineAndPageBreaks
en: Line and Page Breaks
bm: Sira ni ɲɛ panni

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOTTOMLINE
en: Line below the selection (toggle)
bm: Ka sira ci yɔrɔ sugandilen duguma

note: DLG_Column_Line_Between
en: Line between
bm: Dancɛsira

note: DLG_WordCount_Lines
en: Lines:
bm: Siraw

note: FIELD_Numbers_ListLabel
en: List Label
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ tɔgɔ

note: DLG_Lists_PageProperties
en: List Properties
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ kɛcogo

note: DLG_Stylist_ListStyles
en: List Styles
bm: Sɛnnatɔgɔ kɛcogo

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_LOCK_TB_LAYOUT
en: Lock the layout of the current toolbars
bm: Baarakɛminqw bolo labɛncogo ɲɛmadogoli

note: DLG_Lists_Lower_Case_List STYLE_LOWERCASELIST
en: Lower Case List
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ siginidenmisɛnma

note: DLG_Lists_Lower_Roman_List STYLE_LOWERROMANLIST
en: Lower Roman List
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ Romɛnsɛbɛnni misɛnma

note: FIELD_Application_MailMerge MENU_STATUSLINE_TOOLS_MAILMERGE
en: Mail Merge
bm: Kibaruya/kunnafoni

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BOLD
en: Make the selection bold (toggle)
bm: Yɔrɔ sugandilen ɲɛ lafin

note: MENU_STATUSLINE_FMT_ITALIC
en: Make the selection italic (toggle)
bm: Yɔrɔ sugandilen sɛbɛnniw jɛngɛ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT
en: Make the selection subscript (toggle)
bm: Taamasiyɛn bila yɔrɔ sugandilen na

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT
en: Make the selection superscript (toggle)
bm: Yɔrɔ sugandilen caya

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS
en: Manage annotations in document
bm: Ka sɛbɛn kɛrɛfɛsɛbɛnniw ɲɛnabɔ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_PLUGINS
en: Manage plugins
bm: Misali ɲɛnabɔlan

note: DLG_PageSetup_Margin
en: Margin
bm: Kɛnɛbilata

note: DLG_MarkRevisions_Title
en: Mark Revisions
bm: Ka nɔ bila yɛlɛmaw la sɛbɛnni senfɛ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MARK
en: Mark changes as you type
bm: Nɔ kɛ yɛlɛmaw la sɛbɛnni senfɛ

note: FIELD_PieceTable_MartinTest
en: Martins Test
bm: Martin kiimɛni

note: DLG_MergeCells_Above
en: Merge Above
bm: Donɲɔgɔnna sanfɛ

note: DLG_MergeCells_Below
en: Merge Below
bm: Donɲɔgɔnna duguma

note: DLG_MergeCellsTitle DLG_MergeCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_MERGE_CELLS
en: Merge Cells
bm: Ka bonw bila xɔgɔn na

note: DLG_MergeCells_Left
en: Merge Left
bm: Donɲɔgɔnna numanfɛ

note: DLG_MergeCells_Right
en: Merge Right
bm: Donɲɛgnna kininfɛ

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEABOVE
en: Merge above
bm: Donɲɔgɔnna sanfɛ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_MERGE_DOCUMENTS
en: Merge another document into the active document using revision marks
bm: Sɛbɛn wɛrɛw don ɲɔgɔn na sɛbɛnnabaarata kɔnɔ ni nyɛlɛma taamasiyɛnw ye

note: TOOLBAR_LABEL_MERGEBELOW
en: Merge below
bm: Donɲɛgɔnna duguma

note: TOOLBAR_LABEL_MERGE_CELLS TOOLBAR_STATUSLINE_MERGE_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_MERGE_CELLS
en: Merge cells
bm: Ka bonw bila xɔgɔn na

note: TOOLBAR_LABEL_MERGELEFT
en: Merge left
bm: Donɲɔgɔnna numanfɛ

note: TOOLBAR_LABEL_MERGERIGHT
en: Merge right
bm: Donɲɔgɔnna kininfɛ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEABOVE TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEABOVE
en: Merge with cell above
bm: Ka a ni sanfɛ o bila xɔgɔn na

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGEBELOW TOOLBAR_TOOLTIP_MERGEBELOW
en: Merge with cell below
bm: Ka a ni sanfɛ o bila xɔgɔn na

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGELEFT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGELEFT
en: Merge with left cell
bm: A ni numan fɛ soden don ɲɔgɔn na

note: TOOLBAR_STATUSLINE_MERGERIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_MERGERIGHT
en: Merge with right cell
bm: A ni kinin fɛ sɛbɛn don ɲɔgɔn na

note: FIELD_DateTime_MilTime
en: Military Time
bm: Sɔrɔdasi lɛri

note: DLG_Options_TabLabel_Misc
en: Misc.
bm: Dɔwɛrɛw

note: DLG_Stylist_MiscStyles
en: Miscellaneous Styles
bm: Kɛcogo wɛrɛw

note: DLG_Styles_Modify
en: Modify...
bm: K’a yɛlɛma...

note: FIELD_DateTime_MonthDayYear
en: Month Day, Year
bm: Kalo, don, san

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_GOTO
en: Move the insertion point to a specific location
bm: Donyɔrɔ lataa yɔrɔ kofɔlen na

note: FIELD_DateTime_MthDayYear
en: Mth. Day, Year
bm: Kalo, don, san

note: DLG_Para_SpacingMultiple
en: Multiple
bm: Caman

note: MENU_LABEL_TOOLS_ANNOTATIONS_INSERT
en: New &annotation
bm: Kɛrɛfɛsɛbɛnni kura

note: DLG_Lists_New_List_Label
en: New List Label
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ kunnafonidilan kura

note: DLG_Lists_New_List_Type
en: New List 
    Type
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ kura/sugu

note: DLG_Lists_Starting_Value
en: New Starting 
    Value
bm: Ka nafa kura daminɛ

note: DLG_Styles_NewTitle
en: New Style
bm: Kɛcogo kura

note: DLG_Styles_New
en: New...
bm: Kura...

note: DLG_Goto_Btn_Next
en: Next >>
bm: O kɔ ta >>

note: DLG_NEW_NoFile
en: No File
bm: Bondon tɛ yen

note: DLG_Lists_FoldingLevel0
en: No Folding
bm: Ka hakɛw walanwalan

note: DLG_Styles_ErrNoStyle
en: No Style selected 
     so it cannot be modified
bm: Kɛcogo si ma sugandi /n o la a tɛ se ka yɛlɛma

note: SCRIPT_NOSCRIPTS
en: No scripts found
bm: Sɛbɛni ma ye

note: TOOLBAR_LABEL_PARA_0BEFORE
en: None before
bm: Ɲɛfɛfurancɛ tɛ yen

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_NORMAL
en: Normal View
bm: Yecogo ɲuman

note: DLG_Spell_UnknownWord
en: Not in dictionary&:
bm: A tɛ daɲɛkɔrɔfɔgafe kɔnɔ :

note: DLG_Stylist_FootnoteStyles
en: Note Styles
bm: Dugumaɲɛ taamasiyɛn kɛcogo

note: FIELD_Numbers_PagesCount
en: Number of Pages
bm: Ɲɛ hakɛ

note: DLG_Column_Number
en: Number of columns
bm: Soden hakɛ

note: DLG_InsertTable_NumCols
en: Number of columns:
bm: Soden hakɛ :

note: DLG_InsertTable_NumRows
en: Number of rows:
bm: Sira hakɛ :

note: DLG_Lists_Type_numbered
en: Numbered
bm: Nimorosigilen

note: DLG_Lists_Numbered_List STYLE_NUMBER_LIST
en: Numbered List
bm: Sɛbɛn nimoroma

note: DLG_Styles_ModifyNumbering TOOLBAR_LABEL_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_STATUSLINE_LISTS_NUMBERS TOOLBAR_TOOLTIP_LISTS_NUMBERS
en: Numbering
bm: Nimorosigili

note: FIELD_Type_Numbers
en: Numbers
bm: Hakɛw

note: DLG_Column_One
en: One
bm: Kelen

note: MENU_LABEL_FILE_IMPORT
en: Op&en Copy
bm: Ka a lana

note: MENU_LABEL_OPEN_TEMPLATE
en: Open Template
bm: Ka kɛta dɔ dayɛlɛ

note: MENU_STATUSLINE_FILE_IMPORT
en: Open a document by making a copy
bm: Sɛbɛn dɔ lana

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT
en: Open a recently used document
bm: Kosannasɛbɛn dɔ dayɛlɛ

note: DLG_NEW_Open MENU_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_OPEN TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_OPEN
en: Open an existing document
bm: Ka sɛbɛn dɔ dayɛlɛ

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_NEW
en: Open another window for the document
bm: Fɔlɔ kura dayɛlɛ sɛbɛn na

note: MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_1 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_2 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_3 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_4 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_5 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_6 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_7 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_8 MENU_STATUSLINE_FILE_RECENT_9
en: Open this document
bm: Nin sɛbɛn dayɛlɛ

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_OVERLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_OVERLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_OVERLINE DLG_UFS_OverlineCheck
en: Overline
bm: Ci kɛlen a kan sanfɛ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_OVERLINE
en: Overline the selection (toggle)
bm: Ci kɛ yɔrɔ sugandilen kan sanfɛ

note: MENU_LABEL_FILE_PROPERTIES
en: P&roperties
bm: Kɛcogow

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: P&urge revisions
bm: Ka yɛlɛmaw lase

note: MENU_LABEL_EDIT_PASTE_SPECIAL
en: Pa&ste Unformatted
bm: K’a nɔrɔ kasɔrɔ sawura ma k’a la

note: DLG_PageSetup_Page
en: Page
bm: Ɲɛ

note: DLG_Para_PushPageBreakBefore
en: Page &break before
bm: Ɲɛkanpanni ɲɛfɛ

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND
en: Page Background
bm: Kɔnɔna

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_COLOR
en: Page C&olor
bm: Ɲɛ kuleri

note: MENU_LABEL_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Page Image
bm: Ɲɛ ja

note: MENU_LABEL_INSERT_PAGENO
en: Page N&umbers
bm: Ɲɛ nimoro

note: FIELD_Numbers_PageNumber
en: Page Number
bm: Ɲɛ nimoro

note: DLG_HdrFtr_PageNumberProperties
en: Page Number Properties
bm: Ɲɛ nimoro cogoyaw

note: DLG_PageNumbers_Title
en: Page Numbers
bm: Ɲɛ nimoro

note: MENU_LABEL_FILE_PAGESETUP
en: Page Set&up
bm: Ɲɛlabɛnni

note: DLG_PageSetup_Title
en: Page Setup
bm: Ɲɛlabɛnni

note: PageInfoField
en: Page: %d/%d
bm: Ɲɛ : %d/%d

note: DLG_WordCount_Pages
en: Pages:
bm: Ɲɛw

note: DLG_Para_LabelPagination
en: Pagination
bm: Ɲɛlabɛnni

note: DLG_PageSetup_Paper_Size
en: Paper Si&ze:
bm: Kundama :

note: DLG_Styles_ModifyParagraph DLG_Para_ParaTitle
en: Paragraph
bm: Dakun

note: FIELD_Numbers_ParaCount
en: Paragraph Count
bm: Dakunw

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_DOM_DIRECTION
en: Paragraph Direction
bm: Dakunw kuntilennaw

note: DLG_Styles_ParaPrev
en: Paragraph Preview
bm: Dakun yeli

note: DLG_WordCount_Paragraphs
en: Paragraphs:
bm: Dakunw

note: WORD_PassRequired
en: Password required, this is an encrypted document
bm: Dayɛlɛlan, nin ye sɛbɛn jatedennama de ye

note: DLG_Goto_Target_Picture
en: Picture
bm: Ja

note: FIELD_Type_PieceTable
en: Piece Table
bm: Katimu sɛbɛn

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndDoc
en: Place at end of document
bm: K’a bila sɛbɛn laban na

note: DLG_FormatFootnotes_EndPlaceEndSec
en: Place at end of section
bm: K’ bila tigɛda labann na

note: DLG_Goto_Label_Position DLG_PageNumbers_Position_No_Colon
en: Position
bm: Sigicogo

note: DLG_FormatFrame_SetToColumn
en: Position to Column
bm: Sigicogo ka tali kɛ soden kan

note: DLG_FormatFrame_SetToPage
en: Position to Page
bm: Sigicogo ka tali ɲɛ kan

note: DLG_FormatFrame_SetToParagraph
en: Position to Paragraph
bm: Sigicogo ka tali kɛ dakan na

note: DLG_Tab_Label_Position DLG_PageNumbers_Position
en: Position:
bm: Sigicogo :

note: MENU_LABEL_TOOLS_OPTIONS
en: Pr&eferences
bm: Sugandiliw

note: DLG_Options_TabLabel_Preferences DLG_Options_Label_Schemes
en: Preference Schemes
bm: Kɛkun

note: DLG_Styles_ModifyPreview DLG_Para_LabelPreview DLG_Column_Preview DLG_FormatFrame_Preview DLG_FormatTable_Preview DLG_BorderShading_Preview DLG_Lists_Preview DLG_PageNumbers_Preview DLG_Zoom_PreviewFrame
en: Preview
bm: Filɛli

note: MENU_STATUSLINE_WEB_WEBPREVIEW MENU_STATUSLINE_WEB_SAVEASWEB
en: Preview the document as a web page
bm: Sɛbɛn lajɛli k’a kɛ web ɲɛ ye

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT_PREVIEW TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Preview the document before printing
bm: Sɛbɛn lajɛli yanni a ka labɔ

note: DLG_Para_PreviewPrevParagraph
en: Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph Previous Paragraph
bm: Dakun laban

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print &directly
bm: Kalabɔ o yɔrɔnin bɛɛ

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_PRINT
en: Print Layout
bm: Labɛnni kɛta nɔ labɔli kama

note: MENU_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print P&review
bm: K’a lajɛ yanni a ka labɔ

note: TOOLBAR_LABEL_FILE_PRINT_PREVIEW
en: Print Preview
bm: K’a lajɛ yanni a ka labɔ

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT
en: Print all or part of the document
bm: K’a lajɛ yanni a ka labɔ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_PRINT TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_PRINT
en: Print the document
bm: Ka sɛbɛn nɔ labɔ

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PRINT_DIRECTLY
en: Print using the internal PS driver
bm: Sɛbɛnnikɛlan lakika kɛ ka sɛbɛn nɔ labɔ

note: MSG_PrintStatus
en: Printing page %d of %d
bm: Ɲɛ nɔ labɔli %d de %d

note: FIELD_Document_Publisher
en: Publisher
bm: Masalabolo labɛnnan

note: DLG_MetaData_Publisher_LBL
en: Publisher:
bm: Masalabolo labɛnnan :

note: MENU_LABEL_EDIT_REPLACE
en: R&eplace
bm: K’a nɔnabila

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DOCD_RTL
en: RTL &Document
bm: Sɛbɛn ka bɔ kinin ka taa numan

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: RTL &Paragraph
bm: Dakun ka bɔ kinin ka taa numan

note: MENU_LABEL_FMT_DIRECTION_SD_RTL
en: RTL &Section
bm: Tigɛda ka bɔ kinin ka taa numan

note: DLG_FR_ReplaceWithLabel
en: Re&place with:
bm: K’a nɔnabila ni:

note: DLG_FR_ReverseFind
en: Re&verse find
bm: K’a ɲini kɔfɛ

note: MENU_LABEL_FILE_REVERT
en: Re&vert
bm: Yɛlɛma laban

note: MENU_LABEL_FILE_RECENT
en: Recent &Files
bm: Bodon laban

note: TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REDO
en: Redo editing
bm: Ka segin sɛbɛnni kan

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REDO
en: Redo previously undone editing
bm: I ye kɛta laban min b’a ma, segin o kan

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_MENU MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM
en: Reduce or enlarge the document display
bm: Labonyalifɛɛrɛ labɛn

note: DLG_MetaData_Relation_LBL
en: Relation:
bm: Cɛsira :

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove Footer
bm: Ka dugumaɲɛ bɔ a la

note: MENU_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_LABEL_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove Header
bm: K’a sanfɛɲɛ b’a la

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as Heading
bm: Ka sira lafaga ni tɔgɔ de don

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_REMOVE
en: Remove Row as the page Heading
bm: Ka sira lafaga ni ɲɛ tɔgɔ de don

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_PURGE
en: Remove all revision information from the document
bm: Ka kunnafoniw lafaga minnu bɛ tali kɛ sɛbɛn yɛlɛmani kan

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_PURGE
en: Remove full document history from the document
bm: Ka sɛbɛn yɛlɛmabolow bɛɛ lafaga

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEFOOTER
en: Remove the Footer on this page from the Document
bm: Sɛbɛn ni ɲɛ in dugumaɲɛ b’a la

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REMOVEHEADER
en: Remove the Header on this page from the Document
bm: Sɛbɛn ni ɲɛ in dugumaɲɛ b’a la

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_CUTIMAGE
en: Remove the Image and save a copy on the clipboard
bm: Sɛbɛn ɲɛ ja tigɛ ka b’a la sɛbɛnbondon kɔnɔ

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEIMAGE
en: Remove the Image from the Document
bm: Sɛbɛn ja cɛ ka b’a la

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_DELETEFRAME
en: Remove the Text Box from the Document
bm: Sɛbɛn ja cɛ i k’a bila sɛbɛnbondon kɔnɔ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_REJECT_REVISION
en: Remove the suggested change
bm: Yɛlɛma jiaralenw b’a la

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading
bm: Ka segin sɛbɛnnisira kan k’a kɛ sanfɛɲɛ ye

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT
en: Repeat Row as Heading on each new page
bm: Ka sgin sɛbɛnnisira kan k’a kɛ tɔgɔ ye ɲɛ kura bɛɛ kan

note: DLG_FR_ReplaceAllButton
en: Replace &All
bm: K’a bɛɛ &nɔnabila

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_REPLACE
en: Replace the specified text with different text
bm: Ka masalabolo kofɔlen ɲini ni k’a nɔnabila ni dɔwɛrɛ ye

note: MENU_LABEL_HELP_REPORT_BUG
en: Report a &Bug
bm: Fiyɛ dɔ jirali

note: MENU_STATUSLINE_HELP_REPORT_BUG
en: Report a bug and help AbiWord become a better product
bm: Ka masalabolo kofɔlen ɲini ni k’a nɔnabila ni dɔwɛrɛ ye

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_DEFAULT_TB_LAYOUT
en: Reset the current toolbar layout to its defaults
bm: Baarakɛminɛnbolow labɛn k’u bila u cogo kɔrɔ la

note: MENU_STATUSLINE_FMT_IMAGE
en: Resize this image
bm: Dɔ fara nin ja sumandaw kan

note: DLG_HdrFtr_RestartNumbers
en: Restart numbering at:
bm: Ka nimoro bilali daminɛ :

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartPage
en: Restart on each page
bm: K’a lamanɛ ko kura ye ɲɛ bɛɛ labɔli la

note: DLG_FormatFootnotes_FootRestartSec DLG_FormatFootnotes_EndRestartSec
en: Restart on each section
bm: K’a daminɛ tigɛda kelen-kelen na

note: DLG_HdrFtr_RestartCheck
en: Restart page numbers on new sections
bm: Ka nimorosigi daminɛ tigɛda wɛrɛ ka

note: DLG_Lists_Resume_Previous_List
en: Resume Previous List
bm: Ka segin sɛbɛnnatɔgɔ laban kan

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_AUTO
en: Retain all document changes
bm: Yɛlɛma bɛɛ lamara minnu kɛra sɛbɛn na

note: MSG_RevertFile
en: Revert file to last saved state?
bm: Segin bondon yɛlɛma kan min ma lakana

note: MENU_STATUSLINE_FILE_REVERT
en: Revert the document to the last saved state
bm: Ka segin sɛbɛn yɛlɛma laban kan

note: MSG_RevertBuffer
en: Revert to saved copy of %s?
bm: Sɛbɛn '%s' dayɛlɛ in’a fɔ a tun bɛ cogo min a lakana laban na?

note: DLG_ListRevisions_Column1Label
en: Revision ID
bm: Yɛlɛma

note: DLG_Para_AlignRight DLG_Tab_Radio_Right DLG_PageNumbers_Right TOOLBAR_LABEL_ALIGN_RIGHT
en: Right
bm: Kinin

note: RightIndentStatus
en: Right Indent [%s]
bm: Kininfɛ ɲɛ [%s]

note: RightMarginStatus
en: Right Margin [%s]
bm: Kɛnɛ bilalen kinin fɛ [%s]

note: TabToggleRightTab
en: Right Tab
bm: Lataali kinin fɛ

note: TOOLBAR_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT TOOLBAR_TOOLTIP_ALIGN_RIGHT
en: Right alignment
bm: K’a tilen kinin fɛ

note: MENU_STATUSLINE_ALIGN_RIGHT
en: Right-align the paragraph
bm: Dakun labɛn ka taa kinin fɛ

note: DLG_Para_DomDirection
en: Right-to-left &dominant
bm: Ka kinin ni numan lafa

note: FIELD_Document_Rights
en: Rights
bm: Tilennenw

note: DLG_MetaData_Rights_LBL
en: Rights:
bm: Tilennenw :

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Row
en: Row
bm: Sira

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_BEFORE
en: Rows &Above
bm: Sira sanfɛ

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_ROWS_AFTER
en: Rows &Below
bm: Sira kinin fɛ

note: MENU_LABEL_TOOLS_SCRIPTS
en: S&cripts
bm: S&cript

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: S&how revisions
bm: Ka yɛlɛmaw jira

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_CELLS
en: S&plit Cells
bm: Ka bonw bɔ ɲɔgɔn na

note: DLG_Options_Btn_Save
en: Sa&ve
bm: K’a lakana

note: MENU_LABEL_FILE_EXPORT
en: Sav&e Copy
bm: K’a lakana

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEAS
en: Save &As
bm: K’a lakana nin jukɔrɔ

note: MENU_LABEL_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save &Template
bm: Ka misali lakana

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_COPYIMAGE
en: Save a copy of the image on the clipboard
bm: Ka ja ɲɔgɔnna dɔ mara sɛbɛnbondon kɔnɔ

note: MSG_ConfirmSave
en: Save changes to document %s before closing?
bm: Yala i b’a fɛ ka yɛlɛmaw lakana wa %s ?

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEEMBED
en: Save the Embedded Object
bm: Ka fɛn ladonnen lakana

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVE TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVE
en: Save the document
bm: Ka sɛbɛn labaara min bɛ ka labaara sisan

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVE_TEMPLATE
en: Save the document as a template
bm: Ka sɛbɛn lakana i n’a fɔ misali

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_STATUSLINE_FILE_SAVEAS TOOLBAR_TOOLTIP_FILE_SAVEAS
en: Save the document under a different name
bm: Sɛbɛn labaarata lakana tɔgɔ wɛrɛ la

note: MENU_STATUSLINE_FILE_EXPORT
en: Save the document without changing the current name
bm: Sɛbɛn lakana kasɔrɔ i ma tɔgɔ falen

note: MENU_STATUSLINE_FILE_SAVEIMAGE
en: Save the selected image to a file
bm: Ja lakananen mara bondon dɔ kɔnɔ

note: MENU_LABEL_FILE_SAVEEMBED
en: Save to file
bm: K’a lakana bondon dɔ kɔnɔ

note: MENU_STATUSLINE_HELP_SEARCH
en: Search for help about...
bm: Ka dɛmɛ ɲini ka tali kɛ…

note: DLG_WordCount_Update_Rate
en: Seconds between updates
bm: Ɲɛkɔmiw ni lakurayali cɛ

note: FIELD_DateTime_Epoch
en: Seconds since the epoch
bm: Ɲɛkɔmi kabini époch

note: DLG_Break_SectionBreaks
en: Section Breaks
bm: Tigɛda panni

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY
en: See history of the current document
bm: Sɛbɛn labaarata yɛlɛmabolow sɛgɛsɛgɛ

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECTALL
en: Select A&ll
bm: K’a bɛɛ sugandi

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_CELL
en: Select Cell
bm: K’a bɛɛ sugandi

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_COLUMN
en: Select Column
bm: K’a bɛɛ sugandi

note: DLG_ListRevisions_Title TOOLBAR_LABEL_REVISIONS_SELECT
en: Select Revision
bm: Ka yɛlɛma sugandi

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_ROW
en: Select Row
bm: Sira dɔ sugandi

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SELECT_TABLE
en: Select Table
bm: Katimu sugandi

note: MENU_LABEL_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select Text Box
bm: Ka buwatikɔnɔmasalabolo sugandi

note: DLG_FormatFrame_SelectImage DLG_FormatTable_SelectImage
en: Select image from File
bm: Ka taamasiyɛnkɛlan dɔ sugandi sɛbɛnnatɔgɔ la...

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECT_FRAME
en: Select the Text Box
bm: Ka buwatikɔnɔmasalabolo sugandi

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_SELECTALL
en: Select the entire document
bm: Sɛbɛn mumɛ sugandi

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Selection DLG_UP_Selection
en: Selection
bm: Sugandili

note: DLG_ToggleCase_SentenceCase
en: Sentence case
bm: Sugandili

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTCOMMAS
en: Separate table items with commas
bm: Katimu kɔnɔfɛnw bɔ ɲɔgɔn na ni nkɔriw ye

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTCOMMASTABS
en: Separate table items with commas and tabs
bm: Katimu kɔnɔfɛnw bɔ ɲɔgɔn na ni nkɔriw ye

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TABLETOTEXTTABS
en: Separate table items with tabs
bm: Katimu kɔnɔfɛnw bɔ ɲɔgɔn na ni danfarasilanw ye

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTCOMMAS
en: Separate with commas
bm: K’u bɔ ɲɔgɔn na ni nkɔriw ye

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTCOMMASTABS
en: Separate with commas and tabs
bm: Ka nkɔriw ni danfaraw kɛ ka bɔnɲɔgɔnnali kɛ

note: MENU_LABEL_TABLE_TABLETOTEXTTABS
en: Separate with tabs
bm: Ka nkɔriw kɛ ka bɔɲɔgɔnnali

note: DLG_Tab_Button_Set
en: Set
bm: Ka pereperelatigɛli kɛ

note: MENU_LABEL_FMT_LANGUAGE
en: Set &Language
bm: &kan

note: DLG_Lists_SetDefault
en: Set Default Values
bm: Ka labɛnniminɛnw latigɛ

note: DLG_FormatFrame_SetImage DLG_FormatTable_SetImage
en: Set Image
bm: Ka ja dɔ labaara

note: MENU_LABEL_FMT_SETPOSIMAGE
en: Set Positioned Image
bm: Ka ja bilacogo latigɛ

note: DLG_FormatFrame_SetTextWrapping
en: Set Text Wrapping
bm: Ka masalabolo dogoli ɲɛfɔ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_BACKGROUND_PAGE_IMAGE
en: Set an image as a background for your page
bm: Ka ja dɔ bila ɲɛ kɔnɔna na

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DOCD_RTL
en: Set dominant direction of document to RTL
bm: Ka sɛbɛn kuntilennaba pereperelatigɛ ka bɔ kinin ka taa numan

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_DD_RTL
en: Set dominant direction of paragraph to RTL
bm: Ka dakun kuntilennaba sugandi ka bɔ kinin ka taa numan

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DIRECTION_SD_RTL
en: Set dominant direction of section to RTL
bm: Ka tigɛda kuntilennaba pereperelatigɛ ka bɔ kinin ka taa numan

note: MENU_STATUSLINE_FILE_PROPERTIES
en: Set meta-data properties
bm: Fixer les propriétés de métadonnée

note: DLG_Tab_Label_New
en: Set new Tab
bm: Ka mabɔcogo kura dɔ pereperelatigɛ

note: DLG_FormatFrame_NoImageBackground DLG_FormatTable_NoImageBackground
en: Set no image
bm: Tɛ se ka ja labaara

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_OPTIONS
en: Set preferences
bm: Sugandiliw bɛɛ boloda

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABS
en: Set tab stops
bm: Mabɔliw pereperelatigɛ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Set the type and styles of the Table of Contents
bm: Kɔnɔko suguya n’a kɛcogo yɛlɛma

note: MENU_STATUSLINE_FMT_FOOTNOTES
en: Set the types of Footnotes and Endnotes
bm: Sɛbɛn dugumaɲɛ suguya n’a laban pereperelatigɛ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_HDRFTR
en: Set the types of Headers and Footers
bm: Sanfɛ ɲɛ suguya pereperelatigɛ

note: MENU_LABEL_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_THIS
en: Set this Row as Heading
bm: Ka nin sira in kɛ tɔgɔ ye

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_HEADING_ROWS_REPEAT_THIS
en: Set this Row as the Heading on each page
bm: Nin sira in kɛ tɔgɔ ye ɲɛ bɛɛ kan

note: MENU_STATUSLINE_FMT_SETPOSIMAGE
en: Set this image to be positioned
bm: Nin ja in sigicogo latigɛ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_SPELLPREFS
en: Set your spelling preferences
bm: Sɛbɛnni sɛgɛsɛgɛlikɛlan labɔ

note: MENU_STATUSLINE_FMT_DOCUMENT
en: Setup your document's page properties such as page size and margins
bm: Ka sɛbɛn kɛcogow pereperelatigɛ i n’a fɔ ɲɛ kundama ni kɛnɛ lankolonw

note: DLG_Styles_ModifyShortCut
en: Shortcut Key
bm: Lasurunyali

note: DLG_Options_Label_Show DLG_Show
en: Show
bm: Ka Abiword filɛyɔrɔ jira a labaaratuma

note: MENU_LABEL_VIEW_RULER
en: Show &Ruler
bm: Sumannikɛlan

note: MENU_LABEL_VIEW_SHOWPARA
en: Show For&matting Marks
bm: K’a jira/k’a dogo¶

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show document &before revisions
bm: Ka sɛbɛn jira yanni yɛlɛmaw ka kɛ

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show document a&fter revisions
bm: Sɛbɛn jira yanni yɛlɛmaw ka kɛ

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show document after &previous revisions
bm: Ka sɛbɛn jira yanni yɛlɛma labanw ka kɛ

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_MORE
en: Show full list of documents
bm: Fɔlɔw dafalen jira

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_RULER
en: Show or hide the rulers
bm: Sumannikɛlanw jira walima k’u dogo

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_STATUSBAR
en: Show or hide the status bar
bm: Ka baarakɛbolo jira walima k’a ɲɛmadogo

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_1 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_2 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_3 MENU_STATUSLINE_VIEW_TB_4
en: Show or hide the toolbar
bm: Baarakɛminɛn jira walima i k’a dogo

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW
en: Show revisions that are present in document
bm: Yɛlɛma labanw jira sɛbɛn kɔnɔ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTERPREV
en: Show what the document looks like after previous revisions
bm: Sɛbɛn yecogo n’a yɛlɛmawjira

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_AFTER
en: Show what the document looks like after revisions
bm: Sɛbɛn yecogo jira sanni yɛlɛma ka kɛ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_SHOW_BEFORE
en: Show what the document looks like before revisions
bm: Sɛbɛn yecogo jira sanni yɛlɛma ka kɛ

note: DLG_Options_Label_ViewShowHide
en: Show...
bm: K’a jira/k’a ɲɛmadogo

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_ANNOTATIONS_TOGGLE_DISPLAY
en: Show/hide annotations
bm: Ka taamasiyɛnw jira/k’u ɲɛmadogo

note: TOOLBAR_STATUSLINE_VIEW_SHOWPARA TOOLBAR_TOOLTIP_VIEW_SHOWPARA
en: Show/hide formatting marks
bm: K’a jira/k’a ɲɛmadogo

note: TB_Simple
en: Simple
bm: Nɔgɔman

note: DLG_Options_Label_ViewSimpleTB
en: Simple Toolbar
bm: Baarakɛminɛn nɔgɔn

note: DLG_Para_SpacingSingle
en: Single
bm: Nɔgɔman

note: TOOLBAR_LABEL_SINGLE_SPACE
en: Single Spacing
bm: Sirafurancɛ nɔgɔn

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SINGLE_SPACE TOOLBAR_TOOLTIP_SINGLE_SPACE
en: Single spacing
bm: Sirafurancɛ nɔgɔn

note: MENU_LABEL_TABLE_SORT
en: So&rt Table
bm: Katimu woloma

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order
bm: Ka sodenw woloma ka bɔ duguma ka yɛlɛn

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSASCEND
en: Sort Columns in Ascending Order based on Selected Row
bm: Sodenw woloma ka bɔ duguma ka yɛlɛn ka tali kɛ sira sugandilen kan

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order
bm: Sodenw woloma ka sanfɛ ka jigin

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTCOLSDESCEND
en: Sort Columns in Descending Order based on Selected Row
bm: Ka soden woloma ka sanfɛ ka jigin ka tali kɛ sira sugandilen kan

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order
bm: Ka siraw woloma ka bɔ duguma ka yɛlɛn

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSASCEND
en: Sort Rows in Ascending Order based on selected Column
bm: Siraw woloma ka bɔ duguma ka yɛlɛn ka tali kɛ soden sugandilen kan

note: MENU_LABEL_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order
bm: Ka siraw woloma ka jigin

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORTROWSDESCEND
en: Sort Rows in Descending Order based on Selected Column
bm: Siraw woloma ka bɔ sanfɛ ka jigin ka tali kɛ sodden sugandilen na

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SORT
en: Sort Table
bm: Katimu woloma

note: DLG_MetaData_Source_LBL
en: Source:
bm: Daminɛyɔrɔ :

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_12BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_12BEFORE
en: Space before: 12 pt
bm: Furancɛ bilali ɲɛfɛ : 12 pt

note: TOOLBAR_STATUSLINE_PARA_0BEFORE TOOLBAR_TOOLTIP_PARA_0BEFORE
en: Space before: None
bm: Furancɛsigi sanni

note: DLG_Para_LabelSpacing
en: Spacing
bm: Furancɛsigi

note: DLG_Options_SpellCheckingTitle
en: Spell Checking
bm: Sɛbɛncogo sɛgɛsɛgɛli

note: TOOLBAR_LABEL_SPELLCHECK
en: Spellcheck
bm: Sɛbɛncogo

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPELLCHECK TOOLBAR_TOOLTIP_SPELLCHECK
en: Spellcheck the document
bm: Ka sɛbɛn sɛnbɛncogo sɛgɛsɛgɛ

note: DLG_Spell_SpellTitle DLG_Options_TabLabel_Spelling
en: Spelling
bm: Sɛbɛncogo

note: MENU_LABEL_TOOLS_SPELLPREFS
en: Spelling &Options
bm: Sɛbɛncogo

note: MENU_LABEL_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Spli&t Table
bm: Ka katimu bɔ ɲɔgɔn na

note: DLG_SplitCellsTitle DLG_SplitCells_Frame MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_CELLS
en: Split Cells
bm: Ka bon tila

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_SPLIT_TABLE
en: Split Table
bm: Ka katimu bɔ ɲɔgɔn na

note: TOOLBAR_LABEL_SPLIT_CELLS
en: Split cells
bm: Ka bonw bɔ ɲɔgɔn na

note: DLG_SplitCells_HoriMid DLG_SplitCells_VertMid
en: Split in Middle
bm: K’a tila cɛmancɛ la

note: DLG_SplitCells_Below
en: Split on Bottom Side
bm: Ka dugumana tila

note: DLG_SplitCells_Left
en: Split on Left Side
bm: Ka numanyanfan tila

note: DLG_SplitCells_Right
en: Split on Right Side
bm: Ka kininyanfan tila

note: DLG_SplitCells_Above
en: Split on Top Side
bm: Ka sanfɛla tila

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_NOSPACES
en: Split on all delimiters except spaces
bm: Ka bɔɲɔgɔnnali kɛ k’a bɛn dansigilanw yɔrɔ ma

note: MENU_STATUSLINE_TABLE_TEXTTOTABLE_ALL
en: Split on all word delimiters including spaces
bm: K’a bɔ ɲɔgɔn na danfarasigilanw hakɛ la

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_NOSPACES
en: Split text at commas or tabs
bm: Ka bɔɲɔgɔnnali kɛ nkɔriw ni digiliw yɔrɔ la

note: MENU_LABEL_TABLE_TEXTTOTABLE_ALL
en: Split text at spaces, commas, or tabs
bm: Ka bɔɲɔgɔnnali kɛ furancɛw ni nkɔriw la walima digiliw la

note: TOOLBAR_STATUSLINE_SPLIT_CELLS TOOLBAR_TOOLTIP_SPLIT_CELLS
en: Split this cell
bm: Nin bon in bɔ ɲɔgɔn na

note: DLG_Lists_Square_List STYLE_SQUARELIST
en: Square List
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ karelama

note: MENU_LABEL_FMT_STYLE
en: St&yle
bm: Kɛcogow

note: TB_Standard
en: Standard
bm: Jujɔn

note: DLG_Options_Label_ViewStandardTB
en: Standard Toolbar
bm: Baarakɛminɛnbolo jujɔn

note: DLG_Lists_Star_List STYLE_STARLIST
en: Star List
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ dololama

note: DLG_Lists_Start
en: Start At:
bm: A daminɛna

note: DLG_Lists_Start_New_List DLG_Lists_Start_New
en: Start New List
bm: Ka sɛnnatɔgɔ kura daminɛ

note: DLG_Lists_Start_Sub
en: Start Sublist
bm: Ka jukɔrɔ sɛbɛnnatɔgɔ kura daminɛ

note: DLG_MarkRevisions_Check2Label
en: Start a new revision
bm: Ka yɛlɛma kura kura daminɛ

note: MENU_LABEL_TOOLS_REVISIONS_NEW_REVISION
en: Start ne&w revision
bm: Ka yɛlɛma kura kura daminɛ

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_REVISIONS_NEW_REVISION
en: Start revision distinct from the current one
bm: Ka yɛlɛma kura daminɛ min ni sennata tɛ kelen ye

note: DLG_WordCount_Statistics
en: Statistics:
bm: Jatew :

note: DLG_Lists_Stop_Current_List
en: Stop Current List
bm: Ka sɛbɛnnatɔgɔ lajɔ

note: MENU_LABEL_FMT_STRIKE
en: Stri&ke
bm: Ci b’a kan

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STRIKE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STRIKE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STRIKE DLG_UFS_StrikeoutCheck
en: Strike
bm: Ci b’a kan

note: MENU_STATUSLINE_FMT_STRIKE
en: Strikeout the selection (toggle)
bm: Sugandili bolo (yɛlɛmani)

note: MENU_LABEL_FMT_STYLIST
en: Sty&list
bm: Kɛcogolan

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_STYLE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_STYLE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_STYLE
en: Style
bm: Kɛcogo

note: DLG_Styles_ErrNotTitle1
en: Style Name -
bm: Kɛcogo tɔgɔ

note: DLG_Styles_ModifyName
en: Style Name:
bm: Kɛcogo tɔgɔ :

note: DLG_Styles_ErrBlankName
en: Style name cannot be left blank
bm: Kɛcogo tɔgɔ tɛ se ka to jɛmanya la

note: DLG_BorderShading_Border_Style DLG_Lists_Style DLG_UFS_StyleLabel
en: Style:
bm: Kɛcogo :

note: DLG_Stylist_Styles
en: Styles
bm: Kɛcogow

note: DLG_Stylist_Title
en: Stylist
bm: Kɛcogolan

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUBSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUBSCRIPT DLG_UFS_SubScript
en: Subscript
bm: Taamasiyɛn

note: DLG_Spell_Suggestions
en: Sugg&estions:
bm: Dajiraliw:

note: DLG_Options_Label_SpellMainOnly
en: Suggest from &main dictionary only
bm: Dajirali ka tali kɛ daɲɛkɔrɔfɔgafeba la

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMROWS
en: Sum a Column
bm: Sodenw mumɛ

note: MENU_LABEL_TABLE_INSERT_SUMCOLS
en: Sum a Row
bm: Sirakulu

note: FIELD_Numbers_TableSumRows
en: Sum a Table Column
bm: Katimu kɔnɔsira mumɛ

note: FIELD_Numbers_TableSumCols
en: Sum a Table Row
bm: Katimu sodenw mumɛ

note: DLG_MetaData_TAB_Summary MENU_LABEL_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY MENU_STATUSLINE_RDF_SEMITEM_STYLESHEET_EVENT_SUMMARY
en: Summary
bm: Ɲɛbila

note: MENU_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT
en: Supe&rscript
bm: Jiralen

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_SUPERSCRIPT TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_SUPERSCRIPT DLG_UFS_SuperScript
en: Superscript
bm: Jiralen

note: MENU_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Sy&mbol
bm: Sɛbɛnden kɛrɛnkɛrɛnnenw

note: TOOLBAR_LABEL_INSERT_SYMBOL
en: Symbol
bm: Taamasiyɛn

note: MENU_LABEL_TABLE
en: T&able
bm: Katimu

note: TabStopStatus
en: Tab Stop [%s]
bm: Danfarakɛlan [%s]

note: DLG_Tab_Label_TabPosition
en: Tab stop position:
bm: Sigicogo  :

note: DLG_Tab_Label_TabToClear
en: Tab stops to be cleared:
bm: Digli jɔsita :

note: DLG_FormatTable_Apply_To_Table MENU_STATUSLINE_TABLE TB_Table TB_Rows_x_Cols_Table
en: Table
bm: Katimu

note: DLG_InsertTable_TableSize
en: Table Size
bm: Katimu sumandaw

note: DLG_Options_Label_ViewTableTB
en: Table Toolbar
bm: Katimu jiraliminɛnbolo

note: MENU_LABEL_INSERT_TABLEOFCONTENTS MENU_LABEL_FMT_TABLEOFCONTENTS
en: Table of Contents
bm: Kɔnɔkow

note: FIELD_Numbers_TOCListLabel
en: Table of Contents List Label
bm: Kɔnɔko kunnafonidiminɛn sɛbɛnnatɔgɔ

note: FIELD_Numbers_TOCPageNumber
en: Table of Contents Page
bm: Kɔnɔkow ɲɛ

note: DLG_Styles_ModifyTabs DLG_Tab_TabTitle
en: Tabs
bm: Digiliw

note: DLG_FormatTOC_DetailsTabPage
en: Tabs and Page Numbering
bm: Digili ɲɛw nimorosigili

note: MENU_LABEL_FMT
en: Te&xt Formatting
bm: Masalabolo

note: DLG_FormatTOC_TextAfter
en: Text &after:
bm: Masalabolo kɔfɛ :

note: DLG_FormatTOC_TextBefore
en: Text &before:
bm: Masalabolo ɲɛfɛ :

note: DLG_Lists_Align
en: Text Align:
bm: Buwatikɔnɔmasalabolo :

note: MENU_LABEL_INSERT_TEXTBOX MENU_LABEL_FMT_FRAME
en: Text Box
bm: Buwatikɔnɔmasalabolo

note: DLG_Lists_PageFolding
en: Text Folding
bm: Masalabolo lasurunyali

note: DLG_FormatFrame_TextWrapping DLG_Image_TextWrapping
en: Text Wrapping
bm: Masalabolo ɲɛmadogoli

note: DLG_Options_Label_Both
en: Text and Icon
bm: Masalabolo ni ja

note: DLG_PageSetup_ErrBigMargins
en: The margins selected are too large to fit on the page.
bm: Kɛnɛ lankolon sugandilenw ka bon kojugu ; o kama u tɛ kun ɲɛ kɔnɔ .

note: DLG_Options_Prompt_YouMustRestart
en: The new user interface language will take effect the next time that you start the application
bm: Labaaralikɛlan kura tɛ lakodon fo ni mansin dayɛyɛla ko kura ye

note: MSG_SpellDone
en: The spelling check is complete.
bm: Sɛbɛnni filiwsɛgɛsɛgli banna .

note: MSG_HyperlinkCrossesBoundaries
en: The text to which the hyperlink is to be attached must be within a single paragraph.
bm: sɛbɛn min sugandilen bɛ kunnafonisɔrɔsira fɛ o ka kan ka ye tile kelen de kɔnɔ dɔgɔkun kɔnɔ .

note: FIELD_DateTime_Wkday
en: The weekday
bm: Dɔgɔkun don

note: DLG_FormatTable_Thickness DLG_BorderShading_Thickness
en: Thickness:
bm: Fɛtɛrɛ

note: MSG_AfterRestartNew
en: This change will only take effect when you restart AbiWord or create a new document.
bm: Yɛlɛmaw bɛ Abiword dayɛlɛ ko kura la.

note: MSG_HiddenRevisions
en: This document contains revisions which are currently hidden from view. Please see AbiWord documentation for information on working with revisions.
bm: Yɛlɛma dogolenw #10 bɛ nin sɛbɛn in kɔnɔ; haketo I ka Abiword ka sɛbɛnw lajɛ walasa ka kunnafoni sɔrɔ yɛlɛmaw kan .

note: DLG_Styles_ErrStyleNot
en: This style does not exist 
     so it cannot be modified
bm: Nin kɛcogo tɛ kɛlen, o la a tɛ se ka yɛlɛma

note: DLG_Column_Three
en: Three
bm: Saba

note: DLG_Lists_Tick_List STYLE_TICKLIST
en: Tick List
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ taamasiyɛnnama

note: FIELD_DateTime_TimeZone
en: Time Zone
bm: Waati kelen

note: DLG_ToggleCase_TitleCase DLG_UFS_Effects_TitleCase
en: Title Case
bm: Sanfɛkɛnɛ lankolon

note: DLG_MetaData_Title_LBL DLG_Annotation_Title_LBL DLG_Image_LblTitle
en: Title:
bm: Tɔgɔ :

note: DLG_Options_Label_Toolbars
en: Toolbars
bm: Baarakɛminɛnw bolo

note: TopMarginStatus
en: Top Margin [%s]
bm: Sanfɛ kɛnɛlankolon [%s]

note: TOOLBAR_LABEL_FMT_TOPLINE TOOLBAR_STATUSLINE_FMT_TOPLINE TOOLBAR_TOOLTIP_FMT_TOPLINE DLG_UFS_ToplineCheck
en: Topline
bm: Safɛsira

note: DLG_Lists_Triangle_List STYLE_TRIANGLELIST
en: Triangle List
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ kɛrɛsabama

note: DLG_Column_Two
en: Two
bm: Fila

note: DLG_ToggleCase_UpperCase
en: UPPERCASE
bm: Sigiden kunda

note: MENU_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_STATUSLINE_EDIT_UNDO TOOLBAR_TOOLTIP_EDIT_UNDO
en: Undo editing
bm: Kɛta laban b’a ma

note: DLG_RDF_Editor_ShowAll DLG_Update
en: Update
bm: Lakurayali

note: DLG_Lists_Upper_Case_List STYLE_UPPERCASTELIST
en: Upper Case List
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ dilannen ni siginiden kunba ye

note: DLG_Lists_Upper_Roman_List STYLE_UPPERROMANLIST
en: Upper Roman List
bm: Sɛbɛnnatɔgɔ dilannen ni siginiden kunba Romain ye

note: DLG_Column_RtlOrder
en: Use RTL Order
bm: K’a sɛrɛsigi ka bɔ kinin ka na numan

note: DLG_Options_Label_HebrewContextGlyphs
en: Use glyph shaping for Hebrew
bm: Ka Hebreu sɛbɛnden kɛ ka sɛbɛnni kɛ

note: DLG_Options_Label_UI
en: User Interface
bm: Labaarali sariya

note: DLG_Options_Label_UILang
en: User Interface Language
bm: Kan labaarali sariya :

note: DLG_Stylist_UserStyles
en: User defined Styles
bm: Kan labaarali sariya

note: DLG_Tab_Label_Existing
en: User-defined Tabs
bm: Labaaralikɛla ka digili sugandilen

note: DLG_Styles_LBL_UserDefined
en: User-defined styles
bm: Labaaralikɛla ka digili sugandilen

note: FIELD_Application_Version DLG_History_Version_Version
en: Version
bm: Yɛlɛmabolo

note: DLG_Options_TabLabel_View
en: View
bm: Yecogo

note: MENU_STATUSLINE_TOOLS_HISTORY_SHOW
en: View document history
bm: Sɛbɛn yɛlɛmabolo jira

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_FULLSCREEN
en: View the document in full screen mode
bm: Sɛbɛn bila filɛlan kan

note: MENU_STATUSLINE_WINDOW_1 MENU_STATUSLINE_WINDOW_2 MENU_STATUSLINE_WINDOW_3 MENU_STATUSLINE_WINDOW_4 MENU_STATUSLINE_WINDOW_5 MENU_STATUSLINE_WINDOW_6 MENU_STATUSLINE_WINDOW_7 MENU_STATUSLINE_WINDOW_8 MENU_STATUSLINE_WINDOW_9
en: View this document
bm: Nin sɛbɛn bɛ fɔlɔwo min kɔnɔ taa yen

note: DLG_Options_Label_ViewTooltips
en: View tooltips
bm: Ka fɛɛrɛw lajɛ

note: DLG_Options_Label_ViewViewFrame
en: View...
bm: Yeli

note: DLG_Options_Label_Visible
en: Visible
bm: Bɛ ye

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_WEB
en: Web Layout
bm: Ka labɛnw kɛ k’u web cogoya ye

note: DLG_Styles_LBL_TxtMsg
en: What Hath God Wrought
bm: Masalabolo labɛnta

note: DLG_Options_Label_WithExtension
en: With extension:
bm: K’a lajiidi :

note: DLG_WordCount_WordCountTitle FIELD_Numbers_WordCount
en: Word Count
bm: Jate

note: DLG_NEW_Tab1
en: Wordprocessing
bm: Masalabolo sɛbɛnni

note: DLG_WordCount_Words_No_Notes
en: Words (no footnotes/endnotes):
bm: Kunnafoni dilen kasɔrɔ dugumaɲɛ ɲɛ laban taamasiyɛn t’a la

note: DLG_Options_Label_SpellUppercase
en: Words in &UPPERCASE
bm: Daɲɛ siginiden kunbamaw kana dɔn a fɛ

note: DLG_Options_Label_SpellNumbers
en: Words with num&bers
bm: Hakɛ kana dɔ a fɛ

note: DLG_WordCount_Words
en: Words:
bm: Daɲɛw

note: MSG_SaveFailedWrite
en: Writing error when attempting to save %s
bm: Sɛbɛni tɛ se ka kɛ bondon %s kɔnɔ.

note: MSG_DefaultDirectionChg
en: You have changed the default direction.
bm: I ye kuntilenna falen .

note: MSG_DirectionModeChg
en: You have changed the direction mode.
bm: I ye masalabolo kuntilennadi kɛcogo yɛlɛma

note: MSG_HyperlinkNoSelection
en: You must select a portion of the document before inserting a hyperlink.
bm: I ka kan ka sɛbɛn yɔrɔ dɔ sugandi yanni i ka taasira dɔ don.

note: DLG_Options_Label_InvalidRangeForAutoSave
en: You should choose a range from 1 to 120 for the auto save frequency
bm: I ye masalabolo kuntilennadi kɛcogo yɛlɛma.

note: MSG_ConfirmSaveSecondary
en: Your changes will be lost if you don't save them.
bm: N’i y’a datugu kasɔrɔ a ma lakana, yɛlɛma minnu kɛra olu bɛ tunu.

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to &100%
bm: Labonyali 100%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to &200%
bm: Labonyali 200%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to &50%
bm: Labonyali 75%

note: MENU_LABEL_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to &75%
bm: &75%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_100
en: Zoom to 100%
bm: Labonyalilan labɛn k’a kɛ 100%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_200
en: Zoom to 200%
bm: Labonyalilan labɛn k’a kɛ 200%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_50
en: Zoom to 50%
bm: Labonyalilan labɛn k’a kɛ 50%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_75
en: Zoom to 75%
bm: Labonyalilan labɛn k’a kɛ 75%

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WIDTH
en: Zoom to page width
bm: Labonyalilan labɛn k’a bɛn ɲɛ jɔjurun ma

note: MENU_STATUSLINE_VIEW_ZOOM_WHOLE
en: Zoom to whole page
bm: Labonyalilan labɛn k’a bɛn ɲɛ mumɛ ma

note: FIELD_DateTime_DDMMYY
en: dd/mm/yy
bm: Don/kalo/san

note: DLG_ToggleCase_LowerCase
en: lowercase
bm: Siginiden misɛn

note: DLG_Options_Label_Minutes
en: minutes
bm: Sangaw

note: FIELD_DateTime_MMDDYY
en: mm/dd/yy
bm: Kalo/don/san

note: DLG_ToggleCase_ToggleCase
en: tOGGLE cASE
bm: Ka siginidenbon yɛlɛma k’a kɛ :

[ctx: DLG_FormatTOC_None]
note: DLG_FormatTOC_None
en: None
bm: Fosi

[ctx: DLG_Lists_Style_none]
note: DLG_Lists_Style_none
en: None
bm: Fosi

[ctx: DLG_Lists_Type_none]
note: DLG_Lists_Type_none
en: None
bm: Fosi

[ctx: DLG_RDF_Query_Column_Subject]
note: DLG_RDF_Query_Column_Subject
en: Subject
bm: Kun

[ctx: DLG_Styles_DefNone]
note: DLG_Styles_DefNone
en: None
bm: Fosi

[ctx: DLG_Tab_Radio_None]
note: DLG_Tab_Radio_None
en: None
bm: Fosi

[ctx: FIELD_Document_Subject]
note: FIELD_Document_Subject
en: Subject
bm: Kun

note: * Translatable strings file generated by extract-ui. * DO NOT compile this file as part of your application. DLG_UP_To
en:  to
bm:  Ka se

note: DLG_Zoom_PageWidth
en: &Page width
bm: Ɲɛ jɔsurun

note: DLG_ULANG_SetLangButton
en: &Set Language
bm: Kan

note: DLG_Zoom_WholePage
en: &Whole page
bm: &ɲɛ mumɛ

note: LANG_0
en: (no proofing)
bm: Sɛgɛsɛgɛli t’ala

note: DLG_DocComparison_TestSkipped
en: (test skipped)
bm: (Sifilɛli tiɲɛnen)

note: DLG_NoSaveFile_DirNotExist
en: A directory in the given pathname does not exist.
bm: Lasɔrɔlisira tɛ yen.

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_TITLE
en: AbiWord Plugin Manager
bm: Abiword kalanbolo ɲɛnabɔlan

note: MSG_HistoryPartRestore1
en: AbiWord cannot fully restore version %d of the document because the version information is incomplete.
bm: Abiword tɛ se ka sɛbɛn yɛlɛmabolo %d ɲɛnɛmaya ka d’a kan kunnafoniw dafalen tɛ.

note: MSG_HistoryNoRestore
en: AbiWord cannot restore version %d of the document because the version information is missing.
bm: Abiword tɛ se ka sɛbɛn yɛlɛmabolo %d ɲɛnɛmaya ka d’a kan kunnafoniw dafalen tɛ.

note: DLG_UP_PrintPreviewTitle
en: AbiWord: Print Preview
bm: AbiWord : lajɛli sanni a nɔ ka labɔ

note: DLG_ABOUT_Title
en: About %s
bm: Ka ta tali kɛ %s kan

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_ACTIVE
en: Active Plugins
bm: Kalanbolow :

note: DLG_FOSA_ALL
en: All (*.*)
bm: Jabondon bɛɛ

note: DLG_FOSA_ALLDOCS
en: All Documents
bm: Sɛbɛn bɛɛ

note: DLG_FOSA_ALLIMAGES
en: All Image Files
bm: Jabondon bɛɛ

note: DLG_HTMLOPT_ExpAllowAWML
en: Allow extra markup in AWML namespace
bm: Ka taamasiyɛnw latigɛ AWML kɛnɛ kɔnɔ

note: LANG_AR
en: Arabic
bm: Arabu (eziputi)

note: LANG_AR_EG
en: Arabic (Egypt)
bm: Arabu (eziputi)

note: LANG_AR_SA
en: Arabic (Saudi Arabia)
bm: Arabe (Arabie Saoudite)

note: ENC_ARAB_ISO
en: Arabic, ISO-8859-6
bm: Arabe, ISO-8859-6

note: ENC_ARAB_MAC
en: Arabic, Macintosh
bm: Arabe, Macintosh

note: ENC_ARAB_WIN
en: Arabic, Windows Code Page 1256
bm: Arabe, Page de codes Windows 1256

note: ENC_ARME_ARMSCII
en: Armenian, ARMSCII-8
bm: Arménien, ARMSCII-8

note: LANG_AS_IN
en: Assamese
bm: Assamais

note: DLG_Options_Label_DirMarkerAfterClosingParenthesis
en: Auto-insert direction markers
bm: Ka taafan taamasiyɛnw don a la

note: DLG_History_Version_AutoRevisioned
en: Auto-revision
bm: Yɛlɛmani

note: DLG_FOSA_FileTypeAutoDetect
en: Automatically Detected
bm: K’a ye a yɛrɛ ma

note: MSG_AutoRevision
en: Autorevision
bm: Yɛrɛmayɛlɛman.

note: ENC_BALT_ISO
en: Baltic, ISO-8859-4
bm: Baltique, ISO-8859-4

note: ENC_BALT_WIN
en: Baltic, Windows Code Page 1257
bm: Baltique, Page de codes Windows 1257

note: LANG_BE_BY
en: Belarusian
bm: Biélorusse

note: DLG_UP_BlackWhite
en: Black & White
bm: Finman ni jɛman

note: STYLE_BLOCKTEXT
en: Block Text
bm: Masalabolo mabɔlen

note: DLG_UFS_StyleBoldItalic
en: Bold Italic
bm: Lafinnan/lajɛgɛnnan

note: MSG_BuildingDoc
en: Building Document:
bm: Sɛbɛndilan..

note: ENC_CENT_ISO
en: Central European, ISO-8859-2
bm: Européen central, ISO-8859-2

note: ENC_CENT_MAC
en: Central European, Macintosh
bm: Européen central, Macintosh

note: ENC_CENT_WIN
en: Central European, Windows Code Page 1250
bm: Européen central, Page de codes Windows 1250

note: DLG_Options_Label_LangWithKeyboard
en: Change Language when changing keyboard
bm: Ka kan ni siginiden labɔlan

note: STYLE_CHAPHEADING
en: Chapter Heading
bm: Dakun tɔgɔ

note: LANG_ZH_HK
en: Chinese (Hong Kong)
bm: Chinois (Hong Kong)

note: LANG_ZH_CN
en: Chinese (PRC)
bm: Chinois (RPC)

note: LANG_ZH_SG
en: Chinese (Singapore)
bm: Chinois (Singapour)

note: LANG_ZH_TW
en: Chinese (Taiwan)
bm: Chinois (Taiwan)

note: ENC_CHSI_EUC
en: Chinese Simplified, EUC-CN (GB2312)
bm: Chinois simplifié, EUC-CN

note: ENC_CHSI_GB
en: Chinese Simplified, GB_2312-80
bm: Chinois simplifié, GB_2312-80

note: ENC_CHSI_HZ
en: Chinese Simplified, HZ
bm: Chinois simplifié, HZ

note: ENC_CHSI_WIN
en: Chinese Simplified, Windows Code Page 936
bm: Chinois simplifié, Page de codes Windows 936

note: ENC_CHTR_BIG5
en: Chinese Traditional, BIG5
bm: Chinois traditionnel, BIG5

note: ENC_CHTR_BIG5HKSCS
en: Chinese Traditional, BIG5-HKSCS
bm: Chinois traditionnel, BIG5-HKSCS

note: ENC_CHTR_EUC
en: Chinese Traditional, EUC-TW
bm: Chinois traditionnel, EUC-TW

note: ENC_CHTR_WIN
en: Chinese Traditional, Windows Code Page 950
bm: Chinois traditionnel, Page de codes Windows 950

note: DLG_LISTDOCS_Heading1
en: Choose document from the list:
bm: Sɛbɛn dɔ sugandi ka tali kɛ sɛbɛnnatɔgɔ kan :

note: TB_ClearBackground
en: Clear Background
bm: Ka kɔnɔna cɛ

note: DLG_CLIPART_Title
en: Clip Art
bm: Jabondon

note: DLG_Exit_CloseWithoutSaving
en: Close &Without Saving
bm: Ka a datugu kasɔrɔ a ma lakana

note: DLG_UP_Collate
en: Collate
bm: Sɛbɛn dalajɛlen

note: DLG_UP_Color
en: Color
bm: Kuleri

note: DLG_Compare
en: Compare
bm: K’a sanga

note: DLG_DocComparison_Content
en: Content:
bm: Kɔnɔko :

note: STYLE_TOCHEADING1
en: Contents 1
bm: Kɔnɔko katimu 1

note: STYLE_TOCHEADING2
en: Contents 2
bm: Kɔnɔko katimu 2

note: STYLE_TOCHEADING3
en: Contents 3
bm: Kɔnɔko katimu 3

note: STYLE_TOCHEADING4
en: Contents 4
bm: Kɔnɔko katimu 4

note: STYLE_TOCHEADING
en: Contents Header
bm: Kɔnɔko katimu sanfɛɲɛ

note: DLG_UP_Copies
en: Copies:
bm: Sɛbɛnw :

note: LANG_COP_EG
en: Coptic
bm: Copte

note: LANG_KW_GB
en: Cornish
bm: Cornique

note: LANG_CO_FR
en: Corsican
bm: Corse

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_LOAD
en: Could not activate/load plugin
bm: Tɛ se ka kalanbolo lafa/mɛnɛ

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_COULDNT_UNLOAD
en: Could not deactivate plugin
bm: Tɛ se ka kalanbolo dogo

note: DLG_History_Version_Started
en: Created
bm: K’a dilan

note: ENC_CROA_MAC
en: Croatian, Macintosh
bm: Croate, Macintosh

note: ENC_CYRL_ISO
en: Cyrillic, ISO-8859-5
bm: Cyrillique, ISO-8859-5

note: ENC_CYRL_KOI
en: Cyrillic, KOI8-R
bm: Cyrillique, KOI8-R

note: ENC_CYRL_MAC
en: Cyrillic, Macintosh
bm: Cyrillique, Macintosh

note: ENC_CYRL_WIN
en: Cyrillic, Windows Code Page 1251
bm: Cyrillique, Page de codes Windows 1251

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE_ALL
en: Deactivate all plugins
bm: Ka kalanbolo taamasiyɛn bɛɛ dogo

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_DEACTIVATE
en: Deactivate plugin
bm: Ka kalanbolo taamasiyɛn kelen dogo

note: DLG_HTMLOPT_ExpDeclareXML
en: Declare as XML (version 1.0)
bm: kɛ XML\1.0 ye k’a dantigɛ

note: DLG_ULANG_DefaultLangLabel
en: Default language:
bm: Kan :

note: DLG_Remove_Icon
en: Do you want to remove this icon from the toolbar?
bm: Yala i b’a fɛ nin ja in bɔ baarakɛminɛn bolo kan wa ?

note: DLG_DocComparison_WindowLabel
en: Document Comparison
bm: Sɛbɛnw sangaɲɔgɔmani

note: DLG_History_DocumentDetails
en: Document Details
bm: Sɛbɛn kɔnɔfɛnw fɛsɛfɛsɛlen

note: DLG_History_WindowLabel
en: Document History
bm: Sɛbɛn yɛlɛmabolo

note: DLG_History_Path
en: Document name:
bm: Sɛbɛn tɔgɔ:

note: DLG_DocComparison_DocsCompared
en: Documents compared
bm: Sɛbɛn sangaɲɔgɔmalen

note: DLG_History_EditTime
en: Editing time:
bm: Yɛlɛma kɛra don min :

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedCSS
en: Embed (CSS) style sheet
bm: Sɛbɛn kɛrɛnkɛrɛnnen donnen (CSS)

note: DLG_UP_EmbedFonts
en: Embed Fonts
bm: Sɛbɛnnikɛlan talenw

note: DLG_HTMLOPT_ExpEmbedImages
en: Embed images in URLs (Base64-encoded)
bm: Ja talenw (encode base 64)

note: DLG_UENC_EncTitle
en: Encoding
bm: Tamaasiyɛnni

note: DLG_UFS_EncodingLabel
en: Encoding:
bm: Tamaasiyɛnni :

note: STYLE_ENDREFERENCE
en: Endnote Reference
bm: Sɛbɛn taamasiyɛn

note: STYLE_ENDTEXT
en: Endnote Text
bm: Masalabolo

note: LANG_EN_AU
en: English (Australia)
bm: Anglais (Australie)

note: LANG_EN_CA
en: English (Canada)
bm: Anglais (Canada)

note: LANG_EN_IE
en: English (Ireland)
bm: Anglais (Irlande)

note: LANG_EN_NZ
en: English (New Zealand)
bm: Anglais (Nouvelle-Zélande)

note: LANG_EN_ZA
en: English (South Africa)
bm: Anglais (Afrique du sud)

note: LANG_EN_GB
en: English (UK)
bm: Anglais (Grande-Bretagne)

note: LANG_EN_US
en: English (US)
bm: Anglais (États-Unis)

note: DLG_Password_Title
en: Enter Password
bm: ka dayɛlɛlan don

note: DLG_FOSA_ExportTitle
en: Export File
bm: K’a labɔ

note: DLG_HTMLOPT_ExpIs4
en: Export as HTML 4.01
bm: K’a labɔ ni HTML 401 ye

note: DLG_HTMLOPT_ExpAbiWebDoc
en: Export with PHP instructions
bm: A labɔ ni PHP ye

note: DLG_UP_File
en: File
bm: Bondon

note: DLG_OverwriteFile
en: File already exists.  Overwrite file '%s'?
bm: Bondon'%s' bɛ yen kaban, yala i b’a fɛ k’a  nɔnabila wa?  ?

note: DLG_FOSA_RecordToFileLabel
en: File to record editing:
bm: Labɔli dakunw bɛ lamara bondon min kɔnɔ :

note: DLG_FOSA_ReplayFromFileLabel
en: File to replay editing:
bm: Bondon min kɔnɔ segin ka kan ka kɛ labɔli dakun kan:

note: STYLE_FOOTREFERENCE
en: Footnote Reference
bm: Dugumaɲɛ taamasiyɛn

note: STYLE_FOOTTEXT
en: Footnote Text
bm: Dugumaɲɛ sɛbɛnni

note: LANG_FR_BE
en: French (Belgium)
bm: Français (Belgique)

note: LANG_FR_CA
en: French (Canada)
bm: Français (Canada)

note: LANG_FR_FR
en: French (France)
bm: Français (France)

note: LANG_FR_CH
en: French (Switzerland)
bm: Français (Suisse)

note: LANG_FY_NL
en: Frisian
bm: Frison

note: DLG_UP_From
en: From:
bm: Ka bɔ	 :

note: ENC_GEOR_ACADEMY
en: Georgian, Academy
bm: Géorgien, Académie

note: ENC_GEOR_PS
en: Georgian, PS
bm: Géorgien, PS

note: LANG_DE_AT
en: German (Austria)
bm: Allemand (Autriche)

note: LANG_DE_DE
en: German (Germany)
bm: Allemand (Allemagne)

note: LANG_DE_CH
en: German (Switzerland)
bm: Allemand (Suisse)

note: DLG_UP_Grayscale
en: Grayscale
bm: Niveaux de gris

note: ENC_GREE_ISO
en: Greek, ISO-8859-7
bm: Grec, ISO-8859-7

note: ENC_GREE_MAC
en: Greek, Macintosh
bm: Grec, Macintosh

note: ENC_GREE_WIN
en: Greek, Windows Code Page 1253
bm: Grec, Page de codes Windows 1253

note: DLG_HTMLOPT_ExpTitle
en: HTML Export Options
bm: Options d'exportation HTML

note: LANG_HAW_US
en: Hawaiian
bm: Hawaïen

note: STYLE_HEADING1
en: Heading 1
bm: Tɔgɔ 1

note: STYLE_HEADING2
en: Heading 2
bm: Tɔgɔ 2

note: STYLE_HEADING3
en: Heading 3
bm: Tɔgɔ 3

note: STYLE_HEADING4
en: Heading 4
bm: Tɔgɔ 4

note: LANG_HE_IL
en: Hebrew
bm: Hébreu

note: ENC_HEBR_ISO
en: Hebrew, ISO-8859-8
bm: Hébreu, ISO-8859-8

note: ENC_HEBR_MAC
en: Hebrew, Macintosh
bm: Hébreu, Macintosh

note: ENC_HEBR_WIN
en: Hebrew, Windows Code Page 1255
bm: Hébreu, Page de codes Windows 1255

note: DLG_Image_Height
en: Height:
bm: Kundama :

note: DLG_IP_Height_Label
en: Height:
bm: Kundama :

note: DLG_UFS_HiddenCheck
en: Hidden
bm: Dogolen

note: DLG_UFS_BGColorTab
en: HighLight Color
bm: Dakɛnɛkan ɲɛ

note: ENC_ICEL_MAC
en: Icelandic, Macintosh
bm: Islandais, Macintosh

note: DLG_History_Id
en: Identifier:
bm: Dɔnnikɛlan :

note: DLG_Image_Title
en: Image Properties
bm: Ja

note: DLG_Image_WrappedNone
en: Image floats above text
bm: Ja bɛ sɛbɛn kunna

note: DLG_Image_InLine
en: Image placed in-line (no text wrapping)
bm: Ja sigilen sira kan (segin tɛ kɛ sira kɔrɔ fɛ a yɛrɛ ma

note: DLG_FOSA_ImportTitle
en: Import File
bm: K’a lana

note: MSG_ImportingDoc
en: Importing Document...
bm: Sɛgɛn lanani...

note: XIM_Methods
en: Input Methods
bm: Sɛbɛnni kɛcogo

note: DLG_FOSA_InsertObject
en: Insert Embeddable Object
bm: Ka fɛn ladonta ladon

note: DLG_FOSA_FileInsertObject
en: Insert Embeddable Object file:
bm: Ka bondon dɔ ladon fɛn nɔrɔlenw bɛ min na

note: DLG_FOSA_InsertTitle
en: Insert File
bm: Ka sɛbɛnbondon dɔ nɔrɔ

note: DLG_FOSA_InsertMath
en: Insert Math File
bm: ka mathML bondon dɔ nɔrɔ

note: DLG_FOSA_FileInsertMath
en: Insert MathML file:
bm: ka mathML bondon dɔ nɔrɔ :

note: TB_InsertNewTable
en: Insert New Table
bm: Ka katimu dɔ ladon

note: DLG_IP_Title
en: Insert Picture
bm: Ka ja dɔ nɔrɔ

note: DLG_Insert_SymbolTitle
en: Insert Symbol
bm: Ka taamasiyɛn dɔ nɔrɔ

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_INSTALL
en: Install new plugin
bm: Ka kalanbolo kura dɔ ladon...

note: DLG_InvalidPathname
en: Invalid pathname.
bm: Bondon walima bondonmarabon tɔgɔ sɛbɛncogo ma ɲɛ.

note: LANG_GA_IE
en: Irish
bm: Irlandais

note: LANG_JA_JP
en: Japanese
bm: Japonais

note: ENC_JAPN_EUC
en: Japanese, EUC-JP
bm: Japonais, EUC-JP

note: ENC_JAPN_ISO
en: Japanese, ISO-2022-JP
bm: Japonais, ISO-2022-JP

note: ENC_JAPN_SJIS
en: Japanese, Shift-JIS
bm: Japonais, Shift-JIS

note: ENC_JAPN_WIN
en: Japanese, Windows Code Page 932
bm: Japonais, Page de codes Windows 932

note: LANG_KO
en: Korean
bm: Coréen

note: ENC_KORE_EUC
en: Korean, EUC-KR
bm: Coréen, EUC-KR

note: ENC_KORE_KSC
en: Korean, KSC_5601
bm: Coréen, KSC_5601

note: ENC_KORE_WIN
en: Korean, Windows Code Page 949
bm: Coréen, Page de codes Windows 949

note: LANG_LO_LA
en: Lao
bm: Laotien

note: DLG_History_LastSaved
en: Last saved:
bm: Lakanani laban :

note: DLG_ULANG_DefaultLangChkbox
en: Make default for document
bm: Sɛbɛn tɔgɔ

note: LANG_MH_MH
en: Marshallese (Marshall Islands)
bm: Marshall (Marshall, Îles)

note: LANG_MH_NR
en: Marshallese (Nauru)
bm: Marshall (Nauru)

note: LANG_MN_MN
en: Mongolian
bm: Mongol

note: DLG_IP_No_Picture_Label
en: No Picture
bm: Ja t’a la

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NONE_SELECTED
en: No plugin selected
bm: Kalanobolo ma sugandi

note: STYLE_NORMAL
en: Normal
bm: Ɲuman

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_NOT_AVAILABLE
en: Not available
bm: A tɛ yen

note: STYLE_NUMHEAD1
en: Numbered Heading 1
bm: Tɔgɔ nimoroma 1

note: STYLE_NUMHEAD2
en: Numbered Heading 2
bm: Tɔgɔ nimoroma 2

note: STYLE_NUMHEAD3
en: Numbered Heading 3
bm: Tɔgɔ nimoroma 3

note: DLG_LISTDOCS_Title
en: Opened Documents
bm: Sɛbɛn dayɛlɛlenw

note: TB_Zoom_Percent
en: Other...
bm: Kɛmɛsara

note: DLG_Zoom_Percent
en: P&ercent:
bm: Kɛmɛsara la :

note: TB_Zoom_PageWidth
en: Page Width
bm: Jɔsurun

note: DLG_UP_PageRanges
en: Page ranges:
bm: Ɲɛ caman :

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_LIST
en: Plugin List
bm: Kalanbolow tɔgɔ

note: DLG_Image_PlaceColumn
en: Position relative to its Column
bm: Sigicogo min tali kɛ soden kan

note: DLG_Image_PlacePage
en: Position relative to its Page
bm: Sigicogo min bɛ tali kɛ ɲɛ kan

note: DLG_Image_PlaceParagraph
en: Position relative to nearest paragraph
bm: Sigicogo min bɛ tali kɛ dakun na min yɔrɔ man jan

note: DLG_Image_Aspect
en: Preserve aspect ratio
bm: Sigicogo min bɛ tali kɛ dakun na min yɔrɔ man jan

note: DLG_IP_Activate_Label
en: Preview Picture
bm: Ja yeli

note: DLG_FOSA_PrintToFileTitle
en: Print To File
bm: K’a sɛbɛn bondon dɔ kɔnɔ

note: DLG_UP_PrintIn
en: Print in:
bm: K’a nɔ labɔ:

note: DLG_UP_PrintTo
en: Print to:
bm: K’a nɔ labɔ ka taa:

note: DLG_UP_Printer
en: Printer
bm: Nɔlabɔlan

note: DLG_UP_PrinterCommand
en: Printer command:
bm: Nɔlabɔlan labaaralan:

note: DLG_FOSA_RecordToFileTitle
en: Record Editing to File
bm: Ka sɛbɛnni dakunw lakana bondon kɔnɔ

note: DLG_UFS_StyleRegular
en: Regular
bm: Kɛɲɛnen

note: DLG_DocComparison_Relationship
en: Relationship:
bm: Cɛsira :

note: DLG_FOSA_ReplayFromFileTitle
en: Replay Editing from File
bm: Ka segin sɛbɛnni dakunw kan ka tali kɛ bondon na

note: DLG_Restore DLG_History_Restore
en: Restore
bm: Ka a ila a cogo kɔrɔ la

note: DLG_HTMLOPT_ExpRestore
en: Restore Settings
bm: Ka a ila a cogo kɔrɔ la

note: DLG_DocComparison_Results
en: Results
bm: Jaabiw

note: ENC_ROMA_MAC
en: Romanian, Macintosh
bm: Roumain, Macintosh

note: DLG_UFS_SampleFrameLabel
en: Sample
bm: Misali

note: LANG_SC_IT
en: Sardinian
bm: Sarde

note: DLG_FOSA_SaveAsTitle
en: Save File As
bm: K’a lakana nin jukɔrɔ

note: DLG_HTMLOPT_ExpSave
en: Save Settings
bm: K’a lakana

note: DLG_UFS_ScriptLabel
en: Script:
bm: Script :

note: STYLE_SECTHEADING
en: Section Heading
bm: Tigɛda tɔgɔ

note: DLG_UENC_EncLabel
en: Select Encoding:
bm: Ka taamasiyɛnni sugandi:

note: DLG_HTMLOPT_ExpLabel
en: Select HTML export options:
bm: Ka labɔli HTML kɛcogow sugandi :

note: DLG_ULANG_LangLabel
en: Select Language:
bm: Ka kan dɔ sugandi

note: DLG_ULANG_LangTitle
en: Set Language
bm: Kan

note: DLG_UFS_TransparencyCheck
en: Set no Highlight Color
bm: Ɲɛ kana k’a la min b’a pereperelatigɛ

note: LANG_SL_SI
en: Slovenian
bm: Slovène

note: LANG_ES_MX
en: Spanish (Mexico)
bm: Espagnol (Mexique)

note: LANG_ES_ES
en: Spanish (Spain)
bm: Espagnol (Espagne)

note: DLG_Image_SquareWrap
en: Square text wrapping
bm: Sɛbɛn karelama ɲɛmadogo

note: DLG_DocComparison_Styles
en: Styles:
bm: Cogoyaw :

note: LANG_SYR
en: Syriac
bm: Syriaque

note: DLG_UFS_ColorTab
en: Text Color
bm: Kuleri

note: DLG_Image_WrappedBoth
en: Text wrapped on both sides of the Image
bm: Ka sɛbɛnni kɛ ja kɛrɛ fila bɛɛ fɛ

note: DLG_Image_WrappedLeft
en: Text wrapped to the Left of the Image
bm: Ka sɛbɛnni kɛ ja kɛrɛ fila bɛɛ fɛ

note: DLG_Image_WrappedRight
en: Text wrapped to the Right of the Image
bm: Ka sɛbɛnni kɛ ja kɛrɛ fila bɛɛ fɛ

note: ENC_THAI_MAC
en: Thai, Macintosh
bm: Thaï, Macintosh

note: ENC_THAI_TIS
en: Thai, TIS-620
bm: Thaï, TIS-620

note: ENC_THAI_WIN
en: Thai, Windows Code Page 874
bm: Thaï, Page de codes Windows 874

note: DLG_NoSaveFile_DirNotWriteable
en: The directory '%s' is write-protected.
bm: Bondonmarabon %s lakananen don sɛbɛnni na.

note: DLG_UP_InvalidPrintString
en: The print command string is not valid.
bm: Nɔlabɔlan tɛ se ka baara kɛ.

note: MSG_NoUndo
en: This operation cannot be undone. Are you sure you want to proceed?
bm: Nɔlabɔlan tɛ se ka baara kɛ ?

note: DLG_Image_TightWrap
en: Tight text wrapping
bm: Sɛbɛnni cɔrɔnnen ɲɛmadogoli

note: MSG_HistoryPartRestore3
en: To continue anyway, press OK.
bm: A mana kɛ cogo o cogo I bɛ se ka tɛmɛ n’a ye, OK digi

note: MSG_HistoryPartRestore4
en: To quit the restoration attempt, press Cancel.
bm: N’i b’a fɛ lakuyali lajɔ, seginkɔ taamasiyɛn digi

note: ENC_TURK_ISO
en: Turkish, ISO-8859-9
bm: Turc, ISO-8859-9

note: ENC_TURK_MAC
en: Turkish, Macintosh
bm: Turc, Macintosh

note: ENC_TURK_WIN
en: Turkish, Windows Code Page 1254
bm: Turc, Page de codes Windows 1254

note: DLG_Image_WrapType
en: Type of text wrapping
bm: Type d'habillage du texte

note: LANG_UK_UA
en: Ukrainian
bm: Ukrainien

note: ENC_UKRA_KOI
en: Ukrainian, KOI8-U
bm: Ukrainien, KOI8-U

note: ENC_UKRA_MAC
en: Ukrainian, Macintosh
bm: Ukrainien, Macintosh

note: ENC_UNIC_UCS_2BE
en: Unicode UCS-2 Big Endian
bm: Unicode UCS-2 Gros-boutiste

note: ENC_UNIC_UCS_2LE
en: Unicode UCS-2 Little Endian
bm: Unicode UCS-2 Petit-boutiste

note: ENC_UNIC_UCS_4BE
en: Unicode UCS-4 Big Endian
bm: Unicode UCS-4 Gros-boutiste

note: ENC_UNIC_UCS_4LE
en: Unicode UCS-4 Little Endian
bm: Unicode UCS-4 Petit-boutiste

note: ENC_UNIC_UTF_16BE
en: Unicode UTF-16 Big Endian
bm: Unicode UTF-16 Gros-boutiste

note: ENC_UNIC_UTF_16LE
en: Unicode UTF-16 Little Endian
bm: Unicode UTF-16 Petit-boutiste

note: ENC_UNIC_UTF_32BE
en: Unicode UTF-32 Big Endian
bm: Unicode UTF-32 Gros-boutiste

note: ENC_UNIC_UTF_32LE
en: Unicode UTF-32 Little Endian
bm: Unicode UTF-32 Petit-boutiste

note: UntitledDocument
en: Untitled%d
bm: Sɛbɛn %d

note: LANG_UR
en: Urdu
bm: Ourdou

note: LANG_UZ_UZ
en: Uzbek
bm: Ouzbek

note: DLG_History_List_Title
en: Version history
bm: Yɛlɛmaw taabolo

note: DLG_PLUGIN_MANAGER_VERSION DLG_History_Version
en: Version:
bm: Suguya :

note: LANG_VI_VN
en: Vietnamese
bm: Vietnamien

note: ENC_VIET_TCVN
en: Vietnamese, TCVN
bm: Vietnamien, TCVN

note: ENC_VIET_VISCII
en: Vietnamese, VISCII
bm: Vietnamien, VISCII

note: ENC_VIET_WIN
en: Vietnamese, Windows Code Page 1258
bm: Vietnamien, Page de codes Windows 1258

note: DLG_MW_MoreWindows
en: View Document
bm: Ka fɔlɔwo dɔ dayɛlɛ

note: DLG_MW_Activate
en: View:
bm: K’a mɛnɛ:

note: ENC_MLNG_DOS
en: Western European, DOS/Windows Code Page 850
bm: Européen de l'Ouest, Page de codes DOS/Windows 850

note: ENC_WEST_HP
en: Western European, HP
bm: Européen de l'Ouest, HP

note: ENC_WEST_ISO
en: Western European, ISO-8859-1
bm: Européen de l'Ouest, ISO-8859-1

note: ENC_WEST_MAC
en: Western European, Macintosh
bm: Européen de l'Ouest, Macintosh

note: ENC_WEST_NXT
en: Western European, NeXT
bm: Européen de l'Ouest, NeXT

note: ENC_WEST_WIN
en: Western European, Windows Code Page 1252
bm: Européen de l'Ouest, Page de codes Windows 1252

note: TB_Zoom_WholePage
en: Whole Page
bm: Ɲɛ

note: DLG_Image_Width
en: Width:
bm: Jɔsurun:

note: DLG_IP_Width_Label
en: Width:
bm: Jɔsurun :

note: DLG_Zoom_RadioFrameCaption
en: Zoom to
bm: Labonyali sababu

note: DLG_UnixMB_No
en: _No
bm: _Non

note: DLG_UnixMB_Yes
en: _Yes
bm: _Awɔ

note: DLG_DocComparison_Different
en: different
bm: Danfara

note: DLG_DocComparison_DivergingPos
en: diverging after document position %d
bm: Bɛnbali sɛbɛn sigicogo %d kɔfɛ

note: DLG_DocComparison_Identical
en: identical
bm: Ka kan

note: DLG_Unit_inch
en: inch
bm: Kunba

note: DLG_Unit_points
en: points
bm: Tomiw

note: DLG_DocComparison_Siblings
en: siblings
bm: Denmisɛnw

note: DLG_DocComparison_Unrelated
en: unrelated
bm: Yɛrɛmahɔrɔnyalen

[ctx: STYLE_NONE]
note: STYLE_NONE
en: None
bm: Fosi
